De Vrijwilligers van Schiedam zetten wij in 2001 in 't zonnetje Wandelen, kleuren of een kopje thee drinken Deze pagina is mede mogelijk gemaakt door: maassta Rotterdams Dagblad 1 Stembiljet Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam ook voor een particuliere ziektekostenverzekering FORTIS BANK 8»si IBB iiinifiiiB ^iokaaV^ EDDY'S AUTO HI-FI CENTER ZORGVERZEKERAAR DSW ^>2001 a i Wmm: De uitreiking van het eerste Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam is mede tot stand gekomen door: Gemeente Schiedam Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. Itho Danfoss Hoek Loos Zorgverzekeraar DSW ONS Sveaparken (gemeente Schiedam, Bemag Vastgoed, Bokx Vastgoed, Amstelland Vastgoed) Q-cat Het Arsenaal McDonalds Cimcool Industrial Products Vlaardingen Rabobank Facilic Naam: m/v Voornaam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Mobiel: draagt onderstaande persoon/organisatie uit Schiedam voor als kanshebber voor het eerste Lokale Vrijwilligers Compliment van Schiedam. Motivatie op apart vel schrijven in max. 25 woorden. Q Persoon Q Organisatie Naam persoon: m/v Naam organisatie: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Een vrijwilliger is nodig, voor dat beetje extra zorg, door llona de Ruyter We verspreiden nu al ruim een jaar folders en we heb ben nog steeds maar zeven vrijwilligers, vertelt Rene Westerhoff. Hij werkt bij stichting De Bruggen, voor- heen stichting Schievaart. De stichting plaatst verstan- delijk en/of lichamelijk gehandicapte mensen in een woonhuis. Daar worden ze 24 uur per dag verzorgd. Maar alles wat ze zelf kunnen, moeten ze zelf doen. We hebben de vrijwilligers niet nodig omdat er te weinig personeel is, maar voor dat beetje extra zorg dat de mensen hier nodig hebben, vult Marielle du Mortier aan. Ook zij werkt bij de stichting en doet haar best vrijwilligers te trekken. We hebben voldoende perso neel voor de basiszorg, maar sommige mensen krijgen gewoon nooit visite. Voor die mensen is een vrijwilliger pure meerwaarde. Er kunnen bij de stichting twee soorten vrijwilligers terecht. De eerste is de taakvrijwil- liger. Deze doet met alle bewoners uit de wo ning leuke dingen. Zoals wande len, boodschappen of gewoon eenkopje thee drinken. Sommige woningen zoeken een extra paar hanen om te helpen als de gehandicap- ten gaan zwemmen en andere woningen zoeken alleen bezoekvrijwilligers. Deze vrijwilliger gaat regelmatig bij een persoon op visite. Dat kan dus bijvoorbeeld bij mensen die zelf geen bezoek krijgen. Volgens Marielle is het ook maar net wat de vrijwilliger zelf wil. Eerst praten we goed met de vrijwilliger. Waar hebben wij mensen voor nodig en wat wil de vrijwilliger doen. Eigenlijk is alles bespreekbaar. Een keer in de maand helpen is net zo belangrijk als een keer in de week. Maar het is wel belangrijk dat we van je op aan kunnen. Als iemand belooft er op woensdagmiddag te zijn, dan kijkt een bewoner daar echt naar uit. Als er dan niemand komt, kan dat een hele grote teleurstelling zijn. De vrijwilliger wordt gezien als werknemer. Alleen krijgt deze niet betaald, vertelt Rene. De vrij willigers moeten een soort contract tekenen waar bepaalde artikelen instaan die er volgens de wet in moe ten. Ook ben je dan gelijk WA verzekerd en kun je eventuele reiskosten vergoed krijgen. Als het goed is kost vrijwilligerswerk je hele- maal niets. Alleen tijd. Verder wordt er gezorgd voor begeleiding vanuit de stichting. Zo is er een vrijwilli- gersdag, speciaal om ervaringen uit te wisselen. Maar ook om wat te leren. We leggen wat uit over epilepsie, zegt Marielle, en over hoe je goed moet tillen. Of over autisme. De vrijwilligers kunnen zelf aangeven waar zij meer over willen weten. Op die manier kun je het alle- maal wat begrijpelijker en ook leuker maken. Het doel van de stichting is om verschillende mensen bij elkaar in een woning te plaatsen. Verschillende handicaps en verschillende leeftijden door elkaar. Er zijn vier wonin gen waar dit niet zo is. Marielle: We hebben een huis waar alleen autisten zitten. Die mensen hebben een vast patroon nodig en dat kan alleen als iedere bewo ner daar behoefte aan heeft. We hebben ook een huis waar gedragsmoeilijke gehandicapten wonen. Die mensen zijn wat agressief. En er zijn twee woningen waar meervoudig gehandicapten wonen. Gewoon omdat die mensen veel meer zorg nodig hebben. Ook is het voor de stichting erg belangrijk om de woningen op kleinschalig niveau in een woonwijk te integreren. Op deze manier gaan de mensen in de wijk naar de tandarts, de dokter, de fysiotherapie, het zwembad en de winkel. Dat is wel eens lastig, lacht Rene, maar meestal is het gewoon leuk en heel erg gezellig. Dinsdag 5 juni is er van 09.30 tot 13.00 uur een open dag voor vrijwilligers op het Gaardenpad 3 in Schiedam. Voor meer informatie over vrijwilligerswerk: 470 88 13 (Rene) of 434 79 42 (Marielle). A/.R ElNl6 (010) 262 10 00 NOVOTEL Accor ROTTERDAM - SCHIEDAM weekblade NOKIA hands free set incl. lader Eenvoudige montage via sigarettenaansteker 12/24 volt 159,- Tel 010-4260092 Gustoweg 55 Rotterdam (grens Schiedam) Chris Coppens DRUKKERIJ MERCATOR Voor al uw drukwerk Broersveld 13-17 Schiedam Telefoon: 010 - 426 77 35 Telefax: 010 - 473 78 05 ■a 1' Al 75 jaar Ford dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Energie, milieu, infrastructuur en media (010) 262 1000 Vink Evag Jan Evertsenweg 6, 3115 JA Schiedam, telefoonnummer (010) 426 46 90 V/.STICHTING LOKAAL \7Y y VRIJWILLIGERS COMPLIMENT SCHIEDAM MAASPOST SCHIEDAM - XQ01 m Internationaal Jaar V)van Vrijwilligers in neaeriand zijn bijna 4 m/4 mensen actief betrokken bij vrijwilligerswerk. Vrijwilligerswerk bestaat op veel ver- schillende gebieden, zoals natuur en milieu, ouderenzorg, hulpverlening, jon- gerenactiviterten, sport, gezondheids- zorg maar ook politieke partijen, bewonersverenigingen en lokale om- roepen draaien op vrijwilligers. Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot internationaal jaar van Vrijwilligers. Het hele jaar zal wereldwijd aandacht gegeven worden aan vrijwilligers en vrijwilligersactivitei- ten. Het mondiale startschot is op 28 november 2000 gegeven door de Secretaris Generaal van de Verenigde Naties, Kofi Annan. In 2001 zal wereldwijd aandacht gegeven worden aan vrij willigerswerk en vrijwilligersorganisa- ties. Ook Schiedam doet mee. Schiedams \Lokaal Comity In elke gemeente in Nederland wordt een Lokaal Comite 2001 gevormd. Het Lokaal Comite bestaat uit iedereen die voor het lokale vrijwilligerswerk belang rijk is: organisaties, instellingen en indi- viduele personen. Ook wij kennen een Schiedams Lokaal Comite. Zij hebben zo'n 200 organi saties in onze stad die met vrijwilligers werken aangeschreven om de krachten te bundelen en vrijwilligerswerk centraal te stellen. Wethouder Groeneweg treedt namens de gemeente Schiedam op als voorzit- ter van het Schiedams Lokaal Comite. 15 September 2001: u'rtreiking Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam Een specifiek voor dit doel opgerichte Stfchtfng Lokaal Vrijwilligers Compli ment Schiedam zal op 15 September 2001 in het Fortis Theater a.d Schie in Schiedam tijdens een bruisende feestelijke avond het eerste Lokaal Vrij willigers Compliment van Schiedam uitreiken. De stichting doet dit in nauw overleg met het Schiedams Lokaal Comite. De Stichtfng Lokaal Vrijwiliigers Compli ment Schiedam streeft er naar: Om vrijwilligers te waarderen voor hurt (levens)werk. Een bewustwording tot stand te brengen bij jongeren en ouderen wat vrijwilligerswerk inhoudt en dat wij niet zonder inspanningen van vrijwilligers kunnen. 16 Juni2001: diner voor geno- mineerden Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam in Novotel Rotterdam-Schiedam Voorafgaand aan de uitreiking van het Lokaal Vrijwilligers Compliment Schie dam zullen alle genomineerden worden uitgenodigd op een speciaal voor hen geserveerd diner in Novotel Rotterdam- Schiedam op 16 juni 2001 Schiedammers nomineren hun stadgenoten in april en mei 2001 Alle Schiedammers worden via radio, televisie, kranten en folders opgeroepen om vrienden, kennissen, familie en organisaties die zich in de sfeer van vrij willigerswerk uitermate verdienstelijk hebben gemaakt aan te melden bij de Stichting Lokaal Vrijwilligers Compli ment Schiedam en hen zodoende de kans te geven definitief te worden genomineerd door de jury. Vanaf medio april tot eind mei 2001 hebben zij deze mogelijkheid. Stembiljet Vul de gegevens op het stembiljet op deze pagina duidelijk en volledig in. Knip het biljet uit en hecht deze aan een apart vel papier. Hierop schrijft u in maximaal 25 woorden kort waarom u vindt dat deze persoon of organisatie in aanmerking komt voor het eerste Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 van Schiedam. WPltmLokaai Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam De heer drs. R. Scheeres, burge- meester van Schiedam, voorzitter. Mevrouw A.G. de Jong-van der Laan, coordinator Welzijn Verpleeg- en reakti- veringscentrum Drie Maasstede te Schiedam, lid. De heer mr. A.F.L. Geerdes, rechter, lid. Tot en met 31 mei 2001 kun je het stembiljet gefrankeerd in een enveloppe verzenden naar Stichting Lokaal Vrijwilligers Compliment Schiedam Tuinlaan 46, 3111 AV Schiedam Nadere informatie: telefoon 010 246 5001 Adviezen vormgeving: 'T Hart Communicatie Schiedam Drukwerk: Drukkerij Mercator Schiedam irado sl\jlRLENlN6 hotels Oranjestraat 64 - 3111 AP Schiedam - Telefoon: 010 - 426 87 17 's-maandags gealoten - donderdaga koopavond "De Slaapvoorlichter voor het Waterweggebied" p I parkeren "om de hoek* aan de Nleuwe Haven. I I Westvest an Lange Nleuwstraal A 'S Gravelandseweg 555 (010)2 466 466 3119 XT Schiedam www.dsw.ni fax (010) 4 265 506 Solid partners, flexible solutions Tuinlaan 46, 3111 AV Schiedam Telefoon 010 426 2561, Fax 010 473 1293 Rabobank Schiedam-Vlaardingen Bankrekeningnummer 1254.12.347

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 10