Rotterdam komend weekend centrum van koperblaasmuziek 'Danskaravaan' geeft inzicht in verschillende dansculturen preview Derde Pokemon-film nu in de bioscopen te zien ALLR0UND VERK0PER CD SOFTWARE VERKOPER ADMINISTRATIEF MEDEWERKER BEZORGMEDEWERKER SCHEEPVAART ELEKTRONICA VERKOPER L0GISTIEK MEDEWERKER GASTVR0UW EN CAISSIERE SERVICE COUNTER MEDEWERKER VACATURELIJN 010-4.618.618 Festival 'Be Brazzy' toont vele gezichten van 'koperblazers' Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa po Sstad door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het Rot- terdams Philharmonisch Or- kest is van 18 tot 20 mei gastheer van het koperbla- zersfestival 'Be Brassy'. De wereldtop in de koperblaas muziek komt in dat week end naar Rotterdam, onder meer voor een openlucht- concert op het Schouwburg- plein. 'Be Brazzy' toont de vele gezichten van muziek voor koper: van kwintet tot brassband en van symfoni- sche muziek tot jazz. ROTTERDAM - 'Pokemon 3: In de greep van het onbe- kende' is alweer de derde bioscoopfilm van deze teken- filmserie. Deze film begint als onderzoeker professor Spencer Hale op mysterieuze en onverklaarbare wijze ver- dwijnt. Zijn dochter Molly probeert haar verdriet te ver- geten door te spelen met haar vaders laatste ontdekking: het raadsel van Unown. Prijsvraag 9 3 ROTTERDAM - 'De Dans karavaan' is een vierdaags multicultureel dansevene- ment dat van 17 tot en met 20 mei plaatsvindt op het Heem- raadsplein in Rotterdam. Vier dagen staat de dansspiegel- tent in het teken van work shops en professionele dans- en muziekoptredens. Iedere avond heeft een speciaal the- ma, varierend van Black Jazz en breakdance tot Marok- kaanse dans, en van Caribi- sche tot Afrikaanse dans. Het is de vierde editie van 'De Danskaravaan' die komend week end plaatsvindt, vertelt projectlei- der Constance van Duinen. „Het concept is ontwikkeld door Helma Klooss. 'De Danskaravaan' werd voor het eerst georganiseerd in 1998, ter gelegenheid van het 750- jarig bestaan van Den Haag. Het idee was om in een dansspiegeltent een aantal dansstijlen te presente ren. Die tent trok in dat eerste jaar langs verschillende Haagse wij- ken. De twee jaar daama hebben we het ook in Den Haag georgani seerd, maar omdat er toen minder Zoekt u een fulltime functie binnen de elektronica, kom dan langs op vrijdag 18 mei en solliciteer direct. Wij ontvangen u graag van 14.00- 21.00 uur in ons pand van Correct Business Electronics, Ceintuurbaan 111 te Rotterdam. Bent u klaar met uw studie en vindt u het leuk om klanten te adviseren, dan ligt hier uw kans. Voor een leuke baan met toekomst gaat u naar Correct. Start als aankomend verkoper bij Correct en leer het vak! In de praktijk en via onze multi media training wordt u opgeleid tot verkoper met doorgroei mogelijkheden naar de afdeling die u het leukst vindt! U heeft een brede kennis op het gebied van muziek en interesse op het gebied van multi media software. Affiniteit met onze producten is een pre. Voor zowel debiteuren- als crediteurenadministratie zoeken wij collega's. Bij voorkeur een afgeronde MEA0 opleiding niveau 3 of ervaring waarmee u op dit niveau aan kunt tonen. Goed cijfermatig inzicht is een vereiste en computerervaring met Excel een pre. U bent representatief, heeft een rijbewijs B, een elektronica opleiding of aantoonbare ervaring en u kunt zelfstandig werken. U levert en installeert de producten op de juiste wijze en u heeft een service gerichte instelling. Correct Marine voert een zeer breed assortiment voor plezier- en beroepsvaart. U adviseert onze klanten op een representatieve manier bij de aanschaf van marine elektronica van Fishfinder tot computergestuurd navigatiesysteem. De juiste kandidaat heeft een middelbare opleiding en affiniteit met nautische apparatuur verkregen via opleiding of hobby. U verwerkt dagelijks samen met uw collega's de inkomende en uitgaande goederenstroom van Correct. U bent accuraat en service gericht naar consument en collega. U heeft een flexibele instelling m.b.t. de werktijden en werkzaamheden. U rouleert in een team van medewerkers van de expeditie tot centraal magazijn. U bent representatief en vindt het leuk om op een nette en voorkomende manier onze zakelijke en particuliere klanten te helpen bij het verstrekken van informatie en afrekenen van de aangekochte apparatuur. Kassa-ervaring is een pre. U bent representatief en in staat om onze klanten vriendelijk te helpen aan onze Service Counter, dat wil zeggen u analyseert de klachten, omschrijft deze duidelijk voor onze monteurs en zorgt voor een snelle afwikkeling. Basiskennis elektronica is een vereiste. EEN AFSPRAAK IS NIET N0DIGEN SCHRIFTELIJK SOLUCITEREN EVENMIN. BELLEN KAN OOK, VRAAG NAAR DHR. H. KLINGE Woemdag 16 mei 2001 t ROTTERDAM - The Y-land Beachclub aan de Noordkade in Spijkenisse gaat op zondag 20 mei terug in de tijd met de bekende DJ's Wipneus en Pirn. Dit feestduo is al zeventien jaar actief in het DJ- circuit en presenteert nu een nos- talgische show die het publiek te- rugbrengt naar die mooie, oude tijd. Het programma begint om 21.00 uur. Kaarten kosten in de voorverkoop 25 gulden en zijn on- der meer verkrijgbaar bij Free Re cord Shop, Videoland, Stefano en Y-land. Aan de deur kosten kaar ten een tientje meer. In WaterFront donderdag een cd- release party van Rumbone. De de- buut cd 'Bugs' wordt door de band in eigen beheer uitgegeven. De en tree voor deze feestelijke avond bedraagt vijf gulden. Aanvang 21.00 uur. Vrijdag 2001; A Punk Odyssey Tocado festival met Raise Kain, Lady! Die, Second Chance, Brains No More, Cenobites en Oil. Aanvang 19.30 uur en kaarten kos ten 15 gulden. Na Strictly Techno op zaterdag is het dinsdag de beurt aan Deliquent Habits. Hun optre- den begint om 21.00 uur en de en tree bedraagt 15,-. In Rotown zaterdag een optreden van Johan. Na hun veelbelovende start met een verpletterend debuut- album werd het door een split in de bezetting ineens schrikbarend stil rond Johan. Maar nu gaat de band weer met goede moed en vol gas van start met hun tweede cd 'Per gola'. Aanvang 22.00 uur en kaar ten kosten f 12,50. En een dag la ter Oriental Expressed. Ook dit op treden start om 22.00 uur en de toegang is gratis. In Baroeg vrijdag Club Regionale met Aratron, Martyr en Damnable Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt 7,50. Zaterdag het fan- tasy-spektakel De Ban van Baroeg waarbij Baroeg wordt omgeto- verd in een land waar trollen, el- fen, gnomen en andere wezens rondwaren. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten drie rijksdaalders. In Nighttown vindt vrijdag een stevige girls-avond plaats met het Amerikaanse The Donnas. Vier coole chicks, vrolijk en nog maar 21 lentes jong op het podium van Nighttown. Als opwarmers The Sahara Hotnights, de locatie punk- rockheldinnen The Riplets en de nieuwe Rotterdamse meidenband The Lulabelles. Dit stevige avond- je begint om 21.00 uur en kaarten kosten 17,50. In Het Maasthea- ter zondag Zonnecentrum 'Het Doorgebakken Rimpeltje' in het kader van Bimbo Complex. Aan vang 23.00 uur en kaarten kosten vijftien gulden. Het idee voor dit koperblazersfes- tival is ontstaan vanuit de koper- blazers van het Rotterdams Phil harmonisch Orkest, vertelt Nor man van Dartel. „De koperbla- zers van het orkest zijn al regel- matig als groep actief, en ze heb- ben zo'n anderhalf jaar geleden het idee opgevat om eens iets bij- zonders te doen met koperbla- zers. Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa is een prachtige aanleiding om een eve- nement als dit te organiseren." Volgens Van Dartel is met 'Be Brassy' meteen hoog ingezet. De wereldtop in de koperblaasmu ziek zal van 18 tot en met 20 mei te zien zijn in Rotterdam. Te gast zijn onder meer Canadian Brass, German Brass, London Brass, de Marinierskapel der Koninklijke Marine en solisten als Christian Lindberg, Martin van de Merwe en Tim Morrison. „Het is zeer bijzonder dat we deze namen al- lemaal tijdens een festival te gast hebben", weet Van Dartel. „Daardoor komen liefhebbers van koperblaasmuziek uit heel Nederland naar Rotterdam, en zelfs uit het buitenland. Niet al- leen omdat ze deze ensembles al- lemaal in een weekend kunnen zien, maar ook omdat de verschil- lenden internationale gasten met elkaar gaan optreden." Zo spelen alle gasten tijdens het openingsconcert op 18 mei in De Doelen met elkaar. „Door ze met elkaar te laten spelen creeer je een De wereldtop op het gebied van koperblaasmuziek is komend weekend te gast in Rotterdam in verband met het festival 'Be Brassv'. foto: Rotterdams Philharmonisch Orkest echte festivalsfeer, en de gasten zien het ook als een uitdaging. Ze zijn ook allemaal heel bereidwil- lig. Ik had deze week de Canade- zen aan de telefoon en die vertel- den me nog eens dat ze er erg veel zin in hebben. Iedereen is enthou- siast", aldus Van Dartel. Naast optredens in De Doelen, is er tijdens het weekend een instru- mentenmarkt, een dinerbuffet en een gezamenlijk ontbijt in Calyp so. Bovendien vindt op zaterdag- middag 19 mei een bijzonder gra tis toegankelijk openluchtoptre- den plaats op het Schouwburg- plein. Honderden amateurkoper- blazers geven dan onder leiding van Canadian Brass en groots op treden voor alle Rotterdammers. „Via flyers en advertenties heb ben we de afgelopen tijd koper blazers gewerfd en daar hebben honderden mensen op gerea- geerd. Dat is niet zo vreemd want in Nederland kent bijna iedere ge- meente wel een fanfare, harmonie of brassband. De deelnemers heb ben hun partijen inmiddels thuis- gestuurd gekregen en zullen za- terdagochtend onder leiding van Canadian Brass repeteren. Om drie uur begint vervolgens het concert op het Schouwburgplein. Het is een ideale manier om dit evenement ook naar de stad te presenteren. Als het lekker weer is, kan het hartstikke druk worden met al dat winkelend publiek." Volgens Norman van Dartel zijn er heel veel variaties in koper blaasmuziek. „Er zit heel veel va- riatie in het programma en daar- door is er voor ieder wat wils. Dit soort muziek heeft vaak iets spe- ciaals in zich, waardoor ook niet- geoefende luisteraars ervan kun nen genieten." Het 'Be Brassy' koperblazersfestival past volgens hem bij de nieuwe weg dia het Rotterdams Philharmonisch Or kest is ingeslagen. „We willen los van de concerten ook meer speci- ale projecten gaan doen. Dit cul turele hoofdstad jaar is natuurlijk een uitgelezen mogelijkheid om daarmee te beginnen. Komend weekend hebben we 'Be Brassy* en in September werkt het orkest mee aan de opera 'Rigoletto' op de Wilhelminapier. De concerten in De Doelen blijven natuurlijk, maar het orkest vindt het ook leuk om wat vaker buiten op te tre- den", besluithij. Voor meer informatie over het festival: www.bebrassv.com of te lefoon 010-217.17.17'. Unown bestaat uit 26 tekens die de menselijke dromen en gedachten kan lezen. Deze denkbeelden kun nen door Unown omgezet worden in een droomwereld. Unown cre- eert een kristallen huis voor Molly waarin haar droomwereld kan star- ten. Unown voelt dat Molly haar familie mist en stuurt als haar plaatsvervanger voor haar vader de legendarische Entei. Deze Entei is een leeuwenachtige Pokemon met een goed hart. Maar als Molly niet lang daama ook de wens heeft om haar moeder te her- enigen in haar droomwereld, gaat het mis. Entei ontvoert Delia Ketc- hum, de moeder van Ash, en neemt haar mee in Molly's wereld. In die droomwereld heeft Molly haar fa milie terug met Entei en Delia. Ash gaat de uitdaging aan het ge- heim van Unown te ontrafelen. Met het oplossen van het mysterie kan hij zijn moeder en Molly te- rugbrengen in de 'echte' wereld. Samen met de andere Pokemon- trainers Misty en Brock betreden zij het kristallen huis. Niemand weet wat de kracht is van Unown, maar Ash en zijn vrienden zijn in de greep van het onbekende. Maasstad weekbladen verloot in samenwerking met Warner Bros, een aantal bijzondere Pokemon- prijzen. De hoofdprijs is een pika- chu stepcounter. Daarnaast hebben we drie Pokemon-yahtzee spellen, drie paar Pokemon-sokken en als troostprijs vijf tasjes met daarin een ruilkaart en uitleg over het spel. Wie in aanmerking wil ko men voor een van deze prijzen, moet het antwoord weten op de volgende vraag: Welke leeuwach- tige Pokemon speelt een grote rol in de nieuwe film 'Pokemon 3: in de greep van het onbekende?' Hierbij kun je kiezen uit de vol gende antwoordem: a: Ash Ketc- hum, b: Entei of c: Pikachu. Stuur het antwoord op een (brief)kaartje naar: Maasstad weekbladen, t.a.v. Pokemon, Postbus 1685 3000 BR Rotterdam. Constance van Duinen: „Het publiek zit rond de dansvloer, dus het is maar een klein stapje om op de dansvloer te komen.foto: Dick Sluijter door Vincent Wernke der meer Kaapverdiaanse dansen, lag voor de hand, evenals een Cari- bische dag. Deze vinden respectie- velijk plaats op zaterdag en vrij dag. En op donderdag 18 mei staan de Black Jazz en Breakdance cen- traal. „Dat is ook bedoeld om jon- geren voor dit evenement te inte- resseren. Bovendien is het beleid van SKVR ook gericht op jonge- ren", licht Van Duinen toe. 'De Danskaravaan' is bedoeld voor iedereen, van welke nationa- liteit of leeftijd dan ook, benadrukt zij. Het evenement vindt plaats in een bijzondere dansspiegeltent, die volgens Van Duinen essentieel is voor de sfeer: „Het publiek zit rond de dansvloer, dus het is maar een klein stapje om op de dans vloer te komen. Die tent heeft een enorme invloed op de avond, daar- om hebben we daar ook voor ge- kozen. Zonder die tent zou het veel moeilijker zijn om dezelfde sfeer te krijgen. De avonden zijn heel ac tief, maar doordat we maximaal 500 personen kwijt kunnen per avond, blijft het intiem. Dat is heel belangrijk voor de uitstraling van zo'n avond", besluit zij. Voor informatie en kaartverkoop: www.skvr.nl of010-281.83.36. De Afrikaanse dag op zaterdag is on- derdeel van de Day of Dance, die op deze dag plaatsvindt in heel Rotterdam. geld was stond de tent vier avon den op een locatie. Ter gelegen heid van Rotterdam 2001Culture le Hoofdstad van Europa vindt 'De Danskaravaan' dit jaar voor het eerst in Rotterdam plaats." De keuze voor het Heemraadsplein was volgens Van Duinen niet moeilijk. „We hebben allerlei plei- nen bekeken, maar hadden al gauw een voorkeur voor het Heemraads plein. Het is een prachtig sfeervol plein, en ik weet zeker dat de tent daar prachtig zal staan. Bovendien wonen heel veel culturen in die buurt, en met een evenement als dit moet je daar gewoon tussen zitten. Je moet die buurtbewoners binnen- krijgen, zodat ze zich gaan interes- seren voor elkaars cultuur. De opzet van 'De Danskaravaan', die wordt georganiseerd vanuit de SKVR-dansschool in Rotterdam, is om iedere avond twee dansen naast elkaar te plaatsen om te laten zien waar ze vandaan komen en hoe ze elkaar bei'nvloed hebben. „Daarbij laten we verschillende dansen eerst apart zien en daama samen. Daardoor ontstaat iets heel bijzonders", weet Van Duinen. „Maar we laten zo ook zien hoe musici en dansers elkaar door de eeuwen heen bei'nvloed hebben." Live-muziek en een wereldkeuken maken het feest compleet. De projectleidster, die danslessen verzorgd bij de SKVR, geeft toe dat het niet meevalt om de dansen voor de vier avonden te kiezen. „Op de laatste dag hebben we een Marokkaanse dag. Dat komt door dat ik de Marokkaanse danseres Radia Elhachioui kende, die dan sen kent uit heel Marokko. Zij ver- zorgt 's middags een workshop voor Marokkaanse vrouwen en danst 's avonds met de Angolese Rosa Maria. Samen brengen ze een orientaalse dans, allebei met ande re roots. Dat levert echt een prach tig schouwspel op." Ook een Afrikaanse dag, met on- in DAG BIJ CORRECT

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 19