Geld lenen, wel of niet doen? 1 WM iff maasstad video preview 2* maasstad horosooop budget balans maasstad puzzel Fivan Auto overhandigt hoofdprijs RD-wedstrijd agenda stads gehoorzaal theater a/d schie filmhuis zeepaard K fn Woensdag 16 mei 2001 tt ROTTERDAM - Mark en Astrid wonen al enkele jaren samen. Ze werken allebei en ze wonen in een leuke flat in Spijkenisse. Ze rijden al jaren in de Alfa die Mark al had toen ze elkaar leerden ken- nen. Mark is wat dat betreft een echte kenner. Hij heeft gezworen nooit meer in een auto van een ander merk te stappen. SUD^gT HfrLANS. AV0NHJRE VAN EEN twml£ HMFDSTAP &URQER HOFPL5IKJI K'jKr AL pe hecE wjeek. HET <UNSrweRK' HAM oe K0MIW61W z a/a a r Her Nteowe rweftfo OP HET StlELCGe&OUW 7 en ia/at uindje ham DAT KUMSrWERk^Mesje-? OOK niet HERKeS-RD, He Meet-and-greet 'Charlie's Angels' was van 1976 tot 1981 een populaire televisieserie. Met een hippe regisseur, drie mooie vrouwen en de meest spectaculaire stunts is 'Charlie's Angels' nu opnieuw verfilmd. 'Charlie's Angels' draait om drie detectives - Natalie (Cameron Diaz), Dylan (Drew Barry- more) en Alex (Lucy Liu) - die werken in opdracht van de hun onbekende miljonair Charlie. Bij hun werkzaamheden worden ze bijgestaan door lui- tenant Bosley (Bill Murray). Ze krijgen te maken met de ontvoering van Eric Knox (Sam Rockwell) oprichter van elektronicabedrijf Knox Tech nologies, die software heeft ontwikkeld voor stemherkenning. Omdat wordt gevreesd dat de software in verkeerde handen komt, huurt Vivian Wood (Kelly Lynch) van het bedrijf de drie detectives in om Eric terug te vinden. Net als ze de zaak opgelost lijken te hebben, blijkt alles anders in elkaar te zitten dan ze dachten. Niet alleen de Angels, maar ook hun op- drachtgever Charlie dreigt opeens gevaar te lopen. Het verhaal van 'Char lie's Angels' is niet sterk, maar de humor in de film is wel zeer geslaagd. Daarnaast blinkt de film uit in cartoonachtig geweld, waarbij de drie da mes zich bedienen van diverse oosterse vechtsporten. Mede door de snelle montage - waarin de hand van videoclip- en commercialmaker McG dui- delijk zichtbaar is - veel moderne muziek en drie mooie actrices, is 'Char lie's Angels' een hele moderne actiefilm geworden. Niet goed of verras- send, maar wel heel erg vermakelijk en niet te missen. Prijsvraag: Maas stad weekbladen en Columbia Tristar Home Video verloten vijf DVD's en vijf boxershorts van 'Charlie's Angels' onder degenen die het antwoord weten op de volgende vraag: Welke meidengroep zingt de titelsong 'Inde pendent Women Part I' van 'Charlie's Angels'? Stuur het antwoord op een (brief)kaartje naar: Maasstad weekbladen, t.a.v. 'Charlie's Angels', Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Vincent Wernke Ram Sinds afgelopen weekend is de Ram niet meer helemaal zichzelf. Je zit wat minder lekker in je vel en voelt je een beetje vermoeid en lamlendig. Dat maakt je vermin- derd verdraagzaam ten opzichte van anderen, waardoor je sneller kortaf of geirriteerd zult reageren. Stier De druk om te presteren dreigt je bijna te veel te worden. Het is tijd om even gas terug te nemen, an ders raak je binnenkort opgebrand. In je relatie is het belangrijk om nu niets achter te houden. Misplaatste geheimzinnigheid zal slechts ach- terdocht en onrust opwekken. Tweelingen Je eigenwijze praat van de laatste tijd heeft in je omgeving aardig wat irritatie opgeroepen. Deze week krijg je dan ook stevig weer- woord van je partner of iemand met wie je samenwerkt. Sommige ongebonden Tweelingen raken in het weekend in een spannend ero- tisch avontuur verzeilt. Kreeft Je gezondheid is niet optimaal, waardoor je momenteel wat kwets- baarder bent. Daarom is het goed om het even rustiger aan te doen. Probeer je energie wat gelijkmati- ger te verdelen en doe gewoon van alles een beetje. Dan hoef je jezelf niets te ontzeggen. Leeuw Je individualistische instelling dreigt de tolerantiegrenzen van je partner te overschrijden. Wees daarom niet verbaasd als hij of zij je deze week ondubbelzinnig tot de orde zal roepen. Het weekend brengt je spannende afwisseling. Een goede gelegenheid om even je zinnen te verzetten. Maagd De afgelopen tijd ben je behoorlijk hard van stapel gelopen. Met je blik op de toekomst heb je weinig rustige momenten in je huislijke omgeving gekend en daarmee je basis flink verwaarloosd. Het re- sultaat? Je energie is opgebruikt, zodat je gedwongen wordt tot stil- stand en herbezinning. Weegschaal De toegenomen interesse in andere culturen en onbekende landen doet je reislust aanwakkeren. Verande- ring van omgeving zou bovendien de oplossing kunnen zijn voor een probleem waarmee je worstelt. Enig psychologisch zelfonderzoek blijft echter noodzakelijk om tot het juiste inzicht te kunnen komen. Schorpioen Op je werk streef je naar harmoni- euze collegiale verhoudingen, maar aan het einde van de week kan een onderhuids machtsconflict de sfeer wat gespannen maken. Doe maar net of er niets aan de hand is en zorg vooral dat je er zelf niet in betrokken raakt. Boogschutter Het is hollen of stilstaan voor de Boogschutter, want sinds een aan- tal dagen heb je nogal moeite om je energie gelijkmatig te verdelen. In je werksituatie komt dat juist op een ongelegen moment, zodat je hiermee mogelijk enig ongenoe- gen bij je collega's zult opwekken. Steenbok Laat je haren eens wapperen of smijt je stropdas af. Het leven hoeft toch niet altijd zo serieus te zijn? Ook op liefdesgebied zou meer spontaniteit tot betere resul- taten kunnen leiden. Een perfecte beheersing van de etiquette valt niet bij iedereen in de smaak. Waterman Met je eigengereide uitspraken kun je deze week behoorlijk wat weer- stand in je omgeving oproepen. Probeer open te staan voor ander- mans mening en laat je gespreks- partner ook voldoende ruimte. Want wat voor jou de waarheid is, hoeft dat namelijk niet ook voor anderen te zijn. Vissen Wanneer je deze week iets van een ander gedaan wilt krijgen, gebruik dan geen slinkse omwegen of ma nipulate. Wees eerlijk en vraag wat je wilt. Zo voorkom je dat de ander een vervelende bijsmaak krijgt en het houdt bovendien de onderlinge verhoudingen helder. Bel voor een uitvoerige horo- scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Toen Mark en Astrid in het voor- jaar met vakantie wilden naar de Ardennen, kwam er een kink in de kabel. Op de ochtend van vertrek weigerde de auto te starten, iets dat nog nooit was voorgekomen. Na- dat de auto naar de garage was ge- sleept werd duidelijk dat de repara- tie vreselijk duur zou gaan worden. Mark en Astrid besloten om de au to dan maar weg te doen. Gelukkig had de garagehouder een oplos sing. Toevallig had hij een Alfa staan die die week was binnen ge- komen. Mark was meteen ver- kocht. Voor hem stond de Alfa waar hij altijd van had gedroomd. De auto waar hij stil bij bleef staan als hij er toevallig langs liep. Er was maar een klein probleem: de prijs van de wagen. De garagehouder wilde de auto verkopen voor tienduizend gulden. Een redelijke prijs, maar sinds Mark en Astrid zijn gaan samen- wonen hebben ze wel gespaard, maar meer dan tweeduizend gul den kunnen ze niet opbrengen. De garagehouder weet ook hier raad op. Hij biedt aan een financiering te regelen via een maatschappij waarbij hij is aangesloten. Astrid vindt dat echter te snel gaan en te- gen de zin van Mark vragen ze de 1P£R S OON J garagehouder om bedenktijd. Thuisgekomen belt Astrid haar va- der op. Deze raadt haar aan om eens contact op te nemen met Stichting BudgetBalans in Spijke nisse. Deze instelling geeft advie- Horizon taal 1 Het is voor een genie niet verstandig iets te hebben. (8) 5 Verhaaltjes over onsreisjein Essen. (6) 10 Er is geen zeeman, die zich in een bedorvenstaatbevindt. (7) 11 Is de bazige vrouw reeds aan boord? (7) 12 Voor 'n geloof is 'n godin on- misbaar. (5) 13 Die halmen zijn van ons. (9) 14 Er is voor 'n verhitte be- valling gezorgd. (12) 18 Een deel van de dag is in de aanbieding. (12) 23 Aan deze kennis komt vaak een druk einde. (9) 25 Voor de schoon- maak wilde zij dit wel gebruiken. (5) 26 Het kooprecht ten bedrage van de aanneemsom. (7) 27 Om die jongen te bedotten, moet je vroeger opstaan. (7) 28 Dit zijn over't alge- meen geen stenen verblij ven. (6) 29 Het is voor iemand en ook voor u noodzakelijk om in leven te blijven. (8). Horizontaal: 1. Rapport, 6. Aal- moes, 12. Dupe, 14. Doei, 15. Mt, 17. Toneelrot, 20. Ry, 21. Aow, 23. Eed, 24. Eis, 25. Vat, 26. Roel, 28. Tenue, 30. Mare, 31. Indus, 33. Net, 34. Vader, 35. Esch, 37. Dole, 38. Vr, 39. Hortend, 40. Rd, 42. Kooi, 44. Adel, 47. Meest, 49. Sos, 51. Elite, 53. Gres, 54. Nerts, 56. Keer, 57. Aar, 58. Vet, 59. Uur, 61. Fel, 62. Af, 63. Negentien, 66. Ko, 67. Pate, 68. T uit, 70. Dravery, 71. Lek- kers. Verticaal: l.Romario,2.Pd,3.Put, Verticaal 1 Vogelgebied in het wa ter. (6) 2 Als ze geen vergiffenis schenkt, is het geen predikante. (6) 3 Die haring geeft alleen maar pro- blemen. (9) 4 Het klinkt alsof het om de mode gaat. (7) 6 Het is aan de wand een dujjdelijk zichtbare waar- schuwing. (5) 7 Allemaal een dikke onvoldoende. (8) 8 Ik sarde een meisje met die toespelingen. (8) 9 De maat van een tengel. (6) 15 Wie als eerste een kleur vond voor het slapen gaan. (9) 16 Wereldbetrek- king. (8) 17 Het ging er sloom toe, ondanks de buitensporigheid. (8) 19 Een boom voor de watervogels. (6) 20 Dat stel ken ik van horen zeg- gen. (7) 21 Een gehandicapte ban- diet. (6) 22 Het beddengoed vernie- len. (6) 24 Kan zowel in als aan de boom zitten. (5). 4. Opoe, 5. Renet, 7. Adrie, 8. Loos, 9. Met, 10. Oi, 11. Slytery, 13. Ee, 16. Toon, 18. Eden, 19. Leut, 20. Rare, 22. Wederkeer, 25. Vaderlief, 27. Lus, 29. Neetoor, 30. Mai, 32. Schot, 34. Vodde, 36. Hoi, 37. Dna, 41. Omgaand, 43. Oss, 45. Elk, 46. Eerloos, 48. Eraf, 49. Sete, 50. Stut, 52. Teek, 54. Neger, 55. Suite, 58. Vete, 60. Reuk, 63. Nav, 64. Ns, 65. Nik, 67. Pa, 69. Te. Winwoord Veronderstellen Si zen op het gebied van geldzaken en kan bemiddelen bij schulden. BudgetBalans maakt een afspraak met Mark en Astrid en adviseert om een aantal banken op te bellen en te informeren naar de rente en de voorwaarden die daarbij wor den gesteld. Mark belt een paar banken en komt erachter dat de af- lossing voor een krediet van tien duizend gulden, tweehonderd gul den per maand gaat kosten. Dat valt mee vindt hij. Dat kunnen ze gemakkelijk betalen. Samen met Mark gaat Astrid naar BudgetBa lans. Daar wijst men hun op een aantal punten: Mark heeft gei'nformeerd naar een financiering op basis van een door- lopend krediet. Dat heeft als voor- deel dat er maandelijks een relatief laag bedrag hoeft te worden be- taald. Het nadeel is dat zo'n krediet pas na lange tijd (een jaar of zes, afhankelijk van de rente) is afbe- taald. Daarbij kan de bank de rente tussentijds wijzigen, zodat je van tevoren niet weet wanneer je nu echt klaar bent met betalen. Ver- der, zegt BudgetBalans, gaat het om een tweedehands auto. On danks dat deze er goed uitziet kan het best zijn dat hij geen zes jaar meer meegaat, Het zou wel erg frustrerend zijn als je nog steeds moet aflossen aan een auto die al- lang op de schroothoop ligt. Het advies van BudgetBalans aan Mark en Astrid is: sluit een per- soonlijke lening af van tienduizend gulden en spreek met de bank af dat je die in drie jaar terugbetaalt. De aflossing zal op zo'n 320 gul den per maand komen. Ze kunnen dat makkelijk betalen en op het moment dat de auto het zou kun nen gaan begeven, hebben zij de lening allang afgelost. Ook moeten ze van tevoren goed bij de bank in formeren of ze de lening zonder boete sneller mogen aflossen. Hoe eerder ze klaar zijn met aflossen, hoe beter en goedkoper. Mark en Astrid rijden nu al weer een paar maanden in hun nieuwe Alfa. Ze hebben tegen een gunstig tarief een persoonlijke lening afge- sloten. Ze weten dat hun schuld geen blok aan hun been zal wor den. Op deze manier rijden ze in hun auto zonder zorgen. Voor gratis advies en hulp op het gebied van geld en schulden kun je terecht bij: Stichting BudgetBa lans, Raadhuislaan 76 in Spijke nisse. Telefoon 0181-600100. ROTTERDAM - Had u onlangs ook zo'n poster voor uw raam han- gen? Het Rotterdams Dagblad be- staat 10 jaar en er werd een schitte- rende prijsvraag op touw gezet. Een breedbeeldtelevisie, een com puter, fotocamera's: van alles was er te winnen. Met dank aan Fivan Auto (FIAT en Alfa Romeo) ont- ving Jolanda Jagt gisteren de hoofdprijs: een spiksplinternieuwe FIAT Punto. Trots staat Jolanda naast haar nieu we aanwinst. Omringd door mede- werkers van Fivan Auto en Rotter dams Dagblad krijgt ze een fles wijn in handen gedrukt. Lambrus- co, want het moet natuurlijk wel iets uit Italie zijn. Van verkoopma- nager Aad Frings krijgt ze de spor- tief ogende auto aangeboden. „Ik heb geen auto, maar rij wel eens in de auto van mijn moeder", vertelt Jolanda. De prijs komt dus buiten- gewoon goed terecht. Jolanda heeft nooit eerder een grote prijs gewonnen en was erg verrast. „Je hangt die poster dan wel op maar je denkt: ze komen toch niet. En dan staan ze ineens voor de deur." Dat moment was twee weken gele- den en toen moest ze ook nog twee vragen beantwoorden voor ze de auto echt de hare kon noemen. Maar toen dat goed ging, was het gezin niet meer te houden en ble- ven de twee kinderen maar vragen 'waar de auto nou blijft'. Voor de nieuwe vestiging van Fivan Auto, begin dit jaar geopend, kwam ook dat deze week goed. De Punto oogt niet alleen mooi, maar is ook zeer goedkoop in verbruik en wegenbe- lasting. De kleuren zijn erg aan- trekkelijk en daarom moet Jolanda er nog even over nadenken of ze misschien toch geen andere exem- plaar wil. Misschien wel zo'n ELX-versie, met zeer veel moge- lijke opties zoals stuurbekrachti- ging, elektrische ramen of meege- spoten bumpers. „Ik moet het even tot me door laten dringen, nu weet ik het niet meer", is de reactie van Jolanda als ze even door de show room is rondgeleid. Maar ook dat zal ongetwijfeld goedkomen! Fivan Auto is gevestigd aan de Abraham van Stolkweg 50 (nabij Kleinpolderplein). Telefoon (010) 245.36.36. De andere vestigingen van Fivan Auto zijn te vinden in Capelle aid IJssel (Molenbaan 1) en Maassluis (Electraweg 2-E). Theatergroep De Kern Een Hechte Samenwerking Een inleiding op de voorstelling begint om 19.15 uur. Na het succes van 'Hildegard von Bingen' 'Victoria goes Wilde' komt Theatergroep De Kern dit seizoen met 'Een hechte samenzwering', een intrigerend stuk vol humoristische scenes en dialogen. Het vertelt het ver haal van de zussen Virginia Woolf en Vanessa Bell. In 1895, als Virginia en Vanessa dertien en vijftien jaar zijn, sterft moeder. Vader eist dat zijn dochters worden zoals hun Victoriaanse, zichzelf wegcijferende moeder was: een engel in huis. Daarmee legt hij een loden last op de schouders van de meisjes en zijn de zaden voor hun levenslange hechte samenzwe ring gezaaid. De meisjes hebben namelijk andere plannen. De een wordt een briljante schrijfster, de ander schilderes. Donderdag 17 mei, aanvang 20.00 uur, Grote Zaal, toegangfl. 32,50. Met complete Stadsgehoorzaal Theaterservice (garderobe inloopkojfie pauzedrankje). Rosenberg Trio Vuurwerk Louis van Dijk en het Rosenberg Trio staan voor het eerst samen op de biihne. De heren zijn gewend om met andere artiesten op te treden in op- merkelijke combinaties. Zo trad Van Dijk vorig seizoen op met Jasperina de Jong en werkte het Rosenberg Trio samen met Herman van Veen en Jan Akkerman. Het programma wordt een samensmelting van het onge- evenaarde pianospel van Van Dijk en de warmbloedige gipsy-muziek van het Rosenberg Trio. Hun beider toch al grote publiek zal met dit nieuwe, sprankelende geluid zeker verder groeien. Zaterdag 19 mei, aanvang 20.00 uur, Grote zaal, toegangfl. 37,50. Met complete Stadsgehoorzaal Theaterservice (garderobe inloopkojfie pauzedrankje). Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Boyband De vijf boys van Boyband komen vrijdag 18 mei naar het Theater a.d. Schie om een geweldige show weg te geven. Boyband gaat over glitter, glamour, fun en de listen en het bedrog die bekendheid met zich mee- brengt. Boyband is een spetterende musical die het publiek gegarandeerd op de stoelen laat dansen, want naast een musical is Boyband ook een ver- pletterend concert. Vijf jongens worden uitverkozen om mee te spelen in een boyband. Voor hen is dit een fantastische buitenkans om beroemd te worden. Voor hun manager, gespeeld door John Kraaijkamp jr., is het echter de enige manier om uit de goot te komen. De jongens tekenen een wurgcontract en moeten hun eigen belangen, gevoelens en ideeen opofferen voor het imago van de groep. Machtsspelletjes, geheime liefdes en irritaties zijn aan de orde van de dag. Maar wanneer de lichten op het podium aangaan en het doek wordt opgehaald, gaan ze ervoor en geeft Boyband een geweldige show weg. Vrijdag 18 mei, aanvang 20.15 uur. Het Theater a.d. Schie verloot twee meet-and-greetkaartjes voor deze spectaculaire musical. Hiervoor hoef je alleen maar een gedicht of opstel, lied, tekening of stripverhaal te maken waarin duidelijk wordt dat jij zo gek bent van de boys. De bijdrage van maximaal 250 woorden kan onder vermelding van naam, adres, etc. gestuurd worden naar het theater, ter at- tentie van Femke Bladel, Stadserf 1, 3100 AK Schiedam. De kassa van Theater a.d. Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, tel. 2 467467. Pane e Tulipani Stratpunt van 'Pane e Tulipani' is een groepje toeristen, ergens bij een ru'i- ne. Ze gedragen zich als ongei'nteresseerde, verwende nesten. Al flauwe grapjes makend, bepakt met foto-apparatuur, zeulen ze achter hun gids aan, op weg naar het volgende onderdeel dat op het programma staat. On der het reisgezelschap ook een standaard gezin; vader, moeder en twee pu- berzoons. Rosalba, de moeder, oogt een beetje triest tussen haar schreeu- wende man en zoons; ze wordt letterlijk overstemd. Door een ongelukkig toeval mist ze bij een rustplaats de toeringcar. Niet dat man en kinderen daar iets van merken. Zo lang zij zich maar bezighoudt met zorgen voor haar gezin, zal niemand rekening met haar houden. Als haar man ook nog enorm begint te blaffen, als ze elkaar via de gsm spreken, knapt er iets in haar. In plaats van naar huis te gaan, besluit ze naar Venetie af te reizen. Voor het eerst in haar leven kiest Rosalba voor zichzelf, met verrassende gevolgen... Donderdag 17 en vrijdag 18 mei in het Filmhuis, zaterdag 19 mei in het Zeepaard Simon Magus Simon is een Hongaarse magier, die zijn diensten verkoopt aan de Parijse politie om een moord op te lossen. Hij doet dat op een zeer ongewone ma nier. Zonder een woord Frans te spreken, behalve dan 'oui' en 'non', com- municeert hij met iedereen. Hij heeft een bijzonder contact met Jeanne, een meisje dat hem meteen al opvalt bij zijn aankomst in Parijs en hij heeft een positieve invloed op de mensen die hij ontmoet. Zelf is Simon vooral moe. Moe van zijn toverkracht en bovennatuurlijke tovertrucs. Met tegen- zin neemt hij dan ook de uitdaging aan van een oude rivaal (een Hongaar se ex-collega die nu actief is in de Franse showbusiness) om drie dagen le- vend begraven te worden. Wie van de twee zal opstaan uit de dood? Ildiko Enyedi baseerde haar hoofdpersoon duidelijk op een historische fu- guur: de mysticus Simon, die in het vroeg christelijke Rome het gezag van Petrus uitdaagde door Jezus' wederopstanding te imiteren. Zij maakt van hem een paragnost in het hedendaagse Parijs, een vermoeide man die graag een glaasje rode wijn drinkt en op de vreemdste plaatsen in slaap valt. Maar zoals Simon kan toveren, zo heeft ook de regisseuse het zeldza- me talent om je te betoveren. Zij maakte een innemende kleine film vol hoop, ontroering en mysterie en zorgt ervoor dat je als toeschouwer even opgewekt de zaal verlaat als de personages in de film die ene ontmoeting met Simon hebben gehad. Vrijdag 18 mei in het Zeepaard, zaterdag 19 mei in het Filmhuis Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamse- weg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schie dam. Aanvang van de avondfilm is steeds om 21.00 uur. De zondagmid- dagfilm om 15.00 uur. Toegangfl. 12,50 (donateurs fl. 10,-). De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 05 00.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 29