maasstad BMW 316ti met Valvetronic voor uiterst laag brandstofverbruik Daihatsu Young RV nu ook met Turbo-motor Elantra scoort vijf sterren na resultaat strenge botsproef smart JA? Tecbnisch commercieel medewerker A Durrii 0m 1 D4-D dieselmotor nieuwe krachtbron voor Previa Boekenvoordeel Volop ruimte. Ook in je portemonnee. ALCOHOL: Panasonic VERKOOPSTER De nieuwe BMW 3-serie compact MOTORRIJLES VUEET WAT JE TE DOEN STAAT ALSHETOMGEWELD GAAT. ?5 DIGITAAL Met de introductie van de 3-serie compact in april 1994 creeer- de BMW op succesvolle wijze een nieuwe marktniche: hoog- waardige, sportieve hatchback-modellen aan de basis van de luxueuze middenklasse. De tweede generatie van de BMW 3- serie compact, die vanaf juni 2001 leverbaar is, zet opnieuw maatstaven. En niet alleen met zijn ten opzichte van de 3-serie sedan 12 cm kortere driedeurs carrosserie. Ook door de unieke en sportievere onderstelafstemming, de hoogwaardige uitrus- ting en de allermodernste motorentechnologie vormt de com pact een karakteristieke synthese van sportiviteit en praktische functionaliteit. De uniek vormgegeven Dai hatsu Young RV maakte zijn debuut op de Europese markt in de herfst van vorig jaar als een sportief model. Inmid- dels blijkt dezelfde Young RV uitermate populair bij au- tomobilisten in vele landen. Dit jaar stelt Daihatsu een nog sportievere versie van deze compacte ruimtewagen tentoon; de Young RV Tur bo. Dit model geeft de Euro pese automobilist het ultieme rijplezier in de vorm van een compacte auto. 010 232 75 75 vraagt voor haar filiaal in Schiedam een voor 16 uur p.w. Leeftijd v.a. 30 jaar. Tel. inl. 036-5350530. Betaal pas in 2002 smart en riant® zitplaatsen - dat is bekend. De royale kofferruimte ook. Maar dat je bij het smart Center nu zelfs voor meer bestedingsruimte terecht kunt... ideetje misschien? Als je nu een nieuwe smart koopt, krijg je een uitgestelde betaling van 10.000,- tot 1 januari 2002*. Dus geniet nu direct van jouw smart en betaal pas volgend jaar! 1 I NV-MX 3DD. X Rotterdam Priva domination MAASPOST SCHIEDAM - XQ03 De compact vormt een karakteristieke synthese van sportiviteit en praktische functionaliteit. De nieuwe 3-serie compact wordt direct vanaf de introductie al in twee motorvarianten aangeboden: 316ti 85 kW/pk viercilinder benzi- nemotor, Valvetronic, 4 kleppen per cilinder, dubbel Vanos, max. koppel 175 Nm, verbruik 6,9 1/100 km (eurosuper), topsnelheid 201 km/h en de 325ti 141 kW/192 pk zescilinder-in-lijn benzinemotor, 4 kleppen per cilinder, dubbel Va nos, max. koppel 245 Nm, ver bruik 8,9 1/100 km (superplus), topsnelheid 235 km/h. Als eerste in serie geproduceerde auto ter wereld beschikt de nieuwe 316ti over een motor met de revo- lutionaire Valvetronic-technolo- gie. Een belangrijke ontwikkeling, omdat al sinds de uitvinding van de benzinemotor de gasklep over grote toerengebieden de vrije 'ademhaling' van de motor nadelig beinvloedt. De functie van de gas klep is vervangen door de traploos verstelbare lichthoogte van de in- laatkleppen - een enorme techno- logische innovatie op het gebied van verbrandingsmotoren. Daar- mee kan onder normale dagelijkse gebruiksomstandigheden een brandstofbesparing worden gerea- liseerd van meer dan tien procent - onafhankelijk van de brandstof- kwaliteit. Beide motoren bieden met hun exacte, licht schakelende versnel- lingsbakken soevereine prestaties en puur rijplezier. Ten opzichte van de concurrentie in dit exclusie- •ve segment onderscheiden de bei de uitvoeringen van de 3-serie compact zich onder meer door hun uitgesproken gunstige brandstof verbruik en door hun economische kilometerkostprijs. Uiteraard vol- doen beide modellen ook aan de emissienormen EU3. En dat de compact geen 'instap- uitvoering' van de 3-serie is, maar een op zichzelf staand model, blijkt wel uit de unieke opties, zo- als het opbergpakket (automatisch openende achterklep met afstands- bediening, netten aan de rugleu- ningen van de voorstoelen, brillen- vak in de middenconsole, 12V- contactdoos in de bagageruimte), het voor het eerst in deze klasse le- verbare Bi-Xenon-licht (voor dim- en grootlicht), en de introductie van de revolutionaire Valvetronic- technologie in dit model. In totaal kunnen de klanten naast de reeds royale en hoogwaardige standaarduitrusting ook kiezen uit zo'n zeventig opties af fabriek: bij- na twee keer zoveel als bij de vori- ge 3-serie compact. Bovendien bieden 11 carrosseriekleuren, 18 kleurencombinaties voor interieur en bekleding, en drie verschillende materialen voor de sierlijsten - in- clusief geborsteld aluminium- de klanten volop mogelijkheden om zijn of haar compact verregaand te personaliseren. 1 KSKSiftjj De nieuwe 3-serie compact is er in twee motorvarianten. Daiahtsu legt zich in het bijzonder toe op het vervaardigen van steeds compactere auto's De nieuw ontwikkelde 1.3 1.6 met turbo aangedreven motor levert het hoogste vermogen en koppel in zijn klasse. De Turbo werkt vanaf een relatief laag toerental. In com- binatie met de DVVT loopt de mo tor soepel op naar een hoog toeren tal om zo veel kracht te krijgen, terwijl er een hoog koppel wordt geleverd in het lage en medium toerental. De kracht en het koppel van de turbo motor worden over- gebracht naar de wielen door de door Daihatsu ontwikkelde elek- tronisch gecontroleerde 4-traps au- tomatische transmissie met stuurtiptronic. Beter bekend als ESAT (Economic Smooth Au tomatic Transmission). Deze trans missie is een ideale combinatie met de nieuw ontwikkelde motor. Het schakelen wordt gecontroleerd door een zelflerende, electronische regeleenheid. Het algehele resul- taat is soepel doorschakelen vanaf stilstaand zonder schokken en met minimale schakelmomenten. Om het moderne design en de sportieve styling verder te ontwik- kelen is de Young RV Turbo uitge- voerd met speciale aero delen. Het lage zwaartepunt stimuleert de be- hoefte om sportief te rijden. Verder is het interieur voorzien van semi- kuipstoelen voorin en geeft het in terieur een open gevoel dat de sportieve sfeer benadrukt. Bovendien beschikt de Young RV een groot aantal veiligheidsaspec- ten, die speciaal ontwikkeld zijn om het hoofd, de borst en de buik van de inzittenden te beschermen in geval van een aanrijding. Verder bevordert de inmiddels welbeken- de ABS met EBD (Electronic Bra ke-force Distribution) de actieve veiligheid nog meer. De Elantra heeft de strenge botsproef met vlag en wimpel doorstaan. De Hyundai Elantra heeft de strenge Noord-Amerikaanse botsproef met vlag en wimpel doorstaan. De auto bewees zijn hoge veiligheidsuitrusting in de zijdelingse botsproef, die is uit- gevoerd door de Karco, een offi- cieel testinstituut van de NHTSA (National Highway Traffic Safe ty Administration). Onder de di verse veiligheids- en botsproeven in de wereld, staan de testen van de NHTSA bekend om hun exac te resultaten. De Karco heeft diverse nieuwe modellen getest, waaronder de Elantra. Bij de zijdelingse bots proef worden de vervorming van de carrosserie en veiligheid van de inzittenden gemeten na een aanrij ding met 62 kilometer per uur. De resultaten waren overweldigend, de Elantra liet de concurrentie ver achter zich. Hij haalde de beste score; vijf sterren op het gebied van de bescherming van de be- stuurder. Vier sterren kreeg de Elantra voor de veiligheidsuitrus ting voor de achterpassagiers. Vijf sterren betekent dat er minder dan vijf procent kans is op zwaar letsel voor de inzittenden. Dit re sultaat is mede te danken aan de gewijzigde locatie van de (depo- wered) airbags. Ze zijn hoger be- vestigd, wat de kans op letsel ver- mindert wanneer ze zich vullen. Doordat ze al leeglopen wanneer de inzittende ermee in contact komt, is de impact met de airbag zachter. De beide voorairbags zijn standaard, zijairbags zijn optio ned. Een sensor in de passagiers- stoel voorkomt dat de airbag inge- schakeld wordt als deze plaats on- bezet is. De resultaten van deze botsproef tonen duidelijk aan dat Hyundai hoge eisen stelt aan de veiligheids uitrusting van zijn modellen. Ko- pers letten immers steeds nadruk- kelijker op de veiligheid van hun auto en overheden stellen er steeds strengere veiligheidseisen aan. De Elantra beantwoordt aan de wen- sen van beide partijen. Zo is de B- stijl uit een stuk en is net als de rest van de zijkant versterkt. Daardoor zijn de inzittenden beter be- schermd bij een aanrijding in de flank. Ook de dwarsbalken van versterkt staal in de portieren hel- pen het gevaar buiten de deur te houden. De A-, B- en C-stijlen en het dak zijn extra bekleed om te voorkomen dat inzittenden zich bij een aanrijding verwonden. Het versterkte voorste subframe en het verder naar onder doorgetrokken dashboard beschemen de passa- giersruimte bij een aanrijding te- gen binnendringende componen- ten. J De Previa, Toyota's vorig jaar compleet vernieuwde fullsize ruimteauto, is nu behalve met de 2.4 VVTi benzinemotor ook te be- stellen met een geavanceerde 2.0- liter D4-D dieselmotor. De motor behoort tot Toyota's nieuwe D4-D dieselgeneratie met 4 kleppen per cilinder, common-rail inspuiting. intercooler en een variabele uit- laatgasturbo. Hij blinkt uit door comfortabele, stille loopeigenschappen, uitste- kende prestaties en een laag ver bruik (ECE gemiddeld 7.2 1/100 km). In de Previa levert de motor een maximum vermogen van 85 kW/116 pk en een koppel van 250 Nm al vanaf 1.800 tpm. Deze ver- Autorijschool Martin Struijs •leernumotorrijdenengeniet van de vrijheid van motorrijden 'bd voor meer informatie Telefoon Auto telefoon 04 53 421 013 fijnde krachtbron is bovendien speciaal voor de Previa voorzien van onder meer balansassen die de motor nog stiller maken. Een ande- re fraaie voorziening is de combi natie van een gekoeld EGR uitlaat- gasrecirculatiesysteem met 2 kata- lysatoren, voor de laagst mogelijke emissie. Deze nieuwe krachtbron zal de Previa derhalve voor een groot aantal mensen nog interes- santer en aantrekkelijker maken. De Previa 2.0 D4-D staat in de prijslijst als achtpersoons Linea Terra-uitvoering vanaf 75.905 gul den/euro 34.444.19 en is ook le verbaar in andere uitvoeringen, on der meer met vijf, zes en zeven zit- plaatsen. smart Center Rotterdam, Rhiinspoor 280r tel 010 - 288 48 88« 'Vraag naar de voorwaarden. Er is al een smart voor 19.985,- (adviesprijs), excl. kosten rijJtlaar maken. Wijzigingen voorbehouden. Brandstofverbruik: van 3,4 tot 5,11/100 km of 19,6 tot 29,4 km/1. C02-uitstoot: 90 tot 122 g/km. Te koop werktek. helicopter, windijzer door de wind draai- ende rotorwieken en straart- motoren (hout) lang 50 cm /15,-. Tel. 010-4201183 Te koop uit verzameling oude en antiek klokken, regelateurs klokkenstel, zaans klokje enz. v.a. /75,-. Tel. Tel. 010- 4664215 Hallo, mijn naam is Michael, 15 jaar en ik spaar telefoon- kaarten. Wie helpt mijn verza meling uit te breiden? Alles is welkom. B.v.d. Tel 010- 4556682 Terug van vakantie? Telefoon- kaarten? Gooi s.v.p. niet weg; ik ben er blij mee. Alles is wel kom. Alvast bedankt. Michael 15 jaar. Ook ruilen. Tel 010- 4556682 "nu en dan over de rand?" Alcohol biedt gevaarlijke verge- telheid. De gevolgen zijn u ook bekend: verkeersdoden, kapotte huwelijken, vrouwenmishande- ling, mislukte carrieres, enz. Eigenlijk weet u reeds- alles. Maar... MAAR: als u desondanks nu nog problemen met drank hebt en uw omgeving steeds negatiever reageert, u zich isoleert...? NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID GRATIS INFOBROCHURES Bel NFGV (030)2971197 of schri|1 near NFGV, postbuB 5103, 3502 JC Utrecht. Internet: wwwjitgv.nl Te koop porceleinen muziek- doosjes met fluwelen bekle ding en verschillende beschil- deringen. Zeer mooie collectie. Nieuw /225,-, nu f75,- per stuk. Tel. 010- 4211650 De nieuwe krachtbron maakt de Previa interessanter en aantrekkelijker. Verzamelaar vr ansichtkaarten 0180-633077 aaet oude - koop. Tel Te koop eiken kapstok han gend model met stukjes ebbe Rout door meubelmaker gemaakt was f750,- nu voor /375,-. Tel 0180-314364 Te koop 2 eiken armstoelen uit +/- 1920 geheel prachtig geres- taureerd /995,- per stuk. Tel 0180-314364 Gevraagd aambeeld tot 100 kg. Tel. 010-4152550 Te koop zwenkwieltjes z.g.a.n. Tel. 010-4152550 Te koop salontafel vrouw met glazen plaat rond 104 cm. /100,-. Computermeubel wit wieltjes vraagprijs /100 el 06-20280895 ^uiTbtvniRO MET TOPKWALITEIT ZOOM OBJECTIEF Een schitterende 3-CCD Digitale Mini DV Camcorder, uitgerust met een origineel Leica Dicomar objectief. Met 3x 570.000 Pixel CCD, 12x optische en 120x digitale zoom, 2,5" LCD kleuren monitor en, DV in en uit en een optische beeld stabilisator. Beeldopslag op een MultiMediaCard en de camera is compatibel met SD-Card. □ostzeedijk/Hoek Admiraliteitsstraat 8 Tel. OID 40 35 300 Fax OID 4D 47 500 www.foka.nl De afdeling Sales Support verzorgt de administratieve en technische ondersteuning van onze commerciele activiteiten in binnen- en buitenland. Voor deze afdeling willen wij graag in contact komen met kandidaten voor de functie van: HbI werkterrein Je bent verantwoordelijk voor het organiseren van de logistieke en commerciele processen random de orderverwerklng van onze luchtbehandelingapparatuur zoals hetelucht- en CO2 branders, ventilatoren en luchtbevochtigingsapparatuur. Verder verzorg je de technische ondersteuning van de accountmanagers en onze afnemers in binnen- en buitenland. JE aChtBrgrOnd Na je opleiding op middelbaar niveau met een ontwikkeld gevoel voor techniek heb je bij voorkeur ervaring opgedaan in de glastuinbouw. Daarnaast is commercieel inzicht van belang. Als je de nodige praktische technische kennis hebt opgedaan en je bent bereid cursussen te volgen, nodigen wij je ook uit om te reageren. Je bent in het bezit van goede communicatieve vaardigheden en een goede uitdrukkingsvaardigheid in de Nederlandse en Engelse taal. Voor deze functie verwachten we dat je stressbestendig bent en accuraat en zelfstandig kunt werken. MII tiiBden Priva biedt een afwisselende baan, goede arbeidsvoorwaarden en een prima werksfeer. SollicitereB? Nadere inlichtingen over deze functie kun je telefonisch krijgen bij Maarten Kuiper, manager Sales Support, tel. (0174) 522616. Schriftelijke sollicitaties kun je richten aan Priva Hortimation B.V., t.a.v. de afdeling Personeelszaken, Zijlweg 3, Postbus 18, 2678 ZG De Lier. Je kunt je sollicitatie ook via e-mail toesturen naar: Dersoneelszaken@Driva.nl. Acquisitie wordt niet op prijs gesteld. fn rL De Priva Groep is een internationaal opererende groep welke een twintigtal technologisch hoogwaardige werkmaatschappijen omvat. Deze bedrijven ontwikkelen en produceren hard- en software, sensoren, elektronica en fijnmechanische componenten. In totaal werken er 550 personen binnen de Priva Groep. Priva Hortimation is internationaal een toonaangevende producent van procescomputers, managementsystemen, waterbehandelings- en luchtbehandelingsapparatuur voor de professionele tuinbouw. Innovatie en kwaliteit zijn belangrijke kenmerken van het werken bij Priva Hortimation. Ontwikkeling, productie en marketing vinden plaats in De Lier. Priva beschikt over een wereldwijd dealernet en eigen vestigingen in Spanje, Scandinavie, Groot-Brittannie en Noord-Amerika. In totaal zijn circa 175 personen werkzaam bij de Priva Hortimation-organisatie.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 10