Hoogheemraadschap van Schieland Thee met meer dan 250 smaakjes BeemsterKaas® Spinaziewijn van wijnboerderij Overnachten in een kunstwerk: Museum Lammert Boerma Voor de (h)eeriijkste picknick van Nederiand! Maak de slagzin af en maak kans op 1 van de 50 picknickmanden Deelnamecoupon MEDEWERKER CTVTELTECHNISCHE WERKEN <m/v) Het bijzondere Noorden GRONINGEN - Hoewel de verre reizen als warme broodjes over de toonbank vliegen, blijven de uitstapjes in ons eigen kikkerlandje ook populair. Gelukkig maar, want er zijn nog zoveel bijzondere plekjes te ontdekken. Zo kwam ik afgelopen week in Groningen terecht. Een theefabriek stal mijn hart, maar ook de Groninger woonboerderij is een bezoek meer dan waard. Voor een wat extravagante overnachting kunt u terecht in het museum Lammert Boerma. Mijn slagzin is: Ik neem BeemsterKaas mee op vakantie, want Bel gratis voor verkooppunten bij u in de buurt: 37 uur per week De functie Opleiding en ervaring Arbeidsvoorwaarden Meer informatie en solliciteren Maasboulevard 123/hoek Willem Ruyslaan - Postbus 4059 - 3006 AB Rotterda BORGERCOMPAGNIE - Tenslotte wil ik u meenemen naar het museum Lammert Boerma in het Groningse Borgercompagnie. Het muse um is in 1993 geopend en toont het leven en de werken van de beeldend kunstenaar Lammert Boerma (1948). WIRDUM - Een bijzonder idee, zo'n theemuseum. Net zo bijzonder is de wijnboerderij in het Groningse Wirdum. Heeft u weleens aardappel-, spinazie-, brandnetel- of aardbeienwijn op? De familie Venhuizen wel. Zij produceert de meest bijzondere wijnen. „Wijn gemaakt van drui- ven, is er al genoeg," vertelt eigenaar Luit. „Daarom maken wij wijn op een ambachtelijke ma nier van vruchten, kruiden en groenten." door Marielle van de Wetering Als je aan de goede kant van het pittoreske dorpje, via de. Hoofd- straat, Houwerzijl binnenrijdt, bots je bijna gelijk tegen het ou- de kerkje aan, waarin de Theefa briek is gevestigd. Niet te hard rijden dus, want je rijdt er zo voorbij. Dit enige Nederlandse theemuseum bestaat inmiddels twaalf jaar. „Het begon op het moment dat Jeroen van Inkel op de radio een kerkje te koop aan- bood voor een gulden," vertelt de trotse eigenaar Johan de Lan- ge, „maar dan moest het wel ver- bouwd worden tot een toeristi- sche attractie." Na die oproep is het balletje gaan rollen. De eigenaar en zijn partner dienden een plan in. „We waren theeliefhebbers en een theemuse um bestond nog niet," was de mo- tivatie van het ondernemende stel. Het plan werd goedgekeurd. Als eerste kwam er een theemuseum, gevolgd door de theeschenkerij en uiteindelijk werd er ook een thee- winkel gebo'uwd. Het oude kerkje trekt nu jaarlijks dertig-tot veertig- duizend bezoekers. Alles draait er, hoe kan het ook an- ders, om thee. Groene bordjes wij- zen de weg naar de verschillende vertrekken; de theewinkel, de schenkerij, de torenkamer of de vergaderruimte. De tuin is idyl- lisch met de buxussen, het grint en de vijvertjes. Uit een grote theepot stroomt water de vijver in. Een- maal binnen, in de theeschenkerij, kunt u een keuze maken uit de meest uitgebreide theekaart ter we- reld met 236 soorten losse thee en ongeveer vijftig cocktails. De theespecialiteiten gaan van hete tot koude thee, van groene tot zwarte en van thee met een tic tot thee met slagroom of verse vruchten. In een grote kast staat een hele verzame- ling theepotten. Het vertrek van de theeschenkerij is licht door de prachtige ramen van de oude kerk. In de hoek is een trap, die uiteinde lijk leidt naar de torenkamer. Een uniek plekje, waar slechts twee stoeltjes en een tafel passen. De gasten hebben rondom uitzicht en boven elk raampje staat de plaats waar u naar kijkt. Er kan eigen mu- ziek beluisterd worden. Hier ont- staat het echte samen-rond-de- theepot-gevoel' en kan genoten worden van een exclusieve Tea. Op z'n Engels, dus puur genieten van een uitgebreide theetafel met diverse soorten thee met een keur aan overheerlijke hartige en zoete lekkernijen. Een vijf gangen 'to- renhoge tea' duurt ongeveer drie uur met allerlei lekkernijen als mi ni-sandwiches, scones, muffins, hartige taart, cake, bonbons, wijn en natuurlijk thee. De kosten be- dragen 95 gulden voor twee perso- nen. „Het is zo'n romantisch plek je," zegt de eigenaar glunderend. „Er is al drie keer een huwelijks- aanzoek gedaan." Een verslag daarvan is te lezen in het gasten- boek 'verhalen uit de torenkamer'. In het museum vindt u antwoord op al uw theevragen. Waar komt het vandaan? Hoe wordt het gepro- duceerd? Waarom zijn wij Neder- landers thee gaan drinken? En hoe drinken ze thee in andere landen? De ontdekkingsreis door theeland voert u naar de theeplant, de plan- tage, de fabriek, via de theeklipper naar de theepakkerij en van de theewinkel van toen naar de thee- drinkers van nu. De reis gaat langs robuuste machines en breekbaar porselein, stoere theekisten en ge- heimzinnige theezwammen, modi- euze theezakjesjurken en spannen- de theelegendes. De entreeprijs voor het museum bedraagt voor volwassenen 4,50 gulden, voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar 2,50 gulden en voor volwassenen met een 65+-pas 3,50 gulden. De Theefabriek Hoofdstraatl 5-17 Houwerzijl Tel:0595-572053 De tuin is idyllisch met de buxussen, het grint en de vijvertjes. Uit een grote theepot stroomt water de vijver in. Binnen is een verzameling theepotten te bewonderen. De eisen aan BeemsterKaas zijn hung... 0800-BEEMSTERKAAS (0800-23367837) Luit Venhuizen maakt wijn op een ambachtelijke manier van vruchten, kruiden en groenten. De afdeling zuiveringenbeheer is met circa 35 mensen verantwoordelijk voor het transportereri en zuiveren van het afvaiwater en het verwerken van het zuiveringsslib. De afdeling is onderverdeeld in twee regio's en een team ondersteuning. De regio's zijn belast met de dagelijkse bedrijfsvoering en het bijbehorende onderhoud van de afvalwaterzuiveringsinstallaties indusief de rioolgemalen en de bijbehorende persleidingen. Het team ondersteuning voert vanuit een centrale locatie ondersteunende werkzaamheden uit voor de regio's en het afdelingshoofd. In verband met een interne overplaatsing van een van onze collega's is het team ondersteuning op zoek naar een enthousiaste collega voor de functie van: Het hoogheemraadschap van Schieland is een van de 57 waterschappen in Nederiand. Het gebied van Schieland ligt globaal tussen Rotterdam, Gouda en Zoetermeer. In deze regio heeft Schieland de taak ervoor te zorgen, dat de inwoners en bedrijven droge voeten houden en dat het water in meren, sloten en plassen schoon en veilig is. De structuur van Schieland kent drie sectoren: Waterbeheer, Afvaiwater en Financien en drie stafafdelingen (Communicatie - Bestuurlijke en Juridische zaken - Personeel en Organisatie). Klantgerichtheid en een bedrijfsmatige manier van werken staan centraal in onze dynamische organisatie met ongeveer 180 medewerkers. In deze functie houd je je bezig met het ondersteunen van de afdeling zuiveringen beheer op het civieltechnische vlak. Dit houdt o.a. in het (laten) voorbereiden en ontwerpen van civieltechnische werken en het houden van toezicht hierop. Het opstellen van onderhouds-, inspectie- en calamiteitenplannen en rapporten. Daarnaast beoordeel je de riolerings- en bestemmingsplannen. Ook verricht je algemeen ondersteunende werkzaamheden zoals het inventariseren van het aanbod (in vuillast en m3) van het afvaiwater en het afhandelen van KLIC meldingen, klachten en ontheffingen. Je hebt de opleiding MTS civiele techniek of weg- en waterbouwkunde afgerond aangevuld met de opleiding techniek afvalwaterzuivering (TAZ), NVA rioleringen en projectmanagement of je hebt de bereidheid deze te volgen. Verder heb je minimaal 3 jaar werkervaring bij voorkeur in het realiseren van zuiveringstechnische werken en/of het civieltechnische onderhoud hiervan. Je kunt werken met MS-office producten zoals Word en Excel en je hebt ervaring met het opstellen van notities en rapporten. Je bent in het bezit van een rijbewijs B. Wij bieden een salaris dat, afhankelijk van opleiding en ervaring, minimaal f 3760,- 1706,22) en maximaal 5766,- 2616,50) bruto per maand bedraagt. Verder krijg je minimaal 170,2 vakantie-uren per jaar, 8% vakantietoeslag en een eindejaarsuitkering van 1,5%. De gemiddelde arbeidsduur is 37 uur per week, waarvan de feitelijke invulling in overleg flexibel kan plaats- vinden. Ook zijn er mogelijkheden voor een financiele bijdrage in de kinderopvang, is er een pc-priveregeling en kun je gebruik maken van een spaarloon- en premiespaar- regeling. Aanvullende informatie over de functie kan verkregen worden bij Rene van den Berg, hoofd afdeling Zuiveringenbeheer, tel.: 010 - 242 80 70. Je sollicitatiebrief met CV kun je uiterlijk binnen 14 dagen na publicatie van deze advertentie sturen naar het Hoogheemraadschap van Schieland, afdeling Personeel Organisatie, Postbus 4059, 3006 AB te Rotterdam. Vermeld zowel in je brief als op de envelop het vacaturenummer S-AWFZ0103. Acquisitie naar aanleiding van de advertentie wordt niet op prijs gesteld. Week 21 TOTAAL-TX10 O Dhr. O Mevr. Achtemaam Tussenvoegsel Voorletters Adres Postcode Woonplaats: Telef.nr. Stuur de deelnamecoupon in een envelop naar: Beerasterkaas Picknick-aotie, Antwoordnummer 2810, 9700 VR Groningen. O Kruis aan als u in de toekomst niet op de hoogte wilt worden gehouden van andere BeemsterRaas-acties. Actievoorwaarden: Uiterste inzenddatum (datum poststempel): 11 jirni 2001: 1 inzendlng per adres: actie is alleen geldlg binnen Nederiand; over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden; medewerkers van Cono Kaasmakers, Van der Sterre Groep en de nitvoerende bureau's zijn van deelname uitgesloten. Voor echte kaasliefhebbers is alleen het beste goed genoeg. Kwaliteit en vooral een lekkere smaak zijn de beste bouwstenen voor succes. BeemsterKaas wordt nu al ruim 60 jaar gemaakt en is gewoon zich- zelf gebleven. Gemaakt volgens een geheel eigen, traditioneel recept; van de beste melk, met liefde en vakmanschap. BeemsterKaas is nog niet bij iedereen bekend, maar echte kaasliefhebbers genieten al vele jaren van de lekkere BeemsterKaas. De vruchten en groenten worden zoveel mogelijk gekweekt op het eigen erf. Ook de productie vindt plaats in de eigen boerderij. In een bad (gewoon zo een die bij u in de badkamer staat) worden de groen ten eerst gewassen. Het zachte fruit, zoals aardbeien, gaat vervol- gens in een soort takkenversnippe- raar. Het harde fruit mag daar niet in, omdat de messen anders bot worden. Dit fruit wordt eerst ge- kookt. Weer andere vruchten, zo als appels worden geperst. Na de gisting wordt de wijn gebotteld en gekurkt. „Ook het vervoer doen we zelf,'!' zegt de trotse eigenaar. Het zijn vooral zoete wijnen die de familie Venhuizen produceert, on geveer tweehonderdduizend liter per jaar. Het zijn slechts acht men- sen, allemaal familieleden, die voor deze productie zorgen. Alle wijnen zijn twaalf jaar houdbaar. De wijn wordt in die tijd niet slech- ter, maar ook niet beter. Het is be- langrijk dat de drank in een ruimte wordt bewaard waar de tempera- tuur niet schommelt. Er worden ook allerlei soorten jam gemaakt en honing. In de winkel zijn al de ze producten te koop. Een fles wijn kost een tientje. Groninger Wijnboerderij Eekwerdermeedenweg 3 Wirdum Tel:0596-571709 Boerma is geboren als boerenzoon in Borgercompagnie. Na zeven jaar als machine-tekenaar-con- structeur te hebben gewerkt, werd hij in 1975 kunstenaar. Wie van realistisch-surrealistisch werk houdt met symbolische tendensen zit bij deze kunstenaar goed. Het is even wennen als de kunstenaar naast een naakt zelfportret staat te vertellen over de art-deco suite, die hij, net als alle schilderijen, ook helemaal zelf maakte. In deze suite kunnen kunstliefhebbers over nachten voor 62,50 gulden per per- soon. Er zijn ook nog drie andere tweepersoons kamers, waar voor 35 gulden overnacht kan worden. 1. Het bijzondere en voile huis van Boerma telt 450 vierkante meter vloeroppervlak, verdeeld over der- tien vertrekken, waaronder exposi- tieruimtes, ateliers, een werkplaats en woonruimtes. Overal hangen schilderijen en tekeningen. Elk woonvertrek heeft een eigen kleur. In de werkplaats staat, naast de enorme hoeveelheid schilderspul- len, een kleine collectie old-timer bromfietsen uit de vijftiger en zes- tiger jaren. Achter het museum be- vindt zich een beeldentuin met vij- vers en een boomgaard met oude fruitrassen. Voor een bijzondere overnachting in een rustige omge- ving, omringd door realistische- surrealistische kunst, bent u bij Lammert Boerma aan het goede adres. De entreeprijs voor het museum bedraagt voor een volwassene vier gulden, voor kinderen tot 16 jaar twee gulden en voor ouderen met een 65+-pas drie gulden. Museum Lammert Boerma Boergercompagniesterweg 44-46 Tel:0598-393381 BeemsterKaas is een eerlijke kaas die volgens een Oudhollands recept op traditionele wijze wordt gemaakt. Na zorgvuldige bereiding in een authentieke kaasmakerij gaat de kaas naar pakhuizen om daar in alle rust te kunnen rijpen. Daar ontwikkelt BeemsterKaas zijn heerlijke smaak; op onbewerkte houten planken en onder uitgebalanceerde rijpingscondities Aan dit ambachtelijke proces dankt de BeemsterKaas zijn pure, heerlijk romi- ge smaak. Alleen kaas die aan de aller- hoogste eisen voldoet krijgt het herkenbare Beemster-wapen. Minder zout BeemsterKaas is in diverse leeftijds- varianten verkrijgbaar, afhankelijk van persoonlijke smaak en voorkeur. Met 20% minder zout dan andere Nederlandse kazen smaakt Beemster Kaas toch vol en romig. Smaak en kwaliteit staan bij BeemsterKaas dan ook voor op. Wie van realistisch-surrealistisch werk houdt met symbolische tendensen zit bij kunstenaar Lammert Boerma goed.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 25