4*mL2 maasstad I I Zeker uw stijl tapijt over devesten 3 mm Onderscheiding voor oud-koster Dorpskerk Brasserie voor ouderen geopend in Frankeland Woointextiel krant netel dagmiddag Plannen voor extra overheidsgeld voor wijkinitiatieven Tochten door de Schiedamse grachten unva Til VERII SCHIEDAM VERINGMEIER BOUWAFVAL... GROIUDAFVOER? maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM - Zo'n tien jaar geleden waren de bewoners van de pas gerenoveerde portiekflats achter het Wi- bautplein niet tevreden met de grasveldjes tussen de flats. Vuil en andere troep stapelden zich hier op. Een aantal bewoners, waaronder mevrouw de Waard, trok de stoute schoenen aan en ging met de gemeente praten over verbetering van de trapveldjes. Resultaat; mooie groene binnenterrei- nen met speelplaatsen waar kinderen veilig en onder be- geleiding kunnen spelen en de oprichting van buurtpost Goeman. Zaterdag werd het jubileum met een buurtfeest gevierd. *Hi f fEitiii Wii buren vnenden collega s fam lie tenden onoekenrien in een wereldstad met een wereldkrant. Illlii i*flLi Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds J. Visser. zo 17.00 uur. ds. A. van de Herik. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds. G. de Lang Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. J. Meinders. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. dhr. A. van Endhoven. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. W.R. van Wieren. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. dhr. A. van den Ende. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. A.G. Boogaard. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: leesdienst. 16.30 uur: ds. J.W. Schoonder- woerd. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds. J. Roskam. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur. euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. E.W. Laman Trip- Kleinstarink. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. J. van Rossem. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731^)89 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Dinsdag 22 met 2001 Feest bij tienjarig bestaan van buurtpost Goeman door Frank Willemse Op het jubileumfeest in de Goe man Borgesiusstraat stonden de kinderen centraal. Met spelletjes en kinderspelen als ballengooien, zaklopen en een hindernisbaan. Maar ook met quizzen of prijs- vragen zoals de grote pot met erwten. Verderop in de straat was Clown Ricky bezig samen met de 'Bellisimo' DJ Rien om de staat van veel decibellen te voorzien. Heel Nieuwland kon het horen en moest er wel op af komen. Maar ook aan de oudere buurtbewoner was gedacht. Stalletjes met eten en drinken waren er volop en elke buurtbewoner kon een gratis bloembak af komen halen. Een cadeautje van huisbaas Woon- plus. Het buurtfeest werd om 11.00 uur geopend door Wethouder Groe- neweg die het allemaal 'fantas- tisch' vond. „Tien jaar buurpost Goeman is binnen drie seconden gezegd", zo speechte hij. Maar langer wilde hij stilstaan bij al het werk en de inzet van vrijwilligers. Voor elke bewoner was er een bak met bloemen, zodatde balkonnetjes roze en rood kunnen kleuren de komende tijd. vajn der Kraan genoemd of tante Mien „Geen gewone buurtpost", zo moest hij ambtenaren en wethou- ders altijd uitleggen. „Nee, geen buurtpost alleen bemand met een concierge die op de flats moet let- ten. Nee, buurpost Goeman is een actief wijkgebouwtje in een flat waar enthousiaste en trouwe vrij willigers de boel runnen." En dat is nodig want het gaat heus niet zo florissant met de wijk achter het Wibautplein. Maar vrijwilli gers zoals mevrouw de Waard zorgen er toch maar voor dat er en ze woont sinds 1972 in deze buurt. „Vroeger", zo vertelt zij, „Was dit een luxe wijk met hoge huren. Dat is nu wel veranderd. Er zijn veel nieuwkomers gekomen en zo schoon en gezellig is het niet meer. Maar je moet er toch wat leuks van maken. Vandaar dat ik vrijwilligster ben bij buurtpost Goeman." Ze heeft veel steun aan wijkagent Dirk (van der Vlies) die als hij later aankomt een beul van 'n agent blijkt te zijn elke woens- kinderspel- letjes ge- daan wor- den. En dat er elke dag iemand aanwezig is voor klachten, pro- blemen of zomaar een gezellig praatje. Enkele vrijwilligers werden in het zonnetje gezet zoals die mevrouw de Waard. Liever wordt ze 'Oma' met kolenschoppen van handen. Toch doet zijn mond het werk. „Want je moet de mensen waar ze ook vandaan komen gewoon rechtstreeks aanspreken. Het liefst in hun eigen taal. En dat lukt best wel", zegt hij Iachend. Nieuwland telt meerdere wijk- posten maar 'de Goeman' en wijkpost Klaas Katerstraat zijn de belangrijkste. De wijk heeft het moeilijk. Dat komt volgens de wethouder door twee stromen verhuizers. „Daar heb je de ge- zinnen van 35 jaar en ouder die wij liever willen behouden in de wijk. Daarom zullen er laag- bouwhuizen moeten komen. En je hebt de instromers van mensen die op de goedkope huur afko- men maar ven der weinig bin ding met de wijk hebben. De laatste zijn vaak jong en alleenstaand. Daarbij zijn re- latief veel Antillianen die soms rechtstreeks van de Antillen ko men Nog maar enkele maanden geleden heeft Minister Van Box- tel (D66) van Grotestedenbeleid en Antillen tevergeefs een reis Foto Roger gemaakt naar de Cariben. We- gens onbeleefd gedrag keerde hij al snel kwaad terug en zette het subsidiegeld onmiddellijk stop (ongeveer 30 miljoen). Volgens de wethouder is de minister van plan dit geld uit te geven aan buurten hier die het hard nodig hebben. Dit 'nieuwe geld' zou dan via wijkinitiatieven en niet via de gemeente rechtstreeks aan- gevraagd kunnen worden. Wet houder Groeneweg verwacht dat wijkposten als de Goeman en Klaas Katerstraat hier wellicht van kunnen profiteren. Groene weg zal in ieder geval zijn best doen om het geld binnen te halen. Maar om geld maalde het de feestgangers met het mooie weer even niet. De bloembakken moesten immers gevuld worden met geraniums en lobelia's. En op het podium stonden de teenergirls van D's Privilige Kids kiaar. En mevrouw De Waard? Die stond alweer kleurkrijt uit te delen bij het straatteken voor de kleintjes. Schiedamse f luisterboten gaan in juni het water op SCHIEDAM - 'Bekijk Schiedam eens vanaf het water'. Hiermee hoopt de stad de komende zomer te scoren op toeristisch gebied. Want varen, zo heeft men ook in Schiedam geleerd, is een attrac- tie die vooral in het dagtoeris- tisch verkeer hoog scoort. Vanaf 17 juni komt er een rondvaart- programma van dinsdag tot en met zondag met zogenaamde fluisterboten, boten die door de aandrijving met stille elektromo- toren zo goed als geruisloos zijn. Wordt Schiedam na Amsterdam en Utrecht deze zomer rond- vaartstad nummer drie? Er wordt veel verwacht van de fluisterboten. Het VVV hangt er een arrangementenprogramma aan voor groepen, de Appelmarktbrug en 'de Heul', de doorgang van Nieuwe Haven naar Korte Haven onder de Westvest, worden ver- licht en diverse andere bruggen worden in versneld tempo opge- knapt. Het gemeentebestuur stelt de middelen hiervoor graag be- schikbaar. Per dag komen er drie afvaarten, een om 11.30 uur, een om 14.00 uur en een om 15.30 uur. Er zijn twee boten besteld die mo- menteel worden afgebouwd op een Giethoornse werf. Begin juni wordt de eerste boot in Schiedam afgeleverd, de tweede arriveert in de eerste helft van juli en telt 52 zitplaatsen. De rondvaarten zijn er niet van de ene op de andere dag gekomen. Het afgelopen jaar is veel tijd ge- stoken in een haalbaarheidsonder- zoek, financieringsplan en het aan- trekken van vrijwilligers. Ook moest de organisatie tot in detail worden opgezet en werd een stich- ting in het leven geroepen van ne- gen ervaren Schiedammers. De keuze voor een fluisterboot lag, mede vanwege het milieu-aspect, voor de hand. Omwonenden mochten zo min mogelijk last on- dervinden van de rondvaarten. Daarnaast moest de fluisterboot zo worden ontworpen dat hij pro- bleemloos onder alle bruggen in Schiedam door kon. Dat is niet he- lemaal gelukt, maar het aantal bruggen dat dagelijks drie keer open moet is wel tot een minimum beperkt gebleven. De Ooievaars- bmg zal wel iedere keer open moe ten en datzelfde geldt voor de voet- De fluisterboten zijn zo gemaakt dat ze probleemloos onder vrijwel elke brug in Schiedam rtnnrkunncn Foto Roger van der Kraan doorkunnen. gangersbrug van de 's-Graveland- seweg naar het Doeleplein. De be- doeling is deze laatste brug op af- stand bedienbaar te maken vanuit de boot. Ook de dag dat de rondvaartboten voor het eerst door de Schiedamse grachten gaan varen zal groots het Rotterdams Dagblad Is sponsor van het Dunya-festival fforterdams Dajblaa Bel 0800-0642 voor een proefaDonnement. worden aangepakt. Bruggen en ka- ders worden op dit moment al klaargestoomd voor een frisse ont- vangst van de eerste toeristen en de vele vrijwilligers die zich hebben aangemeld, waaronder schippers en gidsen, krijgen binnenkort hun eerste instructies. De allereerste rondvaartboot zal 16 juni worden gedoopt door een bekende Neder- landse, waama een groot aantal ge- nodigden Schiedam vanaf het wa ter zal kunnen bekijken begeleid door historische Westlanders. Op markante punten langs de route klinkt muziek en de Schiedamse watersportverenigingen kunnen deze dag afmeren in de Buitenha- ven. Vertegenwoordigers van ONS en de gemeenteraad zullen de brugverlichting die avond officieel in gebruik stellen. Vanaf zondag 17 juni kan het pu- bliek een rondvaart gaan maken. Volwassenen betalen hier fl. 12,50 voor, kinderen van 4 tot en met 11 jaar fl. 7,50 en tot 4 jaar is een tochtje gratis. Houders van een Pas 65, Rotterdam Pas of CJP betalen een tientje. Kaartjes kunnen wor den gekocht in museummolen De Nieuwe Palmboom en bij de VVV vanaf een half uur voor iedere af- vaart. Dit jaar wordt er gevaren tot en met 29 oktober, in 2002 wordt er gevaren van 27 april tot en met 31 oktober. In de week voor de start van de rondvaarten worden een aantal proefvaarten gemaakt. Voor vijf gulden kunnen Schiedammers zo'n proefvaart meemaken. In de voorverkoop zijn kaarten hiervoor verkrijgbaar bij de VVV. SCHIEDAM - Wout van Haften, de oud-koster van de Dorpskerk in Kethel, is zaterdag 19 mei be- noemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem uitgereikt tijdens de opening van kerkelijk centrum Terpzicht aan het Noordeinde, naast het kerkplein van de Her vormde Kerk. Van Haften legde zijn functie als koster 1 januari van dit jaar neer. Omdat hij jarenlang een belangrij- ke rol heeft gespeeld in de kerkge- meente Kethel en Spaland en om dat hij ook jarenlang actief is ge- weest in de gemeentepolitiek werd hem door de burgemeester het lintje opgespeld. SCHIEDAM - In de uitbouw van woon-, zorg- en dienstencentrum Frankeland is sinds vrijdag 11 mei de eerste brasserie voor ouderen te vinden. Gasten kunnen hier 's mid- dags en 's avonds terecht voor drie dagmenu's of een diner a-la carte. De brasserie werd vrijdag rond de lunch geopend door burgemeester Scheeres die natuurlijk ook even een vorkje meeprikte in brasserie Lidwien. In de brasserie hebben de ouderen uitzicht op de Nieuwe Haven met molen De Walvisch en de Kippen- brug. Om het de gasten optimaal naar de zin te maken heeft Fran keland een jong en enthousiast team ingezet, dat in eigentijds out fit is gestoken. De vakantievilla die Frankeland in badplaats Rockanje op heeft laten knappen en toegankelijk heeft ge maakt voor ouderen, wordt woens- dag 30 mei officieel geopend. De villa is ruim honderd jaar oud en deed oorspronkelijk dienst als pas- torie. Die geschiedenis zal niet ver- geten worden en is verwerkt in de naam die Frankeland aan de villa gegeven heeft; villa 'de Pastorie'. Sinds 1980 was de voormalige pastorie in gebruik als pension. Nadat Frankeland de villa op 6 de- cember 1999 aankocht, is een maandenlange renovatie van start gegaan, die recent is afgerond. De vakantievilla is bestemd voor ouderen die niet meer in staat zijn om zelfstandig op vakantie te gaan. Dat betekent dat er niet al leen plaats is voor bewoners van Frankeland, maar ook voor oude ren uit andere centra in de regio of dienstencentra. Naast prachtige meubelen en een goed advies kunt u bij Woonfacet ook terecht voor een complete collectie woontextiel: gordijnstof- fen, tapijt en vinyl. Er is rekening gehouden met ieders smaak, zodat u er zeker kunt siagen. Voor uw gehele interieur: Woonfacet, zeker uw stijl WONINGINRICHTING St. Liduinastraat 52 3117 CT Schiedam Telefoon 010-426 01 93 Volop gratis parkeergelegenheidl DONDERDAG KOOPAVOND maaspost De snelle service van KLOK Containers staat garant voor een rmlieubewuste en efficiente aan- en afvoer. 010-492 92 92 010-432 28 86 Ik blijfme verbaten over Schiedam. Zeker als je net terug komt van fietsvakantie naar Terschslling. Mijn verbazing gaat over het affi- che van Schat, de Nolet-tunnelonder de Schie en de krokodillentra- nen bij het afscheid van een wethouder. Door vakantie heb ik de alweer zevende openluchtvoorstelling van het gezelschap Schat niet gezien. Wel gehoord de wisselende reac hes varie'rend van dat kan toch alleen maar in Schiedamtot 'al leen het weer was goed'. Wel gezien (ze hangen er nog steeds!) heb ik de affiches voor het spektakelstuk. Grote reclameadvertenties die in zogenaamde Mupi's overal in de stad zijn opgehangen. Met koei- en van letters staat er 'SCHAT SPEELT KOLK'. Verder geen tekst alleen op de achtergrond een uitvergrote zwart-witfoto. Met daarop een damesbeen met een kort rokje. Een mysterieuze reclame: wei- nig tekst en een been. Pas na lang kijken staat linksboven heel klein: regie Winfred van Buren. Wat moeten Schiedammers hier- van denken? Schat speelt Kolk. Wat speelt Schat? Kolk, honey. Wat? Honing voor het volk. Geheimtaal? Heb ik iets gemist? Zo te zien is het geen volkstheatermaar 'n avant-gardistisch stuk van Ge- rardjan Reinders op het Holland Festival. O ja, niet te missen was dat wethouder Wiegman weg gaat. Is hij nu al weg of blijft hij nou toch nog? Nee, hij gaat weg als wethouder, heeft zij bureau opgeruimd, maar blijft wel zitten als gemeente- raadslid. De kranten staan er bol van met als teneur 'dat het zo'n goede vent is'. Een duivelskunstenaar in de politiek die elke storm overwon. Een rasechte overlever of survivor en een socialistische reaalpolitieker, kopten de kranten. Mooie woorden, maar krokodil- lentranen. De harde werkelijkheid is dat hij zelf zander democra- tisch overleg via een achterdeur wegloopt en ook nog even zijn ei gen opvolger benoemd. Typisch een geval van '6ver je graf heen re- gerenen dat een jaar voor de verktezingen. Niks geen hulde, hoera en prachtig voor de jubilaris. Ordinaire machtspelletjes omdat dit 'beter uitkomt' voor de grootste partij van Schiedam. Zeker als Wiegman in kranteninterviews bekend maakt wel graag als lijstdu- wer op een onverkiesbare plaats te willen staan. Mijn laatste verbazing geldt de tunnel van Nolet. Ja, misschien wel overheen gelezen, maar distilleerderij Nolet van Ketel 1 gaat -we- gens succes-fors uitbreiden. Eerst met panden aan de Hoofdstraat tot aan de Tuinlaan waarop de grootste molen van de wereld moet komen. Ronkende reclametaal. Waardoor de tunnel plannen van hoofdstraat naar Buitenhavenweg werden ondergesneeuwd. Raad- sels en verbazing als je weet dat elk lullig bruggetje al miljoenen kost zodat een heuse tunnel onder de Schie zeker miljoenen gaat kosten. Is Rijkswaterstaat al op de hoogte? Of is het een verlate 1 april grap? En bedoelt Caret Nolet met die tunnel gewoon buizen- post waar, in plaats van kokers met geld, nu elke keer einfles ouwe klare naar d'overkant gestuurd kan worden? Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3