De Vrijwilligers van Schiedam zetten wij in 2001 in 't zonnetje Geld hoeft niet altijd ergens tegenover te staan Deze pagina is mede mogelijk gemaakt door: maassta< Rotterdams Dagblad m i!3 A Stembiljet Lokaal Vrijwilligers 1 Compliment 2001 Schiedam J ook voor een particuliere ziektekostenverzekering FORTIS BANK £2001 g ^Eoka^ weekblade EDDY'S AUTO HI-FI CENTER ZORGVERZEKERAAR NOVOTEL Vink Evac ^£ZEEuELokaa/ Comiti De uitreiking van het eerste Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam is mede tot stand gekomen door: Gemeente Schiedam Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. Itho Danfoss Hoek Loos Zorgverzekeraar DSW ONS Sveaparken (Gemeente Schiedam, Bemag Vastgoed, Bokx Vastgoed, Amstelland Vastgoed) Q-cat Het Arsenaal McDonalds Cimcool Industrial Products Vlaardingen Rabobank Facilicom L. van Tiel Transport Novotel Rotterdam Schiedam Van der Valk-Bonga A v' m/v Voornaam: Ad res: Postcode: Plaats: Telefoon: Mobiel: draagt onderstaande persoon/organisatie uit Schiedam voor als kanshebber voor het eerste Lokale Vrijwilligers Compliment van Schiedam. Motivatie op apart vel schrijven in max. 25 woorden. Naam persoon: Naam organisatie: I I I I I I I I Postcode: I Telefoon: Q Persoon Q Organisatie m/v Adres: Plaats: /W..X STICHTING LOKAAL f W VRIJWILLIGERS SsLl COMPLIMENT SCHIEDAM 4 .1 J' Tuinlaan 46, 3111 AV Schiedam Telefoon 010 426 2561, Fax 010 473 1293 Vrijwilligers blijven hard nodig, ook bij het Rode Kruis SCHIEDAM - Wat in andere landen de gewoonste zaak van de wereld is, moet hier georganiseerd wor den. ,,Dat is toch van de gekke", vraagt Carla Heijboer van het Rode Kruis zich hardop af. Even een praatje maken met een oudere, een handje helpen met het vervoeren van mensen in een rolstoel... Kleine dingen, waar het Rode Kruis graag behulp- zaam bij wil zijn. Vrijwilligers liggen echter niet voor het oprapen en daarom blijft aandacht voor het werk van het Rode Kruis - en al die andere organisaties natuurlijk - hard nodig. Juist in 2001dat is uitgeroe pen tot "Jaar van de Vrijwilliger". Rond de Kerstdagen deed het Rode Kruis nog een dringende oproep voor nieuwe vrijwilligers voor het rolstoelvervoer. Een stuk of vijf mensen reageerden. Een aardige score, maar de toekomst moet uitwijzen of het ook blijvertjes zijn. „Dat klinkt heel lullig", vindt ook Heijboer, „maar het is gewoon de realiteit. Bij het rolstoelvervoer werken we met een team van dertig mensen en twee auto's, bovendien moeten er altijd twee mensen naar een adres; een als chauffeur en een als begeleider. Dat is dus een hoop geregel en maakt dat het werk vrij onregelmatig is. Daar moet je maar tegen kunnen. Het is niet als bij een taxi, zo van: over een kwartiertje ben ik er weer. Nee, de rolstoelvrijwilliger gaat ook mee naar binnen en zorgt bijvoor- beeld dat de jas wordt aangedaan en dat soort dingen. Je bent er wel even zoet mee." Volgens Heijboer zelf, zou dat overigens geen belemmering moe ten zijn om vrijwilligerswerk te doen. „Veel mensen hebben geen idee hoe leuk het is om iets voor een ander te doen zonder ervoor betaald te wor den. Je komt met mensen in contact waar je anders misschien nog geen twee woorden mee zou wisselen. En draai de zaak eens om: als je zelf in zo'n situatie zou zitten, zou je het ook fijn vinden als er iemand is die voor je klaarstaat. Wat dat betreft stuit me de materialistische inslag die veel men- sen en vooral kinderen tegenwoordig hebben, wel tegen de borst. Sommige kinderen doen alleen een huishoudelijk klusje of een boodschap als daar iets geldelijks tegenover staat. Belachelijk! ,,Ook voor de telefooncirkel, de vakantieweken, het bezoeken van mensen en het organiseren van activi- teiten in groepen blijven mensen nodig. De lijst van mensen die graag door een vrijwilliger bezocht willen worden, is nog altijd langer dan die van mensen die iemand willen bezoeken. Het Rode Kruis heeft hier nog, enkele witjes, en dat is jammer, vindt Heijboer. ,,Probleem hierbij is dat niet ieder eens zomaar bij iemand langs kan gaan." Je moet echt kijken of twee mensen wel bij elkaar passen, want iemand in een rolstoel die graag naar buiten wil of boodschappen wil doen kan natuurlijk niet bij een vrijwilliger met een slechte rug. Je kunt iemand met een bloedhekel aan spelletjes niet naar iemand toesturen die dat juist wel graag doet. „De grootste behoefte is er echter aan mensen die als tracing vrijwilliger bij het Rode Kruis aan de slag willen. Hun taak bestaat uit het weer in contact brengen van asielzoekers met familieleden in verre gebieden. Het gaat hier om gebieden waar vaak geen post bezorgd wordt en de ambtelijke wegen ondoorgrondbaar zijn. ledere dinsdagmorgen houdt het Rode kruis hiervoor spreekuur en hoewel het weken of maanden duurt voor er een bericht uit het land van herkomst wordt vernomen, hebben de acties vaak wel resultaat." Het kantoor van het Rode Kruis is te vinden aan de Emmastraat 38 in Vlaardingentel. 2342049 (tussen 09.00 en 12.00 uur). ^MtRLENI"G (010) 262 10 00 Uw opendaken specialist WEBAS CO v.a. 499,- incl. montage Tel 010-4260092 Gustoweg 55 Rotterdam (grens Schiedam) Chris Coppens (010) 2 466 466 Energie, milieu, infrastructuur en media (010) 262 1000 1 Accor ROTTERDAM - SCHIEDAM DRUKKERIJ MERCATOR Voor al uw drukwerk Broersveld 13-17 Schiedam Telefoon: 010 - 426 77 35 Telefax: 010 - 473 78 05 Al 75 jaar Ford dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. iiiiil HM I Jan Evertsenweg 6, 3115 JA Schiedam, telefoonnummer (010) 426 46 90 MAASPOST SCHIEDAM - XQCE m Internationaal Jaar van Vrijwilligers >^7 mensen actief betrokken bij vrijwilligerswerk. Vrijwilligerswerk bestaat op veel ver- schillende gebieden, zoals natuur en milieu, ouderenzorg, hulpveriening, jon- gerenactiviteiten, sport, gezondheids- zorg maar ook politieke partijen, bewonersverenigingen en lokale om- roepen draaien op vrijwilligers. Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot internationaal jaar van Vrijwilligers. Het hele jaar zal wereldwijd aandacht gegeven worden aan vrijwilligers en vrijwilligersactivitei- ten. Het mondiale startschot is op 28 november 2000 gegeven door de Secretaris Generaal van de Verenigde Naties, Kofi Annan. In 2001 zal wereldwijd aandacht gegeven worden aan vrij willigerswerk en vrijwilligersorganisa- ties. Ook Schiedam doet mee. In elke gemeente in Nederland wordt een Lokaal Comite 2001 gevormd. Het Lokaal Comite bestaat uit iedereen die voor het lokale vrijwilligerswerk belang- rijk is: organisaties, instellingen en indi- viduele personen. Ook wij kennen een Schiedams Lokaal Comite. Zij hebben zo'n 200 organi saties in onze stad die met vrijwilligers werken aangeschreven om de krachten te bundelen en vrijwilligerswerk centraal te stellen. Wethouder Groeneweg treedt namens de gemeente Schiedam op als voorzit- ter van het Schiedams Lokaal Comite. 15 September 2001: uitreiking Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam Een specifiek voor dit doel opgerichte Stichting Lokaal Vrijwilligers Compli ment Schiedam zal op 15 September 2001 in het Fortis Theater a.d Schie in Schiedam tijdens een bruisende feestelijke avond het eerste Lokaal Vrij willigers Compliment van Schiedam uitreiken. De stichting doet dit in nauw overleg met het Schiedams Lokaal Comite. ment Schiedam streeft er naar: Om vrijwilligers te waarderen voor hun (ievensjwerk. Een bewustwording tot stand te brengen bij jongeren en ouderen wat vrijwilligerswerk inhoudt en dat wij niet zonder inspanningen van vrijwilligers kunnen. diner voor geno- mineerden Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam in Novotel Rotterdam-Schiedam Voorafgaand aan de uitreiking van het Lokaal Vrijwilligers Compliment Schie dam zullen alle genomineerden worden uitgenodigd op een speciaal voor hen geserveerd diner in Novotel Rotterdam- Schiedam op 16 juni 2001. Schiedammers j nomineren hun stadgenoten in april en mei 2001 Alle Schiedammers worden via radio, televisie, kranten en folders opgeroepen om vrienden, kennissen, farrfTTTe en organisaties die zich in de sfeer van vrij willigerswerk uitermate verdienstelijk hebben gemaakt aan te melden bij de Stichting Lokaal Vrijwilligers Compli ment Schiedam en hen zodoende de kans te geven definitief te worden genomineerd door de jury. Vanaf medio april tot eind mei 2001 hebben zij deze mogelijkheid. Stembiljet Vul de gegevens op het stembiljet op deze pagina duidelijk en volledig in. Knip het biljet uit en hecht deze aan een apart vel papier. Hierop schrijft u in maximaal 25 woorden kort waarom u vindt dat deze persoon of organisatie in aanmerking komt voor het eerste Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 van Schiedam. Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam De heer drs. R. Scheeres, burge- meester van Schiedam, voorzitter. Mevrouw A.G. de Jong-van der Laan, coordinator Welzijn Verpleeg- en reakti- veringscentrum Drie Maasstede te Schiedam, lid. De heer mr. A.F.L. Geerdes, rechter, lid. Tot en met 31 mei 2001 kun je het stembiljet gefrankeerd in een enveloppe verzenden naar Stichting Lokaal Vrijwilligers Compliment Schiedam Tuinlaan 46, 3111 AV Schiedam Nadere informatie: telefoon 010 246 5001 p\a.m*m - C Adviezen vormgeving: T Hart Communicatie Schiedam Drukwerk: Drukkerij Mercator Schiedam Rabobank Schiedam-Vlaardingen Bankrekeningnummer 1254.12.347 irado S L A A P C O FOR Oranjestraat 64 - 3111 AP Schiedam - Telefoon: 010 - 426 87 17 's-maandags gesloten - donderdaga koopavond "De Slaapvoorlichter voor het Waterweggebied" fpH parkeren 'om de hoek* aan de Nieuwe Haven. I I Westvest en Lange Nleuwstraa! A 's Gravelandseweg 555 3119 XT Schiedam www.dsw.nl fax (010) 4 265 506 Solid partners, flexible solutions uns hotels

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 4