■gsi-s maasstadj Lekker baden in tweede 'huid' Behang, blikvanger in het interieur LAGERWAARD £nXe Sl PheeSQ Alles op het gebied van kurk, laminaat, parket en vloerdelen shoppin Met zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil zie je het helemaal zitten! TapijteiX ComfortHuys shoppini Draagbaar bad nieuwe sensatie nR Slaapkamers met een bijzonder UDOET ARKET EXCLUSIEF EN STIJLVOL WONEN LJesian Teh 010-2 esign Tel: 010-4507466 (G) LigComfort Een frisse kijk op slapen Kurk - Laminaat - Parket info@budgetparket.nl CAPELLE A/D IJSSEL - Santana, een betrekkelijk nieuwe naam in de wereld van harde vloeren, opende vorige week in Capelle a/d IJssel haar winkel in harde vloeren. Dit is niet de enige vestiging van dit expansieve bedrijf dat vijf jaar geleden haar eerste bedrijf in Amsterdam opende. „Toen waren we nog alleen kurkenvloeren-specialist, dat liep meteen heel goed. We hebben echter verschillende onderzoeken en testen laten ver- richten waaruit bleek dat, wanneer we een breder aanbod in harde vloeren presenteren, er een grotere markt open lag." ,v, Isolerend Vloerdelen i I auping wuiui.ligcomfort.nl De grootste speciaalzaak in de regio Di. t/m Vr.: 09.00 -17.00 u Zaterdag: 10.00 -17.00 u Verwen uzelf met onze heerlijke fauteuils. Voor u op maat gemaakt. Zitten wordt een genot. Bovendien is goed zitten goed voor uw gezond- heid. Ziet u het zitten? Kom gerust vrijblijvend proberen. B U I Mir mwid MANOU - en ROTANHUIS OOST 011 j comfortabel en op maat wonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Redactie: Berrie Laros, tel. 010-4004427 Woensdag 30 mei 2001 Santana, specialist in harde vloeren neemt nieuwe vestiging in gebruik advertereri? telefoon: 010-4004463 Mevrouw Saskia Dievendal is zowel geluid als temperatuur. Bo- vendien zijn er momenteel onge- looflijk veel mogelijkheden in kleuren en patronen. Zelfs kurk met een uitstraling van plavuizen, absoluut niet 'kitsch', wel heel erg mooi. Santana kan kurk op iedere gewenste kleur brengen." „Ook de belangstelling voor lami- naatvloeren neemt nog steeds toe. We hebben een geweldig mooi aanbod in dessins. Laminaatvloe- ren zijn probleemloze vloeren die amper onderhoud vergen, een war- me uitstraling hebben en toch zeer voordelig zijn aan te schaffen, van heel eenvoudig tot maximaal 80 gulden per vierkante meter. Met een parketvloer haal je het mooiste uit de natuur in huis. We bieden een uitgebreide keus in zowel bre- de en lange delen als het traditione- le stroken of tapisparket. In de wij- ze van leggen bieden we alle denk- bare mogelijkheden en patronen." 1 woordvoerster van Santana, dat inmiddels vestigingen in Amers- foort, Den Haag, Breda en een tweede in Amsterdam (Villa Arena) heeft. „We hebben onze formule voortdurend bijge- stuurd, de beste specialisten op het gebied van houten vloeren aangetrokken en nu is het zover dat we de juiste formule gevon- den hebben en deze door gaan voeren in al onze winkels." In deze winkels treft u geen toon- zaal van alleen maar vloeren aan. Door middel van kleur- en lichtge- bruik, ontstaan special effects die voor een spannende presentatie zorgen. Santana is een bedrijf dat het gehele traject verzorgt bij de aanschaf van een kurken-, lami naat- of parketvloer; dat een groot deel van de vloeren op enorme voorraad heeft en dat maar liefst zo'n vijfhonderd vloeren presen- teert op grote panelen van 80 x 80 cm2. Een bedrijf ook dat zich on- derscheidt, zo zegt mevrouw Die vendal, door „waanzinnig deskun- dig personeel. Daar hebben we veel in gei'nvesteerd. Mensen ko- pen een harde vloer voor jaren, dan moet er het beste wat mogelijk is aangeschaft kunnen worden, daar- bij is een goed advies onontbeer- lijk. Onze specialisten komen aan huis om de situatie op te nemen, waaronder de vochtigheidsgraad. Afhankelijk daarvan wordt een rapport uigegeven met advies voor de beste vloer en bijpassende on- dervloer." Aan de klant vervolgens de keus om zelf aan de slag te gaan of het leggen van de vloer aan de vak- freaks van Santana over te laten. „Het hangt uiteraard een beetje van de soort vloer af, maar in veel gevallen is het leggen van een vloer heel goed door een handige doe-het-zelver te doen; we leveren uiteraard een handleiding bij aan schaf van de vloer." Bij Santana heeft u keus uit een kurken vloer, laminaat-, parket- of houten vloer delen. „Kurk is nog steeds erg geliefd en heeft dan ook als grote voordelen dat het enorm isolerend werkt voor „Een andere, bewuste keus is de aanschaf van houten vloerdelen, in diverse houtsoorten. Veel dikker dan parket, ongeveer twee centi meter, maar niet zoals men dik- wijls veronderstelt, minder mooi te leggen. Kwestie van vakman- schap. Een veel voorkomend voor- oordeel is dat houten vloerdelen te- veel werken, waardoor de delen zouden opbollen en/of krimpen waardoor er enrome naden ont staan. Onzin, dat heeft nou alles te maken met goed gedroogd en uit- gewerkt hout en de wijze van aan- brengen, iets waar onze specialis ten hun ware kunnen in tonen", benadrukt Saskia Dievendal en ze voegt er aan toe: „Om het parket of hout te beschermen kan men bij ons kiezen uit lak, was of de mo menteel veel gevraagde olie die slechts mat glanst, waardoor het hout haar natuurlijke uitstraling optimaal behoudt en dat je toch ge- woon kunt afnemen met water." Santana dus, voor harde vloeren a la carte, vergezeld van vakbe- kwaam advies. Santana harde vloeren, Lylandsebaan 2b, Capelle a/d IJs- scl telefoon: 010-22715 68. Santana heeft de door haar uitgewerkte formule doorgevoerd in al haar winkels en de beste specialisten op het gebied van houten vloeren aangetrokken. <Foto: Rob Kamminga) Voor mensen die een compleet nieuwe manier van een bad nemen willen beleven, is er nu een uniek draagbaar bad op de markt. Het bad is geintroduceerd door Rituals en heeft de naam Osho meegekre- gen. Designer Tet Reuver ontwierp dit opblaasbaare bad dat zich als een tweede huis om het lichaam vormt. De opgeblazen cocon is in opge- blazen toestand 1.90 meter lang, 85 centimeter breed en 30 centime ter hoog. Met deze afmetingen is het bad nagenoeg overal in huis te plaatsen. De Osho is oersterk en heel ge- makkelijk op te blazen. Je kunt er- in staan maar ook in zitten of lig- gen. Daarnaast biedt het nog ge- noeg ruimte om ook nog wat te ze- pen. Het bad vormt zich helemaal naar het lichaam is dus heerlijk ontspannend. Kortom, Osho is een ware badsensatie. Het bad is bo- vendien, met haar verbruik van slechts veertig liter tegenover een 'gewoon' bad van 150 liter, zuinig in gebruik. Door de luchtkamers blijft ook het water lekker warm. Als de lucht en het water uit het bad zijn, kun je het als een pakket- je onder je arm meenemen. Het is dan ongeveer 20x20x10 centimer groot en weegt circa vijf kilogram. Rituals levert de Osho in een prak- tische verpakking, tesamen met een pomp. De ontwerper, Tet Reu ver, heeft het bad inmiddels op di verse tentoonstellingen onder de aandacht gebracht en er diverse de- signprijzen mee in de wacht ge- sleept. Ter inspiratie voor haar bezoekers stelt Ritual het unieke draagbare bad tentoon in de experience-ruim- te in haar winkel. Deze expositie gaat gepaard met een muurprojec- tie waarin beelden van de Osho in gebruik te zien zijn op een manier dat het lijkt alsof je door een besla- gen spiegel naar badrituelen kijkt. Deze expositie duurt tot medio ju- Het bad is sinds begin mei met een jaar garantie verkrijgbaar bij Ri tuals in de Kalverstraat 73 in Am sterdam en via de virtuele winkel www. rituals, comHet kost 850 eu ro. Producten kunnen ook besteld worden via de consumentenlijn 0900-R1TUALS. De winkel is ze- ven dagen per week geopend op de reguliere openingstijden. 0900-R1- TUALS (0900-7488157) is gedu- rende kantoortijden bereikbaar. Behang is in. Niet voor niets duikt deze wandbekleding plotseling overal op. Ook in huis is behang prominent aanwezig. Dat komt door de uitgesproken dessins, kleuren en structuren. Behang maakt de wand tot een volwaardig interieurobject. Om behangen nog sneller en gemakkelijker te maken, komen er nieuwe soorten op de markt. Die maken het nog verlei- delijker om voor behang te kiezen. Behang is hipper dan ooit. Toon- aangevende warenhuizen, trendy galeries, populaire soaps, eigen- tijdse clips en nieuwe uitgaansge- legenheden geven behang dit sei- zoen een prominente plaats.Dat heeft alles te maken met de her- waardering van de ouderwetse ge- zelligheid in het interieur. Behang en stoffen dragen immers bij aan de warmte in huis. Dit seizoen is behang zelfs de blikvanger in de woonruimte. Opvallende dessins, geraffineerde structuren en uitge sproken kleuren maken de wand dan ook beeldbepalend in huis. Met contrasten wordt het interieur spannender, bijvoorbeeld door twee wanden totaal verschillend te behangen. Door meer soorten be hang te combineren op een muur krijgt het interieur meer persoon- lijkheid. De nieuwe behangcollecties ma ken duidelijk dat het in 2001, na de opkomst van kleur in huis, tijd is voor dessins. De combinatie van verschillende kleuren en patronen zorgt dit seizoen voor de vernieu- wing in het interieur.Dit seizoen zijn er vooral veel strepen, ruiten, geometrische vlakken en pucci- motieven. Opvallend is dat deze patronen varieren van heel klein tot heel groot. Nieuw is de hori- zontale belijning in de behangpa- tronen. Florale dessins domineren in de actuele behangcollecties. Die varieren van ingetogen Chinese bloesems tot uitbundig bloemetjes- behang. De natuur wordt in huis gei'miteerd met het nieuwe bam- boe- en raffiabehang. Ook 'na- maak' is in, dus er is behang met houtpatronen, bladnerven, tex- tielstructuren en met dierenprints. Behang met klassieke dessins is opnieuw hip. Alleen al omdat het Tot 1 juli krijgt u bij aankoop van een Auping Auronde of Auping Next met Comfort Duo, een tweede matras voor de helft van de prijs (tot een maximum van 600,-). Kanaalweg 39-53 .d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Rolf Benz, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. Specialisten in Waterbedden Boxsprings LigComfort is de speciaalzaak voor waterbedden en boxsprings. Wij bieden een uniek assortiment hoogwaardige slaapsystemen en matrassen van o.a. de merken Alex Andersson, Baltimore Waterbedden en Norma. h'liaikVU Maat op Maat® Het individueel gemaakte matras met 60 dagen proefslapen en 10 jaar garantie! NIEUW! I Baltimore® Long Island 60 liter verstelbaar slaapgenot! LigComfort, Mariniersweg 68a-70a, Rotterdam, tel: 010 - 411 65 68 Industrieweg 15 3044 AS Rotterdam Tel.: 010 2624933 Behangen wordt steeds eenvoudiger. Smartpaper laat zich even gemakkelijk opbrengen als verwijderen. Op de fotois in vier stappen te zien hoe eenvoudig Smartpaper wordt geplakt met Perfax. Meerinformatie: HenkelNederlandB.V., tel: 030-6073438 een spannend contrast vormt met de eigentijdse meubelen en met de populaire designklassiekers. Ook de retrotrend in het interieur komt terug in behang. De nieuwe collec- ties zijn vaak kopieen van succes- volle items uit de vijftiger, zestiger en zeventiger jaren. Dat betekent dat giga-dessins, psychedelische patronen en grafische motieven weer helemaal terug zijn. Naast de ze nieuwe behangcollecties met re- trolook is ook vintagebehang erg gewild. Dit originele behang van vroeger is meestal niet verkrijg baar bij de behangspeciaalzaak maar op rommelmarkten, in vinta- gestores en via verzamelaars. Naturellen en pastellen blijven de basiskleuren: Die worden dit sei zoen gecombineerd met de nieuw- ste kleuren. De trends in behang sluiten naadloos aan bij de actuele modetinten. De trendkleur van dit seizoen is blauw. Ook behang is er in alle blauwtinten; van pastel- blauw tot turkoois. In retrocollec- ties domineren dito kleurtjes, zoals oranje, bruin, terra, cognac, wijn- rood en olijfgroen. Ook klassieke patronen hebben bijpassende kleu ren, zoals donkerblauw, grijs, paars en bordeaux. Behang krijgt, naast dessins en kleur, ook steeds vaker glans en structuur. In de huidige behangcollecties val- len niet alleen nieuwe kleuren en dessins op. Nieuwe ontwikkelin- gen maken ook het aanbrengen en verwijderen van behang een stuk eenvoudiger. Drie toonaangevende Nederlandse behangleveranciers lanceren dit seizoen het zogenaam- de 'Smartpaper'. Deze collecties volgen qua kleur en dessins de laatste interieurtrends. Maar wie dit innovatieve behang van dicht- bij bekijkt, ziet dat het van vlies is gemaakt. Zodoende is het sterker dan papieren behang. Het grote voordeel van Smartpaper is dat het sneller en gemakkelijker aan te brengen is. Bovendien kan ook een onervaren behanger een naadloos resultaat krijgen. Behangtafels en voorlijmen zijn voortaan overbo- dig, want de lijm kan meteen op de muur worden aangebracht. De on- dergrond moet wel schoon, vlak en egaal zijn. Daarop worden de dro- ge banen behang aangebracht, die vooraf op maat zijn gesneden. Eenmaal op de muur zijn de banen nog gemakkelijk te verglaatsen. Pas als het behang helemaal goed zit, wordt het aangedrukt met een behangspatel. Smartpaper laat zich even gemakkelijk verwijderen als aanbrengen. - s Meubelstijlen: Rotan Loom Manou Koloniaal Pitriet Bamboe 2e Pinksterdag 4 juni a.s. geopend van 12.00 - 17.00 Al 35 jaar uw Rotan- en Manouspecialist voor geheel Nederland, Het adres voor sfeervol wonen(bij metrostation Gerdesiaweg) F. Ruysstraat 54-56-55-57-65-67, 3061 MG Rotterdam Tel. 010-4520949 Fax 4527876 Iedere eerste zondag van 1 I van 12.00 tot 17-00 STREKSINGEL165 -189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 's Maandags gesloten rrSPROBEEMEN. )7280enuwo haaldenweer Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. adverteren? telefoon: 010-4004463

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17