Vaginale schimmelinfecties: veel voorkomend, goed te behandelen 0 maasstad puzzel of? maasstad video preview maasstad horoscoop lezond Twee Rotterdamse films bij NCRV en TV Rijnmond luister tip agenda ^AWNTURE VAN EEN 4 mrmu hwpstac burner DUNVA 2QOL Qp. Hgr \j r aWar ho zit wee is MlSSCHieA/ ett<5£AS.Tl6 VOOR JOU 1 COM PORT ABEL 27 nn FESTIVALS EN MANIFESTATIES MARKTEN EN BRADERIEEN MUZIEK OVERIGE THEATER Woensdag 30 mei 2001 xq57 A5 •~Vr Ram De vaak resultaatgerichte Ram kan het nu moeilijk vinden om doortas- tend op te treden. Je lijkt voortdu- rend met het verkeerde been uit bed te stappen en je geprikkelde gedrag veroorzaakt wat irritatie. Een sleurdoorbrekend avondje met vrienden kan wonderen doen. Stier Je natuurlijke behoefte aan veilig- heid en zekerheid wordt sterk be- nadrukt. Helaas lijkt er weinig schot te zitten in de afwikkeling van financiele problemen en dat kan conflicten veroorzaken. Wees eerlijk over een eventueel vermin- derd seksueel libido, daarmee kun je een narigheid voorkomen. Tweelingen Je vriendelijke grappen hebben meer diepgang dan gewoonlijk. Je partner of collega's kunnen zich tekort gedaan voelen als je alleen maar aandacht voor je jezelf of je familie hebt. Een aantal Tweelin gen kan een wat onplezierige ont- moeting met een ex-partner of ou- de vriend te wachten staan. Kreeft Je lijkt wat peinzend en piekerend door het leven te gaan. Je wordt voortdurend in beslag genomen door de noden van de mensen om je heen, maar jouw behoeften ko- men daardoor onvoldoende aan bod. Slepende problemen in de ar- beidsverhoudingen kunnen nade- lig zijn voor je gezondheid. Leeuw Vriendschappelijke contacten met je medemens zijn momenteel uiter- mate belangrijk voor je, maar ge- brek aan tijd voor jezelf kan je de- ze week behoorlijk humeurig ma- ken. De erotiek kan op een wat laag pitje gestaan hebben, maar veel sluimerende seksuele gevoe- lens staan op het punt te ontwaken. Maagd Je wilt je momenteel maatschappe- lijk bewijzen. Je gedraagt je als een duizendpoot, die nog handen en voeten tekort komt om het vele t werk af te ronden. Een van je vrienden kan je ertoe dwingen in te zien dat je geneigd bent je gezin en familie te verwaarlozen. Weegschaal Je bent momenteel doortastender dan gebruikelijk voor de vaak zo twijfelende Weegschaal. Je geeste- lijke ontwikkeling staat bepaald niet stil, maar je hebt de neiging je te versnipperen. Na een wat moei- zame week lijkt de lucht in het weekend doortrokken van liefde en erotiek. Geniet ervan. Schorpioen Je lijkt in gevecht met jezelf. Je wordt gekweld door angst om de controle over je leven te verliezen. Je wilt je financiele positie veilig stellen, maar onderhandelingen zitten muurvast. Verliefde Schor- pioenen moeten al hun moed bij el- kaar rapen om hun liefde te tonen. Boogschutter Je kunt gedreven worden door een niet te stillen behoefte aan geeste- lijke uitwisseling met je mede mens. Maar als je teveel van jezelf inlevert, kan je dat een slecht hu- meur opleveren. In het weekend weet je misschien je geliefde of een goede vriend te betoveren. Steenbok Je neemt je werk zo serieus, dat je met een verbeten glimlach om je lippen door wilt werken ook al wordt het je misschien te veel. Als je dit zelf niet wilt inzien, dan kan je partner of familie je dit fijntjes onder je neus wrijven. Waterman Je wilt de wereld laten zien wat je allemaal kan en weet. Het leven lijkt voor jou een groot blijspel, waarin je het liefst de hoofdrol zou willen spelen. Kritiek van partner of vrienden op je aandacht trek- kende gedrag kan afbreuk doen aan je positieve stemming. Vissen Je kunt op dit moment wat moeite hebben om je maatschappelijk te profileren. Als je je deze week te afhankelijk opstelt van je partner, gezin of familie kan dat tot irritatie leiden. In het weekend kan een on- gebruikelijke situatie je erotische verbeeldingskracht stimuleren. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) Renee Zellweger was eerder te zien in films als 'Jerry Maguire' en 'Me, Myself and Irene'. Daarin schitterde ze respectievelijk naast Tom Cruise en Jim Carrey. In 'Nurse Betty' mag zij eindelijk zelf de hoofdrol spelen. Ze is geknipt voor de rol van de nai'eve Betty, die wegdroomt in de wereld van haar favoriete televisiesoap, waarbij haar aandacht vooral uitgaat naar de knappe dokter David Ravell (Greg Kinnear). Dat juist Betty wegvlucht in haar eigen wereld is niet verwonderlijk. Haar huwelijk met de arrogante autoverkoper Dell (Aaron Eckhart) is bepaald niet gelukkig. Hij gaat re- gelmatig vreemd en houdt zich bezig met louche zaakjes. Hierdoor wordt hij op een dag op bloederige wijze vermoord door twee huurmoordenaars. Betty is getuige van deze brute moord. In plaats van in paniek te raken, zet ze haar verstand op nul en duikt in haar droomwereld. Ze stelt zich voor dat ze haar man heeft verlaten en gaat op zoek naar dokter Ravell uit haar favoriete soap. Onderwijl wordt ze achtervolgd door de twee huurmoorde naars, die er niet alleen achter zijn gekomen dat zij getuige is geweest van de moord, maar ook nog steeds op zoek zijn naar een pak drugs. 'Nurse Betty' is een film die je niet zomaar in een hokje kunt plaatsen. Aan de ene kant is het een drama, over een vrouw die de realiteit compleet uit het oog verliest. Maar het is ook een roadmovie-achtige film, over een vrouw op de vlucht, die wordt achtervolgt door twee huurmoordenaars. Deze man- nen zorgen bovendien voor de nodige humor. Ook is er de verhaallijn waarin Betty en haar dokter centraal staan. Dit doet denken aan de soaps die het uitgangspunt zijn van deze film. 'Nurse Betty' had gemakkelijk een parodie kunnen worden op dit genre, maar juist door de veelzijdigheid blijft de film origineel en interessant. 'Nurse Betty' is een film met vele gezichten, bijeengehouden door Renee Zellweger, die bewijst waarom het tijd werd dat ze nu eindelijk eens zelf de hoofdrol mocht spelen. Vincent Wernke Van genant naar elegant Candidose is een schimmelinfec- tie, veroorzaakt door een gist die Candida heet. Vrijwel iedereen draagt van deze gisten met zich mee, zonder daar iets van te mer- ken. Pas als de balans van het li- chaam is verstoord, bijvoorbeeld door een ziekte of een plaatselijke verwonding, krijgt de Candida de kans om uit te groeien tot een in- fectie. Zo kan bij baby's de keelin- fectie ontstaan die we spruw noe- men. Bij vrouwen kan een vagina le candidose ontstaan, welke ge- paard gaat met jeuk en branderig- heid in en rond de vagina. Medisch gezien is dit geen emstige aandoe- ning maar wel erg hinderlijk. Va ginale candidose wordt vaak ge nant gevonden, maar is vrij nor- maal. Drie op de vier vrouwen krij- gen er wel eens last van. Wat zijn de mogelijke oorzaken en behan- delingen? Oorzaken De balans in de vagina kan ener- zijds verstoord raken door over- dreven hygiene, want dat gaat ten koste van de 'nuttige' bacterien in de vagina. Zorgvuldig wassen met alleen lauw water is beter voor het onderlichaam dan gebruik van zeepachtige producten en vaginale sprays. Anderzijds kunnen antibio- tica, die worden ingezet tegen bac- teriele infecties eveneens de nutti ge bacterien in de vagina (en el ders) doden, waardoor het even- wicht als het ware wordt verstoord en er een vaginale candidose kan ontstaan. Veel vrouwen krijgen volg van te droge seks of het lang- durig gebruik van tampons. Sui- kerziekte kan een rol spelen. Het suikergehalte in het bloed en in de vagina is dan verhoogd. Dit vormt een goede voedingsbodem voor Candida. Zoals uit het bovenstaan- de al valt op te maken, is vaginale candidose eigenlijk nooit het ge- volg van een besmetting. Slechts bij zeer hoge uitzondering is de partner de oorzaak, in dat geval zal ook die behandeld moeten worden. vlak voor de menstruatie last van een vaginale schimmel. Het hor- moongehalte is dan verhoogd, wat de groei van Candida stimuleert. Gebruik van de pil kan hetzelfde effect hebben. Een volgende mo gelijke oorzaak is beschadiging of irritatie van de slijmvliezen aan de binnenzijde van de vagina, als ge- Bij een bepaald, tamelijk klein per centage van de vrouwen komen de klachten steeds weer terug. Meest- al is daar geen verklaring voor, de enige oplossing is dan om preven- tief te behandelen. Behandeling Wie onverhoopt toch een vaginale schimmelinfectie krijgt, kan bij de huisarts terecht. Die kan kiezen voor twee soorten middelen om Candida mee uit te schakelen. Het voornaamste verschil tussen beide soorten middelen is de toedie- ningsvorm: het een wordt lokaal (via de vagina) ingebracht, het an- der oraal (via de mond) ingeno- men. In overleg met de arts kan ge- kozen worden voor die behande ling die de vrouw het prettigst vindt. Vaginale middelen zijn er in diverse cremes en tabletten, die met de hand of met een applicator in de vagina gebracht worden. Dat kan alleen 's avonds voor het sla- pen. Zo'n behandeling duurt meestal tussen de een en drie da- gen. Er is ook een behandeling waarbij op maar een dag een enke- le capsule (met een beetje water) hoeft te worden ingenomen. Uit een NIPO enquete onder 465 vrou wen bleek 77 procent de voorkeur te geven aan het eenmalig slikken van een capsule om vaginale can didose te behandelen. Niet genant, maar elegant, zogezegd. Wilt u meer informatie raadpleeg dan www.gezondheidspIein.nl De NCRV zendt de films uit op maandag 11 en 18 juni om 22.50 uur. Komend weekend zijn 't Wordt Weer Niks' en 'De Brug- wachter' te zien bij TV Rijnmond. Eerstgenoemde op eerste Pinkster- dag om 17.00 uur en 'De Brug- wachter' op tweede Pinksterdag vanaf 17.10 uur. ROTTERDAM - NCRV-Doku- ment zendt op 11 en 18 juni twee documentaires uit van Rotterdam Films. In't Wordt Toch Niks' en 'De Brugwachter' geeft een aantal echte Rotterdammers, een uitster- vend ras, hun mening over de stad die maar niet af wil zijn. Zij voelen zich de laatsten der Mohikanen. De films geven een humoristisch beeld van de mentaliteit in 's we- relds grootste havenstad. 'Manhat tan aan de Maas' is een tweeluik van de Rotterdamse producenten Dick Rijneke en Mildred van Leeuwaarden. 't Wordt Toch Niks' van Stella van Voorst - die zien op maandag 11 juni - is een liefdeslied over (de zin van) het dagelijks leven in de stad bezongen door vijf Rotterdam mers. Het dagelijks gemopper, het gekanker en de kritische analyse waaraan de Rotterdammer door- gaans zijn stad onderwerpt staat centraal in deze film. De Rotter dammer kan zijn eigen stad goed afkraken juist omdat hij er van houdt. In de film worden vijf Rot terdammers geportretteerd in hun dagelijkse bezigheden. Ze spuien hun grieven en betuigen hun liefde aan de stad. Een week later is 'De Brugwach ter' van Dick Rijneke te zien. Hier- in worden de laatste werkmaanden van Arie de brugwachter gevolgd, die zevenentwintig jaar de scepter zwaaide op de bekende spoorbrug Hefbrug Koningshaven over de Maas. Sinds z'n vijftiende is hij voor 'Het Spoor' werkzaam. Hor- loge en spoorklok bepalen zijn le ven. Arie voelt zich de spil van het gehele raderwerk. Gaandeweg wordt duidelijk dat zijn laatste werkdagen geteld zijn. De spoor- ■tunnel wordt in gebruik genomen, waardoor de Hef haar functie ver liest. Arie is vergroeid met 'zijn' brug, zijn toekomst blijft in het on- gewisse, waardoor hij steeds onze- kerder wordt. Mo Solid Gold - Brand new tes tament De nieuwe Engelse formatie Mo Solid Gold is opgericht uit de res- tanten van These Animal Men. Die groep maakte in het midden van de jaren '90 drie aardige platen, maar brak nooit echt door bij het grote publiek. De vier overgebleven le- den trokken de zwarte zanger K. aan (de rest van de band is blank) en daarmee hadden ze blijkbaar het ontbrekende puzzelstukje gevon den. Om aan te geven hoe hard het sindsdien met Mo Solid Gold ging een voorbeeld: de band stond al op de affiche van Lowlands 2001 toen hun eerste cd nog moest verschij- nen. De muziek van Mo Solid Gold laat zich omschrijven als 'sta- dion-rock' met een (zwart) soul- randje. De nummers hebben een lekkere groove en de dankzij stri kers, blazers, gospelkoortjes en een typisch jaren '70-orgeltje klin- ken ze behoorlijk authentiek. Het is vanaf het eerste moment duide lijk dat dit zo'n band is die je live moet zien. Met hun sterke songs, hun massieve geluid en de fantasti- sche stem van K. zijn ze in staat om elk publiek plat te spelen. Als we Mo Solid Gold ergens mee moeten vergelijken, dan zou het zijn met bands als INXS, The Black Crowes, Kula Shaker en het iets minder bekende Reef. De sin gles David's Soul en Personal Sa viour waren in Nederland al regel- matig op de radio te horen. Op Brand New Testament staan nog meer ijzersterke songs zoals de opener Prince Of The New Wave, Colouring In en On My Mind. Hierdoor kunnen we concluderen dat Mo Solid Gold voor hun de- buut een ruime voldoende krijgt en dat het een band is waar we de ko- mende jaren rekening mee moeten houden. (MvP) jkl06805 Tool - Lateralus In metalkringen is het een begrip geworden: de nieuwe Tool die maar niet wil verschijnen. Na haar succesalbum Aenema uit 1996 heeft de band rond zanger May- nard James Keenan namelijk niets meer van zich laten horen. Con- tractuele problemen met platen- maatschappij, naar het schijnt. Maar nu is er dan toch de opvolger, Lateralus genaamd. De muziek van Tool is moeilijk te plaatsen. Met metal als uitgangpunt, brengt Tool zeer intense en complexe rit- mes, origineel gitaarspel en een onheilspellende, donkere sfeer. Het geluid van Aenema is globaal hetzelfde gebleven, zij het dat er iets meer metal in zit. Tool is afge- stapt van de conventionele song- structuur en lijkt de cd zelf als structuur te willen gebruiken. Spanning opbouwen en een liefst onverwachte ontlading. Elk stuk muziek moet dan ook als onder- deel van de 'ervaring' Lateralus worden beschouwd. Zo komen re- gelmatig verassingen om de hoek kijken en volgen rustige orientaal- se instrumentale stukken op brute woede-uitbarstingen en geluids- muren. Lateralus neemt bezit van de luisteraar en begint vervolgens een eigen leven te leiden. Een le ven van ongekende schoonheid, dat wel. (RWK) jkl06849 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. y4f- Horizontaal 1 Het is zaak, datk ras inpak, anders heb ik helemaal niks te zeggen. (8) 5 Er is nog genoeg ruimte in die stad. (6) 10 Je karretje volstoppen in Duitse winkels .(7)11 Een gemene akelige vrijer. (7) 12 Als je bejaard bent, heb je al gauw zo'n lief bedoelde naam. (5) 13 Het zijndeels rare voertuigen. (9) 14 Als men ondernemer is, moet men met z'n tijd meegaan. (12) 18 Rijwiel- vak. (12) 23 In 'n benevelde toe- stand zie je vaak dubbel. (9) 25 De heks nam de os en veranderde die in een reusachtig dier. (5) 26 Waarom at je groente als 'n hartige hap? (7) 27 De vroegere maten bezorgen me veel problemen. (7) 28 Aan twee kanten te gebruiken visgerei. (6) 29 Blaasonderzoek. (8). Verticaal 1 Dat is ooit erg vreemd geweest. (6) 2 In de silo wordt alles degelijk opgeborgen. (6) 3 Zonder de derde man is hulp niet meer mo- gelijk. (9) 4 De stelling in ontvangst nemen. (7) 6 Een slang kan er net passeren. (5)7Sportliefhebbers.(8) 8 Blijft ge staren naar 'n eventuele bevordering? (8) 9 Zonder te mor- sen werd 't eten langzaam gaar ge- maakt. (6) 15 Is ook met vaste melk niet te blussen. (9) 16 Klaarstomen. (8) 17 De verdraaide oude maat twee maal op't verkeerde been zet- ten. (8) 19 Deze prijzen hoef je niet vast te zetten. (6) 20 Het is definitief gedaan. (7) 21 Sommigen hiervan lijken soms te balken als een ezel. (6) 22 Hiermee wordt het milieu be- last. (6) 24 Het beentje van't visje. (5). Horizontaal: 1. Broodje, 6. Ble- rick, 12. Avro, 14. Aria, 15. Hr, 17. Visitatie, 20. Aa, 21. Eed, 23. Eeg, 24. Men, 25. Kma, 26. Keus, 28. Fluor, 30. Slok, 31. Spion, 33. Ork, 34. Avery, 35. Klos, 37. Inri, 38. Wp, 39. Opening, 40. Ap. 42. Lord, 44. Aera, 47. Egard, 49. Ria, 51. Largo, 53. Erna, 54. Serum, 56. Idee, 57. Rak, 58. Ets, 59. Tak, 61. Eli, 62. Tm, 63. Rietvoorn, 66. De, 67. Peru, 68. Roep, 70. Goeierd, 71. Witgoud. Verticaal: 1. Behekst, 2. Oa, 3. Ovv, 4. Drie, 5. Josef, 7. Later, 8. Erin, 9. Rie, 10. Ia, 11. Kraakys, 13. Mt, 16. Reep, 18. Iglo, 19. Amok, 20. Amor, 22. Duikplank, 25. Klei- aarde, 27. Sol, 29. Urinoir, 30. Svr, 32. Noord, 34. Angel, 36. Spd, 37. Ina, 41. Veertig, 43. Ora, 45. Rai, 46. Boeiend, 48. Gram, 49. Rest, 50. Auto, 52. Geld, 54. Steur, 55. Mao ri, 58. Eire, 60. Krot, 63. Rei, 64. Vw, 65. Neg, 67. Pe, 69. Po. Winwoord Bouwvakarbeider Afrikaanderplein Bang the Drums! Een festival waarbij een wereldrecordpoging met het grootste aantal Djembe spelers dat ooit is samengebracht (onder auspicien van Guinness Book of re cords) en een nationaal concours centraal staat. Er worden div. workshops gegeven waarin dans en percussie een hoofdrol spe len. Verder treden er bands op, waarbij de (Afrikaanse) drum, een belangrijke plaats in- nemen. 3 jun; 12.00-19.00, recordpoging: 16.00 Diverse locaties Wereldcircus 2001: Tournee Na de start op het Noordplein toert het Wereldcircus 2001 nog langs zeven andere pleinen. Het pro- gramma bestaat uit optredens van (inter)na- tionale artiesten, oorspronkelijk afkomstig uit o.a. Suriname, Indonesie, Turkije, Ma- rokko en Nederland, afgewisseld met speci- aal voor de tournee gemaakte acts. Meer in formatie: www.wereldcircus.nl 19 mei t/m 15 jul; Vertrek Kop van Zuid Bikemessengers.nllOO Fietskoeriers uit Eu- ropa ontmoeten elkaar. De fietskoerier staat voor vrijheid, sportiviteit en avontuur. Deze lifestyle biedt entertainment op de Kop van Zuid. 3 jun; Schiehaven Bikemessengers.nllOO Fietskoeriers uit Eu- ropa ontmoeten elkaar. De fietskoerier staat voor vrijheid, sportiviteit en avontuur. Deze lifestyle biedt entertainment op de Kop van Zuid. 3 jun; Schouwburgplein Schouwburgplein Wereldsmaken Lenteplein Spetterend hoogtepunt van 2001 Wereldsmaken is het Wereldsmaken Lenteplein. Rond een podi um en een catwalk op een centrale locatie ko men gedurende twee maanden 20 kook- en eetpaviljoens uit alle windstreken, waar een kokspoule en gastkoks excelleren. Thema- avonden, demonstraties, fusiekoken, weds- tijden zijn enkele activiteiten die hier gehou- den zullen worden 24 mei t/m 15 jun (beh. ma 11.00-23.00; do. t/m za. tot 24.00; zo. 13.00; gratis Ahoy' Rotterdam Ahoy '-weg 10; 0900-2352469 Vlooienmarkt Voor en door particulieren. 3 en 4 jun; 09.00-17.00; f 6,50; kinderen f 5,-; t/ m 12 jaar gratis Wijkgebouw de Focus Oude Watering 324; 010-4790470 Rommelmarkt Wilt u de kelder, de zolder of de garage eens flinkopruimen, reserveerdan een tafel op de rommelmarkt in de Focus. De tafelhuur bedraagt f 10,- voor een tafel van 120x70 cm en f 6,- voor een tafel van 70x70 cm. Vanaf 8.30 u kunt u u w spullen klaar zet ten. Verkoop start om 10.00 uur. 2 jun; 10.00 W.C. Alexandrium Antiek/Verz/Curiosa 2 jun; 11.00-17.00 Nieuwe Binnenweg Braderie 2 jun; 10.00-17.00 Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667778 Tussen de Muzen Rita Knuisting Neven En semble. 6 jun Jazzcafe Dizzy 's-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Domagoy Ralasic tenorsax, Alvin Queen, slag werk, Ratco Zjaca, gitaar, Steven Hupkins, piano, Ishaq van Niel, contrabas. 5 jun; 22.00 The night of the aurotones A cool and dan- ceble jazz adventure. Tjeard Vanzane, gitaar; Bouty Lucas, bas, Erwin Shear Souldust, pia no; Pete Lowtone Brooks, saxen; Marc Rijs, trompet; Ralph Delfos, saxen en Pirn Draft, slagwerk. 7 jun; 22.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 Bluesjamsession Opgeven bij Gerard: 010- 4848530 1 jun; 20.00-01.00; gratis Blauwe Vis Weena-Zuid 33; 010-2134243 Blauwe vis clubavond Met wisselende deejays. 22 jan t/m 31 dec (vr. en za.); 23.00- 05.00; f 10,- Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 Calypso Tunes Dansen en sjansen o.l.v. het Genootschap Verse Geesten, aflevering 8: kleur: zilver. Thema: Liefdadigheid. Een nieuwe versie op het begripDance Night' met DJ Ronald Molendijk. In het Calypso ca fe is er loungemuziek met live DJ's en een speciaal Calypso Tunes diner. 3 jun; 19.00- 24.00; f 20,-; reserveren diner 010-4022019 Die Goeie Oude Radio Het theatrale liedjes- programma 'Die Goeie Oude Radio' laat de muziek uit de jaren direct na de bevrijding en de glorieuze jaren '50 herleven. Met liedjes, een authentiek hoorspel en een muzikale ra- dioquiz. Een programma in combinatie met de cineacvoorstelling 'Hartstocht Heim- wee in Rotterdam. 6 jun; 13.30; f 25,- Wijkgebouw de Larenkamp Slinge 303; 010-4804044 Leerlingenuitvoering saxofoon Er spelen leerlingen van Hans Meydam. 7 jun; 19.30 Las Palmas Wilhelminalcade 66 Henry J. Alles Inclusief soepcafe. t/m 31 mei (donderdag); vanaf 12.00 Klub Dodo Dub Labelpresentatie met Phako, EOG Funkstorung. 31 mei; 21.30 Cafe New Hollandia Pleinweg 213c; 010-4852971 Back to the 80's Met DJ: PJ. 2 jun; Now Wow In het St. Jobsveem Lloydstraat 30; 010-4771074 Now Wow presents: Now: Benny Rodri- gues, Lacroix. Wow; Speedfreax Rotterdam, Lighter, Van Bellen, Gomez, MC Vin, E, MC Dart. 2 jun; f 35,- Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Macleim Concert van de uit Noord-oost Bra- zilie afkomstige componist, gitarist en zan ger. 31 mei; 20.15; f 10,- Club Tropicana Maasboulevard 100; 010-4020700 Lounge Bounce Deejays: SteveBoomSe- lecter feat. Lyrical Tie, Maniak TLM, Chuck S, Da Saint. 3 jun; f 25,- Waterfront Boompjeskade 10; 010-4145288 Garlic Boys (Jap) The Real Mckenzies Can) Hardcore/punk. 31 mei; 21.00; f 12,50 Doodoo's coffee CD release. 1 jun; 21.00 Finale crownchamp bedroom dj contest 2001 1 jun; 00.30 Daau (B) Die Anarchistische Abendun- terhaltung. 2 jun; 21.00; f 15,- Diamonds are foreverGlamournite (0's Glitter, 80's Glamwave, 90's Glamrock Nu Glam) met star-DJ's 2 jun; 24.00; f 10,- Matika Tekno experimental. 7 jun; 22.00; Rotterdamse Schouwburg, Hal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Jij - De Stad, een voorstelling voor jou al leen van Fiona Templeton. Je gaat alleen op reis door Rotterdam en je ontmoet onderweg 20 acteurs die je de weg wijzen, je een verhaal vertellen en je meenemen in allerlei ver- voersmiddelen. Ga mee op avontuur en laat je verrassen in je eigen stad. Wacht niet te lang met reserveren, er kunnen maar 400 mensen op reis. t/m 9 jun (beh. ma zo); Ver trek vanaf 11.30, iedere 10 min. tot 14.30; f 45,-; cjp/p65/r'dampas f 36,-; jongeren f 15,- Theater Zuidplein, beide zalen Zuidplein 60-64; 010-4816500 Cultuurspecial Cabo Verde De hele maand juni staat de Kaapverdische cultuur centraal in de verschillende kunst- en cultuurinstel- lingen in Rotterdam, waar ongeveer 18.000 Kaapverdianen wonen. De special biedt on der andere ruimte aan toneel, dans, literatuur, muziek en poezie. Deze special wordt mede mogelijk gemaakt door Rotterdam 2001 Cul- turele Hoofdstad van Europa. 1 jun t/m 5 jul Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-2772277 On/Off- Festival Met On/Off bieden Theater Lantaren/Venster, de Rotterdamse Schouw burg en de SKVR ondersteuning aan bij het maken van een schoolvoorstelling, d.m.v. coaches op het gebied van regie, acteren, dans, muziek, decor, techniek, productie, pu- bliciteit enz., waarbij zij inspringen op de vragen en wensen vanuit de scholen. 5 t/m 8 jun; Wijkgebouw de Focus Oude Watering 324; 010-4790470 Damesfkinderkleding- en Speelgoedbeurs Tussen 10.00 en 12.00 kan de schonekleding en het gave speelgoed afgegeven worden in De Focus. Het is de bedoeling dat alle artike- len duidelijk geprijsd zijn en voorzien van u deelnamenummer, de maat en artikel, met 2 spelden op de kleding worden vastgemaakt. De verkoop vindt plaats van 13.00 tot 15.00 uur. 1 jun; 10.00 Arboretum Trompenburg Honingerdijk 86; 010-2330166 Avondopening Evt. aktiviteiten rondom de ze avondopeningen worden nog bekend ge maakt. 1 t/m 29 jun (vrijdag); 09.00-22.00 Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 De Reuzen van Rotterdam: John Buijsman De Keus van de Reus. John Buijsman maakt een keuze uit het programma-aanbod van de Culturele Hoofdstad. 31 mei; 20.15 Radio Rijnmond HIER Elke vrijdagmiddag -live- vanuit Calypso 2001 met het dagelijks cultuurprogramma HIER. Het programma volgt theater, beeldende kunst, dans, film, R2001media, mode, lifestyle en andere cul turele evenementen. 1 t/m 29 jun (vrijdag); 16.00; gratis De Reuzen van Rotterdam: John Buijsman The Talk of the Town. Voor het Radio Rijn mond programma Met Wie?! bepaalt John Buijsman het onderwerp. Bel met de Reus op 010-436 44 36 of kom naar Calypso 20011 jun; 18.00; gratis Calypso Kinderrollerdisco De woensdag- middag is alleen voor kinderen.van 6 tot 12 jaar. Twee uur lang kan je, in de grote zaal, met vrienden en vriendinnen rollerskaten op de muziek van The Golden Wonder Boys. Het huren van skates is mogelijk vanaf maat 37, f 5,- per uur (paspoort/rijbewijs). 6 jun; 14.00-16.00; f 7,50 Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Spannende verhalen Op een van de schepen van het Maritiem Buitenmuseum. Kinderen tussen 6 en 12 jaar luisteren met rode oortjes naar de verhalen van de zeebonk. Hij ver- wacht ze om 14.00 uur aan boord. En wie weet, mogen ze overal een kijkje nemen... 7 febt/m31 aug (woensdag); 14.00;f5,-(incl. drankje, snoepje en bouwplaat van vuurto- ren) Stoomschip Ook deze zomer ligt er een stoomsleper klaar voor een tochtje over de ri- vier van een uurtje. Zie de skyline van Rotter dam en bezoek de havens. Voor het vaar- schema: www.buitenmuseum.nl 1 jun t/m 31 aug (zondag); Eerste vaart 12.30, laatste vaart 15.30; f 15,-; kinderen f 7,50 Station Blaak Oude Haven The Garden Dagelijkse grote tent program- mering varierend van clubavonden tot kin- dervoorstellingen, modern circus en buiten- podium, kiosk, sushi bar, soep juice bar met verrassingsoptredens van artiesten van Althoff producties. 24 mei t/m 30 jun; Bui- tenterrein gratis; grote tent varierend Theater De Evenaar in het Wereldmuse- um Rotterdam Willemskade 25; 010-2707172 Cabo Verde le en 2e generatie Kaapverdia nen worden uitgenodigd om mee te discusie- ren over Cabo Verde na de onafhankelijk. Een terugblik en een vooruitblik over de vraag hoe ver Cabo Verde is gekomen na de onafhankelijkheid. Aan bod komtde ontwik keling van een eigen culturele identiteit en de sociaal economische positie van de Kaapver dianen in Cabo Verde en in de diaspora. 7 jun; 20.15; f 5,-; cjp/p65/r'dam pas f 2,50 Seniorensoos Willebrord Vrijebanse- straat Vrijebansestraat 50; 010-4664074 Darten Elke maandag middag darten voor 55 plussers. t/m 31 mei (maandag); 13.30- 15.30; f 2,50 Klaverjassen Elke woensdag middag vrij klaverjassen voor 55 plussers. t/m 31 mei (woensdag); 13.30-15.30; gratis Wilhelminaplein Wilhelminaplein BOX30/70 Het nieuwste project BOX 30/70 van Bruce Odland en Sam Auinger is een mo- biele geluidsinstallatie, een geluidsonder- zoek in stadsomgevingen. Klanken en gelui- den van buiten worden, door een van micro- foons voorziene resonatienbuis op het dak van een container, getransformeerd en ge- stemd. 12 mei t/m 10 jun; 10.00-20.00 Theater Zuidplein, Kleine Zaal Zuidplein 60-64; 010-4816500 Real Life Soap Opera Steven en ramon, twee broers, zitten na de dood van hun moeder met zichzelf in de knoop en hebben geen steun aan elkaar. Steven zoekt zijn heil in de drugs, terwijl Ramon samen met een vriend een en- tertainmentbedrijf op zet. 30 en 31 mei; 20.30; f 15,40 R'dams Centrum voor Theater Mathenesserdijk 293; 010-4773891 Over een theatrale en zintuigelijke reis langs vele culturen, op zoek naar de rode roos van Rotterdam. Gasten maken samen met de spe lers een wandeling door Delfshaven. en wan- deling waarin wellicht de werkelijkheid het theatrale is en de bezoeker het zintuigelijke kan zijn. Men maakt kennis met mensen die in Delfshaven wonen en werken. U beleeft deze mensen in hun religieuze omgeving en dagelijke beslommeringen t/m 17 jun (zater- dag en zondag); 17.00; f 11,- (incl. een maal- tijd) Reserveren: 010-477 38 91 Jeugdtheater Hofplein Benthemstraat 13; 010-2435050 Hans en Grietje Regie: Louis Lemaire. Script: Karel Eykman. Regie: Louis Lemai re. Met Nienke Westerhof en 40 leerlingen van Jeugdtheater Hofplein. Familie- voor stelling vanaf 4 jaar. Hans en Grietje gaan op een 'leerzaam' schoolreisje. de juf wordtter plekke zo woedend op de kinderen dat ze hen expres vergeet m,ee naar huis te nemen. 1 t/m 4 jun; 19.00; zondag en maandag 14.00; Re serveren 010-2435050 Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-2772277 High and above (On/off-festival) door leer lingen van het St. Montfort College. Ge maakt aan de hand van door de leerlingen zelf ingebrachte thema's. De voorstelling speelt zich af op het dak van het hoogste gebouw van de stad, waarop allerlei attracties staan en bizarre spelletjes gespeeld kunnen worden. 5 en 6 jun; 21.00, woensdag ook 16.00 Ongezond Aloha (On/Off-Festial) door leerlingen van het Erasmiaans Gymnasium. De leerlingen hebben zelf het concept be- dacht en de tekst geschreven voor deze een- akter. Wat een voorspelbare week in een tro- pisch paradijs vol Veronicagevoel dreigt te worden verandert op moorddadige wijze in een nachtmerrie. 7 en 8 jun; do. 21.00; vr. 19.30 Leonce en Lena van de Roovers, co-produc- tieMuziektheatercollectiefWalpurgis,i.s.m. Monty, tekst van Georg Buchner. Komedie vol verwarring waarin de absolute ledigheid de boventoon voert. De figuren in "Leonce en Lena" worden overvallen door een com plexe mix van verwarrende gevoelens. 6 jun; 20.30 Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 Het laatste kwartet van Beethoven BARR theatergroep, van Ragnild Rikkelman en Trudie Stokman. Twee vrouwen staan op de Petrusheuvel voor de keuze: zwaarte of licht- heid? Leven of dood? Een transparante, visu- ele en vertellende voorstelling waar liefde en politiek in elkaar grijpen. 2 t/m 5 jun (niet op 3 jun); 21.00; f 22,50; cjp/r'dam pas f 17,50 Dini's Poppenrijk atelier en theater Koninginneweg 1 B; 010-4795260 Roodkapje Naar het sprookje van Grimm. Grootmoeder is ziek. Roodkapje gaat naar haar toe met wat lekkers. Ze moet wel door een heel donker bos. En in dat bos leven aller lei dieren. Zal Roodkapje op het pad blijven? Een tafelspel voor dappere kinderen. Vanaf 4 jaar. 6 t/m 27 jun (woensdag); 14.00; f 10,-; incl. wat lekkers reserveren: 4795260 Welterusten...Kleine Beer Er waren eens twee beren. Grote Beer en Kleine Beer. Klei ne Beer moet gaan slapen, maar het lukt hem niet, want het is zo donker... Een poppenspel speciaal voor peuters. Met veel versjes en be- weging. Naar het verhaal van Martin Wad- dell en Barbara Firth. Vanaf 2 jaar. 6 t/m 27 jun (woensdag); 10.00; f 10,- incl. wat lek kers reserveren: 010-4795260

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 27