De VrijwHHgers van Schiedam zetten wij in 2001 in t zonnetj Veertig mensen actief bij de Ziekenomroep Schiedam f Deze pagina is mede mogelijk gemaakt door: Rotterdams Dagblad v I Iciciao Lei Stembiljet Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam ook voor een particuliere ziektekostenverzekering ■a FORTIS BANK ft w <ov ^Lok^ EDDY'S AUTO HI-FI CENTER NOVOTEL ^2001 a 'Wij zijn in feite een grote vrijwilliger; alles en ieder een is hier vrijwilliger' Door Karin Moerman SCHIEDAM Het gebeurt niet dat een organisatie bij de gemeente een vergunning voor een bepaalde periode aan- vraagt, deze krijgt, maar ook nog eens voor heel wat langer dan eigenlijk de bedoeling was. Meestal is het smeken en bedelen om een beetje meer. Maar bij de Ziekenomroep Schiedam; kort- weg ZOS radio niet. Toen in September 1999 een aanvraag werd gedaan voor een weekje kabel, werden dat spontaan vijf jaren. ,,De bedoeling was om in een week tijd veertig jaar Ziekenomroep de revue te laten passeren. Dat is ook gebeurd, maar we konden gelijk een complete programmering op poten zetten om die overige weken tot tenminste 2005 te vullen, ver- telt Teun Groeneveld, een van de^lertig vrijwilligers die bij ZOS radio actief zijn. De Ziekenomroep verzorgt momenteel elke doordeweekse avond en de gehele zaterdag uitzending vanuit de studio aan de Juliana van Stolberglaan. Dat zal op de korte termijn niet veranderen. .Eerste prioriteit heeft bij ons het ver- beteren van de programma.s zoal^we die nu hebben, we gaan de programmering dus niet uitbreiden" legt Wil Haverkamp uit. ,,Op dit moment hebben we een luisterdichtheid van veertien procent en daar zijn we best tevreden mee. Maar we willen meer en dat kan alleen als we onze programma's blijven verbeteren. En daar hebben we onder elkaar wel wat ideetjes voor. Zo wil len de radiomakers, allemaal vrijwilligers maar stuk voor stuk niet weg te slaan uit de studio, in de toekomst wat meer de boer op. ,,We vinden zelf dat we bestaansrecht hebben, maar je moet er ook voor zorgen dat andere mensen, luisteraars, dat onder- kennen. Als je veel buitenprogramma's maakt, krijg je ook meer bekendheid," vindt Haverkamp. Een andere reden om juist bestaande programma's te verbeteren in plaats van de programmering uit te breiden is dat ook de werklust van de veertig vrijwilligers eindig is. Voor elk programma zijn minimaal twee presentatoren en een technicus nodig en op zaterdag zelfs drie technici. Daar moeten de mensen wel de tijd voor vrij kunnen maken. Dat lukt met deze programmering goed, maar het moet voorlopig dus even niet meer wor den. Elke donderdag neemt de redactie alle programma's van die week door. Op papier worden alle te benaderen gasten gezet en iedereen krijgt zijn eigen taakje mee. Ook ont- staan aan deze tafel de nieuwe ideeen. Het idee om klasgenootjes van een ziek kind dat in het Schieland was opgenomen de groeten te laten doen en op een bandje te zetten, werd hier bijvoorbeeld geboren en de succesformu- le van 'ZOS op zaterdag' werd hier bedacht en uitgewerkt. Maar ook al bedenkt de redactie verschillende din- gen, voorop staat dat iedereen bij de ZOS vrij is in de manier waarop zijn of haar programma wordt gemaakt. ,,ln principe springen we juist in op "die dingen die een ander laat liggen, maar iedereen vult dat weer anders in. En daardoor krijg je een leuke mix, waarbij iedereen zich hier prettig voelt," klinkt het in koor. Daarom blijven de vrijwilligers ook zo lang hangen bij de ZOS is het vermoeden. Niet alleen de presentatoren en techni ci, maar ook de mensen die verzoekjes ophalen in de verzor- gingshuizen en ziekenhuizen of die voor sponsoring zorgen. En dan beschikt de Ziekenomroep ook nog eens over een eigen 'platenman, Joop Lefel, die het complete platenbestand in de computer heeft gezet en elk plaatje en verzoekje zo uit de rek- ken kan toveren. Voor elke uitzending zet hij de bijbehorende rekken met platen of cd,s klaar, zodat de technicus en presen- tator daar in ieder geval geen omkijken naar hebben. Ailes draait bij de Ziekenomroep om vrijwilligers. Groeneveld: ,,ln feite zijn wij een grote vrijwilliger; alles en iedereen is bij ons vrijwilliger." Waar de vrijwilligers van de Ziekenomroep momenteel veel tijd aan kwijt zijn is een CKV project met vierde- en vijfdeklas leer- lingen van het Schravenlant. Die moeten in groepjes van vier een hoorspel maken, dat uiteindelijk ook zal worden uitgezon- den op de ZOS. ,,Ja, die kinderen bedenken en werken hun eigen hoorspel uit en zetten er geluid onder, maar we nemen het hier op in hun vrije tijd, dus dan kun je wel bedenken wanneer wij hier met z'n alien zitten te zwoegen," vertelt Groeneveld met een vette glimlach om zijn lippen. ,,Heerlijk om te doen is dat, ook al is dat vaak op vrijdagmiddag half vijf, vijf uur, want dan zijn ze klaar met school en hun andere beslommeringen. Dan is het van: kunnen we even langskomen en daar zeg je natuurlijk geen nee tegen. Maar dat gegiechel en gestunteL.we lachen ons zelf ook helemaal suf. Dus klagen hoor je me niet. Niemand trouwens." Get Your Private, Free E-mail from MSN Hotmail at http://www.hotmail.com. De uitreiking van het eerste Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam is mede tot stand gekomen door: Gemeente Schiedam Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. Itho Danfoss Hoek Loos Zorgverzekeraar DSW ONS Sveaparken (gemeente Schiedam, Bemag Vastgoed, Bokx Vastgoed, Amstelland Vastgoed) Q-cat Het Arsenaal McDonalds Cimcool Industrial Products Vlaardingen Rabobank Facilicom Rotterdams Dagblad (010) 262 10 00 Naam: m/v Voornaam: Ad res: Postcode: Plaats: Telefoon: Mobiel: weekblade NOKIA hands free set incl. lader Eenvoudige montage via sigarettenaansteker 12/24 volt 159,- Tel 010-4260092 Gustoweg 55 Rotterdam (grens Schiedam) draagt onderstaande persoon/organisatie uit Schiedam voor als kanshebber voor het eerste Lokale Vrijwilligers Compliment van Schiedam. Motivatie op apart vel schrijven in max. 25 woorden. Persoon Q Organisatie Naam persoon: m/v Naam organisatie: Ad res: (010) 2 466 466 www.dsw.nl fax (010) 4 265 506 Postcode: Plaats: Telefoon: fe Energie, milieu, infrastructuur en media (010) 262 1000 Accor ROTTERDAM - SCHIEDAM Chris Coppens DRUKKERIJ MERCATOR Voor al uw drukwerk Broersveld 13-17 Schiedam Telefoon: 010 - 426 77 35 Telefax: 010 - 473 78 05 Al 75 jaar Ford dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Vink Evag Jan Evertsenweg 6, 3115 JA Schiedam, telefoonnummer (010) 426 46 90 fW.STICHTING LOKAAL y VRIJWILLIGERS COMPLIMENT SCHIEDAM m I nternationaal Jaar van VriJwilligers Nederland zijn bijna 4 miljoen mensen actief betrokken bij vrijwilligerswerk. Vrijwilligerswerk bestaat op veel ver- schillende gebieden, zoals natuur en milieu, ouderenzorg, hulpveriening, jon- gerenactiviteiten, sport, gezondheids- Cbrg maar ook politieke partijen, bewonersverenigingen en lokale om- roepen draaien op vrijwilligers. Wet jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot internationaal jaar van Vrijwilligers. Het hele jaar zal wereldwijd aandacht gegeven worden ^pn vrijwilligers en vrijwilligersactivitei- ten. Het mondiale startschot is op 28 november 2000 gegeven door de Secretaris Generaal van de Verenigde Naties, Kofi Annan. In 2001 zal wereldwijd aandacht gegeven worden aan vrij willigerswerk en vrijwilligersorganisa- ties. Ook Schiedam doet mee. Schiedams JLokaal Comite In elke gemeente in Nederland wordt een Lokaal Comite 2001 gevormd. Het Lokaal Comite bestaat uit iedereen die voor het lokale vrijwilligerswerk belang- rijk is: organisaties, instellingen en indi- viduele personen. Ook wij kennen een Schiedams Lokaal Comite. Zij hebben zo'n 200 organi saties in onze stad die met vrijwilligers werken aangeschreven om de krachten te bundelen en vrijwilligerswerk centraal te stellen. Wethouder Groeneweg treedt namens de gemeente Schiedam op als voorzit- ter van het Schiedams Lokaal Comite. De Stichting Lokaal Vrifwiliigers Compli ment Schiedam streeft er naar: Om vrijwilligers te waarderen voor hurt (levens)werk. Een bewustwording tot stand te brengen bij jongeren en ouderen waf vrijwilligerswerk inhoudt en dat wij niet zonder inspanningen van vrijwilligers kunnen. 16 Juni 2001: diner voor geno- mineerden Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam in Novotei Rotterdam-Schiedam Voorafgaand aan de uitreiking van het Lokaal Vrijwilligers Compliment Schie dam zullen alle genomineerden worden uitgenodigd op een speciaal voor hen geserveerd diner in Novotei Rotterdam- Schiedam op 16 juni 2001. Schiedammers nomineren hun stadgenoten in april en mei 2001 Alle Schiedammers worden via radio, televisie, kranten en folders opgeroepen om vrienden, kennissen, familie en organisaties die zich in de sfeer van vrij willigerswerk uitermate verdienstelijk hebben gemaakt aan te melden bij de Stichting Lokaal Vrijwilligers Compli ment Schiedam en hen zodoende de kans te geven definitief te worden genomineerd door de jury. Vanaf medio april tot eind mei 2001 hebben zij deze mogelijkheid. 15 September 2001: uitreiking Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam Een specifiek voor dit doel opgerichte Stichting Lokaal Vrijwilligers Compli ment Schiedam zal op 15 September 2001 in het Fortis Theater a.d Schie in Schiedam tijdens een bruisende feestelijke avond het eerste Lokaal Vrij willigers Compliment van Schiedam uitreiken. De stichting doet dit in nauw overleg met het Schiedams Lokaal Comite. Vul de gegevens op het stembiljet op deze pagina duidelijk en voliedig in. Knip het biljet uit en hecht deze aan een apart vel papier. Hierop schrijft u in maximaal 25 woorden kort waarom u vindt dat deze persoon of organisatie in aanmerking komt voor het eerste Lokaal Vrijwilligers Compliment 2001 van Schiedam. WJTinLokaal Vrijwilligers Compliment 2001 Schiedam De heer drs. R. Scheeres, burge- meester van Schiedam, voorzitter. Mevrouw A.G. de Jong-van der Laan, coordinator Welzijn Verpleeg- en reakti- veringscentrum Drie Maasstede te Schiedam, lid. De heer mr. A.F.L. Geerdes, rechter, lid. Tot en met 31 mei 2001 kun je het stembiljet gefrankeerd in een enveloppe verzenden naar: Stichting Lokaal Vrijwilligers Compliment Schiedam Tuinlaan 46, 3111 AV Schiedam Nadere informatie: telefoon 010 246 5001 Advtezen vormgevfng: T Hart Communicatie Schiedam Drukwerk: Drukkerij Mercator Schiedam irado .4* slMtRLENlN6 A 's Gravelandseweg 555 3119 XT Schiedam Solid partners, flexible solutions or 5 hotels SLAAPCOMFORT Oranjestraat 64 - 3111 AP Schiedam - Telefoon: 010 - 426 87 17 's-maandags gealoten - donderdags koopavond "De Slaapvoorlichter voor het Waterweggebied" p I parkeren "om de hoek* aan de Nieuwe Haven. II Westvest en Lange Nleuwstraat Tuinlaan 46, 3111 AV Schiedam Telefoon 010 426 2561, Fax 010 473 1293 Rabobank Schiedam-Vlaardingen Bankrekeningnummer 1254.12.347

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 30