maasstad 'Niet iedereen wil altijd naar Youp of Freek!' maaspost 'Rozentellers' winnen drie waardecheques www.jex.nl juVel Ik krant netel i" Gemeente Schiedam is niet aileen met de toekomst bezig Amateurtoneel verontwaardigd oversluiting De Teerstoof over devesten 3 3116 ad schiedam VERBOUWINGSOPRUIMING Ik bezd|| SCHIEDAM Woemdag 30 met 2001 maasstad medisch weekbladen X; De toplaag is verwijderd, met een schep wordt gekeken waar de oude lagen beginnen. Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Youp van't Hek tijdens de viering van 25 jaar Teerstoof. V - i«i_ BEZOEK ONZE VEILING EUROPE Zoek jij een relaxed vakantiebaantje? IIAIkA - A* Hervormde gemeente Grote kerk, Lange Kerkstraat. zo 10.00 uur. ds G. de Lang, zo 17.00 uur. ds P.J. Krijgsman. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. dhr G.J. Smouter. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds. J.J.A. v/d Peppel. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. L.G. Bos. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. C.A. Philipse Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan om 10.00 uur. Grote Kerk om 17.00 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. A.G. Boogaard. 16.30 uur: ds. S. Otten. ma 4 juni 9.30 uur: ds. A.G. Boog aard. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. drs. A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. J.F. Klijnsma. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. ma 4 juni 10.00 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. mmSNfl XQ52 SCHIEDAM De stad Schiedam kent een rijke historie. De rui'ne van het kasteel van gravin Alei- da aan de Broersvest, die al uit 1275 stamt, en de monumentale panden langs de Oude en Nieu we Haven herinneren daaraan. De gemeente wil graag weten wanneer de verschillende gebie- den in de stad bebouwd zijn ge- raakt. Daarom doet het Bureau Oudheidkundig Onderzoek van de gemeente Rotterdam (BOOR) de komende weken een klein areheologisch onder zoek op de bouwlocatie aan het Land van Belofte. De afgelopen week heeft het BOOR opgravingen gedaan op de hoek van de Boterstraat en de Kreupelstraat. De komende week zal het werk verder gaan langs de Boterstraat zelf. Er zijn tot nu toe vondsten gedaan uit de periode van de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw. Het gaat vooral om restanten van muren, funde- ringen, kelder- tjes en beerput- ten. Ook wor- den er kleine gebruiksvoor- werpen opge- graven. De tijd waaruit de vondsten stammen zijn, volgens M. van Trierum van het BOOR, gemakkelijk te herleiden. „Iedere periode had zijn eigen, nieuwe stijl. Je weet uit welke tijd iets komt door bijvoorbeeld het aar- dewerk dat gevonden wordt. Die waren als het ware aan mode on- derhevig." Volgens Van Trierum bestaat er een kans dat in de Bo terstraat opgravingen gedaan worden uit de dertiende en veer- tiende eeuw. Het BOOR werkt in Schiedam met een team van vier mensen. Het grootste deel wordt gedaan met behulp van een graafmachi- ne. Bij eventuele vondsten wordt er verder gewerkt met een schop of zelfs met troffeltjes. De meeste opgravingen worden direct weer dichtgegooid. Alleen de interes- sante en bijzondere vondsten worden bewaard. Die bijzondere vondsten zijn tot nu toe overi- gens nog niet ge daan. Er worden wel wat spullen naar boven gehaald, maar die ty- peert Van Trierum als 'de gebrui- kelijke dagelijkse voorwerpen'. Het is niet de eerste keer dat het Foto Roger van der Kraan BOOR in de Schiedamse grond aan het werk is. Al vanaf de jaren zestig roept de gemeente de hulp van de Rotterdammers in. In die tijd deed het BOOR historisch be- langrijke vondsten bij het Huis te Riviere. Ook recenter, bij onder andere de bouw van het AB C-complex in de Kerkstraat en de Poldervaart, is het BOOR actief geweest Pas in September zullen de werk- zaamheden op het Land van Be lofte zelf plaatsvinden. Daar kunnen we nu nog niet terecht", iegt Van Trierum uit. „De grond wordt eerst bouwklaar gemaakt. De gemeente heeft ons echter gevraagd om nu al inde Boterstraat te beginnen. Door Dennis Smits SCHIEDAM - Met het Theater aan de Schie aan het Stadserf heeft Schiedam een mooie cultu- rele attractie. Het theater ligt prachtig in het centrum van de stad en het gebouw is een van de paradepaardjes van de Schie damse stadsontwikkeling. Het contrast met het tweede theater in de stad kan bijna niet groter. Het kleine theater De Teerstoof ligt diep verscholen tussen de smalle straatjes van het oude centrum. Toch is De Teerstoof erg geliefd bij de harde kern the- aterbezoekers en de meeste voor- stellingen trekken voile zalen. Veel opschudding out.stood dan ook toen grote broer Theater aan de Schie bekend maakte dat De Teerstoof, wegens de slechte staat van het gebouw, het ko mende seizoen niet meer open zal gaan. Voor toneelvereniging Apollo heeft de sluiting grote gevolgen. Het gezelschap repeteerde in De Teerstoof en trad er regelmatig op. „We zijn een Schiedams gezel schap", zegt secretaris Mark Oudshof. „We willen het liefst in Schiedam optreden. De enige optie die we nu dus hebben is het Thea ter aan de Schie. Dat is voor ons niet haalbaar. De huur ervan is veel te hoog en bovendien zouden we alle decorstukken om moeten bou- wen voor het veel grotere podium van het Theater aan de Schie." Niet alleen het ftnanciele plaatje van De Schie is voor Apollo niet aantrekkelijk, ook voor het publiek wil het amateur-gezelschap niet naar het Stadserf. Apollo speelt over het algemeen voorstellingen die volgens Oudshof niet geschikt zijn voor een groot toneel. „Niet iedereen wil altijd maar naar Youp, Freek of Ka&ndorp. We zijn blij als we met onze voorstellingen twee- honderd mensen binnenhalen. In De Teerstoof is het dan uitver- kocht, maar in De Schie is dat niet eens een halve zaalDat is voor zo- SigarenmagazijnvandeBoor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 PI us van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 PlusWoudhoek, Geuzenplein 5/7 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Maas Kadotbiek, Hoogstraat 168 haar voorstelling in het Theater aan de Schie spelen in de 'toneel op toneel' vorm. Hierbij wordt op het podium een ruimte gecreeerd voor het publiek. Apollo had voor november 2002 echter ook al een contract getekend voor een voor stelling in de Teerstoof. Volgens Oudshof is het nog niet duidelijk of ook die voorstelling 'toneel op toneel' gespeeld zal worden. „We weten nog niet of dat de beste op- lossing is. Bovendien zijn de gi- gantische huurprijzen van het thea ter een probleem. Apollo Toneel neemt vrijdag 1 en zaterdag 2 juni afscheid van De Teerstoof. De opvoeringen van 'Een Sneeuw' van Willem Jan Ot ten vormen de laatste twee openba- re tentoonstellingen.'Een Sneeuw' wordt gespeelt door negen acteurs en is een familiestuk met komische en wrange momenten. Aanvang van 'Een Sneeuw' is 20.15 uur. Een kaart kost 15 gulden. Kaarten worden aan de deur verkocht. Re- serveren wordt aangeraden want de voorstelling van zaterdag is bij na uitverkocht. Kaarten kunnen telefonisch wor den gereserveerd, (010) 471 6513. Archieffoto Roger van der Kraan wel de mensen in het publiek als voor ons niet leuk." Een van die mensen in het publiek is Nancy Kers. Regelmatig be- zoekt ze cabaretvoorstellingen in zowel het Theater aan de Schie als De Teerstoof. De 20-jarige studen- te aan de Kunstacademie reageert fel over de sluiting van De Teer stoof. „Ik vind het afschuwelijk. Het was de enige plek in Schiedam waar je naar kleinere cabaretiers kon kijken, en die vind ik juist zo charmant. In de grote zalen staan vaak de bekende artiesten. Het is juist spannend om naar de onbe- kenden te gaan. Dan weet je niet wat je kunt verwachten. Boven dien zijn die voorstellingen ook niet zo duur. Ik studeer, dus ik heb niet zo veel geld. De Teerstoof was voor mij de gelegenheid om naar het theater te gaan." De 22-jarige Debby Smits is het volledig met Nancy eens. „Het was een gezellig en intiem thea ter", vertelt ze. „Het Theater aan de Schie is te groot, te modern. Het is hartstikke leuk om naar nieuw talent te gaan kijken. Toch begrijp ik wel dat het dicht moet. Het thea ter zit op de tweede etage, als er bijvoorbeeld brand komt, kun je niet weg." Peter Mulder begrijpt de veront- waardiging. Mulder is verantwoor- delijk voor de programmering van zowel het Theater aan de Schie als van De Teerstoof. Ook hij had lie- ver gezien dat De Teerstoof open had kunnen blijven. ,,Maar het kan gewoon niet. De zaal heeft teveel technische mankementen om open te blijven. Het podium is te klein, het plafond te laag. De huidige de cors passen er niet in. Bovendien zit het toneel op de tweede verdie- ping. Er is geen lift, dus alles moest naar boven gesjouwd wor den." Een verbouwing van het pand is volgens Mulder geen optie, omdat het gebouw op de Monu- mentenlijst staat. Voor het komende theaterseizoen heeft het Apollo toneel al een op lossing gevonden. De groep zal i t- SCHIEDAM - Hoeveel rozen stonden er nou eigenlijk op de Moederdag- prijsvraag die enige weken geleden in Maasstad Weekbladen stond? Wa ren dat er nou 71 of 73? Bij Maasstad wisten ze het ook niet meer; hoe- wel... Eigenlijk was de juiste oplossing 71 geweest, want zoveel rozen stonden er op de pagina. Maar toen er uiteindelijk evenveel oplossingen bleken te zijn binnengekomen met 73, sloeg de twijfel toe. Tja, die inzen- ders hadden toch ook wel een beetje gelijk, want er stonden er inderdaad ook nog twee op de bon die ingestuurd moest worden. Daarom werd be- sloten dat iedereen met 71 en 73 mee mocht dingen naar de hoofdprijzen; drie cheques van verschillende waarde. Winnares van de hoofdprijs, een cheque ter waarde van vijfhonderd gul den, was Carola Lookermans: „Wie had dat gedacht. Ik win zelden iets. Ik had 'm ingevuld en was niet eens van plan de oplossing in te leveren. Maar ik moest toch langs het kantoor." Zij kwam haar prijs afgelopen vrijdag samen met de twee andere winnaars ophalen in het Stadserfcafe aan de Broersvest, omdat de prijsvraag ook uit was gegaan van winke- liersvereniging Broersvest. A. van Dorsten kreeg uit handen van C. Kok (Kok Juweliers) een cheque van 250 gulden en M. van Eijk een van hon- derd gulden. Geeft sieruden en horloges een tweede leven. Korte Lijnbaan 18 Tel: 010-4110534 .3012 ED Rotterdam Fax:010-4131432 mmmmmtm Rotterdam* Geef je dan op als "RDbiker". Het Rotterdams Dagblad is een middagkrant, "RDbikers" kunnen dus altijd uitslapen. Heb jij interesse? En ben jij minimaal 15 jaar. Surf dan naar www.rotterdamsdagblad.nl (klik op de button RDbiker) of bel gratis 0800 - 0642. Cootsmgel Beursptein INTER Voor u gelezen in Maasstad Weekbladen, editie Vlaardingen, van vorige week: Nu wij in Vlaardingen toch willen gaan experimenteren met de bur- gemeestersbenoeming, wil ik daarbij ook nog wel een vooruitstre- vend initiatiefje lanceren. Wat dachten wij met z'n alien van een 'burgemeester in deeltijd' Uw vraagt zich misschien af vanwaar deze suggestie maar ik moest er afgelopen weekeinde plotseling aandenken toen ik in Schiedam burgemeester Reinier Scheeres bezig zag met het uitreiken van een lintje. De burgervader van onze buren komt op mij bij dergelijke gelegenheden altijd heel beminnelijk over. Gewoon beide benen op de grond, luchtig en grappig als dat kan en zich gedragend als ie- mand onder de anderen. Zonder nu meteen onze Bert Stam van het tegengestelde te betich- ten, kan ik hierbij wel stellen dat zo'n gevoel als ik met Scheeres heb. normaliter tijdens een ontmoeting met Stam achterwege blijft. Natuurlijk is dat allemaal geen man overboord maar ik dacht: „Nu Stam toch vertrekt en wij met z'n alien zijn opvolger hopen te mo- gen benoemen..." Mijn voorstel is dan ook of wij na het afscheidsfeestje van burge meester Stam niet collega Scheeres in deeltijd van onze Schiedamse vrienden kunnen lenen? Er zullen misschien, los van of Reinier het zelf wel weet te combineren, staatsrechtelijk allerlei haken enogen aankleven? Maar wat is er tegen om niet nog een verzoekje aan Den Haag en de provincie hierover te zenden? Vooruitlopend op een dergelijke formele gang van zaken wil ik wel alvast de actie 'Trek Scheeres over de grens!' aanjagen. Ik heb zo'n voorgevoel dat het allemaal wel te realiseren valt. Krijgen we niet 'binnenkort' ook gezamenlijkeen ziekenhuis? Ik weet niet wat die Vlaardingers zich nu weer in hun hoofd halen! Maar zouden zij niet eerst aan ons Schiedammers vragen of wij Rei nier iiberhaupt wel met hen willen delen. Dat fusie-ziekenhuis oke! Maar dit gaat mij wat al te ver. Laat ze zelf maar net zo'n geschikte vent als Scheeres zoeken. KoVelleluIletjes

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3