Alfa 147 range uitgebreid met extra deuren en een nieuwe krachtbron Ingrijpende restyling en nieuwe technieken voor de Renault Clio V?\ CEiy IFFICE ENTRE "'Jr -I 1 Zafira geeft turbokracht aan Opel Offensief Nissan Almera Tino gezinsauto van het jaar Wij hebben de baan die jij zoekt! as autojournaal 9 maasstad Een Z-window kunststof raam, daar knapt uw huis zichtbaar van op. Binneweg Kozijnen Rotterdam Help Andrea en haar vriendjes opstaan! De Alfa 147 had na zijn lancering eind vorig jaar geen mooiere start kunnen hebben. De nieuwe middenklasser uit Italie oogstte alom lof. Dat wordt misschien nog het best geillus- treerd door het feit dat de productieaantallen van 100.000 naar 120.000 per jaar zijn opgeschroefd. Inmiddels zijn al voorbe- ijeidingen getroffen om de productie nog eens met eenzelfde aantal te verhogen. Het zal de liefhebbers zeker niet zijn ont- gaan dat ook de autowereld zelf heel enthousiast op de Alfa 147 heeft gereageerd. De afgelopen maanden sleepte hij niet alleen de prestigieuze titel Auto van het Jaar 2001 in de wacht, maar werd bovendien onderscheiden met het Gouden Stuur- wiel (Duitsland) en de Trophee du Design (Frankrijk). Extra deuren De Renault Clio II, waarvan er vanaf de lancering in 1998 meer dan 1.700.000 zijn ver- kocht, is ingrijpend geresty- led. Niet minder dan vijftig procent van de constructie- en carrosserieonderdelen zijn nieuw of veranderd. Het de sign van de buitenkant van de nieuwe Clio geeft de auto nog meer karakter en een nog meer dynamische uitstraling. i De Nissan Almera Tino is uitgeroepen tot Gezinsauto van het Jaar 2001. Een vak- kundige jury, lezers van de tijdschriften Ouders van Nu, Kinderen, Groter Groeien en Kampioen en de bezoekers van de Negen Maanden Beurs kenden de compacte mpv de eervolle titel toe. Vooral de talrijke gebruiks- mogelijkheden en veiligheid van de Almera Tino konden op waardering rekenen. Computers/Software/Telecommunicatie (fulltime) Copyshop (fulltime) Kassa/Klantenbalie (fulltime) Tevens zijn wij nog op zoek naar parttime medewerkers voor diverse afdelingen to# - j. I- Syf <-*»-• J-* Bezoek onze showroom en kijk op internet www.z-window.nl j an 1£T iTr Uw geselecteerde dealer Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? DeAlfa 147 in vijfdeurs uitvoering. Inmiddels staan in de prijzenkast ook enkele onderscheidingen van lezers. Zo is de Alfa 147 door der- tien Europese magazines verkozen tot 'Auto 1' en werd hij in thuis- land Italie verkozen tot 'Favoriete auto van het jaar 2001 Om de nieuwe Connect-technolo- gie bij zijn start extra onder de aan- dacht te brengen wordt het Con- nect-systeem voor een zeer scher- pe prijs aangeboden. In ons land zal het meest uitgebreide systeem leverbaar worden. Dit zogenaamde 'Connect NAV+' systeembeschikt over een RDS Radio/CD speler, GSM dual band. Service Call, na- vigatiesysteem met LCD display, voice commando GSM en voice memo. Om de rijder de kans te ge- ven de grote voordelen van dit sys teem uit te testen, hoort daar de eerste zes maanden meteen een gratis abonnement bij. De jaarlijk- se abonnementskosten bedragen inclusief BTW 238 euro. Ook de nieuwe vijfdeurs uitvoe ring voldoet geheel aan het signa- lement van karakter, uitstraling en gevoel voor stijl. Hij voegt daar nog een aantal aangename eigen- schappen aan toe die hem bijvoor- beeld bij uitstek geschikt maakt voor zakelijk gebruik, maar ook tot stijlvolle auto voor het gezin. Zon- der dat daarbij offers worden ge- bracht aan het alom geprezen de sign van de Alfa 147. Dat was mo- gelijk door - net als bij de Alfa 156 - de achterste handgrepen onopval- lend in de stijlen weg te werken. De twee extra deuren zijn er dus, maar eigenlijk ook weer niet. De vijfdeurs Alfa 147 heeft precies dezelfde dynamische uitstraling als de driedeurs. De veel geprezen - en daardoor bij- zonder succesrijke - 1.9 TJD tur- bodieselmotor met common rail techniek wordt in de Alfa 147 le verbaar in een nieuwe generatie. Naast een groot aantal andere aan- passingen valt daarbij het gebruik van een Garett VGT 1749 turbo op. De nieuwe turbocompressor is uitgerust met een zogenaamde va- riabele geometrie. Hij kan de toe- stroming van de stuwende gassen zodanig aan de omstandigheden aanpassen dat hij zowel sneller op gas geven reageert als een hoge laaddruk kan leveren. Met andere woorden: de motor werkt zo'n beetje bij alle toerentallen en belas- tingen nog efficienter. In cijfers uitgedrukt levert de 1.9 JTD 85 kW/115 pk bij 4.000 toeren en een geweldige trekkracht van 275 Nm. Die al bij 2.000 toeren beschikbaar is. De bijbehorende souplesse moet je voelen om het echt op zijn waarde te kunnen schatten. Met een top- snelheid van 191 km/h en een sprint naar 100 km/h in 9,9 secon- den voldoet hij bovendien perfect aan het dynamische signalement dat je nu eenmaal in een Alfa Ro meo verwacht. Een van de belangrijkste noviteiten in de Alfa Romeo 147 is de nieuwe Connect techniek. Connect brengt behalve radio en cd, navigatie, handsfree telefonie, en nummer kiezen in vijftalen. Daarnaast zijn er mogelijkheden tot internet, een memorecorder in de auto en de unieke mogelijkheid om met een druk op de knop contact op te ne- men met een Nederlands spreken- de operator in het Contact Center. De prijzen voor de Alfa 147 drie deurs zijn vanaf 42.450 gulden tot 55.450 gulden. Voor de vijfdeurs varieert de prijs van 43.650 gulden tot 56.950 gulden. Het interieur is geheel vernieuwd en is kwalitatief van een aanzien- lijk hoger niveau. Daarnaast is de Clio nu ook voorzien van nieuwe technieken op het gebied van vei- ligheid en comfort aan boord. Het rijplezier neemt toe met de komst van een nieuwe elektrische snel- heidsafhankelijke stuurbekrachti- ging en een nieuwe generatie di rect ingespoten turbodiesel-moto- ren met common rail, de 1.5 dCi 65 pk en 80 pk. Ze bieden het laag- ste brandstofverbruik (4,2 1/100 km) en de laagste C02-uitstoot (113 g/km) op de markt. De nieu we Clio wordt begin juni gei'ntro- duceerd. De nieuwe Renault Clio is ingrij- 227CDG92 Het design van de buitenkant van de nieuwe Clio intensiveert zijn karakter en dynamische uitstraling. pend gerestyled. Op de voorzijde prijkt de nieuwe merkidentiteit die voor het eerst op de Vel Satis werd getoond: een 'hangend' logo in het midden van de uit twee delen be- staande grille. De lijnen van de Clio zijn strakker. De motorkap heeft een groef in het midden ter- wijl de zijflanken wat ronder zijn geworden. De nieuwe dubbele koplampen en de richtingaanwij- zers zijn in een lijn in de lengte ge- plaatst en op de zijkanten van de carrosserie geplaatst. De Renault Sport-uitvoering en de later lever- bare Initiale zijn voorzien van Xe non koplampen. Ook het design van de achterzijde is veranderd. Het grote logo is centraal op de achterklep geplaatst en verbergt zo het slot van de klep. De nieuwe Clio heeft nog steeds een bolle achterruit en de kenmerkende ach terklep met twee rondingen. De achterlichten zijn nu voorzien van een 'cristal' ellips waarin ook de achteruitrijlichten en de richting- aanwijzers zijn opgenomen. Het interieur is onder meer voorzien van een geheel nieuw dashboard. Er zijn nieuwe opbergruimten waaronder een bak met twee be- kerhouders voor de versnelling- spook. De stoffen en de kleurstel- lingen zijn nieuw en de gebruikte materialen stralen een hoge kwali- teit uit. Naast een opnieuw bemeten con- structie biedt de nieuwe Clio op het gebied van passieve veiligheid adaptieve airbags voor de bestuur- der en de passagier voorin en vei- ligheidsgordels met gordelspan- ners en spankrachtbegrenzers (400 kg voorin). Bovendien zijn er hoofd-thorax zij-airbags. De ach terste zitplaatsen zijn voortaan uit gerust met gordelspanners en span krachtbegrenzers die bestand zijn tegen een kracht van 600 kg. Ten- slotte biedt de nieuwe Clio het Iso- fix bevestigingssysteem voor kin- derzitjes op de achterste zitplaat sen en op de passagiersplaats voor in. De installatie van een kinderzit- je voorin is voortaan mogelijk om- dat de passagiersairbag met een sleutel gedeactiveerd kan worden. De Zafira is een van de toppers binnen de Opel lijn Een van de meest opvallende pri- meurs tijdens de onlangs gehou- den Autosalon in Geneve was de krachtige Zafira OPC, met een 2.tf-liter turbomotor, die aan het eind van dit jaar te koop zal zijn. Hij is dan zonder twijfel de snel- ste Europese MPV, met een top van maar liefst 220 kilometer per uur. Een ander nieuwtje is de introductie van DVD techniek in een van de tentoongestelde Zafira's. Samen met een draad- loos werkende koptelefoon, ide- aal voor mensen - en dan hebben wij het over de vijf achterpassa- giers - die onderweg graag een film bekijken, of een videospel spelen. De Zafira is een van de toppers binnen de Opel lijn. In niet minder dan vijf Europese landen voerde hij eind 2000 de verkooplijsten in zijn klasse aan. Dit najaar is van de veelzijdige zevenzitter ook een sportieve variant verkrijgbaar: de Zafira OPC. Hij mag zich dan Europa's snelste MPC noemen dankzij zijn 2.0-liter turbomotor met 141 kW/192 pk, die borg staat voor fenomenale prestaties. Zo laat de OPC een top van 220 kilometer per uur noteren en sprint hij in 8.1 seconden naar de honderd. Minstens even opmer- kelijk is het feit dat hij ondanks zijn gespierde prestaties toch een gemiddeld gebruik van 9,9 liter op 100 km haalt. En nu al voldoet aan Euro 4, de milieunormen van 2005. Voorts mag de Zafira OPC rijder rekenen op grotere, 16-inch, ge- ventileerde remschijven voor en brede 225/45 R17 banden om spe- ciale lichtmetalen velgen. Hier- voor zijn overigens ook de wiel- kasten verbreed. Uiteraard zijn de nodige aerodynamische maatrege- len doorgevoerd. Zo vallen de aan- gepaste voor- en acherspoiler, zij- skirts en bijvoorbeeld een grotere luchtinlaat op. Allemaal in de windtunnel geperfectioneerd, dat spreekt vanzelf. In zijn interieur tref je details aan als Recaro sport- stoelen, een met leer bekleed stuur met het OPC embleem en witte wijzerschalen in de meters. De veelzijdige Nissan Almera Tino. De jury is lovend over de populaire ruimtewagen en oordeelde: „De Nissan Almera Tino is een zeer volwassen midi-MPV, met goed toegankelijke passagiers- en baga- geruimte, uitstekende rijeigen- schappen en een aantrekkelijke prijs-kwaliteitverhouding." De Almera Tino is de veiligste MPV die momenteel op de markt is. In de Euro NCAP crashtest kreeg de Almera Tino onlangs vier sterren toebedeeld. Het veilig- heidsniveau van de auto is dan ook bijzonder hoog. Met onder meer zijn stijve carrosserie, sterke on- derstel, extra krachtige remsys- teem, actieve hoofdsteunen en air- bags biedt de mpv optimale veilig heid voor alle inzittenden. De veel zijdige Almera Tino heeft een inte rieur dat op wel 24 verschillende manieren in te delen is. Bovendien zijn de opbergmogelijkheden in de Almera Tino talloos. Zo is er bij voorbeeld, vanaf de Ambience uit voering, onder elke voorstoel een ruime opberglade te vinden. Aan de achterzijde van deze stoelen is een uitklapbaar tafeltje dat voor zien is van een uitsparing voor een blikje. Bekerhouders zijn er volop en in de tunnelconsole is een fles- senhouder ingebouwd. De koffer- bak heeft een inhoud van 440 liter en is te vergroten tot een maximum van 1.950 liter indien de achter- stoelen zijn verwijderd. De Almera Tino is standaard heel compleet. Centrale deurvergrende- ling, airbags voorin, zijairbags, ABS remsysteem, elektrisch be- dienbare zijruiten voor, actieve hoofdsteunen op de voorstoelen, twee ISOFIX kinderzitje bevesti- gingspunten achterin en ook een 12-volt aansluiting achterin zijn standaard. Comfort, Ambience en Luxury zijn de drie uitrustingsni- veaus van de Almera Tino. Er is keus uit drie motoren: een 1.8 (5- bak) en 2.0-liter (CVT) benzine- motor en een 2.2-liter (5-bak) di rect ingespoten turbodiesel met in- tercooler zorgen voor uiterst spor- tief rijplezier. De prijzen van de Almera Tino beginnen bij 42.995 gulden (incl BTW) Week 23 MAASPOST SCHIEDAM - XQ06 De Superstore voor kantoor Office Centre, is een cash-and-carry groothandel voor kantoorbenodigdheden. Wij zijn een jong en snelgroeiend bedrijf. Op dit moment telt Office Centre zesentwintig vestigingen, verspreid over het hele land en op korte termijn zal dit aantal uitgroeien tot circa vijftig. Alle producten zijn op voorraad en de klanten kunnen de gekochte artikelen direct meenemen. Ons assortiment bestaat uit kantoorapparatuur (computers, printers, kopieermachines, software, etc.), kantoormeubelen en kleine kantoorartikelen als papier, cartridges en bureau accessoires. Daarnaast kunnen bedrijven bij Office Centre terecht voor druk- en kopieerwerk. Onze klanten behoren tot het midden-en kleinbedrijf. Office Centre heeft vestigingen in: Alkmaar, Amersfoort, Apeldoorn, Amsterdam-Zuidoost, Amsterdam-Sloterdijk, Barendrecht, Beverwijk, Breda, Dordrecht, Duiven, Drachten, Eindhoven, Groningen, Gouda, Hengelo, Leiden, Leidschendam, Leeuwarden, Maastricht, Nieuwegein, Nuth, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Wateringen en Zwolle. Voor onze vestiging Rotterdam, industrieterrein Noordwest, zijn wij op zoek naar collega's voor diverse afdelingen: Je draagt zorg voor de verkoop van pc's, software en telecomapparatuur en adviseert klanten bij hun aanschaf. Je zorgt dat de afdeling er netjes uitziet en houdt de voorraden in de gaten. Ook onderhoud je contacten met leveranciers en met de afdeling inkoop. Je verzorgt kopieeropdrachten voor onze klanten, van een enkel zwart-wit kopietje tot omvangrijke gesorteerde opdrachten. Je adviseert klanten over de aanpak en uiterlijke verzorging van hun zakelijk drukwerk. Je rekent onze artikelen af en staat de klanten te woord. Voor nieuwe afnemers maak je bedrijfskaarten aan en je handelt het binnenkomende telefoonverkeer af. Daarnaast spring je waar nodig in bij collega's die het druk hebben en help je bij andere voorkomende werkzaamheden. Voor alle functies geldt eveneens dat de benodigde vakkennis aan de hand van een gericht inwerkprogramma wordt aangeleerd. Enige affiniteit met de werkzaamheden op de verschillende afdelingen is meegenomen. De parttimers hebben een werkweek van circa 24 uur, de fulltimers hebben een werkweek van 38 uur. De parttimers en fulltimers werken in wisseldienst tussen maandag en zaterdag (maximaal 5 dagen) en werken regelmatig op een van de twee koopavonden (donderdag- en vrijdagavond). De weekend parttimers werken op de donderdagavond, vrijdagavond en de zaterdag. Ruim een week van tevoren hoor je hoe het exacte werkrooster eruit zal zien. 2 De functies zijn zeer geschikt voor herintreders. Het bruto salaris zal afhankelijk zijn van kennis, leeftijd en ervaring. Daarnaast biedt Office Centre goede secundaire arbeidsvoorwaarden zoals een variabele bonuswinstdelingsregeling en een overwerktoeslag. Als je ambities hebt om verder te komen, dan krijg je daartoe alle kans. De minimumleeftijd voor deze functies is 18 jaar. Hoe kun je reageren? Bel of mail voor een sollicitatiepakket naar Heidy van der Schaft, afdeling Personeel Organisatie. Telefoon 020 - 561 26 33. E-mail: p&o@officecentre.nl Schrijven kan natuurlijk ook; stuur dan een bondige sollicitatiebrief met curriculum vitae naar Office Centre Hoofdkantoor, t.a.v. Heidy van der Schaft, Postbus 94237, 1090 GE Amsterdam. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. IV (1 ioi iV hi iH v X 'bi Is T c|is V /v- i" ~-x» t -4i, OA -fc. v va >VS z -v t Zichtbaar Schuifpuien Terrasdeuren Voordeuren Praktisch en prachtig, dat zijn de onderhoudsarme Z-window kunststof gevel- elementen. Verkrijgbaar in een grote hoeveelheid uitvoeringen en kleurstellingen zodat er altijd een is die zichtbaar mooi aansluit bij uw eigen woning. Vraag naar onze producten die voldoen aan de eisen van het politiekeurmerk Veilig Wonen. - v. r l^vji 1911 Uo\ t H9 joe het kunststofkozijn Aelbrechtskade 122, 3023 JE Rotterdam. Telefoon: 010-4776660. t Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Dinsdag g'esloten. 13(11 >loo M Kinderen in Bolivia staan op uit hun uitzichtloze bestaan, dankzij de door Kinderstem gesponsorde kinderbrigades. Help mee, steun Kinderstem! Mensen in Nood Giro 667 Den Haag www.kinderstem.nl De almaar ingewikkelder wet- en regelgeving kunt u het beste SAMEN aanpakken. Bel of schrijf ANGO. Bij ANGO tel je voor drie! v Postbus 850, 3800 AW Amersfoort. Telefoon (033) 465 43 43 KEUHMERK VOOR VERANTWOOROE FONOSENWERVING EN -BESTEDING

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17