it it 3^2295 VIDEOCAMERA ACCU CAMPING ANTENNE Grote namen op 'Spijkpop' en het 'Fullcolour Festival 49T 63 5 PAK MD-74 MET BOX Gevarieerd programma tijdens 32e Poetry International Festival maasstad ALLES UIT ZICHT OP AFSTAND BEDIENBAAR Nationale toneelprijzen voor 'Rotterdammers' PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 Thuis is waar mijn kistje staat maxell. Dichters uit alle hoeken en windstreken in Rotterdam In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. MARMITEK PHILIPS SPIJKENISSE - De meeste Rotterdammers hebben onge- twijfeld wel eens gehoord van 'Spijkpop'. 'Fullcolour Festival' daarentegen zal minder bekend zijn. Dit festi val kan enigszins vergeleken worden met het ondanks ge- houden 'Dunya Festival'. Dit jaar hebben de organisaties van 'Spijkpop' en 'Fullco lour Festival' besloten tot een samenvoeging. Het doel blijft voor beide gratis evenemen- ten ongewijzigd: Park Water- land in Spijkenisse op vader- dag 17 juni volledig op z'n kop zetten. ROTTERDAM - Poezie is een korte vorm, dus moet de programmering ook kort en krachtig zijn", vertelt direc- teur Tatjana Daan over het 32e Poetry International Festival. Van 16 tot en met 22 juni staat de Schouwburg weer bol van de poezie. Uit alle hoeken en windstreken komen dichters naar Rotter dam voor dit internationaal befaamde festival. „We hebben een afwisselend en gevarieerd programma, waarbij het publiek zich on- mogelijk kan vervelen." t Woensdag 13 jurti 2001 TX51 GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. MAXELL MD-74 MINIDISC CORRECTPRIJS 5 PAK MET OPBERGBOX Maak keer op keer hoge kwaliteit digitale opnames met deze MiniDisk. Speelduur 74 minuten. In 5 verschillende kleuren geleverd. Art.nr. 90119 MARMITEK STEREOCONTROL Met stereocontrol kun u apparatuur in een afgesloten kast of apparatuur die uit het zicht staat, toch met uw afstandsbediening bedienen. Eenvoudig aansluitbaar en geschikt vooralle merken. CORRECTPRIJS Art.nr. 52171 stad ROTTERDAM - Vorige keer ging het aardig los tijdens de Neder- landse editie van Redrum - Local Hiphop Habitz! in WaterFront. Tijd om te checken hoe het zit met de Engelstalige 'boyz in tha hood'. Zoals gewoonlijk spinnen drijven- de krachten Mack en Mike Red man die zwarte schijfjes die we zo graag willen horen. Bijgestaan door DJ Mercurius wordt het lek- ker chillen op vette tracks. De avond begint om 22.00 uur en kaarten kosten een tientje. Een dag later in WaterFront The Trans Me- getti, Reynolds en Jimmy Barock. Aanvang 21.00 uur en kaarten kos ten/ 12,50. En zaterdag is er van- af 22.00 uur weer Strictly Techno. Entree/ 12,50. Baroeg heeft vrijdag weer een Club Regionale, deze keer met het Rotterdamse Wiseguy, Ill-Breds uit Spijkenisse en het eveneens uit de Maasstad afkomstige Fitch. De eerste band begint om 21.00 uur met spelen en voor drie rijksdaal- ders kun je erbij zijn. Paul Di'An no was de eerste zanger van Iron Maiden. Aanstaande zaterdag staat hij met zijn band Killers in Baroeg, waar hij een lading Iron Maiden- nummers zal spelen. Het voorpro- gramma wordt verzorgd door Chinchilla en Tomorrow's Eve. Aanvang 21.00 uur en kaarten kos ten twintig gulden. Het Maasttheater heeft zondag weer een Bimbo Complex, deze keer Acid Classics Dope Connecti on. Aanvang 23.00 uur en kaarten kosten 15,-. In Nighttown zater dag The Paladins, het gevetkuifde trio uit San Diego dat rockabilly moeiteloos combineert met uiteen- lopende messcherpe vormen van Rhythm 'n' blues. Aanvang 20.00 uur en kaarten kosten twee tientje. Diezelfde avond vanaf 1.00 uur The Proov, jazzy live hip hop in de stijl van A Tribe Called Quest en De La Soul. Entree is gratis. Zon dag vanaf 15.00 uur bandpresenta- tie van lokale formaties tijdens Su per Trio. Kaarten voor deze mid- dag kosten drie rijksdaalders. In Rotown woensdag Boo! Punk met blaaspartijen door Zuid-Afri- kaanse genderbenders. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten 7,50. Vrijdag Ladytron, 80's elec- tropop. Hun podiumact is opge- bouwd volgens de strikte regels van het begin van de jaren '80: een androgeen viertal gewapend met een batterij analoge synthesizers, die de menigte tot grote hoogte op- zweept. Ook dit optreden begint om 22.00 uur en kaarten kosten nu 12,50. Zondag tenslotte Oriental Expresse. Oriental Expresse neemt je voor de tweede keer mee op we- reldreis. Toegang is gratis. ROTTERDAM - Stichting Hetzijzo speelt de komende weken de voor- stelling 'Thuis is waar mijn kistje staat' op verschillende buitenlocaties in de stad. Deze voorstelling is een multidisciplinair gebeuren waarin dans en theater worden gecombineerd in een houten kist van zeven bij zeven meter. In de kist zitten twee vrouwen, die los van de buitenwereld. op zoek zijn naar een eigen leven. Maar hun schuilplaats is niet genoeg beveiligd. Overal sijpelt het leven naar binnen. Te zien op 16 juni op het Schouw- burgplein, 15 juni op de Blaak, 16 juni op het Afrikaanderplein en 17 juni in het Zuiderpark. Aanvang 20.00 en 22.00 uur (behalve 17 juni, aanvang 17.00 en 20.00 uur). Daarna ook nog te zien op andere locaties. Entree: 8,50. Reserveren en informatie: 484.20.93. foto: JAMfotografie/BartMeeiberg PHILIPS MULTILIFE 3200MA VIDEOCAMERA ACCU Krachtige accu met een capaciteil van 3200 mA. Geschikt voor o.a. JVC, Panasonic, Sony en Canon camera's. CORRECTPRIJS Art.nr. 187312 Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud De Nederiands/Braziiiaanse band Zuco 103 is een van de grote namen op het komende Spijkpop en Full Coulour Festival in Park Waterland in Spijkenisse. De organisaties hebben voor een samenvoeging gekozen omdat we- reldmuziek en popmuziek steeds dichter naar elkaar aan het groeien zijn. Het accent bij 'Spijkpop' ligt weliswaar op popmuziek en bij 'Fullcolour Festival' op wereld- muziek, maar tegelijkertijd vindt een muzikale kruisbestuiving plaats op de podia. Zo staan er op 'Spijkpop', naast publiekstrekkers als 'Bettie Serveert' en 'Das Pop', enkele bands die zich laten bei'n- vloeden door niet-westerse mu- ziekstijlen. Een goed voorbeeld hiervan is 'Medicamento', een zeventienkop- pige slagwerkgroep. De bandleden laten hun grote liefde voor de rijke Afro-Braziliaanse muziekcultuur duidelijk doorklinken in hun op- zwepende optredens. Op de Full- colour podia zijn het onder meer de Marokkaanse zangeres 'Sena' en het Braziliaans/Nederlandse 'Zuco 103' die op hun beurt veel westerse stijlen opnemen in hun muziek. Niet voor niets won deze band vorig jaar de Heineken Cross-over Award. Andere bands die tijdens 'Spijk pop' het podium betreden zijn 'Green Lizard', 'Das Pop', 'Def P Beatbusters' en 'Brainpower'. 'Das Pop' brak dit jaar door met hun frisse gitaren, inventieve syn- ths en aanstekelijke samenzang. Zonder moeite smeden ze muziek uit de sixties, seventies en eighties aaneen tot hypermoderne songs. 'Def P' is Nederlands bekendste rapper, die regelmatig samenspeelt met anderen. Deze keer heeft hij gekozen voor skaband 'Beatbus ters'. Kwaliteit staat hoog in het vaandel en stilzitten is er niet bij. 'Het Full Colour Festival' presen- teert naast de reeds genoemde acts onder meer 'Amsterdam Klezmer Band' (Jiddische feestmuziek), 'Kimono-show' en 'De Magdalen- a's'. Zowel bij 'Spijkepop' als bij 'Fullcolour Festival' ligt het accent dit jaar vooral op feestelijke en me- lodieuze muziek. Daarbij richt 'Spijkpop' zich vooral op jonge- ren, terwijl de programmering van het 'Fullcolour Festival' zo is inge- richt dat alle leeftijden er wat van hun gading vinden. De combinatie van 'Spijkpop' en het 'Fullcolour Festival' is een experiment. Na af- loop zal worden bekeken of deze weg ook volgend jaar gevolgd zal worden, of dat er weer twee aparte festivals van worden gemaakt. De beide festivals zullen min of meer gescheiden plaatsvinden in het park, maar natuurlijk kan het publiek overal een kijkje nemen. De organisatie hoopt dat het pu bliek zich zal mixen en dat er uit- eindelijk sprake zal zijn van een groot evenement. 'Fullcolour Fes tival' speelt zich grotendeels af in een grote tent. Vele muziekgroe- pen uit binnen- en buitenland zul len daar vanaf twee podia te zien en te horen zijn. Op een speciale dansvloer, naast de Fullcolourtent, worden onder andere danswork- shops gegeven waarbij Salsa, In- diase en Turkse dansen aan bod komen. De Spijkpop-podia staan, net als voorgaande jaren, aan de andere kant van de centraal gele- gen heuvel in Park Waterland. Ook aan de kinderen is weer ge- dacht. In twee grote indianententen wordt een speciaal programma voor hen verzorgd met allerlei spelletjes en workshops. Er wordt ook muziek gemaakt en er worden spannende 'Indianenverhalen' ver- teld. Het festivalterrein is onder meer bereikbaar met de bus. Vanaf metrostation De Akkers in Spijke nisse rijden tussen 13.00 en 23.00 uur gratis pendelbussen naar het festivalterrein. Voor meer infor matie: www.festivalkalender.nl. SOUNDEX 302 ACTIEVE CAMPING ANTENNE Goed geteste Breedband antenne met versterker voor ontvangst van o.a. Nederland 12 en 3 waarmee favoriete TV-programma's in de caravan of het vakantiehuisje bekeken kunnen worden. Geschikt CORRECTPRIJS M A. 49 Art.nr. 2041 door Vincent Wernke Het is alweer het 32e Poetry In ternational Festival, dat zaterdag van start gaat in de Rotterdamse Schouwburg. Voor directeur Tat jana Daan is het de vijfde editie waarbij zij betrokken is. ,3ij mijn aantreden hebben we de op- zet van het festival grondig ver- anderd en daar hebben we sinds- dien aan vastgehouden. Natuur lijk is het wel iedere keer anders. Zo zijn er dit jaar weer aliemaal andere dichters dan vorig jaar, en andere thema's. Ook verzinnen we steeds nieuwe dingen. Zo heb ben we dit jaar de Late Night Poe try Lounge, waarbij iedere avond vanaf half elf twee dichters met elkaar in discussie gaan over een bepaald onderwerp, zonder dat iemand die discussie leidt. Het publiek kan daarbij aanwezig zijn en mee discussieren' „Ook nieuw is de Professor of Poetry, die te vinden is in de foy er van de Schouwburg. Hij heeft allerlei naslagwerken bij zich over poezie en mensen kunnen bij hem terecht met al hun vragen. Mensen worden vaak pas enthou- siast over een gedicht als het door iemand wordt voorgedragen en er ook nog wat bij wordt verteld. Dan kan een wereld voor mensen opengaan. De professor kan men- sen helpen om ze nog enthousias- ter te maken over poezie. Dat 'Professor' is natuurlijk wel iro- nisch bedoeld." Volgens Daan is het Poetry Inter- Tatjana Daan over het 32e Poetry International Festival: ..Mensen worden vaak pas enthousiast over een gedicht als het door iemand wordt voorgedragen en er ook nog wat bij wordt verteld.foto: Dick stuijter national Festival met name be doeld voor mensen die het al leuk vinden om poezie te lezen. „Maar er zijn natuurlijk ook mensen die alleen een kiem van interesse hebben, die via zo'n festival echt enthousiast worden." Enthousiast is zij over initi- atieven als Gedicht aan de Reiziger, waarbij men- sen in het openbaar vervoer in contact worden gebracht met poezie „Dat is een goede manier om mensen ermee in contact te brengen, waardoor de stap naar ons festival misschien kleiner. wordt. Overigens is de publieke belangstelling in de afgelopen ja ren verdubbeld, dus onze aanpak slaat kennelijk aan bij het pu bliek", gelooft Daan. Net als veel evenementen, staat ook Poetry International dit jaar deels in het teken van Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa. Een project dat tot stand kwam met hulp van Rotterdam 2001 is 'Lazarus', een theaterpro- ject waarin Rotterdammers uit het verleden het publiek vanuit hun graf toespreken. Ook bij zonder is 'Traffic Talks", een project met 24 auto's met op het dak gemon- teerde woorden, die tijdens de festivalweek door de stad rijden. „En op de openingsavond wor den alle dichters met deze auto's bij de Schouwburg afgezet. Een feestelijke entree, zoals bij een filmpremiere." Een ander Rotterdams project is de hommage aan dichter J.H. Leopold (1865-1925). „Hij is een van de belangrijkste dichters van de vorige eeuw en via dit program ma brengen wij hem on- der de aan- dacht. We hebben on der meer een vertaalproject, waarbij dichters pogen een aantal van zijn gedichten te vertalen. Dat is heel moeilijk, want hij schreef geen gedichten waarin het alleen om de boodschap gaat en er zit veel muziek in zijn taal. Ge dichten zijn altijd moeilijk te ver talen, maar in het geval van Leo pold is het wel uitzonderlijk las- tig" Naast deze Rotterdamse pro- gramma's, noemt Tatjana Daan ook de Oulipo workshop (dich ters die zichzelf allerlei formele regels opleggen) en het program ma rond Nobelprijswinnares Wislawa Szymborska als hoogte- punten van de aanstaande editie. Ook enthousiast is Daan over het 5e Poetry International Kinder- festival, dat gelijktijdig wordt ge- houden in het Ro Theater. „Het is voor het eerst dat dit gelijktijdig met het grote festival wordt ge- houden en het belooft heel bij- zonder te worden. Kinderen gaan in het theater als het ware op reis. Aan het begin krijgen ze een tic ket, waarmee ze moeten inchec- ken. Dat is het begin van een reis door het Ro Theater, alsof ze een reis over de wereld maken." De gratis programmakrant is af te halen bij de Schouwburg of te bestellen via 010-282.27.77. ROTTERDAM - De Maasstad draagt dit jaar de titel Culturele Hoofdstad van Europa, en dat zal men weten ook. Op toneelgebied werd Rotterdam afgelopen maandag nog eens extra op de kaart gezet. De twee belangrijk ste nationale toneelprijzen - de Theo d'Or en de Louis d'Or - gingen alle- bei naar acteurs van Rotterdamse gezelschappen. Ze werden bovendien uitgereikt in de Rotterdamse Schouwburg. Ria Eimers kreeg de Theo d'or voor haar rol in 'De Trojaansen' van het Onafhankelijk Toneel. En Steven van Watermeulen ontving de Louis d'or voor zijn rol in 'De Wespenfa- briek' van het Ro Theater. Dat beide acteurs niet uit Rotterdam afkomstig zijn, mocht de pret niet drukken. foto: Dick Sluijter voor 220/12 volt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17