zuidplcln zuidPlcin Camera's zorgen voor extra veiligheid op het Zuidplein Zuidplein: gezellig overdekt winkelen en mensen kijken! L De nieuwe kiosken komen! Vernieuwde Dixons nu veel overzichtelijker Jongeren filmen jongeren in winkelcentrum Zuidplein zuidBlcin Dit zijn de 142! winkels *ear 'laugyjart Zomerstop I WfNKELCENTRUM WINKELCENTRUM ZUIDPLEIN - Met de ver- bouwing wordt winkelcen- trum Zuidplein overzichtelijk en daarmee veiliger dan ooit tevoren. Als extra middel worden camera's ingezet, die in de loop van deze zomer worden geinstalleerd. Mana ger Monique van Geemert van het winkelcentrum licht het hoe en waarom van de ca mera's toe. Verspreid ZUIDPLEIN - Winkelcen trum Zuidplein verandert el ke maand, en dat ontgaat ze- ker de bezoekers niet. Waar je ook heen loopt, overal ver- schijnen nog steeds nieuwe winkels of komt er weer een mooi stukje vernieuwde pas sage bij. We gingen op pad om eens wat meningen te polsen. De komende maanden zullen er even geen koop- zondagen meer in win kelcentrum Zuidplein plaatsvinden. De eerst- volgende koopzondag kunt u pas verwachten op 16 September. De volgende Zuidplein- pagina in deze krant ver- schijnt op woensdag 12 September, zoals u ge- wend bent weer met alle nieuwtjes over uw win kelcentrum! ZUIDPLEIN Alle gebrui- kers van winkelcentrum Zuidplein zijn belangrijk, ook jongeren. Het winkel centrum zoekt dan ook con tact met scholen in de omge- ving, waarvan de leerlingen regelmatig op het Zuidplein te vinden zijn. Het Zuider- park College is zo'n school. Leerlingen ervan voeren deze maand een videoproject uit, zowel als extra leeractiviteit als om vast te leggen wat jon geren van het winkelcentrum verwachten. o Woensdag 13 juni2001 01 WINKELCENTRUM Aktie Sport Albert Heijn Amici Damesmode Amici Herenmode Artisjok Arty Au Gout Exclusif Baby Gift Shop Bakker Bart Bart Smit Bel Company Benelli Juweliers Bijbelkiosk Bloemenland Blokker Bluetiek-in Boekenvoordeel Bo's Boterham Express Box Fashion Bram Ladage Brantano Schoenen Bristol Bruna Burger King C&A Chinese Kunstartikelen Clubcenter/ECI Cool Cat Cool Cat Junior Cosmo Hairstyling Coster Crums Crums II D-Reizen Day-Fashion Debitel Delifranee De Snor Damesmode Dixons Dixtone Douglas Duifhuizen Lederwaren E-Plaza Etos Footlocker Foto Hartman Free Record Shop Gall Gall Hakky Bar Hans Anders Van Haren Hema Hennes Mauritz V/d Heuvel Verlichting Holland International Hoyng Het Huis Rinck Iliinkenioller Ici Paris XL Indo-Menu Italia Leather Fashion It's Jen's Mode De Jong Mode De Jong Tours Kan Mode Kinorama Klootwijk Knaakland Kruidvat Kwantum La Boca Lady Sting Van Leest CD's Lektuurshop Populair Levi's Store Libertel City Point Lipstick Livera Lucky Gifts Luigi Lucardi Manfield Marca Matson MBC Sport McDonalds Megapool Miss Etam Moda di Domani Morena Byoux Moto M&S Mode M&W Peters Optiek Artistiek Papirette Pearle Express Peek Cloppenburg Perry Sport Picobello Prenatal Primafoon Printhouse Promiss Prontophot Postbank Hypotheken Postkantoor Radio Modern Electronics Restaurant Van Dijk Restaurant Zuidplein Riroy Bonbons Rij wielstalling/Fietsshop Roobol Saja Boetiek Scapino De Schoenenreus Schoenkampioen Seen in Vogue Shoe Factory Siebel Juweliers Space Ledermode Spijker Sportshop Chabot Steps Take Five Team Kapsalon T for Telecom The Box The Phone House Tjin Exotische broodjes ToysR Us Trekpleister Tuin van Zuidplein Twinkle J u weliers Verhage Fast Food Vroom Dreesmann WE Wonder Women Xenos Young Gear Van Zanten Zeeman Van Zummeren Winkelcentrum Zuidplein is een plek waar mensen zich pret- tig moeten voelen", stelt Van Geemert vast. „En dat heeft deels te maken met de veilig heid." Er komen in totaal 63 ca mera's in het winkelcentrum. De beelden van al die camera's worden bekeken vanuit een centra- le meldkamer. Nu is dat nog een tijdelijke ruimte, maar een nieuwe en definitieve meldkamer komt er aan. „Het systeem is al vergevor- derd en wordt in de loop van de zo mer in gebruik genomen", legt Van Geemert uit. „De privacyre- gels worden uiteraard in acht geno men en beelden blijven maar een bepaalde tijd bewaard. In feite wil- len we met dit systeem problemen voor zijn. De bewakers in het win kelcentrum blijven hun rondes ma ken, die kunnen nog altijd door het publiek worden aangesproken. En tenslotte komt er toegangscontrole bij het expeditieterrein, dat wordt voortaan alleen toegankelijk voor winkeliers en de mensen die daar thuishoren. 's Avonds zal het win kelcentrum beveiligd zijn met een infraroodsysteem. De beelden van al die camera's worden bekeken vanuit een centrale meldkamer. ..De privacyregels worden uiteraard in acht genomen en beelden blijven maar een bepaalde tijd bewaard", verzekert manager Monique van Geemert. Maatregelen te over dus, om Zuid plein meer dan ooit een veilig en prettig winkelcentrum te laten blij ven. De plannen voor de reeds ge- noemde meldkamer liggen al klaar: het gebouwtje ziet er uit als een soort brugwachtershuisje. „Het wordt een heel transparant gebouw", aldus Van Geemert. „Het is belangrijk dat het er mooi uitziet en past bij de uitstraling van het winkelcentrum. En het mag na- tuurlijk geen winkels aan het zicht onttrekken. Het wordt geen plek voor informatie, want daarvoor komt ook nog een heel nieuwe in- formatiebalie op het plein voor de HEMA." De camera's zullen door het hele winkelcentrum verspreid worden. In elke passage komen er wel een paar. Sommige zijn duidelijk als camera herkenbaar, andere zijn vrijwel geheel in het plafond weg- gewerkt. Van Geemert benadrukt dat de camera's een onderdeel zijn van het totale pakket aan verbete- ringen in winkelcentrum Zuid plein. De ruimere passages en nieuwe plafonds spelen daarbij minstens zo'n belangrijke rol. Bo- vendien vindt er ook nog een pro ject plaats met scholen in de omge- ving van het winkelplein, om te zien wat scholieren eigenlijk van het winkelcentrum verwachten. Het zijn allemaal middelen om van Zuidplein voor al haar bezoekers een prettige plek te maken. Een plek waar iedereen zich thuis kan voelen en waar de veiligheid opti- maal is. VUMMM ot-L) „Zo'n groot overdekt winkelcentrum heeft wel wat. Zekerals het weer niet goed is, en dat gebeurt bij ons natuurlijk nogal vaak...aldus een winkelaarster uit Schiedam. „Een mobiele telefoon kopen met precies die mogelijkheden die ik wil hebben", antwoordt zaken- man Theo de Winter op de vraag waarvoor hij naar winkelcen trum Zuidplein is gekomen. „En ik weet dat hier verschillende te- lecomwinkels vlak bij elkaar zit- ten. Dat maakt het gemakkelijk om te vergelijken en te zien welk aanbod het beste is." Een goede zakelijke reden om naar het win kelcentrum te komen. vaak...*p;jiiWjpy. Veel winkels, veel keuze, lekker overdekt, het zijn de commentaren die we wel vaker horen als we win- kelaars aanspreken. Mijnheer en mevrouw Van der Giessen komen we op het centrale plein tegen. Een beetje rommelig plein, nu er hard aan verbetering wordt gewerkt. „Maar we komen hier toch graag", benadrukt Van der Gies sen. „Mijn vrouw en ik zijn allebei gepensioneerd en dan zoek je toch wat afleiding en ga je wat vaker naar buiten. Op stap ja. We komen hier ook vaak zonder dat we iets nodig hebben, of om gezellig even te lunchen. Het is voor ons eigen lijk ook een leuke plek om even van huis te zijn. Het is nu wel eens een rommel ja, maar dat moet na tuurlijk eerst voor het weer iets moois kan worden." Zijn vrouw valt hem bij. „We gaan soms juist met een lekker broodje even op het plein zitten, om naar de mensen te kijken. Dat is nu wat minder ja. Maar ik zie daar al weer gebouwd worden", wijst ze naar de eerste voorbereidingen voor wat de nieu we kiosken moeten worden. „Het is ook wel jammer dat de kiosken allemaal verdwijnen, want dat vind Veel winkels, veel keuze, gezellig en lekker overdekt; dat zijn veel gehoorde readies van willekeurige bezoekers van het winkelcentrum Zuidplein. Kan er ook nog een mening af over dat centrum zelf? „Natuurlijk is het een mooi winkelcentrum", lacht De Winter. „Maar dat spreekt toch vanzelf? Anders zou het pu bliek hier niet blijven komen, zelfs tijdens zo'n ingrijpende verbou- wing als de afgelopen jaren." Kijk, dat horen we graag. Op weg naar de volgende winkelaar dan maar. Monique van de Wal bij- voorbeeld, die net voor de etalage van een parfumeriewinkel staat. „Wat ik van het winkelcentrum vindt? Nou, hartstikke mooi hoor. Ik kwam hier eerlijk gezegd vroe- ger niet zo vaak, dus ik kan niet zo goed vergelijken met hoe het eerst was. Maar ik werk nu in de buurt en ga tussen de middag wel eens even winkelen. Ik moet zeggen: het is een heel uitgebreid winkel centrum, met allerlei soorten win kels. Ik kom zelf van een hele an dere kant van de stad, uit Schie dam. Daar was ik altijd gewend om in het oude centrum te winkelen. Maar zo'n groot overdekt winkel centrum heeft toch ook wel wat. Zeker als het weer niet goed is, en dat gebeurt bij ons natuurlijk nogal ik toch gezellige winkeltjes. Maar ik heb gehoord dat er nieuwe te- rugkomen, klopt dat?" We kunnen haar een geruststellend antwoord geven. De kiosken komen terug, maar in een andere en modernere vorm. „Gelukkig maar", zegt ze. „Anders zou het plein wel een beetje leeg worden." Winkelcen trum Zuidplein en leeg? Nee die begrippen passen niet bij elkaar. Later dit jaar zullen ook mijnheer en mevrouw van der Giessen weer gezellig op 'hun' plein een broodje kunnen eten en naar mensen kun nen kijken! ZUIDPLEIN - Het lijkt een wat lege boel te worden, op het centrale plein van winkelcentrum Zuid plein. De schijn bedriegt echter. Want na het verdwijnen van enkele van de traditionele kiosken op het plein, wordt al weer hard gewerkt aan de nieuwe kiosken! De oude kiosken op het plein vormden jarenlang een vertrouwd beeld. Ook hier schrijdt de vooruit- gang echter voort. De komende maanden zullen geleidelijk aan twee eivormige gebouwen op het plein verschijnen, waarin vele bekende kioskhouders zullen terugkeren. U kunt trouwens al zien wat er staat te gebeuren, want pal voor V&D verschijnt momenteel het staalskelet voor het eerste 'ei- land Als deze constructie eenmaal af is, zullen de eerste winkeliers er hun intrek nemen en begint de bouw van het tweede kioskeneiland. Het is de bedoeling dat de nieuwe kiosken eind dit jaar klaar zul len zijn. ZUIDPLEIN - Dixons is vanouds een bekende naam in winkelcen trum Zuidplein. Tot voor kort lag de winkel echter enigszins verscholen, in een hoekje achter- af. Daar is gelukkig een eind aan gekomen, want afgelopen maand opende het vernieuwde Dixons haar deuren. Prominent aan de passage liggend, blijkt de winkel- ruimte zowel groter als overzich telijker te zijn geworden. Wie nu bij Dixons naar binnen loopt, krijgt een heel andere win kel te zien dan in het verleden. De ingang is drie meter naar voren ge komen en ligt gelijk aan de entree van de naastgelegen winkel. De verkoopbalie, vroeger midden in de winkel, ligt nu aan de linker- kant, wat al met al een hele ruime winkel oplevert. In het midden is nu juist een ruim vier meter brede pc-presentatie te vinden, met tal van modellen naast elkaar. Bedrijfsleider Edwin de Ben is meer dan tevreden met de nieuwe uitstraling van Dixons in winkel centrum Zuidplein. „We zijn nu vier weken open en de vaste klan- ten beginnen weer terug te komen. We krijgen hele positieve readies. Het assortment is grotendeels het- zelfde gebleven, maar staat nu veel overzichtelijker gepresenteerd. Ter gelegenheid van de herope- ning heeft De Ben een aardige aan- bieding in zijn winkel. Bij aankoop van een personal computer met een printer bij Dixons Zuidplein krijgt elke klant 100 gulden korting, een Bedrijfsleider Edwin de Ben en zijn medewerkers zij meer dan tevreden met de nieuwe uitstraling van Dixons in winkelcentrum Zuidplein. Het assortiment is grotendeels hetzelfde gebleven, maar staat nu veel overzichtelijker gepresenteerd. voordeel dat nog tot en met 24 juni te genieten is. Wist u trouwens dat Dixons ook een virtuele winkel heeft? Com- pleet met Mr. Dixons, de virtuele winkelassistent? Dixons biedt haar klanten namelijk ook de gelegen heid om via internet te kopen. Maar liefst 3000 (drieduizend!) ar- tikelen zijn zo te bestellen: pc's, camcorders, spelcomputers, soft ware en wat al niet meer. En u krijgt er net zo goed air miles voor als in de winkel. Maar ja, in die winkel krijgt u natuurlijk weer die leuke korting die De Ben belooft... Kunt u direct advies krijgen van De Ben en zijn zeven collega's. En kunt u in het winkelcentrum gelijk wat andere boodschappen doen... Dat wordt nog een heel dilemma. U vindt Dixons in de passage van- af het centrale plein richting de Marktpassage, direct na De Jong Mode om de hoek links. Telefoon (010) 410 20 25. Internet: www- .dixons.nl. Jongerenwerker Dirk Visser is nauw betrokken bij een jongeren- participatieproject. Samen met een collega begeleidt hij groepjes jon geren. Bij de leerlingen op het Zui- derpark College bleek behoefte te bestaan aan training in sociale vaardigheden, die niet tot het ge- wone lesprogramma behoort. ,Dingen als hoe je je presenteert, hoe je een sollicitatiegesprek voert", legt Visser uit. „Je pro- beert ze sociaal vaardiger te maken en iets voor hun klas of school te doen. Daarbij werk je het meest aan wat die groep nodig heeft. Het streven is dan vier weken voorbe- reiding en vervolgens de uitvoe- ring." Enige tijd geleden stelde het win kelcentrum Zuidplein aan het Zui- derpark College voor een video- project uit te voeren. Leeftijdsge- noten interviewen in het winkel centrum en hun meningen polsen, daar ging het om. Het was de vraag of er leerlingen waren die dat aan zouden kunnen en geinteresseerd waren. Het antwoord was bevesti- Jongerenwerker Dirk Visser met enkele jongeren die enthousiast deelnemen aan het project. gend. Een achttal leerlingen meld- de zich voor het project aan. Ze hebben inmiddels hun eerste lesje technische voorbereiding gehad. De camera leren kennen, een draaiboek maken en dan zullen ze echt op stap gaan, registrerend wat jongeren in het winkelcentrum zo- al te vertellen hebben. „En dat is natuurlijk waanzinnig spannend", aldus Visser. „Ze moeten het zelf doen. Toen ik zei dat ik niet als be- geleider meeging, ging het bijna niet door. Maar ze zijn toch best wel zelfstandig. Wat het extra spannend maakt is natuurlijk dat je misschien wel een leuke bink of leuke meid tegenkomt, maar het moet wel een interview worden. Dus ga eerst eens oefenen met een opa of zo, voor je die bink tegen komt." Na twee lessen video-instructie zullen de deelnemers aan het pro ject vervolgens twee weken in het winkelcentrum gaan filmen. Daar- na wordt de film gemonteerd en eind juni is het project al weer ach- ter de rug. Daarmee is het verhaal echter niet afgelopen. De motieven voor het project gaan verder dan een paar uurtjes filmen. „Het is de school om meerdere redenen te doen", legt Visser uit. „VeeI leer lingen hangen daar rond, maar la ter komen ze ook op een leeftijd waarop ze er gaan werken. Dit is een nuttige samenwerking met het winkelcentrum. Het laat de leerlin gen zien hoe het er in het winkel centrum aan toe gaat. En van het winkelcentrum is het ook heel slim. Je kunt jongeren er beter bij betrekken dan dat je ze wegstuurt. Nu haal je ze in huis en dat heeft alrijd effect." Visser hoopt op ver- volgacties. „Want dit is toch een kleine groep. Verdere acties zou den bijzonder nuttig zijn." De videofilm van de leerlingen zal op hun school gepresenteerd wor den, maar ook het winkelcentrum zal er met veel aandacht naar kij ken. Want jongeren horen er na tuurlijk ook bij, op het Zuidplein!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 25