4hv m- W--IH+- m m 4W- m-M-m-m- M- M- -Htt -W- -W Mr M ■HH-4W- m-m-mm- ^r m- 4H+- MH-JOf A L E X A N D R I U M Alexandrium,aantrekkelijke formule met veel winkelcomfort Alles in het nieuw gestoken 149.= 159.= 29: 69.' Aantal winkels zal stijgen naar circa 130 oorten en maten delen, visgraat end Afzelia, per m doom, per .■II WZ I Opening na openings Satelliet is in trek Nog groter, nog mooier en nog meer winkelplezier Alexandrium Nieuws Plannen voor renovatie huidige Oosterhof mk. 5*95 48.m Wie parket zegt, denkt Santana. Wie laminaat denkt, krijgt dezelfde associatie. En bij kurk komt er maar een naam boven... precies! Nergens vindt u zo'n aanbod aan vloeren als bij Santana. Ieder mens met een voorkeur voor natuurlijke vloeren komt bij Santana aan z'n trekken. Veel van de vloeren zijn ook nog eens uit voorraad leverbaar. Bij Santana krijgt u een deskundig advies en wordt uw vloer desgewenst vakkundig gelegd. Kortom, redenen genoeg om te profiteren van de aanbiedingen van deze maand. VAN ALLE VLOEREN THUIS Door de huidige uitbreiding en modernisering van Alexandrium I Oosterhof zal het aantal winkels naar circa 130 stijgen. Alexandrium I is rijk aan grootwinkelbedrij- ven zoals de V&D en Hema en aan een aanzienlijk aantal speciaalzaken. Kortom, er is heel veel keus, maar hoe koopt u eigenlijk? Door de uitbreiding en modernisering van Alexandrium I Oosterhof zal het aantal winkels stijgen naar 130. Winkelsatelliet Gevarieerd I <- JSS a J .5 TX06 Extend Normandie. 1-strook parket van afzelia. 160. Cottage Koralijn. Massieve warmrode hardhouten vloerdelen. 179. Luxfloor Clic Kersen. 3-Strooks kersen laminaat met kliksysteem. 37.90 Quick Stepp Beuken. Breedstrook beuken TQ 50 laminaat met facet en kliksysteem. Nu 27*m2 Eco Ennia NatureL Naturel tegel van 45x45 cm, dikte 6 mm. mi-nf Nu 95 Torres Amsterdam White. Witte kurktegel m van 30x60 cm, met facet. Lylantsebaan 2B, Capelle, tel. 010-2271568 (ma. 11.00-18.00 uur, di./wo./do. 09.00-18.00 uur, vrij. 09.00-21.00 uur en zat. 09.00-17.00 uur) PRIJS- EN PRODUCTWIJZIGINGEN V00RBEH0UDEN. AANBIEDINGEN GELDIG T/M 30 3UNI 2001. Door de nieuwbouw van de Schil en Winkelsatelliet is door het res- pectievelijk hoger en lager bouwen dan het huidige winkelniveau, ex tra winkelruimte gecreeerd. Door deze bouw zijn alle vormen van winkelen binnen Alexandrium I, II en III nu echt mogelijk. Dit maakt het winkelproject Alexandrium zeer uniek in Nederland. De aan- trekkingskracht op het publiek, zo blijkt uit onderzoek, gaat verder dan de eigen regio. De voornaam- ste reden hiervoor is de afstem- ming van verschillende detailhan- delsassortimenten. Door deze mix van goederen en diensten en het ontwikkelen van diverse sferen is vergelijkend win kelen in Alexandrium I, runshop- ping" in Alexandrium II en fun- shopping" in Alexandrium III mo gelijk. Doorgaans zijn we ons daar niet van bewust. Het kopen van een product is zo'n routinebezig- heid geworden, dat we, als consu- ment, vrijwel nooit het beslissings- proces bij een aankoop analyseren. Die nobele taak nemen de marke teers, beroepsmatig, op zich. Voor marketeers zijn er twee rede nen om zich in het koopgedrag van u en vele anderen te verdiepen. Ten eerste behoort een onderne- ming een beleid te ontwikkelen dat optimaal op de wensen en behoef- ten van de klanten inspeelt. En ten tweede stelt een juist inzicht in het consumentengedrag een bedrijf in staat doeltreffende strategieen te ontwikkelen en het effect daarvan zo nauwkeurig mogelijk te voor- spellen. Hier liggen dus twee be- langrijke bestaansrechten van een ondememing, maar ook de basis vlan het winkelconcept Alexan drium. In Alexandrium I staat het vergelij kend winkelen centraal, dit bete- kent dat u binnen het aanbod van de winkels, en doorgaans ook bin nen een winkel, de artikelen op be- paalde punten met elkaar kunt ver- gelijken zoals kwaliteit, prijs en stijl. Met funshopping" wordt be- doeld dat u bereid bent van winkel tot winkel te gaan op zoek naar iets exclusiefs en de eventuele aan koop zelfs even uitstelt. Dit koop gedrag vinden we vooral in Alexandrium III waarin een uit- eenlopend aanbod is op het gebied van woninginrichting en wonen. Voor veel mensen betekent een be- zoek aan de Woonmall vaak een ontspannen dagje uit. Runshop- ping" geeft als het ware de snel- heid van een koop aan in een be- paald type winkel. Doorgaans ge- beurt dit in een van de Megastores. Het moge duidelijk zijn dat Alexandrium zich richt op een breed publiek met een doelbewus- te concentratie van verschillende winkels naar koopgedrag. Alle (her)ontwikkelingen zijn er op in- gesteld de consumenten nu en nog vele jaren te dienen. De wens en het gedrag van de consument, dat voortvloeit uit beslissingsproces- sen bij de aanschaf van een een- voudig of luxe product, zijn daar- bij min of meer doorslaggevend. Het winkelcomfort speelt even- eens een belangrijke rol bij de dienstigheid. Voorts zijn goede be- reikbaarheid en voldoende par- keerplaatsen bij Alexandrium van- zelfsprekend. Niet alleen dat of een uitgebreid aanbod van winkels met speciaalzaken en grootwinkelbe- drijven. bepalen het comfort, ook de aandacht voor sreer in en rand om het centrum zijn van invloed. De bouwkundige ingrepen, stijlen en materialen zijn bei'nvloedende factoren. Net als de muziek, activi- teiten voor bezoekers en een logi- sche rangschikking van de winkels onderling. Of je nu in Alexan drium I, II of III bent, elk winkel- gebied ademt zijn eigen sfeer. Naast een eigen sfeer. zal Alexan drium I Oosterhof, wanneer alles klaar is, sterker dan voorheen over verschillende sferen beschikken. Zo zal er een gebied komen met uitsluitend winkels die verse pro- ducten aanbieden naast een grate zelfbedieningssupermarkt van le- vensmiddelen, een gebied met veel mode en een deel met veel horeca. Tel daar straks ook nog eens bij op de beleving van de vernieuwde passages en de looproutes in het winkelgebied, waar de natuurlijke lichtinval nu al prachtig waar- neembaar is. dan wordt het winke len een echte belevenis. Achter het totale en uitgekiende winkelcon cept schuilt, los van de analyses random koopgedrag. vooral een gevoel, want in Alexandrium voel je je gewoon overal welkom. Bo- vendien vind je er alles wat je zoekt in het nieuw. foto Dick Sluijter j meeste winkels in de niPnwe winkelruimten hebben hun deuren onlangs geopend. Het nieuwe flliaal van kle- dingzaak Hennes Mauritz was daarbij koploper en or- ganiseerde een groot ope- ningsspektakel eind maart, daarna volgden andere nieuwe vestigingen van on- der andere Kruidvat, Perry, Brandstore en Ron's Fas hion. In verband met de ove- rige ontwikkelingen random en in het verlengde van deze locatie zullen tot en met Sep tember geieidelijk aan meerdere nieuwkomers het winkelaanbod vergroten. Zodra dit ontwikkelingsge- bied gereed is, zal het een sterke combinatie vertegen- woordigen van goed uitzien- de winkels en andere recrea- tieve voorzieningen. Dit nieuwbouwproject, net als de Winkelsatelliet, functio- neert aanvullend op het hele winkelgebied van Alexan drium. Ondanks de houten panelen, waarachter bouw- werkzaamheden plaatsvin- den, ontvangen de nieuwe winkeliers veel enthousiaste en leuke readies van het winkelend publiek. Nabij het stijlvolle nieuw- bouwcomplex, de Winkelsa telliet aan de Kleine Beer, zijn verschillende dienstver- lenende bedrijven actief. Op het straatniveau opereren Cijs Hobby Shop, Allure uit- zendbureau, Skala, De Hy- potheker en Scheele Make- laardij vanuit nieuwe win- kelunits. Ook in de Winkel satelliet zijn op straatniveau winkels te vinden zoals een postkantoor, een grand cafe, de Kijkshop en de make- laardij en hypotheekshop van Zomerhof en Muys. Op het winkelniveau van Alexandrium I Oosterhof ontvangen de grote vestigin gen van La Place, Kennedy Mode, Nelson Schoenen, D- reizen, Bibelot cadeauarti- kelen en Bonnie B lingerie badmode veel gei'nteres- seerd publiek. Met een uitbreiding van maar liefst I7.000m2 aan winkeloppervlak en een interne facelift biedt winkel- centrum Alexandrium I Oosterhof straks nog meer keus en nog meer winkelcomfort dan voorheen. De resultaten van de bouwkundige impulsen mogen er zijn; er is ge- bouwd aan een winkelcentrum van de 2 le eeuw. Dat zie je, dat voel je en dat beleef je. De formule van het winkelcom- plex is al jaren aantrekkelijk voor het brede publiek. Per jaar trekt het centrum miljoenen bezoekers. Maar Alexandrium kijkt ook voor- uit en speelt in op de wensen en be- hoeftes van het publiek. Het cen trum wil niet alleen nu, maar ook in de toekomst aantrekkelijk zijn. Vandaar dat er vorig jaar een start is gemaakt met tal van verbeterin- gen en er doorgewerkt is aan een enorme uitbreiding. Alexandrium I Oosterhof zal na de voltooiing van de werkzaamheden over 45.000m2 aan winkeloppervlak beschikken. Een toename van maar liefst I7.000m2. Het overdekte winkel centrum is in de jaren tachtig ont- wikkeld en bestond uit een laag aan winkels. Momenteel zijn en straatniveau en boven het winkel niveau winkels toegevoegd. Sa- men met Alexandrium II en III be hoort de winkelconcentratie tot de top drie van Europa. Voor wie nu een kijkje neemt in Alexandrium I zijn de vele veran- deringen goed zichtbaar. Een van de belangrijkste uitbreidingen is het nieuwbouweomplex met de naam Winkelsatelliet. Dit gebouw valt vanaf de Hoofdweg direct op. Met zijn fraaie ovale vorm koppelt dit gebouw de doorgang van en naar Oosterhof met de Megastores. De glazen loopbruggen zijn over de weg naar de parkeergarage van de Schorpioenstraat heen ge- Alexandrium wil u op de hoogte houden van alle actuele ontwikke lingen. Deze informatie willen wij u gedurende het vernieuwingspro- ject tot het eind van dit jaar ver- schaffen. Daarom hebben alle win keliers van Alexandrium I gekozen voor het maandelijks plaatsen van halve en kwart pagina's aan infor* matie in de Maasstad Weekbladen. U treft het Alexandrium Nieuws voortaan een keer per maand op de woensdag aan in deze krant. We hopen dat u met even veel plezier kennis zult nemen van het nieuwe winkelcentrum. bouwd. Het winkelend publiek heeft zo de mogelijkheid van win kelcentrum naar winkelcentrum te lopen zonder daarbij last te onder- vinden van het autoverkeer. Dit koppelstuk bevat zowel op straatniveau als op winkelniveau van het huidige Alexandrium I ve le winkels. Op straatniveau aan de Kleine Beer zijn winkels waar de zakelijke dienstverlening nage- noeg gegroepeerd aanwezig is. Door het realiseren van deze win- kelunits is de levendigheid niet uit sluitend in het winkelcentrum te vinden, maar ook op straat. Boven- dien is op deze manier het maxi- male aan nut en functie van het centrumgebouw gebruikt. In de Winkelsatelliet zijn onlangs nieu we winkels geopend op het gebied van kleding, schoenen, cadeau-ar- tikelen en reizen. Verder zijn op straatniveau andere zaken te vin den zoals een grand cafe en een postkantoor. Aan de zuidzijde van het koppel stuk biedt het terras op winkelni veau uitzicht op onder meer de Hoofdweg. De klanten van horeca- bedrijf La Place kunnen er tijdens een mooie dag heerlijk vertoeven. Het terras kent tevens een brede trappenpartij, waar achter nog een parkeergarage komt. Later zal de trap uitmonden in een mooie wa- terpartij, die nog aangelegd moet worden. Vanuit de Megastores kunnen mensen de roltrap nemen om via de Winkelsatelliet bij Alexandrium I Oosterhof te komen. Deze prakti- sche route leidt eveneens naar een uitgebreid en nieuw deel dat aan de bestaande bebouwing is toege voegd en ligt in oostelijke richting. In dit nieuwe gedeelte zijn vele nieuwe winkels gevestigd zoals de H&M, Perry en Kruidvat. De op- bouw van de passage is van glas waardoor natuurlijk licht voor ex tra sfeer zorgt. Ook de Konmar Superstore staat verderop vernieuwd op haar loca tie. Op dit moment vinden in dit winkelgebied de belangrijkste ont wikkelingen plaats. De laatste hand wordt gelegd aan nieuwe winkelruimten. die tegenover deze superstore komen te staan. Hierin zullen veel bestaande winkels uit het noordelijke deel een ander on- derkomen krijgen. Het betreft een interne verhuizing van minstens elf zaken, die in het najaar plaats zal vinden. De betreffende bedrijven zullen gefaseerd hun nieuwbouw- pand betrekken. Tussen al deze be drijven door zal de nieuwe passage verder afgebouwd worden. In dit ontwikkelingsgebied vinden dus veel ontwikkelingen plaats van verhuizingen tot het voltooien van de passage. Daarnaast hebben vele nieuwe winkels inmiddels hun deur geopend. Dit houdt tevens in dat er meer nieuwe winkelunits ko men met zaken als The Sting, Sie- bel. Free Record Shop. Niet alleen de grootste en mooiste, maar ook gevarieerd, compleet en aantrekkelijk zijn kenmerkend voor het nieuwe Alexandrium. Dat is al jaren zo en dat zal nu nog vele jaren zo blijven. Vele mensen wer- ken hard aan de afronding van de uitbreiding en vemieuwing van het winkelcentrum. De uitbreiding is voor een groot deel door nieuw bouw tot stand gekomen en omvat meer dan 17.000m2 aan extra win kelruimte. Naast de vertrouwde winkels openen vele nieuwe zaken hun deuren. Ook is het voor som- mige winkeliers het moment om hun producten en diensten vanuit een andere, veelal grotere, ruimte te presenteren. Daar komt nog bij dat het vertrouwde Oosterhof meerdere veranderingen zal onder- gaan. De start van een interne re- novatie met onder andere nieuwe plafonds en verlichtingen, die aan- sluiten op de sfeer van de nieuw bouw, is begonnen. Al deze ingre pen vormen samen straks een unie- ke winkelattractie voor Nederland en in het bijzonder voor Rotter dam. Voordeel van dit moment is dat de mensen het nu al kunnen zien, beleven en ervaren. Naast alle uitbreidingen in winkel centrum Alexandrium I Oosterhof, gaat de aandacht nu ook uit naar vernieuwingen in het centrum van af de zuidelijke ingang aan de Poolsterplein tot de nieuwe gedeel- tes. De maatregelen zullen ervoor zorgen dat de locatie van de daar gesitueerde winkels aansluiten op de sfeer en stijl van de nieuwbouw. De plannen strekken zich uit naar het aanbrengen van verlaagde pla fonds, nieuwe wand- en kolomaf- werking en de verlichting. Naar verwachting zal in het voorjaar van 2002 het veel omvattende vernieu- wingsproject zijn voltooid.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 22