t n Dwalen zonder voorgekookt plan op het theatercircus 'De Parade' m 'Roze' opera 'Oscar en Philip' gezongen in Nederlandse taal 'De Vriendschap' maasstad oaou mm ALLR0UNDVERK0PER VERKOPER COMPUTER SUPPLIES BEZORGMEDEWERKER SCHEEPVAART ELEKTRONICA VERKOPER LOGISTIEK MEDEWERKER GASTVR0UW EN CAISSIERE SERVICE COUNTER MEDEWERKER VACATURELIJN 010-4.618.618 1 po Istad ROTTERDAM - Het terrein naast Museum Boijmans Van Beuningen staat weer vol tenten, trailers en andere aparte bouwwerken. De Pa rade is weer in de stad. Van af vandaag - woensdag - is dit mobiele theatercircus ge- opend tot en met 1 juli. Mu- ziek, theater en beeldende kunst op een snelle en direc- te manier, aldus creatief di- recteur Terts Brinkhoff. Vrijdag gaat De Parade offi- cieel van start met de ont- hulling van het Rotterdamse Schuttersportret. tL i Te V S ROTTERDAM - De Neder landse speelfilm 'De Vriend schap' van Nouchka van Bra kel kan met recht een Rotter damse film worden ge- noemd. Deze productie van Mathijs van Heijningen werd vorig jaar in zijn geheel in de Maasstad opgenomen. Bo- vendien speelt de bekende Rotterdammer Gerard Cox een van de hoofdrollen. CENTRUM - De discomu- ziek dreunt al door de Con- certzaal terwijl de bezoekers gaan zitten. Bij een uitvoe- ring van 'Saturday Night Fe- veru kijkt niemand hiervan op. Maar de mensen die aan- staand weekend naar De Doelen gaan om 'Oscar en Philip' - een van de weinige Nederlandstalige opera's - te bekijken, zullen misschien hun wenkbrauwen fronsen. Meer dan 60 jaar Correct Electronics in Rotterdam, een toonaangevend innovatief bedrijf succesvol in zowel de consumenten als de zakelijke elektronica. Eerlijkheid, duidelijkheid, kwaliteit van advies en service kenmerken onze manier van handelen zowel naar collegae, de consument als zakenman of zakenvrouw. Bent u klaar met uw studie en vindt u het leuk om klanten te adviseren, dan ligt hier uw kans. Voor een leuke baan met toekomst gaat u naar Correct. Start als aankomend verkoper bij Correct en leer het vak! In de praktijk en via onze multi media training wordt u opgeleid tot verkoper met doorgroei mogelijkheden naar de afdeling die u het leukst vindt! U heeft kennis van computers en software op MB0 niveau. U adviseert onze klanten bij de juiste keuze binnen ons zeer uitgebreide assortiment. Affiniteit met telecommunicatie is een pre. Bereidheid tot verdere opleiding een vereiste. U bent representatief, heeft een rijbewijs B, een elektronica opleiding of aantoonbare ervaring en u kunt zelfstandig werken. U levert en installeert de producten op de juiste wijze en u heeft een service gerichte instelling. Correct Marine voert een zeer breed assortiment voor plezier- en beroepsvaart. U adviseert onze klanten op een representatieve manier bij de aanschaf van marine elektronica van Fishfindertot computergestuurd navigatiesysteem. De juiste kandidaat heeft een middelbare opleiding en affiniteit met nautische apparatuur verkregen via opleiding of hobby. U verwerkt dagelijks samen met uw collega's de inkomende en uitgaande goederenstroom van Correct. U bent accuraat en service gericht naar consument en collega. U heeft een flexibele instelling m.b.t. de werktijden en werkzaamheden. U rouleert in een team van medewerkers van de expeditie totcentraal magazijn. U bent representatief en vindt het leuk om op een nette en voorkomende manier onze zakelijke en particuliere klanten te helpen bij het verstrekken van informatie en het afrekenen van de aangekochte apparatuur. Kassa-ervaring is een pre. U bent representatief en in staat om onze klanten vriendelijk te helpen aan onze Service Counter, dat wil zeggen u analyseert de klachten, omschrijft deze duidelijk voor onze monteurs en zorgt voor een snelle afwikkeling. Basiskennis elektronica is een vereiste. Correct biedt u een leuke baan met toekomst binnen een dynamische onderneming. Vanzelfsprekend met mogelijkheden voor doorgroei en het volgen van trainingen o.a.: onze Multi-Media opleiding. Spreekt een van deze functies u aan neem dan contact op met de heer Klinge tel. 010-4.618.618 of schrijf een sollicitatiebrief met C.V. en pasfoto naar: Correct B.V. t.a.v. PersoneelsZaken, Postbus 3566,3003 AN Rotterdam. Woensdag 20juni 2001 TX51 ROTTERDAM - Future en de Dancevalley werken samen om de start van de zomer te vieren. Op vrijdag 22 juni presenteren zij in Nighttown de 'Dancevalley on Ibiza' cd en de nieuwe officiele website van Michel de Hey. Om dansende vakantiegangers alvast een voorproefje te geven van de clubavonden van Dancevalley op Ibiza, zullen dj's die daar gepro- grammeerd staan in de Future langskomen en om tegelijkertijd de Dancevalley on Ibiza cd te presen teren. Middels computers waarop het publiek in kan loggen biedt Dancevalley in samenwerking met Future de kans om een reis voor twee personen naar Ibiza te win- nen, inclusief guestlist en VIP treatment voor de clubavonden van Dancevalley. De avond in Nighttown begint vrijdag om 23.00 uur en kaarten kosten 25,- Line up: Michel de Hey, Dimitri, Mar T (Ibiza), Brenda Russel (UK) Literon live, Jay Samuel, Chord Symbols, vj Lokman. Lezers van Maasstad kunnen echter eeft gratis toegangskaart winnen. We geven twee maal twee kaarten weg voor voor de eerste twee inzenders die een e-mail sturen naar vwe@redactie.maasstad.nl. Wolf Colonel maakt ftjne popsongs met een hele scherpe rand, van akoestische miniatuurtjes tot noisy indierocksongs. Aanstaande don- derdag staat deze band op het podi um van WaterFront. Ook zie je die avond The Rondelles. Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt 12,50. Shelter creeerde een nieuw genre: het 'krishnacore'-genre, hardcore met - bovenop de beken- de straight-edge levenshouding - een optimistische en spirituele boodschap. Vooraf de zangeres/ songwriter Sri. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten f 15,-. Van maandag 25 juni tot en met donderdag do 28 juni vindt in Wa terFront de presentatie plaats van de SKVR-Popschool en Popwerk- plaats. Tijdens de avonden spelen de bands van beginners tot gevor- derden een aantal zelf gekozen nummers die alles bij elkaar een beeld geven waar popeducatie bin- nen de SKVR toe kan leiden. Het begint iedere avond om 20.00 uur en de entree is gratis. Vrijdag staat Baroeg in het teken van Psychobilly. Het begint om 20.00 uur en de entree is gratis. En zaterdag vanaf 21.00 uur De Dans- fabriek: The Downward Spiral. Entee: drie rijksdaalders. Rotown heeft op 27 juni Saul Williams. Ar- tistiekheid en geestelijk bewustzijn geracht met de lyrische vurigheid van hiphop en de gratie en taalkun- dig meesterschap van Shake speare. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten 12,50. door Vincent Wernke Net na de entree van het festival- terrein staat het meest opvallend bouwwerk van deze elfde Parade. Uit zo'n drieduizend witte kratten is het zogenaamde 'Light Buil ding' opgetrokken. „Onze eigen Kunsthal", stelt Brinkhoff terwijl hij het imposante en tegelijkertijd kolderieke bouwwerk bekijkt, dat is ontworpen door de architecten van Atelier Kempe Till uit Rotter dam. „Hierin gaan we de Schut- tersportretten exposeren", zegt hij, waarmee meteen het tweede bijzondere project van dit jaar ge- noemd is. Ter gelegenheid van de tiende editie van De Parade kre- gen Alderd Mantje en Henk Schiffmacher de opdracht om van iedere Parade-stad (Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Utrecht) een Schuttersportret te maken „Het eerste - Rotterdamse - portret wordt vrijdag gepresen- teerd. De andere drie volgen in de andere steden. In Amsterdam zijn ze voor het eerst alle vier te zien. Maar volgend jaar nemen we de werken weer mee, dan kan het Rotterdamse publiek ze ook zien", aldus Brinkhoff. „We hebben dit jaar extreem veel Rotterdamse artiesten'vertelt de creatief directeur van De Parade als we over het festivalterrein wandelen. „Loes Luca loopt na- tuurlijk met een man of twintig voorop. Zij is dit jaar voor het laatst te zien met Nenette et les Zezettes. Maar we hebben ook twee Rotterdamse restaurants en een biertap van kunstenaar Joep van Lieshout. Heel bijzonder is AVv"' v aSI f Medewerkers van De Parade in het uit drieduizend kratten opgebouwde Light Building. Tweede van links creatief directeur Terts Brinkhoff. foto:Dicksluijter ook het Panorama van Amster dam, gemaakt door de Rotter damse kunstenaar O.C. Hooy- meijer. Vorig jaar hadden we een filmisch Panorama van Rotter dam, gemaakt door een Amster- dammer. Dus dit is een beetje de wraak", lacht hij. Het Panorama van Amsterdam brengt het pu bliek op het bekendste plekje van Amsterdam: de Wallen. Maar er is natuurlijk nog veel meer te beleven op De Parade, volgens Brinkhoff een ontmoe- tingsplek waar publiek en arties ten ieder een eigen plaats hebben. „Het hoogtepunt van De Parade is het dwalen. Het leukste is het als je onbevangen hierheen komt, zonder een voorgekookt plan. Je moet je openstellen en verdwalen in het doolhof van De Parade. Dat is veel spannender, dan wanneer je vooraf eist dat je bepaalde voorstellingen moet zien. Door deze instelling is het publiek veel ontvankelijker dan wanneer ze naar de Schouwburg gaan. Dat is belangrijk omdat de meeste ar tiesten 'jammen' met hun pu bliek. Ze hebben voeding van hun toeschouwers nodig." In vergelijking met het Oerol Fes tival op Terschelling - dat vol gens Brinkhoff staat voor de he- mel - is De Parade de hel. „Je hebt hier geen rust, de artiesten spelen hier ook heel direct en kort. Daardoor worden voorstel lingen pakkender en de verschil- len tussen kwaliteit en slechte dingen zijn hier groot. Dat kun nen wij ons permitteren." Toch hebben de 'buren' in het Muse- umpark geen last van de hel van De Parade. „We hebben hele goe- de afspraken met Boijmans, het Architectuur Instituut en Dijk- zigt. De patienten vindt het juist leuk om ons te zien. De Parade veroorzaakt ook geen keiharde overlast, want daar zouden we zelf met al die tenten nog de meeste last van hebben." Brinkhoff is nog steeds hartstikke blij met het Museumpark als loca- tie, omdat een circus als De Para de nu eenmaal in de stad hoort te staan. Bang voor het mindere weer is de creatief directeur niet: „Als het heel erg warm is, zijn mensen veel lomer. De Parade gaat eerder naar de klote door mooi weer, dan door slecht weer", is zijn nuchtere opvatting. Voor informatie: www.depara- de.nl of033-465.45.77. Gerard Cox, Pleuni Touw en Willem Nijhoit in 'De Vriendschap' van regisseur Nouchka van Brakel. 4 Nouchka van Brakel maakte eer der films als 'Het Debuut' (ook met Gerard Cox in de hoofdrol), Van de koele meren des doods' en 'Een maand later'. En vorig jaar draaide ze dus haar nieuwste film 'De Vriendschap' naar een eigen scenario. 'De Vriendschap' gaat over twee oude vrienden - Gerard Cox en Willem Nijhoit - die elkaar na veertig jaar voor het eerst weer ontmoeten. Deze hernieuwde ken- nismaking verloopt niet zonder slag of stoot. Oude vetes moeten worden opgelost, terwijl nieuwe problemen zich aankondigen. Vooral als ze - net als veertig jaar terug - allebei verliefd worden op dezelfde vrouw (Pleuni Touw). Hun vriendschap is echter niet ka- pot te krijgen. Naast de genoemde hoofdrolspelers, speelt ook Karina Smulders mee in 'De Vriend schap'. Zij was eerder te zien in de televisiesoap 'Onderweg naar Morgen'. Verder onder meer met Sylvia Kristel, Liz Snoyink, Paul R. Kooy en Joop Doderer. 'De Vriendschap' is sinds vorige week in de bioscopen te zien, maar de film kreeg niet echt positieve re- censies in de kranten. Dat leidde tot een boze reactie van Gerard Cox, die voor het Algemeen Dag- blad een dagboek bijhield: „On- ontkoombaar word ik geconfron- teerd met de eerste recensies in de avondkranten. Ze zijn van een ont- hutsende boosaardige lulligheid." Maar hij eindigde zijn dagboek in het AD als volgt: „Ga gerust van de week naar De Vriendschap. Als u zich niet heeft geamuseerd, krijgt u van mij uw geld terug." door Anne-Rose Hermer 'Oscar en Philip' bevat elementen van opera en musical, en wordt uit- gevoerd door het Knuistingh Ne- ven Ensemble onder leiding van Rita Knuistingh Neven. (Composi- tie en piano). Dit muzikale gezel- schap komt voort uit verschillende duo en trio's die al langer met el kaar samenwerkten, maar gemeen hebben dat ze dol zijn op experi- menteren. „Tachtig procent van wat op ons programma staat, is ei gen werk", vertelt schrijver Peter Swanborn. Zo had hij onlangs de eer om de tekst van vier liederen voor de bekende sopraan Marjanne Kweksilberte schrijven. 'Oscar en Philip' is een productie van de Stichting Bij Gebrek. Met uitzondering van gebrek aan talent moet deze naam heel ruim opgevat worden. Zo is de opera een homo- liefdesdrama geworden bij gebrek aan een geschikte vrouwelijke hoofdrolspeelster. Toch was dit een geluk bij een ongeluk. Op vrij dag 22 juni begint Rotterdam Ro ze, de tien Roze Dagen van Rotter dam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa. Bij navraag bleek Rotterdam Roze alleen bestaande producties in te kopen, maar de or- ganisatie was wel degelijk gei'nte- resseerd in 'Oscar en Philip'. „Het was een goede manier om de pro ductie echt van de grond te krijgen, en om een deadline te hebben", meent Swanborn. „Maar het stuk is niet louter voor Rotterdam Roze geschreven, en door het universele thema zal de opera heteroseksue- len ook zeker aanspreken." Oscar, gespeeld door Meindert Velthuis, heeft een wens die vele rokkenjagers zullen herkennen. Hij verlangt naar de eeuwige Afgelopen weekend werd er nog druk gerepeteerd voor de Nederlandstalige opera 'Oscar en Philipfoto:DickSluijter jeugd. Op een dag ontmoet hij Phi lip. Die weet hier wel raad mee en geeft hem een gouden pil waar- door zijn wens in vervulling gaat. Er is slechts een kleine voorwaarde aan de werking van dit wonder- middel verbonden: hij mag niet aangeraakt worden. Oscar slijt zijn dagen alsof hij een kostbaar juweel is. Kijken, maar niet kopen. Toch blijft hij geloven in het vinden van de ware liefde. Had hij die in Phi lip, gespeeld door Marc Drost, ge- vonden? En waar zit die man ei- genlijk? Wordt de betovering van de gouden pil verbroken als hij in zee gaat met de ware Jacob? Plaats van handeling van 'Oscar en Philip' is een bar. Het publiek hoeft niet tegen een saaie rij bar- krukken aan te kijken, want op het toneel prijken vijftig portretten van jonge mannen, geschilderd door Niels Smits van Burgst. Wie wil weten wat de functie van deze schilderijen is, moet gaan kijken. „Ik houd van de Nederlandse taal", verklaart schrijver Peter Swanborn. „Je kunt er verschrik- kelijk veel mee doen." Dat vinden veel auteurs, wat niet inhoudt dat ze ook een musical kunnen schrij ven. Swanborn is van mening dat het enorme stembereik van Mein dert Velthuis zijn taak verlichtte. In het eerste bedrijf zingt hij heel laag, maar zodra Philip ten tonele verschijnt gaat zijn stem de hoogte in. Bij een opvoering van een ope ra in een andere taal, krijgt het pu bliek te tekst in het Nederlands te zien op een zogenaamde tekstbalk. Zullen de eisen nu hoger zijn om dat de toeschouwers ieder woord willen verstaan? „Een lettergreep inslikken mag niet, maar de Neder landse taal en klassieke muziek passen prima bij elkaar. Alleen worden de mogelijkheden helaas veel te weinig benut." 'Oscar en Philipis op 22 en 23 ju ni te zien om 20.30 uur en op zon- dag 24 juni om 15.00 uur in de Jurriaanse Zaal van De Doelen. Liefhebbers kunnen drie kwartier voor aanvang een gratis inleiding van Peter Swanborn bijwonen. Reseveren: 010-217.17.17. MET VEEL PLEZIER NAAR UW WERK isAMi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 9