maasstad I De zomer is het moment om dekbed onder de loep te nemen Alhra zonwering en kozijnen, weert en isoleert Unieke lichtgewicht en verstelbarewatermatras Levendige Lepelplant Veelzijdige Spathiphyllum als rustpunt in woonkamer Houd bij aanschaf belangrijke punten in de gaten qtMMtu ROTTERDAM - In de strijd tegen zon, wind, koude en insec- ten komt Alhra ieder jaar weer als overwinnaar tevoorschijn. Zomer of winter, het gehele jaar door heeft het bedrijf haar handen vol aan het bevestigen van binnenzonwering, buiten- zonwering, hordeuren en -ramen en aluminium of kunststof raam- en deurkozijnen. Binnen en buiten Er is een nieuwe dimensie toegevoegd aan slapen op een waterbed; het Baltimore Long Island waterbed. Noviteiten Woensdag 27 juni 2001 64 Produkten van Alhra in grotere showroom te zien en te voelen jft - I r Met de groeiende welvaart en de vbfraandacht voor in- en exteri- eur van de woning, komen er steeds meer merken en mogelijk- heen op de markt. Hoewel Alhra selectief te werk gaat bij het op- nemen van nieuwe merken en systemen, zijn ook bij dit bedrijf de mogelijkheden de laatste ja- ren fors uitgebreid. Zodanig dat er, na twaalf jaar, naar een gro- ter onderkomen gezocht moest worden. „Wil je alle mogelijkhe den en systemen overzichtelijk presenteren, dan vraagt dat veel ruimte en die hebben we geluk- kig gevonden." Vorige week opende eigenaar de heer P. v.d. Mijn met trots zijn vernieuwde bedrijf aan de W. Buytenwechs- traat 36-40.Waar in de royaai bemeten showroom een over- zichtelijke presentatie gegeven wordt van reeds bestaande en nieuwe systemen. Voor zowel de binnen- als de bui- tenwering levert Alhra alle syste men die mogelijk zijn op dit ge- bied. Voor de buitenkant van de woning: knikarmschermen, uitval- schermen, cassetteschermen, een gesloten systeem (waarbij het doek in de wintermaanden niet onderhe- vig is aan weersinvloeden), mar- kiezen, screens (waardoor niet van buiten naar binnen, maar wel van binnen naar buiten gekeken kan worden) en rolluiken (die het gehe le jaar door van toepassing zijn). Ze houden zowel de koude als de warmte buiten. Bovendien werken rolluiken inbraakwerend en wor den ze veelvuldig gebruikt door mensen die in ploegendienst wer ken en overdag moeten slapen. De luiken nemen maar liefst 95 pro- cent van al het licht en geluid weg. Voor de binnenkant van de woning vinden we bij Alhra een scala aan lamellen, jalouzien en rolgordij- nen. Noviteit is de zogenaamde Luminette, een combinatie van verticale lamellen en vitrage, waar bij de verticale lamellen apart kun- nen kantelen om bijvoorbeeld het zonlicht tegen te houden. Een chi- que topoprodukt van Luxaflex. Voor zowel de binnen- als de bui- tenzonwering heeft Alhra in haar showroom een voorbeeldpaneel met alle mogelijke bedieningssyte- men, waaronder de afstandbedie- ning en de zon-windautomaat die de zonwering automatisch opent en sluit al naar gelang de intensiteit van de zon, maar ogenblikkelijk sluit bij teveel wind. Naast de belangstelling voor alu minium ramen en kozijnen, neemt ook de vraag naar de uitvoeringen in kunststof bij Alfra nog steeds toe. „Het hoogwaardige kunststof is tegenwoordig in iedere denkbare kleur te krijgen, zelfs in houtnerf- motief, ziet er uit als een echt hou- ten kozijn. Daarnaast kunnen we nu ook ramen en kozijnen leveren met een verdiept profiel, het zeg maar Hollandse profiel. Zo kun je de traditionele diepligging van de ruiten behouden." Alhra heeft uit de vele merken een van de beteren geselecteerd, gedegen en betrouw- baar met gunstige garantievoor- waarden. Alle produkten van Alhra zijn in de showroom te zien en te voelen. Het gehele traject van advies, in- meten aan huis tot het aanbrengen wordt door het bedrijf in eigen hand gehouden. Alhra zonwering en kozijnen W. Buitenwechstraat 36-40 telefoon: 010-4777596 De basis voor het Baltimore Long Island waterbed wordt gevormd door een revolutionaire waterma- tras met een unieke inwendige vorm (ongelijkbenig trapezium). Door deze vorm is het mogelijk om met een beperkte hoeveelheid water, ongeveer 60 tot 75 liter wa ter per eenpersoonsmatras, een lig- comfort te realiseren dat gelijk- waardig is aan dat van de huidige generatie waterbedden, die onge veer 350 liter per eenpersoonsma tras bevatten. De slaper ligt door deze constructie op een vlies van water terwijl hij de vastigheid van een normale matras ervaart. De Baltimore Long Island is daarnaast uniek te noemen omdat het matras op bijna alle soorten bedbodems is te plaatsen. Zoals bijvoorbeeld op een elektrisch verstelbare latten- of spiraalbodem. Hierdoor heeft de consument een luxe verstelbaar waterbed met alle comfort. Het matras heeft een ingebouwd zeer veilig 24 volts keramisch ver- warmingssysteem, dat op jaarbasis slechts dertig gulden aan stroom verbruikt. Het verwarmingssys- teem is traploos in te stellen en is voorzien van een handig digitaal scherm waarop de temperatuur is af te lezen. Met het oog op de hygiene is een afritsbare tijk ontwikkeld die voor zien is van een Medicott-behande- ling, waardoor op een natuurlijke wijze bacterie- en schimmelvor- ming in de matras voorkomen wordt. Deze tijk is machine was- baar op 60 graden en wordt stan- daard op alle Baltimore Long Is land waterbedden geleverd. De fa- brikant geeft tien jaar kerngarantie op het matras. De kwaliteit van het matras wordt mede ondersteund door de goedkeuring van TNO. Meer informatie is verkrijgbaar op www.ligcomfort.nl of bij de dichts- bijzijnde LigComfort winkel. De adressen van de LigComfort-win- kels zijn te vinden op voornoemde website. Het interieur is aangepast aan de allerlaatste trends. Toch heb je het gevoel dat er iets ontbreekt. Groen! Met een paar mooie Lepel- planten (Spathiphyllum) geef je het interieur meteen leven. Zeker als gekozen wordt voor Lepelplan- ten van flink formaat. Dat maakt extra indruk. Denk eens aan de duopresentatie in de woonkamer, waarbij de decoratieve planten in hoge potten met 'jungle look' ge- zet worden. Dan heb je de natuur helemaal in huis en voel je je hele- maal op je gemak. Ook in een fris wit interieur zorgt Spathiphyllum met de grote donkergroene blade- ren voor echte 'eyecatchers', zeker als de potten worden 'verpakf in stevig wit papier. De Spathiphyllum staat als num- mer een op de ranglijst van kamer- planten die bij uitstek bijdragen aan een goed binnenklimaat. Dat is vooral te danken aan het feit dat hij gek is op veel water, dat hij snel via zijn bladeren verdampt. Dat re- sulteert in een betere luchtvochtig- heidsgraad op de plek waar hij staat waardoor we minder last krij gen van klachten als een schorre keel, verstopte neus en hoofdpijn. Door hem thuis of op kantoor dicht bij je beeldscherm neer te zetten dient hij als rustpunt voor je ogen en reduceert hij statische elektrici- teit. Dat de Lepelplant in staat is chemische stoffen uit de lucht te filteren werd meermalen door on- derzoekers vastgesteld. Overigens is de Lepelplant ijzer- sterk. Zelfs op plaatsen met weinig licht doet de plant het perfect. De Aronskelkachtige bloemen in le- pelvorm, waarbij het roomwitte schutblad de cremekleurige bloei- kolf omsluit, bloeien wel een maand onafgebroken. Hij geeft feilloos aan wanneer hij dorst heeft: dan laat hij zijn bladeren slap hangen. Geef dan flink water en na enkele uren oogt de plant weer als nieuw! In de zomer wordt een sproeibeurt bijzonder op prijs gesteld. i i De zomer is in aantocht en de ra men en deuren gooien we open om zoveel mogelijk buitenlucht binnen te krijgen. Dit is het mo ment om het heie huis lekker te iaten doorwaaien en tevens het dekbed te luchten. Werpt u dan ook meteen een kritische blik op uw dekbed want het beddengoed wordt regelmatig gewassen maar de hygiene van de dekbed- den, zoals het luchten, wassen en reinigen, is ook van belang. Misschien komt u bij de schoon- maak wel tot de conclusie dat er een nieuw dekbed moet worden aangeschaft. Dankzij het Dekbed Informatie Systeem ziet u in een oogopslag tien relevante aankoop- criteria die uw beslissing aanzien- lijk vereenvoudigen. De gebruiksvoorschriften voor een dekbed zijn over het algemeen erg eenvoudig want een dekbed vraagt niet zoveel onderhoud: dagelijks het dekbed lichtjes opschudden is al voldoende. Verder moet er na- tuurlijk wel voor voldoende venti- latie gezorgd worden zodat het li- chaamsvocht dat door het dekbed opgenomen wordt, weer weg kan. Over het algemeen wordt een dek bed eens per jaar gereinigd. Als u het dekbed zelf wast, is het abso- luut noodzakelijk om het daarna goed te spoelen en vervolgens te drogen om teruggang in volume te voorkomen. Let wel op of uw trommelinhoud groot genoeg is: over het algemeen kan in een trom mel met de gemiddelde wasinhoud alleen een eenpersoonsdekbed worden gewassen. Uiteraard kunt u terecht voor grotere maten bij een stomerij. Als u op zoek gaat naar een nieuw dekbed (gemiddeld is een dekbed na 10 jaar een stuk minder van kwaliteit en bent u toe aan een nieuw dekbed) dan zult u zien dat er een enorm aanbod is. In eerste instantie worden daarom vaak de prijzen met elkaar vergeleken maar natuurlijk zijn zaken als vulling, warmte en gewicht wel zo belang- rijk. Om uw keuze te vereenvoudi gen heeft de Stichting Promotie Dekbedden in samenwerking met de Consumentenbond een uniform en objectief informatie-systeem ontwikkeld voor de betere dekbed den: het Dekbed Informatie Sys teem, oftewel DIS. Een dekbed voorzien van het DIS-label heeft een etiket met daarop 10 punten die bepalend zijn voor de keuze van het juiste dekbed. Op zo'n DIS-label staan de vulling, het mo del, de afmeting, de tijk, het vulge- wicht, de warmteklasse, de ge- wichtsklasse, het wasvoorschrift, het gebruiksvoorschrift en de ga- rantietermijn. Deze gegevens ma- ken direct duidelijk wat voor dek bed u in handen heeft. Het DIS-la bel vindt u alleen op de betere dek bedden, te koop bij de betere wo- ninginrichters en slaapkamerspeci- aalzaken. Uiteindelijk is dit de meest eenvoudige aanschaf en juiste beslissing voor een dekbed voor de komende 10 jaar. Op het gebied van nieuwe materia- len en praktische toepassingen worden er regelmatig noviteiten geintroduceerd waardoor het slaapcomfort van veel dekbedden enorm verbetert. Dekbedden wor den momenteel in allerlei verschil- lende materialen geintroduceerd. Met een dekbed gemaakt van de speciale Microfibre Wellcare anti- huisstofmijt vezel hoeft u zich geen zorgen te maken om huis- stofmijt in uw dekbed of kussen. Het plantaardige Celluloft geeft een gevoel van natuurlijk slapen en een dekbed met Camel-haren is licht in gewicht en optimaal isole- rend. En zo zijn er nu ook 4-sei- zoenen dekbedden waarin luxe materialen als cashmere en zijde verwerkt worden in twee afzonder- lijke dekbedden die met drukkno- pen samengevoegd kunnen wor den. Het fijnste cashmerehaar uit de hooglanden van Centraal-Azie wordt gebruikt voor de lente en de herfst. Het lichte zomerdekbed is gevuld met het fijnste cashmere haar in combinatie met hoogwaar dige natuurzijde uit China. De combinatie van de 2 dekbedden le vert een perfect winterdekbed op. Voor meer informatie over DIS of dekbedden in het algemeen kunt u contact opnemen met de Stichting Promotie Dekbedden: postbus 518, 3900 AM in Veenendaal.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 13