Depressie na de bevalling maasstad puzzel a maasstad video preview style Electronicagigant BCC opent zaak op Zuidplein luister uitgaans agenda Rotterdams Dagblad ondersteunt Wednesday Night Skate Woensdag 27 juni 2001 V* AWWrURE VAN ££N fmmit hmfdst/id &tmgfR HM, MET ZVLK U/4RM W65RALS VAMDAAtS IS ZO'NSleRTie HET zetcKeftsr maar. WEST je WAT NO&, LeKKERoe&Dep. is. ■~rweS s/ep-xjes met 2du< (a/arm ween ALS V/ANDAA6 FLAW WE d3,RAF? CPA EAJ DIB \JERTELD6 J£ OOK AL 131) je v/oRi^e BieRtje: dens lof gezond DANS EXCURSIES FESTIVALS MUZIEK OVERIGE THEATER kSE De ietwat klunzige Greg (Ben Stiller) heeft al een paar maanden een rela- tie met Pam (Teri Polo). Als hij haar ten huwelijk wil vragen blijkt dat hij eerst goedgekeurd moet worden door haar vader. Ter gelegenheid van het huwelijk van Pams zus gaan ze daarom een lang weekend naar de ouders van Pam toe. Een mooie gelegenheid om kennis te maken met haar vader, die hij dan meteen om haar hand kan vragen. Jack Byrnes (Robert De Ni- ro) - de vader van Pam - blijkt echter niet de makkelijkste man. Hij is een ex-CIA-agent, die de nieuwe vriendjes van zijn dochter helemaal door- licht, voor ze zijn goedkeuring kunnen vinden. Bovendien is Greg niet de handigste jongen, waardoor al snel van alles misgaat. Als de bijzondere huiskat Jinxie zoekraakt, en het halve huis in brand staat, lijken Gregs kansen op een huwelijk met Pam defmitief verkeken. Regisseur Jay Roach maakte eerder twee Austin Power-films. In 'Meet the parents' gaat het er heel wat subtieler aan toe. Bepaald origineel is het verhaal van de stuntel die de situatie steeds erger maakt, natuurlijk niet. Vermakelijk is het echter wel. Niet dat je continue moet lachen, maar er zit wel een aantal voltref- fers in de film. Zoals de scene waarin Greg de urn met as van Jacks overle- den moeder met een champagnekurk vernield, of de scene waarin Greg uitvalt tegen een stewardess Het leukste heeft Roach bovendien voor het eind bewaard, waardoor je na afloop een goed gevoel aan 'Meet the pa rents' overhoudt. Vincent Wernke irm -irabl Issrk fil\ -010 Ook in de herfst van 2001 bepalen laarzen het modebeeld. Daar kijkt niemand meer van op. Maar die enorme diversiteit aan modellen, kleuren en materialen, daar kijk je straks wel van op. De laars heeft vele gezichten: strak en sexy, ele gant en zakelijk of stoer en spor- tief. Mexx heeft uit dit brede scala een uitgebreide collectie ontwik- keld vol kracht, kleur en klasse. Een voorbeeld is de Femaleboot, een vrouwelijke sexy laars, in een kuit- en kniemodel. Deze laarzen hebben een opvallende puntleest en bananenhak, en zijn verkrijg- baar in de kleuren zwart en mocca. Maar er is meer. Je komt ze onder meer tegen in de Mexx Stores. >A ROTTERDAM - BCC, de goed- koopste elektrospecialist van Ne- derland, opent donderdag 28 juni om 9.00 uur haar deuren op Win- kelcentrum Zuidplein. Met vele honderden aanbiedingen voor wassen, drogen, afwassen, koelen, vriezen, televisies, videorecorders, DVD spelers, computers, tele- foons, autoradio's en ga zo maar 'door is het de komende weken TOOst. BCC is al jaren een begrip in de Kandstad, doordat deze zaak de laagste prijs garandeert. BCC dheikt dagelijks honderden prijzen bij, haar concurrenten en verlaagt haar verkoopprijs altijd naar de laagste prijs. Dat kan doordat BCC onderdeel is van het wereldwijde concern Kingfisher. De artikelen worden met duizenden tegelijk in- gekocht voor meerdere landen. Deze lage prijzen kunnen de in- druk geven dat BCC een kale win- kel vol met dozen is. Maar het te- gendeel is waar. Ruim en over- zichtelijk staat het enorm uitge breide assortiment gepresenteerd. In een oogopslag is duidelijk waar welke artikelen staan. Heel her- kenbaar zijn de verschillende hoe- ken waar de apparaten zijn opge- steld. Direct bij de ingang is een uitgebreide multimedia afdeling met computers, laptops en alle aan- verwante artikelen, en een aparte telecomcounter ingericht. Geluids- en navigatie apparatuur voor in de auto en een gedeelte met audio- en videoapparatuur zit even verderop op de begane grond. Er is zelfs een speciale luisterruimte waar het ge- luid en de kwaliteit van een zeer gevarieerd pakket aan boxen en versterkers gedemonstreerd kan worden. En opvallend: ook top- merken als Harman Kardon en JBL behoren tot het brede assorti ment van BCC. Klanten komen er bij een bezoek aan de winkel snel achter dat BCC nog veel meer ver- koopt en dat het erg prettig winke- len is. Zelfs op de eerste verdie- ping waar honderden koelkasten, vaatwassers en andere huishoude- lijke apparaten staan, is het leuk om rond te lopen. Naast de koffie- corner is ook voor de kleintjes een speciale kinderhoek ingericht met video's en een glijbaan. Voor iedereen is in elke prijsklasse wel apparatuur te vinden, wat bij een aankoopbedrag boven de 1000 gulden altijd gratis thuisbezorgd wordt. De klant en service staan centraal. Het is vooral te zien aan de servicebalies die op verschillen de afdelingen zijn geplaatst. Hier kan de klant in alle rust gaan zitten voor informatie of advies. Ook na uw aankoop biedt BCC volop ser vice, uitgebreide betalingsmoge- lijkheden (koop nu en betaal later zonder rente), extra garanties en snelle reparaties door de eigen technische dienst zijn slechts een paar van de voordelen van het klant zijn bij BCC. In Rotterdam is het de komende weken vooral feest met veel stunt- aanbiedingen ter gelegenheid van de opening. U kunt zelf een kijkje gaan nemen en genieten van de ve le voordelen. Met de formule laag ste prijs, beste service en enorm uitgebreid assortiment kan het niet anders dat u de BCC elektrowinkel op het Zuidplein als uw vaste win- keladres gaat zien. XQ57 REGIO - Bevallen is een emotio- nele gebeurtenis. De hormonale veranderingen na een bevalling hebben niet alleen effect op het lichaam, maar ook op de emo- ties. Het is vrij algemeen bekend dat vrouwen zo rond de derde dag na de bevalling onverklaar- bare huilbuien krijgen. Deze huilbuien zijn een normale reac- tie bij het verwerken van alle veranderingen. Meestal verdwijnen deze stem- mingsstoornissen na een paar da- gen en gaat de moeder volop van haar pasgeboren baby genieten. Toch zijn er in Nederland jaarlijks zo'n twintigduizend vrouwen die na de bevalling neerslachtig blij- ven. Zij hebben te maken met een post partum depressie, beter be kend als een post natale depressie. De term is echter verkeerd. Post nataal betekent letterlijk na de ge- boorte. Dat zou er op wijzen dat de baby met deze depressie te maken heeft. Beter is het dus om de term post partum te gebruiken, die aan- geeft dat het om een depressie gaat die na de bevalling optreedt. De term maakt meteen ook duide lijk dat deze depressiviteit ook kan optreden na een miskraam of abor tus provocatus.Een post partum depressie wordt ook wel 'een ziek- te van verlies' genoemd. Een de- pressief iemand verliest namelijk alles: het zelfvertrouwen, het ge voel van veiligheid en geluk, het concentratievermogen en kundig- heid. Angstgevoelens beheersen het hele leven. Een duidelijk oorzaak voor het ontstaan van een post partum de pressie is er niet. De oorzaak moet gevonden worden in een combina- tie van lichamelijk en psychosocia- le factoren. Na een bevalling daalt de hoeveelheid hormonen in het li chaam. Die kunnen leiden tot een verstoring in de hormonenhuis- houding. Dit is een van de oorza- l\ m ken waardoor sommige vrouwen pas na het stoppen met borstvoe- ding te maken krijgen met deze de pressie. Op dat ogenblik daalt na melijk het proctalinegehalte in het lichaam. Daarnaast staan jonge moeders onder grote druk. Zij wil- len maar al te graag voldoen aan het ideaalbeeld van de volmaakt Horizontaal 1 Achteruit lopen. (9) 6 In de havenplaats een beroep met veel opslag. (5) 9 De muziekbak werd aan een ander gegeven. (5) 10 Zij halen daar beroepsmatig hun winst binnen. (9) 11 Stroomgrond. (10) 12 De eerste richting van de leerling. (4) 14 Voor de brandweer kan de situatie soms benard zijn. (7) 15 Onze tante is kort van stof. (7)17 De computers leveren keurige ar- beid. (7)19 Haalt een gebogen been alle letters omhoog? (7) 20 Hoffelij- ke beloften. (4) 22 Ik kan er met mijn verstand niet bij10) 25 Als ik voor die groep duim, is de zaak zo aan kant. (9) 26 Rijexamen. (5) 27 De sekte-leden dragen speciale hoofddeksels. (5) 28 Indien nodig kunt u veel eten. (9). Verticaal 1 De beste dertig verber- gen iets innigs. (5) 2 De snelheid, waarmee men in een kring loopt. (9) 3 Dat beest moet aan de riem wor den uitgelaten. (10) 4 Stoppen met het handwerk. (7) 5 De onbekende ossen vonden het maar flauwekul. (7) 6 Voor 'n lire wilde hij wel even spelen. (4) 7 Er zit 'n aal op't ge- steente. (5) 8 Een klein beetje licht water. (9) 13 Het monster is zicht- baar op een metalen plaat. (10) 14 Het maakt de eland boos, dat alles zo wanordelijk gaat. (9) 16 Dit is een prijs van niks. (9) 18 Dit lokaal kan niet alleen gebruikt worden om te eten. (7) 19 Het is beter de maat op te meten. (7) 21 Ik ben tegen deze doorgang. (5) 23 Voor een slang is het nodig kabaal te maken. (5) 24 Een hulpmiddel van kurk. (4). Horizontaal: 1. Tsardas, 6. Strauss, 12. Fiod, 14. Rank, 15. Et, 17. Koorknaap, 20. Og, 21. Nob, 23. Ira, 24. Ent, 25. Arm, 26. Eker, 28. Piket, 30. Ende, 31. Koket, 33. Lat, 34. Benen, 35. Olav, 37. Erna, 38. Mm, 39. Picasso, 40. Ba, 42. Maja, 44. Pose, 47. Moede, 49. Nek, 51. Salvo, 53. Bari, 54. Gered, 56. Slag, 57. Lsd, 58. Met, 59. Ria, 61. Erp, 62. Ee, 63. Ravennest, 66. Au, 67. Eire, 68. Peen, 70. Mallerd, 71. Vernuft. Verticaal: l.Tieneke,2. Af,3.Rik, 4. Dooi, 5. Adorp, 7. Trant, 8. Raat, 9. Anp, 10. Uk, 11. Segment, 13. Ik, 16. Toko, 18. Rail, 19. Neet, 20. Or- de, 22. Bekommerd, 25. Annabelle, 27. Rel, 29. Kadaver, 30. Een, 32. Tapje, 34. Broos, 36. Via, 37. Esp, 41. Embleem, 43. Adi, 45. Sas, 46. Oogpunt, 48. Oase, 49. Nete, 50. Kern, 52. Vara, 54. Gever, 55. Die- pe, 58. Mare, 60. Aser, 63. Ril, 64. Np, 65. Ten, 67. El, 69. Nu. Winwoord Kabinetsperiode gelukkige, goede moeder. Andere spanningen in het leven verhogen de kans op een post par tum depressie. Relatieproblemen, financiele problemen, een slechte begelei- na de beval ling of een huilbaby vormen allemaal risi- cofactoren waar terdege rekening mee gehouden moet worden. De eerste dagen na de bevalling ko men verschijnselen als spanning, prikkelbaarheid, gebrek aan eetlust en slaapproblemen regelmatig voor. Deze verschijnselen verdwij nen meestal op het ogenblik dat de' jonge moeder vertrouwd is geraakt met de zorg van de baby en het nieuwe ritme. Als deze verschijnselen na een tijdje niet verdwijhen, maar juist toenemen, is wellicht sprake van een post partum depressie. Wie zich voortdurend ongelukkig voelt, hele dagen piekert en con stant het gevoel heeft tekort te schieten kan het best contact opne- men met de huisarts. Rust tijdens de zwangerschap en na de beval ling is van groot belang om een de pressie te voorkomen. Er moet tijd vrijgemaakt worden zodat de moe der de mogelijkheid krijgt om al leen met haar baby bezig te zijn. Een goede bezoekregeling na de bevalling is dus geboden. Voor wie de zorg in huis alleen niet aan- kan, is het mogelijk een beroep te doen op de thuiszorg. Behalve rust en begrip is het ook mogelijk om een post partum trau ma medisch te behandelen. Extra vitamines, kalmeringsmiddelen, antidepressiva en/of een hormona le behan- deling kunnen lA/pl een uit- VVCI komst bie- den. Be- langrijk is het om hier niet zelf mee te gaan experimenteren. Voor alle geneesmiddelen geldt dat ze alleen in overleg en op voorschrift van de huisarts gebruikt mogen worden. Het van zich af praten van proble men is in vele gevallen een goede manier om deze te verwerken. Vaak schamen vrouwen zich om- dat iedereen toch verwacht dat ze gelukkig zijn. Ook al begrijpen an- deren het niet, praten blijft een middel om problemen te delen. Via Stichting Selene is het moge lijk om te praten met lotgenotes. De telefonische hulpdienst van de ze stichting biedt niet alleen een luisterend oor, maar geeft ant- woord op uw vragen, verstrekt in formatie en verwijst eventueel door naar vrijwilligers van de stichting. De Stichting Selene is gehuisvest aan de Nieuwegracht 24a in Utrecht. Informatie: 030- 2331717 of www.selene.nl. Deze gezondheidsrubriek wordt u aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, van Weel Bethesda ziekenhuis, Zorg en Welzijn Groep Zuid-Hollandse Eilanden, Re- gionaal Patienten Consumenten Platform Rijnmond, Delta Psychiatrisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Afro Celt Soundsystem - Further In Time, Volume 3 De in Engeland woonachtige band Afro Celt Soundsystem heeft vijf nationaliteiten in de gelederen: En geland, Ierland, Senegal, Guinea, Kenia en Frankrijk. De achtkoppi- ge groep ontstond halverwege ja ren negentig in Senegal waar pro ducer Simon Emmerson werkte met zanger Babaa Maal en een project startte waarin diverse ses- siemuzikanten konden participe- ren. Door de vrijblijvendheid ont stond een crossover van dance (elektronica), Ierse folk (fluit, bodhran, accordeon, mandoline, fiddle) en Afrikaanse elementen (kora, balafon, tabla's, djembe) ge- zongen in drie verschillende talen ROTTERDAM - Het Rotter dams Dagblad is een van de sponsors geworden van de Wednesday Night Skate 2001; het unieke evenement waar duizenden skate-liefheb- bers ook dit jaar aan zullen deelnemen. Vanaf 18 juli zul len jong en oud weer vier woensdagen lang een par- cours door Rotterdam atleg- gen. Rotterdams Dagblad zal met name de verkoop van de speciale 'No button No Brain" button die enkele weken gele- den nog door wethouder Jans- sens in ontvangst werd geno- men ondersteunen. De button die tien gulden kost is bedoeld om extra inkomsten voor de organisator, de Stichting Rot terdam Rolt, te genereren waardoor het gratis evene ment ook in de toekomst ge houden kan worden. (Mandinka, Gealic, Engels). Zo werd een Afrikaans-Keltisch ge- luid neergezet, muziek uit de 'glo bal village'. De groep speelde di verse malen op het wereldmuziek- festival WOMAD en maakte tot dusver twee albums waarbij de band werd omschreven als The Chieftains meet Chemical Bro thers. Op Further In Time wordt het beproefde recept herhaald: hypnotiserende ritmes balancerend tussen traditionele folk en moderne dance. Peter Gabriel, oprichter van WOMAD, levert op het album een vocale gastbijdrage. (BP) jkl07288 Taraf De Haidouks - Band Of Gypsies Sinds hun sensationele optreden tijdens het Womad-festival in 1991 is Taraf de Haidouks een van de meest geliefde zigeunerorkesten ter wereld. Overal treden ze op, be halve in eigen land: in Roemenie worden ze namelijk vooral gezien als inferieure zigeuners in plaats van topmusici. Met het vierde al bum Band Of Gypsies komt hier- aan hopelijk een einde. De cd be- vat live-opnamen van drie concer- ten van Taraf de Haidouks in Boe- karest. De band overschrijdt op- nieuw haar grenzen door buiten- landse gastmusici uit te nodigen: het Macedonische blaasorkest Ko- 9ani Orkestar, de Bulgaarse klari- nettist Filip Simeonov en de Turk- se percussionist Tarik Tuysuzoglu. Ondanks het taalprobleem lukte het tot een fascinerend samenspel te komen: virtuoze opzwepende muziek waar het speelplezier vanaf spettert. Het ontstaansproces van dit album is op film vastgelegd door de jonge Franse regisseuse Elsa Gatlif, de dochter van Tony Gatlif, en wordt als documentaire uitgebracht. Om bovengenoemde redenen is Band Of Gypsies een must voor liefhebbers van zigeu- nermuziek! (SvdP) kcxl688 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 grote zaal Rien de Rien van Sidi Larbi Cherkaoui Roel Dieltiens. Les Ballets C. de la B. Cho- reografie: Sidi Larbi Cherkaoui. Met Marie- Louise Wilderijx, Jurij Conjar, Liat Waysbort, Sidi Larbi Cherkaoui (dans), Roel Dieltiens (cello). 28 en 29 jun; 20.15; f 40,-/ 32,-/26,-; cjp/p65/r'dam pas f 32,-/26, -/21,- Diverse locaties - Rotterdam Boompjeskade Bootexcursie Rotterdam - Kinderdijk Dage- lijks vertrek met een luxe passagiersschip. Varende over de Nieuwe Maas en de Lek wordt u door een ervaren gids op de hoogte gehouden van alle bezienswaardigheden ge- durende deze vaartocht. na ongevaar 1 uur varen wordt er afgemeerd bij de gemeente Kinderdijk. Reserveren noodzakelijk 010- 2183131. t/m 6 sep; 10.45 en 14.15; f 27,50; kinderen t/m 12 jaar f 20,- (incl. entree mo- len) Schemertour op het water Inschepen par- tyschip 'Erasmus'. Opstapplaats Boompjes kade. 20.00 uur vertrek met 'Erasmus' o.l.v. een gids van Industrieel Toerisme. Tot 23.00 uur rondvaart door de Rotterdamse haven. Een unieke gelegenheid om op bijzondere wijze kennis te maken met de feeeriek ver- lichte haven vanaf het water. De tour vindt doorgang bij aanmelding van minimaal 50 personen. 4 jul; 19.30 tot 23.00; f 39,- Vertrek Hal Centraal Station Bij beeld 'Afscheid' Architectuur wandeling De jaren vijftig zijn het begin geweest van de niet meer weg te denken bouwactiviteiten in Rotterdam. Ook nu nog verrijzen er telkens weer nieuwe ge- bouwen welke bijdragen tot een steeds ver- anderend beeld van de stad. Deze wandeling toonteen aantal voorbeelden van de architec tuur welke sinds die tijd in het stadscentrum tot stand zijn gekomen. 28 jun; 10.00; f 5,-; aanmelden bij Gilde 010-4362844 Ned. Architectuurinstituut NAI Museumpark 25; 010-4401200 Festivalvande Architectuur Aansluitendop het programma Thuis in Rotterdam biedt het Festival van de Architectuur een weekend lang allerlei activiteiten, zoals bus- en bootexcursies, rondleidingen door architec- ten en openstellingen van bijzondere wonin- gen. I.h.k.v. het Festival treedt vanaf 1 junide website www.wonenindewolken.nl in wer- king. Informatie: 010-4369909 30 jun en 1 juli. Roze zaterdag 2001 Voor het eerst in de ge- schiedenis wordt in Rotterdam de Neder- landse Roze Zaterdag gevierd. Een bonte Gay Pride Parade met veel muziek trekt door de Rotterdamse binnenstad en mondt uit in een feestelijke manifestatie met artiesten en een informatiemarkt op en nabij het Plein 1940. De dag begint met een spirituele stone wall bijeenkomst in de Laurenskerk. 30 jun; 11.00 stonewall bijeenkomst; 13.00 Parade; www.rotterdamroze.nl Park bij de Euromast Zomerzondagen in het Park 7 zondagen we- reldmuziek, straattheater, kindervoorstellin- gen in een ongedwongen sfeer. 1 jul; 15.00- 17.00 Leuvehaven De Jas van Rotterdam Openluchtvoorstel- ling voor alle Rotterdammers op het Leuve- hoofd die gedurende 6 weken iedere avond te zien zal zijn. In de voorstelling maakt het pu- bliek een spectaculaire virtuele reis door het verleden, heden en de toekomst van het Rot terdamse met behulp van laserprojecties, Film, video, animaties, geluid en muziek en ruimtelijke constructies t/m 4 aug. Museumpark De Parade De 1 le editie van de Parade gaat in Rotterdam in premiere! Dit 12 dagen lang durend mobiel theaterfeest biedt tientallen programma's en attracties bestaande uit the ater- en dansvoorstellingen en film, amuse ment, muziek en variete en nog veel meerra- riteiten. De Parade is overdag en's avonds te bezoeken. Met theatertenten, zweefmolen, fontein, mini reuzenrad en meer... t/m 1 jul; meer info www.deparade.nl Zuiderpark Metropolis Festival Met: Brainpower, Mo Solid Gold, Train, My Vitriol, Incense, Quick Brite, Superheroes, Face Tomor row, Incognegro, Illy Noiz, Snow Patrol, The Moldy Peaches, The Strokes, Momo, Bagh- daddies, Celtica, Angels Agony, Hekate en Suicide Commando. 1 jul; 13.00-21.00; gratis de Doelen Schouwburgplein 50; 010-2171717 hal grote zaal Latin Dance Night Met optredens van Or- questaPegasaya en Masalsa van verschillen de latin top-DJ's 29 jun; 22.00-05.00; f 30,-; cjp/p65/ram pas f 25,- Splash Kaapverdische colan dance gespeeld door Splash, de meest populaire band op de Kaapverdische Eilanden. 30 jun; 22.30- 04.00; f 35,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,- Willem Burgerzaal Caminhos do Mar Met o.a. Manuel D'No vas, lido Lobo, Americo Brito en Zecadi Nha Reinalda. Een concert waarin vooraanstaan- de Kaapverdische zangers en zangeressen de weg over zee bezingen in moma en cola- deira's. 29 jun; 20.15; f 30,-; cjp/p65/r'dam pas f 25,- Prinsekerk Schepenstraat 69; 010-4665279 Concert Philharmonie o.l.v. Daan Admiraal m.m.v. Valentin Zhuk, viool. Werken van Tsjaikovski - Ouverture Romeo en Julia; Sjostakovich - Vioolconcert nr.l; Ravel Moussorgsky - Schilderijententoonstelling. 30 jun; 20.15; f 25,-; cjp/p65 f 20,- Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Orphanage (NL gothic metal), Mharyo (NL gothic metal?). 30 jun; 20.00 The Undead (US punkn' roll), Devotchka's US all female Exploited punk), Foxy (US melodieuze punk/ex Social Disortion). DJ's Neverm?nd Serious. 4 jul; 21.00; f 7,50 D.O.A. (CDN he) Support. 3 jul; 21.00 Jazzcafe Dizzy 's-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Piet Lichtveld Quartet Piet Licht veld, gitaar, Niels Tausk, trompet/bugel, Eddie Lam- merdink, slagwerk, Joep Lumeij, contrabas. 3 jul; 22.00 Bluessocieteit L' Esprit Wendeldijk 25; 06-50992595 The Kingsnakes Rhythm Blues. 30 jun; 20.30-02.00; f 12,50; leden f 7,50 Wijkgebouw de Esch Rijnwaterstraat 7-23; 010-4520520 Oude muziek uit Rotterdam en Portugal Alexander Kamerkoor i.s.m. een klein in- strumentaal ensemble en enkele solisten een concert in de Paleiszaal. 28 jun; 20.15; Vrij- willige bijdrage Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 Salon de la Salsa Salsa patys in Calypso, el ke laatste zaterdag van de maand met DJ Wil ly. 30 jun; 23.00-05.00; f 15,- Open Mic met DJ Cutnice en host MC Dyn @mic010. 2 jul; 22.00-01-00 Vertrekhal Holland Amerika Attila Rotterdamse Opera. In 2001 is het 100 jaar geleden dat Giuseppe Verdi stierf. Ter gelegenheid daarvan voert de Rotterdamse Opera Verdi's Attila op. Dit in samenwer- king met het orkest Continuo o.l.v. Marco Bons en in de regie van Jan Bouws. 5 t/m 8 jul Lucky Star, Off Corso, Bateau After Party Gay Pride Rotterdam In diverse di sco' s en eetgelegenheden groot After Party met verschillende acts en djs. Meer info: 06- 28122006, www.to-come.nl, info @to-co- me.nl 30 jun; 18.00-06.00; f 50,-; vvk f 42,50 Now Wow In het St Jobsveem Lloydstraat 30; 010-4771074 MTC Party Teenage Blitz VJ's: Barkode. DJ's: Laidback Luke, Danny Howells (U.K.) Lacroix, Miss Sheila, Prinz, Classie30jun; 22.00-07.00; f 60,-; voorverkoop f 50,- Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Festa Brasilera Een gevarieerde middag vol Braziliaanse muziek en dans. Voor alle leef- tijden. 1 jul; 15.00; gratis Kriya Familia Kindermiddag met swingen- de muziek uit Brazilie. 4 jul; 15.00; f 2,50 Waterfront Boompjeskade 10; 010-4145288 SKVR Presentatie 25 t/m 28 jun Best Beatz Party I.s.m. Popunie. 29 jun; 21.00 On tha acid trip The 2nd Edition. Classic Acid, electro Acid, techno Acid. DJ's: Sid (Crownchamp) - Flipjack (Crownchamp) - Drifter (U-Trax). 30 jun; 22.00; f 10,- Waterfront(tent) op Metropolis Festival 1 jul Matika Tekno experimental. 5 jul; 22.00; f 3,75 SKVR Popwerkplaats presentatie 3 jul; 19.30; gratis Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 BlaUW gaat RoZE! In het kader van Roze Week wisselt literair cafe BlaUW van kleur en gaat RoZE. 28 jun; 20.30; f 15,-; cjp/p65 r'dam pas f 12,50 Zaal de Unie Mauritsweg 34; 010-4141666 De Stad als Muze, dee 12 Rotterdam Roze. Een debat vindt plaats over de spanning tus sen westerse geschiedschrij ving en de utopie van een heterogene samenleving. 29 jun 2001; 20.30; gratis Toren Laurenskerk Grotekerkplein 3; 010-4130900 Torenbeklimming excursie naar het 17de eeuwse carillom o.l.v. stadsbeiaardiers Ge rard de Waardt Geert Bierling. 30 jun; 12.00; gratis Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Open Orgeldag De dag wordt om 16.00 uur afgesloten met een orgelconcert door Gerard van der Zijden, organist van de Oude Kerk te Delfshaven. 30 jun; 11.00-16.00; gratis Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Openstelling Het voor Rotterdam en omge- ving zo unieke barokke, houtgesneden schuilkerkinterieur uit 1720 zal opengesteld worden aan het publiek. 30jun; 10.00-17.00; gratis All Bikes Jonker Fransstraat 91-93 Rotterdam Roze Roots Rotterdam Roots or- ganiseert ism Rotterdam Roze steptochten en stads wandelingen door Roze Rotterdam, on der begeleiding van City Hosts. De steptoch ten duren 2,5 uur incl. pauze. Stadswandelin- gen duren 2 uur en starten 2 keer per dag: 1130 bij de Schouwburg en om 15.30 uur bij Nostra, Van Oldenbarneveltstraat. t/m 1 jul (beh. za f 25,- incl. roze kaart Arboretum Trompenburg Honingerdijk 86; 010-2330166 Avondopening Evt. aktiviteiten rondom de ze avondopeningen worden nog bekend ge- maakt. 29 jun; 09.00-22.00 Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495(tape)/ 4431431 Mammoetopgraving in Diergaarde Blij dorp Kinderen kunnen als archeoloog hele maal uit hun bol gaan. Zij gaan hier op zoek naarechte fossiele botten van mammoeten en andere dieren. Als toekomstige wetenschap- per mogen zij graven, krabbelen, borstelen, botten determineren en skeletten namaken. Opgeven kan alleen op de dag zelf bij de op- graving. Reserveren is niet mogelijk. Info: 010-4431456. 30 jun t/m 2 sep; f 5,- Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 2001 Tikken in de Roos Multidisciplinair, workshop, radioprogramma over agressie, geweld sport. 30 jun; 9.30-17.30; f 10,-; aanmelden: uppertuning @hotmail.com Van Nichtenkit tot Gay mix 50 jaar homole- ven in Rotterdam. Film van Rob de Vries. 28 jun; 20.00 Diverse treinstations Architectuurmanifestatie Beneluxlijn Sta tions in aanbouw decor voor kunstvoorstel- lingen. Vier van de zes stations van de Bene luxlijn, vormen in de laatste drie weekenden van juni en het eerste weekend van juli het bijzondere decor voor film-dans- en theater- voorstellingen. Voor meer info 010- 2088666, of www.ret.rptterdam.nl, ww- w.rotterdam2001.nl 30 jun Stadhuis Rotterdam Coolsingel 4.0; 010-4179111 Honeymoon Tijdens de Honeymoon kunt u genieten van diverse exposities of een dutje doen in het huwelijksbed. Het huwelijkspro- ject is onderdeel van Ruimte Bezetten; een seriekunstprojecten in het Stadhuis in het ka der van Rotterdam 200128 en 29 jun; 11.00 tot 14.00 Station Blaak Oude Haven The Garden Dagelijkse grote tent program- mering varierend van clubavonden tot kin- dervoorstellingen, modem circus en buiten- podium, kiosk, sushi bar, soep juice bar met verrassingsoptredens. t/m 30 jun; Bui- tenterrein gratis; grote tent varierend Theater De Evenaar in het Wereldmuse- um Rotterdam Willemskade 25; 010-2707172 De andere liefde (Club Asia) Club Asia vormt tijdens Rotterdam Roze 2001 het de cor voor de wereldpremiere van de docu- mantaire Home of Gay. 28 jun; 19.00; f2^,-j; cjp/p65/r'dam pas f 20,- incl. maaltijd De andere liefde bezongen (Islam) D&2e avond met als thema islam en homoseksualf- teit toont enkele facetten van de rijkdom de uitingen van homoseksualiteit. 29 ju|$t 20.15; f 15,-; cjp/p65/r'dam pas f 12,50— V2 Organisatie, centrum voor kunsLm technologie 1J5£(j Eendrachtsstraat 10 (NDU pand); Q1& 2067272 Zelfsolarbots en chaotische soundmodules bouwen Workshop. Kunstenaars Hahn, Vui en Schreiber leren deelnemen hoe zij op een- voudige wijze hun eigen lichtgevoelige ge- luidsmodules en solarbots kunnen solderen. Plaatsen beperkt, reserveer tijdig, contact Nat Muller via e-mail nat v2.nl ofbelOJO- 2067272-3 en 4 jul; 14.00-18.00 Neptunus Honkbalstadion Abraham van Stolkweg 31; 010-4375369 9e Rotterdam Baseball World Port Tourna ment Deelnemende teams o.a. Paderbom; San Marino; Mortsel. 28 jun t/m 8 jul; 14.00 of 20.00 Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Mini Maxi 'CITY'. Diverse apecten van 'de stad' Rotterdam worden vormgegeven in een voortdurend veranderend decor. Mini Maxi worden bijgestaan door vele (inter)na- tionele artiesten. t/m 29 jul; 14.00 en 20.00; f 125,-/110,-/95,-; cjp/p65/ r'dam pas f 120,-/ 105,-/90,- O.T. Theater a/d Mullerpier Sint-Jobsweg 3; 010-4769029 Seven Sins Back to the Future Rotter dams Lef, Onafhankelijk Toneel en The Freddie Hendricks Youth Ensemble of At lanta. In het kader van Transatlanta geven Amerikaanse en Nederlandse jongeren pre- sentaties van workshops o.l.v. Freddie Hend ricks, Elike Kosterm Ton Lutgerink en Jolan- da Spoel. 27 t/m 30 jun; 20.00; f 15,-; cjp/ p65/r'dam pas/ stud./schol. f 10,- B.L.A.C.K. (Better Left A Colored Kid) The Freddie Hendricks Youth Ensemble of At lanta. Achttien Amerikaanse jongeren in een wervelende voorstelling over de keuzes die zij maken in hun leven. 4 jul t/m 7 jul; 20.00; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas/ stud./schol. f 12,50 Rotterdamse Schouwburg.kl zaal Schouwburgplein 25; 010-4118110 Vita Virginia van Eileen Atkins. Carrous el. Vertaling en regie: Matin van Veldhuizen. Met Nettie Blanken, Trudy de Jong. Geba- seerd op de briefwisseling tussen Virginia Woolf en Vita Sackville-West. t/m 1 jul; 20.30; f 22,50; cjp/p65/r'dam pas f 17,50; jongeren f 10,- Theater 't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-4667778 Kijk. - Toevallig? - Verder. Dan Glas in Lood. 29 jun t/m 1 jul Westelijk Handelsterrein Van Vollenhovenstraat Lazarus Schouwburgproductie/Peter Son- neveld. Regie: Peter Sonneveld. Tekst o.a. Jules Deelder, Anna Enquist, Willem Jan Ot- ten, Anne Vegter. Tien Nederlandse dichters schreven 21 dramatische monologen waarin bekende en onbekende Rotterdammers als Lazarus uit de dood herrijzen Met o.a. Marti- ne Crefcoer, Ferdi Janssen, Joop Keesmaat e.a. t/m 7 jul (beh. ma zo); 19.30; f 40,-; cjp/ p65/r'dam pas f 32,-; jongeren f 15,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 23