'De Jas van Rotterdam' onthult geschiedenis van de Maasstad MA AD MUf 'Liefdesgeschiedenis, tegen de achtergrond van Pearl Harbor' BHHBI ■s maasstad Breitner in Rotterdam Veertiende editie van het Metropolis festival preview ALLR0UND VERK0PER VERKOPER COMPUTER SUPPLIES BEZORGMEDEWERKER SCHEEPVAART ELEKTRONICA VERKOPER LOGISTIEK MEDEWERKER GASTVR0UW EN CAISSIERE SERVICE COUNTER MEDEWERKER VACATURELIJN 010-4.618.618 Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa ROTTERDAM - Een show met theater, laser, licht- en geluidseffecten die in vogel- vlucht de geschiedenis van Rotterdam laat zien. Dat is in het kort 'De Jas van Rot terdam', de bijzondere voor- stelling die de komende zes weken te zien is op het Leu- vehoofd naast de Erasmus- brug. Het publiek kan iedere avond vanaf half twaalf gra tis van dit 'spektakel aan de Maas' komen genieten. Af- gelopen vrijdagavond vond de premiere plaats. M ROTTERDAM - Tijdens de Tweede wereldoorlog duurde het vrij lang voor Amerika zich er echt mee ging be- moeien. Pas op 8 december 1941 verklaarde president Franklin D. Roosevelt de oorlog aan Japan, en drie da- gen daarna ook aan Duitsland en Italie De aanleiding hier- voor was de Japanse aanval op zondag 7 december op de Amerikaanse marinehaven op Pearl Harbor. Deze aanyal staat centraal in de film 'Pearl Harbor' die vanaf deze week in Nederland te zien is. film Meer dan 60 jaar Correct Electronics in Rotterdam, een toonaangevend innovatief bedrijf succesvol in zowel de consumenten als de zakelijke elektronica. Eerlijkheid, duidelijkheid, kwaliteit van advies en service kenmerken onze manier van handelen zowel naar collegae, de consument als zakenman of zakenvrouw. Bent u klaar met uw studie en vindt u het leuk om klanten te adviseren, dan ligt hier uw kans. Voor een leuke baan met toekomst gaat u naar Correct. Start als aankomend verkoper bij Correct en leer het vak! In de praktijk en via onze multi media training wordt u opgeleid tot verkoper met doorgroei mogelijkheden naarde afdeling die u het leukst vindt! U heeft kennis van computers en software op MB0 niveau. U adviseert onze klanten bij de juiste keuze binnen ons zeer uitgebreide assortiment. Affiniteit met telecommunicatie is een pre. Bereidheid tot verdere opleiding een vereiste. U bent representatief, heeft een rijbewijs B, een elektronica opleiding of aantoonbare ervaring en u kunt zelfstandig werken. U levert en installeert de producten op de juiste wijze en u heeft een service gerichte instelling. Correct Marine voert een zeer breed assortiment voor plezier- en beroepsvaart. U adviseert onze klanten op een representatieve manier bij de aanschaf van marine elektronica van Fishfinder tot computergestuurd navigatiesysteem. De juiste kandidaat heeft een middelbare opleiding en affiniteit met nautische apparatuur verkregen via opleiding of hobby. U verwerkt dagelijks samen met uw collega's de inkomende en uitgaande goederenstroom van Correct. U bent accuraat en service gericht naar consument en collega. U heeft een flexibele instelling m.b.t. de werktijden en werkzaamheden. U rouleert in een team van medewerkers van de expeditie tot centraal magazijn. U bent representatief en vindt het leuk om op een nette en voorkomende manier onze zakelijke en particuliere klanten te helpen bij het verstrekken van informatie en het afrekenen van de aangekochte apparatuur. Kassa-ervaring is een pre. U bent representatief en in staat om onze klanten vriendelijk te helpen aan onze Service Counter, dat wil zeggen u analyseert de klachten, omschrijft deze duidelijk voor onze monteurs en zorgt voor een snelle afwikkeling. Basiskennis elektronica is een vereiste. Correct biedt u een leuke baan met toekomst binnen een dynamische onderneming. Vanzelfsprekend met mogelijkheden voor doorgroei en het volgen van trainingen o.a.: onze Multi-Media opleiding. Spreekt een van deze functies u aan neem dan contact op met de heer Klinge tel. 010-4.618.618 of schrijf een sollicitatiebrief met C. V. en pastoto naar' Correct B.V. t.a.v. Personeels Zaken, Postbus 3566,3003 AN Rotterdam. Woensdag 27 juni 2001 ROTTERDAM - Willy DeVille heeft sinds zijn debuut in 1977 me- nig hart gestolen. Helemaal toen hij met zijn vertolking van 'Hey Joe' wereldwijd de hitlijsten be- stormde. Eerst nog onder de band- naam Mink De Ville, maar vanaf 1987 onder eigen naam toerend, stond hij onder meer op Pinkpop en op 4 en 5 juli op het podium van Nightown. Deze markante ver- schijning (steunend op een wan- delstok, draagt zijn lange lijf een bleek gezicht met lang zwart haar, zo weggelopen van een horrorset) woont tegenwoordig in New Or leans, naast een Voodoomuseum, maar zijn eigen magische krachten overtreffen alles. Beide optredens in Nighttown beginnen om 21.00 uur en kaarten kosten 65,-. WaterFront organiseert vrijdag een Best Beatz Party in samenwer- jsjng met de Zuid-Hollandse Pop- unie. Op deze all-night party wordt de 'Best Beatz 2001 cd' van de Zuid-Hollandse Popunie gepresen- teerd. Vier van de zes regionale dance-acts die op deze cd te horen zijn, geven een live-performance; Phil Martin, EsAge, Longplayers en L 'Afrique. De avond begint om 21.00 uur, entree tien gulden. Op dinsdag is er weer een presentatie van de SKVR popwerkplaats in WaterFront. Wie in februari 2002 tijdens zo'n presentatie zelf op dat podium wil staan dient zich snel op te geven voor een van de cursussen van de SKVR Popwerkplaats (010-419.41.81 of www.skvr.nl). De presentatie begint dinsdag om 19.30 uur en de entree is gratis. Baroeg heeft vrijdag weer een af- ldvering van De Dansfabriek: In- 3«pendance 2001, waar deze keer tine motoren worden gepresen- teerd. Inclusief een onvervalste Burn-Out. De zaal gaat om 21.00 uur opent en de entree bedraagt drie rijksdaalders. Een dag later speelt het Nederlandse Orphanage weer eens in Baroeg. Als voorpro- gramma de rockband A.J. Mharyo en deathsquad Detonation. De eer- ste band staat vanaf 21.00 uur op het podium en kaarten kosten f 17,50. Zowel WaterFront als Ro- town staan zondag op Metropolis, waarover hieronder meer. Nighttown tenslotte heeft vrijdag vanaf 20.00 uur een Gay Suprise. De avond begint met Stand up Co medy, waarna het overgaat in een dansfeestje. De entree bedraagt 40,- 27,50 alleen feestje). Za- terdag in Nighttown Ballroom, een dance-avond verzorgd door het Verse Geesten-team, bekend van Calypso Tunes. Aanvang 23.00 uur en kaarten kosten drie tientjes. Het optreden van Everlast op 2 juli in Nighttown is afgelast. MET VEEL PLEZIERl door Dik Vuik I 1 Een stapel containers als decor, een watervlakte als podium en de trappen van het Leuvehoofd als zaal. Rotterdamser kan theater bijna niet zijn. 'De Jas van Rot terdam' is bedacht door de beel- dend kunstenaars Eia Harkes en Peter ten Wolde. Opdrachtgever is de Stichting Rotterdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa. Ook betrokken bij het project is Janwillem de Kok, maker van de film 'Hartstocht en Heimwee in Rotterdam', eveneens een pro- ductie die de geschiedenis van Rotterdam als onderwerp heeft. 'De Jas van Rotterdam' is echter heel anders van opzet. Het is een theaterspektakel in de ware zin van het woord. Schijnbaar eenzaam zit de accor- deonspeler in het water op het po dium te spelen. Het is de intro- ductie van de show, met dan al toepasselijke liedjes als 'Toen zij van Rotterdam vertrokken...' Na zijn vertrek nemen twee grote vi- deoschermen links en rechts van het podium het programma over. En de stapel containers niet te vergeten, waarop lichtbeelden verschijnen. Rotterdam als vis- sersdorp, haringsorterende vis- sersvrouwen, de mannen van Piet Hein, in een aantal scenes komt de geschiedenis van de stad voor- bij. Sommige scenes zijn ge- speeld door acteurs, andere, wor den in beeld gebracht door uni- matiefilmpjes of historische film- beelden. Momentopname uit de spectaculaire voorstelling 'De Jas van Rotterdam', die tot 4 augustus gratis te bezoeken is aan het Leuvehoofd naast de Erasmusburg in Rotterdam. foto: Dick siuijter Zoals het bombardement van Rotterdam bijvoorbeeld. Op de videoschermen verschijnen de echte beelden van de brandende stad, terwijl op de containers kunstmatige beelden van duikbom- menwerpers verschijnen. Ook monu ment De Boeg wordt dan even bij de productie betrokken: de vlammen van de brandende stad worden er op ge- projecteerd 'De Jas van Rotter dam' eindigt met de opbouw van het hedendaagse Rotterdam. Beelden van schepen, van ha vens... Passeert daar de Delft al niet? Het historische linieschip dat in Delfshaven nagebouwd wordt? Het kan een illusie zijn, want uiteindelijk is de hele voor stelling een illusie. Maar wel een boeiende illusie, die de bezoeker in een half uur een aardige culturele Tate night snack' geeft. Waarom zo laat op de avond? Dat kan niet anders, want het moet absoluut donker zijn om de beelden goed te kun- nen zien. Burgemeester Opstelten zelf beeindigt de show met een roeitochtje over de Maas, 'op weg naar Zuid'. Een kostelijk beeld, dat doet vermoeden dat de steeds meer besproken derde stads- brug hele maal niet no- dig is. Ge- woon een roeibootje aan de Maas- boulevard pakken en hoppa, de rivier over. De Maas over, die iedereen door de aders vloeit. Zo is de sfeer in elk geval, die 'De Jas van Rotter dam' oproept. Al met al is 'De Jas van Rotter dam' zeker een aanrader, al ko men de aan elkaar gepraatte sce nes op de videoschermen soms wat gemaakt over. Maar ook zon- der de hele tijd op het puntje van de trap te zitten, blijft 'De Jas van Rotterdam' 66n van de leukste buitenevenementen die tot nu toe in het kader van Rotterdam 2001 het daglicht hebben gezien. De voorstelling is gratis en boven- dien goed te combineren met an dere uitgaansdoelen in hartje stad. En zoals Bert van Meggelen tijdens de introductie van de eer- ste voorstelling al zei: „Deze jas past ons allemaal, want het is de jas van Rotterdam' 'De Jas van Rotterdamis tot en met 4 augustus 2001 dagelijks te zien aan het Leuvehoofd naast de Erasmusbrug. Aanvang dagelijks om 23.30 uur. ROTTERDAM - Voor het eerst worden de foto's die George Hendrik Breitner (1857-1923) rond 1900 heeft gemaakt van zijn geboortestad Rotterdam gepresenteerd. Onder de titel 'Breitner in Rotterdam. Foto- graaf van een verdwenen stad' zijn de foto's van 1 juli tot en met 2 September te zien in het Nederlands Foto Instituut en in een uitgave van het Rijksbureau voor Kunsthistorische Docu- mentatie. De foto's van Breit ner vertegenwoordigden des- tijds een geheel nieuwe stijl in de fotografie en komen zeer modern over. Met onscherpe partijen, een scheve horizon en mensen die per ongeluk door het beeld lijken te lopen, was hij zijn tijd ver vooruit. De foto's vormen samen met het video- project 'Breitner Co.' van Hans Werlemann een unieke dubbeltentoonstelling over de stedelijke ervaring en de in- vloed van visuele media op de ontwikkeling en onze manier van kijken naar de stad. Opname van een eerdere editie van het Metropolis festival. Archieffoto ROTTERDAM - De veertiende editie van het gratis toegankelijke Metropolis festival vindt dit jaar plaats op 1 juli, als vanouds in het Zuiderpark naast Ahoy'. Vorig jaar ontstond een unieke samen- werking tussen Rotown en Water Front die samen de programme- ring op het podium van het festi- valcafe hebben verzorgd. Deze succesvolle formule met clubs uit Rotterdam wordt dit jaar uitgebreid. Diverse andere toon- aangevende zalen uit het Neder landse clubcircuit zullen zich ook met hun eigen programma profile- ren in een vijftal tenten. Metropolis wijkt met dit concept af van de ver- trouwde podia in de open lucht, al blijft het grote hoofdpodium ge- handhaafd waarop de 'nouvelle cuisine' van de (inter)nationale popmuziek te zien zal zijn. Tussen 13.00 uur en 21.00 uur kun je de volgende bands op het hoofd podium aan het werk zien: The Apers, Blackmail, Dr Ring-Ding Senior Allstars, Brainpower, Mo Solid Gold, Train, Danko Jones en My Vitriol. Daarnaast staan er tientallen bands en acts in een van de vijf tenten. Speciaal voor de kleintjes is er een kinderprogram- ma, het duo Dirk Scheele Peter. Ook Adrian's Rhythmbox is op het festival terrein te vinden. In zijn percussiewokshop verandert een willekeurige groep kinderen bin- nen een paar minuten in een dyna- mische percussiegroep. Een gezel- lige festivalmarkt met kraampjes vol sieraden, kleding en hapjes maken het festival compleet. Voor informatie en het complete programma: www.metropolisfesti- val.nl oftelefoon 010-2821915. „Toen ik voor het eerst hoorde dat er plannen waren om een fdm te maken over de aanval op Pearl Harbor, vroeg ik me echt af wie dat aan zou durven", vertelt regisseur Michael Bay. „Er zou een hele vloot aan slagschepen nodig zijn, die niet meer bestaan. Die produc tie zou grootser worden dan 'Tita nic'." Deze voorspelling van Bay, bleek waar. Het budget voor de film die hij uiteindelijk zelf zou gaan maken met producent Jerry Bruckheimer, bedroeg naar ver- luidt 350 miljoen gulden. Niet zo gek als je bedenkt dat bij de Japanse aanval op het paradijse- lijke Pearl Harbor op Hawai 353 Japanse toestellen betrokken wa ren. Vier Amerikaanse slagsche pen werden tot zinken gebracht, een vijfde schip kapseisde en een zesde liep aan de grond. In totaal werden elf schepen tot zinken ge bracht en bijna tweehonderd vlieg- tuigen vemietigd. Wie dat wil overbrengen op het witte doek, moet van goede huize komen. In het geval van Michael Bay en Jerry Bruckheimer hoeft men daar niet bang voor te zijn. Ze maakten eer- der samen de groots opgezette ac- tiefilms 'Bad Boys', 'The Rock' en 'Armageddon'. Niet voor niets ziet de aanval er spectaculair uit. Michael Bay: „Ik heb vele historici gesproken om er- achter te komen hoe ik deze aanval aan het publiek wilde laten zien. Dan verzin ik dus absurde shots, zoals het volgen van een bom die naar beneden valt. Dat doe ik het liefst, gebeurtenissen op een ande- Ben Affleck en Josh Hartnett spelen de hoofdrollen in de romantische oorlogsfilm 'Pearl Harbor'. re manier laten zien." Toch moe- ten we 'Pearl Harbor' volgens de producent niet zien als een oor logsfilm: „Het is een liefdesge schiedenis, tegen de achtergrond van de gebeurtenissen op Pearl Harbor. Maar de basis zijn de emo- ties van de hoofdpersonen, de ro- mantiek en hun liefde voor el- groep Amerikanen die meevecht van de Engelsen in de Battle of Britain - waardoor de twee van el kaar worden gescheiden. Onder- tussen worden Evelyn en Danny overgeplaatst naar Pearl Harbor op Hawai. Ze zoeken steun bij elkaar als het bericht arriveert dat Rafe is omgekomen. Als hij uiteindelijk kaar", aldus Jerry Bruckheimer. 'Pearl Harbor' gaat over twee jon- ge waaghalzen Rafe McCawley (Ben Affleck) en Danny Walker (Josh Hartnett). Zij kennen elkaar sinds ze jonge kinderen waren en zijn nu allebei in dienst in de Ame rikaanse luchtmacht. Rafe is ver- liefd op verpleegster Evelyn Ste wart (Kate Beckinsale). Hij meldt zich echter aan als vrijwilliger voor het Eagle Squadron - een toch terugkeert, leidt dat tot drie gebroken harten. Voor ze de kans hebben gekregen om hun proble- men de wereld uit te helpen, ver schijnen Japanse oorlogsvliegtui- gen boven Pearl Harbor, die de aanval inzetten. Dat deze film vooral bedoeld is om geld binnen te halen, blijkt wel uit het feit dat voor de Japanse markt een speciale poster werd gemaakt. Geen Japanse vliegtuigen die op weg zijn naar hun doelwit - zoals op het affiche voor de rest van de wereld staat - maar een gezellige en romantische foto van de drie hoofdrolspelers. Bovendien zijn naar verluidt in de Japanse versie dialogen aangepast. 'Vuile Jappen' is daar overal veranderd in 'Jap pen', om het Japanse publiek niet tegen de Amerikaanse film in het harnas te jagen. Inmiddels is 'Pearl Harbor' aan de kassa een hit. Alleen in de VS bracht de film tot half juni al 160 miljoen dollar in het laatje. Vol gens hoofdrolspeler Ben Affleck ademt de film de sfeer uit van klas- sieke films als 'Gone with the wind': „Het lijkt wel alsof 'Pearl Harbor' net na de Tweede wereld oorlog is gemaakt, in de jaren veer- tig. Het roept de sfeer op van de gouden jaren van Hollywood en die romantische, groots opgezette epische films die ze toen in Holly wood maakten." Wie daar van houdt, en van een spectaculaire aanval met honderden bommen- werpers, moet 'Pearl Harbor' ze ker gaan zien. WERK V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 31