maasstad Eigenaar stuk grond duikt op en weigert verkoop aan ontwikkelaar WWWJEX.NL juV/el WERKEN STUDEREN Exchange krant SCHIEDAM Nieuwe bouwplannen voor Westmolenstraatgepresenteerd Eerste Stadserffestival bruisend wereldmuziekfeest www.kbk.nl maaspost AAAVO, HAVO, VWO in 1 jaar Woensdag 27 juni 2001 maasstad kerk maasstad weekbladen XQ52 SCHIEDAM - Wel een Stadserffestival, geen Stadserffestival, toch wel een Stadserffestival of toch weer niet? Het organiseren van het Stadserffestival vertoonde de afgelopen periode veel over- eenkomsten met een knipper- licht. Deze onzekerheid is in- middels ruim achterhaald. Het eerste Stadserffestival staat definitief op de rol en beloofd, als alle aangekon- digde wereldmuzikanten zich aankomend weekeinde daad- werkelijk op de twee podia op het Stadserf vertonen, een echte knaller te worden. IN 3 JAAR HBO DIPLOMA SPD/BEDRIJFSADMINISTRATIE OF MAKELAARDIJ/ASSURANTIEN MET SALARIS, OV JAARKAART EN STUDIEFINANCIERING SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk organiseert maan dag 2 juli zomerkoersbal in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. Donderdag 19 juli kunnen er pannenkoeken worden gegeten in De Woudhoek van 12.00 tot 14.00 uur. Dat is een gulden per pannenkoek. Mandala's Boekverkoop Z.O.S.-radio Dagje uit varen Een van de grote publiekstrekkers beloofd hiphop/reggae-formatie Postmen te worden. De nationaal bekende Rotterdamse band scoorde al menige hit met haar debuutalbum 'Documents'. over devesten 3 3116 ad schiedam CURIOSA -ROMMEL verzamel-hobbymarkt GAT VAN BOMBERS Popworkshops Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande ad res- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Erasmus College BEZOEK ONZE VEILING EUROPE mm Hervormde gemeente Magnalia Dei Kerk zo 1 0.00 uur. ds G. de Lang. Chr. Scholengemeenschap Aqua- fliarijn zo 10.00 uur. ds. A. Muilwijk (Ge- reformeerde Bond). Magnalia Dei Kerk zo 17.00 uur. ds. W. Verboom (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. dhr A.F. Ruijl. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 09.30 uur. ds. W.R. van Wieren. De Ark, Hargplein. 09.30 uur. Gesloten. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. T0.OO uur. ds. G. de Lang. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds. €;A. Philipse. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: ds. W. van der Veer. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: leesdienst. 14.30 uur: ds. C.J. Drooger. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. hr. B. Griffioen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. -- '3.30 uur. II.00 uur. "Parochiekerk St. Jan de Doper- Tlsitatie .Mgr. Nolenslaan 99. zo 1-0.30 uur: zondagsviering met kobr- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. H.J. Bos. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk "Magnalia Dei Kerk. Eiite tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Metwerk VSP -Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. deKoning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 - 4738322 J. van Merwijk Telefoon 010 - 4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Ro'terdams Dagblad b.v. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Projectont- wikkelaar Bokx en de ge meente dachten alles in kan- nen en kruiken te hebben. Er werd een nieuw plan ge- maakt voor minder, maar ruimere huizen in de West- molenstraat. De gemeente wilde snel vergunning ge- ven door een artikel 19 pro cedure te starten, zodat pro- jectontwikkelaar Bokx op korte termijn de eerste paal de grond in kon slaan. Tij- dens de presentatie van de bouwplannen, afgelopen week, stond er halverwege de avond echter ineens een man op die flink roet in het eten gooide. Wapperend met een bundel officiele pa- pieren vroeg hij dreigend: „Hoe kunnen jullie praten over bouwplannen terwijl het onze grond is?" Iedereen keek achterom naar de spreker die zwaaide met de eigen- domspapieren van een deel (zes- honderd vierkante meter) van het terrein. „Schandalig", riep hij uit, ..Plannen maken op iemand anders terrein. Zelfs de gemeente heeft vorige week grondboringen verricht op onze grond. Wat den- ken jullie wet?!" Als een bom sloeg deze medede- Hng in tijdens de voorlichting- avond van de vernieuwde plan nen in en rond de Westmolen- straat. Eigenlijk geen nieuwe plannen, maar meer aangepaste plannen op een idee van vijf jaar geleden. Toen verdween een plan voor woningbouw in de Westmo- lenstraat door vormfouten en te hoge kosten (twee lagen garage) in de prullenbak. Hoog tijd om het weer te probe- ren met een aangepast plan. Het plan bevat nu minder woningen (van 76 naar 55) en een laag gara ge voor honderd auto's. De archi tect had in het centrum de oude plannen wat opgefrist met stel- ling-, pleinwo- ningen, appar- tementen en stadsvilla's. Met een nieuw, semi- openbaar plein tegenover de Walvischmolen, bebouwing aan weerskanten van de Westmolen- straat en een nieuw hofje met gietijzeren hekwerk waar vroeger de Mariaschool stond. Met prij- zen vanaf fl. 420.000 tot en met meer dan acht ton voor de stads villa's. ProjectontwikkelaarBokx Vastgoedontwikkeling b.v. is de bedenker van de vernieuwde po- ging om de jarenlange kaalslag tussen Westvest, Walvisstraat en achterkant van de Lange Haven vol te bouwen. Zodat dit deel van het centrum samen met Het Arse- naal van Jan des Bouvrie weer een exclusieve uitstraling krijgt. Als ware het een soort Montmar- tre van Schiedam. Maar daar steekt nu dus de eige naar van het stukje grond aan de Westvest een stokje voor. Die eigenaar is de Stichting Amantia en sinds 1989 in het bezit van zeshonderd vierkante meter grond naast de NPB-kerk aan de Westvest. De secretaris, prof. dr. E. Kimman, was speciaal uit Am sterdam overgekomen om be- zwaar te maken tegen de plannen op zijn terrein. De stichting van deze professor in de 'Ethische Economie'aan de VU universiteit in Amsterdam wil daar immers zelf een tehuis bouwen voor gees- telijk gehandicapten. „Wat denken die projectontwik- kelaar en de gemeente Schiedam wel", zo vatte hij woedend zijn kritiek op de bouwplannen op het terrein samen. „Kijk, dit is een prima plek voor zo'n verzor- gingshuis. Een mooie mstige plek in het centmm tussen woningen en aan een rustige weg." De stichting zegt hier dus zelf te zij- ner tijd te willen bouwen en denkt er niet over het lapje grond over te doen aan een commerciele pro- jectontwikkelaar. Maar volgens hem valt Bokx en makelaar Anke Bodewes hem steeds lastig met de vraag naar verkoop. Na de in- spraakavond wilde hij dan ook snel weg, terwijl de directeur van Bokx tevergeefs op straat achter hem aan liep. Ben ten Hove van Bokx project- ontwikkeling vertelt dat Bokx al geruime tijd bezig is om alle grond te verwerven in het gebied rond de Westmolenstraat. Met enkele prive-eigenaren is men al tot overeenstemming gekomen. Bijvoorbeeld met dansschool Sit- ton, Musis Sacmm en waar- schijnlijk ook met de ING-bank voor wat betreft het parkeerter- reintje voor de bewoners van de flats aan de Westvest. Zelfs met enkele bewoners op de Lange Haven is een deal gemaakt dat zij via een ander pad toch hun huis en garage vanaf de Westvest kun nen bereiken. Ten Hove benadrukt dat Bokx graag wil praten over aankoop van het stukje grond van de stich ting maar dat deze stichting juist helemaal niet reageert op brieven of telefoontjes. „De telefoon wordt er zelfs opgesmeten", zegt hij vertwijfeld met de handen in de lucht. En Bokx weet zeker dat ze met ruilen of geld wel iets an ders voor de dwarse stichting kunnen betekenen. „We zijn toch volwassen mensen, nietwaar?" Postmen en Issac Delgado zijn grote publiekstrekkers De grote publiekstrekkers beloven hiphop/reggae-formatie Postmen uit Rotterdam en de Latijns-Ame- rikaanse artiest Issac Delgado te worden. Het Stadserffestival dat wordt ge- organiseerd op vrijdag 29 en op za- terdag 30 juni, wordt gepositio- neerd als een bruisend tweedaags wereldmuziekfeest met muziek en dans uit alle windstreken. Daar- naast wordt het evenement opge- luisterd met tal van smakelijke toe- giften op het culinair terras. Het internationale muziekfeest be- gint vrijdag om 19.00 uur. De af- sluiting is zaterdag om 01.30 uur. Het evenemententerrein is beide dagen gratis toegankelijk. De orga- nisatie is in handen van de Stich- SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens vindt zondag 1 juli een mandalatentoonstelling plaats. Tussen 13.00 en 16.30 uur kunnen de mandala's bezichtigd worden die door verschillende cursusgroe- pen gemaakt zijn. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In ftliaal Noord van de Openbare Bibliotheek Schie dam vindt 28, 29 en 30 juni een grote verkoop plaats van afge- schreven boeken. De verkoop wordt gehouden tijdens de ope- ningstijden van de bibliotheek: donderdag 28 juni van 14.00 tot 20.00 uur, vrijdag 29 juni van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag 30 juni van 10.00 tot 13.00 uur. Fili- aal Noord is gevestigd aan het Bachplein 589. SCHIEDAM - Bij ZOS-radio kan elke woensdag van 20.00 tot 22.00 uur geluisterd worden naar het klassieke muziekprogramma 'Di vertimento'. Het programma is thuis te beluisteren op het Schie- damse kabelnet 91.5fm. Wie een verzoekplaat heeft of iemand de groeten wil doen kan bellen met de studio, tel. 426 00 00. SCHIEDAM - Het Rode Kruis gaat 8 en 15 September varen met het mps. Usselstroom op de Zuid- hollandse wateren. De dagtocht wordt georganiseerd door de afde- ting Stadserffestival in samenwer- king met het Fortis Theater aan de Schie. Het doel van het festival is om Schiedammers wat extra's te bieden op cultureel gebied. Daar- naast vindt de gemeente Schiedam het belangrijk om het Stadserf meer te profileren als belangrijk cultureel centrum van de stad. Foto Roger van der Kraan Band (23.15 tot 01.30 uur). Een dag later spelen Latin Culture Brass (14.30 tot 15.00 uur), MC Sherlock Telgt (15.30 tot 16.00 uur), Illusionary Rockaz (16.00 tot 16.30 uur), Buiten Adem (16.30 tot 17.00 uur), Mmaf (18.30 tot 19.00 uur), Postmen (19.30 tot Op vrijdag zijn er optredens van Troupe Djiguiya (19.00 tot 19.40 uur), Drums United (20.00 tot 21.10 uur), La Rouge (21.30 tot 23.00 uur) en Amsterdam Klezmer Elke woensdag vanaf 11 juli t/m 19 September in het Schiedam. Kraam huren 50,- Info: THIB Org. 071-5790090 ling Nieuwe Waterweg Noord in samenwerking van de lokatie Schiedam, Overschie, Vlaardingen en Maassluis/Maasland/Hoek van Holland. Op zaterdagochtend ligt de IJsselstroom afgemeerd in de Voorhaven. Het afvaren is gepland om 09.00 uur. Belangstellenden voor deze dagtocht kunnen zich aanmelden via nummer 426 80 13. SCHIEDAM - Het hele jaar door nemen kinderen, jongeren en vol- wassenen deel aan popworkshops in wijkcentrum De Erker. Vrijdag- avond 29 juni en zaterdagavond 30 juni gaan de muzikanten in band- formatie demonstreren voor het Schiedams publiek wat ze in de af gelopen periode hebben geleerd. De optredens beginnen om 19.00 uur en duren tot 24.00 uur. De en tree is gratis. Stgarsnmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr Nolenslaan 460 Pfus Woudhoek, Geuzenplein 5/7 Rotterdams Dagbtad, Over deVesten 3 ROTTERDAM Vijverhof straat 47, Tel. 010 265 77 58 Vestigingen te Eindhoven, Haarlem, Maastricht, Rotterdam. Info landelijk secretariaat Tel. 040 251 81 14 www.erasmuscollege.com "EEN (ONPERWIJS)KLASSE BETER" 21.00 uur), Issac Delgado (21.30 tot 23.00 uur) en La Vie en Rose (23.15 tot 1.30 uur). Op beide da gen worden de optredens afgewis- seld met muziek van DJ Jairzinho en Gringo. Troupe Djiguiya bestaat uit acht jongeren die traditionele muziek van Burkina Faso spelen. Zeven percussievirtuozen uit Senegal, Venezuela, Cuba en Spanje vor- men onder leiding van Lucas van Merwijk de groep Drums United. De band La Rouge speelt een men- gelmoes van salsa, soca, kaskawi- na en R&B en de Amsterdam Klez mer Band speelt muziek die is ge- inspireerd op de Oost-Europese Klezmer uit 1900. Latin Culture Brass uit Spijkenisse speelt verschillende muziekstijlen als merengue, soca, calypso, sam ba en salsa. MC Sherlock Telgt is een rap-act met als speciale gast Zombi Squad. 'Moves en grooves' worden verzorgd de Nieuwegeinse breakdancegroep Illusionary Rockaz. De Nederlandstalige rap pers Buiten Adem combineren scherpe teksten met klarinet. Mmaf maakt Marokkaanse cross-over- muziek die aanstekelijk en opzwe- pend werkt. Nationaal bekend zijn de Postmen uit Rotterdam. De hiphop/reggae- band heeft al menige hit op zijn naam staan die alien komen van het succesvoile debuutalbum 'Do cuments'. De wonderschone stem en een sympathieke uitstraling ma ken dat Issac Delgado wordt be- schouwd als de Cubaanse 'Eros Ramazotti'. Deze Latijns-Ameri- kaanse artiest komt naar Nederland voor drie optredens. Naast zijn verschijnen in Schiedam staat hij ook in het Amsterdamse Paradiso. Het ensemble La Vie en Rose sluit het Stadserffestival af met een muzikale wereldreis langs Afrikaanse high live, Marokkaanse rifs, Cajun swing en Indiase raga's. Los van alle muziek is er het, in Schiedam niet meer onbekende, Culinair Terras. Hier kan worden geproefd van hapjes en drankjes die hun oor- sprong hebben in gebied rond rond de Middelandse Zee, het Verre Oosten en Amerika. Elf horecage- legenheden uit Schiedam verzor- gen deze uitgebreide muziekfesti- val-catering. Geeft sieraden en horloges een tweede leven. Korte Lijnbaan 18 Tel: 010-4110534 7012 ED Rotterdam Fax: 010-41314.72 Vorige week een vergadering over sloop in Nieuwland. Daarover I schreef collega John Bunte al in zijn wekelijkse column in het F Rotterdams Dagblad. Zijn pittige stukje ging over de (mis-)com- municatie tussen gemeente en Nieuwlandbewoners. Daarin deze alinea: 'Dan zit je daar als burger, die de hoop op de politiek heeft gevestigd Dit is toch een schijnvertoning, vroeg m 'n immer wantrouwende collega van de Maaspost na a/loop van die verga dering. Ikmoest hem voor een deel gelijk geven.Ik ben die colle- ga-journalist en ik ga niet zeuren over de kwalificatie 'immer wantrouwend' of 'slechts voor een deel gelijk geven'. Wel wil ik uitleggen waarom. Je zed toch maar 35 jaar in Nieuwland wonen en horen dat je flat gesloopt gaat worden; dat waren de eerste woorden waarmee wethouder Groeneweg het sloopdebat in Nieuwland begon. Rake woorden. Stel je voor: zo'n Nieuwlandbewoner. 65 jaar, je hele leven hard gewerkt. Vrouw een beetje ziekelijk, maar de kinderen het huis uit en goed terechtgekomen. Altijd met plezier in je huurflat in Nieuwland gewoond en als trots bezit auto en tuin- huisje. En zo'n twee weken geleden via via gehoord dat je huis gesloopt gaat worden. Verontrust ga je naar de zogenaamde in- spreekavonden om te zeggen dat 'je er tegen bent'. Als antwoord mooie maar onduidelijke woorden. 'Niemand de wijk uit die niet wil', dat heb je onthouden. Thuis gekomen voel je de woede opborrelen. Eigenlijk begreepje niks van die mooie volzinnen, met woorden als 'uitverhuizen 'open communicatie'herstructurering en differentiatie'. En dan ga je toch, opje visavond, naar de gemeenteraad omje stem te laten horen. Misschien helpt het wel; net als die vakbondsac- ties vroeger. De vergadering begint, de tribune voL Maar tijden veranderen en je hoort geen peptalk met solidariteit en actie. Wel hoor je tijdens de debatten gewichtige zinnen met zalvende woor den als 'oprichting van een stichting voor crepeergevallen', 'een schil met een goud randje', 'driedeling van Nieuwland met park- stad, tuinstad en binnenstad', Voor je de dames en heren van de road die elkaar als buitenlan- ders toespreken: dan grapjes maken en dan weer gespeetd boos doen zoals raadsleden die woedend weglopen HaanEen wet houder (Groeneweg) die vertelt dat we dit al in 1999 hebben afge- sproken. Of zinnen als 'veel pijn in het hart' (Tijsen), 'in het be long van de stad'(v.d.Akker), noodzakelijkdus akkoord' (Hup- se) en 'grote zorgen over het draagvlak' (v.Collenburg). Frases, kreten en dooddoeners: Het licht staat op oranje. Kan er geen knip in de plannen? Samenvoegingen, faseren, herbouwing, op- plussen, stadsvernieuwingsnomaden en Zodoende had ik het over deze vergadering als schijnvertoning. En hebben Nieuwlanders alle reden om 'boete roepen, 'sissen- de geluidente maken of 'stelletje zakkenvullers' te roepen. Niet netjes, maar moet wet Frank Willemse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3