maasstad video preview Jaloerse gevoelens bij kinderen Elektrospecialist BCC nu ook met 'prettige prijzen' in Maasstad gezond bekeken Plassen in bed hoeft geen probleem te zijn maasstad horoscoop maasstad puzzel I lees tip opvoedings ondersteuning Rotterdams Dagboek op het internet fc&jL 9 10 47 48 xq57 REGIO - Een nieuwe baby. Iedereen is blij. Behalve het kind dat er al is. Veel ouders zullen dit herkennen. Terwijl jij ontzettend druk bent met de baby heb je ook ineens weer je handen vol aan je eer- ste kind. Die lijkt wel expres extra vervelend te zijn. Hij of zij wil steeds je aandacht en het ergste is dat je jongste kind heel vervelend tegen zijn nieuwe broertje of zusje kan doen. Het gebeurt vaak; als er een tweede kindje komt, gaat je eerste kind in eens jaloers gedrag vertonen. ROTTERDAM - De landelij- ke elektrospecialist BCC is eindelijk in Rotterdam gearri- veerd. Elders heeft BCC al naam gemaakt met haar for- mule 'beter en goedkoper' en nu kan ook Rotterdam daar van profiteren. In winkelcen- trum Zuidplein is voortaan een enorme hoeveelheid zeer prettig geprijsde elektronica te vinden. 7* AVPNTtlRE van een mrmi£ mfpstap burqer zo. Ijuli L.e<K.en. De AFSCHAFF1M6, VAN 06 scAveRNij CM (K H58 Noe, ■S'JNA MA KANT OOK X7*3" euH...w<es>e,je-w(o- 26K6R <see7\J 15>OC>DSCHAP I/OOf? Me HALF Top 10 klbi In de thriller 'Gossip' moeten huisgenoten Derrick (James Marsden), Jo nes (Lena Headey) en Travis (Norman Reedus) voor een universiteitspro- ject de verschillen tussen nieuws en roddels vastleggen. Ze besluiten een roddel de wereld in te helpen om te zien hoe de inhoud gaandeweg veran- dert. Als aanleiding voor de roddel nemen ze een voorval tussen de mooie Naomi en Beau. Een gerucht dat de maagdelijke Naomi (Kate Hudson) zich aan Beau (Joshua Jackson) zou hebben gegeven, gaat als een lopend vuurtje door de school. Tot iemand zich gaat afvragen wat er nu werkelijk is gebeurd. Dan blijkt al snel dat Beau wordt verdacht van verkrachting. Jones heeft dan inmiddels al lang spijt van hun experiment en zij besluit op onderzoek uit te gaan. Er blijkt veel meer aan de hand te zijn, dan slechts een onschuldige roddel. 'Gossip' van regisseur Davis Guggenheim is een thriller die zich afspeelt op een universiteit. Anders dan veel thrillers zijn ingredienten niet seks (al wordt dat op de hoes wel gesuggereerd), bloed, actie en sterren. 'Gossip' moet het vooral hebben van het verhaal en de manier waarop dat in beeld wordt gebracht. En Guggenheim heeft dat heel goed gedaan. Niet alleen is het verhaal spannend genoeg, de jonge acteurs zetten hun rollen ook op overtuigende wijze neer. De ontknoping is wellicht wat simpel, maar dat mag de pret niet drukken. 'Gossip' is een simpele, doch onderhoudende thriller, die heel wat subtieler is dan heel veel andere films uit dit genre. Vincent Wernke 25 53 6 37 36 70 41 29 9 63 68 46 71 24 22 Horizontaal 1. Betoverd 6. Twee- de oogst 12. Hoeveelheid vlas 14. Meisjesnaam 15. Plus 17. Afrikaan 20. Om te bedanken 21. Opstootje 23. Voorzetsel 24. Boom 25. Mili- taire luchtvaartdienst 26. T wintiger 28. Tor 30. Populaire groet 31. Schutterop wild33. Verwaandheid 34. Soort hout 35. Plaats in Limburg 37. Oosters land 38. De oudste 39. Uitroep van voldoening 40. Als on- der 42. Schijnvrucht 44. Insnijding 47. Oogvocht 49. Vuilafvoermaat- schappij 51. Spierziekte 53. Duitse rivier 54. Oosters land 56. Oud paard 57. Klap 58. Oostenrijkse ri vier 59. Askruik 61. Onderzoeksin- stelling 62. Meterton 63. Zitplaats 66. Doctor 67. Kapitein 68. Plaats in Egypte 70. Bijbelse figuur 71. Nies- geluid. Verticaal 1. Glas bier 2. Heer 3. Godin 4. Deel van vinger 5. Prik 7. Voordat 8. Vis 9. Plaats in Flevo- land 10. Werktuigkundig ingenieur 11. Vis 13. Uitroep van afkeer 16. Russische rivier 18. Modder 19. Jongensnaam 20. Bestekamer 22. Bivak 25. Gebakje 27. Bedrog 29. Zodoende 30. Kijkplaatje32. Neer- slag 34. Uitbouw 36. Bijbelse fi guur 37. Deel van fuik 41. Sfeervol 43. Glansmiddel 45. Eikenbast 46. Warmte-eenheid 48. Kier 49. Vuursprank 50. Zeurkous 52. Deel van het hoofd 54. Haardracht 55. Zwitserse plaats 58. Amerikaanse staat 60. Borrel 63. Vogeleigen- schap 64. Noot 65. Onderricht 67. Oosterlengte 69. Zonder jaartal. Horizontaal: 1 Teruggaan, 6 Loods, 9 Donor, 10 Handelaar, 11 Rivierklei?alfa, 12 Branden, 13 Satinet, 15 Netwerk, 17 Braille, 18 Eden?ondenkbaar, 21 Opgeruimd, 22 Afrit, 23 Steek, 24 Eventueel. Verticaal: 1 Teder, 2 Rondvaart, 3 Gordeldier?kruk, 4 Afhaken, 5 Nonsens, 6 Lier?staalkaart, 7 Opaal, 8 Straaltje, 12 Bandeloos, 14 Nulwaarde, 16 Kantine, 17 Breedte, 19 Engte, 20 Ratel. Woensdag 4juli 2001 door Lissa Moerman Meestal is het eerste kind zelf ook nog vrij klein, 2 of 3 jaar, en denkt het nog dat de hele wereld om hem draait. Dat is ook logisch, want een peuter kan zich namelijk nog niet in een ander verplaatsen, die be- kijkt de wereld alleen maar vanuit zichzelf. Als er een kindje bijkomt wordt de peuter bang dat zijn ou ders de baby leuker vinden. Als ze tevreden waren geweest met hem of haar hadden ze toch geen nieuw kind hoeven nemen. Daar komt bij dat er in eerste instantie ook veel aandacht uitgaat naar de baby. Voor een eerste kind dat altijd alle aandacht heeft gekregen is dat moeilijk te bevatten. Soms gaat het kind zelfs weer baby-achtig gedrag vertonen om aandacht te krijgen. Zo kunnen ze ineens niet meer zelf eten en kinderen die zindelijk wa ren gaan weer in hun broek plas- sen. Als ouder kan je hier behoor- lijk ongerust van worden. Het is belangrijk om je te realiseren waar het vandaan komt en dat het weer overgaat. Het kind is onzeker en vraagt zich af of je hem wel lief ge noeg vindt. Het is belangrijk dat je laat blijken dat dit zo is. Dingen die hierbij helpen zijn het betrekken van je kind bij wat je doet met de baby. Veel ouders vra- gen hun peuter te helpen bij de ver- zorging, maar die vinden dat vaak nog helemaal niet leuk. Een betere manier om je peuter erbij te betrek- maar het is vaak zo dat mama het druk heeft met de baby. Jaloers gedrag komt trouwens niet alleen voor als er een nieuwe baby komt. Jongere kinderen kunnen ja loers zijn op hun oudere broer op zus omdat deze al veel meer kan of mag. En als kinderen in leeftijd ken is door met je baby te praten over zijn of haar oudere broer of zus. Op deze manier maak je con tact met je baby en doet je oudere kind ook mee. Ook is het van be- lang dat zowel papa als mama tijd door blijven brengen met het oud ste kind. Dat lijkt vanzelfsprekend, heel dicht bij elkaar liggen kan er ook jaloezie zijn, die kan leiden tot strijd over wie de snelste, beste, sterkste of knapste is. Als er sprake is van jaloezie, zal dat vaak leiden tot ruzie. Heel vaak krijgen de kin deren door de ruzie datgene wat ze willen: aandacht. BCC begon 31 jaar geleden als 'Bakker Cash Carry' in Badhoe- vedorp. Het bedrijf maakt tegen- woordig deel uit van de Kingfisher Group en er bestaan al 25 filialen in heel Nederland. De komende maanden komen er daar nog ver- schillende bij. De formule blijkt zo succesvol, dat BCC nog naarstig op zoek is naar nieuw personeel, ook in de Rotterdamse vestiging. Kortom: BCC mag dan in Rotter dam nieuw zijn, het heeft zich in de rest van Nederland al lang be- wezen. De formule is simpelweg 'beter en goedkoper'. BCC garan- deert haar klanten de allerlaagste prijzen voor onder meer compu ters, DVD- en video-apparatuur, koelkasten, wasmachines en nog veel meer. Daarbij blijkt BCC in winkelcentrum Zuidplein ook een hele prettige winkelsfeer uit te stra- len. Je komt er voor je plezier. „Het moet leuk zijn om hier bij- voorbeeld een televisie uit te zoe- ken", vertelt Elles van Happen van BCC. „We hebben een heel groot assortment A-merken en ook veel eigen ingekochte merken. Winkelen moet bij BCC plezierig zijn en daarom wordt alles heel overzichtelijk gepresenteerd. Bo- vendien garanderen we echt de laagste prijs voor het gehele assor tment en betalen we, onder be- paalde voorwaarden, het prijsver- schil terug als de klant elders het artikel goedkoper vindt." Die voorwaarden zijn onder meer dat het goedkopere product in hetzelf- de verspreidingsgebied is gevon- den en niet via internet wordt ver- kocht. BCC doet er echter alles aan om uw speurzin voor te zijn en zelf al de laagste prijs te hanteren. Een rondje door de winkel beves- Mai IF tigt wat Van Happen heeft verteld. De verschillende productgroepen staan overzichtelijk opgesteld. Aan het plafond hangen 'wegwijzers' en bovendien worden de verschil lende productgroepen allemaal on- derscheiden door een eigen 'huis- kleur' op het betreffende deel van de winkel. Heel apart is de ruimte waar luidsprekers kunnen worden vergeleken: het is een soort studio waar de verkoper u direct het ver- schil tussen verschillende syste- men kan laten horen. BCC beschikt in Zuidplein over twee verdiepingen. Een platte- grond bij de verbindende roltrap maakt duidelijk waar welk product is te vinden. Op elke afdeling be- vindt zich een specialist, die u als klant goed kan informeren over de verschillende mogelijkheden. Ser vice is namelijk een belangrijk ele ment bij BCC. Elke aankoop bo- ven de 1000 gulden wordt bijvoor- beeld gratis thuisbezorgd. De uit- gebreide garantie en het eigen 'call center' voorzien in de zekerheid dat u goed geholpen wordt als er toch eens iets kapot zou gaan of u andere vragen hebt over producten van BCC. Wie regelmatig iets bij BCC wil kopen, doet er bovendien verstandig aan een BCC Best Cus tomer Card aan te vragen. Daar- mee krijgt u alle informatie over aanbiedingen thuisgestuurd en ont- vangt u het unieke BCC-Magazi- ne, een kwartaalblad dat u zowel informatie over producten als leuk 'lifestyle' nieuws brengt. En wie daar niet op kan wachten, doet er verstandig aan goed op de adver- tentiepagina's van deze krant te letten. Daarin laat BCC namelijk alvast een aantal interessante aan biedingen aan u weten. Al moet u eigenlijk het beslist niet bij het le- zen van de advertenties laten, want daarvoor is BCC echt een te leuke winkel. Gewoon langsgaan dus, kunt u bij de informatiebalie gelijk even naar de mogelijkheden van zo'n klantenkaart vragen. U vindt BCC in winkelcentrum Zuidplein Hoog, in de passage links vanaf de metro-in- gang (voorheen Peek Cloppenburg). Probeer ruzie in eerste instantie te negeren. Als het echt uit de hand loopt, moet je natuurlijk ingrijpen. Probeer in zo'n geval zo kort mo- gelijk in te grijpen. Haal de kinde ren uit elkaar en stuur ze uit el- kaar's gezichtsveld. Vervolgens zullen ze het zelf moeten oplossen. Vaak zie je dat ze dan al snel weer lief met elkaar spelen. Het is wel belangrijk dat je laat merken dat je het fijn vindt dat ze weer samen spelen. Je kunt het tegen ze zeg- gen, maar je kunt ze ook iets lek- kers te eten of drinken komen brengen. Er is nog een laatste vorm van ja loers gedrag die je vooral bij peu- ters ziet. Veel peuters tonen zich ontzettend bezitterig ten opzichte van hun moeder. Jongetjes vertel- len vaak tegen iedereen die het wil horen dat ze later met mama gaan trouwen. Je kent vast het verhaal over Oedipus wel; de jongen die de concurrentie aangaat met zijn va- der om met zijn moeder te trou wen. Dit hoort bij de leeftijd en gaat weer over. Een vervelende bijkomstigheid is dat deze kinde ren vaak heel jaloers reageren als papa lief doet tegen mama. Hij kan jammerend tussen jullie in komen te staan of zelfs proberen jullie uit elkaar te trekken. Het heeft geen zin om boos te worden, daar wordt het kind alleen maar jaloerser van, maar het is ook niet nodig om heel begrijpend te zijn. Ook kan het hel pen om uit te leggen dat hij niet met jou kan trouwen, omdat zij zijn mama bent, maar dat hij later wel met een andere lieve mevrouw kan trouwen. Binnenkort organiseert Opvoeden in Feijenoord weer een themabij- eenkomst, niet over jaloezie, maar wel over straffen en belonen. De themabijeenkomst vindt plaats in wijkcentrum de Brink, Dreef 71 van 9.30 uur tot 11.00 uur. De toe- gang is gratis. Iedereen die met de met kinderen te maken heeft en in deelgemeente Feijenoord werkt of woont is welkom. Voor informatie, Karin de Klerk of Paula Batista: 010-419.51.00. ROTTERDAM - Het Rotter dams Dagboek is een internet- project in het kader van Rot terdam 2001, Culturele Hoofdstad van Europa. Voor de meeste culturele festivitei- ten moet je een kaartje kopen of in de rij staan, maar op het Rotterdams Dagboek hoeft dat niet. Door aanmelding met een geldig e-mailadres kan ie dereen direct dagboeken gaan schrijven. Het is ook mogelijk om foto's, filmpjes of geluids- fragmenten te plaatsen. Aan het einde van het Cultu rele Hoofdstadjaar ontstaat via de dagboeken een beeld van wat er leefde onder de Rotterdamse bevolking tij- dens 2001. Cultuur in de breedste zin van het woord is welkom. Alles wat er op straat, school, tijdens het spor- ten, op het werk enzovoorts gebeurt, wordt tot cultuur ge- rekend. Door persoonlijke bij- dragen leent het Rotterdams Dagboek zich voor voyeuris- me. Het biedt zo een moge- lijkheid om erachter te komen wat de buurman nu eigenlijk het hele jaar doet. Alle teksten worden zonder tussenkomst van een redactie geplaatst. Wanneer er teksten op staan die niet door de beu- gel kunnen, grijpt de redactie echter wel in en wordt het des- betreffende dagboek verwij- derd. Aanmelding met een geldig e-mailadres levert een wachtwoord op. waarmee ge lijk het schrijven kan begin- nen. Schrijvers hoeven niet ie- dere dag een bijdrage te leve- ren. Ook eenraalige bijdragen zijn welkom. Het Rotterdams Dagboek is te vinden via: www.rotterdamsdagboek.nl. Daar kan iedereen zich me- teen aanmelden om een bij drage te leveren. Toch mee op schoolkamp of va- kantie Kinderen die nog in hun bed plas sen hebben daar vaak zo'n pro bleem mee, dat zij daarom niet mee op schoolkamp of naar een slaapfeestje durven. Bij het Ken- niscentrum Bedplassen komen hierover regelmatig vragen bin- nen. Volgens Jannie Blom, incon- tinentieverpleegkundige en lid van de adviesraad van het Kenniscen- trum Bedplassen is dit de laatste ja- ren steeds vaker een probleem ge- worden omdat er steeds vaker schoolkampen en slaapfeestjes worden gehouden. Bovendien wordt dit voor steeds jongere kin deren georganiseerd. Jannie: 'Het is jammer dat kinderen door het* bedplassen niet mee durven, voor al omdat er tal van mogelijke op- lossingen zijn om toch mee te gaan. Zij adviseert daarom ouders ruim van tevoren contact op te ne men met de huisarts, de leerkracht van het kind en de GGD-verpleeg- kundige. Jannie Blom noemt onder andere de volgende mogelijkheden: -Wanneer er meerdere kinderen in een klas zitten die nog in bed plas sen, kan besloten worden deze kin deren bij elkaar te leggen. -Er worden twee identieke slaap- zakken meegegeven die overdag als de kinderen er niet zijn, verwis- seld worden. -Het kind kan via de huisarts een tabletje krijgen, waardoor de uri- neproductie 's nachts verminderd wordt en ze dus 's nachts droog blijven. Het is verstandig hier al mee te beginnen voordat het kind op kamp of naar het slaapfeestje gaat, zodat je zeker weet dat het werkt. Dit tabletje is ook gewoon door het jaar heen te gebruiken. -De leiding of een van de ouders maakt het kind op vooraf afgespro- ken tijdstippen wakker, zodat het kind naar het toilet kan gaan. Het is niet verstandig om vlak voor een kamp of slaapfeestje te starten met een plaswekker of een droog- bedtraining om het kind snel nog even droog te krijgen. De druk is daardoor te hoog en de verant- woordelijkheid te zwaar waardoor de kans op succes klein is. Kinderen die nog in hun bed plas sen reageren vaak verschillend. Sommige kinderen weten zich er altijd wel uit te redden en hebben altijd een smoes klaar, zodat leef- tijdgenootjes niet verder vragen. Ook zijn er kinderen die er open voor uitkomen en er zo onbevan- gen mee omgaan, waardoor ook de klasgenootjes het als iets normaals beschouwen. Andere kinderen schamen zich er zo voor, dat ze blokkeren zodra er bij leeftijdge- nootjes argwaan is of wanneer er vragen over gesteld worden. Het kan zelfs een reden zijn voor (ver- nieuwde) plagerijen. Voor meer informatie:Kenniscen- trum Bedplassen, Postbus 78, 1420 AB Uithoorn, telefoon0297- 532634 ofwww.bedplassen.org. Vakantieboeken voor kinderen Ga je lekker op vakantie? In de bi- bliotheek vind je reisgidsen over allerlei bestemmingen. Er is nu ook een serie gidsen van de ANWB speciaal voor dejeugd. Op eenvoudige wijze wordt verteld over de bevolking, gewoontes en bezienswaardigheden van het land. Blijf je dit jaar thuis? Ga dan eens met de figuren uit de volgende boeken mee op reis. In Tsatsiki in Griekenland van Mo- ni Nilsson gaat Tsatsiki dus naar Griekenland om zijn vader, de oc- topusvisser, te ontmoeten. Hij heeft zijn vader nog nooit gezien dus dat is best spannend. Een grap- pig verhaal voor kinderen vanaf ongeveer negen jaar. Hannah uit Hannah en het raadsel van de stilte van Kaat Vrancken gaat ook samen met haar moeder op reis. Haar vader blijft thuis want hij houdt wel van de stilte. Hannah leert duiken en beleeft van alles maar ze mist haar vader wel. Ge- lukkig vond haar vader het ook wel wat te stil alleen thuis. Voor kinde ren vanaf zeven jaar. Of ga je liever naar Malta net als Andreas in het boek De jongen op de rots van Jan Michael. Daar ont- moet hij Jos, een eilandbewoon- ster. Samen helpen ze een jongen die aangespoeld is. De jongen is il- legaal en moet dus verborgen wor den voor de politie. Een spannend boek voor jeugd vanaf tien jaar. 1Portret in sepia - Isabel Allende 2. Unni Lindell - De rouwmantel 3. Barbara Voors - Slapeloos 4. Elisabeth Hay - De man die voor het weer kwam 5. Danielle Steel - Oma Danina 6. Desmond Morris - Het blote oog 7. Kelly James - Kelly's Afrika 8. Judith Krantz - Seks en shopping 9. Annie Hawes - Extra vergine 10. Judith Lennox - Bloedzusters Maasstad publiceert tweewekelijks de po pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi- bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. Ram Deze week zul je veel tijd door- brengen met familie en vrienden. Je houdt je bezig met je toekomst- plannen. Dit gaat niet altijd zoals jij wilt,, vooral in het begin van de week voel je je nogal geremd. Stier Het wordt een filosofisch getinte week voor je. Zeker de eerste da- gen denk je na over de dingen van het leven. Het maakt in ieder geval het een en ander in je los. Ook is het tijd om jezelf eens te ontspan- nen en te genieten met je naasten. Tweelingen Het zal een enerverende week wor den. Je zal je nogal heen en weer geslingerd voelen tussen je ambi- ties en gevoelens. Het ontbreekt je enigszins aan moed en durf. Tegen het einde van de week kom je weer in wat rustiger vaarwater terecht. Kreeft Het gaat niet zo lekker met je deze week. Je bent onderhevig aan al lerlei emoties, wat zijn weerslag heeft op je lichamelijke welbevin- den. Kijk uit voor roekeloos ge drag, want een ongeluk zit in een klein hoekje. Het weekend belooft weer meer rust. Leeuw Deze week zul je niet zo op de voorgrond willen treden. Je vindt het heerlijk wanneer je kan opgaan in de groep. Door al je sociale con- tacten krijg je nieuwe inzichten en een andere kijk op de dingen. Maagd Je voelt je deze week heen en weer getrokken tussen thuis en je werk. Dit kan voor spanningen zorgen. Je inzet iets te bereiken waar een ieder voordeel aanheeft, zal de no- dige energie van je vergen. Weegschaal Je ontmoet deze week veel ver schillende mensen. Door het uit- wisselen van gedachten over aller lei ideeen en plannen heb je veel stof tot nadenken. In ieder geval zul je behoorlijk wat energie ste- ken om je horizon te verbreden. Schorpioen Door de onrust die in je zit, zul je je deze week nogal vermoeid kun nen voelen. Je bent op de toekomst gericht en wil je hiervoor inzetten. Door nieuwe inzichten die zich hierdoor vormen, merk je dat je aan het veranderen bent. Boogschutter Vooral begin van deze week boog schutter heb je nogal last van wis- selende stemmingen. Je hebt het gevoel dat je energie nogal ver- snipperd wordt en dat je deze niet kunt aanwenden zoals jij zou wil len. Aan het einde van de week zal daar weer verandering in komen. Steenbok Deze week voel je je nogal heen en weer geslingerd door je gevoelens. Dit alles heeft te maken met je rela- tie. Je vraagt je af of jullie basis nog wel goed is. Dit brengt de no- dige onrust met zich mee, waar door je je nogal uitgeput zult voelt. Waterman Deze week word je volledig in be- slag genomen door je sociale le ven. Het is nu tijd voor plezier en ontspanning. Misschien ga je wel een gokje wagen, in welke vorm dan ook. Let wel op dat je niet te veel risico neemt, anders kan het je duur komen te staan. Vissen Deze week kun je het druk krijgen. Er komen nogal wat mensen bij je over de vloer, die de nodige aan dacht vragen. Dit brengt zowel ge- zelligheid als onrust met zich mee. Tegen het einde van de week zul je je daarom wat meer terugtrekken. Bel voor een uitvoerige horo scoop 0900-202.7006 (1 gulden per minuut) i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 9