maasstad Honden- of kattenmand geen dissonant meer in interieur Frisse, houten vloeren voor onbekommerd woongenot ComfortHjuys Lepelplant, bevordert goed binnenklimaat shoppin Gezond zitten kunt u op onze fauteuils Zitmeubelen op maat LAGERWAARD shoppin Vijfduizend gordijnstalen, tapijt met iedere gewenste tekening a (o Nieuw; designmanden voor huisdieren Bamboeparket voor levendige vloer Zorgvuldig op maat gemaakt! NIEUW GEOPEND! 1 KLAS 2e HANDS ROTTERDAM - Wellicht het belangrijkste bij de inrichting van een woning zijn de grote vlakken. Die bepalen voor een groot deel de sfeer waarin de gekozen meubelen het beste tot hun recht komen. De ene winkel is gespecialiseerd in vloerbe- dekking, de ander in gordijnen. Schebo aan de Streksingel in Rotterdam (Hillegersberg)is een winkel die in beide segmen- ten gespecialiseerd is, zowel in een breed aanbod als in het ad- vies dat hier al meer dan dertig jaar gratis gegeven wordt. Axminster Een comfortabele fauteuil. Een gezonde zit. Zithoogte en zitdiepte op maat. Goede steun. Prettig zitcomfort. Vele extra mogelijkheden zoals; lendesteun, voeten- bank, div. hoofd/nekkussens,opstahulp, mas sage enz. De speciale Comfort-Fauteuils van Comforthuys bieden u alles voor gezond en comfortabel zitten. - Voor een vrijblijvend gezond-zit-advies bent u hartelijk welkom bij... Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 perfect zitcomfort elke gewenste zithoogte instelbare zitdiepte vaste of fosse kussens in stof of Ieder diverse rughoogten 9 types armleuningen fraaie vormen solide kwaliteit verrassende prijs. CONVERTERS Rotterdam: Nieuwe Binnenweg 18 H Tel. 010-43 66 888 CASH VOOR VRIJWEL ALLE GEBRUIKTE GOEDEREN MET OPTIE TOT TERUGKOOP Schiedam: Mgr. Nolenslaan 774 Tel. 010-24 69 666 adverteren? ffWHUHW Berrie Laros, tel. 010-4004427 Woensdag 11 juli 2001 cx64 Schebo, gespecialiseerd in persoonlijkewoninginrichting „Mensen komen dikwijls met voor het festoneren van een een bepaald idee binnen, maar kiezen uiteindelijk toch voor iets heel anders. Niet wetend wat er allemaal mogelijk is. Neem al- leen het tapijt, natuurlijk pre- senteren we alle betere merken vloerbedekking in het midden en hogere segment. Daarnaast, en dat weet niet iedereen, maken we van elke vloerbedekking ook karpetten op maat. Waarbij ge kozen kan worden voor het ban- deren met juteband, met leer of kleed." Schebo gaat nog een stapje verder richting persoonlijke wensen. Zo laat mevrouw Jolanda Schenk, die samen met haar vader eigenaar is van Schebo, ons zien dat in ieder tapijt ook nog eens van alles inge- weven kan worden. „Onlangs heb- ben we in een groot Chinees res taurant een tapijt gelegd waarin bootjes en de naam gemaakt wa- ren." Een logo, treintje, franse le- lie overeenkomstig de gordijnen Tevreden over je interieur maar toch..., er ontbreekt iets aan? Met een paar mooie Lepelplanten (Spathiphyllum) geef je het interieur meteen leven. Ook in een fris wit interieur zorgt Spathiphyllum met de grote donkergroene bladeren voor echte 'eyecatchers', zeker als de potten worden 'verpakt' in stevig wit papier. Wist u overigens dat de Spathiphyllum als nummer een staat op de ranglijst van kamerplanten die bij uitstek bijdragen aan een goed binnenklimaat? Dat is vooral te danken aan het feit dat hij gek is op veel water, dat hij snel via zijn bladeren verdampt. Dat resulteert in een betere luchtvochtigheidsgraad op de plek waar hij staat waar- door we minder last krijgen van klachten als een schorre keel, ver- stopte neus en hoofdpijn. Door hem thuis of op kantoor dicht bij je beeldscherm neer te zetten dient hij als rustpunt voor je ogen en re- duceert hij statische elektriciteit. Dat de Lepelplant in staat is chemi- sche stoffen uit de lucht te filteren werd meermalen door onderzoe- kers vastgesteld. Overigens is de Lepelplant ijzersterk. Zelfs op plaatsen met weinig licht doet de plant het perfect. De Aronskelkachtige bloemen in le- pelvorm, waarbij het roomwitte schutblad de cremekleurige bloei- kolf omsluit, bloeien wel een maand onafgebroken. Hij geeft feil- loos aan wanneer hij dorst heeft: dan laat hij zijn bladeren slap han- gen. Geef dan flink water en na enkele uren oogt de plant weer als nieuw! In de zomer wordt een sproeibeurt bijzonder op prijs ge- steld. Het team van Schebo staat paraat om zijn klanten van dienst te zijn met deskundig advies. etc, wat je ook wenst, Schebo ver- werkt het in het tapijt of karpet, dat op deze manier uniek wordt, een blikvanger. Veel mensen gaan weer over op ta pijt als vloerbedekking en dat heeft vooral te maken met de kwailiteit die door gebruik van betere garens, veel beter is geworden. „Boven- dien hebben vrijwel alle betere fa- brikanten de vloerbedekking al in de fabriek laten voorzien van een vlekafstotende coating, waardoor het tapijt veel minder kwetsbaar is. De brede keuze in tapijt wordt bij Schebo vertegenwoordigd door onder meer de merken Desso Bonaparte Parade Edeltapijt BeWe en Interfloor. „Naast deze merken zijn we gespecialiseerd in Engelse tapijten. Waaronder de Axminsters, engelse bloemtapijten die gemaakt zijn met een aparte techniek. Dit tapijt is meestal maar 3.66 m breed, waardoor we dik wijls twee delen aan elkaar moeten maken. Ook daarvoor hebben we een speciale techniek waardoor je de naad echt moet zoeken." Be- halve tapijt heeft Schebo ook mar- moleum en vinyl in haar collecties opgenomen. Wat de gordijnen betreft, ook daar- in biedt Schebo een brede keus en gedegen advies. „De klanten bren- gen dikwijls kussentjes, tekenin- gen etc mee. Aan de hand daarvan en van hun voorkeuren helpen on- ze adviseurs bij de keus." Een keus die gemaakt kan worden van- af 5000 verschillende stalen van onder meer de betere merken Kobefabo Holland Haag Ado Unland Lecon. „Momenteel is er veel vraag naar vouwgordijnen, die maken we zelf van iedere ge wenste gordijnstof."Behalve gor dijnen biedt Schebo ook z'onwerin- gen waaronder het nieuwste van Luxaflex, de Luminette: verticale jalouzien waartussen stofbanen, heel mooi en superchic. In de loop van haar 32-jarig be- staan heeft Schebo een goede repu- tatie en brede vaste-klantenkring opgebouwd. „We hebben al heel wat mensen begeleid bij de inrich ting van hun eerste tot en met hun laatste huis." De specialisten van Schebo komen zelf opmeten en leggen/ophangen. Bij het opmeten wordt gebruik gemaakt van elec- tronische meetapparatuur, waarbij er, met behulp van infra-rood stra- len, heel zuiver gemeten kan wor den en je in een oogopslag kunt zien of een woning rechtloopt, eventueel hoeveel de rechte lijnen afwijken. Schebo woninginrichting Streksingel 165-189, Rotterdam (hillegersberg) telefoon: 010-4229120 website: www.schebo.nl Design vormt een belangrijk en sfeerbepalend aspect in het interi eur. Steeds meer mensen hechten er aan zich te omringen met smaakvol vormgegeven meubelen. Design beperkt zich echter niet tot meubelen. Ook stoffering en woonaccessoires worden qua ont- werp en vormgeving afgestemd op de gangbare designtrends. Een dis sonant in dit geheel vormt vaak de honden- of kattenmand. Meestal harmonieren deze huisdieren- plaatsjes totaal niet met de rest van De huidige woonmode speelt zich af op en rond de vloer. De loun- getrend heeft gezorgd voor lage banken, dito salontafels, zachte poefs en weelderige karpetten. Het ongedwongen leven vraagt om comfortabele, maar even- goed praktische vloeren. De nieuwste innovaties op vloeren- gebied - natuurlijk, designlike, chique of speels - geven ook de esthetiek alle ruimte. Hout kent vele gezichten. De afge- lopen tijd zijn vooral de ambachte- lijke vloeren weer razend populair. Oude of verouderde vloerdelen en breedstrook parket staan symbool voor hft authentieke wonen. Bij de parketlamellen en het klassieke ta- pisparket - visgraat of blokpatro- nen - is dat warme gevoel vertaald in een scala aan exotische hout- soorten. Bij voorkeur in donkere of bruinrode kleuren zoals teak, no- ten, merbau en jatoba. Haaks daar- op staat de trend naar lichtgetint hout zoals esdoorn. Honingkleurig hout kan worden opgelicht met witte kleurolie, kalkwas of beits. Een rijzende ster is het bamboepar ket, even hard als eiken. Bamboe is in feite een snel groeiende gras- soort en dus ecologisch zeer ver- antwoord. In de platte variant (plain) zijn de karakteristieke tus- senschotjes van de Stengel nog goed te zien. Bamboe wordt ook verwerkt als hoogkant waarbij de zijdelings gerangschikte plankjes het idee van spekkoek geven. Het levendige hoogkant parket is trou- Bamboeparket is levendig en net zo hard als eiken. (Informatie; Plyboo Nederland. Ronde Tocht2,1507 CCZaandam, tel. 075-6145150, www.bamboe.parket.nl wens een minitrend. Het is ver- krijgbaar in diverse houtsoorten waaronder multiplex. Wie hecht aan recycling kan ook kiezen voor een vloer van vezelplaten (strands) die geperst worden uit reepjes houtfmeer en/of -chips. Kurk is eveneens een uitgesproken milieu- vriendelijk materiaal. De bast van de kurkeik groeit immers gewoon weer aan. Voor de toplaag van kurkfineer is keuze uit talloze de- coratieve structuren en?of persin- gen waaronder tegelpatronen. Een kurkvloer kan worden opgevrolijkt met een (parelmoer) kleurlak of gesjabloneerde decoratietegels. Voor de meer architectonische woonstijlen is er een concept waar in modulaire kurkpanelen gecom- bineerd worden met parket en/of laminaten. Stel je voor: kurk, hout en granietoptiek in een en dezelfde patroonvloer! het interieur. Reden waarom ze niet zelden ergens in een bijna on- zichtbaar hoekje van het interieur worden weggestopt. Marion Ber- gers bedacht hiervoor een oplos- sing. Haar designmanden zijn aan- gepast aan het interieur, waardoor deze gezien mogen worden zonder een dissonant in het interieur te veroorzaken. Marion Bergers is de geestelijke moeder van het nieuwe bedrijfje Beauty the Beast. Zij heeft zich sinds een klein jaar toegelegd op het ontwerpen van manden die aangepast kunnen worden aan ie der interieur. Marion: „Tot nu toe is er maar weinig keus in degelijke mooie manden. Ze zijn van riet of plastic en vallen veelal uit de toon met de rest van het interieur. De manden kunnen gelakt, gebeitst of gestoffeerd worden en zijn ook voor grote honden uitermate ge- schikt door de degelijke houten of MDF-constructies. De manden zijn voor de hond (of kat) comfor- tabel en ogen gewoonweg veel mooier dan bijvoorbeeld plastic. Riet is ook alleen maar mooi als je een rotan interieur hebt. Voor die groep is er genoeg te koop. Het probleem met leuke manden is al- tijd dat ze van schuimrubber over- trokken materiaal gemaakt worden en dat gaat nu eenmaal snel kapot met een grote levendige hond of een kleine drukke hond", aldus Marion die nu zo'n twintig ver schillende manden heeft staan. Marion legt uit: „Die manden zijn natuurlijk ook weer ieder in ver schillende maten en kleuren te ma ken dus dan praat je al over een enorme keus. Mensen kunnen ook zelf suggesties doen natuurlijk. De getoonde showroommodellen zijn wel te koop maar dienen in princi- pe als voorbeelden voor wat er al lemaal mogelijk is." Marion is met haar designmanden present op de internationale hon- den-tentoonstelling die in novem- ber in Bleiswijk plaatsvindt, zodat belangstellenden de manden 'live' kunnen zien. Wie niet wil wachten tot november is welkom in het ate lier van de Beayty the Beast, waar Marion alle modellen showt en waar overlegd kan worden over het voor uw huisdier meest ge- schikte en in uw interieur passende ontwerp. Voor meer informatie: Beauty the Beast, Schoolstraat 4 (4e etage nr.42), 3116 HJ Schiedam, tel. 010-4269032 (van maandag tot en met zaterdag van 12.00-18.00 uur) fWi adverteren? telefoon: 010-4004463 ...vOFRSPROBLEMEN? :l (010) 4567280 wordt gratis gel ■haaldenweer thuisgebra&t! Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. New Sity staat voor maatwerk. Wat uw persoonlijke voorkeur ook mag zijn, het hele assortiment wordt aan uw wensen aangepast. Lagerwaard Design legt u - onder het genot van een kopje koffie - graag alle mogelijkheden uit. Tel: 010-4507466 LJeSl'gn Kanaalweg 39-53, Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, PrieHorm, 5DB Design, de Sede, Young International, Wittman. STREKSINGEL 165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 's Maandagsgesloten telefoon: 010-4004463

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 11