Dop Dop mm De Hoge Heren; een super de luxe appartementencomplex voor 'expats' Woning van de maand Luxe badkamers met sauna, stoom- of warmtecabine De laagste HYPOTHEEKRENTE! Dop Dop Consultancy voor verhuur onroerend goed Schoolstraat 15- Schiedam Investering in isolatie levert energiebesparing op 10 iaar vast met NHG Hypotheekwijzer BV Vraagprijs: f 825.000,00 k.k. xq01 SCHIEDAM - De huren van de Hoge Heren lopen vanaf fl. 2915,- tot zo'n vijfduizend per maand, exclusief gas, wa ter en licht. Oke, een forse prijs maar daar krijg je ook iets voor. Zoals het gebruik van zwembad met jacuzzi, fitnessroom en sauna en een Turks bad op de vijfde etage. Maar ook kantoorruimtes en conferentiekamers en eventu- eel gastenverblijven. Natuur- lijk een groot terras en de fel- groen verlichte garage. Tot de 15e etage zijn deze com- pleet ingerichte appartemen- ten te huur vanaf enkele maanden. Een luxe vijfster- ren appartementengebouw met een prestigieus, donker uiterlijk. nieuwbouw en bestaande bouw R i j n m o n d Rotterdamsedijk 437, Postbus 888, 3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 vestigingen in Schiedam Vlaardingen Rotterdam Woensdaa 11 juli 200 I De inrichting van het appartemen tencomplex is super de luxe inge- richt met exclusieve Italiaanse de sign meubelen. Maar of je die kit chen echt gebruikt met een zoge- naamde servicemanager? Immers; met een telefoontje vanaf uw bank regelt hij uw strijkgoed, bood- schapjes of laat hij complete maal- tijden naar boven komen. En dan het fenomenale uitzicht vanaf de Hoge Heren, die aan de voet van de Erasmusbrug in Rotterdam staan. Daar kan geen televisie te- genop. En wie verhuurt deze kant en klare woningen aan de Nieuwe Maas? Juist ja; Dop en Dop Vast- goed die naast de makelaardij ook een afdeling consultancy heeft. Dop Dop regelt via bedrijfsad- vies en bemiddeling de huur en verhuur van gemeubileerde wonin gen. Meestal werknemers of directeu- ren van grote bedrijven zoals Shell, Vopak of Unilever huren dit soort appartementen. En deze ma nagers of technici worden voor enige tijd - van enkele maanden tot j aren - naar het buitenland gestuurd om daar zoals in Rotterdam ge stuurd een klus te klaren. Deze mensen, zo leert de ervaring, wo- nen het liefst in een 'eigen' woning en kunnen zo dan hun familie mee- nemen. Een specialistisch bedrijf als Dop Dop, afdeling Consul tancy, zoekt dan voor hen een op- lossing voor tijdelijke huisvesting. Buitenlandse werknemers stellen andere eisen aan wonen dan de ge- middelde huurder. Wei willen zij vaak gewoon tussen de autochto- nen wonen", zegt Mark van Dop die deze bedrijfstak voor zijn reke- ning neemt. De minimale tijd om een woning te huren is drie maan den maar dat kan oplopen tot zelfs enkele jaren. „Het is meestal de se- cretaresse of de Human Resource- manager die ons belt. Dan overlqg- gen wij over de eisen van de klant en naar de prijsklasse waarop zij willen huren. Momenteel zijn er net een aantal computerspecialis- ten die voor een scheepvaartbedrijf de computers 'upgraden'. Deze mensen willen vaak bij elkaar wo nen en wonen per drie a vier man in bovenwoningen in en rond Schiedam. Zij hebben een eigen voordeur en huren een complete inrichting van het appartement met linnengoed en huishoudelijke ap- paraten en bestek aan toe. Ze wil len graag in Schiedam wonen van- wege de goede bereikbaarheid: Botlek en Pernis zijn maar vijftien minuten rijden. En ook vanuit Schiedam is het maar een klein stukje rijden naar uitgaansgelegen- heden zoals bioscoop en restau rants in Rotterdam." Een andere categorie is die van di- recteuren en managers die voor en kele jaren hier komen werken. De ze belangrijke mensen willen de hele familie meenemen en dan is 'n eengezinshuis te prefereren. Zo worden dan luxe huizen als villa's gezocht in bijvoorbeeld Kralingen, Prinsenland of Hilligersberg. De aanwezigheid van de Internationa le School voor de kinderen is een belangrijk argument om daar een gestoffeerd huis te huren. Een dure prijsklasse tot 10.000 gulden per maand. Rust en comfort, dat is wat deze expats willen. Zo'n tien jaar geleden is de frrma Dop Dop opgericht door Me- vrouw Zaal. En hoewel ze Schie- dammers zijn, is de familie van Dop (moeder en zonen Robert en Mark) begonnen met huizenver- huur in Berschenhoek. Via de ves- tiging in Rotterdam zijn ze in zo'n vijf jaar fors uitgebreid met de suc- cesvolle makelaardij Dop Dop aan de Rotterdamsedijk. Maar het begon dus met verhuur en bemid deling van gemeubileerde huizen. Het is Mark van Dop die deze be drijfstak onder zijn hoede heeft on- der de naam Dop Dop Consul tancy. Het aanbod van huizen krij- gen zij meestal van particulieren die zelf voor enkele jaren in het buitenland gaan werken. En deze particulieren willen hun eigen huis niet verkopen en verhuren hun huis dan gestoffeerd of met inboe- del via de frrma Dop Dop. En zo brengt dit bedrijf vraag en aanbod bij elkaar. En kunnen buitenlan- ders die enkele jaren in Rotterdam en omgeving werken aan een adres geholpen worden. Fraai herenhuis nabij het ziekenhuis in Schiedam gelegen, op de begane grond, le verdieping, 2e verdieping en zol- deretage, tuin en terrassen. Begane grond: Entree, hal, vestible toilet, doorzon woonkamer 7.80 x 4.25 m v.v. een granieten vloer, parketvloer en openslaande deuren naar de tuin, eenvoudige keuken met toegang tot de kelder, bijkeuken v.v. cv-ruimte en was- machine-aansluiting, slaapkamer4.10 x 3.40 m, slaapkamer 2.80 x 2.30 m. le verdieping: Ruime overloop, doucheruimte v.v. twee douches, toilet, slaapkamer4.20 x 4.00 m, slaapkamer 3.00 x 3.70 m, slaapkamer 4.25 x 2.60 m, slaapkamer 4.25 x 2.30 m met toegang tot dakterras op het ZW, iedere slaapka mer is v.v. een wastafel. 2e verdieping: Overloop met toegang tot 2e terras, slaapkamer 3.42 x 3.44 m (in't Torrentje) v.v. een veluxdakraam, slaapkamer 2.00 x 2.70 m, slaapkamer 3.40 x 2.30 m, doucheruimte v.v. cabine en toilet. Algemeen: De woning is ook geschikt als woonAverkpand en is een voormalig schippersinternaat geweest, de staat van onderhoud is goed, v.v. bergruimte, de woning heeft oude details zoals een oude trap, vestible, granieten vloer, verwarming middels c.v., 126 m eigen grond, oplevering in overleg. SCHIEDAM - Baden in luxe wordt tegenwoordig een steeds kleinere moeite. Luxe; dat is in ie- der geval toch een aparte douche en een fraai ligbad. Luxer; een whirlpool of een douchecabine met zijdouches. Maar de badkamer kan nog veel luxer. Door het instal- leren van een stoomcabine, sauna of infrarood warmtecabine bij voorbeeld. Er wordt nog altijd flink aan wo- ningverbetering gedaan. De keu ken, slaapkamer en badkamer staan bij de meesten bovenaan het verlanglijstje. Als we naar de bad kamer kijken wordt de ruimte vooral steeds luxer. En dat kan op verschillende manieren. De een vindt het belangrijk alle 'toeters en bellen' aan te laten brengen, zoals een stoombad, sauna of warmteca bine. De ander hecht juist meer aan wat minder spullen en meer ruimte in een sfeervol geheel waarin wer- kelijk alles op elkaar is afgestemd. In Scandinavie is een sauna al lang gemeengoed. Ook in Nederland ontdekken steeds meer mensen de verkwikkende werking van een sauna. Door regelmatig een sauna- bad te nemen wordt het lichaam als het ware extra beschermd tegen in- fectieziekten. Door de korte over- verhitting van het lichaam ontstaat er een kunstmatige koorts, omdat de lichaamstemperatuur tot ruim 38 graden oploopt. Tijdens de ver- plichte afkoeling wordt de li chaamstemperatuur weer genor- maliseerd. De vorming van anti- stoffen tegen infectieziekten wordt hierdoor bevorderd. De ruimte waarin een prive-sauna kan komen te staan hoeft niet absurd groot te zijn, wel moet rekening worden gehouden met een hoogte van mi- nimaal twee meter. Omdat een sau na verder gebaseerd is op de wis- selwerking tussen verwarmen in hete, droge lucht en afkoeling door water is het natuurlijk verstandig de sauna in de buurt van de badka mer te situeren. De prijs van een sauna is tegenwoordig lang niet meer zo hoog. De keuze uit het aantal merken en uitvoeringen is groot. Voor mensen die de droge atmos- feer van een sauna niet kunnen verdragen is er het stoombad. De luchtvochtighied hiervan is juist heel groot, terwijl de temperatuur een stuk lager is. Het stoombad is een echt zweedbad. De stoomnevel van 45 graden reinigt huid en luchtwegen en geeft een ontspan- nende werking. Stoombaden wor den geleverd als stekkerklare cabi- nes. In veel van deze cabines is al een douche ondergebracht, zodat de douche in de badkamer dan kan komen te vervallen. Een ander alternatief voor de sauna is de infrarood warmtecabine. Hierin wordt gebruik gemaakt van een stralingswarmte die het li chaam tot vier centimter kan bin- nendringen. Omdat er maar weinig warmte aan de lucht wordt afgege- ven is de luchttemperatuur in een warmtecabine een stuk lager dan in de sauna. Bovendien is een warm tecabine een prima manier om af te vallen omdat in dertig minuten on- geveer 600 tot 800 kcal kunnen worden verbrand. SCHIEDAM - Veel huiseigenaren zijn soms al jaren van plan hun woning te laten isoleren, maar zien op tegen de rompslomp, de over- last en de kosten. Planbuilding ontwik- kelde in samenwer- king met gemeenten en energiebedrijven een plan van aanpak dat met weinig gere- gel het wooncomfort belangrijk verbetert zonder dat het (veel) geld hoeft te kosten. De noodzakelijke in vestering wordt. af- hankelijk van de staat waarin de woning verkeert, volledig tot vrijwel volledig te- rugverdiend door de lagere energielasten in de komende jaren. Dit effect wordt nog eens extra versterkt door de energiepremies waarmee de overheid via de ener giebedrijven momenteel energie- besparende maatregelen in de be- staande bouw stimuleert. Nederland telt meer dan vijf mil- joen woningen die voor 1985 zijn gebouwd. Het merendeel daarvan is niet of slechts matig gei'soleerd. Dit geldt zowel voor de muren met de ramen (enkel glas), het dak als de vloer op de begane grond. Bo vendien worden deze woningen vaak nog verwarmd door conven- tionele ketels. Door deze ketels versneld te vervangen door hoog- rendementstoestellen kan een aan- zienlijke reductie van het gasver- bruik worden gerealiseerd. Samen met isolerende maatregelen, levert dat jaar in jaar uit een besparing van honderden guldens op de ener- gierekening op. De reeds bestaande energiebespa- ringsprojecten beginnen met een inventarisatie van de particuliere woningen die voor na-isolatie in aanmerking komen. De eigenaren krijgen vervolgens een overzichte- lijk informatiepakket toegestuurd, waarin meestal de milieuwethou- der in een persoonlijke brief de aandacht vestigt op het belang van energiebesparing en de voordelen daarvan zoals comfortverbetering. In de bijgevoegde folder vindt de lezer alles over de maatregelen binnen de actie. Aan de hand van voorbeeldwoningen met richtprij- zen kan men zich een beeld vor- men van de kosten en de te ver- wachten besparingen. Tevens ont- vangen de buurtbewoners een uit- nodiging voor een informatiedag die de participanten wijksgewijs organiseren. Medewerkers van de gemeente en het energiebedrijf staan dan klaar om vragen te be- antwoorden, evenals de bedrijven die tevens adviezen geven en hun producten tonen. Een belangrijke rol in het proces speelt het energiebedrijf. Per wo ning wordt - afhankelijk van de si- tuatie - een 'onafhankelijk advies op maat' gegeven. Daarbij wordt de huiseigenaar volledig vrij gela- ten in zijn uiteindelijke keuze. Het Energie Prestatie Advies (EPA) bestaat uit een opname van de wo ning, een berekening van het ener- gieverbruik en een voorstel voor een pakket energiebesparings- maatregelen, zoals het isoleren van vloeren, muren en dak of het plaat- sen van een HR-ketel. Wie zijn huis na een EPA laat isoleren of een HR-ketel of zonneboiler laat installeren, komt in aanmerking voor energiepremies. Deze pre mies varieren voor een gemiddelde tussenwoning van fl. 1.300,- voor het aanbrengen van HR-glas tot ruim fl. 1.700,- voor de plaatsing van een zonneboiler. Ook dit regelt het energiebedrijf zonder dat de huiseigenaar daar omkijken naar heeft. Pas als de huiseigenaar een vrijblij- vende offerte wil, komt een van de geselecteerde bedrijven langs om de mogelijkheden te bekijken en te bespreken. Gekozen kan worden voor een of meerdere energiebe- sparende maatregelen. Door de bundeling van krachten kan er scherp worden ingekocht, een voordeel dat direct ten goede komt van de eigenaar van de woning. Planbuilding regelt dat allemaal en verzorgd ook de coordinatie rand om de uitvoering door de installa- tie-, onderhoud- en isolatiebedrij- ven. Een belangrijk voordeel is dat de kosten van de investering, waarop de energiepremie in mindering wordt gebracht, over een groot aantal jaren gespreid kunnen wor den betaald. In de meeste gevallen worden die kosten volledig ge- compenseerd door de besparing op de energiekosten. In een aantal ge vallen wordt na enkele jaren al een winstgevende positie bereikt. Spouwmuurisolatie verdient zich- zelf het snelst terug: gemiddeld na vijf jaar. Bij een zonneboiler duurt dat langer, maar daar gaat het meer om de milieu-overwegingen. „Wij hebben gemerkt dat huiseigenaren natuurlijk letten op het prijskaartje, maar dat aan de woon- en comfort verbetering veel meer waarde wordt gehecht. Geen koude voe- ten, geen valse trek bij de ramen, geen vocht, alle vertrekken het he le jaar door kunnen gebruiken en overal in huis overvloedig warm water, zijn aspecten die hoog wor den gewaardeerd", aldus Hooger- heide, die de acties met de ge meenten coordineert. Behalve met gemeenten en ener giebedrijven werkt Planbuilding samen met verenigingen van (wijk)eigenaren en particuliere woningeigenaren die lokaal een actie willen starten of hun gemeen te kunnen aanmoedigen daartoe het initiatief te nemen. Meer informatie (schriftelijk) is te krijgen bij: Planbuilding, Postbus 858, 7301 BC Apeldoorn. Telefo- nisch via: 0800 - 023 12 84. 5,7%

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 19