ra Ensemble Philharmonisch Orkest speelttijdens vijfde KolkKonsert Het mooiste afval van de Europese stranden Liv Tyler maakt mannen gek in 'One Night at McCool's' preview DIGITALE MULTIMETER TEGEN INDIRECTE BLIKSEM INSLAG 10 MINIDISKS MET 0PBERG- D00S 230-110 VOLT ^=5 0MV0RMER 3p mmm Rollerdisco in Museumpark PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.525 X X MM mm MM po stad ROTTERDAM - Historisch Delfshaven staat kotnend weekend weer in het teken van klassieke muziek. Klas- siek@Delfshaven organi- seert op zaterdag en zondag de vijfde editie van het KolkKonsert. Op een drij- vend podium in de Ael- brechtskolk speelt zaterdag de Nederlandse concertpia- nist Ronald Brautigam. Een dag later is het ensemble van het Rotterdams Philharmo nisch Orkest te zien. Het ensemble van het Rotterdams Philharmonisch Orkest speelt komende zondag tijdens het KolkKonsert op een drijvend ponton in de Aelbrechtskolk in Historisch Delfshaven. ROTTERDAM - Liefde maakt blind. Zeker in de filmkomedie 'One Night at McCool's' van de Neder- lands/Noorse filmmaker Ha- rald Zwart. Een bloedmooie, maar levensgevaarlijke vrouw brengt de hoofden op hoi van een aantal mannen, met als doel: een breedbeeld- televisie en een DVD-speler. De hoofdrollen in deze zwar- te komedie worden gespeeld door Liv Tyler, Matt Dillon, John Goodman en Michael Douglas. Liv Tyler maakt de mannen gek in 'One Night at McCool's'. In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. CONNECTRA EP-6 OVERSPANNING BEVEILIGING Deze 6-voudige stekkerdoos met aan/uit schakelaar beschermt uw apparatus permanent tegen spanningsverschillen die kunnen ontstaan door een tout in het elektriciteitsnet of door een indirecte bliksem inslag. C0RRECTPRIJS SONY MDW-74 10-PAK+OPBERGBOX Op de Sony MiniDisc kan meer dan een miljoen keer opnieuw worden opgenomen en biedt een CD luisterkwaliteit. De MiniDiscs van C0RRECTPRIJS Sony zijn voorzien van het Schok Absorptie Mechanisme; een exclusieve technologie van Sony voor het beste digitate geluid. Opnamecapaciteit 74 minuten. Nu inclusief handige opberg box. Art.nr. 98241 SKYTR0NIC0MV0RMER 230-110 V0LT0MV0RMER Met deze verhuistrafo kan (Amerikaanse) 11 OVacapparatuur worden aangesloten op het normale 230Vac lichtnet. Tevens geschikt om (Nederlandse) 230Vac apparatuur in Amerika aan te sluiten dankzij meegeleverde verloopstekkers. Detrafo is geschikt voor een maximaal vermogen van 85VA. n j€ 2L55 C0RRECTPRIJS 11.32 S0UNDEX UT-30B DIGITALE MULTIMETER Uitgebreide digitale multimeter met gelijk-en wisselspanningsmeting, stroommeting tot 10 Ampere, weerstandmeting en diode-test. Voorzien van handige "Hold"-toets om de gemeten waarde vast te houden. Compleet met meetsnoeren en batterij. In zilver uitgevoerd. CORRECTPRIJS Zetfouten en prijswijzigingen WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Woensdag 11 juli 2001 ROTTERDAM - New York is een multidisciplinair Lifestyle Event volgens het bekende concept van Moha Lifestylevideowalls met fo- tografie en videobeelden, model- len op de catwalk, een fotostudio, kapsters, visagisten en dj's. Dit feest aanstaande zaterdag in Ca lypso 2001 vormt tevens het slot- feest van de succesvolle fototen- toonstelling die een maand lang in de etalages van De Bijenkorf heeft gehangen. Aanvang 23.00 uur en de entree bedraagt 17,50. Baroeg heeft vrijdag weer De Dansfabriek en zaterdag is het tijd voor Spinaziepunk. Het begint om 20.00 uur en voor 15 gulden zie je onder meer Funeral Dress, Last Years Youth, The Relix en The Krays. Een perfect punkdagje dus. Zondag Apocalypse Now part IV, waarmee Baroeg het bandseizoen afsluit. Het Amerikaanse Exhumed komt langs, evenals het Tsjechi- sche Krabathor. Andere bands die geprogrammeerde staan zijn Be headed, Anasarca, Absorbed, In growing en Isacaarum. Een goeie pak pleurisherrie waarmee je het tot September moet doen. Dalek rekt de grenzen van de hip- hop flink op, invloeden omvatten een breed spectrum van East Coast hiphop (Eric B Rakim) tot psy- chedelica, jazz, etnisch, kraut, rock en techno. Morgen - donderdag - zijn ze te zien in WaterFront. Het optreden begint om 21.00 uur en kaarten kosten 15 gulden. Vrijdag in WaterFront Illy Noiz by Nite. vrijdag 13 juli Aanvang 22.00 uur, entree 12,50. Zaterdag Strictly Techno met onder meer Perry Michel. Ook deze avond begint om 22.00 uur, entree 12,50. In Now Wow zaterdag Sebastien Leger, Roog, Benny Rodrigues, Extra- morobreetie, Djoreen, Tjonlerock, Nafer, Adriaan en Lenoir. Aan vang 23.00 uur en de entree be draagt/ 24,99. Rondje Rotterdam staat door over- weldigend succes dit jaar weer op het programma van Rotown. Vier Rotterdamse bands, vier avonden lang, vier keer topkwaliteit. Deze bands zijn uitgekozen op hun Rot terdamse kwaliteiten, waarvan Ro town denkt dat ze absoluut (nog) een keer moeten worden gehoord. Op 15 juli zijn te zien The Solo Men Only. Melancholische num- mers over neuken en treinreizen en ze schuwen geen politiek engage ment of poetische uitstapjes. Live geven TSMO als het moment daar is regelmatig toe aan de improvisa- tie, maar een andere keer spelen ze strak de nummers zoals ze ingestu- deerd zijn; gepassioneerd, dyna- misch en altijd oprecht en met de nodige agressie. Aanvang 22.00 uur en de toegang is gratis. door Vincent Wernke Het is alweer het vierde jaar dat het strijkersensemble van het Philharmisch Orkest te zien is tij- dens het KolkKonsert, vertelt di ligent Hans Leenders. Waarbij wel aangetekend moet worden dat hun optreden vorig jaar van- wege het slechte weer geen door- gang kon vinden. „Dit ensemble is speciaal hiervoor ontstaan toen we vier jaar geleden voor het eerst gevraagd werden om met een deel van het orkest aan het KolkKonsert deel te nemen. We spelen in deze bezetting dus maar een keer per jaar, alleen in Histo risch Delfshaven." Hoewel het in verband met de va- kantietijd een lastige periode is, vindt Leenders het ieder jaar weer leuk om tijdens het KolkKonsert te spelen, „Alle leden zijn erg en- thousiast en spelen graag in His torisch Delfshaven. Het is natuur- lijk ook bijzonder om op een ponton in het water te spelen. Het is sfeervolle omgeving en gezel- lig. Bovendien wordt bij het KolkKonsert heel goed versterkt. Het is voor strijkers heel lastig om in de openlucht te spelen. Dan moet je bij wijze van spreken op drie meter afstand staan wil je het nog kunnen horen. Maar tijdens het KolkKonsert hangen random de kolk overal speakers, waar- door het geluid erg goed is.' „We hebben een programma sa- mengesteld met licht klassieke muziek, dat voor iedereen rnak- kelijk in de oren klinkt", licht Leenders het programma voor foto:Joop Reyngoud aanstaande zondag toe. Op het programma staan onder meer werken van Mozart, Lars-Erik Larsson en Leroy Anderson. „Er is veel muziek geschreven voor strijkersensembles", vult de diri- gent van het ensemble aan. „We spelen nu voor het vierde jaar en hebben steeds een nieuw pro gramma samengesteld. En het is steeds goed ontvangen." Volgens Leenders is het gratis toegankelijke KolkKonsert een ideale gelegenheid om mensen in contact te brengen met het orkest. „A1 is het promoten van het Phil harmonisch Orkest niet het pri- maire doel van onze deelname aan het KolkKonsert, maar er zijn natuurlijk zat mensen die ons daar zien die anders niet snel naar De Doelen zouden komen. Het werkt drempelverlagend." Een van de orkestleden die zon dag op het podium in de Ael brechtskolk staat is solist Pierre Volders, die tussen alle strijkers als enige trombone speelt, „Het wordt voor mij de eerste keer dat ik meedoe aan het KolkKonsert, maar het lijkt me een prachtig ge- beuren. Het is natuurlijk heel an ders spelen in de buitenlucht dan in een concertzaal. De akoestiek is bijna nihil, dus elke noot die je speelt verdwijnt gelijk in de lucht. Het spelen is daardoor wel wat zwaarder omdat je je goed moet concentreren. Het is wel leuk om op een ponton in de buitenlucht te spelen, want daardoor wordt het heel intiem. We spelen met een stuk of twintig man en dat is na tuurlijk ook even anders dan met het volledige orkest. Het klinkt veel kleiner en dunner, dan wan- neer er een heel orkest achter je zit te spelen. Dit concert doen met het volledige orkest zou natuur lijk niet kunnen, want dan zou er zo'n groot podium moeten ko men, dat heel Historisch Delfsha ven gevuld is." De solist en dirigent hopen na tuurlijk op mooi weer zondag, zo- dat hun optreden in tegenstelling tot vorig jaar, gewoon door kan gaan. „Omdat er windkracht 7 was, werd toen besloten om de boel af te gelasten", vertelt Hans Leenders. „Wij spelen van blad- muziek en die moet wel blijven staan. Bovendien mogen de in- strumenten niet nat worden. Een aantal mensen van ons heeft vorig jaar wel in een kroeg staan te spe len, maar het was jammer dat we niet in de kerk of zo konden spe len. Dit jaar is daar wel rekening mee gehouden. Als het weer te slecht is om buiten te spelen, zul- len we onze muziek in de omlig- gende horecagelegenheden ten gehore brengen." Het KolkKonsert begint zaterdag 14 juli om 19.45 uur. Ronald Brautigam speelt vanaf 20.30 uur. Het Philharmonisch Orkest is zondag 15 juli vanaf 14.30 uur te bewonderen vanaf het podium in de Aelbrechtskolk. ROTTERDAM - Iedereen zoekt op het strand wel eens naar schel- pen of hoopt er iets bijzonders te vinden. Strandjutters maken hier- van hun beroep en Ursula Stalder maakt er zelfs kunst van. Op het eerste oog willekeurig, maar bij nadere beschouwing met grate nauwgezetheid en Zwitserse preci- sie brengt Ursula Stalder het afval van de Europese stranden op ency- clopedische wijze in beeld. De Kunsthal Rotterdam toont gedu- rende de zomer de selectie van meer dan duizend gestrande objec- ten uit de collectie van deze kun- stenares. Deze bizarre en eindeloze verzameling van de meest uiteen- lopende voorwerpen en materialen raakt de kern van het fenomeen verzamelen. Stalder verzamelt dagelijkse afval- producten van de westerse maat- schappij die op alle stranden aan- spoelen. Ze reist hiervoor naar de kusten van onder andere Grieken- land, Italie, Frankrijk en Neder- land. De schijnbaar waardeloze voorwerpen krijgen een hele nieu- we betekenis door de combinaties van de objecten. Stalder sorteert de voorwerpen op vindplaats, al ko men ze oorspronkelijk overal van- daan. Zo ontstaan er inspirerende mozai'eken met onverwachte sa- menstellingen van oorsprong, ge- bruik, kleur en vorm. De composi- ties beslaan enkele vierkante me ters en zijn trapsgewijs opgesteld als een aflopend strand. Voor deze tentoonstelling - die tot 26 augus- tus te zien is - wordt voor het eerst in het bestaan van de Kunsthal het auditorium als tentoonstellings- ruimte gebruikt. Kunsthal Rotterdam, Westzeedijk 341 is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 11.00 tot 17.00 uur. Informatie: www.kunsthal.nl. ROTTERDAM - In het Museumpark in Rotterdam is afgelopen weekend het Zomerpodium van start gegaan. Naast muziek en dans, theater en tilms, staan in de maand juli ook drie Rollerdisco's op het programma. De eerste was afgelopen zaterdag. Druk was het nog niet, maar dat had waar- schijnlijk alles te maken met het slechte weer. Op 14, 21 en 28 juli kunnen liefhebbers in het Museumpark rollerskaten op de muziek van The Golden Wonder Boys. Samen met DJ Boogie Paul, D.-Mus, DJ Rootz, DJ Aqueri- us en DJ Obsession. Op alle dagen staan de deuren vanaf 19.30 uur open en vormt het park het zomerse decor voor de grootste disco op wielen. De toegang is gratis. Voor informatie over deze en andere activiteiten van het Zomerpodium is te vinden op: www.loederevents.nl. foto: Fred Ernst door Vincent Wernke Barkeeper Randy (Matt Dillon) weet niet wat hem overkomt als hij op een avond tegen de mooie Je wel (Liv Tyler) aanloopt. Ze dreigt in een auto verkracht te worden, en net op tijd redt hij haar uit de ar- men van haar belager. Ze gaat met hem mee naar huis, waar hij haar niets anders te drinken aan kan bie- den dan water. Als hij vraagt of ze van water houdt, antwoordt ze dat ze dat het op een na lekkerste vindt van allemaal. Wat ze het allerlek- kerste vindt, wordt Randy meteen daarna duidelijk als ze samen in bed belanden. Na een wilde vrijp- artij blijken de zaken nogal anders in elkaar te zitten. De belager van Jewel duikt op en ze blijkt met hem samen te spannen. Ze laat zich mee naar huis nemen door nietsver- moedende mannen, waarna haar zogenaamde belager opduikt om het huis leeg te raven. Zover komt het deze keer niet. Wel zitten Randy en Jewel na een plot- selinge schietpartij met het lijk van haar compagnon opgescheept. Dan verschijnt politieman Dehling (John Goodman) op het toneel, die de schietpartij komt onderzoeken. Ver komt hij echter niet omdat Dehling net als Randy helemaal ondersteboven is van Jewel. Het- zelfde geldt voor Randy's neef Carl (Paul Reiser), die bij zijn ei- gen vrouw niet meer aan zijn trek- ken komt. Zonder dat ze het zelf in de gaten hebben, brengt Jewel met haar verschijning en nymfomane gedrag alle mannen het hoofd op hoi. De blinde verliefdheid van de mannen blijkt echter verstrekken- de gevolgen te hebben. Met name voor Randy, bij wie Je wel intrekt. Ze maakt hem zo gek met haar dromen van een eigen huisje vol luxe, waaronder een breedbeeldtelevisie en een DVD- speler, dat hij zich laat ompraten om bij een paar rijke mensen in te breken. Bij de tweede inbraak - waar de breedbeeldtelevisie en DVD-speler voor het oprapen lig- gen - gaat het mis. Weer zitten Randy en Jewel opgescheept met een lijk, en dreigen de zaken al snel echt uit de hand te lopen. De in Nederland geboren en in Noorwegen opgegroeide filmma ker Harald Zwart - die in 1989 af- studeerde aan de Nederlandse Film en Televisie Academie - speelt in 'One Night at McCool's' een spel, waarin een vrouw de hoofden op hoi brengt van drie totaal verschil- lende mannen. De regisseur vertelt het verhaal ook vanuit de gezichts- punten van deze mannen, die ieder hun eigen kijk op de gebeurtenis- sen hebben. Hun verhalen komen bij elkaar als een huurmoordenaar (Michael Douglas) zich met het geheel gaat bemoeien. 'One Night at McCool's' is een heerlijk zwarte komedie, waarin eigenlijk alles klopt. Wereldschok- kend is het allemaal niet, maar wel amusant. De show in de film wordt gestolen door - hoe kan het ook an ders - Liv Tyler. Vooral de auto- wasscene zal bij veel (mannelijke) toeschouwers indruk maken. Met een tuinslang wast ze haar auto en voert tegelijk een erotisch tafereel op voor politieman Dehling. Een scene waarin tevens de Nederland se achtergrond van regisseur Ha rald Zwart is terug te zien. Even leuk is de slotscene, die grappig begint en eindigt in een enorme schietpartij. En dat allemaal om een vrouw. Maar wat voor een! SI c Art. nr. *190966 47,50 Art,nr. 91376 Art.nr. 78004

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 29