Maasboulevardfeest maakt zich op voor dertiende editie Vr> Sr-r Boek wordt handel. Zieke iepen worden gerooid door ONS Internationale Jongeren- uitwisseling in Schiedam krant kerk Threnody: eigen opnamestudio/ festivaloptredens/ nieuwe cd op komst Popfestival hart van Maasboulevardfeest SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redaktie van Maasstad weekbladen Schiedam, Over de Vesten 3, 3116 AD in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag er- voor binnen zijn. maasstad maasstad MMH HHHNtfweekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Wordt het nog mooi weer, komend weekend? De organisatie van het Maasboulevardfeest hoopt er natuurlijk op. Vrij- dag 13, zaterdag 14 en zon dag 15 juli presenteert stich- ting Vage voor de dertiende keer het driedaagse festival. Dit jaar weer veel popmu- ziek, activiteiten voor de kinderen, sport en kermis. Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. Z.O.S.-radio 55-plus 'Op Kamers' Vrijwilligers Als je 'n beetje slim bent geworden van je school, kom je nu met je schoolboeken naar De Slegte. Daar levert een goed boek altijd wel wat op. De Slegte.Voor 'n goed boek. Het Maasboulevardfeest: van een buurtfeesie uitgegroeid toteen regionaal evenement. Foto Roger van der Kraan Hervormde gemeente Magnalia Dei Kerk zo 10.00 uur. mw. E. Roetman. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn zo 10.00 uur. ds. J. Klein (Gerefor- meerde Bond). Magnalia Dei Kerk zo 17.00 uur. ds. P. Krijgsman (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. dhr. A.F. Ruijl. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 09.30 uur. ds. L.G. Bos. De Ark, Hargplein. 09.30 uur. Gesloten. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. mw. E. Roetman. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. dhr. A. van den Ende. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds. F.H. Blokhuis. 16.30 uur: ds. B.J. Eikelboom. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: ds. D.J. van Vuuren. 16.30 uur: ds. D.J. van Vuuren. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds. A. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur Dienst van Schrift en Gebed. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds. D.C. Peters. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: ds. N. van de Want. wo 19.45 uur: ds. N. van de Want. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. Kerk der zevendedags Adventis- ten Magnalia Dei Kerk. za 10.00 uur, predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. De vrijdag voor het feest wordt vrijdag 13 juli rond een uur of zes gegeven door de jeugddansklas van Sylvia Koopman, als voor- proefje van de super kinderdisco. „Het leuke aan deze kinderdisco is dat deze piaats vindt in dezelf- de omgeving als de kinderdisco", schrijft de organisatie. „Het is de bedoeling dat de kinderdisco langzaam overgaat in de jaren 70- retro party." In een andere tent wordt een groot regionaal dart- toernooi gehouden. Vrijdagavond treden verder drie bekende Schiedamse bands op, waaronder Peter de Vries (20.15 uur) en The Urn (21.30 uur). Zaterdag gaat de grote rom- melmarkt van start, evenals de kinderacti- viteiten en het popfestival (vanaf 17.00 uur). Def P., voorman van de Osdorp Posse, is een van de grote namen. Hij treedt op samen met de Beatbusters ska-achtige nummers. Peter Pan is vervangen door Venus Hill (Ska/crossover). Verder is het gelukt de Seatsnif- fers uit Belgie te contracteren (een kruising tussen Paladin en Jon Spenser). Daarnaast treden in de twee tenten nog bands op als Threnody, Venus Hill, Allez Ma ma en Laberinto. Kindertheater Kakki Prakki doet dit jaar niet mee, maar er zijn al- ternatieven gevonden. Bart Bosch (bekend van kindernet) geeft za terdag twee optredens, een quiz en het bekende 'Na regen komt apengein' met medewerking van de Superchimps. Ook Klubhuis Zuid doet als altijd weer mee, dit keer met een kinderdorp. Daar naast moet de hondenshow Blaf de kinderen kunnen vermaken. Verder lopen er nog allerlei enter tainers rond en ontbreken de springkussens niet. Aan waaghalzerij is er dit jaar geen ge- brek. Tus sen twee grote hijs- kranen wordt een Indiana Jo- nesbrug ge- spannen. Bezoekers kunnen zelf eens meemaken wat het is om op grote hoogte over een oerwoud- brug te lopen. Klap op de vuurpijl is het parabouncen. Hangend in een stoel aan een met helium ge- vuide luchtballon kan men vijftig Foto Roger van der Kraan hoeven niet op de klok te letten." Verder kunnen nummers als ze af zijn meteen worden opgenomen, ook al zit er een paar maanden tus sen. Normaal gesproken kan dat niet, vooral als je de rest van de nummers in een andere studio op- neemt. Een ander geluid, andere in- stellingen, dat hoor je op de cd. Re ne: „We hebben nu altijd dezelfde ruimte, dezelfde instrumenten. En de instellingen van de apparatuur bewaren we." „De studio is zo goed als afzegt Henry: „De akoestiek klopt nu al vrij goed, we moeten het alleen nog wat fine tunen." De studio wordt niet alleen gebruikt door Threnody, ook andere bands kunnen in de stu dio opnemen. De Schiedamse band Barata is al geweest, ook vrienden van de Osdorp Posse hebben er nummers opgenomen. meter hoog de lucht in. Verder is er een kinderkermis. De zondag is al jaren de dag van de sport en de Nederlandstalige muziek. Natuurlijk wordt weer het grootste mini-voetbaltoernooi van de regio gehouden. Op aan- gepaste velden proberen teams van sportverenigingen, buurthui- zen en kroegen de bal in de ver- kleinde doelen te schoppen. De wedstrijden worden geleid door KNVB-scheidsrechters. Er is zo- wel een toernooi voor vrouwen als mannen. Vanaf 13.00 uur start het Hol- landse Hitsfestival met Imca Ma rina, Arne Jansen en Eric Dikeb (Big Diet). Hetvolledige programma van het Maasboulevardfeest kan gevon den worden op www.maasboute- vardfeest.nl Voorrang wordt nu gegeven aan de nieuwe cd. „De nieuwe cd moet een echte stampschijf worden", zegt Rene. „We hebben onwijs veel ideeen." Een stuk of vijf platen- maatschappijen hebben al gevraagd wanneer de cd af is, waaronder Massacre Records, Threnody's ou- de platenmaatschappij. En dan kan er iets unieks gebeuren. Dan moet de platenmaatschappij de studiotijd betalen, aan Threnody dus. Dat geld zou nu dus in de promotie van de cd kunnen worden gestoken, niet on- belangrijk. De tour eindigt bij de bar, precies op elleboogte is gemaakt. Rene: „We hebben er expres geen banken neer- gezet, want dan ga je zo hangen. Je kan hier niet onderuit zakken, en dat is weer goed bij het opnemen van een cd." In September of oktober is de nieu we cd klaar. Daarna verschijnt het langverwachte project Shades of silence (met veel klassieke invloe- den) eindelijk op cd. Threnody ver- wacht deze zomer verder veel te spelen op festivals. Het vertrouwen in het succes van Threnody is groot bij Henry en Re ne. Henry: „We vullen een groot gat op tussen de harde pop en gothic, wij zitten daar echt tussen. En de teamspirit onder de bandleden is fantastisch." Rene: „De randvoor- waarden zijn nu geschapen, nu kun nen we alleen nog maar twee keer zo hard vooruit gaan. Threnody speelt zaterdag 14 juli op het Maasboulevardfeest in tent 2. Naast oude songs worden drie num mers van de nieuwe cd gespeeld (Free spirits, Angel en Lost). Meer informatie over Threnody staat op www. threnody, com. Slgarenmagazijn van de Boor, Groenelaar>53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Plus Woudhoek, Geuzenplein 5/7 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 SCHIEDAM - Tijdens de vakan- tiemaanden juli en augustus kan er iedere zaterdag van 10.00 uur tot 13.00 uur bij ZOS-radio geluisterd worden naar het programma 'ZOS op zaterdag tijdens de zomerva- kantie' met daarin het weekendme- nu, het weer, reportages, nieuws uit de stad en gesprekken met meer of minder bekende Schiedammers onder het motto 'De andere kant van...' en 'De mens achter...'. Dit programma is thuis te beluisteren op het Schiedamse kabelnet 91.5fm. SCHIEDAM - In De Woudhoek wordt donderdag 12 juli bingo ge speeld van 14.00 tot 16.00 uur. Dat kost zeven gulden voor zes ronden. Vrijdag 13 juli is er hier volksdan- sen van 10.00 tot 11.30 uur voor fl. 3,50 per keer. Zaterdag 14 juli wordt er een dansavond georgani- seerd in De Woudhoek van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten: fl. 3,50. Dinsdag 17 juli wordt er in De Vier Molens een informatieochtend ge- organiseerd over hulpmiddelen. Aanvang is 10.00 uur en de toe- gang gratis. Woensdag 18 juli wordt er bingo gespeeld in De 4 Molens van 13.30 tot 16.00 uur SCHIEDAM - De ONS is momen- teel bezig met het verwijderen van zieke iepen in de stad. De bomen zijn aangetast door de beruchte 'Ie- penziekte', een ziekte die veroor- zaakt wordt door een schimmel die zich zeer snel kan verspreiden. Om uitbreiding van zieke iepen te voorkomen is snel handelen nood- zakelijk. Iepen zijn vooral te her- kennen aan hun typische blad- vorm: ovaal, asymmetrisch en een scheve bladvoet. Een duidelijke kenmerk van de Iepziekte is het plotseling verdrogen en afsterven van de bladeren. Momenteel is de ziekte goed waarneembaar, omdat het warme weer het verdrogings- proces in versnelling heeft gezet. Sommige bomen zijn vorig jaar al aangetast en sterven nu met de SCHIEDAM - 'Culturele uitspat- tingen, hoe besteed jij je vrije tijd en hoe zou jij jouw vrije tijd willen besteden'. Zo luidt het thema van de internationale jongerenuitwis- seling die dit jaar plaatsvindt in Schiedam. Jongeren uit Schiedam, Esslingen (Duitsland), Piotrkow Trybunalski (Polen), Vienne (Frankrijk) en Velenje (Slovenie) zullen hun ervaringen en ideeen uitwisselen ten aanzien van vrije tijdsbesteding. Een aantal Schie damse jongeren is samen met jon- gerenwerkers van Stichting Wel- voor zeven gulden (6 ronden). WATERWEG - Ben je voor jezelf, je zoon of dochter of buurjongen dringend op zoek naar een kamer en heeft die zoektocht nog steeds niets opgeleverd? Dan is er nu de nieuwe 'Op Kamers' van de Woonbond, boordevol nuttige tips, adressen, telefoonnummers en in- temetsites. 'Op Kamers' is een handige gids, met alle noodzakelij- ke informatie over het zoeken van een kamer, huurcontracten en huurbescherming, onderhoud, ser- vicekosten en de regels rond huur- prijs en huurverhoging. 'Op Ka mers' kost fl. 5,50 plus fl. 2,80 ver- zendkosten en is te bestellen door overmaking van het totaalbedrag op giro 6217479 van Woonbond- informatie Amsterdam, onder ver- melding van: Op Kamers en/of be- stelcode DO 01. SCHIEDAM - Wie het leuk vindt om samen wat met verstandelijk of lichamelijk gehandicapten te doen, zoals wandelen of spelletjes, is de vrijwilliger die door de Stichting De Bruggen Rijnmond wordt ge- zocht. Geinteresseerden kunnen contact opnemen met M. du Mor- tier, tel. 434 79 42 of R. Wester- hoff, tel. 470 88 13. warmte geheel af. De schimmel kan op twee manie- ren verspreid worden: via wortel- contact tussen de bomen en via een kever. De verspreiding door kevers gaat erg snel doordat zij van de ene iep naar de andere iep vliegen. Er zijn al diverse kevers gesignaleerd en dat benadrukt nog eens de noodzaak van het snel verwijderen van de zieke iepen. Op verschillende locaties wordt door ONS gerooid: Sportpark Har- ga, Prinses Beatrixpark, Maasbou- levard, op Begraagplaats Beuken- hof en in Groenoord aan de Toon Verheystraat en aan de K. Kuiler- straat. Voor meer vragen over de iepziekte kan er gebeld worden met de Groentelefoon 246 55 22. zijn Schiedam bezig met de voor- bereiding van het programma. Een week lang wordt aandacht be- steedt aan het thema middels thea ter, muziek, workshops en diverse andere activiteiten. Jongeren in de leeftijd van 15 en 20 jaar die willen deelnemen kunnen zich aanmel- den, er zijn nog enkele plaatsen vrij. De uitwisseling vindt piaats van zaterdag 11 tot en met zondag 19 augustus en deelname kost fl. 50,00 per persoon. Interesse? Neem dan contact op met Neeltje Feenstra, tel. 409 09 09. jfn yo i4) 'De nieuwe cd moet een echte stampschijf worden' Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Het is even wennen voor de bandleden van Threnody. In het verleden zat het de Schie damse metalband niet echt mee, en dat is een understatement. Was er net een nieuwe cd klaar, stapte de drummer op. Of na de release van de laatste cd van Th renody (1997), toen zanger/gita- rist Rene Scholte opeens besloot voorrang te geven aan zijn maat- schappelijke carriere: ellende en frustratie. Genoeg reden om een threnody te zingen, een rouwlied uit het oude Griekenland. 'Hello darkness my old friend' (sounds of silence, Simon and Garfunkel) zingt Rene spontaan als hij terug- denkt aan die tijd. Met een spot- tende blik, dat wel. Nu staan Rene Scholte (na zijn dwa- ling inmiddels weer teruggekeerd) en bassist Henry Mcllveen met een brede glimlach in de deuropening van hun eigen opnamestudio aan de Nieuwe Haven. Blij zijn ze, vol ver trouwen. Alles is mogelijk, zeggen ze, alsje maar in jezelf gelooft. Als- of Jim Kerr preekt, anno 1982: Everything is possible! Maar de nieuwe nummers van Th renody, een stuk of 25, klinken ge- lukkig gewoon als Threnody. Geen vrolijke meezingers natuurlijk. Het eerste dat opvalt is Rene's zang, geen grunt meer. Een ontwikkeling die al hoorbaar was op de laatste cd van Threnody, toen Rene al sommi ge stukken 'gewoon' zong. Het eni- ge positieve is de tekst in bijvoor- beeld 'Free spirits'. Rene: ,Als je iets wil, moet je er zelf wat aan doen. Werken." Henry: „Niets is onmo- gelijk, dat bewijst onze studio. Het Henry Mcllveen en Rene Scholte in de studio. is gewoon een kwestie van hard werken geweest." Een rondleiding door de studio van Threnody. De ruimte oogt nog wat Coolsingel 83,3012 AE Rotterdam.Tel.: 010 413 83 05 kaal, maar zal helemaal worden be- hangen met foto's uit het Threnody- archief. Rene en Henry lopen naar de opnameruimte, die zwaar gei'so- leerd is en op een zwevende vloer is gebouwd. Trillingen kunnen zo niet doordreunen. „Het voordeel is dat we nu ook lekker kunnen doorbeu- ken. Gisteren zijn we echt tekeer ge- gaan. En de buren hebben niks ge- hoord! 'Zijn jullie al begonnen?" We kunnen nu max herrie maken zonder op de tijd te hoeven letten" zegtRene. Henry lacht: „Totdiepin de nacht." Rene: „En alles staat er al, even de bekkens ophangen: en klaar. Er ging zoveel tijd verloren als we naar de oefenruimte moes- ten. Vroeger, als we een cd opna- men, moesten we alles van tevoren plannen. De studio moest worden besproken, de nummers zo goed als af. Nu hebben we lekker de tijd, we Van zelfkritiek hebben de raadsleden nog steeds nietgehoord. In de tweede zelfanalyse stond aanvankelijk vrijwel niets over het functioneren van de raad, en dat terwijl Elco Brinkman ander- halfjaar geleden had geoordeelddat de kwaliteit van de gemeen- teraadsleden zwak is (lees:' slecht'). Raadslid Maarten Groene raakte lichtelijk in paniek toen hij het concept las. Waar staat de raad in het stuk? Waar komen wij voor? Een paar verspreide stukjes, maar verder kon Groene niets vinden. Dat pikt Brink- man geheid niet, zei hij vorige week bezorgd in de raad toen de zelfanalyse werd besproken, daar komt hij natuurlijk op terug! En dan kunnen we fluiten naar nog meer geld uit de pot van het Grotestedenbeleid. De zelfanalyse dient immers als controle-in- strument voor het gevoerde beleid van de gemeente Schiedam. Dus diende Groene een stukje tekst in waarin wel wat wordt ge- zegd over de raad van Schiedam. Wethouder Menno Silje'e zei toe het halve A4-tje integraal over te nemen. Want het was zo'n voortreffelijke tekst, zeihijglimlachend naar zijn partijgenoot. Was het er niet mee eens, en dan niet alleen over de zeer ambte- lijkeschrijfstijl van Groene (veelkomma's, langezinswendingen en verhullend taalgebruik, voorbeeld: Dit laat onverlet dat het ook in de toekomst van onverminderd belang is, dat niet alleen de raad, maar ook het college en de leden van het ambtelijk apparaat alert blijven bij vraagstukken, die de positie van de raad en de onderlinge verhoudingen tussen enzovoort enzo- voort). Het zit namelijk wel goed met de kwaliteit van de raadsle den, zegt Groene, want er zijn raadsledenconferenties gehouden waarin de zeer geachte raadsleden overeenstemming hebben be- reikt over omgangsvormen. Hoewel de conferenties geen meet- baar effect hebben (Groene schrijft het zelf), kunnen de resulta- ten positief worden beoordeeld. Het gaat dus goed met de raad! Heb er zelf de afgelopen maanden eerlijk gezegd weinig van ge- merkt. Raadsleden die elkaar zwart maken, raadsleden die de krant lezen als een burger inspreekt, raadsleden wiens inbreng in de discussie beperkt blijft tot 'dank voor de ambtenaren die voortreffelijk' et cetera), raadsleden die al jaren voor spek en bo- nen de vergaderingen bijwonen. Nou, we zullen zien wat Brinkman oordeelt. Zou nog maar niet al te opgelucht met vakantie gaan, beste raadsleden. Jalmar Teunissen i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3