Eenzaam in drukke wereld DO gezond a i 1 no 1 wel 1 lees .van neder ancv Nieuwe vorm van bij astma maasstad video preview maasstad puzzel «t£jnr lezond bekeken uitgaans agenda (J i 0 mm REGIO - De mens is van na ture een sociaal wezen. Ge- durende ons hele leven ma ken we contact met anderen. Op de lagere school spelen we met klasgenootjes, als we wat ouder zijn zoeken we het uitgaans- of verenigingsleven op, en het verlangen naar een levenspartner is meestal een logisch gevolg van het vol- wassen worden. Ons bestaan is pas wezenlijk door de ver- bondenheid met anderen. raHteften Top 10 >AW>Nrt!RE VAN EEN MLTVUIE H00FD5TAP &UR5ER ■Mi EXCURSIES FESTIVALS MUZIEK OVERIGE THEATER Woensdag 18 Jul i 2001 XQ57 In 1996 speelde Eddie Murphy de hoofdrol in 'The Nutty Professor'. De- ze film was zo'n succes dat het een kwestie van tijd was, voor de sequel zou verschijnen. Vanaf deze week is 'The Nutty Professor II: The Klumps' verkrijgbaar op koopvideo. In deze komedie speelt Eddie Mur phy onder meer de rol van de dikke professor Sherman Klump. Hij wordt op hinderlijke wijze achtervolgd door zijn irritante en volslanke alterego Buddy Love (Murphy). Via een ingewikkeld proces haalt hij deze Buddy uiteindelijk uit zijn lichaam. Daarmee zijn de problemen echter niet opge- lost. Want terwijl de hersencellen van Klump door een of andere oorzaak steeds verder afbreken, heeft Buddy het voorzien op zijn verjongings- drankje, Om te voorkomen dat Buddy dit kan stelen verstopt Klump dat in zijn huis, waar het echter niet veilig is voor zijn familie. Onderwijl pro- beert de professor ook nog eens indruk te maken op zijn mooie collega Denise (Janet Jackson). 'The Nutty Professor II: The Klumps' is een ko medie waar je van moet houden. Anders dan veel vroeger werk van Mur phy zit deze film vol met platte grappen. Veel pies, poep en seks, waar je vaak om kunt lachen, maar die even zoveel mensen zal irriteren. De keu- telschietende megahamster die een man van achter neemt, ging mij net iets te ver. Eddie Murphy toont zich in 'The Nutty Professor II: The Klumps' andermaal een meester in het vertolken van verschillende rollen. Negen neemt hij er maar liefst voor zijn rekening, waarvan die van oversekste oma de leukste is. Prijsvraag: Maasstad weekbladen verloot vijf video- banden van 'The Nutty Professor II' onder de inzenders die het antwoord weten op de volgende vraag: Hoe heet de laatste cd van Janet Jackson? Stuur het antwoord op een (brief)kaartje naar Maasstad weekbladen, Post- bus 1685, 3000 BR Rotterdam. Een e-mail sturen kan ook, naar: videopre- vie w hotmailcom. Vincent Wernke 22 16 28 50 63 41 8 3 42 20 34 46 66 71 32 Horizontaal 1. Ondier 6. Binnen- stof 12. Vreemd 14. Drietal 15. Be- houdens weglatingen 17. Strem- ming 20. Oude maat 21. Oostenrijk- se rivier 23. Godin 24. Waterdoor- latend 25. Schoonmaakmiddel 26. Franse plaats 28. Schande 30. Jon- gensnaam 31. Idool 33. Plaats in Drente 34. Kinderlijk 35. Op het ge- noemde37. Naklank38. Binnen39. Militair40. Gewezen 42. Uitstapje 44. Meisjesnaam 47. Anders ge- zegd 49. Europeaan 51. Meisjes naam 53. Landbouwgerei 54. Pilaar 56. Hoop 57. Kerkelijke straf 58. S oort uitkering 59. Omslag 61Haal 62. Trekdier 63. Duizelig 66. Die- rengeluid 67. Overzeese post 68. Vies 70. Clubgenoot 71. Biljart- term. Verticaal 1. Zangspel 2. Nummer 3. Sluis 4. Kindergroet 5. Muze 7. Zoogdier 8. Jongensnaam 9. Meis jesnaam 10. In oprichting 11. Be- mind 13. Plus 16. Niet klaar 18. Aanwijzend vnw. 19. Gelderse plaats 20. Meer in Amerika 22. Ge- tal 25. Kwartaal 27. Gevangenis 29. Legaat 30. Vis 32. Hoeveelheid 34. Deel van Afrika 36. Speelgoed 37. Gewestelijk Arbeidsbureau 41. Wanorde 43. Recht stuk water 45. Jongensnaam 46. Berm 48. Rijg- snoer 49. Amerikaanse staat 50. Ita- liaanse stad 52. Kledingstuk 54. Buidelbeertje 55. Marineafdeling 58. Zangstuk 60. Naam van Paus 63. Waterkering 64. Technische ti- tel 65. Zwarte delfstof 67. Met dank 69. Onderwijs. Horizontaal: 1 Paperclip, 6 Aftap, 9 Arend, 10 Stoofpeer, 11 Observa- tie, 12 Held, 14 Brokaat, 15 Luister, 17 Deksels, 19 Bedaren, 20 Vorm, 22 Aartsengel, 25 Armlastig, 26 Asiel, 27 Taart, 28 Eindronde, Verticaal: 1 Piano, 2 Poetsdoek, 3 Raddraaier, 4 Losvast, 5 Proftel, 6 Alfa, 7 These, 8 Paraderen, 13 Mis- dienaar, 14 Bedevaart, 16 Terug- zien, 18 Slaatje, 19 Betogen, 21 Rumba, 23 Lelie, 24 Kast. Maar overal ter wereld zijn er ook mensen waarbij het verlangen naar het delen van hun liefde en gene- genheid niet vervuld worden. Deze mensen zijn eenzaam. Iedereen be- vindt zich wel eens in omstandig- heden die een gevoel van een- zaamheid oproepen. Het is een herkenbaar gevoel, net zoals ver- driet of blijdschap. Een evenwich- tige balans tussen deze gevoelens zorgt ervoor dat we geestelijk kun- nen groeien. Een langdurige stoor- nis in het evenwicht van deze ba lans richting eenzaamheid zorgt echter voor een probleem. Bij eenzaamheid wordt vaak alleen gedacht aan oudere mensen. Het verlies van een partner en het steeds kleiner worden van de vriendenkring zorgt er inderdaad voor dat ouderen de grootste groep eenzame mensen vormen. Maar eenzaamheid is iets wat in werke- lijkheid in elke levensfase voor- komt. Soms liggen de oorzaken er- van in de persoon zelf, soms dra- gen de omstandigheden ertoe bij. Regelmatig is het een combinatie van beide die ervoor zorgt dat mensen zich alleen voelen. Het is begrijpelijk dat veel mensen m o do do aQSOO, zich na het verlies van een dierbare eenzaam voelen. Als de partner wegvalt, door overlijden of schei- ding, valt er een opmerkbare stilte in huis. De vertrouwde dagelijkse contacten zijn verdwenen. Ook bij langdurige ziekte verandert het le ven ingrijpend. De contacten tus sen de zieke en de partner worden vaak beperkt tot de verpleegkundi- ge zorg. Aan activiteiten buitens- Aad $lr«fjs Aad Struijs, Het toppunt van Neder land; reisgids naar de dikste boom, de scheefste toren, het kleinste museum en 1563 andere records en rariteiten. Uitge- verij Plataan, Zut- phen, 2001 Wilt u de grote va- kantiestroom naar h ct buitenland dit jaar eens ontlopen? Bi- bliotheek Rotterdam heeft er in haar col- lectie reisboeken een prachtige reisgids bij. Een gids die zelfs de leunstoeltoerist al ple- zier oplevert. Het Toppunt van Neder- land laat de lezer in een vlotgeschreven, royaal gei'llustreerd naslagwerk genieten van alle records en ra riteiten die in Neder- Plataan land te genieten zijn. Om maar eens dicht bij huis te blijven: Rotterdam neemt in deze 360 pagi- na's tellende gids zelfs tien bladzij- de in. Het laagste punt van Neder- land (in Rotterdam-Alexanderpol- der), het kleinste museum van Ne- derland, de eerste Ontdekhoek en de eerste ANWB-wegwijzer in Ne- derland zijn daar voorbeelden van. Maar ook het Strijkijzermuseum in Noordbroek (Groningen), het Woonbotenmuseum in Amster dam, het Kralensnoer van Exloo, de grootste collectie Harley David sons in Zwolle maakt degenen die verder van huis willen nieuwsgie- rig. Alle in dit boek genoemde re cords en rariteiten zijn namelijk te bezichtigen. Voor wie dit wil is dit boek een must Voorzover ope- ningstijden van toepassing zijn wordt de lezer verwezen naar de plaatselijk VW-kantoren. Aad Struijs 1946) de samensteller van dit boek is in het dagelijks le ven dagbladjournalist, gespeciali- seerd in toerisme en recreatie in ei- gen land. In 1998 ontving hij de Persprijs Toerisme. In zijn inlei- rebgids ce dikste doom :s$?e museum en 1563 andere records en ranteiiers ding noemt hij zijn boek slechts het topje van de ijsberg, want elke dag komen er nieuwe records en rari teiten bij. Wellicht is hij inmiddels al aan een herdruk bezig. Toch zal de Waddenzee altijd ons grootste natte natuurgebied blijven en de molen van Zeddam de alleroudste. Alvast een goeie reis en een een prettige vakantie met deze gids toegewenst. 1. Sidney Sheldon - Vallende ster 2. Dick Francis - Gebroken 3. Jill Mansell - Geknipt voor Miranda 4. Isabel Allende - Portret in sepia 5. Unni Lindell - De rouwmantel 6. Barbera Voors - Slapeloos 7. Elisabeth Hay - De man die voor het weer kwam 8. Kelly James - Kelly's Afrika 9. Judith Krantz - Seks en shopping 10. Danielle Steel - Oma Danina Maasstad publiceert tweewekelijks de po- pulaire top 10 collectie van de Gemeente Bi- bliotheek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uit de collectie. De catalogus van de bibliotheek op internet: http://www.bibliotheek.rotterdam.nl. huis komt men niet meer toe waar- door vereenzaming dreigt. Sommige mensen wonen en leven temidden van anderen en voelen zich toch eenzaam. Een slechte re- latie of een woning in een buurt waar met niet geaccepteerd wordt kunnen daarbij een rol spelen. Ook financiele problemen kunnen ertoe bijdragen dat men zich uit het soci- ale verkeer terugtrekt. Ieder mens heeft een ander karak- ter. De een is uitbundig en praat met en tegen iedereen, de ander kijkt vooral de kat uit de boom en ziet elke uitdaging als een beproe- ving. Weer een ander heeft van na ture de neiging om zich te isoleren, waardoor men zelf de eenzaam heid in de hand werkt. Niet ieder een heeft tijdens het leven dezelfde kansen gekregen om de eigen soci- ale vaardigheden te ontwikkelen. Niet iedereen kent ook het plezier dat mensen aan sociale contacten kunnen beleven. Eenzaamheid is niet een probleem dat snel opgelost kan worden. Het is vaak een langdurig proces waar bij men er eerst achter dient te ko men waarom men eenzaam is. Het zoeken naar en het werken aan een mogelijke oplossing is een proces dat veel moed en energie vraagt. Uiteraard is voor het verwerken van het verlies van een dierbare veel tijd nodig. Praten met anderen en het delen van het verdriet is meestal een goede manier om alles illustratie: Marco van der Wielen te verwerken. Aan de neiging om zichzelf in deze periode juist op te sluiten mag men dan ook zeker niet toegeven. Het maken van vrienden en om- gaan met anderen, de oplossing om eenzaamheid te voorkomen, is niet voor iedereen gemakkelijk. Verle- genheid en onzekerheid zijn facto- ren die ervoor zorgen dat het moei- lijk is om nieuwe contacten te leg- gen. Mensen met dit probleem zouden zich er meer van bewust moeten zijn dat iedereen zich af en toe wel eens onzeker voelt. Zich onzeker voelen betekent echter niet dat men als persoon minder waard is dan een ander. Een goede manier om contacten te leggen is lid te worden van een vereniging. Wandelen, klaveijas- sen, biljarten. Voor elke gewenste activiteit is wel een vereniging waar men samen met anderen ont- spannen en ongedwongen bezig kan zijn. Naast het verenigingsle ven kunnen mensen zich ook op- geven voor vrijwilligerswerk. Iedereen die eenzaam is ervaart dit op zijn eigen manier. Soms zal het ook niet mogelijk zijn om zelf tot oplossingen te komen. Deskundige hulpverlening is dan de aangewe- zen weg om de eenzaamheid aan te pakken. Professionele hulpverle- ners kunnen helpen bij het herken- nen en erkennen van het probleem en bij het vinden van mogelijke oplossingen. Deze gezondheidsrubriek wordt u aangeboden door: GGD Zuidhollandse Eilanden; Ruwaard van Putten ziekenhuis, RIAGG Rijnmond Zuid, van Weel Bethesda ziekenhuis, Zorg en Welzijn Groep Zuid-Hollandse Eilanden, Re- gionaal Patienten Consumenten Platform Rijnmond, Delta Psychiatrisch ziekenhuis en Basisberaad GGZ. Momenteel hebben in ons land 1,2 miljoen mensen in een of an dere vorm te maken met astma. Daarvan zijn 100.000 kinderen jonger dan zestien jaar. De aandoening wordt gekenmerkt door perioden van vaak hevige be- nauwdheid, hoesten, kortademig- heid en piepen als reactie op be- paalde prikkels (allergenen, in- spanning, infectie). Deze sympto- men resulteren vaak weer in pro blemen met de nachtrust, het niet goed kunnen uitoefenen van dage lijkse activiteiten, niet kunnen spe len en het missen van school of werk, wat voor de patient weer tot gevolg heeft dat hij niet 'normaal' meer mee kan doen met de gezon- de andere mensen. Bij mensen die aan astma lijden, wordt in de luchtwegen een chro- nisch ontstekingsproces gevonden. In dit ontstekingsproces spelen verschillende ontstekingscellen een rol, die allerlei stoffen (ontste- kingsmediatoren) kunnen afgeven die de ontsteking in de astmatische luchtwegen kunnen onderhouden. In de laatste dertig jaar is steeds meer bekend geworden omtrent de mechanismen die een rol spelen bij astma. Zo is gebleken dat een van de belangrijkste ontstekingsmedia- toren bij astma de zogeheten leukotrienen zijn. Deze stoffen worden door geactiveerde ontste kingscellen in de luchtwegen afge- geven, waar ze bovengenoemde symptomen van astma kunnen ver- oorzaken. Met de ontdekking van de leukotrienen verkreeg de Zweedse professor Samuelsson de Nobelprijs in 1982. Aangezien de chronische lucht- wegontsteking zowel de ernst van de klachten als ook de mate van de achteruitgang van de longfunctie bij astma bepaalt, is het van we zenlijk belang om dit proces te on- derdrukken. Vooralsnog zijn corti- costeroiden de meest krachtige en universeel werkende ontstekine- remmers bij astma. In tabletvorm kunnen deze middelen echter een scala aan bijwerkingen geven. On- danks deze krachtige preparaten alsook efficiente inhalatiesyste- men, is het aantal mensen dat we- reldwijd aan astma lijdt niet min der geworden. Mogelijke oorzaak hiervan is dat corticosteroiden in geinhaleerde vorm niet de kleine luchtwegen kunnen bereiken. Daarnaast is gebleken dat corticos teroiden de leukotrieenproductie in de luchtwegen niet kunnen rem- men. Onderzoek heeft de laatste jaren geleid tot de ontwikkeling van een nieuwe klasse anti-astmamiddelen, de leukotrieenreceptorantagonis- ten (LTRA's). Deze nieuwe astma- middelen in tabletvorm remmen op specifieke wijze de effecten van leukotrienen die de ontsteking in de luchtwegen veroorzaken en on derhouden. Daarbij hebben zij een dubbele werking: met name ontste- kingsremmend en ook luchtweg- verwijdend. Uit studies bij astma is gebleken dat een toevoeging van deze nieuwe middelen aan inhala- tie-corticosteroiden het meeste ef fect heeft. De nieuwe medicatie in tabletvorm heeft naast een een- maaldaagse dosering als bijko- mend voordeel dat zij vrijwel zon- der bijwerkingen het effect kan be- werkstelligen. Recentelijk werd in Nederland de LTRA montelukast gei'ntroduceerd als onderhoudstherapie bij astma. Dit middel kan worden toege- voegd aan inhalatiecorticostero- iden bij volwassenen en kinderen vanaf zes jaar. Bij patienten met mild tot matig persisterend astma die naast de ge- bruikelijke voorzorgen (zoals stop- pen met roken en saneren) niet goed ingesteld kunnen worden op inhalatiecorticosterokien, is, naast het gebruik van de bestaande me dicatie, het proberen van deze nieuwe klasse medicatie in tablet vorm zeker de moeite van het overwegen waard. Arboretum Trompenburg Honingerdijk 86; 010-2330166 ZKA-Zomerwandeling U wandelt met de gids langs de bloeiende zomerbor- ders van Arboretum Trompenburg. 22 jul; 14.00; f 2,50 entree Boompjeskade Bootexcursie Rotterdam - Kinderdijk Dagelijks vertrek met een luxe passa- giersschip. Varende over de Nieuwe Maas en de Lek wordt u door een erva- ren gids op de hoogte gehouden van al le bezienswaardigheden gedurende de ze vaartocht. na ongevaar 1 uur varen wordt er afgemeerd bij de gemeente Kinderdijk. Reserveren noodzakelijk 010- 2183131. t/m 6 sep; 10.45 en 14.15; f 27,50; kinderen t/m 12 jaar f 20,- (incl. entree molen) Schemertour op het water Inschepen partyschip 'Erasmus'. Opstapplaats Boompjeskade. 20.00 uur vertrek met 'Erasmus' o.l.v. een gids van Industri- eel Toerisme. Tot 23.00 uur rondvaart door de Rotterdamse haven. Een unie- ke gelegenheid om op bijzondere wijze kennis te maken met de feeeriek ver- lichte haven vanaf het water. De tour vindt doorgang bij aanmelding van mi- nimaal 50 personen. 25 jul; 19.30 tot 23.00; f 39,- Vertrek ANWB/VW, Coolsingel Coolsingel 67; 0900-4034065 Maaskant in Rotterdam Wandeling langs de projecten van de Rotterdamse architect H.A. Maaskant, zoals de wo- ningbouw De Lijnbaan en het Groot- handelsgebouw. Tijdens de wandeling wordt een bezoek gebracht aan een modelwoning in de Lijnbaanflat uit het programma Thuis in Rotterdam. Ten- slotte bezichtigt met de tentoonstelling over Maaskant in het door hem ont- worpen Hilton Rotterdam. 21 jul; 13.00-15.00; f 27,50; reserveren nood zakelijk 010-4369909 Bilderberg Parkhotel Contrastrijk Rotterdam Ontvangst in het Bilderberg Parkhotel, waarna u een rustige tramrit maakt met een gele vier- asser uit 1931 met uitleg door een gids en een Spido rondvaart door de Rotter damse haven. Aansluitend brengt de tram u weer terug naar het Parkhotel, waar u kunt genieten van het bekende brunchbuffet Iedere le en 3e zo. v/d mnd, voor groepen het hele jaar be- schikbaar. t/m 31 dec; 09.30; f 87,50; kinderen van 4 t/m 1 ljaar f 52,50 Spido Leuvehoofd Leuvehoofd Mini Maxi Tour Voorafgaans aan de theatervoorstelling 'City' geniet u, terwijl Spido u laat kennismaken met de Rotterdamse Haven, van een uitge- breid 3-gangen diner. Een half uur voor aanvang van de show wordt u bij het Luxor Theater afgezet. Na afloop van het programma verzorgt Spido per boot het vervoer terug naar het Leuve hoofd. t/m 31 jul 2001 (beh. maVan af 17.45; f 182,50; res. noodzakelijk; doorgang bij min. 40 personen Diverse locaties Koninkrijkspelen Ruim 400 jonge spotters tot en met 18 jaar uit de Neder- landse Antillen, Aruba en Nederland doen mee aan wedstrijden in tennis, taekwondo, zwemmen, honkbal, soft- bal en volleybal. Openings- en sluitce- remonie vindt plaats in het Neptunus stadion. Informatie: 010-433 57 07 21 t/m 27 jul Park bij de Euromast Zomerzondagen in het Park 1 zonda- gen wereldmuziek, straattheater, kin- dervoorstellingen in een ongedwongen sfeer. 22 jul; 15.00-17.00 Leuvehaven De Jas van Rotterdam Openlucht- voorstelling voor alle Rotterdammers op het Leuvehoofd die gedurende 6 weken iedere avond te zien zal zijn. In de voorstelling maakt het publiek een spectaculaire virtuele reis door het ver- leden, heden en de toekomst van het Rotterdamse met behulp van laserpro- jecties, film, video, animaties, geluid en muziek en ruimtelijke constructies t m4 aug Museumpark Rotterdam Zomerpodium Kleurrijke muziek-, dans- en theatervoorstellin- gen in het Museumpark. Zomerpodium bevat spetterende podiumoptredens. kinderworkshops, beach parties, kin- deRuitmarkt, Mr Zap Pleinbioscoop en themafeesten zoals het nieuwe Hindu- staans Bollywood Festival en landelijk Kaskawi Festival 22 jul; gratis Schouwburgpiein Zomerplein Deze zomer zal het Schouwburgpiein het podium van de stad vormen: Op een grootstedelijk ter ras wordt een koffieconcert gevolgd door kindertheater, waarna fragmenten uit Rotterdamse theater- en dansvoor- stellingen getoond worden. De midda- gen worden afgesloten met jazz, blues, klezmer en levensliederen. 22 jul t/m 26 aug; Vanaf 12.00; Info: 010- 2821919 Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469Neil Young and Grazy Horse Concert. 24 jul; 20.00; f 95,-/90,-/85,-/80,- Grote- of St Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Orgel Anders Concert door Jan Hage, werken voor orgel in combinatie met zang, tamtam, slagwerk en electronica. 21 jul; 15.00; f 12,50; cjp/p65/r'dam pas f 10,-; vrienden f 7,50 Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Concert op het historische Batz-orgel o.l.v. Kees van Eersel, organist van de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. 25 jul; 20.15; f 10,-; cjp/p65/ r'dam pas f 7,50 Jazzcafe Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-47730J4 Arie Kuit Quartet Arie Kuit, altsax, Ed Baatsen, piano, Henk de Ligt, contra- bas, Johan Dielemans, slagwerk. 24 jul; 22.00 Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Skank Around Sound System 20 jul; 22.00; f 5,- Oriental Expresse 22 jul; 22.00; gratis Culture Beats: Bento Beat Box. 25 jul; 22.00; gratis RIdiiwp Vic Weena-Zuid 33; 010-2134243 Blauwe vis clubavond Met wisselende deejays. 20 en 21 jul; 23.00-05.00; f 10,- Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 Straight Up Calypsounds Hiphop Lounge DJ Th'acqiusition. 19 jul; 22.00-01.00 Straight Up Calypsounds Hiphop Lounge DJ Extraa. 26 jul; 22.00-01.00 Club Vibes Westersingel 50a; 010-4366389 Happy Station Nr.l 80's Club. 19 en 26 jul; 23.00-05.00 Heavy Vibes DJ Dadi guests. 20 jul; 23.00-05.00 Good Vibrations Hosted by A3aan Deniz. 21 jul; 23.00-05.00 Eat Drink Dance Nieuwe Binnenweg 142; 010-2250234 Mainframe Elke dinsdag zal de mu ziek, varierend van New York Garage tot softe techno, verzorgd worden door Dave van Thol. 24 jul; 21.00-01.00 Bar-Dancing Hallo Stadhuisplein 43; 010-4146400 The Lounge Residence deejay: Andy C Edward. Meer info: 010-4717326 6 kaggy @kaggy.nl 22 jul; 21.00- 01.00; f 12,50 Muziekcafe Fien Hilledijk 105 Jamsessie t/m 31 dec (di. en do.); 20.30-23.00 Jamsessie t/m 31 dec 2001 (vr. en za.); 20.00-01.30 Jamsessie t/m 31 dec (zo.); 20.00- 23.00 Now Wow In het St. Jobsveem Lloydstraat 30; 010-4771074 Now Wow presents: Now: Jip Deluxe, Prinz, Quinten de Rozario. Wow: The Golden Wonderboys, Quicksilvergirls, Soul, Funk and Hila rious Disco. 21 jul; 23.00-05.00; f 20,- Underground Prins Alexanderlaan 37 The place of uk-garage 2step, r&b and urban grooes. Met verschillende deejays, t/m 31 dec(vr. en za.); 23.00- 04.00; za. 24.00-05.00; f 17,50/15,- Feyenoord Stadion Olympiaweg 50; 010-4929444 Open Dag Om 11.00 uur buitenpro- gramma met diverse attracties/rondlei- dingen. Het.. Stadionprogramma met de presentatie van de selectie begint om 13.00 uur. Om 15.00 uur gaat het buitenprogramma verder met o.a. handtekeningensessies 25 jul; 11.00; gratis Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010- 4801847 Openstelling Het voor Rotterdam en omgeving zo unieke barokke, houtge- sneden schuilkerkinterieur uit 1720 zal opengesteld worden aan het publiek. t m 1 sep (za.); 10.00-17.00; gratis Ned. Architectuurinstituut NAI Museumpark 25; 010-4401200 Schoolatelier Schatkamer Jeugdva- kantiepaspoort 2001. Rood, Geel, Blauw ik Kauw? Van eetpapier maak je een gebouw vol licht, lucht en ruim- te. Het gebouw voor de warme zomer- maanden en nog lekker ook! Aan het einde van je bezoek krijg je het ge bouw in>jouw Stijl cadeau. Of blijft jouw wereldontwerp nog even in het museum staan? Voor pashouders vanaf 7 jaar. 24 jul t/m 9 aug (di. wo. do.); 14.00-14.30; gratis Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495 (tape)/4431431 Mammoetopgraving in Diergaarde Blijdorp Kinderen kunnen als archeo- loog helemaal uit hun bol gaan. Zij gaan hier op zoek naar echte fossiele botten van mammoeten en andere die- ren. Als toekomstige wetenschapper mogen zij graven, krabbelen, borste- len, botten determineren en skeletten namaken. Opgeven kan alleen op de dag zelf bij de opgraving. Reserveren is niet mogelijk. Info: 010-4431456. t m 2 sep 2001;; f 5,- Zoocamp Kinderen kunnen op een vrijdag- of zaterdagnacht in de Dier gaarde kamperen, midden tussen de dieren en meehelpen met diverse acti viteiten. Reserveren is noodzakelijk op telefoonnummer: 010-443 14 56. t/m 25 aug (vr. en za.) ZOOmeravonden Bezoekers kunnen genieten van een zwoele zomeravond temidden van de dieren. De "Zoomer- avonden" worden gekenmerkt door een ontspannen, apatte sfeer. De druk- te van overdag is dan voorbij, maar de dieren slapen nog lang niet. Bovendien organiseert de dierentuin een aantal ex tra activiteiten. Meer info: 010- 4431495 of www.diergaardeblijdorp- .nl 19 en 26 jul; 21.30; f 20,-; p65 f 17,50; kind. van3 t/m 11 jaar f 15,- Kinderboerderij de Kraal Langepad 60; 010-4523666 Jeugdvakantiepaspoort t/m 31 aug Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Spannende verhalen Op een van de schepen van het Maritiem Buitenmuse um. Kinderen tussen 6 en 12 jaar luis- teren met rode oortjes naar de verhalen van de zeebonk. Hij verwacht ze om 14.00 uur aan boord. En wie weet, mo gen ze overal een kijkje nemen... 25 jul; 14.00; f 5,- (incl. drankje, snoepje en bouwplaat van vuurtoren) Stoomschip Ook deze zomer ligt er een stoomsleper klaar voor een tochtje over de rivier van een uurtje. Zie de skyline van Rotterdam en bezoek de havens. Voor het vaarschema: www- .buitenmuseum.nl 22 jul; Eerste vaart 12.30, laatste vaart 15.30; f 15,-; kin deren f 7,50 De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 Jeugdvakantie paspoort t/m 31 aug MS Stubnitz Adrift at Stubnitz/ Las Palmas Twee maanden van tentoonstellingen, con- certen, party's, mediapresentaties en conferenties. Adrift^reflecteert een ech te en een virtuele zwerftocht rond de Noordzee. Meer info: Henk Koolem, 06-50656221, of via www.Adrift.nl t m 31 aug Nationaal Schoolmuseum Nieuwe Markt la; 010-4045425 Zomer in het museum De hele zomer is het feest in het museum want de juf- frouw is jarig! In de werkklas maak je een slinger voor haar. Je versiert een vlaggetje en schrijft in je allermooiste handschrift met een kroontjespen. Alle vlaggetjes worden aan elkaar geplakt tot een grote slinger. En natuurlijk krijgt iedereen een traktatie! t/m 2 sep 2001; di. t/m za. 10.00-17.00; zo. 13.00-17.00 TENT. Witte de Withstraat 50; 010-4135498 Video-avond Academy Awards. 19 jul; 20.30 Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Mini Maxi 'CITY' is de openingsact van het nieuwe Luxor. Diverse apecten van 'de stad' Rotterdam worden vorm- gegeven in een voortdurend verande- rend decor. Mini Maxi worden bij- gestaan door vele (inter)nationele ar- tiesten, met acts varierend van tango aan de trapeze tot schimmenspel en streetdance. M.m.v. orkest van Ko- ninklijke Luchtmacht. Regie: Jos Thie. t/m 29 jul; 14.00 of 20.00; f 125,-/110,- /95,-; cjp/p65/ r'dam pas f 120,-/105,-/ 90,- Theater Musica De Lugt 17; 010-4371361 Kindertheater Kijk Haar Nou Kinder- voorstellingen in het kader van het jeugdvakantiepaspoort. 23 t/m 27 jul (beh. di do za zo); Informatie: 010-437 13 61

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17