Overijssel is klaar voor de jeugd Kinderf ietspuzzelroute vol ontdekkingen Logeren in echt attractiepark Warm welkom door Zandstuver Steef fDe gasten moeten onze camping jankend verlaten' r Sprookjescamping speciaal vpor hele kleine kinderen Informatie Jungle op camping De Belten Beerze Bulten voor verwende kampeerder Waar gaan we naar toe met vakantie? Voor gezinnen met klei- ne kinderen ligt het vaak het meest voor de hand om in Neder- land te blijven. Kleintjes hebben het meestal niet naar hun zin als ze lang onderweg zijn en voor de ouders is het ook niet be- paald prettig om na elke tien minuten te moeten horen 'zijn we er al?'De enige reden om niet in Nederland te willen vakantie vieren zou het onvoorspelbare Nederlandse weer kunnen zijn. Om dat probleem enigszins te ondervervangen heeft het Gel- ders/Overijssels bureau voor toerisme de Kidsclub Overijssel in het leven geroepen. In het Overijsselse Vechtdal is een speciale ANWB kin- derfietsroute, de route van Aart Koorenaar, aangelegd. Er is een speciaal kinderrug- zakje te koop, gevuld met een routekaart, opdrachtenboek- je, kleurpotloden, gum, een centimeter, plakband en drie plastic bekers-met deksel om grondmonsters te nemen. 11 lml msammiBm door Ank Herstel Overijssel heeft voor kinderen van 4 tot 12 jaar erg veel te bie- den. Overdekte speelparadijzen, kindertheaters en doemusea. Om al dit leuks bij de kinderen onder de aandacht te brengen is gekozen voor een interactieve benadering. Er is een internetsi- te, speciaal voor kinderen, ww- vr.kidscluboverijssel.nl, op deze site die enorm populair is, staat elke twee weken verse informatie van de VVV's met een agenda, een gastenboek, een eigen feest om thuis te organiseren, mop- pen, nieuwtjes en tips. Wie zich via het internetadres aan- meldt, wordt gratis lid en ontvangt de Kidscard met alle voordelen die daarbij horen zoals kortingen bij de aangesloten bedrijven en leuke cadeautjes. Bij alle VVV's in Overijssel is voor 3,95 gulden de Kinderkaart Overijssel te koop. Alle activiteiten voor kinderen staan hierin vermeld, tezamen met de entreeprijzen en de openingstij- den. Overijssel heeft het dus hele- maal. Overijssel wordt wel de Tuin van Nederland genoemd maar in dit geval kunnen we rustig spreken van de Kindertuin van Nederland. Wie al die spannende, grappige en leerzame attracties wil zien komt tijd tekort en zou wel wat langer willen blijven. Ook daar is Overijs sel op voorbereid. Een groot aantal bungalowparken, campings en zelfs speciale sprookjescampings staan klaar om gezinnen te ontvan- gen. We nemen er een paar onder de loep in het Vechtdal. Er is aan alles gedacht. Zo is aan het opdrachtenboekje een touwtje bevestigd waarmee de deelnemers het boekje om de nek kunnen han- gen. De Aart Koorenaar route is 12 kilometer lang en voert door een gebied met boerderijen en mooie natuur over voornamelijk rustige fietspaden. Onderweg is er van al les te bezichtigen en moeten aller- lei opdrachten uitgevoerd worden. De benodigdheden hiervoor zitten in het rugzakje. Op kinderhoogte is de route gemarkeerd met de ANWB-route borden met daarop de afbeelding van Aart Korenaar. De route is het hele jaar te rijden. De start is bij struisvogelhouderij 'De Esrand'. Hier moet ook de eer- ste opdracht worden uitgevoerd. Uiteraard bestaat de opdracht hier uit allerlei 'struisvogeldingen', zo als het meten en wegen van een struisvogelei, het opmeten van struisvogelpoten en het schatten hoe groot een struisvogelmannetje is. De ouders kunnen hier iets drin- ken terwijl de kinderen de ant- woorden op de vragen uitzoeken. In Hardenberg bevindt zich Na- tuuractiviteitencentrum De Kop- pel. De Koppel is een centrum dat bol staat van de activiteiten op het gebied van natuur en milieu. Er worden wisselende exposities ge- houden en er is een leuke ontdek- hoek voor de jeugd. Er is een kof- fiehoek en vanaf het terras is een prachtig uitzicht over het Vecht dal. De kinderfietsroute voert ook langs De Koppel. De vistrap die bij De Koppel is aangelegd is onder- deel van opdracht 2 uit het boekje. De tocht voert verder via een infor- matiehut langs verschillende aan gesloten boerenbedrijven. Bij de boerderij van de familie Veurink moeten de kinderen in een doos Attractiepark Slagharen: tele foon 0523-683000, www.at- tractiepark-slagharen.nl Gelders Overijssels Bureau voor toerisme: telefoon 0570- 680700 www.kidscluboverijs- sel.nl Camping De Zandstuven: te lefoon 0523-262027 www- .zaiulstuve.nl Kinderfietsroute: www. vecht dal vvv.nl De Koppel natuuractiviteiten- centrum: www.dekoppel.com Camping De Belten: telefoon 0523-262264 www.debelten- .nl Camping De Beerze Bulten: telefoon 0523-251398 www. heerzebulten.nl Op een apart veldje kunnen de opdrachten bij deze varkensboerderij worden uitgevoerd tijdens de kinderfietstocht. voelen met welk dier ze te maken hebben. Er staan dozen met var- kenshaar, koeienhaar en veren. Als het bedrijf open is dan mogen be- zoekers kijken in de stallen waar stierkalfjes in alle maten nieuws- gierig naar het bezoek kijken. In een andere stal kunnen de kijkers zich vergapen aan de reusachtige afmetingen van de stieren. Overi- gens geldt voor alle bedrijven waar de route langs loopt, dat op sommi- ge dagen de boerderij gesloten is voor bezichtiging. Maar bij elke boerderij is voor aan de weg een aparte plek met informatieborden met daarop de opdrachten uit het boekje. De verkooppunten van het rugzak je zijn bij het startpunt, 'De Es rand', Grote Belten weg 2 in Rhee- ze, het gehele jaar geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, bij de cam pings in de omgeving van Rheeze en bij de Vechtdal VVVs. Het startpunt is tevens eindpunt van de route. De deelnemers die de op drachten hebben uitgevoerd krij- gen hier een herinneringsdiploma. Wat is er leuker dan logeren in een echt attractiepark? Je stapt zo het reuzenrad of de achtbaan in als je uit je caravan, huisje of wigwam loopt. Wigwam??? Ja- wel, sinds kort bestaat in attrac tiepark Slagharen niet alleen de mogelijkheid om een vakantie- huisje te huren maar is er ook een echte Wigwamwereld. In de wigwams kunnen twee vol- wassenen en vier kinderen logeren. Er zijn drie slaapcompartimenten met echte bedden, verwarming en elektriciteit, een keukenhoek met kookgelegenheid en koelkast en er staat een tafel met stoelen in het woonvertrek. Een televisie maakt het plaatje compleet. Voor het sa- nitair is een unieke oplossing be- dacht. Naast elke wigwam staat een unit met eigen toilet, douche en wastafel. Op 5 kilometer van at tractiepark Slagharen ligt Vakan- tiepark Collendoorn. Bij elk va- kantiehuisje hoort een Shetland pony voor kinderen tot 12 jaar. De ze ponys zijn gewend om met kin deren om te gaan. Ook bewoners van de huisjes in Collendoorn mo gen gratis gebruik maken van at- Slapen in een wigwam is een bijzondere ervaring. tractiepark Slagharen. Behalve een groot aantal 'droge en natte' attrac ties voor alle leeftijden beschikt at tractiepark Slagharen ook over een superdeluxe overdekt zwembad, een supermarkt en diverse moge- lijkheden om uit eten te gaan. In de vakanties en in de weekenden staat Slagharen bol van de 'Showtime': acrobaten, clownsacts, in-Iinedan- ce, muziek. Dit jaar pakt het attrac tiepark groots uit met een nieuwe en bijzondere familieattractie: Mi ne Train. Mine Train is een wild- west avontuur voor het hele gezin die de passagiers meevoert naar een diamantmijn. Het Wild West Adventure daarentegen gaat per boot. Wie eenmaal ingestapt is komt in de wondere wereld van het woeste Wilde Westen terecht. Grizzly-beren, gieren, levensgrote buffels, indianendorpen en cow- boytaferelen. Eigenlijk is geduren- de de boottocht zo veel te zien dat je het liefst nog een paar keer zou willen gaan. Geen probleem in Slagharen, je sluit gewoon aan en begint opnieuw. Heerlijk om te weten dat je meteen vanuit je wigwam de wildwestwereld in kunt varen. Camping De Zandstuve is geves- tigd in Rheeze (Hardenberg) aan de Grote Belten weg 3. In dit schit- terende natuurgebied worden de bezoekers verwelkomd door de Zandstuver Steef. Samen met de Zandwachter en Cobus de wijze uil zorgen deze bewoners ervoor dat het Avondfluister niet gestolen kan worden door boze Watergorgels. Het Avondfluister kun je 's avonds horen als je heel stil bent en de zon ondergaat. Jonge gezinnen komen hier volledig tot rust, mede doordat er zo veel gedaan wordt om de kin deren bezig te houden. Er zijn 26 speelhofjes, verdeeld over het ter- rein en in de vakanties is er een ac- tief recreatieteam. De Zandstuve richt zich met name op jonge ge zinnen met kinderen van 3 tot 11 jaar. Cobus de uil, Bella en Berk, Steef, Stuif en Stief, zorgen voor het nodige vermaak en lopen gere- geld over het terrein om een praat- je te maken met iedereen. In het theater kunnen de kinderen luid- keels meezingen met alle liedjes die ook thuis vanaf een CD te be- luisteren zijn. Er is een overdekt zwembad voor de kleintjes met al lerlei speelmogelijkheden en een apart zwembad van 1.40 meter diep voor de ouders die even een paar baantje willen trekken. Voor mooie dagen zijn er verwarmde buitenbaden. Het is opvallend dat de eigenaren van De Zandstuve er alles aan gedaan hebben om het de kampeerders zo aangenaam moge- lijk te maken. Veel, uiterst schone, sanitairgebouwtjes waarvan de luxe afstraalt. Er zijn babybadder- kamers, familiedouches en zelfs luxe ligbaden. Wie tijdens het kamperen niet wil afwassen, kan terecht bij een van de gebouwen waar niet alleen een magnetron maar ook een vaatwasser geplaatst is. Het summum van sanitair is te vinden in het kinder-clowns-sani- tair-paradijs. Knallende kleuren sprankelen de bezoeker tegemoet. Een grote clown met een sombrero blijkt een douche te zijn en de was- bakjes met clownsspiegel hangen op kinderhoogte. De Zandstuve verhuurt ook compleet ingerichte tenten voor vier personen en kam- peerbungalows voor zes personen. Zandstuver Steef is een vrolijke gastheer Eveneens gevestigd in Rheeze-Hardenberg is camping De Belten. Ook hier worden bezoekers verwelkomd door levensgrote sprookjesfiguren. Tinka het Tijgerkind beleeft de meest fantastische avonturen in het jungle- theater. Ook deze camping richt zich speciaal op gezinnen met jonge kin deren. Het overdekte zwembad van De Belten voert de kleintjes recht- streeks de jungle in met holle boomstammen als glijbaan, waterspuitende krokodillen, een junglewand en klimhelling. Behalve deze aqua-jungle zijn er op De Belten ook diverse buiten' aden. t 'If f*Nr Bultje temidden van zijn jonge publiek. Aart Schroefdraad en Mien Boormachien zorgen er samen met het konijn Bultje voor dat grote en kleine gasten die op camping De Beerze Bulten in Beerze verblijven het naar de zin hebben. De Beerze Bulten is een vijfsterren supercamping waar het de verwende kampeerder aan helemaal niets ontbreekt. Volgens eigenaar Jan Hagedoorn heeft hij met zijn team medewer- kers maar een doel voor ogen: 'de gasten moeten jankend de camping verlaten omdat helaas de vakantie er weer op zit!Wie over het ter rein loopt valt van de ene verba- zing in de andere. Een binnen en buitenbad waar de hele familie een hele dag zoet is, de rivier de Vecht, die zich langs het terrein slingert en waar voor natuurliefhebbers veel moois aan te beleven is, en het Giga-Konijnenveld. Dit speelter- rein is uniek in zijn soort. Zand en water is altijd een trekker voor kin deren maar als er dan ook nog eens allerlei kanaaltjes zijn aangelegd en constructies zijn bedacht om het zand en water te verplaatsen en zo- doende bijzondere bouwwerken te creeren dan wordt het wel heel moeilijk als kind om op tijd thuis te zijn voor het eten. Uiteindelijk is het toch zo dat als de kinderen het naar hun zin hebben, het verblijf voor de ouders ook leuk en ont- spannend is. De Beerze Bulten is de afgelopen jaren regelmatig onderscheiden met diverse prijzen en titels zoals in 1996 de titel ANWB camping van het jaar, ANWB Eurotopcam- ping en de Recron innovatieprijs voor het Giga-Konijnenhol. Het Giga Konijnenhol is in 1999 door Prinses Margriet geopend. Het is een overdekt theater en speel- en avonturenparadijs waar kinderen Het Giga Konijnenveld compleet met waterloopjes. zich uren in kunnen vermaken. Het dak is bedekt met gras en struiken zodat het een echt hoi is. Het reuze knuffelkonijn Bultje heeft een ka- mer in het Giga Konijnenhol en als hij niet thuis is mogen kinderen stiekem even naar binnen kijken. Op de begane grond van het Giga Aart Schroefdraad Konijnenhol worden allerlei shows gegeven door Aart Schroefdraad en Mien Boormachien. Wie de trap naar boven neemt gelooft zijn ogen niet. Spannende netwerken waarin kinderen lekker eng, maar toch veilig, doorheen kunnen klauteren, luchtkastelen om te springen en te ravotten, ballenbaden, doolhoven, een echte UFO, en natuurlijk knut- selhoekjes waar onder deskundige leiding allerlei moois gemaakt wordt. Voor ouders die in deze ruimte in de buurt van hun kroost willen blijven zijn gezellige hoek- jes gecreeerd met allerlei tijd- schriften op de tafeltjes en een goed overzicht over het speelpara- dijs. Op het terrein van De Beerze Bulten staan ook een aantal bunga lows en trekkershutten die voor de verhuur bestemd zijn. Bovendien worden er gedurende het zomer- seizoen ingerichte tenten verhuurd. Met name in het voor- en na sei- zoen is De Beerze Bulten een uit- gelezen plek voor senioren en ge zinnen met kleine kinderen. Het kampeercentrum is het gehele jaar geopend. 'Hannah dag als het mag' weet de kleintjes uitstekend te vermaken. Bij sprookjescamping De Vecht- streek worden we verwelkomd door beer Bumpie en 'Hannah dag als het mag'. Sprookjescamping De Vechtstreek richt zich op de al- lerjongste kinderen, namelijk 0-8 jaar. Alle veldjes hebben een sprookjesnaam met een eigen kleur zodat kleintjes die niet kunnen le- zen de weg naar papa en mama toch makkelijk terug kunnen vin den. Zeg nou zelf, je logeert toch liever in de gele bloementuin, het oranje kabouterwoud of het groene kikkerland dan op veldje twee, acht of twaalf? Als enige camping in Nederland is hier een speciaal waterspeelpara- dijs voor peuters dat slechts 30 cm diep is. Natuurlijk ook een over dekt zwembad met alle toeters en bellen die een zwembad leuk ma ken. Elke avond rijdt Bumpie in zijn jeep over de camping om alle gasten te waarschuwen dat het tijd is voor het knuffeltheater. In 'De Sprokkelplaats' treedt 'Hannah dag als het mag' op met Lodewijk de Kikkerprins, Tati toverfee, Ka- bor de kabouter en vele andere sprookjesfiguren. De kinderen zit ten ademloos te luisteren en zingen alle liedjes al na twee keer mee. Als de voorstelling is afgelopen zegt Hannah altijd 'doei ouwe koei' en schaterend van de pret hoor je de kleintjes nog lang 'doei ouwe koei' zeggen. De optredens vinden elke avond plaats, het maakt Lodewijk en Hannah niets uit of ze voor drie of voor driehon- derd kinderen optreden Ook hier is goed nagedacht over zaken die het leven voor ouders met hun kin deren veraangenamen tijdens de vakantie. Zoals het 'Theaterbuffet' bijvoorbeeld. De kinderen en de ouders genieten met elkaar van het professionele optreden van de ac- teurs en ondertussen is het smikke- len en smullen geblazen. In het hoogseizoen worden boven dien op zondag kerkdiensten voor belangstellenden gehouden met na afloop een gezellig samenzijn. In het Overijsselse Vechtdal zijn ove- rigens een respectabel aantal cam pings die de zondagsrust respecte- ren. Volgens VVV-directeur Vechtdal Rinus Jagers richten de meeste campings in dit gebied zich met name op ouderen en op gezin nen met jonge kinderen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 23