a Structuren Rotterdam, Berlijn en Tokio verwerkt in collages APS F0T0CAMERA DIGITALE F0T0CAMERA COMPACT FLASH CARD maasstad BMMflUBII 1X51 film [preview Glitter en glamour met Wipneus Pirn in WTC Lenteplein in 2002 terug op het Schouwburgplein mr- Art.nr. 89466 CORRECT FOTO BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL.: 0104.618.600 'City Structures' van kunstenaar Arjen de Jong in VIP's galerie JHHB Canon SCHITTERINGS VRIJ GLAS t Ista ROTTERDAM - Sterke vrouwen met 'girl power' kennen we uit het recent op video verschenen 'Charlie's Angels'. Maar waar de an gels met z'n drieen de strijd tegen het kwaad voerden, is er nu een vrouwelijk actie- held die in haar eentje ten strijde trekt: Lara Croft. Na een zegetocht in videogame- land is deze actieheldin van- af deze week ook te zien op het witte doek in de'Indiana Jones-achtige' film 'Lara Croft: Tomb Raider'. Angelina Jolie in 'Lara Croft: Tomb Raider'. LET OP MIEUWE LOCATIEj mmt unrc ROTTERDAM - De jonge Rotterdamse kunstenaar Ar- jen de Jong onderzoekt in zijn 'City Structures' structu ren die door menselijk ingrij- pen bewust of onbewust in de stad zijn ontstaan. Architec- tuur, reclamezuilen, neonre- clames. Alles gebruikt hij als gereedschap voor zijn werk. Hierbij is ook de computer onmisbaar. Van 22 juli tot en met 26 augustus exposeert De Jong in VIP's Internatio nal Art Galleries. Kunstenaar Arjen de Jong:,, In een stad staan allerlei verschillende billboards en gebouwen van verschillende architecten. Dat proces wil ik in mijn werk nabootsen. De grote zomer-opruiming van Correct is in voile gang. Zoals ieder jaar betekent dit, dat u kunt profiteren van honderden opruimingsaanbiedingen in beeld en geluid, computer en telecom apparatuur. Zo vindt u bij Correct op de Bergweg 110 op de foto-afdeling o.a. schitterende aanbiedingen in compact camera's en spiegelreflex camera's. Kom gezellig winkelen bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam en ontdek uw voordeel tijdens de Correct Summer Sale. SAMSUNG SAMSUNG R0CAS 210 APS 2X ZOOM COMPACTCAMERA MethetAPSsysteem kunt u fotograferen in drie beeldformaten. Met zoomlens van 28 tot 56 mm. Verder: ingebouwde flitser, automatische filminleg, -transport en -terugspoelen. In champagne kleur.Afm. 11x6,2x3,2 cm. Incl.tasjeen batterij. jm- Art.nr. 49637 f* CANON P0WERSH0T A-10 DIGITALE F0T0CAMERA MET 1.3 MILJOEN PIXELS Met een 3x zoomlens en 1.3 mega pixel beeldresolutie. De 35-105 mm 3x zoomlens is perfect voor het inzoomen op objecten, panora- mische landschappen vastleggen en alles wat daar tussen zit. Windows en Macintosh compatible. -999C- SANDISK64MB COMPACT FLASH CARD. Voor toepassing in digitale foto camera's, muziek (mp3), smartphones en videocamera's. Ook te gebruiken in Laptops en organisers van b.v. Psion. PER STUK I TEVENS VERKRIJGBAAR IN SMARTMEDIAUITVOERING Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PENTAX PENTAX 8 X 20 MCF JUPITER Ideale reispartner en tevens geschikt als toneelkijker. Het glas is multicoated en houd schitteringen tegen. ALLEEN ZATERDAG 21 JULI VAN 17.00-18.00 UUR Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. V Woensdag 18 juli 2001 ROTTERDAM - In Nighttown vindt op donderdag 19 juli de tweede voorronde plaats van Olympia's Backspin DJ Contest. Tijdens de eerste editie op 5 juli werd DJ Marky R. vanwege zijn uitstekende mixkwaliteiten en zijn dynamische set door de jury una- niem als de winnaar aangewezen. Hij gaat direct door naar de finale en maakt als eerste kans op een full DJ set op de trailer van Olympia Uitzendburo tijdens de Fast For ward Heineken Dance Parade en een optreden in Nighttown. De fi nale vindt plaats op donderdag 2 augustus in Nighttown. Alle avon- den zijn in de Basement van Night town en beginnen om 0.00 uur. Vrijdag is het in Nighttown weer tijd voorFuture.... Deze keer Futu re's Rookie Night, met Chord Symbols, Lexicon, Dynamic and Eve. Aanvang 23.00 uur. De en tree bedraagt 15,- (Future... le- den gratis). En zaterdag dazz- warm en funky met resident DJ Dim Browsky en gast Taco. Aan vang 01.00 uur. Entree is gratis. Rotown stort zich als afsluiting van de Wednesday Night Skates op de Soundsystems, een fenomeen waarbij dj's begeleid worden door livemuzikanten. Met elke week een andere stijl worden vier zo- merse woensdagen perfect opge- vuld. Van sushi via latin naar dub en funk. Deze soundsystems, alien afkomstig uit Rotterdam en om- streken zijn door deze verfrissende aanpak de toekomst voor zowel het dance- als het livecircuit. Op woensdag 18 juli is het Snail Sound System aan de beurt. Het noemt zichzelf een chill-collectief, dat zich specialiseert in future funk, dub en nu jazz. Het begint woensdag om 22.00 uur en de toe- gang is gratis. Vrijdag 20 juli in Rotown Skank Around Soundsystem. Met hun worldmusic, hiphop, pop, r&b, 2- step, breakbeat, drum'n'bass, house en nu skool breakz belooft dit DJ-duo weer voor een broeierig dansavondje te zorgen. Aanvang 22.00 uur en de entree bedraagt vijf piek. En zondag 22 juli komt de Oriental Expresse langs. Na af- loop is het goed dansen op de tro pical sounds van DJ Caliente. De toegang is gratis. En Now Wow zaterdag Jip DeLuxe, Prinz, Quin- ten de Rozario, The Gilden Won- derboys Quicksilvergils. Aan vang 23.00 uur en de toegang be draagt 24,99. In Baroeg vrijdag De Metalen Inquisitie met diverse dj's. Aanvang 20.00 uur en de toe gang is gratis. Een dag later Gothic Erotic met dj's C02 en eLEl. Aan vang 21.00 uur, entree 7,50. 'Lara Croft: Tomb Raider' een cyberbabe met ballen door Vincent Wernke 'Lara Croft: Tomb Raider' is nog geen twee minuten oud, als Lara Croft (Angelina Jolie) het in haar eentje moet opnemen tegen een mechanisch monster. Er volgt een spectaculair gevecht, waarin Lara springt, vecht, draait, schiet en overwint. Een spectaculaire ope- ningsscene, die eindigt met een klein grapje. Precies zoals een goede actiefilm tegenwoordig moet beginnen. Welkom in de wereld van Lara Croft. De eerste scene speelt zich name- lijk af in een speciale ruimte van het kasteel van Lara in verlaten deel van Groot Brittannie. Hier woont zij met haar bediende Hil lary (Chris Barrie) en haar snuf- jesmaker Bryce (Noah Taylor). Ze is opgegroeid in rijkdom en weelde en heeft dus alle tijd en geld om haar grootste hobby te bedrijven: in alle uithoeken van de wereld zoeken naar resten van verloren beschavingen. 'Lara Croft: Tomb Raider' is ge- baseerd op de populaire video games. Sinds haar debuut in 1996 - toen Lara Croft de eerste vrouw was die de hoofdrol speelde in haar eigen actiongame - werden al ruim twintig miljoen games verkocht. Lara Croft werd de droom van iedere jongen en het voorbeeld voor ieder meisje. Een jonge, aantrekkelijke vrouw die door intensieve trainingen een soort onverslaanbare vechtmachi- ne is geworden. Een babe met ballen dus, een megaster. Regisseur Simon West ('Con Air', 'The General's Daughter') wist dat hij zich heel wat in zijn hoofd haalde toen hij besloot de filmversie van de populaire games te gaan regis- seren. Alles zou staan of vallen met de hoofdrolspeelster die in de huid zou kruipen van de cy berbabe. Volgens regisseur West was er maar een actrice die dat kon: Angelina Jo lie, bekend geworden met haar rollen in 'The Bone Collector', 'Girl, Interrupted' en 'Gone in sixty seconds'. „Ik vond dat zij de enige actrice was die Lara Croft zou kunnen spelen." De film geeft West gelijk. Met haar stevige lichaam, brutale blik en zwoele lippen blijkt zij inder- daad de ideale actrice om Lara Croft te spelen. „Deze rol is echt de zwaarste van mijn leven ge- weest", vertelt Angelina Jolie zelf over Lara Croft. „Het heeft me echt op de proef gesteld. Het was hard werken, maar ook leuk om in haar wereld en lichaam te kruipen. Lara is een echt vrouw, stoer maar ook heel erg brutaal. En ze is goed in wat ze doet." Na de spectaculaire openingssce- ne ontrolt zich een verhaal over een geheime organisatie die op zoek is naar een antieke klok waarmee de dimensies van tijd en ruimte kunnen worden geopend. De sleutel bestaat uit een geheim- zinnige driehoek gemaakt uit een meteoor, die vijfduizend jaar eer- der is gebruikt om de vijanden van de organi satie te ver- slaan. Als de twee de- len van de driehoek opnieuw sa- menkomen, zal de tijd stilstaan, zullen de voorvaderen opnieuw tot leven komen, waardoor het lot van de mensheid voorgoed veran- dert. Lara heeft 48 uur om dit te voorkomen. Nieuw is de formule van 'Lara Croft: Tomb Raider' absoluut niet. Daarvoor doet de film te foto: UIP/Alex Bailey veel denken aan James Bond en vooral Indiana Jones. Net als hij reist Lara Croft de wereld over op zoek naar schatten uit een heel ver verleden. Al die oudheden ge- ven de film een mystiek sfeertje mee, die worden gecombineerd met alle hi-tech snufjes en stunts die we uit dit soort producties in- middels gewend zijn. 'Lara Croft: Tomb Raider' is desondanks een film die je moet zien, zeker lief- hebbers die de avonturen van In diana Jones wel konden waarde- ren. Lara Croft is slimmer dan Ja mes Bond, sterker dan Indiana Jones en mooier dan welke actie- held dan ook. Bovendien deed Angelina Jolie de meeste van de spectaculaire stunts zelf. 'Lara Croft: Tomb Raider' wordt zon- der twijfel de bioscoophit van de ze zomer. ROTTERDAM - Wijde pijpen, afro pruiken en veel glitter en gla mour in het World Trade Center, waar op vrijdag 20 juli een Glitter Glamour Party wordt gehouden met het populaire dj duo Wipneus Pim. Inmiddels zijn Edwin van 't Schip (Wipneus) en Mark Knep- pers (Pim) uitgegroeid tot de best betaalde dj's van Nederland. Een ongekend succes dat is toe te schrijven aan hun unieke mix van jaren zeventig en tachtig klassie- kers, gecombineerd met de mate- loos populaire tunes van de kinder- programma's uit de jaren tachtig. En zo kan het gebeuren dat Ome Willem de Wheater Girls aflost en Kermit de kikker het stokje over- neemt van Boney M. De voorver- koop van de Glitter Glamour Party is inmiddels begonnen. Kaarten kosten dertig gulden en zijn onder meer verkrijgbaar bij het bespreekbureau van het Rotter- dams Dagblad. Aan de deur kosten de kaarten 35,-. Glitter Glamour Special met on der meer Wipneus Pim, Golden Wonder Boy, Franco Rolini en In credible Fred. Aanvang 22.00 uur. Beurs WTC-gebouw, Beursplein 37, Rotterdam. ROTTERDAM - Er komt volgend jaar vrijwel zeker een vervolg op het Wereldsmaken Lenteplein, het project van Rotterdam 2001 dat de afgelo- pep weken op het Schouwburgplein stond. Ruim 99.256 betalende bezoe- kers kwamen op dit bijzondere project af. Bovendien blijkt uit tellingen dat meer dan 150.000 bezoekers het plein hebben bezocht. Organisator Hans Maas had het plein graag nog enkele weken laten staan, maar door organisatorische oorzaken bleek dit niet mogelijk. Op het Wereldsmaken Lenteplein konden bezoekers terecht bij een van de paviljoens voor hapjes en drankjes uit allerlei verschillende culturen. Daarnaast waren er allerlei optredens. Volgens Maas is eten een goede manier om kennis te maken met andere culturen. „Eten moet je immers iedere dag. Het is alleen wel 7aak dat het niet bij dat eten blijft steken, vandaar dat we ook optredens op het plein hebben'vertelde Maas eerder in deze krant. Het Wereldsmaken Lenteplein is een van de publiekstrekkers van Rotterdam 2001. door Vincent Wernke Met een deel van het werk dat van- af zondag 22 juli in VIP's te zien is, studeerde Arjen de Jong (1974) in juni van dit jaar af aan de Wil lem de Kooning academie in Rot terdam, afdeling illustratie. De ex- positie in VIP's is dan ook zijn eer ste officiele. In de werken probeert hij de indrukken die hij opdeed in Tokyo, Berlijn en Rotterdam te verwerken in beelden. „Het idee ontstond nadat ik twee steden vlak na elkaar bezocht, Ber lijn en Tokio", vertelt Arjen de Jong. „Tokio is als stad zo indruk- wekkend en inspirerend, dat ik iets wilde doen met de fascinaties en structuren die zich daar opwierpen. Ik wilde iets doen met het gezicht van de stad en hoe je hem visueel gezien ervaart. Ik kreeg toen het idee voor collages die een indruk geven van een stad, zonder dat ik gebruik wilde maken van de voor de hand liggende skyline." Tokio en Berlijn waren volgens de kunstenaar twee totaal verschillen de steden. Tegenover de histori- sche uitstraling van Berlijn, stond Tokio, waar typografie, felle kleu- ren en enorme lichtkranten het straatbeeld bepalen. „Nadat ik de ze steden had bezocht, ben ik ook naar Rotterdam gaan kijken. En ik ben van plan nog meer steden te gaan bezoeken. Het is de bedoe- ling dat alle werken naast elkaar la- ten zien wat de eigenschappen van die afzonderlijke steden zijn." Een voorwaarde voor De Jong om een werk van een stad te kunnen maken, is dat hij er is geweest. „Alleen dan kan ik goede indruk ken op doen. Ik ben een maand in Tokio geweest en heb daar van al- foto: Rob Kamminga les verzameld en heel veel gefoto- grafeerd. Ik verzamel van alles uit een stad; bierviltjes, flyers, bus- kaartjes. Toen ik in Berlijn was, had ik nog niet het idee voor dit project. Ik had daar uit interesse wel veel materiaal meegenomen, maar via iemand die ik ken in Ber lijn heb ik later nog een doos vol schilderwerken en etsen, waarbij de computer werd gebruikt voor compositie- en kleurenonderzoek. „Als ik een digitale schets heb ge maakt, ga ik die niet precies na- schilderen, dat kan ook niet want schilderen brengt weer andere ei genschappen met zich mee. Tij dens het werken creeer ik maxima- materiaal gekregen. Tijdens zijn verblijf in een stad maakt hij 'voorbeeldcollages', die hij later als dummy gebruikt bij het maken van zijn werk. Van de drie steden die hij reeds bezocht maak- te hij met het verzamelde materiaal kleine collages. Die geknipte en geplakte werken scande hij vervol- gens in, waarna ze in de computer werden bewerkt. In VIP's hangen drie grote werken die digitaal zijn gemaakt en geprint. Ook hangen er le vrijheid voor mezelf. Ik laat me niet dicteren door wat ik met de computer heb gemaakt. De compu ter is wel belangrijk gereedschap voor mij, maar dat zijn mijn kwas- ten en verf ook. Net als het andere materiaal dat ik gebruik." Naast de werken die ophangen, richt Arjen de Jong in VIP's ook een open atelier in, waar hij gaat werken aan drie stadsbeelden van Rotterdam. Bezoekers kunnen hiervoor materiaal aanreiken, dat De Jong in zijn werk kan verwer ken. „Ik hoop op veel ruw materi aal, dat mensen hele onverwachte dingen mee gaan brengen. Het is de bedoeling dat mensen de struc- tuur van Rotterdam straks terug zien in de werken." De Jong maakt gebruik van colla ges, omdat hij het interessant vindt om 'andermans werk te gebrui- ken'. „Je recyclet materiaal van anderen. Dat is een hele rauwe me- thode, maar wel een die past bij de stad. De stad is ook een collage. In een stad staan allerlei billboards en gebouwen van verschillende archi tecten. Dat proces wil ik in mijn werk nabootsen." Ook het gebruik van verschillende technieken, vindt hij interessant. „Ik gebruik diverse technieken omdat juist in grensgebieden de nieuwe beeldtaal ontstaat'besluit hij 'Arjen de Jong: City Structures Project' is van 22 juli tot en met 26 augustus te zien in VIPS's, Witte de Withstraat2. Geopend van don derdag tot en met zondag 12.00 - 18.00 uur. Informatie: 010- 206.22.80 ofwww.vipsart.nl. CORRECT SUMMER lUMMfcnaAlx rniw- 1991 Artnr. 70064 SUMMtW>Aix 899 .nr. 85354 iUMMtnSAUC rniiw 149 v »X«C Tlr AU: jj tv>. Wa-.s i A. V i\

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 9