Freedom Birds voor zestiende keer present tijdens het Zomercarnaval Computeranimatie 'Shrek' is hoogtepunt van filmzomer VERVANGENDE AFSTANDSBEDIENING 4-DELIGE REISSTEKKER SET Brede selectie te zien uit oeuvre van Chabot preview R00KMELDER PRINS FREDERIK HENDRIKSTRAAT 63 ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525 5VOOR 'Het is keihard werkeri, maar vooral veel lachen en kletsen' 6.95 Art.nr. 42458 In het Correct Service Center aan de Prins Frederik Hendrikstraat 63 te Rotterdam vindt u een groot assortiment aan originele elektronische onderdelen van o.a. Philips, Sony, JVC, Panasonic, Technics, Grundig, Compaq, IBM, Toshiba en Akai. Ook op het gebied van afstandsbedieningen, accu's voor o.a. draadloze telefoons, pluggen, en kabels vindt u in het Correct Service Center een ruime keuze. pop SH istad M V, ROTTERDAM - Net als voorgaande jaren sponsort Maasstad weekbladen ook deze keer de Rotterdamse Carnavalsgroep Freedom Birds, een van de deelne- mers aan de Straatparade van het Solero Zomercarna val. Aan de vooravond van de Straatparade door het centrum van Rotterdam, nam Maasstad weekbladen een kijkje in het atelier van Ivan Chirinos, verantwoor- delijk voor de kostuums van de Freedom Birds. ROTTERDAM - Toen pro- ducenten Jeffrey Katzenberg, Steven Spielberg en David Geffen in 1994 hun Dream works filmstudio begonnen, was een van hun voornemens om een sterke concurrent te worden van de Disney-ani- matietak. Inmiddels staat de studio met Disney op eenza- me hoogte. Niet alleen wat betreft getekende animatie, maar ook op het gebied van computeranimatie Woensdag25julj 2DD1 GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. SONY E-180VF EXCELLENCE VIDEOTAPE Vele malen zeer goed beoordeelde video tape met een uitstekende bandloop en kleuren weergave. Speelduur van 3 uur en een prima prijs/kwaliteits verhouding. PER STUK ROTTERDAM - Komende zater dag trekt het jaarlijkse Zomercar- naval weer door het centrum van Rotterdam. Vrijdag is er tussen 19.00 tot 24.00 uur de Warming Up en zaterdag is de grote Straat- parade. Deze duurt tot ongeveer 19.00 uur. Het feest is dan echter nog niet afgelopen, want nog tot middemacht zorgen dj's op de po dia op de Coolsingel en Churchill- plein voor opzwepende muzikale klanken waarop gedanst kan wor- den. Zie voor meer informatie en de route van de Straatparade www.solerozomercarnaval.nl. Vandaag - woensdag - is er in Ro- town weer een aflevering van Cul ture Beats, deze keer met dj's Pas- setti en Obi Wan Ramoni. Invloe- den vanuit het gehele Aziatische continent worden vermengd met het beste van de westerse dance. De avond begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Zondag staat Rondje Rotterdam weer op het programma van Rotown. Vier Rot- terdamse bands, vier avonden lang, vier keer topkwaliteit. Deze bands zijn uitgekozen op hun Rot- terdamse kwaliteiten, waarvan Ro town vindt dat ze absoluut (nog) een keer moeten worden gehoord. Deze keer de lo-fi band Metz ,op- gericht uit de resten van The Perks en Jonus. Na een terdege voorbe- reiding en de opname van een zeer verrassende demo zijn ze nu einde- lijk klaar voor het serieuze werk. Aanvang 22.00 uur en de toegang is helemaal gratis. In Now Wow zaterdag Marcel- la, Lacroix, Soul Fusion, Logic, Mono en Da Dragon. Aanvang 23.00 uur, entree 24,99. De Backspin DJ Contest - 26 juli in Nighttown - is een wedstrijd waar jonge, nog onervaren talentvolle dj's de kans krijgen om in Night- town voor publiek te draaien. In el- ke voorronde zullen vier dj's het tegen elkaar opnemen. Per avond wordt er een winnaar bekend ge- maakt, die plaats neemt in de finale op donderdag 2 augustus. De vier- de finalist is de beste nummer 2 uit alle voorrondes. Voor informatie 010-436.12.10 of e-mail naar Jur- riaan@Nighttown.nl. Aanvang: 23.00 uur. Entree: 12,50. Verder deze week in Nighttown weer de vaste dance avonden, zo- als Future...van Michel de Hey met zijn keur aan nationale en in- temationale gast dj's, voor de kriti- sche dansliefhebber. Deze week met Alvredo en Jay Samuel. Aan vang: 23.00 uur, entree: 15,- (Future... leden gratis). Zaterdag Ballroom met dj's: Ronald Molen- dijk en Benny Rodriguez. Aan vang: 23.00 uur. Entree: f 30.- CORRECTPRIJS HQ- RC115 AFSTANDSBEDIENING Afstandsbediening defect of zoek? HQ heeft voor bijna elk merk een passende vervangende afstandsbediening #iK-Art.nr. 38598 ROTTERDAM - Het Chabot Mu seum toont gedurende een aantal periodes per jaar de eigen collectie in steeds wisselende opstellingen, al dan niet gecombineerd met een specifiek thema rond het werk van Chabot. In de maanden juli, Sep tember en oktober is een brede se lectie uit het oeuvre van Chabot (1894-1949) te zien. Uit verschillende periodes en van de belangrijkste hoofdthema's in zijn werk zijn enkele centrale wer- ken te zien. Met uitzondering van de jaren twintig zijn zowel de vroege jaren dertig, de Zeeuwse periode, de oorlogsjaren, en wer- ken uit de naoorlogse jaren verte- genwoordigd. De presentatie is ge- concentreerd op Chabot als schil- der. Dier- en figuurstukken, (Zeeuwse) landschappen, zelfpor- tretten komen aan bod, aangevuld met een enkel beeldhouwwerk. Met name nieuwe collectieaanwin- sten zijn in de presentatie opgeno- men. De tentoonstelling vormt te- vens het vertrekpunt voor een rei- zende tentoonstelling van Chabot in het buitenland. Vanaf 21 juli te zien in de filmzaal: www.whitevillas.org. Een 'work in progress' intemetproject in sa- menwerking met de Willem de Kooning Academie in Rotterdam en de Architektur-Galerie am Weissenhof in Stuttgart. Ope- ningstijden: dinsdag tot en met vrijdag 11.00-16.30 uur, zaterdag 11.00-17.00 uur, zondag 12.00- 17.00 uur. Elke maandag gesloten, evenals de gehele maand augustus. Voor informatie: 010-436.37.13. RANEX 4-DELIGE letten is de voltage REISSTEKKER SET CORRECTPRIJS Ukentdatwel.ukomtmetu scheerapparaat of notebook in het buitenland en alle stopcontacten zijn anders. Niets past er, behalve als u deze reisstekker set bij u heeft. Het enige waar u nog op hoeft te Art.nr. 191122 PRIJS 12.95 door Vincent Wernke Waar je ook kijkt in het kleine maar knusse atelier van Ivan Chi rinos, overal zie je glitters. Voor het eerst heeft hij glitters ge- bruikt, die in twee grote dozen werden bezorgd. „Ze liggen in- derdaad overal", lacht hij. „Ook onze medewerkers komen ze thuis en in hun kleding overal te gen. Toch heb ik er geen spijt van hoor, het ziet er toch hartstikke mooi uit?' En daar heeft Chirinos helemaal gelijk in. Dat mag overigens ook wel van zijn creaties verwacht worden, want hij heeft een repu- tatie hoog te houden. Verschillen de keren won hij prijzen voor de beste kostuums. Negen keer kwam hij zelfs als beste uit de bus. En met zo'n erelijst worden de verwachtingen telkens weer hoger. „Ik wil het iedere keer mooier maken, maar daardoor wordt het ook steeds duurder. Neem die twee dozen glitters, die kosten 8000 gulden." Het Zomercarnaval is een dure hobby, geeft Chirinos toe. Free dom Birds neemt dit jaar voor de zestiende maal deel aan de Straat parade. „In het begin werkten we veel met oude spullen en werd er veel hergebruikt. Daarom hebben we zes, zeven jaar geleden een dansgroep opgericht waarmee we het hele jaar door in het theater staan. De opbrengst daarvan ge- bruiken we weer voor de kos- Ivan Chirinos: ,lk wil het iedere keer mooier maken, maar daardoor wordt het ook steeds duurder.foto:Dickstuijter tuums voorde Straatparade." Als student aan de mode-acade- mie raakte Chirinos via een vriend van hem betrokken bij de carnavalsgroep. Acht jaar gele den werd deze vriend ziek en heeft hij het hele maal overge- nomen. Het meeste regelt hij zelf. „Erg intensief', geeft hij toe. „Vooral omdat ik het doe naast mijn werk als psychiater/ verpleger. Gelukkig zijn er ge- noeg mensen die mij helpen. Ik ben wel heel kritisch hoor. Alles wordt met de hand gemaakt. Maar iedereen komt hier met ple- zier. Vooral de laatste twee we- ken voor de parade zijn erg gezel- lig. Dan zitten we hier van twee uur 's middags tot laat in de nacht. Lachen, eten, dansen en natuurlijk werken. Dat is echt hartstikke leuk." Voor deze keer heeft Chirinos zich laten inspireren door een Pa- rijse zondagsmarkt, waar allerlei soorten fruit op prachtige wijze staan uitgestald. In de kostuums komt daarom veel fruit voor, Overigens past Chirinos voor al te blote kostuums. „Ik houd niet van heel bloot. Alleen een badpak of bikini of enkel een lapje voor en achter vind ik niks. De pers houdt wel van bloot, want je ziet altijd alleen maar overal bikini's met veren. Ik zou dat ook kunnen maken, maar vind het niet leuk. Ik houd meer van mooie kostuums, wat wij maken is meer gekostu- meerd theater." In totaal maken Ivan Chirinos en zijn medewdrkers dertig kos tuums. Freedom Birds wordt za terdag begeleid door het Tilburg- se orkest Pegasja („Het beste van Nederland"). De Straatparade van het Zomercarnaval is voor Freedom Birds een jaarlijks hoogtepunt. „Rotterdam is dan voor een dag Zuid-Amerika", vertelt Chirinos enthousiast. „Muziek, zon de geur van lekker eten. Daar krijg ik gewoon kip- penvel van. Maar het leukste is de voorbereiding. Het is keihard werken, maar vooral veel lachen en kletsen. Na afloop van het Zo mercarnaval kom je in een dip te- recht. Het Zomercarnaval is een beetje een verslaving, tijdens de maanden mei, juni en juli. Daarna moet ik echt afkicken hoor. De Solero Zomercarnaval Straat parade op zaterdag 28 juli begint om 13.00 uur, Een dag eerder op vrijdag 27 juli is er een Warming Up vanaf 19.00 uur. Gratis toe gang. Voor meer informatie: www.solerozomercarnaval.nl of 010-414.17.72. ROTTERDAM - Of het mooi is, zal tot veel discussies leiden. Vaststaat dat het beeld 'Anita' van kunstenaar David Blade spraakmakend is. Dat bleek afgelopen vrijdag al toen het beeld op de hoek Westblaak/Eendrachtsweg werd onthuld door wethouder Els Kuijper. Geheel in stijl was na de onthulling een breakdance-act te zien van een groep Rotterdamse dancers. Op de achtergrond staat het beeld van David Blade, dat onderdeel is van de Internationale Beelden Collectie van Rotterdam, foto: DickSluijter door Vincent Wernke Want steeds vaker verschijnen ani- matiefilms die geheel met de com puter zijn gemaakt. De Disney-stu dio's kwamen enkele jaren gele den met 'Toy Story' en vorig jaar nog was het verbluffende 'Dino saur' te zien, dat binnenkort ver- schijnt op video en DVD. De reac- tie - voor zover je dat zo mag noe- men - van Dreamworks heten 'Antz' en het onlangs verschenen 'Shrek', geregisseerd door Adrew Adamson en Vicky Jenson. Los van zijn vorm is 'Shrek' een klassiek sprookje over het monster Shrek, dat woont in een afgelegen moeras. Zijn rust wordt verstoord als de boosaardige Lord Farquaad alle sprookjesfiguren uit zijn rijk verbant. Ze komen terecht in het moeras bij Shrek, die absoluut niet op hen zit te wachten. Om de sprookjesfiguren weg te krijgen, meldt Shrek zich bij Farquaad. De ze zegt hem toe de sprookjesfigu ren te verwijderen, op voorwaarde dat Shrek hem de mooie prinses Fiona brengt. Zij is een mooie, jonge prinses die zit opgesloten in een afgelegen kasteel, dat wordt bewaakt door een draak. Shrek gaat op pad met zijn maatje - een prettig gestoord ezel - om deze levensgevaarlijke missie te volbrengen. Ze bereiken het kasteel, maar zoals verwacht mag worden, verloopt alles niet zoals Shrek het in zijn hoofd heeft. Niet alleen werkt de drukke ezel op zijn zenuwen, ook dreigen zijn gevoelens zich aan de buitenwe- reld te openbaren. Als verhaal is 'Shrek' niet bijster origineel, maar dat was ook zeker niet de opzet van de makers. Wat zij wilden maken was een klassiek, maar bijzonder uitgevoerd sprook je waarin bekende elementen als gemeneriken draken, een kasteel, een prinses en allerlei sprookjes- achtige figuren voorkomen. Tege- Het aandoenlijke 'filmmonster' Shrek met prinses Fiona in de gelijknamige computeranimatiefilm. lijkertijd is 'Shrek' een parodie op deze sprookjes, omdat werkelijk alle bekende sprookjesfiguren in deze film voorkomen. Van Rood- kapje tot de Zeven Dwergen en van DoOrnroosje tot de Boze Wolf. Het enthousiasme van de persona ges werkt aanstekelijk, waarbij vooral Shrek vele harten zal doen smelten. Veel is te danken aan de uitvoe- ring. Waar sommige computerani- maties nogal houterig en onper- soonlijk overkomen, blijken de makers van 'Shrek' net als die van 'Dinosaur' eerder hun concurren- ten ver voor te zijn. Alles lijkt mo- gelijk met de computer, en de ma kers van 'Shrek' maken er dank- baar gebruik van. De film zit vol prachtige scenes, waarin heel veel plaats is voor humor. Zo geeft prinses Fiona ergens in de film een prachtige 'Charlie's Angels'-achti- ge vechtscene weg en eindigt de film met een zeer aanstekelijk mu- zikaal moment. De stemmen in deze film komen in de originele versie onder meer van Mike Kyers, Eddie Murphy, John Lithgow en Cameron Diaz, en in het Nederlands van Peter Paul Muller, Frans van Deursen, Arnold Gelderman en Angela Schijf. In 'Shrek' wordt aangetoond dat de mogelijkheden van digitale films nog lang niet zijn uitgeput. Kenmerkend is de volgende uit- spraak van Jeffrey Katzenberg: Shrek' staat hoog boven al het andere dat met computeranimatie is gedaan. Voor even tenminste. Het zal niet lang baanbrekend blij- ven, misschien een dag of twee. Dat is ook wat computeranimatie zo interessant maakt. Het ontwik- kelt zich met enorme sprongen. Het lijkt erop dat we alles kunnen maken, wat we kunnen dromen." Daar lijkt het inderdaad op. 'Sh rek' is een absoluut hoogtepunt in deze filmzomer, een film die je niet mag missen. S0UNDEX SMA950 R00KMELDER Compacte rookmelder met testknop en extra luid alarm. Voorzien van geluidsindicator bij lege batterij. Waarschuwt u bij een beginnende brand, in een situatie waar iedere seconden telt. Aanbevolen door de brandweer. Incl. batterij, montage materiaal en Ned. handleiding. .nr. 188620 Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 15