maasstad MMpytrGU Meer mogelijkheden in de keuken met modulairsysteem Meubelfabrikanten spelen in op toenemend aantal thuiswerkers SH LAGERWMRD 3 BERAG BV Hans Slim verzorgt cursus binnenhuisarchitectuu Rotterdam Met zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil zie je het helemaal zitten! ComfortHuys Thuis wonen en werken Slaapkamer met een bijzonder Uesian Leg Z0l f uw Bruynzeel kwaliteitsvloer ZOMEROPRUIMING PERZISCHE TAPIJTEN 20 tot 50% korting Binnenhuisarchitect Hans Slim, bekend van woonitems in tv- programma's als 'Koffietijd', '5-Uurshow' en 'Eigen Huis Tuin', komt na de zomervakantie vier dagen naar Rotterdam om er een praktijkgerichte, mondelinge cursus Binnenhuisar chitectuur te geven. Volgens Slim kan iedereen zijn interieur verfraaien. En dat daar op gezette tijden bij velen behoefte aan bestaat moge duidelijk zijn. Slim wordt overspoeld met vragen als; 'hoe kan een enigszins ouderwets bruin interieur een meer eigentijdse uitstraling krijgen?' 'Kan ik antiek en modern wel combineren?' en 'hoe kan ik decoreren met leuke, goedkope en sfeervolle decoraties?' Stap voor stap Hans Slim —EME j^lP Sanox introduceert voortdu- rend nieuwe betaalbare pro- ducten. Na de introductie van de uiterst fraaie toiletradiator met gei'ntegreerde toiletrol- houder, de stijlvoile badka- merradiatoren en talloze an- dere producten volgt nu de spraakmakende keukenlijn. Hoewel de aanbouwkeuken traditioneel wordt inge- bouwd, komt Sanox met een aanbouwkeuken die modu- lair gei'nstalleerd kan worden. Dit heeft als grote voordeel dat later eventuele modules kunnen worden toegevoegd, verwijderd of zelfs verhuisd naar een andere woning. Door de frisse styling geeft dit creatieve modulaire sys- teem een buitengewoon mo- derne uitstraling aan elke keukenruimte en schept bo vendien een betere harmonie tussen de andere kamers in de woning. Het Sanox keuken- programma houdt zelfs reke- ning met alle apparatuur- voorzieningen. Zo zijn er voldoende mogelijkheden om koelkasten, ovens, mag netrons en kookplaten op een verantwoorde wijze in te bouwen. Het Sanox keukenprogram- ma is er voor iedereen. Zelfs mensen met twee linker han- den ondervinden geen pro- blemen bij het opbouwen van de keuken. De kasten van het Sanox keukenprogramma zijn vervaardigd van hoog- waardig materiaal voorzien van stevige en modieuze beu- kenhouten poten met stel- voetjes die zijn afgedekt met moderne eigentijdse metaal- kleurige moffen. Ook de er- gonomie staat bij Sanox hoog in het vaandel. Alle kasten kunnen worden geleverd in een verhoogde uitvoering (93 cm) waardoor de werkhoogte wordt aangepast. Ideaal dus voor de wat langere mensen. De MDF-deuren zijn voor zien van een hoogwaardige laklaag in de warme tint 'cor- nyellow' of de zachte 'off- white' tint. Beide kleuren vormen een mooi kontrast met de sierlijke beuken kas ten. De werkbladen zijn gemaakt van massief beukenhout. De ze stemmen op hun beurt weer overeen met de krans- en lichtlijsten. De ondermo- dules zijn op basis van 134 cm en 74 cm breed en be- staan uit ladekasten, korfkas- ten, rolwagens en appara- tuurkasten. De wandmodules zijn verkrijgbaar in drie hoogtes, al dan niet voorzien van oersterk glas. In de bete re bouwmarkt zijn de Sanox modules los verkrijgbaar. Het Sanox keukenprogram ma is stijlvol, doelmatig en robuust geconstrueerd voor jarenlang keuken- en kook- plezier. Voor meer informatie: Van Oort International, Romeinenweg 76, 5349 AL Oss Telefoon 0412-454700, fax: 0412-456978 E-Mail: info. Voi@vanoort- .nl Trolleys Sfeervolle lichtpuntjes in de tuin Redactie Berrie Laros tel. 010-4004427 8.995,- esign Tel: 010-4507466 Verwen uzelf met onze heerlijke fauteuils. Voor u op maat gemaakt. Zitten wordt een genot. Bovendien is goed zitten goed voor uw gezond- heid. Ziet u het zitten? Kom gerust vrijblijvend proberen. VWraOSBDBBj^ Bel (010) 4567280 en u comfortabel en op maat wonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. westblaak I 30 postbus 1 OOE> 3000 fc>r rotterdam 'ledereen kan het interieur met eenvoudige middelen verfraaien' Hans Slim Hans Slim: „In bijna iedere straat struikel je over bouwcon- tainers. De verbouwers en bin- nenhuisarchitecten kunnen het werk bijna niet aan." Met de koude maanden voor de deur willen we thuis genieten van sfeer en warmte. Met behulp van voornoemde cursus van de be- kende binnenhuisarchitect leren cursisten dat hun interieurdro- men geen kapitalen hoeven te kosten. De cursus 'Van woonhuis tot droomhuis' is een praktische en zeer leerzame mondelinge cursus voor degenen die van hun huis en/ of kantoor iets origineels willen maken en ten behoeve daarvan op goede adviezen uit zijn. De cursus is gericht op de 'leuke' dingen van de binnenhuisarchitectuur. Techni- sche onderwerpen worden verme- den, reden waarom iedere belang- stellende deze cursus kan volgen. In vier lessen wordt stap voor stap, met behulp van vele praktijkvoor- beelden, het interieur bekeken en opnieuw ingericht, inclusief een kleurenplan. De deelnemers aan de cursus leren doeltreffend hun woonwensen te vertalen in een verrassend ontwerp, met eenvou dige middelen. Ook het veranderen van een meubelopstelling, badka- mer, slaapkamer en keuken komen uitgebreid ter sprake. Hans Slim verzekert dat het beslist niet nodig is dat mensen die aan de cursus willen deelnemen kunnen tekenen of over technisch inzicht beschik- ken. Bovendien ontvangen de cur sisten bij de mondelinge cursus het nieuwste woonboek 'Uw Droom huis.... de meest gestelde vragen aan de binnenhuisarchitect Hans Slim'. Het is een handzaam boek vol met ideeen en gei'llustreerd met kleurrijke foto's en voorbeelden. Behalve meubelen komen in het I I Erzijn verschillende boeken en CD-Rom's van Hans Slim verschenen over onderwerpen betreffende de binnenhuisarchitectuur. boek onderwerpen als verlichting, vloeren, deuren, wanden, raambe- kleding en gordijnen aan bod. Overigens krijgen de cursisten voor aanvang van de cursus de ge- legenheid hun woonproblemen voor te leggen aan de begeleiders. De cursus is samengesteld en wordt persoonlijk gegeven door Yolande Lempsink en Hans Slim. Samen is dit tweetal goed voor dertig jaar ervaring in de binnen huisarchitectuur. Hans Slim pre- senteerde woonitems op tv en be- dacht het idee voor 'TV-Woonma- gazine'. Het huidige seizoen 2001/ 2002 presenteert hij een aantal cre- atieve ideeen in 'Klussen en Wo- nen' op SBS-6. Daarnaast zijn er verschillende boeken en CD- Rom's van Hans Slim verschenen over onderwerpen betreffende de binnenhuisarchitectuur. De lessen vinden plaats op de dins- dagenl8 en 25 September en op 2 en 9 oktober in het restaurant- en party complex Lommerijk aan de Straatweg in Rotterdam-Hillegers- berg. Gratis informatie en een uit- gebreide brochure is verkrijgbaar. Daarnaast is er een erkende schrif- telijke beroepsopleiding beschik- baar. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoonnummer 035-6933088, faxnummer 035-6924148 of op in ternet: www.binnenhuisarchitec- tuur.nl aan aanverwante zaken zoals de printer, fax en allerlei bureau-ac- cessoires. De meeste trolleys zijn gemaakt van trendy aluminium en hebben wieltjes, zodat het rijdende kantoortje's avonds uit het zicht gereden kan worden. Maar waar om eigenlijk? 's Avonds is immers de aangewezen tijd om even over het net te surfen, te mailen, een spelletje te doen, te telebankieren of -shoppen. Zo zijn de ook steeds fraaier vormgegeven computers er voor 'business and pleasure' en hebben aldus hun plekje in de huis- kamer dik verdiendlOok voor in de huiskamer, maar een stuk forser (en daardoor vaak functioneler) dan de luchtige trolleys, zijn de af- sluitbare rolluikkasten en compu- termeubelen die - uitgevoerd met klapdeurtjes - doen denken aan een TV-kast. Rolluikkasten passen qua kleur en materiaal (aluminium/ kunststof) doorgaans beter in een modern interieur, de kastmodellen in een wat klassiekere stijl; zeker als de computerkasten gemaakt zijn van massief hout, geinspireerd op originele stijlmeubelen uit bij- voorbeeld de Victoriaanse tijd. Een intrigerende tegenstelling; zo'n (repro)antieke kast als berg- plaats voor de hypermoderne mul timedia-computer van de 21 e eeuw. Klassiek kersenhouten meubel (type Barcelona) ook geschikt voor de PC. Behalve echte thuiswerkers zijn er steeds meer mensen die werk mee naart huis nemen om 's avonds nog 'even' wat te doen. Meubelfabri kanten denken met de thuiswer kers mee. Opvallend is de opkomst van banken met een geiiilegieeide werkfunctie in de vorm van extra brede armleuningen, omklapbare rugkussens met een 'harde' achter- kant of een 'platte' rugleuning; al- lemaal geschikt om de laptop op te zetten. Gewoon aan tafel gaan zitten, kan natuurlijk ook; zeker aan de extra lange en/of uitschuifbare eettafels van tegenwoordig. Zeer fraai zijn de tafels met een speciale midden- goot en 'holle' poten voor de beka- beling. Er zijn ook tafels met een onder het tafelblad te monteren draagplateau voor de PC-tower. Design-liefhebbers zullen smullen van de glazen tafels waar, precies in de juiste hoek, de monitor onder te zien is. Een ruimtebesparend en praktisch idee, want na het werk kan de computer gewoon blijven staan en direct de tafel gedekt wor den voor het eten. Wie het 'even werken' uit wil stellen tot in de slaapkamer, vindt bij de betere slaapkamerwinkels allerlei handi- ge accessoires voor op bed: van werktafeltje tot automatisch mee- verstelbare leeslampjes. Inmiddels zijn ook de eerste (vrijstaande!) bedden met een multifunctionele 'rug' gesignaleerd: een hoofdbord met een plat aflegvlak eraan. Lap top erop, stoeltje erachter zetten en computeren maar! Klein maar fijn zijn de zogenaam- de PC-trolleys die, op verschillen de niveaus, ruimte bieden aan on der meer de PC-tower, de monitor en het toetsenbord. Het enige dat ze nodig hebben is een voeding en telefoonaansluiting. lets grotere computermeubels bieden ruimte Als het even meezit staan er nog veel zwoele zomeravonden te wachten. Nog even bijpraten op het tuinbankje, lekker lezen in een luie stoel of met een glas wijn de avondgeuren van de tuin opsnui- ven. Met behulp van sfeervolle lichtpuntjes in de tuin wordt een extra zwoele ambiance gecreeerd en daar kan tot in de late uurtjes van genoten worden. Intratuin helpt haar bezoekers ideeen op te doen door het organi- seren van een demonstratie die he- lemaal in het teken staat van sfeer- verlichting. Op zaterdag 28 juli la- ten zij zien met welke accessoires een gezellige zomeravondtuin of - terras gemaakt kan worden. Ver- rassende en decoratieve creaties die eenvoudig zelf gemaakt kun nen worden komen aan bod zoals bijvoorbeeld watermeloen met theelichtje, aangeklede tuinfakkels en bundeltjes bamboe met kaarsen. Veel artikelen die tijdens de de monstratie worden gebruikt zijn afgebeeld in de folder die deze week huis-aan-huis wordt ver- spreid. Deze folder bevat niet al- leen scherpe aanbiedingen maar brengt tevens een aantal sfeervolle tuinideeen. In de meeste thuiskantoren is een goede zonwering onontbeerliik. Dat kan een modieuze voile zijn, maar ook een strak rol- of paneelgordijn, stoffen lamellen ofhouten jalouzieen. Op deze foto is de Sun way Combi Plisse afgebeeld. (Voor meer informatie; Sunway (Benelux) b.v., Postbus 98 3430 AB Nieuwegein, tel. 030-6083100, www.sunway.nl, contactpersoon Petra van der Wal, e-mail: p.wal@sunway.nl) aanbiedinaspriis nu vanaf Dat is de Hiilsta Fancy. Deze schitterend complete slaapkamer wordt tijdelijk voor een droomprijs aangeboden. Deze aanbieding bestaat uit een ledikant, twee nachtkastjes en een vierdeurs linnenkast met schuifdeuren (2.22 m. breed), verkrijgbaar in wit lak, beuken, ahorn en met acryl glasdeuren. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebr'uik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Rolf Benz, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. Bruynzeel Vloeren heeft parketvloeren ontwikkeld die u makkelijk zelf kunt leggen. Dat scheelt aanzienlijk in prijs en u legt uw vloer wanneer het u uitkomt. Kom gerust, zonder verplichting naar onze showroom. Onze adviseur laat u graag de hele collectie zien en geeft u alle informatie over het zelf leggen van Bruynzeel parket. flA-y wtcel VLOEREN Rotterdam, Burg, van Walsumweg 188-190, 010-414 73 68 IMPORT EXPORT Vakkundig reinigen en repareren R'dam Hillegersberg, Freericksplaats 9 tel. 010-4187700 Ruime parkeergelegenheid o.a. naast de zaak bij A.H. (1,5 uur gratis). Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur. Be rafcgehaaldenweet thuisgebiacht'. STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 'sMaandagsgesloten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17