Musicalster Danny de Munk kiest voor kwaliteit boven schnabbels Derde deel 'Jurassic Park' is slechts meer van hetzelfde APS F0T0CAMERA DIGITALE F0T0CAMERA COMPACT FLASH CARD m maasstad p®dooj Nieuwe leider AFR 2001 Romantisch zwijmelen bij muziek aan de Maas film preview Rotterdam 2001 Cuiturele Hoofdstad van Europa 6 j| Canon SCHITTERINGS VRIJ GLAS ZONDAG 5 AUGUSTUS GE0PEND VAN j2.00-17.00 UUR CORRECT FOTO BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL.: 010-4.618.600 OrTQ TX51 pq Istad ROTTERDAM - Musicals zijn sinds enkele jaren zeer populair in Nederland. Een van de mensen die zich al- tijd hard heeft gemaakt voor de musicalcultuur in Neder land is producent Joop van den Ende. Hoogtepunten uit musicals van hem en hits van de bekende musical- componist Sondheim vor- men de basis van 'Musicals in Concert meets Rotterdam 2001', een gratis musical optreden op 3 augustus op het Schouwburgplein. Een van de solisten is Danny de Munk, inmiddels een erva- ren musicalspeler. ROTTERDAM - In 1993 ontketende Steven Spielberg een heuse Dinosaurusgekte na zijn verfilming van Mi chael Crichtons 'Jurassic Park'. De film - waarin le- vensechte dinosaurussen de hoofdrol vertolkten - werd wereldwijd een enorm suc- ces. Niet voor niets ver- scheen vier jaar later het ver- volg 'The Lost World', dat een stuk zwakker was, maar eveneens een succes werd. En omdat de koek blijkbaar nog niet op was, is er nu 'Jurassic Park III'. De grote zomer-opruiming van Correct is in voile gang. Zoals ieder jaar betekent dit, dat u kunt profiteren van honderden opruimingsaanbiedingen in beeld en geluid, computer en telecom apparatuur. Zo vindt u bij Correct op de Bergweg 110 op de foto-afdeling o.a. schitterende aanbiedingen in compact camera's en spiegelreflex camera's. Kom gezellig winkelen bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam en ontdek uw voordeel tijdens de Correct Summer Sale. jm.- 90.30 JWf.- mzWm 67.61 SUmiUURM Woensdag 1 augustus 2001 ROTTERDAM - United Cultures NL is de eerste landelijke talenten- jacht gericht op niet-westerse mu- ziek, multiculturele bands en cultu- rele crossovers. Uit alle aanmeldin- gen worden de zes meest belovende groepen geselecteerd die vervol- gens in een finale op 7 december 2001 in popverzamelgebouw Wa- terFront te Rotterdam zullen strij- den om de hoofdprijzen. Potentiele deelnemers aan de talentenjacht moeten gezocht worden in bands die bei'nvloed zijn door niet-weste- rese muziekculturen. Hieronder wordt geen traditionele wereldmu- ziek verstaan, maar bijvoorbeeld wel de Tarkan uit de polder, Maghreb uit Mokum en Etno-Beatz uit de provincie. Inschrijven kan nog tot vrijdag 21 September. Stuur voor deze datum een demo met een duidelijke biografie, naam, adres en eventuele foto naar: Popunie, Uni ted Cultures NL, Postbus 21450, 3001 AL Rotterdam. De Fast Forward Heineken Dance Parade start vrijdag en zaterdag, 10 en 11 augustus. Genoten kan er vrij dag worden van Soulvation, Ferry Corsten en Jack de Marseille. Vanaf 19.00 tot 23.00 uur barst het feest- gedruis aan de Binnenrotte (Blaak) los. Aansluitend is er een kick-off party met Michel de Heij, Christian Smith, Jack de Marseille, Rolando, Stef, Martina, Carlaluna en Lounge Conjunction. Dit feest zal vanaf 23.00 uur in Nighttown worden ge- houden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bekende voorverkoopadres- sen. De daaropvolgende dag start de dans parade om 12.00 uur bij de Boompjes en eindigt omstreeks 16.00 uur bij de Schiehaven/Lloyd- pier, waar traditioneel een groots eindfeest zal knallen. Na 23.00 uur barsten op diverse lokaties afterpar- ty's los Voor meer informatie surf naar www.ffwdheinekendancepara- de.nl. Een van die afterparty's van de Fast Forward Heineken Dance Parade is het zaterdag 11 augustus gehouden ELEMENTZ Summerdance. Om en nabij de 900 personen kunnen zich dan in de lounge van het publieks- centrum R2001 vergapen aan de fo- to-expositie "De UltiemeBeleve- nis" van kunstacademiestudente Paulina Szatanska. Samen met vi- deoprojecties van 'harde' films is de ultieme kick-ervaringcompleet. Zo- wel Rotterdamse dj's als internatio- nale diskjocky's laten van 22.00 tot 05.00 uur hun kwaliteiten horen. Zij draaien Drum&Bass in de grote zaal en verschillende muziekstijlen in de kleine zaal. Kaarten zijn a 25 gulden te verkrijgen aan de deur van Ca lypso 2001 aan de Mauritsweg. In de voorverkoop gaat er van deze prijs vijf gulden af. door Vincent Wernke Dit najaar is de 31-jarige Danny de Munk te zien in zijn achtste musical 'Titanic'. Eerder was hij onder meer te zien in 'Les Mise- rables', 'Cyrano', 'Blood Bro thers', 'Tjechov' en 'Elisabeth'. „Ik heb in heel uiteenlopende musicals gespeeld en dat is ook juist wat ik zo leuk vind", vertelt Danny de Munk. Blood Bro thers' was een hele kleine pro- ductie, waar we met zeven, acht mensen op het toneel stonden voor een minimaal decor. Boven- dien speelde ik daarin een jongen van 7 tot 30 jaar, dus dat vergt best wat van je om dat overtui- gend over te brengen. Als dat dan lukt geeft dat wel een enorme voldoening. Maar ook een mega- productie als 'Titanic' is hartstik- ke leuk om te doen." De 31-jarige zanger brak als kin- dersterretje door met de film 'Cis- ke de Rat' en de bijbehorende ti- telsong 'Ik voel me zo verdomd alleen'. Er volgden nog een aan- tal films en platen. In 1991 nam zijn carriere echter een heel ande- re wending. „Het was mijn moe- der die tegen me zei: Is musical niks voor jou? Ik had toen zelf nog een bepaald clichebeeld van musicals. Toch heb ik auditie ge- daan en iedereen was verrast dat Danny de Munk over zijn carriere op de pianken: ,,Het was mijn moeder die tegen me zei: 'Is musical niks voor jou?' Ik had toen zelf nog een bepaald clichebeeld van musicals.foto: Rob Kamminga ik dat ook kon. Nog steeds krijg ik soms readies van: ik wist niet dat jij dat ook kon, dat jij zo kunt zingen." „Het leuke van musicals vind ik de combinatie van zang en dans. Ik ben nooit een schnabbelzanger of een platenartiest geweest. Als schnabbelartiest in discotheken heb je veel te maken met mensen die het niet mooi vinden wat je doet. Ik heb daar geen zin in. Ik zing nu elke avond live en kan mensen laten zien wat mijn talen- ten en kwaliteiten zijn. Als je kwaliteit in huis hebt en mensen daarvan kunt overtuigen, weet ik zeker dat je als artiest een veel langer leven beschoren bent. Zo- als John Kraaijkamp, die ik heel hoog in het vaandel heb staan. Die man is zo goed. En Willem Nijholt trouwens ook." Sinds enkele jaren is er ook in Nederland een musicalcultuur, zo weet De Munk. Juist daarom was de tijd rijp voor 'Musicals in Con cert', waarmee hij met onder meer Henk Poort en Simone Kleinsma vorig seizoen langs de theaters trok. Voor 'Musicals in Concert' is een selectie gemaakt van hoogtepunten uit de interna- tionale musicals die Joop van den Ende in Nederland produceerde. „Het is een groots opgezet pro- gramma met een sterk orkest en groot koor. We zingen uiteenlo pende musicalnummers, van klassiek tot pop en rock. Dan heb je natuurlijk wel mensen nodig die daar de goede stemkwaliteit voorhebben." „We hebben al zo'n dertig voor- stellingen gedaan, en voor het ko- mend seizoen staan er nog eens dertig gepiand. En ik denk dat er nog wel meer komen. Op 3 au gustus op het Schouwburgplein zullen we niet hetzelfde program- ma doen als in het theater, want Rotterdam heeft verzocht of wij nummers willen zingen van Sondheim. Dat is prachtig, maar nieuw voor ons. Dus het wordt nog flink oefenen met de mini- disc", lacht hij. Danny de Munk staat vanaf 23 September weer op de pianken in de nieuwe musical 'Titanic'. Tot december speelt hij deze voor- stelling zes keer in de week. Van af januari gaat hij 'Titanic' com- bineren met 'Musicals in Con cert'. „Ik doe maximaal zes voor- stelling in de week, dat vind ik genoeg. Ik heb thuis een kleintje van drie en mijn vrouw, en daar wil ik natuurlijk ook genoeg tijd voor overhouden." ,,'Titanic' is een enorme produc- tie, ik geloof zelfs de duurste rei- zende productie ooit. De musical lijkt helemaal niet op de film. In de musical spelen niet Leonardo DiCaprio en Kate Winslet de hoofdrol, maar het schip. En op dat schip verblijft een aantal per sonages dat wordt gevolgd. 'Tita nic' moet mensen vooral een leu ke avond bezorgen. Het wordt dan ook behoorlijk komisch. De* regisseur zei dat heel mooi: onze taak is om mensen te laten verge- ten hoe het afloopt, terwijl ieder een natuurlijk weet dat het schip zinkt. Het publiek moet met een lekker gevoel de pauze ingaan, het moet leuk zijn op dat schip. zo voelden die mensen zich destijds ook op het schip." „Mensen zeggen wel eens dat de kaartjes voor musicals duur zijn. Maar ga eens een avondje in de kroeg zitten, dan ben je ook zo honderd gulden kwijt. Als je een kaartje voor een musical koopt, kost dat je veel geld, maar daar zie je wel een miljoenenproductie voor. Je bent een hele avond uit. Je ziet dat mensen minder televi- sie kijken en eerder naar het thea ter gaan. Theater is iedere keer vernieuwend, terwijl je op televi- sie steeds meer herhalingen ziet. Musicals profiteren van mond op mond reclame. Toen ik acht jaar geleden tegen mijn buurvrouw vertelde dat ik in 'Cyrano' ging spelen, zei ze: Dat lijkt me maar niks. Maar toen ze het gezien had, dacht ze daar heel anders over. Mensen hebben soms een heel ander beeld bij musicals." 'Musicals in Concert meets Rot terdam 2001op 3 augustus van af 21.30 uur op het Schouwburg plein. De toegang is gratis. ROTTERDAM - Het Architectuur Filmfestival Rotterdam heeft Lian van Leeuwen aangesteld als zake- lijk leider voor editie 2001. Lian van Leeuwen is als partner betrok- ken bij het Rotterdamse communi- catiebureau Open Comm en was eerder werkzaam bij het Internatio nal Documentary Filmfestival Am sterdam (IDFA). Nelly Voorhuis blijft ook voor 2001 als program- meur bij het festival betrokken. De tweede editie van het Architec tuur Filmfestival vindt plaats van 1 tot en met 7 november 2001 op vier Rotterdamse locaties. Door middel van speelfilms, documen- taires en nieuwe mediaproducties brengt het AFR de wisselwerking tussen film en architectuur onder de aandacht. Aspecten van de stad, stedenbouwkundige ontwikkelin- gen, het stadsleven en niet te ver- geten het stadsgevoel, komen van- uit verschillende invalshoeken aan de orde in filmvertoningen, ten- toonstellingen en lezingen. AFR editie 2001 is een speciale editie in het kader van Rotterdam 2001, Cuiturele Hoofdstad. Vanaf 2002 zal het AFR nauw samenwer- ken met de Internationale Biennale voor de Architectuur, die in Rot terdam wordt gehouden. Het festi val krijgt een tweejaarlijks ver- volg. Dit jaar bevat het Architectuur Filmfestival opnieuw een pu- blieksprogramma met filmklassie- kers rond het thema 'film en archi tectuur' Om de speciale editie van het AFR 2001 te benadrukken als onderdeel van Rotterdam 2001 zal er een programma over de stad Rotterdam in de film te zien zijn. De titel van dit door Joop de Jong samengestelde onderdeel: 'Rotter dam werkstad' ROTTERDAM - Rotterdam staat 12 augustus voor de vijftiende keer in het teken van de Dag van de Ro- mantische Muziek. Een dag die, de voortdurende vernieuwingen in acht nemende, meer is gebleken dan een feestelijke traditie. Voor het openingsconcert deze dag is een vroeg werk van de wij- len Engelse componist William Walton geprogrammeerd: Facade. Nieuw op De Dag is een uitvoering in theatrale vorm, namelijk een muzikaal sprookje uitgevoerd in haute couture kleding geinspireerd op liederen van Mendelssohn. Ook de sfeer voert terug op deze liede ren. Sommige zangeressen ver- plaatsen zich al zingend in ver schillende kostuums over een cat walk, terwijl anderen -meer sta- tisch- liederen vanaf schommels ten gehore zullen brengen. Dit pro- grammadeel wordt gezongen door vijf leerlingen van het Arnhems Conservatorium, begeleid door piano. Het geheel staat onder de muzikale leiding van de internatio- naal bekende coloratuursopraan Elena Vink. Jonge musici komen prominent aan bod op een podium dat geheel aan de laureaten van het Prinses Christina Concours is gewijd. De jongste van deze veelbelovende muzikanten is vijftien jaar. Bezoekers die naar Het Park ko men voor de vertrouwde sfeer en de muziek, uitgevoerd vanaf zeven fraai gelegen podia, zullen ook dit jaar niet worden teleurgesteld. Be kende en minder bekende musici staan voor hen klaar. Een grote se lectie uit het Rotterdams Philhar- monisch Orkest geeft acte de pre sence. Daarnaast is er weer een masterclass zang onder leiding van Lucienne Bouwman. Het Maanlichtconcert zal worden uitgevoerd door het Storioni Pia- notrio. Dit jonge trio maakt zeer snel carriere en past daarmee uit- stekend in het profiel van de Dag van de Romantische Muziek. Een van de doelstellingen van de orga- nisatoren is immers de promotie van talentvolle jonge muzikanten. Het dagprogramma duurt van 12.00 tot 18.00 uur. Het maanlicht concert begint om 21.30 uur. Bij slecht weer wordt de dag een week later gehouden, op zondag 19 au gustus. Als vanouds vormen Het Park, ge legen aan de Parkkadetussen Maastunnel en de Maas, en het pu bliek twee belangrijke elementen van De Dag van de Romantische Muziek. Het Park in Engelse land- schapsstijl levert louter door zijn rustieke aanwezigheid de romanti sche achtergrond. Voor een dag komen nostalgische japonnen uit de kast, worden strohoeden weer eens afgestoft. De Stichting Bui- tengoed die de Dag organiseert, speelt hierop in en zorgt via de uit- baters van verschillende kraampjes voor een traditioneel aanbod van versnaperingen, thee, limonade en taartjes. De bezoekers kunnen ter plekke ook een eigen picknick- mand samenstellen. Er wordt wat meer wijn dan bier gedronken en de liefhebber kan er oesters en champagne vinden. Voor meer informatie telefoon: 010-5116475 fax: 010-5120516 e- mail: ron.skw@wanadoo.nl door Vincent Wernke Dat juist deze zomer het derde deel verschijnt van 'Jurassic Park' is op zich niet zo verwonderlijk. Het lijkt immers wel alsof de studio's niets beters te doen hadden dan vervolgfilms maken. Naast 'Juras sic Park 3' krijgen we deze weken ook 'Crockodile Dundee 3', 'Dr. Dolittle 2' en 'Scary movie 2' over ons uitgestort. Hollywood heeft blijkbaar geen zin om risico's te nemen tijdens de zomermaanden. Formules en films die zich bewe- zen hebben, mogen voor rinkelen- de kassa's zorgen. En uiteraard zal dat ook wel weer gebeuren, want wie naar een sequel gaat, weet in ieder geval wat hij of zij kan ver- wachten: meer van hetzelfde. In het geval van 'Jurassic Park III' gaat dat zeker op. Deze film speelt zich acht jaar na het eerste deel af. Paleontoloog Alan Grant (Sam Neill) is bezig met een studie naar de intelligentie van de velociraptor en is dringend op zoek naar finan- ciele middelen om zijn onderzoek te bekostigen. Hij gaat dan ook grif in op het aanbod van de rijke avon- turier Paul Kirby (William H. Ma- cy) en dienst vrouw Amanda Kir by (Tea Leoni) om een rondvlucht te maken boven het dinosaurussen- eiland Isla Soma. Daar broeden te- genwoordig allerlei soorten dino saurussen ver van de bewoonde wereld. De bijzondere beesten trekken echter ook allerlei avontu- riers aan, die de dinosaurussen met eigen ogen willen bekijken. Eenmaal boven het eiland blijkt dat de miljonair helemaal niet zo rijk is en dat ze zich bovendien niet willen beperken tot een rond vlucht. Ze landen op het eiland, De koek is nog fang niet op. Dino's bij de vleet. Na sequel The Lost World draait dan nu Jurassic Park III in de bioscoop. sterk tegen de zin van Grant in. Eenmaal aan de grond worden ze verrast door een kwaadaardige dinoaurus. Op de vlucht voor dit monster verongelukken ze met hun vliegtuig. Ze zitten vast op het ei land vol dinosaurussen. Pas dan blijkt wat de werkelijke reden is van het bezoek van Kirby en zijn vrouw aan het eiland. Hun zoontje is bij een eerdere verkenningstocht boven het eiland verongelukt, en hij loopt daar volgens hen nog steeds rond. Hun tocht naar Isla Soma was niets meer dan een red- dingspoging. En Grant hebben ze meegenomen om hen te bescher- men tegen de dinosaurussen. Wat volgt is te voorspellen. De groep moet zichzelf zien te redden en tegelijkertijd proberen de kust van het eiland te bereiken. Onder- weg stuiten ze echter op de meest bizarre dinosaurussen, die niet al- lemaal bepaald vriendelijk op de indringers reageren. Bovendien blijken er soorten op het eiland te leven waar zelfs Grant geen weet van had. Zoals de bijna twintig me ter hoge Spinosaurus Aegypticus en de vliegende Pteradon. 'Jurassic Park III' ligt in de lijn van het eerste deel uit deze serie. In te- genstelling tot het zwakke 'The Lost World', is 'Jurassic Park III' best spectaculair en spannend. Ste ven Spielberg liet de regie van dit derde deel over aan Joe Johnston, eerder verantwoordelijk voor 'Ju- manji'. Heel veel origineels heeft deze filmmaker echter niet aan de film toe kunnen voegen. In de pu- bliciteit wordt benadrukt dat dit derde deel spectaculairder is dan ooit. Daarbij gaan de makers ech ter voorbij aan het verrassingsef- fect dat voor het eerste deel op- ging. Toen was iedereen onder de indruk van de dinosaurussen die door Spielberg en co tot leven wa- ren gewekt. Acht jaar na dato ne men we dat echter voor lief aan. Op het witte doek zijn we inmid dels wel gekkere dingen gewend. Wat overblijft is een film die zo- veel lijkt op het eerste deel, dat je je af gaat vragen waarom dit derde deel eigenlijk gemaakt is. Het ant- woord is even simpel als voorspel- baar: voor de kassa. CORRECT SUMMER SAMSUNG SAMSUNG R0CAS 210 APS 2X ZOOM COMPACTCAMERA MethetAPSsysteem kunt u fotograferen in drie beeldformaten. Mel zoomlens van 28 tot 56 mm. Verder: ingebouwde flitser, automatische filminleg, -transport en -terugspoelen. In champagne kleur.Afm. 11x6,2x3,2 cm. Incl.tasje en batterij. Art.nr. 49637 SUMMERSALE PRIJS CANON POWERSHOTA-10 DIGITALE F0T0CAMERA MET1.3MILJ0EN PIXELS Met een 3x zoomlens en 1.3 mega pixel beeldresolutie. De 35-105 mm 3x zoomlens is perfect voor het inzoomen op objecten, panora- mische landschappen vastleggen en alles wat daar tussen zit. Windows en Macintosh compatible. Art.nr. 70064 tA i i,/ mMswmms '.lU'lI'dViffil to E M 0 8 C AM SANDISK64MB COMPACT FLASH CARD. Voor toepassing in digitate foto camera's, muziek (mp3), smartphones en videocamera's. Ook te gebruiken in Laptops en organisers van b.v.Psion. PER STUK .nr. 73330 I TEVENS VERKRIJGBAAR IN SMARTMEDIA UITVOERING SUMMERSALE PRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PENTAX PENTAX 8 X 20 MCF JUPITER Ideate reispartner en tevens geschikt als toneelkijker. Het glas is multicoated en houd schitteringen tegen. ALLEEN ZATERDAG 4 AUGUSTUS VAN 17.00-18.00 UUR Arl.nr. 89466 L. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere 1ste zondag v.d. maand geopend van 12.00-17.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17