maasstad Bezoeker moet dankzij virtuele toer zijn hart verliezen aan Schiedam Beukenhof komt in handen van de ONS alia Visitekaartjes krant SCHIEDAM Meerderheid Gorzen bewoners tegen komst partyboot Culturele Stadstoer op internet Collection Premiere Week maasstad kerk maasstad Hweekbladen 111 ICS %31 1LIS3I Schiedam laois Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. dinsdag 7 t/m zondag 12 augustus 2001 V^MODI'l t? i u o iltf nil O D Hervormde gemeente Magnalia Dei Kerk zo 10.00 uur. ds T. Zevenbergen. Chr. Scholengemeenschap Aqua- marijn zo 10.00 uur. cand. M. Diepeveen (Gereformeerde Bond). Magnalia Dei Kerk zo 17.00 uur ds C. Gielen (Gere formeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds F. Oberman. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 09.30 uur. geen dienst De Ark, Hargplein. 09.30 uur. ds J. Sosef. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. 10.00 uur. ds. T. Zevenbergen. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur. ds L.G. Bos m.m.v. djir E. vd Steeg. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur: ds J.D. Houtman. 16.30 uur: ds J.D. Houtman. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-Laan. 09.30 uur: leesdienst 15.00 uur: leesdienst Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds. T.A.D.W. Aris. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. 09.30 uur. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. za 18.30 uur. zo 11.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper- Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. zo 10.30 uur: zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. zo 10.30 uur euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur: euch. viering. zo 10.15 uur: hoogmis m.m.v. he- renkoor IHD. RK Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. 10.00 uur: euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur: ds A.P. van der Meulen. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur eredienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Piantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 en 17.00 uur: leesdienst. wo 19.45 uur: geen dienst. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkerstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. 't Paxhuis, za 19.30 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. za 17.30 uur en zo 10.00 uur. GK1N, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H.Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R.J. Scholten Telefoon 0653 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. MP* Woensdag 1 augustus 2001 XQ52 v - elofte aan bewoners Maasboulevard Door Dennis Smits SCHIEDAM - Het politiewijk- team Schiedam Zuid gaat bin- nenkort om de tafel zitten met de buurtbewoners en de ge meente om een oplossing te vin- den voor de structureie proble- men met jongeren op de Maas boulevard. Die belofte deed dis- trictschef Henk Dijkstra van de politie Waterweg afgelopen maandag op een informatie- avond voor de bewoners van het gebied rond de Voorhaven. Aanieiding voor de avond was de mogeiijke komst van de Summertourboot op 13 augus tus. Op die boot moet een dan- cefeest plants gaan vinden in het kader van de TMF Sum- mertour. Dijkstra deed zijn belofte nadat het thema van de avond zich ver- plaatste van het boorfeest naar de struc tureie proble- meninde wijk. De bewoners klagen al lang over te harde muziek en stankoverlast door het gebruik van softdrugs door jon geren die op de Maasboulevard rondhangen. Voor velen was de geplande komst van de Summer- tour de druppel die de emmer deed overlopen. Nu er echt gezocht gaat worden naar een oplossing lijkt de groot- ste onvrede bij de Gorzenezen verdwenen. Over de eigenlijke aanieiding van de avond, het al dan niet aanme- ren van de TMF-boot, konden de organisatie en de bewoners het minder eens worden. Als het feest doorgaat zal de boot op maandag 13 augustus in de Voorhaven aanmeren. Waarna er een dansfeest plaats moet vinden dat tot vier uur *s nachts zal duren De bewoners zijn bang dat zij door de harde tran- ce-muziek van dj's als Ronald Molendijk en Jurgen met ernsti- ge geluidsoverlast te maken zul- len krijgen. Organisator Arno Haye drukte de Gorzenezen op het hart dat de boot goed geiso- leerd is en dat erbuiten niets te horen is. Haye baseert zijn stel- ling op de eerdere feesten die er inmiddels op de boot gegeven zijn, en een geluidsrapport van het DCMR. Ook met de verwachte verstoring van de openbare orde zal het vol- gens Haye wel meevallen. Tij- dens de eerste feesten op de Sum- mertour zijn er geen klachten of incidenten geweest, op een in het water gegooide parasol in Deven- ter na. Op de informatieavond konden de bewoners hun mening geven over het festijn. Die meningen worden meegenomen in de ge- meenteraad, die rond 7 augustus zal beslissen of de boot in Schie dam zal aan mogen meren of niet. -.v ren. De bezoeker van de site krijgt vervolgens een korte geschiedenis van de stad, met al zijn ups en downs. De jeneverstokerijen die de stad naast inkomsten, ook veel el- lende bezorgden. „En dan komt die eigenzinnigheid om de hoek kijken. Niet alleen in vette, maar ook in magere jaren plegen Schie- dammers te investeren in dro- men", meldt de gids. Het verhaal begint met vrouwe Aleida, toen Schiedam niet meer was 'dan een tochtig gehucht'. Ze moet een vooruitziende blik hebben gehad toen zij de stad n 1275 stadsrech- ten verleende, zegt de gids, „want Schiedam is anno 2001 niet alleen een stad met een kleurrijk verle- den,„maar ook een stad met toe- komst." Schiedam beleeft zijn tweede jeugd. Dan krijgt de bezoeker de moge- lijkheid om te klikken op twee draaiende molens voor meer infor- matie over Hedendaagse Kunst (Pand Paulus, Cobra-collectie, Stadserf, design) en Zwart Naza reth (Jenever, Korenbeurs, Doek, De Palmboom). Mooie beelden van werken van Appel, en de me- dedeling dat 'Schiedam en kunst wat met elkaar hebben'. We zien hoe beeldend kunstenaar Peter Hellemons wat verbaasd in de ca mera kijkt. 'Zwart Nazareth' toont onder an- dere de tweede jeugd van Schie dam, met aandacht voor bijzondere winkeltjes. De site over de Culturele Stadstoer kan gevonden worden op www.cultuurinschiedam.nl. De an- dere deelnemende steden kunnen gevonden worden op www.culture- lestadstoer.nl De eerstvolgende 'echteculturele stadstoer in Schiedam wordt ge- houden op woensdag 15 augustus om 10.00 uur start bij de Arto- theek). SCHIEDAM - Burgemeester Reinier Scheeres heeft gisteren het startsein gegeven voor de di gitate stadstoer door Schiedam. De site (www.cultuurinschiedam.nl) is gemaakt naar aanieiding van de culturele stadstoeren door Schie dam,onderdeel van Havens en Heeriijkheden. De stadstoer laat Schiedammers en niet-Schie- dammers bijzondere gedeeiten van de stad zien. Nu kan de toer ook via internet worden gevolgd. SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres en ONS-directeur Eiken- broek hebben gisteren met een pennestreek bekrachtigd dat de ge- meentelijke begraafplaats Beuken hof aan de Burgemeester Van Haarenlaan in handen komt van de ONS. Begraafplaats en crematori um behoorden de afgelopen jaren tot de sector Stedelijk Beheer van de gemeente Schiedam. Nadat de- ze dienst in januari van dit jaar, on der de naam IBOR, onderdeel werd van de ONS, ontstond voor Beukenhof een nieuwe situatie. In de gemeenteraad werd besloten om de begraafplaats en het crema torium niet op dezelfde wijze te verzelfstandigen als het overige deel van 'Stedelijk Beheer'. Ge- zien het specifieke karakter van Beukenhof is een constructie be- dacht waarin het bedrijf als een aparte werkmaatschappij binnen de ONS opereert. „Op deze wijze kan Beukenhof zich er volledig op richten om haar dienstverlening naar een kwalitatief hoger niveau te tillen." De bedoeling is ook dat het bedrijf flexibeler gaat inspelen op de wensen en behoeften van klanten. Daarnaast krijgt Beuken hof een nieuwe huisstijl en wordt de PR rond het bedrijf verder gei'n- tensiveerd. ONS gaat ondanks deze zakelijke aanpak echter niet voorbij aan menselijke kant van deze onderne- ming van bijzondere aard. „Res- pect en menselijkheid voor zowel de overledene als de nabestaanden blijven voorop staan", drukt de ONS ons op het hart. Het is de bedoeling dat de site ook na Havens en Heeriijkheden blijft functioneren. De gemeentes die deelnemen aan de Culturele Stadstoeren zijn nu al- lemaal verzameld op www.culturelestadstoer.nl. Schie dam heeft ervoor gekozen om wat meer van de site te maken dan de andere steden. De Schiedamse culturele stadstoer per intemetsite start met sfeerrijke beelden van de rui'ne van gravin Aleida, gevolgd door de Appel- marktbrug en een impressie van Schiedam als molenstad. Na de presentatie, zo hopen de makers van de site, moet de bezoeker zijn hart aan Schiedam hebben verlo- Stgaranmagazijn van de Boor, Graenetaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Plus Woudhoak, Geuzenplein 5/7 Rotterdams Dagblad, Ovefde Vesten 3 i; Tijdens de Collection Premiere Week kunt u kennis maken met de nieuwe najaar/winter collectie in ons geheel verbouwde winkel. Openingstijden: Dinsdag t/m Vrijdag van09.00tot 17.30uur Zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur Broersvest 111 3111 EE Schiedam P D r oi| aankoop gratis uitri|kaart Tel. 010 426 03 99 E-mail: alja@kabelfoon.nl voor de ABC Garage IQ-Parkl! Uit deze krant mocht ik vernemen dat het Stationsplein geheel ver- nieuwd wordt compleet met onteigeningen en veel sloop. Het mag best wat kosten, want het moet het visitekaartje van Schiedam worden. Visite- kaartje? Dat hebben we toch meer gehoord? Het Stadserf, de Passage, de Branderspoort, Jan de Bouvries designtempel en het nog te bouwen Land van Belofte, allemaal visitekaartjes waar de stad trots op is of was. Hoeveel visitekaartjes heeft deze stad nog nodig? Nog een visitekaartje voor een nietfunctionerend en bijna failliet bedrijf? Immers: we hebben een gigantisch marktplein waar geen markt gehouden kan worden. Een mooi theater, dat alleen nog open is omdat de van dG huurder nog geen cent huur betaald heeft. Een net IIS van open- baar vervoer waar menig metropool jaloers op is, dat echter meer koopkracht wegvoert dan aan- brengt. Schitterende bruggen waar eigenlijk geen verkeer overheen mag. Een winkelstraat waar (bijna) geen winkels meer zijn. En straten waar straks geen verkeer meer door mag. Onze wethouders maken rei- zen naar verre landen en brengen dan ideeen mee om onze stad in de vaart der volken op te stuwen. Na het Italiaans aandoende Stadserf met echt manner krijgen wij nu net als zoveel buitenlandse steden elec- tronische Amsterdammertjes. We hebben ze niet echt nodig maar toch. Ze geven allure en allure is het wat Schiedam nodig heeft. De Lange en de Korte Kerkstraat krijgen de primeur. Een wandelpromenade voor de toeristen, wat een allure zal dat geven. Dat het de nekslag voor weer een winkelier is en dat er 30 parkeer- en vergunninghoudersplaatsen ver- dwijnen is een noodzakelijk kwaad. Het hoort allemaal bij het laatste wapenfeit van de gemeente: het nieuwe bereikbaarheidsplan voor de binnenstad Net in de vakantietijd gelanceerd met mogelijkheid voor be- langhebbenden om bezwaar aan te tekenen. Nou dat heb ik meteen ge- daan, tegen beter weten in. Als de gemeente iets in haar hoofd heeft dan heeft ze het niet in haar..... Dat hoofd gebruikt ze helaas niet om na te denken, want het nieuwe plannetje is de kroon op alle stommiteiten die we de laatste jaren van gemeentehand gezien hebben. Wie de tekening met alle pijlen en de rood met blauwe strepen gemarkeerde straten ziet valt van de ene verbazing in de andere. De verbindingsbruggen tussen de havens gaan dicht. Wie van de ene kant naar de andere kant van de haven wil moet kilometers omrijden en zal minstens een van de, door de gemeente zo handig geconstrueerde, chaospunten moeten nemen: Koe- markt of Branderspoort. De Boterstraat gaat dicht richting's Graven- landseweg. Alle verkeer dat het oude centrum wil verlaten zal de fameu- ze Branderspoort moeten passer en (ook vrachtverkeer). De toekomstige bewoners van de poort kunnen blij zijn dat hun huis nog niet opgeleverd is, want ze worden daar nooit gelukkig. Verkeer richting oude centrum mag niet meer de Grote Markt over. De enige toegangsweg wordt de Lange Haven via het fijne chaospunt Koemarkt/Passagegarage. Voeg hierbij de afsluiting van Lange Kerkstraat en Dam alsmede het beper- ken van vergunningshoudersplekken aan de ene kant en onbeperkt uit- delen van nieuwe vergunningen aan de andere kant en u krijgt een mix van chaotische toestanden die horen bij een wereldstad. Schiedam, u krijgt wel geld voor het Grotestedenbeleid maar dat houdt niet in dat u er net zo 'n chaos van moet maken als onze Hoofdstad. Realiseer u dat u een sattelietstadje van Rotterdam bent dat aantrekkelijk moet zijn voor bezoekers en vooral bereikbaar moet zijn met de auto. Want ondanks al- les willen klant en toerist met de auto komen en het liefst willen zeparke- ren op slechts 1 meter afstand: uw dynamische parkeerborden ten spijt. Daarvoor willen ze best betalen, let wel betalen, niet chippen! Elke Schiedammer die het net als ik niet eens is met de nieuwe plannen kan nu nog protesteren. Brieven aan: de B&Wvan Schiedam Postbus 1501 3100 EA Schiedam Andreas Rose (Nog steeds) ondernemer in de Schiedamse binnenstad De strekking van het artikel 'WD moet erfpacht slikken of stikkenuit de Maasstad van vorige week, is dat de grond is en blijft van de hele ge- meenschap. Dat betekent dat inderdaad de hele gemeenschap inbreng moet hebben maar niet alleen in de grondpolitiek maar ook bij het bepa- len van de toekomst van de stad. Dit mag dus geen onderonsje zijn van PvdA en WD. Gemakshalve sluit men een groot deel van de bevolking uit; bijvoorbeeld het CD A. Bij de landspoli- 1111111111111 tick mag het dan gebruikelijk Van C16 flHHH zijn coalities te vormen maar leZGI* dit gaat niet op bij gemeentes. Hier spelen uitsluitend de plaatselijke omstandigheden een rol die een doordacht beleid -steunend op een zo groot mogelijk draagvlak- de toekomst van de stad en zijn bevolking moet veilig stellen. Het getuigt niet alleen van een enorme arrogantie en minachting voor een groot deel van het volk maar ook van een grenze- loze zelfoverschatting en vasthouden aan prehistorische denkbeelden om te stellen dat de WD de erfpacht moet slikken of stikken. Waarschijnlijk is zelfs een meerderheid van de bevolking voor afschaf- fing van de erfpacht. Maar dat telt niet bij de PvdA. Bij de jacht op nieu we gemeenteraadsleden is het te hopen dat mensen gevonden worden die niet met hun hoofd in de wolken lopen maar bereid zijn de macht te de- len in het belong van de toekomst van onze stad. Mocht de partij toch op de ingeslagen weg voortgaan dan is er maar een oplossing mogelijk: Af straffing bij de volgende gemeenteraadsverkiezin- gen. J.NJ. 't Hart Crisis? What crisis? Hij ligt hier voor me op tafel, de brief van het college van B en W aan de gemeenteraad over het mogelijk ge- combineerde strafrechtelijke onderzoek naar milieucalamiteiten in Schiedam. Ondertekend door burgemeester Reinier Scheeres en gemeentesecretaris PietBuytels (detail: Buytels, de nieuwe ge- meentesecretaris van Schiedam, heeft onder zijn krabbelL.S. ge- zet, 'leuk stadje'Het is een beetje vreemde brief, moet ik zeg- gen. „Het gaat hier om een kwestie waarover nogai wat nega- tieve beeid- en meningsvorming plaatsvindt", schrijft het colle ge. „De brief van de heer Haan. en in het bijzonder de gekozen bewoordingen, draagt daaraan opnieuw sterk bij." Even wachten. Herlezen. Nee, het stoat hier toch echt. Het ligt aan raadslid Yorick Haan dat de gemeente Schiedam negatiefin het nieuws komt, en niet aan de gemeente Schiedam. Want de ge meente valt natuurlijk niets te verwijten, de noeste werkers van het stadskantoor hebben er werkelijk alles aan gedaan om de be volking van Schiedam te vrijwaren van kankerverwekkende as- bestdeeltjes en gemene chloordampen. Dat de bestuursrechter de gemeente Schiedam vorig jaar augustus nog een enorme draai om de oren heeft gegeven in de Van Markenstraatzaak, is het col lege kennelijk alweer vergeten. Ergflauw is de opmerking van Scheeres en Buytels dat Haan zijn bronnen moet naemen. „Want als de heer Haan dan over duide- lyke informatie beschikt, laat hij daar dan melding van doen; met vermelding van bronnen." Ja natuurlijk: 'eeh ik heb het van een hulpojficier van Justitie, maar hou het een beetje rustig anders verliest hij zijn baan. Wat had het college (of de communicatiedeskundigen) dan moe ten doen Allereerst het raadslid Haan bedanken voor de gelever- de informatie, de raad is immers het hoogste orgaan van de ge meente Schiedam en die moet met egards behandelen. Vervol gens de raad melden dat het vooralsnog niet is gelukt te achterha- len of het OM inderdaad bezig is met een gecombineerd straf- rechtelijk onderzoek. Eindigen met: 'vanzelfsprekend zullen wij de raad terstond informeren wanneer er meer te melden valt over deze zaak'. Zaketijk reageren dus. Blijkt de inhoud van de brief van Haan toch een SP-fabeltje, dan kan je dat altijd later nog even melden in een persbericht (zou ertoch niet te veel op ho pen). Zag B en W afgelopen zaterdag nog op het strand van Hoek van Holland wat kuilen graven. Leuk T-shirt droegen ze: 7 know nothing! I am from Schiedam!' Jalmar Teunissen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3