maassti ad w@m Interieur van kinderkamer krijgt steeds meer aandacht Ook de' professi LAGERWAARD shoppini Stof tot nadenken Tibouchina, sieraad op terras of balkon I® Met zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil zie je het helemaal zitten! LJesian esign Tel: 010-4507466 Redactie Berrie Laros tel. 010-4004427 Woensdag 8 augustus 2001 m CX64 Ook kinderen eisen hun pri- veplekje in huis op. Buiten spelen is niet voor elk kind vanzelfsprekend meer. Het speelterrein van kinderen verlegt zich van buiten naar binnen. Ter compensatie krij- gen zij meer speelruimte in huis, zowel in de woonkamer als in hun eigen kamer. Deze ruimte is multifunctioneel. De jonge bewoners kunnen er slapen, lezen, spelen, tv- kijken, computeren en vriendjes ontvangen. Voorkom RSI Kom ook eens zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil proberen, VERVOERSPROBLEMfN? i Bel (010) 4567280 €n u wordt j gratis g< ■haaldenweet comfortabel en op maatwonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 {naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. odverteren? lelefoort: 010 4004267 Verwen uzelf met onze heerlijke fauteuils. Voor u op maat gemaakt. Zitten wordt een genot. Bovendien is goed zitten goed voor uw gezond- hSi'd. Ziet u het zitten? Kom gerust vrijblijvend proberen. JHk MjH Dergelijke ontwikkelingen zorgen er voor dat het interieur van de kin derkamer steeds serieuzer geno- men wordt. De inrichting van die ruimte ligt bij voorkeur in het ver- lengde van de rest van het huis. De huidige kinderkamer is eveneens een totaalconcept waarin meubels, textiel en accessoires op elkaar zijn afgestemd. Meestal gaat dat in sa- menspraak met de jonge bewoner. Door kinderen al op jonge leeftijd te betrekken bij de keuze van hun interieur, leren ze een eigen smaak te ontwikkelen. De kinderkamer is inmiddels ook in beeld bij designers. Bekende Nederlandse ontwerpers als Jan des Bouvrie, Piet Hein Eek en Ri chard Hutten hebben kindermeu- beltjes in het assortiment. Een nieuw fenomeen zijn de hippe life- style-winkels voor kinderen. Deze onderscheiden zich door eigen col- lecties, exclusieve ontwerpen en inspirerende stylingideeen. Opval- lend hierbij is dat het verschil tus- sen jongens- en meisjeskamers verdwijnt. De nieuwe generatie themakamers, zoals de strandka- mer of de circuskamer, zijn zo neu- traal dat ze zowel voor jongens als meisjes geschikt zijn. Retro, de trend in het volwassen interieur, zie je in de kinderkamer terug in de vormgeving van meu- beltjes, gigantische patronen en in het kleurgebruik. Ook vintage- meubeltjes uit de jaren zestig en zeventig krijgen er een plek. Het gaat vooral om originele items die de kinderkamer persoonlijk ma- ken. Meubeltjes en accessoires worden met veel fantasie vermaakt of zelf gemaakt. Loungen is hip, zelfs voor kinderen. Zitzak, poef, leefkussen en kleed maken van de kinderkamer een speelparadijs. Ook kitsch is in. Hoe meer glitter, hoe beter. Voor de kinderkamer zijn behang en stoffen ontworpen met een subtiele glans. Mini-meu- bels zijn vaak uitgevoerd in hoog- glans. Kitscherige accessoires zo als een kroonluchter of een oversi zed spiegel, passen perfect in dit sfeertje. Zeker als ze goud- of zil- verkleurig zijn. Ook denim is in opkomst. Deze stoere verwassen spijkerstof is verwerkt in kussens, dekbedovertrekken of in de meu- belstoffering. De echte thuiswerker zal zijn kantoor-aan-huiswaarschijnlijk willen inrichten met 'officieel' kantoor-of projectmeubilair. Bij het aanschaffen van kantoor- meubilair, vergt het kiezen van de bureaustoel wellicht nog de meeste aandacht. Daar worden immers de nodige uurtjes op doorgebracht. In ergonomisch opzicht telt vooral het aantal instelmogelijkheden van de stoel. De meeste modellen zijn in hoogte verstelbaar met een gas- veer en hebben verstelbare armleu- ningen. Er zijn eveneens slimme stoelen die zich automatisch aan het lichaamsgewicht aanpassen. De duurdere bureaustoelen hebben vaak een hoofdsteun, een instelba- re of oppompbare lendensteun en een kantelmechanisme dat ervoor zorgt dat zitting en rugleuning al- tijd in de juiste onderlinge hoek staan. Binnen de door de ergono- mie gestelde grenzen kan je in es- thetisch opzicht alle kanten uit, bu reaustoelen zijn er in allerlei kleu- ren, (design) ontwerpen en materi- alen. Een juiste werkhouding voorkomt spier- en gewrichtsklachten zoals RSI (Repetitive Stress Injuries). Behalve de bureaustoel, spelen met name ook de plaats en vorm van het toetsenbord hierbij een rol. Zo hebben sommige mensen baat bij een ergonomisch vormgegeven toetsenbord in een natuurlijke waaiervorm dat extra steun biedt aan de handpalmen. Een verlaagd toetsenbordplateau kan de polsen en schouders juist ontlasten. Vrij- wel alle bureaustoelen hebben zwenkwieltjes. lets om bij de keu ze van de vloerbedekking rekening mee te houden. Zwenkwielbesten- dig tapijt is herkenbaar aan het des- betreffende PIT-symbooltje op de achterzijde van de tapijtstaal. Lino leum, vinyl en laminaat zijn veelal geschikt voor het 'zware' werk. Een bijkomend voordeel van (pro- ject)tapijt is het feit dat tapijt ge- luiddempend is, waardoor het ge- tik en geratel van computer en printer niet zo doorklinken in huis. Tip: wie in de woon- of slaapkamer een werkplekje heeft, kan heel goed werken met twee kleuren ta- Maar Lagerwaard Design biedt meer: deskundig advies en vergaande service. Kortom, voldoende redenen om inspiratie op te komen doen onder het genot van een kopje koffie. Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Rolf Benz, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. tad STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdagtot21.00uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 - Fax 010-4227867 - 'sMaandagsgesloten thuisgebrachtl -J ComfortHuys Met bloeiende kuipplanten wordt een grijs, grauw balkon omgetoverd tot een kleurrijke 'buitenkamer'. Een interieur precies die uitstraling mee- geven, waarin u zich thuisvoelt. Dat wordt een eindeloze zoektocht naar meubels, accessoires en verlichting. Maar niet in het woon- centrum van Lagerwaard Design! In haar expositie- ruimte van ruim 3500 m2 vindt u dan ook de meest trendy en inspirerende plekjes vol exclusief design. De Tibouchina is met zijn paarsblauwe bloemen een juweeltje op terras of balkon. Hij heeft trendy gekleurde bloe men en valt op door zijn fluweel- achtige bladeren. De Tibouchina is een schitterende plant en een sie raad voor terras of balkon. De plant werd terecht uitgeroepen tot 'Kuipplant van het jaar 2001'. De grote bloemen met meeldraden doen denken aan lange wimpers en zijn paarsblauw van kleur. Zelfs als de Tibouchina niet bloeit, is de ze kuipplant vanwege zijn oogstre- lend blad een plaatje om te zien. De Tibouchina is een echte kuip plant. Een beschutte, zonnige plaats op het terras of balkon is een prima plek voor deze plant. Zet de Tibouchina altijd in een pot of bak waaruit het water via een afvoergat makkelijk kan weglopen. De Ti bouchina is niet bestand tegen nachtvorst, dus in de gaten houden is geboden. Geef de Tibouchine re- gelmatig water. Bij warm, zonnig weer zal er vaker gegoten moeten worden dan bij koel, regenachtig weer. Voeg aan het water planten- voeding toe, maar stop hiermee in augustus of September. Speciale kuipplanten potgrond is verkrijg- baar in tuincentra en wordt door veel planten op prijs gesteld. Haal de Tibouchina zodra er nacht vorst wordt voorspeld naar binnen. Hij kan ook in een niet te warme kamer of serre gezet worden. Daar bloeit hij vaak nog een tijd door. De plant neemt tijdens de winterse rustperiode minder water op. Veel water geven is dan niet nodig. Er voor zorgen dat de aarde niet hele- maal uitdroogt is voldoende. Een speelkleed en een inwikkeicape in een. Dit superzachte en multifunctionele speelkleed van honderd procent polyester fleece is bestemd voor kinderen van 0-3 jaar. (Meer informatie bij Domice Collection, tel. 030-6362030of info@domice.nl) Een revolutionair nieuw product: de Swopper een volledig functionele stoel die comfort en modern design combineert met heel veel gezondheidsvoordelen. (voor meer informatie: Active Trade b. v. tel: 073-657 3105, fax: 073-657 3108, e-mail: info@activetrade.nl pijt om de 'scheiding' aan te ge ven. Ook met tapijttegels zijn leu- ke patronen te leggen.Qua kleuren en materialen is de thuiswerker he- lemaal vrij. Heel trendy en office- like is de combinatie van zakelijk wit met 'koele' materialen zoals glas, chroom, (geribbeld) alumini um en graniet. Maar kiezen voor warm hout of een ware kleurexplo- sie kan natuurlijk ook. Al kies je voorpimpelpaars: van vloerbedek king tot behang, van verlichting tot accessoires. En niet te vergeten de raambekleding, want in de meeste thuiskantoren is een goede zonwe- ring om hinderlijk zonlicht buiten te houden onontbeerlijk. Dat kan een modieuze voile zijn, maar ook een strak rol- of paneelgordijn, stoffen lamellen of houten jaloe- zieen. Zoveel mensen, zoveel wensen; dat geldt voor de inrichting, maar zeker ook voor de aankleding. Wie thuis werkt, heeft het echter hele- maal zelf voor het zeggen! K.i/iv.tti-XiiSSMWiV-Vfe i-. Nieuw is het gebruik van kleuren, zowel pastellen als felle tinten in de kinderkamer. (Het materiaal op deze foto is uit de collectie Sweet Dreams van Esta. Informatie: tel.053-4601010).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17