bE Verwerken van rouwproces door praten en herinneren uitgaans agenda maasstad video preview ...omen Want maasstad puzzel Bewegen tijdens f itloop voor gezondere leefstijl Ahoy' omgetoverd tot waar sneeuwparadijs Nieuw seizoen Darling Market gezond T- AW>NrilR£ VAN EEN mrmu hmfdstap burser wie sje FESTIVALS EN MANIFESTATIES MARKTEN EN BRADERIEEN MUZIEK OVERIGE THEATER Woensdag 8 augustus 2001 CX63 Hi| kan horen wat vrouwen denken V Vliil l«i een man die luistert! j-JSfP Wat zou het heerlijk zijn voor aS mannen als zij de gedachten van vrouwen konden lezen. Dan zou- den zij hun vrouwen altijd begrij- pen en nooit meer iets fout doen, omdat ze dan immers precies we- ten wat ze willen of denken. Dit gegeven staat centraal in de film- komedie 'What Women Want'. Reclamemaker Nick (Mel Gib son) wordt door zijn baas gepas- seerd voor een topfunctie in het bedrijf omdat hij zich niet kan in- leven in vrouwen. Dit is nodig om reclame te maken voor deze doel- groep. De baan gaat daarom naar de ambitieuze Darcy McGuire (Helen Hunt). Nick baalt hier vre- selijk van. De redding is echter nabij als hij wordt getroffen door een stroomstoot en plotseling de gedachten van vrouwen kan ho ren. Eerst weet hij zich geen raad, maar al gauw weet hij er op uiterst handige wijze gebruik van te maken. Door precies te weten wat vrouwen willen ontwerpt hij niet alleen de per- fecte reclamecampagne voor de vrouwenlijn van een bekend sportmerk, maar hij steelt ook nog eens het hart van zijn collega en concurrent Darcy. Het gegeven van 'What Women Want' is niet nieuw, maar in deze film wordt het wel op heel aardige wijze uitgewerkt. Als de macho Nick plotse ling kan horen wat vrouwen echt van hem denken, blijkt hij lang niet zo populair als hij dacht. Ook in bed, blijkt hij niet de beste minnaar. Tot hij op handige wijze gebruik gaat maken van zijn nieuwe gave. Het midden- deel van de film - waarin Nick zijn gave gaat gebruiken - is veruit het leukste, omdat daarna wordt toewerkt naar een voorspelbaar einde. Des- ondanks is 'What Women Wants' een leuke komedie, die wordt gedragen door Mel Gibson. Prijsvraag: In samenwerking met RCV verloten we vijf bakken heerlijke Jimmy's popcorn onder de inzenders die het antwoord weten op de volgende vraag: In welke filmserie speelt Mel Gibson politie- man Martin Riggs? Stuur het antwoord op een (briefjkaartje naar: Maas stad weekbladen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. E-mailen kan ook: videopreview@hotmail.com. Vincent Wernke videopreview@hotmail.com Horizontaal 1 Het is gewoon, dat 't zeven keer per week voorkomt. (9) 6 Hetonderwijsvoorbijna-vogelsis in een welvarende tijd. (5) 9 Een voormalige brandweg. (5) 10 Ik gaf al schreeuwend een teken door. (9) 11 Hier ga ik niet meer heen, ik had reeds na de eerste dag diarree. (10) 12 De eerste bij is verderop. (4) 14 Het kooprecht ten bedrage van de aanneemsom. (7) 15 Bij 'n vogel kan deze gok veel schade veroorza- ken. (7) 17 De computers leveren keurige arbeid. (7) 19 De oude ma- ten zitten in de problemen. (7) 20 Ik geef er geen moer om, dat ik zo be- kendben.(4)22Is'n ambt korter bij de verkoop van 'n smeermiddel? (10) 25 Ontaarding. (9) 26 Het ge- reedschap heeft niets met dansen te maken. (5) 27 Ik kon er met glans voorbij(528 Ik vind het maar niets kale kroegen te bezoeken. (9). Verticaal 1 Het is niet makkelijk te raden, waar de vogel zich bevindt. (5) 2 Samen gokken. (9) 3 Als 'n as- lade gort bevat, moet hij worden weggedragen. (10) 4 De stelling in ontvangst nemen. (7) 5 De oudste ronde werd door 'n koetsier ge- maakt. (7) 6 Maak je eens wat klei- ner, voordat ze op je schieten. (4) 7 Mijn oom was de laatste, die werd weggestuurd. (5) 8 De siersteen trok veel belangstellenden. (9) 13 Als op de dam politie loopt, wordt het wel bemiddelend opgelost. (10) 14 Ik heb de bon al, maar vind het niet ge woon. (9) 16 De laatste cirkel. (9) 18- Ik kon er over dat j aar aardig wat in terugvinden. (7) 19 Wordt in 'n glas in Gelderland bewaard (7) 21 Het talentis 'n genie aangeboren. (5)23 Zelfs op de troon is men wel eens kwaad. (5)24Diehogeaanslagjoeg me wel op de kast. (4). Horizontaal: l.Narcose,6.Intrige, 12. Mavo, 14. Erna, 15. Oh, 17. Be- renklus, 20. Ne, 21. Ron, 23. Rel, 24. Ali, 25. Dom, 26. T gov, 28. Sis- si, 30. Zode, 31. Jesse, 33. Mot, 34. Neven, 35. Toer, 37. Date, 38. Ua, 39. Roeipen, 40. Nb, 42. Lade, 44. Idee, 47. Regge, 49. Pau, 51. Astma, 53. Aria, 54. Holte, 56. Peer, 57. Noe, 58. Los, 59. Als, 61. Lek, 62. Im, 63. Herenhoed, 66. Ri, 67. Nood, 68. Glee, 70. Matinee, 71. Leasing. Verticaal: 1. Noortje, 2. Rm, 3. Cab, 4. Over, 5. Sores, 7. Nelli, 8. Trui, 9. Rns, 10. Ia, 11. Element, 13. Zn, 16. Hoge, 18. Elim, 19. Kast, 20. Node, 22. Nostalgie, 25. Dove- netel, 27. Vso, 29. Sociaal, 30. Zet, 32. Eerde, 34. Nanda, 36. Roe, 37. Dei, 41. Uranium, 43. Aga, 45. Esp, 46. Parking, 48. Erom, 49. Pose, 50. Utah, 52. Meer, 54. Horde, 55. Eloge, 58. Leon, 60. Sela, 63. Hoi, 64. Np, 65. Des, 67. Nt, 69. Ei. Winwoord Binnendruppelen MM—MM—MM—B—'A REGIO - Het verliezen van een dierbaar iemand door de dood is een van de meest ingrijpende ge- beurtenissen in iemands leven. Het aanvaarden en het verwer ken van dit verlies en het zoeken naar een nieuwe toekomst is een proces dat veel tijd vraagt. Hoe nauwer de banden met de over- ledene, des te groter de invloed van het verlies op het dagelijks bestaan. Een rouwproces, dat verloopt als een diepe wond die vaak maar langzaam geneest, is dan ook een logische reactie. Een rouwproces is een individuele gebeurtenis die ieder anders kan ervaren. Toch zijn er een aantal herkenbare fases te onderscheiden. Vooral vlak na het overlijden zul- len velen overmand worden door heftige gevoelens als verdriet, boosheid, schuld, agressie en pa- niek. Het is moeilijk te accepteren dat degene die je zo nauw aan het hart stond er nooit meer zal zijn. Alles lijkt ineens nutteloos. Ver driet kan loodzwaar op de schou- ders vallen en lichamelijke, psy- chische en sociale klachten met zich meebrengen. Slecht slapen, een verminderde eetlust en zich opsluiten in huis zijn veelgehoorde verschijnselen. Deze klachten ho ren er bij. Na verloop van tijd zul- len ze vanzelfminder worden. Het weer aankunnen van het leven vergt vaak heel wat inspanning en tijd. Hoe lang het duurt voor men weer de energie op de toekomst kan richten is afhankelijk van een aantal zeer uiteenlopende factoren. Zo kan een verlies vaak beter geac- cepteerd worden als dit het gevolg is van een langdurig ziektebed. Bij een plotseling overlijden van bij- voorbeeld de partner zal de periode van ongeloof zeker langer duren. Ook persoonlijke karaktertrekken zijn heel bepalend. Kan iemand goed voor zichzelf zorgen of steunt hij in de meeste omstandigheden op de partner? Vaak wordt gedacht dat mannen en vrouwen het verlies van de partner heel anders ervaren. Dit is niet het geval. Beiden ken- nen hetzelfde emotionele rouwpro ces. Verschillend is veelal wel de manier waarop zij hun gevoelens uiten. Vrouwen hebben van nature een meer open aard en laten ande- ren sneller delen in hun gevoelens. Mannen lijken daarentegen sneller het dagelijkse leven weer op te pakken. Ook zoeken zij, zo leren de statistieken, sneller een nieuwe partner. Niet zelden heeft de omgeving het gevoel machteloos te zijn als het om hulp gaat bij een rouwende. Wat kan je tenslotte doen aan zo- veel verdriet? Voor betrokkenen is het echter belangrijk om over de gevoelens te praten met anderen, om de emoties te uiten. Door het voortdurend ophalen van herinne- ringen is verwerking mogelijk. Uit onderzoek is gebleken dat mensen die veel steun kregen, sneller een verlies konden verwerken en min- SS Het blijft voor veel mensen een akelige plek om te moeten bezoeken. Toch is uit onderzoek gebleken dat de verwerking van de dood van een geliefde is gebaat bij het voortdurend ophalen van herinneringen. Mensen die veel steun krijgen verwerken een verlies sneller en houden er mindergezondheidsklachten aan over. foto: eigen archief der gezondheidsklachten hadden. Dat gevoel van machteloosheid is zelfs nog groter wanneer de gelief de door eigen hand om het leven is gekomen. Jaarlijks worden duizen- den mensen geconfronteerd met het verdriet van het verlies van ie mand die voor zelfdoding gekozen heeft. De gevoelens van verbijste- ring, ongeloof en schuld zijn dan nog sterker aanwezig. Zelfdoding wordt vaak als een persoonlijk fa- len ervaren. Door het taboe dat op de zelfgekozen dood ligt, wordt het rouwproces zeker bemoeilijkt. De omgeving reageert vaak zeer ontwijkend, waardoor nabestaan- den al snel het isolement opzoe- ken. Zeker ook voor hen is het ech ter van het grootse belang dat zijn steun en acceptatie ondervinden. Mensen die rouwen vinden in de meeste gevallen de benodigde steun in de nabije omgeving. Toch heeft naar schatting zo'n twintig procent extra hulp nodig. Heel waardevol in de verwerking van het rouwen zijn de zogenaamde rouwgroepen. Overal in Nederland bestaan groepen van lotgenoten die samen over het verlies willen praten en elkaar daarbij willen steunen en troosten.Mensen van wie de partner is overleden of mensen die niet meer zelf verder kunnen in het rouwproces kunnen voor deelname aan een gespreks- groep Rouwverwerking terecht bij de Zorg en Welzijn Groep. In een aantal bijeenkomsten wordt een aantal onderwerpen besproken als eenzaamheid, effecten op het ge- zin, geloof en nieuwe perspectie- ven. Daamaast is er veel ruimte voor eigen inbreng. Luisteren en het ontmoeten van lotgenoten vor- men de hoofdzaak van deze gratis bijeenkomsten. Speciaal voor we- duwen boven de 60 jaar die langer dan een jaar geleden de partner verloren hebben wordt door de RIAGG Rijnmond Zuid de cursus 'Verlies en dan verder' georgani- seerd die gericht is op het vinden van een nieuw evenwicht. Het con tact met lotgenoten staat daarbij voorop. Dagelijks worden veel mensen ge confronteerd met de dood van een geliefde: een partner, een kind, een ouder, een vriend. Ineens is alles anders. Het normale leven wordt ontwricht. Pijn en het gevoel van leegte blijven achter. Rouwen en herstellen kost tijd. Een normale periode van rouw is niet aan te ge- ven. Wel is het goed te beseffen dat de meeste mensen na korte of langere periode wel degelijk weer een goed invulling aan het eigen leven kunnen geven. Voor meer informatie met betrek- king tot rouwverwerking kunt u zich richten tot de RIAGG Rijn mond Zuid (010 496 05 35) of tot de Zorg en Welzijn Groep (0181 62 62 26). Interessante internetpa- gina 's zijn 'http://www. rouw. nl", www.rouw.nl en"http://www.ver- liesverwerken.nl REGIO - De Nederlandse Hart- stichting organiseert op 30 Septem ber 2001, in het kader van Wereld Hartdag, de Nederlandse Harts- tocht. Dit is een fitloop voor ieder- een: jong en oud, sporters en niet- sporters en zal in meer dan tachtig gemeenten worden gehouden. De Hartstichting verwacht dat rond de 8.000 mensen zullen deelnemen. Op Wereld Hartdag wordt mondi- aal aandacht besteed aan het pro- bleem van hart- en vaatziekten. Jaarlijks overlijden hieraan we- reldwijd bijna 16 miljoen mensen. De Nederlandse Hartstocht is een initiatief om zoveel mogelijk men- sen aan te zetten tot een gezonde leefstijl met meer beweging. Daar- naast is het een sponsorloop, waar- bij de opbrengst wordt ingezet voor de financiering van nieuwe projecten op het gebied van bewe ging en gezondheid. Kortom, deel- nemers lopen voor de eigen ge zondheid en voor die van anderen. Voor inschrijvingen is het handig informatie in te winnen op de web site: www.hartstichting.nl. Voor deelname aan de Nederlandse Hartstocht wordt een bijdrage ge- vraagd van f 5,00 en voor kinde- ren onder de twaalf jaar 2,50. Alle deelnemers ontvangen een certificaat en een hartvormig lamp- je- Fitlopen is een laagdrempelige ac- tiviteit en daarom zeer geschikt voor jong en oud, getraind of on- geoefend. Bij fitlopen loopt men individueel of onder deskundige begeleiding in een stevige wandel- pas, afgewisseld met allerlei rek-, strek- en tempo-oefeningen. De Nederlandse Hartstocht is een initiatief van de Hartstichting en komt tot stand met medewerking van sport- en gezondheidscentra, fysiotherapeutische centra en wan- delgroepen verbonden aan de EFAA (European Fitness and Ae robic Association) en het NOC *NSF. De Nederlandse Hartstocht wordt gesponsord door Becel en Spa. IK COOP CAT IK WU CHARLOIS - Niet iedereen moet er met dit mooie weer nog aan den ken, maar skiliefhebbers zijn altijd wel in voor sneeuw en gliihwein. Speciaal voor deze mensen vindt van 18 tot en met 21 oktober 2001 in Ahoy' Rotterdam de Ski Happy Inn 2001 plaats. De enige sneeuw- vakantiebeurs van Nederland legt dit jaar een grote nadruk op toeris- me, waarbij tien echte ski-landen zich presenteren. Daarnaast vindt de bezoeker actuele en gedegen in formatie over alle aspecten van de wintersport. Verder zit de beurs boordevol sportieve activiteiten, gezeligheid en animatie. De beurs belooft avant-ski plezier voor elke wintersporter. Ski Happy Inn richt zich voor een groot deel op het toerisme en biedt daarom volop informatie over win- tervakanties in binnen- en buiten- land. Zo zijn de ANWB en vele Nederlandse reisorganisaties aan wezig. Daarnaast zijn er landelijke, regionale en plaatselijke vertegen- woordigers present uit Oostenrijk, Slowakije, Roemenie, Canada, Frankrijk, Finland, Polen, Duits- land en Zwitserland. Bezoekers kunnen hun favoriete vakantiebe- stemming uitzoeken en direct boe- ken. Sport en gezelligheid Het recreatiecomplex De Uithof gaat een deel van Ahoy' omtove- ren tot een sneeuwparadijs met echte sneeuw om sneeuwballen van te maken, maar vooral om te skieen. Deelnemers uit Oostenrijk verzorgen attracties zoals een ech te skibaan en een forse langlaufloi- pe uit het Salzkammergut. De jongste wintersportgenieters kun nen eveneens deelnemen aan aller lei activiteiten. Zij kunnen hun eer ste ervaring opdoen op de speciale kinderpiste. De nadruk van de beurs ligt welis- waar op het toerisme, maar ook de skimode en nieuwe materialen krijgen aandacht. Dagelijks tonen modellen de nieuwste trends op het gebied van wintersportkleding en overal worden nieuwe artikelen gedemonstreerd. Naast alle acti- vieve bezigheden kunnen de be zoekers terecht in de evensechte 'Skihut' waar zij zich door de aan- kleding en de bekende apres-ski muziek al snel in winterse sferen wanen. Uit Grossarl komt een ech te bierstube, altijd goed voor eten en drinken. Informatie Ski Happy Inn 2001 wordt van vrijdag 18 tot 21 oktober gehouden in Ahoy' Rotterdam. Openingstij- den: donderdag en vrijdag van 12.00 uur tot 22.00 uur en op zater- dag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Entree volwassen f 17,50, kin- deren (4t/ml2) fl2,50, reductie- kaart en pas65+ houders f 15, ge- zinskaart (2 volw. 2kind.) f45. Meer informatie op www.skihap- pyinn.nl. REGIO - Tijdens het weekend van 11 en 12 augustus opent Darling Market haar deuren weer om het nieuwe beursseizoen te starten. De markt opent dit jaar een zogeheten Budgetbeurs alwaar diverse nieu we en tweedehands artikelen te koop zullen worden aangeboden. Van huisraad tot en met speelgoed en van sierkussens tot en met kle- ding en alles, zo zegt de organisa- tie, zeer aantrekkelijk geprijsd. De Volmerlaan 12 in Rijswijk wordt een Walhalla voor koopjesver- slaafden. Behalve de Budgetbeurs biedt Darling Market met haar in totaal 300 kramen nog veel meer. In het complex bevinden zich tal- loze winkeltjes en restaurantjes. Ouders met kinderen kunnen ove- rigens gerust zijn. Terwijl zij zelf een bezoek brengen aan de beurs, wandelen langs de funshopwinkel- tjes of ontspannen genieten van het live entertainment op het Horeca Plaza, kunnen hun kinderen naar hartelust spelen en klauteren in Darling Kids. Er is zelfs twee maal per dag een kinderdisco. Ook is het mogelijk een aparte feestkamer te boeken waar jarige kids samen met hun vriendjes cadeautjes kunnen uitpakken en ook lekker kunnen eten. Darling Kids heeft verschil- lende arrangementen en is ge- opend op woensdag 12.00 tot 19.00 uur en in de weekenden van 10.00 tot 19.00 uur. De Budget beurs is vanaf 10.00 geopend en sluit acht uur later. De entree is f 7,75. Boompjeskade Bootexcursie Rotterdam - Kinderdijk Da gelijks vertrek vanaf de Boompjeskade met een luxe passagiersschip. Varende over de Nieuwe Maas en de Lek wordt u door een ervaren gids op de hoogte gehouden van al le bezienswaardigheden gedurende deze vaartocht. na ongevaar 1 uur varen wordt er afgemeerd bij de gemeente Kinderdijk. Re- serveren noodzakelijk 010-2183131. t/m 6 sep; 10.45 en 14.15; f 27,50; kinderen t/m 12 jaar f 20,- (incl. entree molen) Schemertour op het water Inschepen par- tyschip 'Erasmus'. Opstapplaats Boompjes kade. 20.00 uur vertrek met 'Erasmus' o.l.v. een gids van Industrieel Toerisme. Tot 23.00 uur rondvaart door de Rotterdamse haven. Een unieke gelegenheid om op bij- zondere wijze kennis te maken met de feee- riek verlichte haven vanaf het water. De tour vindt doorgang bij aanmelding van mi- nimaal 50 personen. t/m 27 sep (beh. ma di do vr za zo); 19.30 tot 23.00; f 39,- Vertrek Coolsingel t.o. VVV Coolsingel; 0900-4034065 Rondrit per Paardentram De Paardentram vertrekt vanaf de Coolsingel en brengt u langs de beeldengalerij aan de Westersin- gel, die in het kader van R2001 is gereali- seerd. Vervolgens steekt u de Maas over via de Erasmusbrug naar de Kop van Zuid, waarna u over de Koninginnebrug en de Willemsbrug terug komt op de rechter maasoever waar u richting de Oude Haven rijdt. C. 75 minuten. t/m 30 sep (beh. ma di do vr 11.00-13.00-15.00; f 16,-, p65 f 12,50; 4 t/m 11 jr f 10,-; kaarten VVV Bilderberg Parkhotel Contrastrijk Rotterdam Ontvangst in het Bilderberg Parkhotel, waarna u een rustige tramrit maakt met een gele vierasser uit 1931 met uitleg door een gids en een Spido rondvaart door de Rotterdamse haven. Aan- sluitend brengt de tram u weer terug naar het Parkhotel, waar u kunt genieten van het bekende brunchbuffet Iedere le en 3e zo. v/ d mnd, voor groepen het hele jaar beschik- baar. t/m 31 dec; 09.30; f 87,50; kinderen van 4 t/m 1 ljaar f 52,50 Spido Leuvehoofd Leuvehoofd Rotterdam Havenrondvaart Een Haven- ...Een Stad...Een Havenstad. In slechts 75 minuten verkent u Rotterdam met alles wat op en om het water leeft. Het is een enorme belevenis de werven, dokken en kades van zo nabij te zien en deelnemer te zijn aan het drukke verkeer van zee- en binnenschepen op een rivier, die Rotterdam tot glorie bracht. t/m 30 sep; Vanaf 09.30 om de 45 minuten tot 17.00; f 16,50; kind. 4 t/m 11 jr. f 10,-; groep schol. f 13,- Dagtocht Stormvloedkering - Europoort U volgt de uitbreidingen van het havengebied tot direct aan zee en ziet schepen van steeds grotere afmetingen. De tocht wordt onder- broken door een ruim uur durende excursie ter bezichtiging van de Stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg, het laatste onderdeel van het Deltaplan. t/m 31 aug (beh. ma wo dovrzazo); 10.30 tot 17.00; f 72,50; kinde ren 4 t/m 11 jaar f 47,50 Centrum van Rotterdam F.F.W.D.: Heineken Dance Parade Rot terdam verandert in een groot dance-festijn. Een parade van 40 uitgedoste trucks trekt 's middags door de binnenstad. De wagens brengen alle varianten dancemuziek van Big Beat, Techno, Club tot Hip Hop ten ge- hore. De parade eindigt in een gratis toegan- kelijk megaparty op de Schiehaven Lloyd- pier. Datum onder voorbehoud!! 11 aug; 13.00; gratis Museumpark Rotterdam Zomerpodium Kleurrijke mu ziek-, dans- en theatervoorstellingen in het Museumpark. Zomerpodium bevat spette- rende podiumoptredens, kinderworkshops. beach parties, kindeRuitmarkt, Mr Zap Pleinbioscoop en themafeesten zoals het nieuwe Hindustaans Bollywood Festival en landelijk Kaskawi Festival t/m 26 aug (beh. ma di wo do vr za gratis Art ConnexionYouth Culture Festival Het zesdaagse internationale jongerenfesti- val beleeft haar 1 le editie en is dit jaar spe ciaal in het kader van Rotterdam 2001, cul- turele Hoofdstad van Europa naar Rotter dam gehaald en maakt deel uit van het jon- gerenprogramma Staalkaarten van Rotter dam 200111 t/m 16 aug De Kunstbende-fuiale Het startsein voor Art Connexion. De Kunstbende-finale is een jongerenfestival met een doorlopende presentatie van zelfgemaakte inzendingen voor publiek, pers, jury en andere belang stellenden. De finalisten strijden om het Gouden, Zilveren of Bronzen Ratje en an dere mooie prijzen. 12 aug; 13.00-21.00 Schouwburgplein Schouwburgplein Zomerplein Deze zomer zal het Schouw burgplein het podium van de stad vormen: Op een grootstedelijk terras wordt een kof- fieconcert gevolgd door kindertheater, waarna fragmenten uit Rotterdamse theater- en dansvoorstellingen getoond worden. De middagen worden afgesloten met jazz, blues, klezmer en levensliederen. t/m 26 aug; Vanaf 12.00; Info: 010-2821919 Middellandstraat Braderie 11 aug; 10.00-17.00 de Doelen, Grote Zaal Schouwburgplein 50; 010-2171717 European Union Youth Orchestra o.l.v. Paavo Jarvi m.m.v. Imogen Cooper, piano. Prokofjev - Suite uit De liefde voor drie si- naasappels op.33 bis; Schumann - Piano- concert in a op.54; Stravinsky - Petroesjka. 12 aug; 20.15; f 30,-; cjp/p65/r'dasm pas f 20,- Aanlegsteiger achter Luxor Posthumalaan 1; 010-4843333 Watermuziek In het kader van Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa. Duur tocht drieenhalf uur. Door Peter Goedhart. 'Watermuziek' is zijn verhaal over rotterdammers die een nieuwe stad bouwden en een wereldhaven, doorspekt met zeemanspoezie en melancholie over de zee en degenen die haar bevaren. Een muzi- kaal relaas over water, onze erfvijand maar ook levensbron. 2 t/m 16 aug (beh. ma di wo vr za zo); 20.00; f 30,- Watermuziek In het kader van Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa. Duur tocht drieenhalf uur. Door Peter Goedhart. 'Watermuziek' is zijn verhaal over rotterdammers die een nieuwe stad bouwden en een wereldhaven, doorspekt met zeemanspoezie en melancholie over de zee en degenen die haar bevaren. Een muzi- kaal relaas over water, onze erfvijand maar ook levensbron. 3 t/m 24 aug (beh. ma di wo do za zo); 20.00; f 30,- Watermuziek In het kader van Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa. Duur tocht drieenhalf uur. Door Peter Goedhart. 'Watermuziek' is zijn verhaal over rotterdammers die een nieuwe stad bouwden en een wereldhaven, doorspekt met zeemanspoezie en melancholie over de zee en degenen die haar bevaren. Een muzi- kaal relaas over water, onze erfvijand maar ook levensbron. 5 t/m 19 aug (beh. ma di wo do vr za14.00; f 30,- Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Orgelcyclus Concert door Jurg Brunner, or ganist te St. Gallen (Zwitserland). 11 aug; 15.00; f 12,50; cjp/p65/r'dam pas f 10,-; vrienden f 7,50 Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Piet van der Steen orgel. 11 aug; 16.00- 16.45 Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 DJ Wizard's Celtic dance Beats: Headmix Afro Celtic dub-didley folk rave. 9 aug; 22.00; f 12,50 vvk Old skool big beat party I .s.m. Club Vibes featuring Fatboy Tim. 10 aug; 22.00; f 15,- vvk Rondje Rotterdam: Monc Nu iar van topniveau. 1? an?: HO- gratis Blauwe Vis Weena-Zuid33; 010-2134243 Blauwe vis clubavond Met wisselende deejays, t/m 31 dec (beh. ma di wo do zo); 23.00-05.00; f 10,- Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 R&B Calypso Onvervalste R&B in de gro te zaal. Meer informatie: www.mplex.nl Stichting Kleurrijk Centrum Rotterdam, 010-4360225. 11 aug; 23.00; f 25,- Club Vibes Westersingel 50a; 010-4366389 Happy Station Nr.l 80's Club, t/m 31 aug (beh. ma di wo vr za zo); 23.00-05.00 Heavy Vibes DJ Dadi guests, t/m 31 aug (beh. ma di wo do za zo); 23.00-05.00 Good Vibrations Hosted by A3aan Denizt/m 31 aug (beh. ma di wo do vr zo); 23.00-05.00 Easy-cafe Claes de Vrieselaan 113; 010-4761222 Easy Real Music Night 3 aug t/m 31 dec (beh. ma di wo do za zo); 22.0&-02.00; gra tis African Dance Night 4 aug t/m 31 dec (beh. ma di wo do vr zo); 22.00-02.00 Eat Drink Dance Nieuwe Binnenweg 142; 010-2250234 Mainframe Elke dinsdag zal de muziek, va- rierend van New York Garage tot softe techno, verzorgd worden door Dave van Thol. t/m 31 dec (beh. ma wo do vr za zo); 21.00-01.00 Bar-Dancing Hallo Stadhuisplein 43; 010-4146400 The Lounge Residence deejay: Andy C Edward. Meer info: 010-4717326 kag- gy@kaggy.nl t/m 19 aug (beh. ma di wo do vr za 21.00-01.00; f 12,50 Het Park bij de Euromast Dag van de Romantische muziek Romanti- sche muziek uit het klassieke verleden tot eigentijds op zeven podia in het park (onder de Euromast). Ook traditionele muziek uit Europa en niet- westerse landen. Aange- naam toeven op de gazons. Picknickman- den te huur! Bij slecht weer wordt de dag verplaatst naar 19 augustus. 12 aug; 12.00- 22.00; gratis Muziekcafe Fien Hilledijk 105 Jamsessie t/m 31 dec (beh. ma wo vr za zo); 20.30-23.00 Jamsessie 2001 t/m 31 dec (beh. ma di wo do zo); 20.00-01.30 Jamsessie t/m 31 dec (beh. ma di wo do vr za20.00-23.00 Scheepsbrug Scheepsnrug; 010-1410104 Zomer-buitenmuziek aan de Leuvehaven Swingende Herenzang uit Suriname. 12 aug; 14.30; gratis Underground Prins Alexanderlaan 37 The place of uk-garage 2step, r&b and ur ban grooes. Met verschillende deejays, t/m 31 dec (beh. ma di wo do zo); 23.00-04.00; za. 24.00-05.00; f 17,50/15,- Waterfront Boompjeskade 10; 010-4145288 Strictly Techno Live performance by Spee dy J (Plus 8 - Novamute)!! DJ's Perry, Mi chel, Francesco. 11 aug; 22.00; f 15,- Local Hiphop Habitz 16 aug; 22.00; f 10,- Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; seer. 010-4801847 Openstelling Het voor Rotterdam en omge ving zo unieke barokke, houtgesneden schuilkerkinterieur uit 1720 zal opengesteld worden aan het publiek. t/m 1 sep (beh. ma di wo do vr zo); 10.00-17.00; gratis Ned. Architectuurinstituut NAI Museumpark 25; 010-4401200 Schoolatelier Schatkamer Jeugdvakan- tiepaspoort 2001. Rood, Geel, Blauw ik Kauw? Van eetpapier maak je een gebouw vol licht, lucht en ruimte. Het gebouw voor de warme zomermaanden en nog lekker ook! Aan het einde van je bezoek krijg je het gebouw in jouw Stijl cadeau. Of blijft jouw wereldontwerp nog even in het muse um staan? Voor pashouders vanaf 7 jaar. t/ m 9 aug (beh. ma vr za zo); 14.00-14.30; gratis Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495(tape)/ 4431431 Mammoetopgraving in Diergaarde Blij dorp Kinderen kunnen als archeoloog hele- maal uit hun bol gaan. Zij gaan hier op zoek naar echte fossiele botten van mammoeten en andere dieren. Als toekomstige weten- schapper mogen zij graven, krabbelen, bor- stelen, botten determineren en skeletten na- maken. Opgeven kan alleen op de dag zelf bij de opgraving. Reserveren is niet moge lijk. Info: 010-4431456. t/m 2 sep; f 5,- Zoocamp Kinderen kunnen op een vrijdag- of zaterdagnacht in de Diergaarde kampe- ren, midden tussen de dieren en meehelpen met diverse activiteiten. Reserveren is noodzakelijk op telefoonnummer: 010-443 14 56. t/m 25 aug (beh. ma di wo do zo) Kinderboerderij de Kraal Langepad 60; 010-4523666 Jeugdvakantiepaspoort t/m 31 aug Easy-cafe Claes de Vrieselaan 113; 010-4761222 Backgammon competitie 6 aug t/m 31 dec (beh. di wo do vr za zo); 20.00-fel -00; gratis Er loopt een expositie in Easy 11 aug; 16.00; gratis Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Spannende verhalen Op een van de sche pen van het Maritiem Buitenmuseum. Kin deren tussen 6 en 12 jaar luisteren met rode oortjes naar de verhalen van de zeebonk. Hij verwacht ze om 14.00 uur aan boord. En wie weet, mogen ze overal een kijkje ne men... t/m 31 aug (beh. ma di do vr za zo); 14.00; f 5,- (incl. drankje, snoepje en bouw- plaat van vuurtoren) Stoomschip Ook deze zomer ligt er een stoomsleper klaar voor een tochtje over de rivier van een uurtje. Zie de skyline van Rotterdam en bezoek de havens. Voor het vaarschema: www.buitenmuseum.nl t/m 31 aug (beh. ma di wo do vr za Eerste, vaart 12.30, laatste vaart 15.30; f 15,-; kinderen f 7,50 De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 Jeugdvakantie paspoort t/m 31 aug Schip MS Stubnitz Las Palmas Adrift at Stubnitz Las Palmas Twee maanden van tentoonstellingen, concerten, party's, mediapresentaties en conferences. Adrift reflecteert een echte en een virtuele zwerftocht rond de Noordzee. Meer info: Henk Koolem, 06-50656221, of via ww- w.Adrift.nl t/m 31 aug CultuurhistorischePlantentuinCharlois Brammmerstraat 10; 010-4281036 dhr. Kroesbergen Rondleiding 12 aug; 13.30 Nationaal Schoolmuseum Nieuwe Markt la; 010-4045425 Zomer in het museum De hele zomer is het feest in het museum want de juffrouw is ja- rig! In de werkklas maak je een slinger voor haar. Je versiert een vlaggetje en schrijft in je allermooiste handschrift met een kroon- tjespen. Alle vlaggetjes worden aan elkaar geplakt tot een grote slinger. En natuurlijk krijgt iedereen een traktatie! t/m 2 sep (beh. ma di. t/m za. 10.00-17.00; zo. 13.00- 17.00 Openbaar Vervoer Museum in Metrosta- tion Oostplein Oostplein 165; 010-4330762 Jeugdvakantiepaspoort Kinderen met een Jeugdvakantiepaspoort mogen bij ons een kijkje nemen. Zij kunnen een speurtocht op- lossen of een kleurplaat inkleuren. t/m 2 sep Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Sneeuwwitje Studio 100. Het klassieke sprookje 'Sneeuwwitje en de zeven dwer- gen' van Grimm spreekt nog steeds tot de verbeelding, zowel bij de kinderen als vol- wassenen. en terecht, want het verhaal is even mooi als tragisch. Een vurige liefde ontvlamt tussen een prins en een prinses. 8 t/m 19 aug 2001 (beh. ma vr); 13.00 en 17.00; zondag 12.00 f 60,-/50,-; kinderen f 50,-/40,- Wijkgebouw Clemenshuis Gruttostraat 9; 010-4816045 De dieren kunnen praten Jeugdvakantiep aspoort. Van 4 t/m 7 jaar. 15 aug; 10.00; f so

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 25