maasstad i149 ■I DIGITALE F0T0CAMERA DIGITALE F0T0CAMERA Canon COMPACT FLASH CARD 'Final Fantasy' wordt maar niet opwindend Bezoekers als smokkelwaar in Belasting Douanemuseum Voor ieder wat wils tijdens de Pleinbioscoop in Museumpark Sex, Lies Comedy film preview SONY SCHITTERINGS VRIJ GLAS CORRECT FOTO BERGWEG 110 ROTTERDAM TEL.: 0104.618.600 528.65 I r^RTRi Lm:- rt.nr. 89466 popp^lHI ■stad ROTTERDAM - In menig actiefxlm staat smokkelen centraal. De kijkers hopen dat hun helden niet gepakt worden of juist dat hun film- held de smokkelaars in de kraag grijpt. Die laatste op- vatting past meer in het straatje van het Belasting Douanemuseum. „Smokke- len betekent proberen om goederen het land in of uit te smokkelen om geen accijn- zen niet te hoeven betalen", omschrijven Minke Knol en Mark van Leeuwen van het Belastingmuseum het begrip smokkelen. Beiden zijn ze nauw betrokken bij een nieu- we attractie van het museum: 'De smokkeltrip'. ROTTERDAM - Ook dit jaar kunnen in Rotterdam weer films bekeken worden in de openlucht tijdens de Pleinbioscoop. Van 15 tot en met 26 augustus staat het grootste filmscherm van Eu- ropa opgesteld in het Muse umpark. Een gevarieerd aanbod van lange en korte films, varierend van cult- films tot wereldcinema. Aanvang iedere avond 21.30 uur. Ruimte is er ge- noeg, maar stoelen zijn er een schaars goed. Dus kom op tijd of breng je eigen stoel mee. Het programma: UPC Digital presenteert de Pleinbioscoop! t ;jtin; VfcHSff.t 'f tt*X wazgfH®1 OP0P6CHT WORIW FO«8E»K IN x.itfoxLSMSi. «SMQgf - HllVENSVERK^B^R IN 1 SMARTMEDIAUITVOERING Woensdag 15 augustus 2001 Art.nr. 91528 SUMMERSALE PRIJS SUMMERSALE PRIJS GRATIS www.upc.nl Wilde Mossels 17 augustus in het Museumpark te Rotterdam Kies ook na de Pleinbioscoop voor de beste films met UPC Digital Meer informatie over films bestellen, CineNova het filmkanaal of andere diensten van UPC Digital? Bel gratis (0800) 0603 Op de 1e verdieping aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegelreflex-, zoom en APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortment. CANON P0WERSH0T A-20 DIGITALE F0T0CAMERA MET 2.1 MILJ0EN PIXELS 2.1 Megapixel beeldresolutie. De 35-105 mm 3x zoomlens is perfect voor het inzoomen op lAGO". objecten, panoramische -w».- Art.nr. 91518 landschappen vastleggen en alles wat daar tussen zit. Geschikt voor onderwaterfotografie dankzij de optionele waterdichte behuizing. Afdrukken kunnen bovendien met de optionele Card Foto Printer CP-10 afgedrukt worden. Windows en Mac compatible. Afm. 11x7x3.7 cm. Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 LtS22\ kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PENTAX PENTAX 8 X 20 MCF JUPITER Ideale reispartner en tevens geschikt als toneelkijker. Het glas is multicoated en houd schitteringen tegen. ALLEEN ZATERDAG 18 AUGUSTUS VAN 17.00-18.00 UUR III*3!®Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere 1ste zondag v.d. maand geopend van 12.00-17.00 uur. ROTTERDAM - Na het overwel- digende succes van afgelopen juli zal Sound Architecture 18 augus tus weer een editie verzorgen op de waanzinnige locatie de MS Stub- nitz. „Een unieke programmering, die niet gemist mag worden", noe- men de organisatoren de strekking van de komende editie. Niemand minder dan de Brit Jamie Lidell zal een live optreden verzorgen op de Stubnitz. Jamie, vooral bekend om zijn extreme live acts en perfor mances, zoals vorig jaar tijdens Lowlands samen met Richard D James van Aphex Twin, zal 18 au gustus zijn kunsten op de Stubnitz vertonen. Sound Architecture opent om 21.00 uur. De avond be- gint op het bovendeck en vanaf 22.00 uur kunnen bezoekers kie- zen tussen de drie decks. Kaartjes kosten aan de deur 25,-. In de voorverkoop vijf gulden minder. WaterFront heeft vanaf donder dag 16 augustus eveneens een vol- geboekt programma. Allereerst geeft het poppodium de ruimte aan Local HipHop Habits, waarmee de succesvolle traditie van Redrum en Illy Noiz wordt voortgezet. Climax van de om 22.00 uur beginnende avond is steevast de bekende open mic freestyle sessies. Een dag later is het de beurt aan Matika, oftewel: maximum underground techno voor f 3,75. Aanvang 22.00 uur. Op 23 augustus mogen de Ameri- kaanse Murder City Devils en het Nederlandse, voor een kwart Rot- terdamse, NRA, het podium onvei- lig maken. Het begint om 21.00 uur en kaarten kosten 15,-. Precies een maand later, 23 Sep tember, organiseren Minerva Dan ce Events en Cees de Vroomen de tweede editie van het Minerva Sal sa Festival. Het evenement vindt plaats in Nighttown en bestaat uit optredens van diverse topsalsa- bands en dj's. Tevens worden workshops gegeven door bekende salsa dansinstructeurs. Terwijl de workshops vanaf 14.00 tot 20.00 uur in de Basement gegeven wor den, is het in de Grote Zaal vanaf 16.00 uur mogelijk zelf te dansen of te luisteren naar de optredens van Companeros, Fruita Nueva, Masalsa, Palante en Ritmica. De ze optredens worden afgewisseld met optredens van diverse dj's die de grootste salsahits zullen draai- en. De Grande Finale, speciaal voor het Minerva Salsa Festival, bestaat uit een gezamenlijk optre den van de vijf bands: de 'All Star Latin Formation', Daarna gaat het feest door met een After Party. Rotown heeft zondag een optre den van New End Original, wiens muziek heen en weer beweegd tus sen high-energy rock en uiterst nauwgezette ambachtelijke pop- songs. Aanvang 22.00 uur en kaar ten kosten een tientje. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Met de computer gemaakt films zijn niet zo heel uniek meer. Onlangs verscheen 'Shrek', die geheel in de computer werd vervaardigd, evenals 'Toy Story' en 'Antz'. Van een heel an dere orde is 'Final Fantasy' van Hironobu Sakaguchi. Er wordt ge- bruik gemaakt van de allernieuwe technieken. Acteurs en actrices zijn vervangen door digitale man- nen en vrouwen. 'Final Fantasy' speelt zich af in 2065. Het voortbestaan van de aar- de wordt bedreigd door meedogen- loze buitenaardse wezens. Vanuit speciale vestingsteden gaan over- gebleven mensen de strijd aan met indringers. Een van hen is doker Aki Ross die hulp krijgt van haar mentor Dr. Sid en de Deep Eyes militaire troepen onder leiding van Gray Edwards. Ze gaan de strijd aan tegen het kwaad. Indrukwekkend is de animatie in 'Final Fantasy' zeker, al blijft het animatie. De hoofdpersonen zijn niet van vlees en bloed en dat blijft je zien. Het verhaal van 'Final Fan tasy' blinkt ook niet uit door origi- naliteit, waardoor het geheel een beetje mat blijft. Er zijn filmma kers die roepen die digitale films de toekomst zijn. Dat er in de toe- komst helemaal geen acteurs meer nodig zijn. Afgaande op 'Final Fantasy' is het te hopen dat het bij experimenten blijft. Want ik toch zie liever echte acteurs. SONY DSC-P 30 DIGITALE FOTOCAMERA De cybershot DSC-P 30 heeft een 1.300.000 pixel resolutie en een 3x optische zoom. Op de memorystick schrijft u de foto's weg waarna u ze in de computer kan bewerken. Op de achterzijde bevindt zich het LCD scherm. De USB aansluiting zorgt ervoor dat de camera simpel aan te sluiten is. Wordt eompleet geleverd met 4 MB memorystick, kabels, AC adapter en batterij. Afm(bxhxd) 14.2x10.3x7.8 cm. SANDISK 64 MB COMPACT FLASH CARD. Voortoepassing in digitale foto camera's, muziek (mp3), smartphones en videocamera's. Ook te gebruiken in Laptops en organisers van b.v. Psion. PER STUK J^Art .nr. 73330 door Anne-Rose Hermer 'De smokkeltrip' toont de wereld van het smokkelen vanuit het oog- punt van douane en smokkelaars. Bezoekers lopen door een gangen- stelsel van containers, waar beel- den worden getoond van de Doua ne. „Geen promotiepraatje"bena- drukt Van Leeuwen. „Het is een overzicht van alles waar de Doua ne mee te maken krijgt." Wie de zaak van de andere kant wil bekijken, kan een spannend avontuur van ongeveer acht minu- ten beleven in een speciale contai ner die, mede met behulp van vi- deobeelden, het ruim van een schip voorstelt. Zodra de deur in het slot valt, ben je smokkelwaar. Daar zit je dan, opgesloten in een ruim met allemaal zaken die niet op de lijst van geciviliseerde goederen voor- komen. Hoe zal dat aflopen? Ein- dig je wel of niet in de boeien? Er gaat niemand van het museum met de bezoekers de container in, maar er is wel camerabewaking. Deze attractie is overigens niet ge schikt voor zwangere dames, en mensen die slecht ter been zijn, hartkwalen of rugklachten hebben. Kinderen onder de vier jaar mogen niet zonder begeleiding binnen. Onlangs werden er, dankzij de op- lettendheid van enkele douanebe- ambten, twee partijen smokkel waar onderschept die vrij inventief Een van de ruimten in het Belasting Douanemuseum, waar de tentoonstelling 'De smokkeltrip' te zien is. foto: Dick Sluijter verpakt waren. Een medewerker van de Douanepost Zevenaar vond het opvallen dat er in februari 2001 nog kalenders van het voorgaande jaar werden ingevoerd. Onderzoek wees uit dat ze allemaal een plak marihuana bleken te bevatten. Bij dezelfde Douanepost ontdekte iemand in een vrachtwagen een partij holle vloerdelen. Bijzondere vloerbedekking, want er zaten maar liefst drie miljoen sigaretten in. Deze speciale vloerbedekking is momenteel te bezichtigen in het Belastingmuseum, net als een van de kalenders. Daarnaast zijn er nog veel meer smokkelobjecten te zien. Wat te denken van een pianola die vol met cocaine zat. „Een lading thee uit Colombia is een stuk aannemelij- ker dan een pianola", lacht Van Leeuwen. „Smokkelaars zijn af en toe een beetje dom. Als je smok- kelt, moet je wel zorgen dat de voorwerpen waar je alles in ver- stopt levensecht overkomen. Een gasoven waarvan de knoppen niet kunnen bewegen, valt behoorlijk op." Goedkoop is duurkoop geldt dus ook voor smokkelaars. Niet te veel bezuinigen, anders moet je het bezuren. Op de tweede etage bevindt zich een vitrine vol voorbeelden van creatief smokkelen. Ooit op het idee gekomen om hasjbolletjes te beschilderen en er kralen van te maken? Verder ligt er een bolletje hasj, hoewel het lucratiever is om bolletjes cocaine te smokkelen. Ze worden in stukjes condoom gewik- keld, en vervolgens doorgeslikt. De smokkelaar moet ook een mid- del slikken om te zorgen dat zijn darmen niet te vroeg gaan werken. Helaas verraden velen zichzelf. „In arme landen krijgen cocaine- smokkelaars voor hun diensten geen geld, maar nieuwe schoenen. Als douanebeambten zien dat ie mand uit een berucht smokkelland heel armoedig gekleed is, wordt er extra op de schoenen gelet. Wan- neer die spiksplinternieuw zijn, zit er vaak meer achter." Dankzij nieuwe opsporingstech- nieken wordt het de smokkelaars niet makkelijk gemaakt. „Maar vergeet niet dat ze zelf ook heel vindingrijk zijn", lachen Knol en Van Leeuwen. Ter voorkoming van ellende kunnen bonafide reizi- gers beter de folder 'Wijs op reis' meenemen, vol waarschuwingen tegen zaken die niet ingevoerd mo gen worden. Het gratis toegankelijke Belasting Douanemuseum, Parklaan 16 is geopend van dinsdag tot met met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. CENTRUM - Calypso 2001 aan de Mauritsweg maakt zich op voor de tiende editie van Sex, Lies en Comedy; stand-up comedy met een scherp randje. Op 23, 24 en 25 augustus vanaf 21.00 uur bijten drie comedians het spits af. Voor twee tientjes, met diner erbij f 42,50, is Calypso het de cor van grappen en grollen van de uit Amerika overgevlogen Melvin Ge orge, Reginald Hunter en Tony Woods. De eerste is een routinier pur sang en een van de meest gerespecteerde stand-up comedians uit het Ameri- kaanse circuit. Collega Hunter was al verschillende malen op de Neder landse televisie te zien en kreeg veel fans door verschillende tours door de Lage Landen. Tony Woods is een ster in het New Yorkse-underground circuit. Als hij op het podium staat heeft hij de leiding en laat het publiek langzaam maar zeker binnen in zijn krankzinnige maar hilarische wereld. Woensdag 15 augustus: 'Espe- rando al Mesias' van Daniel Bur- man. In een van de beste Argen- tijnse films van het jaar schetst hij hoe de levens van een aantal mensen in de enorme stad Buenos Aires bij toeval elkaar raken. Een sfeervolle en ingetogen film. Vooraf de bizarre korte film 'Co py Shop'. Donderdag 16 augustus 'Crou ching Tiger, Hidden Dragon' van Ang Lee. Tegen de achtergrond van het oude China ontvouwt zich een sprookjesachtige liefdes- geschiedenis en een flitsend ge- choreografeerde strijd op leven en dood. Vooraf 'La Flamme', een vlammende ontmoeting tus sen twee geliefden. Vrijdag 17 augustus de Neder landse speelfilm 'Wilde Mossels' van Erik de Bruyn. De vrienden Leen, Jacob en Daan hebben elk hun eigen droom van een groots en meeslepend leven. Voor Leen en Jacob begint zoiets in ieder ge- val nooit in Zeeland. Ze beseffen dat er iets gedaan moet worden. Maar gewoon weggaan is ook zo wat. Vooraf de korte film 'Father and Daughter' Zaterdag 18 augustus de Indiase film 'Sholay' van Ramesh Sippy. Deze masala-western is herken- baar qua thematiek, maar onmis- kenbaar hindi in de toegevoegde saus van romantiek, humor en muziek. 'Sholay' is het Bolly- wood-antwoord op 'Once Upon a Time in the West' Zondag 19 augustus is de Zweede film 'Together' te zien van Lukas Moodysson. Het is een bij vlagen Scene uit de Zweedse film Together' die te zien is tijdens de Pleinbioscoop in het Museumpark in Rotterdam. hilarisch, tragikomisch portret van een hippiecommune in de ja- ren zeventig. Idealen blijken in de praktijk niet probleemloos, vanuit intermenselijk oogpunt bekeken. Vooraf de korte Nederlandse film 'Gitanes' van Mark de Cloe. Maandag 20 augustus is het la chen, gieren, brullen met 'South- park: Bigger, longer Uncut'. In Southpark is de heftige Canadese komedie 'Asses of Fire' uitgeko- men. De ettertjes Kyle, Cartman, Kenny en Stan zingen de volgen- de dag de titelsong 'Uncle Fucka'. Hun moeders beschuldi- gen de Canadese acteurs, wat leidt tot een ruzie op regeringsni- veau. Vooraf is de korte film 'Surprise!' te zien Dinsdag 21 augustus 'Almost Fa mous'. Een droom die werkelijk- heid wordt: journalist worden voor het blad Rolling Stone. Ca meron Crowe verfilmde zijn ei gen verhaal en zet de jaren zeven tig met sex, drugs en rock 'n roll neer als een prachtige tijd. Kij- kend door de roze bril van Crowe volgen we de 15-jarige William Miller bij zijn eerste schreden in de popjoumalistiek. Vooraf 'The se Boots'. Woensdag 22 augustus 'Ik wan- del door Moskou' van Georgi Danelija. In sfeervolle zwart/wit beelden gefilmd juweeltje van de Russische Nouvelle-Vague speelt zich af in Moskou, begin jaren '60. Volodja stapt uit het vlieg- tuig. Hij is op doorreis en heeft een dag om de stad te bekijken. Vooraf jazz en animatie in een vloeiende combinatie in 'Jazzi- mation'. Donderdag 23 augustus 'San- kofa' ter gelegenheid van de In ternationale Dag ter Herdenking van de Slavernij. Hoofdpersoon Mona, een Afrikaans-Ameri- kaans fotomodel, is op een 'shoot' bij het Cape Coast Castle in Ghana. Plotseling verstoort een heilige man drummend en zin- gend de sessie. De geesten van de voorvaderen voeren haar naar haar verleden. Vrijdag 24 augustus het bizarre 'Sleepy Hollow' van Tim Burton. Politieman Ichabod Crane wordt naar Sleepy Hollow gezonden om een reeks mysterieuze onthoofd- ingen te onderzoeken. Een van de burgers vertelt hem dat een dolende zwarte ruiter zonder hoofd achter de moorden zit. De art-direction zorgt voor het juiste 'gothic' sfeertje. Vooraf de korte film 'Love is all'. Zaterdag 25 augustus 'Wan Pi- pel', de enige echte klassieker over Suriname van Pim de la Par- ra. De schoonheid van Paramari bo, de rijkdom van het land en bovenal de hindoestaanse Rubia doen het hart van Roy sneller kloppen. Karina komt hem in Su riname opzoeken om hun verhou- ding te redden en hem te bewegen terug te keren naar Nederland. Vooraf het gewelddadige 'Black XXXmas'. Zondag 26 augustus 'The Filth and the Fury' van Julien Temple. Deze documentaire gaat over de tegendraadse Engelse punkband de Sex Pistols. De opkomst van de band, het enorme succes, de mediaschandalen en de desa- streuze tour in Amerika. De film bestaat uit docu-materiaal uit de jaren zeventig, samen met recente interviews en een uitgebreid ge- sprek met Sid Vicious in 1978 en kele maanden voor hij stierf.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17