maasstad im wonen Capelle a/d IJssel De kinderkamer is volwassen Babykamer moet vooral praktisch zijn shopping Met zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil zie je het helemaal zitten! ComfortHuys Slaapcomfort lijkt het summum zo ongeveer te hebben bereikt Ook het allerkleinste kamertje in roestvrijstaal Kinderen claimen eigen domein Zandsteenpotten passen in huidige tuintrend Aaibare materialen voor intensief gebruik Leg Zelf pWgaarfr (ttlasstc JStigk rim j, T. NIEUWEGEIN - De slaap- en badkamer nemen een belangrij- ke plaats in bij de inrichting van een woning. Reden waarom de onlangs gehouden derde editie van de beurs bed Bath zo druk bezocht werd. Dekbedovertrekken Te Koop Maasdal 18 te Capelle a/d IJssel. Ruim en Modern beste wijken van ateMS c>\; jr Vraagprijs f.469.500,- kk uw Bruynzeel kwaliteitsvloer VLOERBEDEKKING 40% KORTING Verwen uzelf met onze heerlijke fauteuiis. Voor u op maat gemaakt. Zitten wordt een genot. Bovendien is goed zitten goed voor uw gezond- heid. Ziet u het zitten? Kom gerust vrijblijvend proberen. Kom ook eens zo'n heerlijke ComfortHuys fauteuil proberen. IVEKVOMFR^S, comfortabel en op maat wonen Rotterdam (Alexanderpolder) Henk Speksnijderstraat 8 (naast Burchthuys Interieur) Telefoon: (010) 456 72 80 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. Woensdag 22 augustus 2001 cx64 Tijdens Bed Bath-beurs veel aandacht voor slaapcomfort .i.lM.J Design en stofiering van de slaapkamer- en woonkamer worden steeds meer op elkaar afgestemd om een samenhangend geheel te vormen. Slaapcomfort lijkt het summum zo ongeveer te hebben bereikt. Fabrikanten en ontwerpers stijgen elkaar naar de kroon om het allerbeste, het allermooiste te presenteren. We leven in het tijdperk van de metalen. Geborsteld roestvrijstaal, aluminium en metallic stoffen, we komen ze tegen in vrijwel ieder woontijdschrift. En uiteraard in de woningen. Fabrikanten spelen in op deze trend en brengen het ene roestvrij- stalen produkt na het andere op de markt. Zo presenteert Franke een verbeterd roestvrijstalen wandclo- set, de CMPX 519 van de serie Campus. Het zitvlak is door een extra profilering verstevigd, het- geen het zorcomfort ten goede komt. Door het gladde oppervlak van het roestvrijstaal is deze wand-wc zeer gemakkelijk schoon te maken en dus hygienisch in het gebruik. De wand-wc is bovendien goed te combineren met een pressalit zit- ting van hout of kunststof. De fa- brikant levert bijpasende accessoi- res in roestvrijstaal, zodat het kleinste kamertje geheel in stijl kan worden ingericht. De wc heeft voor een spoeling on geveer 3 liter water nodig. De af- metingen bedragen 568 x 392 x 342. Fabrikanten spelen in op deze trend en brengen het ene roestvrijstalen produkt na het andere op de markt. Zo presenteert Franke een verbeterd roestvrijstalen wanddoset, de CMPX 519 van de serie Campus. De beurs, die alleen toegankelijk is voor detaillisten, was georgani- seerd door het Home Trade Center in Nieuwegein. Ruim 100 fabri kanten gebruikten de beurs als platform om de nieuwste trends en noviteiten te presenteren op het ge- bied van slapen en baden met een aanbod van bedden, bedbodems, matrassen, waterbedden, slaapka- mermeubelen, dekbedden en hoofdkussens, bed- en badtextiel en accessoires voor slaap- en bad kamer. Afgezien van nieuwe trends in badlinnen en accessoires voor de badkamer was er verder niet veel nieuws voor de badka mer, de beurs werd grotendeels in beslag genomen door slaapkamer- specialisten. Slaapcomfort lijkt het summum zo ongeveer te hebben bereikt. Fabri kanten en ontwerpers stijgen el kaar naar de kroon om het allerbes te, het allermooiste te presenteren. Bedbodems zijn voorzien van de meest geavanceerde technieken en electrisch vgrstelbaar. Zowel bed bodems als matrassen passen zich volledig aan ieder lichaam aan. De betere beddenspecialisten beschik- ken over apparatuur om de stand en drukpunten van de rug te meten om aan de hand van de resultante het meest ideale, comfortabele ma- tras en/of bedbodem te kunnen vaststellen. Behalve comfortabel moeten bed den, overtrekken en dekens vooral luxe zijn. Zo importeert Mini Jum- buk uit Rotterdam als enige in Eu- ropa wollen dekbedden, dekens en kussens vanuit Australia. Was in het verleden een wollen dekbed erg zwaar, dat is nu verholpen: het dekbed is opgebouwd uit 15 laag- jes wol van het merino schaap, waaraan 5% luxe cashmir van de cashmirgeit is toegevoegd, waar- door een enorm volume met een minimum aan gewicht ontstaat. Het wollen keerbare onderdeken heeft dezelfde bestanddelen, die samen met de bepaalde manier van quilten het deken heel luxe zacht maakt. Andere noviteit is het katoenen zo- merdeken. A1 heel oud, maar door een Spaanse fabrikant op de markt gebracht en in Nederland gedistri- bueerd door Singleton Bedding uit Boxtel. Het deken is te verkrijgen in verschillende kleuren, is super- licht en voelt comfortabel aan. Te gebruiken als deken direct over het laken, maar ook als luxe sprei en zelfs als strandlaken omdat de ka- toen snel droogt. Veel aandacht is er momenteel voor kussen, waarbij zowel de vul- ling als het model belangrijk zijn voor een optimaal comfortabel re- sultaat. Ideaal is het hoofdkussen dat, vacuumgezogen, als een klein pakketje meegenomen kan worden met de reisbagage.Wat de spaap- kamermeubelen betreft: de linnen- kast heeft de luxe kastenwand ver- dreven van de eerste plaats en ver der zien we veel aandacht voor de sign nachtkastjes en sidetables achter het bed. Design en stoffering van de slaap kamer- en woonkamer worden steeds meer op elkaar afgestemd om een samenhangend geheel te vormen. Vooral accessoires spelen daarbij een belangrijke rol. Ook in de slaapkamer zelf worden stoffe ring, verf, bedtextiel en accessoires zorgvuldig op elkaar afgestemd. Veel dekbedovertrekken zien er niet langer uit als zodanig, maar ogen als een exlusief plaid: de bo- venkant is van flanel, fluweel of linnen, terwijl de onderkant van een zware kwaliteit katoen is. Met hun natural look en het design van minimalisme passen de overtrek ken in zowel de klassieke als de moderne slaapkamer. Speciaal voor de moderne slaapkamer zijn er nu ook dekbedovertrekken met metallic opdrukken Er komt steeds meer nadink op kleur te liggen, vooral de warme roodtinten wor den veelvuldig gekozen voor de slaapkamer. Verder zijn het niet langer alleen dekbedden waaronder we slapen, dekens zijn weer helemaal terug, niet langer alleen de wollen- of synthetische dekens, maar ook de kens van lama- en kamelenhaar De dekens ogen dikwijls als een plaid. Irene Boonekamp Pit in een van de Kinderen spelen minder buiten en claimen binnen hun eigen domein. Dat maakt het interieur van de kin derkamer belangrijker dan ooit. De inrichting is een totaal concept en meer afgestemd op de rest van het huis. Nieuw zijn uitgesproken kleuren en dessins. Ook volwassen trends zoals kitsch, retro en loun- gen zijn doorgedrongen in de kin derkamer. In een maatschappij waar individu- alisme hoogtij viert, claimen ook kinderen hun pri ve-domein in huis Bovendien is het minder vanzelf- sprekend om buiten te spelen. Daardoor verlegt het speelterrein van kinderen zich van buiten naar binnen. Als compensatie krijgen ze meer speelruimte in huis, zowel in de woonkamer als in hun eigen ka- mer. Deze ruimte is multifunctio- neel. De jonge bewoners kunnen er slapen, lezen, spelen, studeren, tv- kijken, computeren en er vriendjes ontvangen. Ontwikkelingen als de ze zorgen ervoor dat het interieur van de kinderkamer steeds serieu- zer genomen wordt. De inrichting van die ruimte ligt bij voorkeur in het verlengde van de rest van het huis. De huidige kin derkamer is eveneens een totaal- concept waarin meubels, textiel en accessoires op elkaar zijn afge stemd. Steeds vaker is de invloed van de stylist of binnenhuisarchi- tect merkbaar. Meestal gaat dit in samenspraak met de jonge bewo- ner. Door kinderen al op jonge leeftijd te betrekken bij de keuze van hun interieur leren ze een ei gen smaak te ontwikkelen. De kinderkamer is inmiddels ook 'ontdekt' door designers. Bekende Nederlandse ontwerpers als Jan des Bouvrie, Piet Hein Eek en Ri chard Hutten hebben kindermeu- beltjes in het assortment. Een nieuw fenomeen zijn de hippe life style—winkels voor kinderen. Deze onderscheiden zich door eigen col- lecties, exclusieve ontwerpen en inspirerende stylingideeen. :.--S'~;,Vv.y Ze lijken op zware zandsteenpotten, maar til je de plantenbakken op, dan blijken het lichte, vorstbestendige, hoogwaardige kunststof potten tezijn. Toscane, Sorania, Vilaverde en Pietra zijn de nieuwste plantenpotten van de Franse fabrikant Grosfillex. Ze lijken op zware zandsteenpot ten, maar til je de plantenbakken op, dan blijken het lichte, vorstbe stendige, hoogwaardige kunststof potten te zijn. Toscane, Sorania, Vilaverde en Pietra zijn de nieuw ste plantenpotten van de Franse fa brikant Grosfillex. De potten ogen mooi, zijn zeer gemakkelijk in het onderhoud en sieren balkon, terras, serre en tuin. Opgevuld met een buxus passen ze goed in de huidige tuintrend van fris groen gecombi- neerd met sobere kleuren. In tegenstelling tot stenen potten of plantenbakken kunnen de kunst stof plantenbakken het gehele jaar door buiten staan zonder hinder te ondervinden van vorst of fel zon- licht. De plantenbakken zijn verkrijg- baar in een zandsteen uitvoering en de natuurlijke terracotta tint. De modellen varieren van ovaal en rond tot vierkant en rechthoekig. Bij de ronde potten wordt een kunststof schotel bijgeleverd die mede zorgdraagt voor een goede waterhuishouding. Verder zijn een aantal van de mo dellen voorzien van een dessin, ab stract of bijvoorbeeld geweven druiventrossen. De plantenbakken zijn te koop bij vrijwel alle beken de tuincentra en er zit een garantie op van drie jaar. Uitstekend onderhouden luxe eengezinswoning vlakbij natuur/recreatiegebied Hitland, metro, scholen en winkels. Op 151m2 eigen grand een fraai aangelegde achtertuin op het zuidoosten, veel privacy. induing. Ruime hal met modern toilet. Grote woonkamer met open keuken (9.00x5.25x3.00) met plavuizen, vloerverwarming, open haard en u-vormige Bulthaup keuken voorzien van aile luxe en apparatuur. Eerste verdiepina. Geheel voorzien van parket, een hobby/werkkamer en extra grote slaapkamer. Beide zeer luxueus uitgevoerd, zoals ook de extra ruime badkamer. Tweede verdiepina. Naast de afsluitbare was/stookruimte en een trap naar de vliering, een royale slaapkamer met twee Velux dakramen en zonwering. Voor info kijk op www.boendermakeiaardij.nl BOENDER MAKEIAAROIJ ROTTERDAM Tel. 010-2BB9R97 Hoe beter de leefomstandigheden van schapen hoe mooier de wol! Nieuw Zeeland is het paradijs op aarde voor schapen: de schoonste lucht, de meeste ruimte en het bes te klimaat. Zo ontstaat de witste en sterkste wol ter wereld, bij uitstek geschikt om tapijt van te maken dat voldoet aan de woonwensen van de modeme consument. De wol- collectie 'Pure Luxe' onder het kwaliteitslabel van 'Wools of New Zealand' komt daar vandaan. Met dit label ben je verzekerd van wol uit Nieuw Zeeland welke voldoet aan strenge kwaliteitseisen ten aanzien van duurzaamheid, kleur- echtheid en last but not least mi lieu vriendelijke verwerkingsme- thoden. De nieuwe Pure Luxe collectie is uitgevoerd in twee structuren en in vijf naturellen kleuren, van roomwit tot caramel. Door de populaire loungesfeer zien we steeds meer behaaglijke en aaibare materialen in huis. Hier- door neemt de belangstelling toe voor allerlei breisels en haaksels, wollen plaids, zachte leefkussens en vilten poefjes. Ook zachte wol len vloeren zijn een belangrijk on- derdeel van deze softweartrend. Wat veel mensen niet weten is dat een zacht wollen tapijt ook ijzer- sterk kan zijn. De Pure Luxe collectie is geschikt voor intensief gebruik. Dat houdt in dat je het zelfs in de thuiswerkkamer (zwenkwielen bestendig!) en op de trap kunt leggen. Een ander vood- eel is het vormherstellend vermo- gen; door de natuurlijke veer- kracht, krijg je geen voet- of stoel- pootafdrukken. Door de krullerige structuur van de wol wordt het geluid in de kamer met vele decibellen gedempt. Maar nog plezieriger is het vochtregule- rend vermogen van Pure Luxe tapijt. Moeiteloos absorbeert het wollen tapijt het overtollige vocht in de ruimte, waardoor een (slaap) kamer nooit kil of klam aanvoelt. Hierdoor ben je verzekerd van een aangenaam 'binnenklimaat'. Bij de keuze van vloerbedekking gaan de meeste mensen voor een neutrale, functionele kleur. Pure Luxe ta pijt is verkrijgbaar in vijf tijdloze naturellen; roomwit, zand, karamel en taupe. Door de bijzonder struc turen krijgt het tapijt een levendige uitstraling. Met de subtiele struc tuur (hoog/laag nopje) van 'Pure' ontstaat een diagonaal patroon waardoor de kamer optisch groter wordt. Voor een wat stoerdere sisal look is er de grovere structuur van 'Luxe'. De twee structuren kunnen heel goed met elkaar gecombi- neerd worden in bijvoorbeeld de zelfde kleur voor de coordinatie tussen verschillende ruimtes in huis. Iedere leeftijd stelt andere eisen aan de kinderkamer. Een babyka mer moet vooral praktisch zijn. Reserveer niet de kleinste kamer in huis, want die is al snel te krap. Wiegje of ledikantje, legkast en aankleedtafel zijn een must. Plus een ruim werkblad op de ideale werkhoogte. Multifunctionele meubelen bieden uitkomst. Peuters gaan de wereld ontdekken en beginnen in hun eigen kamer. Spelen staat centraal, dus maak voldoende ruimte. Kussens en zacht tapijt op de vloer voorkomen dat ze zich bezeren. Peuters klim- men het liefst zelf in en uit bed. Dat kan met een laag ledikant in een tussenmaatje. Minitafels, stoeltjes en poefjes maken de peu- terkamer af. De grotere kids die naar school gaan, hebben een bu reau of tafel nodig. Zorg ook voor een logeerplek op de kamer. Ruim- tebesparend en multifunctioneel zijn de bedbank en een kussen an nex logeermatras. In de boven- bouw van de basisschool gaan tie- ners meer hun eigen leven leiden. Maak van hun kamer een multi functionele ruimte waar ze zich kunnen afzonderen met muziek, boek of vriendjes. Modeme tieners zijn media-kinderen, dus voorzie- ningen voor internet en televisie zijn geen overbodige luxe. De kinderkamer moet zich aanpas- sen aan de veranderde behoeften. 'Doorgroeikamers' voorkomen dat het interieur elke paar jaar totaal vernieuwd moet worden. Ze zijn zo ontworpen dat ze eenvoudig zijn aan te passen aan elke leef- tijdsfase. De commode is in een handomdraai een bureautje, de wieg wordt een ledikant, en een los opbergmeubeltje verandert in een nachtkastje. Accessoires doen de rest. adverteren? telefoon: 010 - 4004267 Bruynzeel Vloeren heeft parketvloeren ontwikkeld die u makkelijk zelf kunt leggen. Dat scheelt aanzienlijk in prijs en u legt uw vloer wanneer het u uitkomt. Kom gerust, zonder verplichting naar onze showroom. Onze adviseur laat u graag de hele collectie zien en geeft u alle informatie over het zelf leggen van Bruynzeel parket. triA-y wtc^l VLOEREN Rotterdam, Burg, van Walsumweg 188-190, 010-414 73 68 KAN niet! wel geven wijtot op alle bekende merken STREKSINGEL165-189 R'DAM-H'BERG Vrijdagtot21.00uurgeopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430- Fax 010-4227867 - 'sMaandagsgesloten Dorpsdijk 192, Rhoon, tel. 010-5012604 maandag gesloten vrijdagavond koopavond I Bel (010) 4567280 ihaald en weet thuisgeb 5

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17