Veel nieuws onder de zon overerectiestoornissen 31 maasstad re video preview Park vol verleidingen gezond bekeken luister tip MRN le Rooskleurige prognoses bioscoopbezoek 2001 maasstad puzzel uitgaans agenda RET in nieuw jasje gestoken MM MOEIL'J K caaapim^s, i?=^gj.;gy FESTIVALS/ MANIFESTATIES MUZIEK OVERIG THEATER Erasmusbestuurt de'slimstetram van Rotterdam' kES De controversiele filmmaker Theo van Gogh maakte de laatste jaren voor- al films met zeer lage budgetten. Toch werden vooral '06' en 'Blind Date' door pers en (een weliswaar klein) publiek zeer goed ontvangen. Tijd dus om weer eens een film met meer geld te maken. Het werd 'Baby Blue', een psychologische thriller naar een scenario van schrijver Tomas Ross. Peter de Wilde (Roeland Femhout) en zijn vrouw Marjan (Nienke Romer) leiden een ogenschijnlijk rustig leven in een nieuwbouwwijk. Dat veran- dert als tegenover hen een Engels echtpaar komt te wonen; persfotograaf Ron Wood (Oliver Cotton) en zijn veel jongere vrouw Laura (Susan Vid- ler). De twee stellen raken bevriend. Maar er is meer. Want Matjan blijkt al langer een affaire te hebben met Ron, terwijl Laura zich aangetrokken blijkt te voelen tot Peter. Helemaal bizar wordt het als Laura Peter een voorstel doet om hun toekomst veilig te stellen. Vanaf dat moment raakt hij verstrikt in een web van intriges waarin niets of niemand meer blijkt te zijn zoals het leek. De combinatie van Tomas Ross - die met zijn boeken eerder bewees een spannend plot te kunnen bedenken - en Theo van Gogh - meester in het tonen van menselijke relaties - werkt in 'Baby Blue' zeer goed. De spanning wordt geleidelijk aan opgebouwd en mondt uit in een verrassende ontknoping. Het acteerwerk is niet altijd even goed, maar vooral de Engelstalige acteurs zijn sterk. Een betere keuze had wellicht geweest om de film geheel in het Nederlands of Engels op te nemen. Feit is dat Theo van Gogh bewijst een volwassen thriller te kunnen maken voor een groot publiek. Dat hij sterke films kon maken over menselijke relaties wisten we al, en dankzij Tomas Ross is Van Goghs werk nu ook toeganke- lijk voor het grote publiek. Vincent Wernke ROTTERDAM - Net als vorig jaar organiseert Stichting Palaver de Rotterdamse KinderUitmarkt. Op 26 augustus, de laatste dag van Zo- merpodium, tussen 12.00 en 17.00 uur is het Museumpark omgeto- verd tot een bonte verzameling aan tuinen, waarin kinderen koppeltje duikelend, toverend en kriebelend een indruk krijgen van cultureel Rotterdam. KinderUitmarkt anno 2001 is nog grootser opgezet dan vorig jaar. Bij binnenkomst komen de bezoe- kers velden vol bloemen tegen, ge- volgd door avontuurlijke ontdek- tuinen. Ze kunnen struinen langs de witte tentjes in de tuinen, die, net als vorig jaar, weer speels zijn ingericht door het jonge ont- werersduo Somar. Ook aanwezig zijn de kruiwagens van de Kabou- tertaxiservice voor een wilde tocht over het terrein, achtema gezeten door een bende bij en. In de witte tentjes zijn 35 deelnemende musea en andere culturele instellingen vertegenwoordigd, die ook nog eens allerlei leuke activiteiten or- ganiseren. Zo kunnen kinderen gratis naar de tentoonstelling 'Aangespoeld' in de Kunsthal. Maken ze, als ze op tijd zijn, live de Lawaai-Safari van Peter Zeg- veld en Thijs van der Poll mee. Zijn in de vitrine van het Maritiem Museum echte vissen te vangen. Kunnen architecten in de dop bij het Nai hun droomvakantiehuis ontwerpen. En verklapt Felice in Villa Zebra zijn kookgeheimen. Na elke activiteit kunnen de 'kids' een stempel bemachtigen die op den duur, bij een voile kaart, recht geeft op een bioscoopkaartje. Op de podia kun je naar optredens van onder andere Bun Sani, de Fa- milie Bungalowtent en streetdan- celessen van de SKVR. Treedt Theater Maatwerk op met de voor- stelling Lichtpulver net als dat het poppentheater of de muzikale kin- derparade van Onkruid&Roos hun kunsten vertonen. Moe van alle indrukken? Bij het Kindercafe bakken ze pannenkoe- ken en komt de ranja uit een schil- deri, terwijl ouders kunnen genie- ten van een kop koffie op een ter- rasje. Dit alles met zicht op het Le- vensgrote Schaakspel, waar Anita Jongejans van de Rotterdamse Schoolvereniging het ditmaal op- neemt tegen wethouder Kombrink. De KinderUitmarkt sluit af met de Vogelverschrikkers veiling, waar bezoekers bieden op de mooiste exemplaren. De opbrengst van de- ze veiling gaat naar het Ronald McDonald-huis. Controlebeambten van de RET hebben afgelopen woensdag nieu- we kleding gekregen. Het oude blauwe uniform is niet meer. De RET heeft hiertoe besloten omdat de huidige uniformen aan vervan- ging toe waren en omdat een dui- delijke relatie met de RET ontbrak. Gekozen is voor een vriendelijk ogend en autoriteit uitstralend uni form. Ook is nu duidelijker te zien welke functie de controlebeambten uitoefenen. Het nieuwe kleding- pakket bestaat uit blauwe parkajas- sen, blauwe pantalons, lila over- hemden en de coltruien, vesten en stropdassen zijn gestreept. REGIO - Dat erectiestoornissen pas sinds kort in de publieke aandacht staan, heeft uiteraard te maken met het feit dat nieuws tegenwoordig snel en via vele media wordt verspreid: kranten, TV en internet zorgen daar voor. Maar ook in vroeger tijden wer den erectiestoornissen al behan- deld. In de 16e eeuw schreven dokters al het extract van de gif- tige nachtschadenplant Bella donna voor bij erectieproble- men. En zo werd de penispomp al uitgevonden in het Victoriaan- se tijdperk. Erectieproblemen zijn voor vele Human League - Secrets In de jaren '80 was de Human Lea gue een van de meest succesvolle synthipopbands. Hun goed in het gehoor liggende nummers Don't You Want Me, Mirror Man. The Lebanon en Human waren stuk voor stuk wereldhits en het album Dare uit 1981 wordt nog steeds ge- zien als een van de cruciale platen uit die periode. Sindsdien taande het succes. Het comebackalbum Octopus van vijf jaar geleden deed weinig. Inmiddels zijn we in 2001 aangekomen en plotseling is de ja ren '80 sound van Duran Duran, O.M.D. en Soft Cell weer helemaal hip dankzij bands als Ladytron, Air en Zita Swoon. Human League probeert ook mee te profiteren van deze revival met een tweede come- backplaat, getiteld Secrets. In to- taal het achtste studioalbum van de band. Net als in de beroemde vi- deoclip van Don't You Want Me staan ze weer met z'n drieen op de hoes: zanger Philip Oakley en de zangeressen Joanne Catherall en Susanne Sulley. Het is een verba- zend goede plaat geworden. De band klinkt precies zoals je je hem herinnert, maar zonder dat het ge- dateerd is geworden. De Human League is heel duidelijk met zijn tijd ineegegaan. Sterkste punt van de groep is altijd de zang van Oakley geweest, en hij is het nog niet verleerd. De warme synthesi- zerklanken komen uit de computer van Neil Sutton, die ook een deel van de nummers schreef. Er staan juweeltjes van liedjes op Secrets. De opener All I Wanted is al op single uitgebracht en kan zo weer een hit worden. Ook het door de dames gezongen Never Give Your Heart heeft commerciele mogelijk- heden. Andere hoogtepunten: Liar, The Snake, Lament, Love Me Ma dly en het Motown-achtige You'll Be Sorry. Eigenlijk staat er geen enkel slecht nummer op Secrets en dat is een knappe prestatie. Zoals Human League op dit album klinkt kunnen ze nog wel een poosje mee. (MvP) jkl07988 Marti Pellow - Smile De Schot Marti Pellow vergaarde bekendheid als de goedlachse zan ger van de soul-popgroep Wet Wet Wet. De band scoorde grote hits met nummers als Angel Eyes, Sweet Surrender en Love Is All Around. Pellow bleek niet bestand tegen de druk van het succes, ont- wikkelde een heroi'neverslaving en verliet uiteindelijk de groep voor een solocarriere. Na een aantal ja ren van stilte verschijnt nu zijn so- lodebuut Smile. Eens te meer be wijst Pellow dat zijn stemgeluid bepalend was voor het succes van Wet Wet Wet. Smile klinkt name- lijk gewoon als de nieuwe plaat van Wet Wet Wet en als een be- hoorlijke goede bovendien. Pellow heeft de zeldzame gave om met zijn zang een nummer naar zich toe te trekken en voor iedere soul- zanger, dus ook voor Marti, geldt dat een beetje persoonlijke ellende de muziek uiteindelijk alleen maar ten goede komt. Op Smile zingt hij beter dan ooit zonder zijn ver- trouwde, bloedcommerciele geluid te verloochenen. Te verwachten valt dan ook dat de fans de afge- kickte Pellow massaal in hun ar- men zullen sluiten. Aan het be- staansrecht van de groep Wet Wet Wet zonder hem moet ernstig ge- twijfeld worden. Marti staat op het hoesje van Smile afgebeeld met zijn vertrouwde grijns. Na alle el lende heeft hij dan ook weer alle reden tot lachen. (MS) jkl07994 Jean Sibelius - The Complete Symphonies Sibelius noemde de symfonie eens een innerlijke bekentenis op een bepaald moment in iemands leven. Zijn vijfde symfonie vormde voor hem, naar hij zei, een strijd met God. Het is aan dit soort uitlatin- gen te danken dat het beeld is ont- staan van Sibelius als een diep reli- gieus componist, die zich graag te- rugtrok in de Finse natuur. Over zijn menselijke zwakten, zijn drankzucht en financiele proble- men, wordt zelden gesproken. Toch was Sibelius inderdaad een religieus mens, ware het niet in kerkelijke zin. Hij was meer een man met een groot innerlijk leven die zich bewust was dat zijn eigen, kleine aardse problemen nietig wa ren als ze geplaatst werden tegen over de overweldigende kracht en schoonheid van de natuur en de wetten van de kosmos. Zijn grote talent was dat hij dat bewustzijn kon vertalen in muziek, met name in zijn symfonieen. Dirigent Osmo Vnsk heeft samen met het Lahti Symfonie Orkest alle zeven sym fonieen van Sibelius opgenomen, plus de originele versie van de vijf de. Ze zijn te horen op een box van vier cd's, met als afsluiting het symfonisch gedicht Tapiola. Het tekstboekje geeft achtergrondin- formatie en een analyse van de werken. Een prachtige box voor verzamelaars. (CP) aax5881 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http ://www.muziek web.nl. ET ZAL WEL. B6TER tSAAW ALS HET KOUIa/CR. 1aJO R.DT mannen (en hun partners) een ver- velend probleem. Het heeft in- vloed op het vrijen, maar heeft soms ook invloed op de gehele re latie. Sinds de introductie van de blauwe erectiepil een paar jaar ge leden is het onderwerp 'erectie- stoornis' in de publieke belangstel- ling gekomen. Met name in de me dia is er veel aandacht aan besteed. Ondanks de vele aandacht is het ta- boe rond erectiestoornissen (nog) niet verdwenen. Het blijft voor ve le mannen en partners een moeilijk onderwerp om over te praten. Ge- lukkig zijn er inmiddels vele ma- nieren om informatie te krijgen, zowel over de aandoening zelf als over de behandelmethoden. Zo is er een website waarop alle behandelmethoden beschreven staan: www.erectieplein.nl. Al het nieuws op het gebied van erectie stoornissen verschijnt dan ook di rect op deze site. Zo staat ook de informatie over de nieuwste erec tiepil hierop vermeld. Sinds juni van dit jaar is dit kleine rode pille- tje in Nederland op recept verkrijg- baar. Deze nieuwe erectiepil werkt via de hersenen, wordt onder de tong gelegd en werkt gemiddeld binnen twintig minuten. Er is sek- suele stimulatie nodig om de pil zijn werking te laten doen. Uit on- derzoek is gebleken dat er geen specifieke risico's zijn voor bejaar- den of patienten met hoge bloed- druk. Ook andere middelen dan de erectiepil worden besproken op de website. Het kan namelijk zijn dat mannen niet goed reageren op een erectiepil. In zo'n geval zijn er an dere behandelingen mogelijk. De ze groep van middelen heeft zijn werking lokaal (in de penis) en kan ook een erectie genereren zonder seksuele stimulatie. Een voorbeeld van zo'n methode is de plasbuis- stift. Een klein tabletje dat in de plasbuis moet worden gedaan. Op de website www.erectieplein- .nl kunnen mannen tevens ervarin- gen uitwisselen met elkaar. Diver se problemen komen ter sprake. Een ander gedeelte van de site biedt de mogelijkheid vragen te stellen aan medische professionals. Op deze manier kunnen persoon lijke vragen over erectiestoornis sen beantwoord worden. Belang- rijk blijft het echter om uw partner te betrekken bij uw problemen. Praten met elkaar is cruciaal. De volgende stap is om naar uw huis- arts te gaan en met de arts te be- spreken welke behandelmethode voor u het beste zou kunnen zijn. Doordat er in de afgelopen jaren steeds meer inzicht gekomen is in het ontstaan van erectiestoornis sen, worden in de toekomst onge- twijfeld steeds nieuwe behandel methoden ontwikkeld. Voor meer informatie kunt u op internet te- recht op www.erectieplein.nl. Daarnaast heeft de Rutgers Stich ting een speciaal informatienum- mer over erectiestoornissen: 0900 - 1111 888 (een gulden per minuut). Het bioscoopbezoek is in de eerste zes maanden van dit jaar met zes procent toegenomen ten opzichte van dezelfde periode in 2000. In absolute getallen komt deze stij- ging neer op 800.00 bioscoop- kaartjes, oftewel 10,6 miljoen vo rig jaar tegen 11,2 miljoen dit jaar. Hiermee wordt de in het begin van dit jaar aangekondigde toename bevestigd. Naast het bioscoopaanbod, met pu- bliekstrekker als 'Hannibal' en 'Pearl Harbour', zijn er nog een aantal andere redenen die bijdra- gen tot deze toename. Bioscopen hebben intensief geinvesteerd in verbouwingen en in nieuwbouw. Over de hele markt zijn verbeterin- gen gerealiseerd. Daarnaast wordt er veel aandacht besteed aan oplei- dingen voor bioscooppersoneel om het serviceniveau te verhogen. Overtuigend bleek ook het succes van de collectieve twee-voor-een actie, die met 42 procent van het bioscoopbezoek in de maand juni een bewijs leverde voor de poten- tie van het bioscoopbezoek. De prognose voor de tweede helft van dit jaar is eveneens positief. Hierbij spelen niet alleen filmtitels als bijvoorbeeld 'Harry Potter', 'Lord of the Rings' of 'Princess Diaries' een grote rol, maar zullen ook Nederlandse films als 'Nynke' en 'Ontdekking van de Hemel' een belangrijk deel uitmaken van het bioscoopbezoek voor de tweede helft van 2001. Verwacht wordt dan ook het jaar af te zullen sluiten met 23 miljoen bezoekers. Horizontaal 1 De posttrein hoeft toch niet bij elke brievenbus te stop- pen. (9) 6 Eenbloem voor Ellie. (5) 9 Volgens ons spoedig overal te be- luisteren. (5) 10 Toen het licht werd aangestoken was iedereen een beet je ontroerd. (9) 11 Dit geeft vogels weinig armslag. (10) 12 Dit wordt regelmatig gedrukt. (4) 14 Op de at- letiekbaan het voertuig in beweging zetten. (7) 15 Het eten goed vinden. (7) 17 Lei. (7) 19 Zij houdt het pen sion goed in de gaten. (7) 20 Het is aan alle kanten een vreemde zaak. (4) 22 Ik vind de reactie dom van de ze regering. (10) 25 De vruchtbare wereldbol (9) 26 Ik rol klaver om een nog mooiere bloem te krijgen. (5) 27 Dat is echt wel het minste, wat je kunt doen. (5) 28 Vervetten. (9). Horizontaal: 1. Pommade, 6. Stamlid, 12. Eede, 14. Edik, 15. Af, 17. Nestveren, 20. Ko, 21. Nou, 23. Neg, 24. Rtl, 25. Nar, 26. Iris, 28. Moois, 30. Eire, 31. Steek, 33. Vvn, 34. Edele, 35. Ncrv, 37. Idem, 38. Ep, 39. Oorring, 40. Ev, 42. Loef, 44. Karn, 47. Etang, 49. Fut, 51. Ro deo, 53. Arno, 54. Tirol, 56. Kade, 57. Rik, 58. Cel, 59. Lid, 61. Lam, 62. Io, 63. Torenklok, 66. Ma, 67. Rome, 68. Loop, 70. Geknakt, 71. Termiet. Verticaal: 1. Pianist,2. Me,3.Men, Verticaal 1 De oudste kat staat on der spanning. (5) 2 Die twee worden er niet jonger op. (9) 3 Een aanhan- kelijk stel volgelingen. 10) 4 T oon- kunstenaar. (7) 5 De onbekende os- sen vonden het maar flauwekul. (7) 6 Een opgetakeld muziekinstru- ment. (4) 7 Er zit 'n aal in de klim- plant. (5)8 Het ondereind haalde de finish ook. (9) 13 Stroomgrond. 10) 14 Treinconducteur (9) 16 Dat gedeelte is niet echt. (9) 18 Wordt dit gerecht op email klaargemaakt? (7) 19 Het afwassen gaat soepel, als je het eerst schoonmaakt. (7) 21 De bloeiwijze komt uit degrond. (5)23 De letters van 'n aantal bomen. (5) 24 Met de Franse slag binnen ko men. (4). 4. Aden, 5. Desem, 7. Terts, 8. Adel, 9. Min, 10. Lk, 11. Dooreen, 13. Sv, 16. Fort, 18. Tgov, 19. Erin, 20. Karl, 22. Uienplank, 25. Niemen- dal, 27. Sec, 29. Overuur, 30. Ede, 32. Kroeg, 34. Edgar, 36. Vof, 37. Ink, 41. Hearing, 43. Ono, 45. Rok, 46. Toemaat, 48. Trio, 49. File, 50. Tolk, 52. Edam, 54. Terek, 55. Lil le, 58. Coma, 60. Door, 63. Ton, 64. Np, 65. Kom, 67. Rk, 69. Pi. Winwoord Hoofdinspecteur EXCURSIES Diverse haltes Rotterdam Reis door de tijd met Lijn 10 Ver- trekpunten zijn: C.S.; Willems- plein; Wilhelminaplein; Schie- damseweg; Coolsingel; Oudedijk; Blaak. De rondrit voert langs aller lei bezienswaardigheden: musea, historische gebouwen, moderne architectuur, winkels en toeristi- sche attracties. t/m 31 aug(beh. ma vr eerste tram 10.00; laatste tram 15.30; f 9,-; kinderen van 4 t/m 11 jaar/p65 f 6,50 Boompjeskade Bootexcursie Rotterdam - Kinder- dijk Dagelijks vertrek vanaf de Boompjeskade met een luxe passa- giersschip. Varende over de Nieu we Maas en de Lek wordt u door een ervaren gids op de hoogte ge- houden van alle bezienswaardig heden gedurende deze vaartocht. na ongevaar 1 uur varen wordt er afgemeerd bij de gemeente Kin- derdijk. Reserveren noodzakelijk 010- 2183131. t/m 6 sep; 10.45 en 14.15; f 27,50; kinderen t/m 12 jaar f 20,- (incl. entree molen) Schemertour op het water Insche- pen partyschip 'Erasmus'. Opstap- plaats Boompjeskade. 20.00 uur vertrek met 'Erasmus' o.l.v. een gids van Industrieel Toerisme. Tot 23.00 uur rondvaart door de Rot terdamse haven. Een unieke gele- genheid om op bijzondere wijze kennis te maken met de feeeriek verlichte haven vanaf het water. De tour vindt doorgang bij aanmel- ding van minimaal 50 personen. 22 aug; 19.30 tot 23.00; f 39,- Vertrek Coolsingel t.o. WV Coolsingel; 0900-4034065 Rondrit per Paardentram De Paardentram vertrekt vanaf de Coolsingel en brengt u langs de beeldengalerij aan de Westersin- gel, die in het kader van R2001 is gerealiseerd. Vervolgens steekt u de Maas over via de Erasmusbrug naar de Kop van Zuid, waarna u over de Koninginnebrug en de Willemsbrug terug komt op de rechter maasoever waar u richting de Oude Haven rijdt. C. 75 minu ten. t/m 30 sep 2001 (beh. ma di do vr); 11.00-13.00-15.00; f 16,-, p65 f 12,50; 4 t/m 11 jr f 10,-; kaarten VVV Museumpark Rotterdam Zomerpodium Kleur- rijke muziek-, dans- en theater- voorstellingen in het Museumpark. Zomerpodium bevat spetterende podiumoptredens, kinderwork- shops, beach parties, kindeRuit- markt, Mr Zap Pleinbioscoop en themafeesten zoals het nieuwe Hindustaans Bollywood Festival en landelijk Kaskawi Festival 26 aug; gratis Mr Zap Pleinbiosscoop Opvallen- de speelfilms uit diverse genres. Cult, Camp, Actie en Wereldcine- ma wisselen elkaar af. De films worden vertoond op het grootste filmscherm van Europa. Tip: kom op tijd of neem je eigen ioscoop- stoel mee! t/m 26 aug; 21.30; gratis Schouwburgplein Zomerplein Deze zomer zal het Schouwburgplein het podium van de stad vormen: Op een grootste- delijk terras wordt een koffiecon- cert gevolgd door kindertheater, waarna ffagmenten uit Rotterdam se theater- en dansvoorstellingen getoond worden. De middagen worden afgesloten met jazz, blues, klezmer en levensliederen.t/m 26 aug; Vanaf 12.00; Info: 010- 2821919 Aanlegsteiger achter Luxor Posthumalaan 1; 010-4843333 Watermuziek In het kader van Rotterdam 2001 Culturele Hoofd- stad van Europa. Duur tocht drie- enhalf uur. Door Peter Goedhart. 'Watermuziek' is zijn verhaal over rotterdammers die een nieuwe stad bouwden en een wereldhaven, doorspekt met zeemanspoezie en melancholie over de zee en dege- nen die haar bevaren. Een muzi- kaal relaas over water, onze erfvij- and maar ook levensbron. 16, 19 en 24 aug; 20.00; f 30,- DJ Wizard's Celtic dance beats: Peat Bog Faeries Celtic techno. 23 aug; 22.00 Calypso 2001 Mauritsweg 5; 010-4022019 Straight Up calypsounds Hiphop Lounge Hiphop ultieme bele- venis, gratis multidisciplinair, mu ziek, dans. 23 aug; 22.00-01.00 Club Vibes Westersingel 50a; 010-4366389 Happy Station Nr.l 80's Club. 23 aug; 23.00-05.00 Eat Drink Dance Nieuwe Binnenweg 142; 010- 2250234 Mainframe Elke dinsdag zal de muziek, varierend van New York Garage tot softe techno, verzorgd worden door Dave van Thol. 21 aug; 21.00-01.00 Murder City Devils (USA) NRA. 23 aug: 22.00; f 15,- Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 0900-2352469 Kids Adventure - Beleef 't Zelf Tijdens Kids Adventure zijn er tal van activiteiten voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Met dit grootschalige evenement krijgt Rotterdam na ve le jaren eindelijk een opvolger van het legendarische Jeugdland. Cibi, Moto, Gaia, Flo en Kix nemen je mee naar hun continent vol Sport Spel, Techniek Natuur, Enter tainment, Cultuur en Media. 17 t/m 26 aug; 10.00-17.00; f 14,- Diergaarde Blijdorp van Aerssenlaan 49; 010-4431495 (tape)/4431431 Mammoetopgraving in Diergaar- de Blijdorp Kinderen kunnen als archeoloog helemaal uit hun bol gaan. Zij gaan hier op zoek naar echte fossiele botten van mam- moeten en andere dieren. Als toe- komstige wetenschapper mogen zij graven, krabbelen, borstelen, botten determineren en skeletten namaken. Opgeven kan alleen op de dag zelf bij de opgraving. Re serveren is niet mogelijk. Info: 010-4431456.t/m 2 sep; f 5,- Zoocamp Kinderen kunnen op een vrijdag- of zaterdagnacht in de Diergaarde kamperen, midden tus sen de dieren en meehelpen met di verse activiteiten. Reserveren is noodzakelijk op telefoonnummer: 010-443 14 56. t/m 25 aug (beh. ma di wo do zo); Calypso 2001 Kinderboerderij de Kraal Langepad 60; 010-4523666 Jeugdvakantiepaspoorl t/m 31 aug Easy-cafe Claes de Vrieselaan 113; 010- 4761222 Backgammon competitie 20 aug; 20.00-01-00; gratis Euromast Parkhaven 20; 010-4364811 Lego-bouwwedstrijden Deze zo mer kunnen kinderen van 4 t/m 12 jaar meedoen met Lego bouwwed- strijden. De wedstijden worden ge- houden in de zaal De Nieuwe Stad (4e etage). Ouders kunnen onder- tussen genieten van het uitzicht in het Panoramarestaurant en lekker uitwaaien op de platforms. Vooraf aanmelden bij Euromast, 010- 4364811.22 aug; 14.00 en 15.00; f 15,50; kinderen t/m 11 jaar f 10,- Maritiem Buitenmuseum Leuvehaven 50-72; 010-4048072 Spannende verhalen Op een van de schepen van het Maritiem Bui tenmuseum. Kinderen tussen 6 en 12 jaar luisteren met rode oortjes naar de verhalen van de zeebonk. Hij verwacht ze om 14.00 uur aan boord. En wie weet, mogen ze overal een kijkje nemen...22 aug; 14.00; f 5,- (incl. drankje, snoepje en bouwplaat van vuurtoren) Stoomschip Ook deze zomer ligt er een stoomsleper klaar voor een tochtje over de rivier van een uur- tje. Zie de skyline van Rotterdam en bezoek de havens. Voor het vaarschema: www.buitenmuseum- ,nll9 aug; Eerste vaart 12.30, laat ste vaart 15.30; f 15,-; kinderen f 7,50 Schip MS Stubnitz Las Palmas Adrift at Stubnitz Las Palmas Twee maanden van tentoonstellin- gen, concerten, party's, mediapre- sentaties en conferenties. Adrift re- flecteert een echte en een virtuele zwerftocht rond de Noordzee. Meer info: Henk Koolem, 06- 50656221, of via www.Adrift.nl t m 31 aug Nationaal Schoolmuseum Nieuwe Markt la; 010-4045425 Zomer in het museum De hele zo mer is het feest in het museum want de juffrouw is jarig! In de werkklas maak je een slinger voor haar. Je versiert een vlaggetje en schrijft in je allermooiste hand- schrift met een kroontjespen. Alle vlaggetjes worden aan elkaar ge- plakt tot een grote slinger. En na- tuurlijk krijgt iedereen een trakta- tie! t/m 2 sep (beh. madi. t/m za. 10.00-17.00; zo. 13.00-17.00 V2 Organisatie Eendrachtsstraat 10 (NDU pand); 010-2067272 dot.nu Sound 'n' Vision Een event waarin geluids- en beeldkunst met elkaar in gesprek gaan. Deze live- events zijn een coproductie met Paradiso te Amsterdam. Datum onder voorbehoud!18 aug; 20.30 Openbaar Vervoer Museum in Metrostation Oostplein Oostplein 165; 010-4330762 Jeugdvakantiepaspoort Kinderen met een Jeugdvakantiepaspoort mogen bij ons een kijkje nemen. Zij kunnen een speurtocht oplos- sen of een kleurplaat inkleuren. t/m 2 sep Nieuwe Luxor Theater Posthumalaan 1; 010-4843333 Sneeuwwitje Studio 100. Het klas- sieke sprookje 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' van Grimm spreekt nog steeds tot de verbeel- ding, zowel bij de kinderen als vol- wassenen. en terecht, want het ver haal is even mooi als tragisch. Een vurige liefde ontvlamt tussen een prins en een prinses. 16 t/m 19 aug; 13.00 en 17.00; vr. 19.00; f 60,-/ 50,-; kinderen f 50,-/ 40,- ROTTERDAM - Vanaf deze week kunnen tramreizigers in Rotterdam instappen in de 'slimste tram van Rotterdam'. Een in de huisstijl van de Erasmus Universiteit Rotterdam beplakte tram rijdt gedurende 13 weken op verschillende lijnen van de RET op de noordoever van de Maas. De tram verwijst naar de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ook anderszins is de universiteit dezer dagen volop zichtbaar in de stad aanwezig, zoals bij de feeste- lijke opening van het Academisch Jaar op 3 September, die voor het eerst in de historie georganiseerd wordt buiten de universiteit, en wel in de Grote of St. Laurenskerk. Ge- nodigden, hoogleraren en verte- genwoordigers van studentenver- enigingen zullen zich op deze dag per tram vanaf complex Woude- stein naar het centrum van de stad laten vervoeren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 25