25,- INTERESSE? LOGISTIEK MEDEWERKER BEZORG MEDEWERKER AANKOMENDVERKOPER VERKOPER SUPPLIES CD SOFTWARE VERKOPER SERVICE COUNTER MEDEWERKER Moderne 'Rigoletto' benadrukt hoe tijdloos theater en opera zijn Thriller 'Soul Assassin' heeft weinig nieuws te bieden maasstad p©dl iunra VACATURELIJN 010-4.618.618 Reusachtig schaduwspel op het Schouwburgplein 29,95 fil Im preview Rotterdams Dagblad Rotterdam T-Shirt Rotterdams I 11,34 U verwerkt dagelijks samen met uw collega's de inkomende en uitgaande goederenstroom van Correct. U bent accuraat en service gericht. U heeft een flexibele instelling m.b.t. de werktijden en werkzaamheden. U rouleert in een team van medewerkers van de expeditie tot centraal magazijn. U heeft een rijbewijs B, een elektronica opleiding of aantoonbare ervaring en u kunt zelfstandig werken. U levert en installeert de producten op de juiste wijze en u heeft een service gerichte instelling. Groot rijbewijs is een pre. Voor een leuke baan met toekomst gaat u naar Correct. Start als aankomend verkoper bij Correct en leer het vak! In de praktijk en via onze multi media training wordt u opgeleid tot verkoper met doorgroei mogelijkheden naar de afdeling die u het leukst vindt! U heeft kennis van computers en software. U adviseert onze klanten bij de juiste keuze binnen ons zeer uitgebreide assortiment. Affiniteit met telecommunicatie is een pre. Bereidheid tot verdere opleiding een vereiste. U heeft een brede kennis op het gebied van muziek en interesse op het gebied van multi media (games) software. U volgt de trends op de voet en weet ook het een en ander van de muziek van vroeger. Rotturdam ech wel. De leukste Rotterdam T-shirts vindt u in de webwinket van het Rotterdams Dagblad, surf daarom snei naar: www.rotterdamsdagblad.nl onder de knop webwinkel Van winketen tot wonen. De grootste collectie Rotterdam boeken vindt u in in de webwinkel van het Rotterdams Dagblad, surf daarom snel naar: www.rotterdamsdagblad.nl onder de knop webwinkel I U bent representatief en in staat om onze klanten vriendelijk te helpen aan onze Service Counter, dat wil zeggen u analyseert de klachten, omschrijft deze duidelijk voor onze monteurs en zorgt voor een snelle afwikkeling. Basiskennis elektronica is een vereiste. ROTTERDAM - Toneelbou- wers, orkestleden, kostuum- ontwerpers, zangers en zan- geressen, producenten, regis- seurs en alle anderen die er- voor moeten zorgen dat 'Ri goletto' vanaf 6 September van het water knalt, zijn hard bezig met de voorbereidin- gen voor deze opera. Terwijl het laatste podium naar de haven verscheept wordt, re- peteren de zangers in de foy er van het Nieuwe Luxor Theater en zijn de toneelbou- wers bezig met de aankleding van de andere podia. Alle zeilen worden bijgezet om dit grootse spektakel perfect te laten verlopen. 13,50 biedt Correct in Rotterdam u een uitstekende gelegenheid voor het opstarten van uw carriere in de wereld van beeld, geluid en computers. Correct, al meer dan 60 jaar toonaangevend op het gebied van Consumer en Business elektronica is op zoek naar versterking van het team en zoekt collega's: Spreekt een van bovenstaande functies u aan, neem dan contact op met de heer H. Klinge tel. 010-4.618.618 of schrijf een sollicitatiebrief met CV en pasfoto naar Correct B.V., Postbus 3566, 3003 AN Rotterdam. ROTTERDAM - De cijfers voor de Nederlandse speel- film 'Soul Assassin' vielen in het eerste weekend zwaar te- gen. De productie, die ruim 15 miljoen gulden heeft ge- kost, trok slechts 2500 bezoe- kers naar de bioscoop. Voor een deel zal dit te maken heb ben met het extreem warme weer van de afgelopen week. Maar zeker ook met het feit dat 'Soul Assassin' weinig nieuws te bieden heeft. 'Rigoletto Woensdag 29 augustus 2001 VOOR EEN BAAN MET TOEKOMST door Martine Eindhoven Aan de flyers die de voorstellingen aankondigen is al duidelijk te zien dat het om een zeer eigentijdse uit- voering van de in 1851 voor het eerst opgevoerde opera gaat. Het oude verhaal heeft een heel mo dern jasje gekregen. Speedboten, modeshows en drugsgebruik ge- ven de klassieke opera een heel an der aanzien. Verdi-specialist Paul Korenhof vertelt dat dit niets nieuws is: „Shakespeare liet 'Juli us Caesar' ook opvoeren met ele- menten uit zijn eigen tijd. Dat be- nadrukt juist hoe tijdloos theater en opera zijn", aldus Korenhof. Verdi's 'Rigoletto' speelt zich af op een toneelvloer die bestaat uit een vuurtorenboot, een kraanschip en een ponton. 'Rigoletto' belooft mede door de bijzondere locatie een operavoorstelling te worden als geen ander. Korenhof, die al dertig jaar in de operawereld zit, is ook voor deze productie ingeschakeld. Als opval- lend kenmerk van deze hectische voorbereidingsperiode merkt hij op: „In al die dertig jaar dat ik met opera bezig ben geweest, heb ik nog nooit zo'n leuke sfeer meege- maakt. De zangers gaan onderling heel leuk met elkaar om, er is totaal geen sprake van concurrentie. Een paar dagen geleden hadden ze een vrije dag en toen zijn ze gezellig met elkaar de stad ingegaan, ter wijl het gebruikelijk is dat het me- ROTTERDAM - Ondanks de enorme regenbuien die ons zo nu en dan om de oren vliegen, is het nog steeds warm. Toch loopt de zomer alweer op het einde. Voor het Jongeren Informatie Punt Rot terdam reden om een After Sum mer Party te organiseren in Calyp so 2001. Het feest op vrijdag 31 augustus begint om 23.00 uur en kaarten kosten 15,- in de voor- verkoop (o.m. JIP en Use-it) en twee tientjes aan de deur. In WaterFront donderdag een op- treden van de Rotterdamse gitaar- band Cheech Wizard. Met invloe- den van blues tot jazz tot psyche- delica tot pop tot alternatievepost- (ocknoise. Hun optreden wordt voorafgegaan door de ambitieuze jonge band Mono en de indie- noiserockers van Cock Haely. Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt een tientje. En tijdens Illy Noiz by Nite op vrijdag een sei- zoensopener van wereldformaat: Total Science. Na de wilde verha- len van Marcus Intallex en Matrix wilden zij maar al te graag op Illy Noiz verschijnen. Mack en Nubian zijn na hun vakantie helemaal uit- gerust om in dienst van Total Sci ence te werk te gaan. In het Illy-ca- fe wordt de lijn van de zaal vastge- houden met Coma Deepflow. Aanvang 22.00 uur en kaarten kos ten twee tientjes. Zaterdag in Wa terFront deckspecialiste Lady Aida Haar avond 'Rebelbass' boekt grote successen in thuisbasis Eind hoven. Aanvang 22.00 uur en de entree bedraagt f 12,50. Nighttown staat op 31 augustus en 1 September weer in het teken van Breakdance tijdens het Internatio nal Breakdance Event. Op vrijdag- avond wordt het Benelux kampi- oenschap uitgebattled en op zater dag wordt de lifestyle rond break dance blootgelegd in een uitge- breid programma. Kaarten kosten drie tientjes per dag, en een pas- spartout kost 45 gulden. Maandag is er ter gelegenheid van de voile maan een Foolmoonparty. Aan vang 21.30 uur entree 15,-. Boo! staat vandaag - woensdag - op het podium van Rotown. Boo! maakt 'monki punk', een genre, waarbij de gitaar in de gebruikelij- ke bas, drums, gitaaropstelling ver- vangen wordt door blaaspartijen en keyboardsounds. Een dag later staan The Rosenbergs op het podi um van Rotown. Beide optredens beginnen om 22.00 uur en kaarten kosten in beide gevallen een tien tje. Zondag 2 September is het de beurt aan Hopewell. Ook dit optre den begint om 22.00 uur. In Ba- roeg tenslotte is er vrijdag weer een Metalen Inquisitie. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis. CENTRUM - Body Movies is de zesde in een serie installaties in de openbare ruimte, die kunstenaar Rafael Lozano heeft ontworpen voor steden in Europa en de Ver- enigde Staten. Deze interactieve interventies - in Madrid, Linz, Graz, Mexico City en Havana - hebben steeds de raakvlakken tus- sen nieuwe technologieen, stads- ruimte, actieve participatie en 'niet-eigen geheugen' verkent. Als speerpunt van haar jaarpro- gramma organiseert V2-Organisa- tie in samenwerking met Las Pal- mas: Body Movies. Van 31 augus tus tot 23 September zal het Schouwburgplein totaal in aan- zicht veranderen door het projecte- ren van grote levendige afbeeldin- gen op de zijgevel van Pathe Cine ma Rotterdam. Meer dan duizend portretten - welke gemaakt zijn op de straten van Rotterdam, Madrid, Mexico en Montreal - worden ge- projecteerd door vier robotbestuur- bare projectoren van 7000 watt. De beelden worden echter alleen zichtbaar binnen de schaduwen die voorbijgangers op het gebouw werpen. De silhouetten verschij nen in afmetingen van twee tot wel twintig meter afhankelijk van de afstand die men inneemt ten op- zichte van, speciaal voor dit doel gemonteerde, krachtige lichtbron- nen in de vloer van het plein. Speciale lenzen zorgen ervoor dat de schaduwen altijd helder en scherp zijn, ongeacht de afmeting van de geprojecteerde schaduw. Dit voegt een geheimzinnige licha- melijkheid toe aan de schaduwen, aangezien schaduwen normaal ge- sproken onscherp worden wanneer personen naar de lichtbron toe of ervan af bewegen. Als er niemand over het Schouwburgplein loopt, zijn de afbeeldingen onzichtbaar doordat een sterk wit licht deze compleet overspoelen. Zodra iemand het plein betreedt, verschijnt zijn of haar schaduw met daarbinnen de levensechte af beeldingen. Door middel van ca mera's en een volgsysteem worden de schaduwen 'real time' geanaly- seerd. Als de schaduwen de por tretten precies overlappen, geeft een computer het commando de set portretten te vervangen door een nieuwe reeks afbeeldingen. Men- sen op het plein worden op deze manier uitgenodigd hun eigen schaduwspel vorm te geven. Er kunnen op ieder willekeurig mo ment tachtig personen tegelijker- tijd deelnemen aan een collectieve ervaring, die ook ruimte laat voor individuele deelname. Te zien van vrijdag 31 augustus tot en met zondag 23 September 2001 op het Schouwburgplein van zons- ondergang tot middernacht. De toegang is gratis. door Vincent Wernke 'Soul Assassin' is een actiethriller van een aantal makers van 'The Delivery'. Een paar jaar geleden baarde deze zeer goedkoop ge- maakte film van Roel Reine op- zien. Niet zozeer omdat het zo'n enorm goede film was, maar voor- al vanwege de 'kijk mama zonder handen' mentaliteit waarmee 'The Delivery' werd gemaakt. Met een minimaal budget wisten de makers toch een spectaculaire actiefilm te maken. Juist vanwege dat budget vergaf je de makers dat een en an der er wat simpel uitzag. Hun en- thousiasme vergoedde veel. Voor 'Soul Assassin' gaat dit niet op. 'Delivery'-regisseur Roel Rei ne is deze keer producent van deze door reclame- en videoclipmaker Laurence Malkin geregisseerde ac tiethriller. Mede dankzij het gun- stige belastingvoordeel wisten ze heel veel particuliere investeerders warm te maken om geld in deze productie te investeren. Het lever- de de makers een voor Nederland se begrippen ongekend bedrag op van 15 miljoen gulden. Dit geld is met name gebruikt voor de special effects, de stunts en ac- 'De Vuurtorenboot' - een van de decorstukken van de opera Theater op de Kop van Zuid. rendeel op een vrije dag naar huis vliegt. Dat geeft aan dat er een uit- zonderlijk goede omgang met el kaar is", meldt hij trots. Korenhof merkt op dat dit niet he lemaal los staat van het uitzonder- lijke van de productie: „De zan gers zijn zich ervan bewust dat ze iets als dit niet meer mee zullen maken en willen er dan ook zo veel mogelijk van genieten, wat zich uit in een heel ongedwongen ambian ce." Dat blijkt ook als de zangers om een uur of twee 's middags de re- petitieruimte binnen komen drup- pelen. Er wordt veel gelachen en gepraat. Allemaal in het Engels, want de artiesten zijn voor 'Rigo letto' uit alle windstreken geko- men. Ze komen onder anderen uit Amerika, Chili, Oekraine, Roeme- arriveerde afgelopen maandag bij het Nieuwe Luxor foto: Dick Sluijter nie en Italie. Ook zijn er twee solis- ten uit Nederland bij. Een zeer in- ternationale cast dus. ING, sponsor van Rotterdam Cul- turele hoofdstad 2001, gaf Peter Kroone opdracht om in het kader van dit voor Rotterdam zeer speci ale jaar een aantal voorstellingen te verzorgen van de Verdi opera. Kroone organiseert al sinds 1992 ieder jaar opera in Ahoy' en was dus de aangewezen persoon voor deze taak. Zijn ervaring met en liefde voor opera zullen ook in de voorstellingen van 'Rigoletto' te- rug te zien zijn. Rigoletto is te zien op 6, 7, 8 en 9 September. Kaarten zijn verkrijg- baar via Ticketservice 0900- 3001250 (99 ct/m), www. ticketser vice. nl en de bekende voorver- koopadressen. Voor vip-arrange- menten en overige informatie: 020-530.47.20. Thorn Hoffman speelt een van de hoofdrollen in de Nederlandse actiethriller 'Soul Assassin teurs van nationale en internationa- le allure. Skeet Ulrich, Kristy Swanson, Rena Owen, Derek de Lint, Antonie Kamerling, Serge- Henri Valcke, Thorn Hoffman, Georgina Verbaan en Andre Arend van Noord spelen allemaal een grote of minder grote rol in deze film, die deels werd opgenomen in het Rotterdamse havengebied. Het verhaaltje van 'Soul Assassin' is heel dun. De grote baas van een beleggingsmaatschappij (Derek de foto: Jaap Vrenegoor Lint) leidt zijn eigen beveiligings- personeel op. Een van deze vecht- machines (Skeet Ulrich) wordt op een dag geconfronteerd met de moord op zijn eveneens voor deze beleggingsmaatschappij werkzame vriendin. Terwijl hij op de huid wordt gezeten door Interpol-agent Thorn Hoffman, gaat de treurende man op zoek naar de dader. Er ont- rolt zich een plot waarin vooral veel gerend, gevochten en gescho- ten wordt. Het probleem van 'Soul Assassin' is dat het nooit spannend wordt. Het plot is saai en voorspelbaar, en de gebeurtenissen veel te willekeu rig en gemakkelijk. Bovendien zat ik me bij deze film weer eens af te vragen waarom Nederlandse ac- teurs in Nederlandse films nou zo nodig Engels moeten spreken? Een film zal vast makkelijker verkoop- baar zijn in het buitenland, maar overtuigend is het niet. Bovendien hebben we die MTV-achtige mon tage, met versnelde en vertraagde beelden en allerlei modern ogende overgangen, inmiddels ook wel weer gezien. Wat je de makers moet nageven is dat 'Soul Assassin' er verder gelikt uitziet. Boos kijkende acteurs, een aantal stevige knokscenes, een achtervolging te fiets, het ziet er best redelijk uit. De distributeur gokt volgens een nieuwsbericht van maandag op zestigduizend be- zoekers in de Nederlandse biosco- pen. En dan komen daar de buiten- landse bezoekers nog bij. Wereld- schokkend mag het allemaal dan niet zijn, 'Soul Assasin' is inmid dels wel verkocht aan 22 landen, waaronder de Verenigde Staten, Canada, Japan, IJsland, Singapore, Indonesie, Griekenland, Turkije en Mexico.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 15