fkr Havenbedrijven zetten de deuren open tijdens Wereldhavenfestival I D.nite-event in Ahoy' Dick Maas laat leuke dingen uit 'De Lift' terugkeren in 'Down' WIJ Z0EKEN COLLEGA'S LOGISTIEK MEDEWERKER BEZ0RG MEDEWERKER AANK0MENDVERK0PER VERKOPER SUPPLIES CD SOFTWARE VERKOPER SERVICE COUNTER MEDEWERKER INTERESSE? maasstad Stadsgeheimen onthuld film preview E-MAILEN KAN 00K NAAR pz@correct.net VACATURELIJN 010-4.618.618 Sfgt ••.Hi' van de Rot Van spectdcula ire demonstraties tentoonstel_ tot sfeervolle shantykoren Correct is al meer dan 60 jaar toonaangevend op het gebied van Consumenten en Business elektronica. Correct Breidt uit en zoekt voor de versterking van het team collega's die hun carriere willen starten in de wereld van beeld, geluid en computers. Spreekt een van bovenstaande functies u aan, neem dan contact op met de heer H. Klinge tel. 010-4.618.618 of schrijf een sollicitatiebrief met CV en pasfoto Bill ViJ naar Correct B.V. f 11 LI# v Postbus 3566, 3003 AN Rotterdam. ROTTERDAM - Er is ko- mend weekend weer van al- les en nog wat te beleven in de havens van Rotterdam. Bedrijvigheid is er altijd voldoende, maar bijzonder is dat veel bedrijven op 7, 8 en 9 September hun deuren openzetten voor het publiek tijdens de Wereldhavenda- gen. Geinteresseerden kun- nen een kijkje nemen achter de schermen van de Rotter- damse haven. 1 34 U verwerkt dagelijks samen met uw collega's de inkomende en uitgaande goederenstroom van Correct. U bent accuraat en service gericht. U heeft een flexibele instelling m.b.t. de werktijden en werkzaamheden. U rouleert in een team van medewerkers van de expeditie tot centraal magazijn. U heeft een rijbewijs B, een elektronica opleiding of aantoonbare ervaring en u kunt zelfstandig werken. U levert en installeert de producten op de juiste wijze en u heeft een service gerichte instelling. Groot rijbewijs is een pre. Voor een leuke baan met toekomst gaat u naar Correct. Start als aankomend verkoper bij Correct en leer het vak! In de praktijk en via onze multi media training wordt u opgeleid tot verkoper met doorgroei mogelijkheden naar de afdeling die u het leukst vindt! U heeft kennis van computers en software. U adviseert onze klanten bij de juiste keuze binnen ons zeer uitgebreide assortiment. Affiniteit met telecommunicatie is een pre. Bereidheid tot verdere opleiding een vereiste. U heeft een brede kennis op het gebied van muziek en interesse op het gebied van multi media (games) software. U volgt de trends op de voet en weet ook het een en ander van de muziek van vroeger. U bent representatief en in staat om onze klanten vriendelijk te helpen aan onze Service Counter, dat wil zeggen u analyseert de klachten, omschrijft deze duidelijk voor onze monteurs en zorgt voor een snelle afwikkeling. Basiskennis elektronica is een vereiste. Woensdag 5 September 2001 ROTTERDAM - De laatste cd van Travoltas 'Club Nouveau' heeft op 1 juni het licht gezien. Wat daarop te horen is, kun je op zondag 9 Sep tember horen in Rotown. Travol ta's speelt die avond samen met Caesars Palace. De aantrekkelijke mix van punk, rhythm blues, pop en garage raakte een nog niet ontgonnen gebied in het Zweedse rockwezen. Met de cd 'Cherry Kicks' beweegt Caesars Palace meer richting pop en psychedelica, hetgeen resulteert in lekker vrolij- ke ongecompliceerde rock'n'roll boordevol energie. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten 12,50. Dinsdag in Rotown is er weer een Lucky Strike Comedy Night. Aan vang 22.00 uur, entree f 15,-. In Baroeg vrijdag Extreme Noise Terror en Desecration. Aanvang 20.00 uur en de entree bedraagt 15,-. Een dag later Independance 2001 met DJ's Jantje en Space. Zaal gaat om 21.00 uur open en voor drie knaken kom je binnen. Op zondag staan een heleboel goe- de bands op het affiche van Ba roeg. Vader, Dying Fetus, Crypto- psy, Catastrophic, Kataklysm, Aborrted en Thanatos. De zaal gaat om 15.00 uur open en voor dertig gulden ben je de hele mid- dag onder de pannen. WaterFront heeft donderdag 6 September een dubbeloptreden van Five Horse Johnson en Wallrus. Aanvang 21.00 uur en kaarten kos ten 12,50. Nummers van The Locust duren over het algemeen niet langer dan een minuut en zijn steevast doorspekt van keyboards. Komende vrijdag staan ze in Wa terFront, samen met The Oath. Voorzover bekend de enige echte transatlantische thrash band ter wereld. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten 12,50. Vrijdag is er een Hard Pop Night! in samen- werking met Showroom MAMA. Aanvang 0.30 uur en de entree be draagt drie rijksdaalders. En zater- dag aan de Boompjeskade weer een Strictly Techno. Aanvang 22.00 uur, entree 12,50. In Nighttown heeft Michel de Hey vrijdag weer zijn vaste clubavond met nationale en internationale gasten Future... (23.00 uur, entree 17,50) en zaterdag is er Genera tions of Nighttown.puur (23.00 uur, entree 25,-). Ook zaterdag in het Theater Real's Joint met DJ Real 'playing the unexpected, strictly funky sounds'. Aanvang om middernacht en de toegang is helemaal gratis. Vorig jaar vielen de Wereldha- vendagen letterlijk in het water. Regen zorgde ervoor dat het pu bliek niet echt een prettig week end had. Dit jaar hoopt de organi- satie natuurlijk op beter weer, en nog meer belangstelling voor de activiteiten. Er zijn dit jaar vooral veel excursies. Naar verwachtin- gen worden zo'n dertigduizend bezoekers vervoerd per bus of scbip naar een van de 188 be- drijfsbezoeken en open dagen. Net als ieder jaar vormt De Nieu- we Maas ook nu het kloppend hart van de Wereldhavendagen. Zo werken de Koninklijke Mari ne en de Operationele Diensten samen. Het resultaat: spectaculai- re achtervolgingen op het water, explosies en reddingsacties. Op 9 September vaart het luxe eruise- schip Pride of Rotterdam van Eu- ropoort naar de Wilhelminakade in Rotterdam. En uiteraard zijn er weer catamaranraces en demon- straties metjetski's. Op de Wilhelminakade opent Maritime Simulation Rotterdam haar deuren voor het publiek. Er zijn op zaterdag en zondag speci- ale demonstraties op het gebied van simulatie. Tien containers van Maersk Seal and maken sa men deel uit van een uitzonderlijk kunstproject. Tien witte containers worden om- getoverd in kunstwerken door Rotterdamse kunstenaars. Na 9 September gaan de containers weer aan het werk, en worden mensen over de hele wereld ver- Egg#* •a,.--- Een van de vele spectaculaire demonstraties tijdens de Wereldhavendagen van vorig jaar. Ook afgelopen weekend zet de Rotterdamse haven de deuren weer wagenwijd open voor het publiek. foto:Dicksiuijter zocht foto's te maken van de kunstwerken en die op te sturen naar de Wereldhavendagen. De Rotterdamse maritieme musea zijn tijdens de Wereldhavenda gen gratis toegankelijk. Het Mari- tiem Museum aan de Leuvehaven neemt bezoekers mee op een reis door de ge- schiedenis besteedt aandacht aan maritieme en ambachtelijke technieken. Liefhebbers van maritieme ge- schiedenis kunnen op zaterdag en zondag ook terecht in het bezoe- kerscentrum van Historisch schip De Delft. Op 8 September wordt bovendien de kiel gelegd voor de terdamse ha ven. Bij het Mariniers- museum aan de Wijnha- ven ligt de imposante mijnenve- ger 'Houtepen' afgemeerd en bij het Boeregat is het mosselfeest, met diverse spetterende optre- dens. Het Openlucht Binnen- vaartmuseum aan de Oude Haven Naast de Maas, is de Landtong in Rozenburg de tweede belangrijke locatie van de Wereldhavenda gen. Van daaruit vinden diverse gratis excursies plaats naar de Botlek en de Maasvlakte. Maar ook in en rond het Educatief In- formatie Centrum (EIC) is van al- Ies te bele ven. Er is een interactieve bouw van de replica van dit ko- lossale linieschip uit 1783. Deze feestelijke gebeurtenis wordt groots gevierd met diverse de monstraties van oude ambachten en optredens van shantykoren. ling van het EIC over alle activiteiten in het haven- en industriegebied. Een luchtballon, een schaarlift en een helikopter staan klaar om bezoekers de om- geving vanuit de lucht te laten be- kijken. Natuurliefhebbers kunnen hun hart ophaien tijdens speciale wandelexcursies van het Wereld Natuur Fonds. Alle excursies en open dagen be- schrijven is onmogelijk, want er is zo enorm veel te beleven op 7, 8 en 9 September. De excursies vertrekken in ieder geval vanaf twee locaties - Wilhelminakade en de Landtong bij Rozenburg. Voor kaarten kunnen geinteres seerden tot 6 September 16.00 uur terecht in de Centrale Bibliotheek Rotterdam of telefonisch via 010- 412.53.53. Tijdens het evene- ment zijn kaarten verkrijgbaar in het Reisbureau op de Wilhelmi nakade. Dit Reisbureau is op 7, 8 en 9 September geopend van 9.30 tot 18.00 uur. Informatie Wereldhavendagen: 010-412.53.53 of internet www- wereldhavenfestival. nl. w - --1 Koningin Beatrix was afgelopen zaterdag in Rotterdam bij de opening van de tentoonstelling van Jheronimus Bosch in Museum Boijmans Van Beuningen. Hierstaat de koningin voor 'De Marskramer', waarze uitleg krijgt van Jos Koldeweij, curator van de expositie. De tentoonstelling over Jheronimus Bosch is nog tot 11 november te zien. to to-Dicksiuijter ROTTERDAM - D.nite is een high end dance event dat wordt geken- merkt door een uitgebalanceerde mix van live-optredens, DJ-sets, fashion, smaakvol decorum en uit- zinnig publiek. Hierbij zijn kwali- teit en innovatie de sleutelbegrip- pen. Op 29 September aanstaande komt de franse ambassadeur van techno, Laurent Gamier, voor een spectaculaire live set naar dans pa- leis Ahoy te Rotterdam. De kaart- verkoop is inmiddels begonnen. Laurent Gamier verwierf in het verleden veel bekendheid met zijn krachtige muziek die eigenlijk al- leen maar te omschrijven valt als de 'Gamier sound'. Tracks als 'Crispy Bacon' en 'The Man with the Red Face' vertegenwoordigen dit geluid. Hij is een van de front- mannen van het label 'Fcom' waarop Llorca, de hotste newco mer van dit moment, onlangs een album uitbracht. Ook Llorca ver- zorgt een live optreden tijdens de komende editie van d.nite. Daar waar Gamier een belangrijke smaakmaker is in de Arena, is Llorca de live performer die qua muziek, plaats en tijd de positie van St. Germain tijdens de vorige editie van d.nite inneemt. Naast deze live acts staat ook Sol vation geprogrammeerd, een band met als basis dj Ronald Molendijk en toetsenist Jeroen Rietbergen. Omringd door diverse muzikanten en zangeressen brengt Soulvation dit jaar het eerste album 'Some Lo ve' uit. Soulvation zal de Arena la- ten swingen met hun opzwepende en gezellige sound. De live-optre dens worden uiteraard afgewisseld met de creme de la creme van de mondiale dj-scene. Kaarten kosten 75 gulden en zijn verkrijgbaar via Ticket Service via de grotere postkantoren, VW's en GWK's, 0900-300.1250 (99 ct p/ m), www.ticketservice.nl. ROTTERDAM - Tijdens het weekend van 8 en 9 September worden er in Rotterdam Stadsge heimen onthuld. Stadsgeheimen zijn bijzondere bezoeken, gesprek- ken, verkenningstochten, stadsdi- ners of ontmoetingen met een een- malig karakter. Uitsluitend prive en voor een zeer beperkt aantal deelnemers. Alle Stadsgeheimen zijn omgeven door een wolk van geheimzinnig- heid, doch onlosmakelijk met el- kaar verbonden doordat iedere hoofdpersoon, vanuit het oogpunt van kunst en cultuur, zijn geheime relatie of fascinatie met de stad onthult. De uitnodiging vertelt al- leen iets over de centrale verza- melplaats, naar de rest blijft het al- leen maar gissen. Degenen die op 8 en 9 September hun geheim onthullen zijn Nico Haasbroek (8 September, 22.00 uur) en Malumba player (9 Sep tember, 19.00 uur). De Stadsgehei men zijn eenmalig en slechts voor een beperkt publiek toegankelijk en zeer exclusief! Vanuit een cen trale verzamelplaats worden de deelnemers 'ontvoerd' naar een onverwachte plek in de stad en zijn ongeveer twee a drie uur onder- weg. Ook op 22, 23, 29 en 30 Sep tember worden Rotterdamse Stadsheimen onthuld. Voor meer informatie en aanmel- den: www.stadsgeheimen.nl of 2001@stadsgeheimen.nl of fax 010-282.71.90. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Na een groot aantal succesvolle Ne- derlandse films, maakte Dick Maas in 1999 de internatio nale actiethriller 'Do Not Disturb'. En groot succes werd het niet. Met 'Down', een remake van zijn succes volle filmdebuut 'De Lift' uit 1983, hoopt Dick Maas ein- delijk internationaal defini- tief door te breken. In Nederland heeft Dick Maas al een groot aantal succesvolle fdms op zijn naam staan. 'De Lift', 'Amsterdamned' en de drie 'Flod- der'-films trokken allemaal miljoe- nen filmliefhebbers naar de Neder- landse bioscopen. Internationaal bleken deze Nederlandstalige films lastiger te verkopen. Daarom pro- beerde Maas het in 1999 met de Engelstalige actiethriller 'Do Not Disturb'. Zijn definitieve interna tionale doorbraak moet echter ko- men met 'Down', een remake van zijn eigen 'De Lift'. De film die destijds zijn doorbraak betekende in Nederland, en waarvoor hij een Gouden Kalf won. Het was al langer bekend dat Dick Maas, wiens Nederlandse films al on-Nederlands waren, een Ameri- kaanse remake wilde maken van 'De Lift'. Al meteen na het ver- schijnen van het origineel was hier sprake van. „Op dat moment had ik daar niet veel zin in", vertelt Maas. „Toch bleef de vraag voor een verfilming regelmatig terugko- men. Een jaar of zes geleden leek het me opeens weer leuk om iets te doen met het idee van een moord- lustige lift. Vooral ook omdat de technische middelen tegenwoordig zo enorm groot zijn. Dat gaf me onbeperkte mogelijkheden bij het schrijven van het script." Net als de eerste film, gaat ook 'Down' over een op hoi geslagen lift. Het gebouw waarin de film zich afspeelt telt maar liefst 102 verdiepingen en 73 liften. Als de supersnelle liften van dit gebouw ontregeld raken, wordt liftmonteur Mark Newman (James Marshall) gevraagd om het probleem op te lossen. Omdat de ontregelde liften zorgen voor een aantal gruwelijke incidenten krijgen de politie en journaliste Jennifer Evans (Naomi Watts) ook snel interesse voor de gebeurtenissen. Dick Maas gelooft dat het publiek wel degelijk zit te wachten op deze remake, vooral omdat het volgens Filmmaker Dick Maas (midden) op de set van 'Down': Met name de leuke dingen uit de oude film heb ik opnieuw een plaats in het scenario gegeven." foto-.jaap vrenegoor beneden valt moet wel beeldje voor beeldje gefilmd worden." 'Down' werd deels opgenomen in New York, en deels in Nederland se studio's. Zo werd een zeven ver diepingen hoge liftschacht met drie werkende liftkooien nagebouwd. Kosten noch moeite zijn gespaard om van 'Down' een spectaculaire film te maken, die het succes van het origineel moet overtreffen. Los hiervan werkt Dick Maas alweer aan een aantal andere projecten: „Voor de film 'Claim', die door Martin Lagestee wordt verfilmd, heb ik het scenario geschreven. Daarnaast ben ik momenteel ook druk bezig met de productie en as- sistentie bij 'Tom Thomas', de nieuwe spannende familiefilm van Esme Lammers. Hiervoor zijn de opnamen net afgerond, en begin 2002 zal deze film in de Neder landse bioscopen te zien zijn." hem een heel andere film is dan het origineel: „Hoewel het thema het- zelfde gebleven is, zijn de meeste personages en de setting sterk ver- anderd. Daardoor is het ook echt een nieuwe film geworden, met veel humor, actie en spanning. Met name de leuke dingen uit de oude film heb ik opnieuw een plaats in het scenario gegeven. De onthoof- ding van de nachtwaker, het kleine meisje dat met de lift speelt, de blinde man. Omdat de film Engels- talig is, is 'Down' veel makkelijker aan het buitenland te verkopen. In middels zijn de vertoningrechten aan 34 landen verkocht." Het grootste verschil tussen de eer ste film en 'Down', is dat Dick Maas voor zijn remake een veel- voud van het budget van 'De Lift' (acht ton) tot zijn beschikking had. Vanzelfsprekend zijn daardoor vooral de speciale effecten overtui- gender dan die in het origineel. Voor de visual effects en 3D-ani- maties werkte Maas voor 'Down' samen met Tim McGovern. Maas: „Hij is echt een hele grote in zijn vak. Hij heeft bijvoorbeeld een Os car gewonnen voor zijn werk in 'Total Recall'. Die special effects zijn echt een vak op zich. De Ame- rikanen zijn daar heel goed in. Het lijkt allemaal altijd zo logisch, maar een afgehakt hoofd dat naar CORRECT BREIDT-UIT V-iX

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 25