DIGITALE FOTO COMPACT CAMERA Piet Rogie laat zich inspireren door beeldend kunstenaars Soulvation* heeft tijd in overvloed maasstad BERGWEG 110, ROTTERDAM Meezing Bioscoop met 'The Sound of Music' 3X ZOOM COMPACT CAMERA DIGITALE CAMERA BEZITTERS OPGELET! Canon Canon Bamboe Bovenstad ten einde 'Als onze eerste plaat flopt, dan maken we gewoon een nieuwe' 453.33 181.06 jm- J9T- Art.nr. 193382 317.19 *INCL. GRATIS 32 MB CARD MINOLTA SaiDisk "3 ■stad Mr- Art.nr. 68558 ROTTERDAM - Als onze eerste plaat flopt is het niet erg, dan maken we gewoon een nieuwe. Ik kan best voorstellen dat mensen een beetje raar op het album rea- geren. Ongeacht of hij suc- cesvol is of niet gaan we ge woon door. Wij geloven er wel in en zouden nooit een plaat uitbrengen die wij on der de maat vinden." Ro nald Molendijk, internatio- nale ster-dj, heeft er een hobby bij. Een hobby die ernstige vormen begint aan te nemen. Als medeoprich- ter van live act Soulvation* breken drukke tijden aan. Aankomende zaterdag staat hij met zijn band in Ahoy tijdens de jaarlijkse D.Nite. "v Woensdag 26 September 2001 TX51 CORRECTPRIJS [999* CORRECTPRIJS i_399 SANDISK 64 MB COMPACT FLASH MET USB READER In combinatie met de meegeleverde 64MB compact flash kaart is deze USB cardreader een ideale partner voor elke computer gebruiker. Op een simpele manier koppelt u de data via deze vinding in uw favoriete programma's. Art nr. 185274 CORRECTPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. CANON EOS 300 SPIEGELREFLEX BODY Spiegelreflex camera met 7 focuspunten, matrix lichtmeting systeem, mogelijkheid om de scherptediepte visueel te beoordelen en het bereik hiervan zelf in te stellen. In zilver body uitgevoerd. 'Afgebeeld objectief optioneel leverbaar. ALLEEN ZATERDAG 29 SEPT. VAN 17.00-18.00 UUR I CORRECTPRIJS Zetfouten en prijswijzigingen voorbehouden GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. (T.V.W. 499.-1 Op de 1e verdieping aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u de foto en video afdeling van Correct. Compact-, spiegelreflex-, zoom en APS foto camera's en videocamera's staan overzichtelijk opgesteld. Ook op het gebied van alle foto en video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. CANON POWERSHOTA-10 DIGITALE FOTOCAMERA MET 1.3 MILJOEN PIXELS Met 1.3 megapixel beeldresolutie het ideale instapmodel voor iedereen die digitaal wil fotograferen. De 35-105 mm 3x zoomlens is perfect voor het inzoomen opobjecten, panoramische landschappen vastleggen en alles wat daar tussen ROTTERDAM - Het belangrijkste evenement van Nighttown dit weekend is vanzelfsprekend d.nite by marboro. Dit vindt echter niet plaats aan de West Kruiskade maar in het grote sportpaleis Ahoy'. Ook dit jaar weer grote namen zo- als Laurent Gamier en Cajmere. Verder live onder meer Soulvation van Ronald Molendijk (zie elders op deze pagina), Remy, Michel de Hey en Benny Rodriguez. Aan- vang 22.00 uur en kaarten kosten 75 gulden. Verkrijgbaar bij de be- kende voorverkoopadressen. Rotown heeft vandaag - woensdag - Nippy Noya Daniel Bloem. Een avond met zinderende ritmes vol vuurwerk. Entree vijf piek. Zondag op hetzelfde podium In cense. Experiment en avontuur in de melodie en boven alles: emotie. Op toemee door Nederland liet de band menig concertbezoeker stom- verbaasd achter. De nieuwe cd 'Approx. 45 min.' is net versche- nen. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten drie rijksdaalders. Baroeg heeft vrijdag Club Regio nal. Veel bekend over deze avond is er nog niet, behalve dan dat de zaal om 20.00 uur opengaat en dat het je drie rijksdaalders kost om binnen te komen. Een dag later 80's More met DJ's Jan H. en C02. De zaal gaat om 21.00 uur open en kaarten kosten andermaal drie knaken. Het geplandde con cert van Raw Power en Remorse op 30 September gaat niet door. Green Lizard staat vanavond - woensdag in een uitverkocht Plan C. Op het programma staan geen songs van henzelf, maar nummers van Nirvana. Ze spelen dan ook in het kader van de Marlboro Flash backs. Aanvang 21.00 uur. In WaterFront donderdag de ex treme noise van het Japanse Melt- Banana. Het effect van het beluis- teren van een plaat van die band staat gelijk aan het nuttigen van een liter koffie. Live compleet met humor en heel veel charme. Ook excentriek is The Rah Bras. Com pleet gestoord, onvoorspelbaar en absurdisch. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten 15 gulden. Vrijdag in WaterFront Illy by Noise en za terdag Het eerste kwartier, een se- rie middagen waarin muzikanten van 12 tot en met 18 jaar de kans krijgen om hun kunsten te verto- nen. Aanvang 12.00 uur en de toe- gang is gratis. Zaterdagavond ten- slotte The return of: Re-Turn up the bass met DJ's Retep en Bass. Herkenbaar, opzwepend en kip- penvel! Aanvang 22.00 uur en de entree bedraagt een tientje. ROTTERDAM - Na een aantal maanden komt er binnenkort een einde aan Bamboe Bovenstad. Het opvallend veranderde beeld van het hoofdge- bouw van de Hogeschool Rotterdam wordt dan weer in de oude vertrouw- de staat gebracht. Het initiatief heeft een bijdrage geleverd aan de vele mogelijkheden die platte daken bieden om de stad functioneel zowel als visueel te verrijken. Tot en met 30 September 2001 kan Bamboe Boven stad nog door het publiek worden bezocht. Op zondag 30 September wordt om 17.00 uur met een symbolische bovenstedelijke gebeurtenis het starten van de demontage gevierd. Voorafgaand aan de start van de demontage vindt op donderdag 27 September van 14.00 tot 18.15 uur een themamid- dag plaats over 'Stedelijke vemieuwing door Luchtgebonden Bouwen'. En op zaterdag 29 September wordt er door Gallery of Modern Art Four Wings in Bamboe Bovenstad een Jam Painting act verzorgd, uitgevoerd door de Chinese/Parijse schilder Arthur Yang in dialoog met zijn Neder- landse collega Leo Spindelaar en met ondersteuning van de Jazzsaxofo- nist Merab Davitouliany. Jam Painting kan gezien worden als een product van een gezamenlijke creatie/kunsthappening door twee kunstenaars die schilderen in dialoog met elkaar. Het uiteindelijke resultaat is verrassend, niet alleen voor de kunstenaars zelf maar ook voor het publiek. Het kunst- werk zal na afloop worden geveild. De live schilderact start om 14.30 uur. foto: Sophie van Schouwen Het is dus geen productie over die twee kunstenaars, maar over de mensen die in hun werk figureren. Over hun kwetsbaarheid en hun weerbaarheid. Ze zetten hem kaal en veelvuldig naakt neer. Genuan- ceerd en sensueel, vreemd en wreed tegelijk. Gedrongen, maar toch herkenbaar." Het thema kwam precies op het juiste moment: „Mijn vorige werk was over het algemeen introvert en het had ook iets melancholisch. Ik was er aan toe om dat te doorbre- ken en wilde wat extraverts ma- ken." En dat is gelukt. Tijdens de voorbeschouwing op de Uitmarkt werd de voorstelling zelfs als 'hard' bestempeld. Het decor is al uitbundig. Van een gekleurde vloer tot koeienhuiden: „Die huiden hebben een drieledige functie. De sensatie van het gevoel en de aanraking. De vacht staat voor warmte. Daarbij was Bacon van origine een meubelontwerper en maakte hij gebruik van koeien huiden. In zijn eerste schilderijen kwamen vaak koeien en karkassen voor. Als laatste heeft het voor mij een recentere, zelfs weerzinwek- kende betekenis. Het beeld van de vernietiging van de vele koeien uit voorzorg van de MKZ. Als kunste- naar ben ik niet politiek actief, maar voel me zeker betrokken." 1.3 MINOLTA RIVA ZOOM 115 COMPACT CAMERA Een bijzonder lichtgevoelige zoomcompact camera met een zoombereik van 37.5 groothoek tot 115mm tele. Automatische belichtingsregeling, zelfontspanner, motortransport, waarschuwing bij te weinig en een ingebouwde flitser. Inclusief batterij. ROTTERDAM - Het overweldi- gende succes van de Meezing Sound of Music krijgt een vervolg met drie extra voorstellingen in het Oude Luxor Theater. „De belang- stelling voor de voorstellingen in het voorjaar was overrompelend", vertelt Aemoud Florijn van Mee zing Bioscoop. „Het leek wel alsof half Nederland hierop had zitten wachten. De kaartjes vlogen de deur uit en hele gezinnen schaar- den zich achter de website om in te zingen, alles over meezingetiquet- te te leren en ideeen op te doen voor een gepaste kostumering." Nonnen, besnord, bebaard of zwanger, boeren in lederhosen, en Maria's van alle leeftijden bezoe- ken de Meezingvoorstelling. Met hart en ziel geven ze zich over aan deze nieuwe vorm van vermaak waarbij het publiek de hoofdrol speelt. Volgens Florijn is het suc ces een optelsom van goed en gek, camp, cult, jeugdsentiment en niet te vergeten de mogelijkheid om de verkleedkast te plunderen en met anderen luidkeels mee te zingen. „Samen zingen is ook heerlijk. Het is het toppunt van 'communal co- cooning'. Maar waar doe je dat als je te oud bent voor de disco, te on- gelovig voor de kerk en een zang- koor sowieso niet ziet zitten." Wie nog niet geweest is krijgt de komende weken in ieder geval nog drie kansen in Rotterdam om 'The Sound of Music' te zien en mee te zingen met al die bekende liedjes. Aanstaande zondag 30 oktober be- gint de voorstelling om 14.00 uur. Ook op zondag 28 oktober en 25 november is de Meezing Bioscoop in het Oude Luxor. Kaarten kosten 37,50. Telefonisch reserveren: 010-484.33.33. Voor informatie: www. soundofmusic ,nl Moment uit de dansvoorstelling 'Tragic Torso' van Rogie Company. door Marlen Duvalois ROTTERDAM - 'Tragic Torso' is de nieuwe danspro- ductie van het Rotterdamse gezelschap Rogie Compa ny. Vandaag - woensdag - gaat het stuk in premiere in theater Lantaren/Venster. De moderne dansvoorstelling van choreograaf en artistiek leider Piet Rogie zal vier avonden in Rotterdam te zien zijn. Daarna doet de produc tie tot eind dit jaar verschil- lende steden in het land aan om begin januari weer in ei- gen stad te eindigen. Rogie Company bestaat alweer twaalf jaar. Toen het gezelschap in 1989 werd opgericht onder het ar- tistieke leiderschap van Piet Rogie, heette het nog Peter Bulcaen: „Ik wilde niet dat het gezelschap de naam van de artistiek leider droeg wat heel gebruikelijk is. Noem het valse bescheidenheid, maar ik was er nog niet aan toe. Ik heb gekozen voor een fictieve naam en heb twee namen uit mijn familie samenge- voegd, die van het zwarte schaap en mijn lieve oma." Sinds een paar jaar draagt het ge zelschap de huidige naam: „Com- pany slaat op de mensen met wie ik samenwerk, de licht- en decoront- werpers en andere choreografen. Eigenlijk de gelijkgestemden of juist de tegenpolen die voor het evenwicht zorgen. Rogie Friends was wel een aardige naam geweest, maar dan lijkt 't net een popbandje", lacht de choreograaf. Lange tijd heeft Rogie Company met ad hoc gelden gewerkt en wer- den producties per budget ge- maakt. Door het toekennen van een subsidie uit het Kunstplan door het ministerie van OC&W en de gemeente Rotterdam kunnen er voor de periode 2001 tot en met 2004 twee producties per jaar wor den gemaakt. Het ruimere budget stelt de artistiek leider ook in staat de producties groter aan te pakken, met componisten samen te werken en op den duur andere choreogra fen aan te trekken. Daarnaast hield Rogie bij voor- gaande producties het licht- en de- corontwerp in eigen beheer. Hoe- wel geld een belangrijke reden is, heeft de jarenlange werkervaring hem inmiddels de zekerheid ver- strekt enkele touwtjes uit handen te durven geven: „Aan mensen waar- van ik het vertrouwen heb dat ze mij kunnen volgen in mijn denk- wijze, maar dat op hun eigen ma nier invullen. Ik hoop dat die wis- selwerking naar buiten toe een ver- rijking is", licht Rogie toe. „Door die samenwerking kunnen we op meerdere terreinen veel extremer gaan werken. Nu hebben we een vrij ernstige voorstelling, maar ik zou ook graag een grappige dans- voprstelling, een soort komedie, willen maken. Dat wil ik al heel lang, maar ik denk dat het veel moeilijker is en daar kan ik wel wat hulp bij gebruiken. 'Tragic Torso' is eigenlijk de eer ste grote productie van Piet Rogie, waarvoor hij zich heeft laten inspi reren door beeldend kunstenaars Marlene Dumas en Francis Bacon: „Het stuk is vrij snel tot stand ge- komen, mede door de tien dansers. Bacon boeit mij al sinds mijn kunstopleiding ongeveer dertig jaar geleden, niet alleen de schilder zelf, maar ook de mens erachter. Tientallen boeken heb ik van hem. Dumas heb ik eens gei'nterviewd voor een van mijn voorstellingen. Beider werken zijn gerelateerd aan elkaar. Heel figuratief en kunstig qua techniek." Een tentoonstelling waarin beide kunstenaars naast elkaar geexpo- seerd werden, gaf voor Rogie de doorslag: „Ik wilde ze als uit- gangspunt, als inspiratiebron ge bruiken voor mijn voorstelling. Art.nr. 185014 door Roy Pereira Nu staat Molendijk er niet alleen voor, samen met Jeroen Rietber- gen (toetsenist en andere oprich- ter) en de zeskoppige band spelen ze al de hele zomer op festivals en evenementen. Toch geeft de dj toe dat het vooral in het begin erg wennen was. „Ik moest echt leren om in teamverband te werken. Het duurt allemaal ook wat lan- ger. Als ik moet draaien dan kom ik twee minuten voor de set aan en loop ik twee minuten na de set weer weg. Maar met Soulvation* gaan we al om 19.00 uur weg als we om 23.00 uur moeten spelen, als dj had ik in die paar uurtjes in Parijs kunnen draaien en weer in Nederland kunnen zijn. Gelukkig werkt het nu steeds beter, dat komt vooral omdat we een hechte groep zijn waarvan de meesten elkaar al jaren kennen." Soulvation* bestaat pas een klein jaartje maar de basis is al veel lan- ger geleden gelegd. „Jeroen en ik kennen elkaar al jaren. Hij is een geschoolde muzikant die veel er- varing heeft met live spelen. Ik ben een ongeschoolde muzikant die alleen verstand heeft van dansmuziek. In het verleden heb ben we vaak samengespeeld. Dat ging aardig en zo'n drie jaar gele den hebben we het naar een hoger niveau getild. We zijn toen ge- richt gaan zoeken naar andere Ronald Molendijk en Jeroen Rietbergen in de studio, waar de basis wordt gelegd voor het eerste album van Soulvation foto: Dick Sluijter muzikanten en dat leidde tot de formatie van Soulvation*. Het zijn ook niet de eerste de beste muzikanten, we hebben veel vrienden die interesse hadden in Soulvation*. Toch hebben we niet blind iedereen aangenomen, ze moeten wel wat kunnen. Mi chel van Schie, onze bassist, bijvoorbeeld loopt al heel wat jaren mee als studiomuzi- kant en heeft talloze dingen geproduceerd. Dat is ook een te- ken van hoe serieus we ermee be- zig zijn." Volgens Rietbergen staat er nu een groep die perfect aanvoelt hoe de band werkt. „Wij (Riet bergen en Molendijk) zijn als het ware de dwingende factor, wij hebben de nummers geschreven en wij bepalen de lengte. Verder mogen de muzikanten doen wat ze willen en dat bevalt goed. De vrijheid is zo groot dat daar nooit een probleem van wordt gemaakt. Sterker nog: op zeker drie num mers van onze debuutplaat ko men lange solo's voor. Toen die ingespeeld werden kregen ze zo- veel vrijheid dat ze niet wisten wat ze ermee moesten doen. Maar we wilden ze juist zoveel tijd ge ven zodat alles emit kwam. Dat is uiteindelijk goed gelukt." De debuutplaat 'Some Love' ver- schijnt op 29 oktober, hiervan zijn ook de eerste twee singles af- komstig. De eerste 'I just can't stop' verscheen vorig jaar al, de nieuwe single 'Flying into love' verschijnt in de eerste week van oktober. Hier wordt meer van verwacht, ook omdat Soulvation* dankzij de vele optredens meer naamsbekendheid heeft gekre- gen. Molendijk heeft er in ieder geval vertrouwen in: „We hebben al op diverse grote festivals ge- staan, waaronder het North Sea Jazz festival. Daar speelden we de zaal plat. Dat betekent wel wat, dacht ik zo." Je roen onder- breekt hem: „Ik vind het al genoeg zeggen dat we worden uitgenodigd om daar te spelen, voor mij is dat al een succes." Toch is het op z'n minst vreemd dat een beginnende band zoveel toegang krijgt tot een groot pu bliek. „Natuurlijk heeft het te ma ken met mijn naamsbekend heid," verklaart Molendijk. „Maar vooral met het feit dat we allemaal geen twaalf meer zijn, maar professionele muzikanten die weten hoe de muziekwereld werkt. In dat opzicht hebben we een streepje voor. Bovendien hebben we een hele goede mana ger die ervoor gezorgd heeft dat we op die plaatsten konden spe len. Maar ik moet wel zeggen dat we net als andere bandjes demo's naar allerlei platenmaatschappij- en hebben gestuurd. PLAS (Play It Again Sam Recordings) was de eerste die meteen beide om te zeggen dat ze het goed vonden. We krijgen van hen ook alle ruimte en tijd om ons debuut zo goed mogelijk af te krijgen, dat is de beste manier van werken voor ons. Wij proberen namelijk zo veel mogelijk instrumenten en genres te eombineren. Dat heeft tijd nodig, want we kunnen best na een week vastlopen op een gi- taar melodietje, het dan vergeten en doorgaan met iets anders. Dat is dan ook het motto van Soulva tion*: alles proberen, alles ge bruiken. Dit is misschien ook wel onze zwakke piek, het kost nogal wat tijd, maar tijd hebben we in overvloed." zit. Windows en Macintosh compatible.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17