schiedam Schiedam op zoek naar 2,5 miljoen gulden 88 PLUS SNEUE 9ESLISSEM KRACHT nA t(.. Gratis naar FEYENOORD FC GRONINGEN Brandersfeesten in Schiedam Corrie Konings zingt tijdens Brandersfeesten Gemeente Vlaardingen: 'Het ziekenhuis blijft!' c Rogie Company Dekkingsplan vandaag gereed 0Huif vtiemieu 0. groeneveld 1 0800 - 06 42 «s Ruimen van graven Waar put jij je krachten uit? Run bike run triathlonclub Rijnmond Condoleance New York Afsluiting Abtswoude Bungy- roeien J BfJa, noteer voor m|j zo'n abonnement.* ir Of bel gratis T Oplage 38.600 Totale oplage 628.100 26 September 20018e Jaargang nr 39 Opgeteld de beste! SCHIEDAM - De gemeente Schiedam komt voor de begroting van het komend jaar nog 2,5 miljoen gulden tekort (1.159.199 euro). Vandaag hoopt het college van B en W het dekkings plan voor dit tekort rond te hebben, evenals de meerjarenbe- groting. Vorig jaar had Schiedam nog een begrotingsoverschot van drie miljoen gulden. Onderwijs Cultuur Sport Economie I fAA Maxima 500 set MUZ IE K420; DAAG S E VAN VRIJDAG 28 SEPTEMBER TOT ZATERDAG 20 OKTOBER S^. Foto Video Audio KTV Telecom !KZ£l ALl££M MAAR T66CM RA£M0MHET ISOMER £HSlUtT£&. Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4738322 Bezorging 0900-2020299 (22 ct p. min.) "1 Schiedam wee! ide 4 Een pagina vol aanbiedingen! Kijk verder in deze krant. Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland e$ Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek Op donderdag 4 oktober 2001 houdt de Politie van Schiedam weer een brom-/fiets kijkmiddag. De kijkmiddag wordt gehouden van I6.00uur tot 19.00 uurop de binnenplaats van het Politiebureau aan het Bijdorpplein I te Schiedam. De rechtmatige eigenaar kan zijn of haar tweewieler op vertoon van de aangifte terug krijgen. Er worden geen fietsen ofbromfietsen te koop aangeboden. Antiques Sc interior OrigineU Lloyd Loom stoelen sthavenplaats 1 *3131 BT Vlaardingen telefoon 010 - 460 20 44 nenstad staat de locatie van markt onder druk; in de begroting wordt gesteld dat het 'bieden van een aantrekkelijke ruimte die aansluit bij de markt op de Broersveld en de Lange Kerkstraat is geboden'. De komende jaren wil de gemeente fors investeren in de huisvesting van het onderwijs, door een sterke stijging van het aantal leerlingen. Nieuwbouw is gedacht voor de Regenboog, de Sint Jans School en de Sint Jozefschool (waar bewo- ners grote bezwaren tegen hebben) Uit de concernbegroting blijkt ver der dat de algemene reserve van de gemeente Schiedam in 2002 met 5,6 miljoen gulden afneemt naar 3,1 miljoen. Het is voor het eerst sinds 1996 dat de reserve van de gemeente Schiedam fors daalt. De komende weken wordt de be groting in de diverse commissie- vergaderingen behandeld. Daarna wordt de begroting in de raad be handeld, op donderdag 8 novem- ber. Oorzaken van het begrotingstekort zijn onder andere stijgingen van de personeelsuitgaven, hogere kosten van gemeenschappelijke regelin- gen als de GGD Nieuwe Waterweg Noord, hogere subsidies voor club- en buurthuiswerk en kinderop- vang. I Uit de begroting van 2002 blijkt dat de gemeente doorgaat met het organiseren van Turkse en Marok- kaanse manifestaties. Beide mani- festaties vinden weer plaats in het Theater aan de Schie. De gemeente Schiedam zegt in de begroting verder te gaan met het stimuleren van fusies tussen sport- verenigingen. Daarnaast wil de ge meente extra aandacht besteden aan het recreatieve zwembadbe- zoek. Door de ontwikkelingen in de bin- Draadloze telefoon met LCD- display en nummerweergave Basis centrale met handset 2 extra handsets met lader! Onderling doorverbinden mogelijk Nummerweergave geheugen tot 40 nummer Max. bereik buiten tot 50m zoekt een contactlensspecialist zie elders in deze krant SCHIEDAM - Je kon ze maandag en dinsdag overal in de stad tegenkomen. Scholieren van het voortgezet onderwijs die deelnamen aan het Cool Cult Event, dat voor de tweede keer door de gemeente Schiedam werd georganiseerd. De leerlingen konden het Stedelijk Museum bezoeken, het Theater aan de Schie, de Artoteek en andere culturele instellingen. Cultuur is 'cool'is daarbij het motto. Foto Roe! Dijkstra VLAARDINGEN: Liesveld 147 ROTTERDAM W.C. Alexandrium [I] W.C. Zuidplein Hoogstraat 141 Bergse Dorpstraat CAPELLE A D IJSSEL: WC Koperwiek SCHIEDAM - Op de valreep heeft de organisatie van de Bran dersfeesten Corrie Konings we- ten te contracteren, de koningin van het Nederlands levenslied. Ze treedt zondag 30 September op vanaf 16.30 uur op het Fair Play Center Podium, tegenover het Stadserfplein. Maar er treden nog meer bands op. Glen Wise bijvoorbeeld, een 11- mans formatie die Zuid-Ameri- kaanse muziek speelt, evenals soul uit de jaren zestig. Ook speelt Bluezi een bluesband, die onlangs nog deelnam aan Oos- terhout Blues. Bluezi speelt onder andere nummers van Howlin' Wolf en Gary Moore. Het tijdstip van optreden is nog niet bekend, maar Ron de Vos (mondharmonica SCHIEDAM - Op begraaf- plaats De Beukenhof is afge- lopen maandag een begin ge- maakt met het verwijderen van gedenkmonumenten en beplanting op het algemene grafveld AN. Het gebruik van deze graven -begraafperiode tot juni 1987- is onlangs be- eindigd. Vervolgens wordt het veld geegaliseerd en opnieuw ingezaaid. De stoffelijke res- ten worden pas geruimd als de grafakker opnieuw gaat wor den gebruikt. Voor informatie over deze werkzaamheden kan gebeld worden met be- graafplaats De Beukenhof, (010) 471 12 22 (van 09.00 tot 12.00 uur). en zang) denkt tussen 14.00 en 16.00 uur, nog voor het optreden van Corrie Koning. „Het Neder- landse levenslied is eigenlijk ook blues, dus ik hoop op een duet met Corrie", aldus De Vos. Een aanrader is verder het pro- gramma-onderdeel We are the world, met medewerking van een gospelkoor. BERGWEG110, ROTTERDAM "miwiMi Voor energie die opgewekt wordt uit 100% natuurbronnen zoals zon, wind en water betaal je bij ONS per saldo niets meer! Stap over op dit milieubewuste alternatief voor gewone stroom en ontvang een gratis vlieger.* Voor meer informatie: bezoek onze stand op de Brandersfeesten van 29 en 30 September. Tot ziens op het Stadserf! ONS is een van de hoofdsponsors van de Brandersfeesten. Natuurkracht sponsort 'Het beste van het Rotterdams Straatfestival' Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010)262 1000 www.onsgroep.nl *Op opyModel wijkt af van afbeelding links 75(P EXTRA ROUTING FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! J klei it van het aantal arbeidsplaatsen. De blije reactie van de gemeente Vlaardingen staat in schril contrast met de voorzichtige bewoordingen die de Vlaardingse burgemeester Bert Stam gebruikte bij de aankon- ding dat het ziekenhuisbestuur Schiedam vaarwel wil zeggen. Gisteren is aan de bewoners van Holy Zuid West al eerste schetsen getoond van de manier waarop het nieuwe ziekenhuis in Holy zal worden ingepast. De gemeente Schiedam gaat er op zijn beurt weer van uit dat het nieu we ziekenhuis gewoon in Schie dam komt, conform de afspraak. Schiedam dreigt met een kort ge- ding wanneer het ziekenhuisbe stuur aan Vlaardingen blijft vast- houden. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De gemeente Vlaardingen heeft in een brief aan de bewoners van de Vlaardingse wijk Holy Zuid-West met onverholen blijdschap ge- schreven over het besluit van het ziekenhuisbestuur om het nieuwe ziekenhuis in Vlaardingen te laten bouwen. „Het ziekenhuis blijft!", schrijft de gemeente Vlaardingen in de huis-aan-huis verspreide nieuws- brief. „Of eigenlijk, het regionale Vlietland Ziekenhuis komt naar Vlaardingen. De directie en het be- stuur van het regionale ziekenhuis hebben hiertoe besloten. Dat is goed voor de stad. Wij verwachten dat veel Vlaardingers hier blij mee zullen zijn, ook door de toename WATERWEG - Triathlonvereni- ging Rijnmond organiseert op zon dag 30 September op het wielerpar- koers van De Coureur aan de Vlaardingerdijk in Maassluis de REB-sports run bike run. Om 11.00 en 13.00 uur zullen een tweetal wedstrijden van start gaan met elk maximaal 75 deelnemers. De eerste start betreft de wedstrijd, de tweede een recreatief evene- ment. Deelnemers aan beide starts krijgen 5 kilometer lopen, 20 kilo meter fietsen en weer 2,5 kilometer lopen voor de kiezen. Dit alles op het compacte en veilige traject van de wielerbaan. Voor jeugdige deel nemers aan de recreatieve duathlon worden de afstanden aangepast. Deelnemen aan de wedstrijd kost 25 gulden (voor niet-leden van de Nederlandse Triathlonbond komt daar nog 10 gulden bovenop). On der de wedstrijdatleten wordt 800 gulden prijzengeld verdeeld. Het recreatieve evenement kost 15 gul den. Hier zijn ere-prijzen te win- nen. Om verzekerd te zijn van deelname is het aan te raden reeds van tevoren in te schrijven. Infor matie: (010) 474 66 10 of kitty.van.bloois@hccnet.nl. SCHIEDAM - Het condole- anceregister dat de gemeen te Schiedam had openge- steld, naar aanleiding van de aanslagen in New York en Washington, is maandag af- gesloten. In totaal hebben 611 personen het register getekend. Hieronder vallen ook de 105 handtekeningen die zijn geplaatst in het con- doleanceregister dat was opengesteld door Woonplus Schiedam. De handtekenin gen zijn gestuurd naar de ambassadeur van de Ver- enigde Staten in Nederland. SCHIEDAM - Abtswoude in Delft, het verlengde van de Harreweg, wordt in ver- band met asfalteringswerk- zaamheden 26, 27, 28 Sep tember afgesloten. Het be treft het gedeelte van huis- nummer 52 tot aan de be- bouwde kom in Delft. Fiet- sers kunnen gebruik blijven maken van het fietspad naast de Harreweg. SCHIEDAM - De Branders feesten gaan weer het water op. Op zaterdag 29 en zon dag 30 September worden op de Korte Haven Bungy- roeiwedstrijden gehouden. Veertig teams kunnen gedu- rende deze twee dagen strij- den om de Bungy-roei-Tro- fee van Schiedam. Deelname is gratis. De organisatie van het waterevenement is op zoek naar scholen en sport- verenigingen om de boten te bemannen. De teams be- staan uit acht personen, een stuurman en een begeleider/ reserve, in totaal dus tien teamleden. Per dag zijn er drie prijzen beschikbaar. Voor meer informatie kan men bellen naar Kitty Buij- tendijk 010-426 41 66. Zie verder de binnenpagina voor highlights van de Bran dersfeesten. SCHIEDAM - Jenever proeven, waar anders dan in Schiedam, de jeneverstad van Nederland? Afgelopen zater dag organiseerde de Schiedamse jeneverproefkring De Drie Glaasjes dan ook een grote jeneverproeverij. Vele je- neverliefhebbers proefden de verschillende producten die gemaakt worden door elf distillateurs uit binnen- en buitenland. Het thema van de jeneverproefdag was 'De kunst van het ontdekken en genieten'. Burgemeester Rei- nier Scheeres, de ambassadeur van het Genever Genootschap reikte verder oorkondes uit en de Drie Glaasjes Trofeeen. Foto Roel Dijkstrij* Voor maar 35,95 per maand 16,31) met automatlsche be- tallng bent u verzekerd van een plaats op de eerste rtjl Nlet alleen krijgt u dagelljks de krant van Rotterdam en de reglo In de bus, u krijgt ook twee toegangskaarten voor de wedstrijd Feyenoord - FC Qronlngen cadeau (speeidatum 14 oktober). (minimaa! 3 maanden voor 35,95 16,31) per maand) Naam:., I I I „.Voorl:_ Nr: m/v Postcode: J_ j Telefoon: Bank/gironr: Plaats: (t.v.m. controls bezorging) Handtekening:J I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service j Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geidt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee Dent geweest. KLARETAAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 1