AJfiiLl maasstad Toonkunst Jeugdkoor Schiedam speelt musical in uitverkocht Theater aan de Schie WRTERBEDDEN <G> Li g Comfort Euro-weken in centrum Fl 1 T J* krant 'Het blijft natuurlijk wel een kindermusica!' Politie zet met grote actie norm neer SCHIEDAM Fl 395,- maasstad kerk maasstad weekbladen Woensdag 26 September 2001 Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adressen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. r Uoordeel tot uiel nu Fl 1995,- Rotterdam, Mariniersweg 68a/70a, tel.: 010 - 411 65 68 LuiiJiiJ.ligcomfort.nl Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. dhr. A.F. Ruijl. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds G.C. Kunz. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. ds P.J. den Admirant. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds J. A. Lamping. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds J.A. Meulendijk. 19.00 uur. Gospelsound. De Ark, Hargplein. 10.00 uur. ds J. Visser. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. dhr. A.F. Ruijl. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, dhr A.G.M. vd Ende. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F. van Deursen. 16.30 uur. ds J. Schelhaas. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds J. de Jong. 16.30 uur. ds J. de Jong. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. ds R.E. vd Berg. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 09.30 uur. D. Kool. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. D. Kool Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis m.m.v. dameskoor Jubilato. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. ds W.R. van Wieren. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 10.00 uur en 17.00 uur. ds N. vd Want. wo 19.45 uur. ds N vd Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010-4738322 J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 M. Anganois Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterc ams Dagblad b. XQ52 Door Dennis Smits SCHIEDAM - Wie de presenta- tiegids van het Theater aan de Schie openslaat zal voor de maand September een goedge- vuld programma zien. Onder andere de cabaretiers Hans Teeuwen, Lebbis en Jansen, de Joop van de Ende-musical Rex en een theaterconcert van Sla- gerij van Kampen zorgen voor een indrukwekkend program ma. Tussen al die grote namen staat ook ineens de naam van het Toonkunst Jeugdkoor Schiedam, die de musical Het Speelgoedhuis in het grote thea ter zuilen opvoeren. Qua bezoe- kersaantallen zuilen de jeugdi- ge toneelspelers in ieder geval niet onderdoen voor de grote sterren. De premiere op 29 Sep tember is volledig uitverkocht. „De kaartverkoop is natuurlijk fantastisch", reageert Marjan Baarda, bestuurslid van Toon kunst Jeugdkoor. „Hier hadden we wel op gehoopt, maar we had den het niet verwacht. We zaten er best over in, toen we begon- nen. Het theater is groot, meer dan 700 stoelen. Dat is niet niks, maar de kaarten vlogen de deur uit." Ook een ander bestuurslid, Caro- liene Mous, is enthousiast over de kaartverkoop. „Er zijn wel wat kaarten teruggekomen, maar dat zijn er hooguit tien. Een deel van de kaarten is gekocht door de be- kenden van de kinderen, maar het theater heeft ook kaarten ver- koeht, dus er zitten ook heel veel onbekenden in de zaal." Ondanks de jonge leeftijd van de spelers, de koorleden zijn tussen de zeven en zeventien jaar, heb- ben de meeste van hen geen last van plankenkoorts. „A1 kwamen er vandaag wel een paar die toch wel wat kriebels kregen", vertelt Matjan. „Maar dat heb ik zelf ook wel. Ik moet op tijdens de avond een praatje houden, dat heb ik vanacht al zitten oefenen." Caroliene: „Het scheelt al dat de kinderen het zijn gewend om op te treden. De meeste van hen heb- ben zelfs al eens in het Theater aan de Schie opgetreden. Tijdens de galavoorstelling voor de mo- len de Walvisch hebben wij de avond geopend. Alleen voor ons starterskoor is het allemaal nieuw. In dat koor zitten kinderen van vijf tot en met elf jaar. Zij zingen voorafgaand aan de musi cal vier liedjes." Het starterskoor is een gevolg van de explosieve groei van het koor. Toonkunst heeft op dit moment een wachtlijst van tachtig kinderen. Het bestuur is aan het denken over een nieu we opzet, waarin de koorleden worden opgedeeld in verschillende groepen. Caroliene en Marjan hopen dat op deze ma- nier ook de kinderen die op de wachtlijst staan bij het koor kun- nen komen zingen. De tekst en de muziek voor Het Speelgoedhuis zijn geschreven door Monique Harteveld en San- ne de Waard. Het verhaal speelt zich in een speelgoedwinkel. Een moeder die met haar dochter in de winkel is neemt per ongeluk in plaats van haar dochter een pop mee terug naar huis. Vanaf dat moment, als het speelgoed tot le- ven komt, staat de winkel op zijn kop. „Maar het komt allemaal weer goed, hoor", wil Monique, die ook de dirigent is, alvast ver- klappen. Aan de musical, waarvan de voorbereiden al ruim een jaar aan de gang zijn, werkt een groep van ongeveer dertig mensen. Naast de bestuursleden helpen ook veel ouders mee om alles op rolletjes te laten verlopen. Caroliene: De inzet van iedereen is echt fantas tisch. De kinderen zijn en blijven ook ontzettend enthousiast. In principe oefenen we iedere dins- dagavond, maar door- dat de schoolva- kantie er- tussen zat hebben we ook soms op zaterdagen vrijdagavond ge- oefend. Dat is best zwaar, maar ze blijven het ontzettend leuk vin- den. De organisatie is echt profes- sioneel. In het theater zorgt en technicus voor het licht en geluid en de kinderen zuilen tijdens de voorstelling met zendertjes oplo- pen." „Maar het blijft natuurlijk wel een kindermusical'vult Marjan aan. „Er zal best wel wat fout gaan, maar dat mag best. Dat maakt het alleen maar leuker," Na de voorstelling op 29 Septem ber zal Toonkunst jeugdkoor, dat onlangs haar dertig jarig bestaan vierde, de musical nog twee maal opvoeren. In oktober dient Het Speelgoedhuis om de Kinderboe- kenweek in Spijkenisse, waar de ze week nog een try-out gespeeld wordt, te openen en in november wordt de voorstelling opgevoerd voor de kinderen in het Juliana Kinderziekenhuis. Op 7 novem ber zingen de kinderen alleen de liederen voor de patientjes in het Sophia kinderziekenhuis. 'Maar we hebben toch niets misdaan, monsieur?' cialiseerd zijn in het speuren naar wapens en drugs eraan te pas. In een auto werd cocaine gevonden. De 3 inzittenden werden apart naar het bureau gebracht voor onder- vraging. Het waren bekenden van de politie. Niet alle mensen hadden evenveel begrip voor het machtsvertoon. „Ik ben vorige week nog naar de apk- keuring geweest en daar werd mij niets gezegd over het feit dat rode lichten aan de voorkant niet mo- gen", schreeuwt een boze BMW- bestuurder. „Bewijs het maar! De economie gaat slecht, de AEX is gezakt, jullie hebben natuurlijk geld nodig." Even verderop staat een auto uit Frankrijk, regio Parijs. De twee vrouwelijke inzittenden blijven stokstijf van de zenuwen in de auto zitten. Wat is hier aan de hand? We hebben toch niks mis daan?", vragen ze zich vertwijfeld af. Geen van de aanwezige politie- mensen blijkt echter de Franse taal machtig. „En waarom tappen ze mijn diesel af?", mijmert de be- stuurder. Gezien het hoge aantal controles en vooral de vele bekeuringen is de norm duidelijk gezet. Mensen we- ten weer dat ze altijd hun rijbewijs bij zich moeten hebben. De vraag is echter hoe lang deze actie in de hoofden van verkeersdeelnemers blijft zitten. De gecontroleerden zuilen zich de actie waarschijnlijk nog lang heu- gen, maar het grote aantal dat thuis zat, is misschien niet op de hoogte. In dat kader zou het handig zijn wanneer dit soort acties vaker zou- den kunnen plaatsvinden. Het sig- naal naar de samenleving wordt daardoor versterkt. Door Vincent de Voogd SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Enkele maanden voorberei- dingswerk was eraan vooraf ge- gaan, maar vrijdag 21 Septem ber was het dan zover. Liefst 140 medewerkers van politie, brand- weer, koninklijke marechaussee, douane, belastingdienst, afdeling taxivervoer van de inspectie Ver- keer en Waterstaat en justitie hielden aan de Hargalaan in Schiedam en Van Heusdenlaan in Vlaardingen een grootscheep- se gezamenlijke actie. „Het doel Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Plus Woudhoek, Geuzenplein 5/7 Decokay v. Loenen, Dam 37-45 Woonplus Schiedam, Valeriusstraat 3 is de norm weer neer te zetten", legt Willem-Jan Muysson van de politie uit. „Sommige mensen zijn dingen gewend geworden die eigenlijk niet mogen. Wij wil- len ze daarop wijzen." Een waarschuwing was er echter niet bij. Iedere overtreding leverde een proces-verbaal op en enkele lieden moesten zelfs naar het bu reau. De verkeerscontroles vonden plaats van vrijdagavond zeven uur tot zaterdagmorgen twee uur. Vol- gens het perscommunique was de officiele doelstelling 'de verkeers- veiligheid te vergroten door toe te zien op de naleving van verschil lende wetgevingen.' Tijdens de ge- houden alcoholcontroles aan de Hargalaan (waar de automobilisten een fuik inreden) werden 1031 mensen gecontroleerd. Daarvan bleken 19 onder invloed van alco hol te verkeren. Achttien kregen een geldelijke schikking aangebo- den, terwijl van een automobilist het rijbewijs werd ingevorderd. Aan de Burgemeester Van Heus- denszlaan vond onder andere een bromfietscontrole plaats. Hier wer den 46 bromfiets- en scooterberij- ders op de bon geslingerd voor on der meer te hoge constructiesnel- heid, geen bromfietscertificaat. geen verzekering, geen helm op en diverse mankementen aan hun ver- voermiddel. Tijdens de algemene verkeerscontrole werden 225 auto mobilisten geverbaliseerd voor on der meer het niet kunnen tonen van hun rij-en/of kentekenbewijs, geen apk-keuring, geen verzekering, het niet dragen van de autogordel, on- deugdelijke verlichting en diverse technische gebreken. Twee auto's werden in beslag genomen, omdat zij waren omgekat. Bij de taxicon- troles werd geconstateerd dat zes chauffeurs geen werkmap bij zich hadden, vier geen chauffeurspas en een de rittenlijst niet had ingevuld. Een aantal taxichauffeurs kreeg daarvoor een waarschuwing, ter wijl tegen drie proces-verbaal werd opgemaakt. Douane- en Belasting- dienstpersoneel gaven twee auto mobilisten een naheffing van de BPM, terwijl wegens misbruik van een handelaarskenteken en het ver- voeren van een passagier in de laadruimte van een bestelbus boe- tes van respectievelijk fl. 1400,-en fl. 500,- werden opgelegd. Ver- scheidene aangehouden automobi listen bleken nog gesignaleerd te staan voor openstaande boetes en konden direct afrekenen. Daarbij werd een bedrag van in totaal fl. 2500,- gei'nd.Bij sommige auto's kwamen ook de honden die gespe- Donderdag Doorlopende Modeshow op donderdag Zaterdag #fO0tSV99t t ft 3m m Wiwftwn F\' QW 4??6 03 3$ AlmmttettQO" SCHIEDAM - „We willen wat ac tie in de Hoogstraat", vertelt win- kelier De Vos Burchart over het plan om in het Schiedamse cen trum de oktobermaand in het teken van de euro te plaatsen. „Daar- naast komt de invoering van de eu ro steeds dichterbij en het kan geen kwaad onze klanten wat meer aan de euro te laten wennen." De euro staat momenteel fors in de belangstelling weet ook de Hoog straat-verkoper van bedden en aan- verwante zaken. „Als je bezig bent met het opzetten van zo'n actie, merk je pas hoeveel er momenteel over de euro te doen is." Centraal in de 'euro-weken' van winkeliersvereniging Hoogstraat staan een drietal prijs vragen die vanaf 3 oktober in Maasstad Weekbladen verschijnen. De in- zenders met de goede oplossingen van een van deze prijs vragen, ko men in aanmerking voor een vijftal aantrekkelijke prijzen. Als hoofdprijs ligt een driedaagse reis voor twee personen naar Parijs en Euro-Disney op de goede in- zenders te wachten. De tweede prijs is een cadeaucheque van 150 euro (fl.330, 56). Deze dient te worden besteed bij een van de aan- gesloten winkeliers op de Hoog straat, de Grote Markt en de Koe- markt. Drie compleet verzorgde euro-ontbijten, inclusief champag ne, uitgeserveerd op zondag 6 ja- nuari 2002 vormen de derde, vier de en vijfde prijs. „Daarbij is het de bedoeling dat de winnaars ook het gebruikte servies mogen hou den", vult De Vos Burchart nog aan. Rondom de serie prijs vragen wor den op zaterdag 6, 13 en 20 okto ber verschillende met de euro ver- band houdende activiteiten in het Schiedamse centrum georgani- seerd. 6 oktober kan er op de Grote Markt met een heuse Safari Tro phy Car worden rondgereden. Op het Museumplein verrijst die dag een Safari-lianenbaan, op de Koe- markt wordt poppentheater ge speeld en op de Hoogstraat staat de euro-bibberspiraal en een Safari- schminkstand. 13 en 20 oktober komen een aantal vrolijke clowns naar het centrum. Zij delen zakjes met chocolade eu- ro-munten en kleurplaten uit. De kleurplaten kunnen ook bij de deelnemende winkeliers aan de Hoogstraat worden opgehaald. Met deze kleuractie zijn vele leuke prijzen te winnen. „Het ligt er na tuurlijk aan hoeveel kleurplaten worden ingeleverd maar ik denk dat hierbij bijna iedereen prijs kan hebben", besluit De Vos Burchart. V s Y Duits topproduct wasserbetten compleet en geinstalleerd normaal Fl 2995,- Bij aanschaf uan het Baltimore Long Island uerstelbare lichtgeuiicht uiatermatras, bijpassende elektrisch uerstelbare lattenbodem Het tiieu we ziekenhuis. Laten we het daar nog eens even over heb ben. Want er staat ons nog heel wat te wachten hoor, let op mijn woorden. En dan heb ik het nog geeneens over de locatie die mo menteel weer aanleiding is voor heel wat commentaar en een mo- gelijk proces van de gemeente Schiedam. Hoe verzinnen ze het, maar dit terzijde. Mijn zorgen richten zich meer op hetfusieziekenhuis zelf, want de ze zomer mocht ik aan den lijve ondervinden hoe het is patient te zijn op een afdeling die gerund wordt door Schiedammers en Vlaardingers; Holy en Schielanders. En daar heb ikgeen overwe- gendpositief gevoel aan over gehouden moet ik zeggen. Tja, ik lag er ruim een maand nadatde afdeling Verloskunde sa- men was gegaan, dus dat alles helemaal lekker zou lopen kon je ook niet verwachten, maar toch... Terwijl de gemeente zich lekker druk zit te maken over de locatie, lijkt het ofniemand in de gaten heeft wat voor chaos h et straks gaat worden wanneer alle verpleegafdelingen en voor mijn part ook artsen samen moeten gaan werken. Ik waarschuw maar alvast: wees op het ergste voorbereid! Want laten we weer even die verloskunde nemen; de afdeling die als het ware proef mag draaien voor de rest van het ziekenhuis. Van enige communicatie heb ik daar niets kunnenproeven, even- als van enigglaasje van het een of ander als ikertenminste zelf niet om haddurven vragen. Van vroegerkon ik me nog herinneren dat er wel eens zo 'n kar met drankjes langs kwam en dat je dan van de verpleegster wat kreeg, maar ik heb hem niet kunnen ontdekken. Naar het toilet ofonder de douche; daar was blijkbaarfamilie voor en zelfs de zeiltjes voor op het bed, na een bevalling kun je immers nog flink wat bloed verliezen, moesten kennelijk zelf uit de kast worden getrokken. Ook een groet of hand terafscheid was er niet bij de volgende dag. Je kon je spullen pakken en als een dief in de nacht vertrekken. Hetpersoneel was blijkbaar drukker met de in terne sores danmet de paarpatienten die erlagen,alzijn ernatuur- lijk altijd uitzonderingen die de regel bevestigen (gelukkig maar). Als dat het nieuwe Vlietland moet worden, op nieuwe locatie met alle technische snufjes en dingetjes, dan mag het van mij gestolen worden. Dan maar helemaal geen Vlaardingen of Schiedam. Dan maar richting Rotterdam. Misschien moeten we datsowiesomaar doen om van al het gelazer af te zijn. Karin Moerman

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3