Het belang van voorlezen 9 1° video preview maasstad puzzel style 1 ister Diverse jongenskoren zingen tijdens festival Filmhuis Schiedam Filmhuis Schiedam stads gehoorzaal U Ls opvoedings ondersteuning tip U "¥3i fit C H* iHl I s o 2 S 5 Co 11 Woensdag 3 oktober 2001 xq57 REGIO - Knus samen op de bank met je kind of op de rand van het bed voor je kind slapen gaat. Alleen al vanwe- ge deze gezellige momenten is voorlezen belangrijk. In de bibliotheek en boekwinkels zijn gigantisch veel kinder- boeken te vinden: van Jip Janneke tot de prentenboeken van Kikker, van Harry Potter tot Sjakie en de chocolade fa- briek, van Hannes en Kaatje tot ga je mee Kleine Beer. Boeken voor hele jonge kin- deren en boeken voor oudere kinderen die voor volwasse- nen ook leuk zijn om te lezen. MAT? AL 90 JAAR mei/fsie IN WETXrRLAMD HEE IK AL SOJAAR &EEN TbOEK MCCR -SLeze? Jennifer Lopez timmert op twee fronten aan de weg. Haar tweede cd staat op dit moment hoog in de hitlijsten, maar ook op het witte doek is ze regel- matig te zien. Zoals onlangs in de romantische komedie 'The Wedding Planner', die nu ook op video verkrijgbaar is. Lopez speelt in deze film Mary Fiore, de meest prestigieuze bruiloftsplanner van San Francisco. Ze regelt bruiloften van anderen tot in de kleinste puntjes, maar heeft zelf al jaren geen relatie meer gehad. Dat lijkt te veranderen als ze bijna wordt overreden, maar net wordt gered door de knappe dokter Steve Edison (Matthew McConaughey). Ze gaan die avond samen op stap en Edison lijkt de nieuwe man in haar leven te worden. Ondertussen werkt ze aan het huwelijksfeest van internettycoon Fran Donnolly (Bridgette Wilson- Sampras). Beiden komen bij elkaar als blijkt dat Steve de aanstaande echt- genoot is van Fran. Vanaf dat moment staat het leven van Mary helemaal op zijn kop. Vooral ook omdat ze inmiddels de verliefde Italiaan Massimo Lanzetta (Justin Chambers) achter zich aan heeft. Hij is naar Amerika ge- haald door Marys vader, die denkt zijn dochter hiermee gelukkig te ma- ken. Origineel kun je 'The Wedding Planner' moeilijk noemen. Toch is deze romantische komedie zeer de moeite waard, al is het alleen maar om dat Jennifer Lopez een van haar leukste rollen tot nu toe speelt. Een ideale film om een avondje heerlijk bij onderuit te zitten. Vincent Wernke ■■■■■■■■■a Horizontaal 6 Dit is voor 'n afne- mer de enige manier om voet aan de grond te krijgen. (7) 7 Vroeger was dit drank voor het buitenland. (6) 10 Aangetekende kennisneming. (7) 11 In een atelier kom je regelmatig 'n bekende tegen. (7) 12 De water- oploop, gemaakt door een kunste- naar. (7) 13 Een bod in kaarten en aanbieding in kranten. (7) 14 Als ik korrels roof, ben ik't voorbeeld van iemand, die 't kleine wel eert. (11) 19 Ze toonden vol trots, dat de knoop er 'n onderdeel van was. (7) 21 Ik ben er pas en zit nu al vast. (7) 23 Een beroerde vogel. (7) 25 De poort moest eerst open, voordat ze konden vuren. (7) 26 Dit iss nachts een onprettig dier. (6) 27 Ze werk- ten goed samen. (7). Verticaal 1 Hierbij zijn vrijwel alle sporters begonnen. (8)2 Weensere- denaar. (6) 3 Er ligt stof onder het bed. (10) 4 Stroomt tegen en naar beneden. (4) 5 Het kan me geen biet schelen, dat zo'n knoert ook nog verkocht wordt. (6) 6 Toen we nog met elkaar gingen, zat er nog groei in. (6) 8 Tijdens het lopen at men Italiaans. (7) 9 Een lenteplant. (5) 13 Als ze in 't dal graniet vinden, kost mij dat een hoop geld. 10) 15 Verlengbare brancard. (7) 16 Je po- sitie wordt bij de spoorwegen over laden met roem. (8) 17 De manier, waarop hij praat, is wel bijzonder. (5) 18 Een reep van de verkeerde verhoging. (6) 20 Het lijkt, of ik gas geef aan die kleine woning. (6) 22 Meestal komt deze als laatste bin- nen.. (6) 24 De vorst werd met de nodige opsmuk benaderd. (4). Horizontaal: 1. Aladdin, 6. Haar- lak, 12. Hoon, 14. Lava, 15. Ev, 17. Geweigerd, 20. Ae, 21. Nav, 23. Lil, 24. Eed, 25. Elk, 26. Prei, 28. Tiber, 30. File, 31. Aards, 33. Mol, 34. Ty- ger, 35. Voor, 37. Sete, 38. Oa, 39. Foerier, 40. Nw, 42. Leie, 44. Cuba, 47. Ellie, 49. Sol, 51. Gerda, 53. Teek, 54. Appel, 56. Teut, 57. Ben, 58. Kra, 59. Ook, 61. Spa, 62. Ap, 63. Doorkneed, 66. El, 67. Roes, 68. Krot, 70. Stofkam, 71. Winstje. Verticaal: 1. Apenpak, 2. Ah, 3. Dog, 4. Doel, 5. Inwit, 7. Aleer, 8. Aard, 9. Rvd, 10. La, 11. Kwekery, 13. Ei, 16. Vara, 18. Elim, 19. Geel, 20. Alle, 22. Vervallen, 25. Eigena- res, 27. Ido, 29. Boorkop, 30. Fyt, 32. Sofie, 34. Terug, 36. Roe, 37. Sec, 41. Zetbaas, 43. Eik, 45. Bet, 46. Natalie, 48. Leep, 49. Spar, 50. Leon, 52. Dupe, 54. Arosa, 55. Loe- ki, 58. Koek, 60. Kern, 63. Dof, 64. Kt, 65. Dos, 67. Ro, 69. Tt. Winwoord Gezichtsafstand door Ruth van Pelt Voorlezen is niet alleen gezellig, kinderen leren er ook veel van. Het is goed voor de ontwikkeling van taal. Dit begint al bij hele kleine kinderen. Ze raken door voorlezen spelenderwijs vertrouwd met klan- ken, woorden en zinnen. Als kin deren nog heel klein zijn, is het vooral leuk om samen plaatjes te kijken, dingen aan te wijzen en te benoemen. Tijdens het lezen ko men ze van alles te weten over de wereld om hen heen. Thuis voorle zen is een goede voorbereiding of aanvulling op school. Tijdens het voorlezen kunnen leuke gesprek- ken met kinderen ontstaan. Een verhaal kan aanleiding zijn om over van alles en nog wat na te pra- ten. In het pedagogisch spreekuur adviseer ik ouders ook wel eens een bepaald boek samen met hun kind te lezen. Laatst sprak ik een moeder die zich zorgen maakte over haar dochter die moeite had de dood van haar opa te verwer- ken. Ik heb haar aangeraden samen 'Derk Das blijft altijd bij ons' te le zen en er daarna met elkaar over te praten. In dit boek wordt verteld hoe de vrienden van Derk Das om- gaan met zijn dood. Je kunt ook boeken voorlezen als voorbereiding op een spannende of een belangrijke gebeurtenis. Zo zijn er boeken over onderwerpen als verhuizen, een bezoek aan het ziekenhuis, de geboorte van een broertje of zusje of op vakantie gaan. Er bestaan ook boeken over allerlei angsten en gevoelens bij kinderen. Sommige kinderen heb- ben moeite met praten of het be- gnjpen van taal. Soms blijkt op school dat een kind problemen illustratie: Marco van der Wielen 0q heeft met lezen. Voor deze kinderen is het vaak ex tra belangrijk veel voor te lezen. Zo kunnen ze toch plezier hebben in het lezen van verhalen en horen ze veel taal. Bij het kiezen van een voorleesboek is het belangrijk aan te sluiten bij wat jouw kind interes- sant vindt of bezighoudt. Natuur- lijk is het wel zo fijn als je als voor- lezer het boek ook leuk vindt. Vaak kun je het dan ook veel le- vendiger voorlezen. Samen naar de bieb kan een gezellig uitje zijn en is daarnaast zinvol om samen een geschikt boek uit te zoeken. Bij veel bibliotheken en kinderboek- De schoenen van Manfield onder- scheiden zich door de op de klas- sieke belijning gebaseerde schoen met laag doorlopend hakje, een spitse leest en mooie diepe uitsnij- ding. Deze volledig met leer ge- voerde schoen in verkrijgbaar in off-white en zwart waarmee volop kan worden gecombineerd. Een andere uitschieter is de gesloten schoen met hoge doch smalle hak waardoor deze zeer elegant oogt Met een klein metalen gespje aan de zijkant is de finishing touch ge- pleegd en kan het dragen van deze schoen als statement worden be- schouwd. Uiteraard heeft Manfield voor de heren ook voorzien in een elegante collectie met schoenen die zowel de vrijetijdsliefhebber als de hedendaagse zakenman zal aanspreken. Er is een grote ver- scheidenheid aan schoenen met een lederen zool. De lage schoenen zullen veel bewondering van colle- ga's wekken maar de booties kun nen tegenwoordig ook uitstekend onder een pak worden gedragen. De herenschoenen bieden overwe- gend zwarte en naturelkleurige modellen. Accessoires maken het verschil Manfield heeft zichzelf voor het komende seizoen alle vrij- heid gegeven in de ontwerpen voor haar tassenlijn. We zien diverse elementen terug van het Milanese straatbeeld. Elegant, klassiek, chi- que maar niet overdone. Met een kleurenpalet dat veel mogelijkhe- den biedt voor afstemming op de outfits gedurende de winterse feestdagen. Diverse couturiers hanteren het motto: eenvoud siert maar accessoires onderscheiden. winkels kunnen ze je heel goed in- formeren over echte aanraders en welke boeken passen bij de leeftijd van jouw kind. Vooral jonge kin deren vinden het heerlijk om boe ken steeds weer te herhalen. Binnen het kinderdagverblijf waar ik heb gewerkt, heb ik wel tig keer een boek over een groot groen monster voorgelezen. Kinderen vinden het prettig om te kunnen voorspellen hoe een verhaal gaat (af)lopen. Het is goed af en toe een nieuw boek aan te bieden, zodat ze nieuwe dingen te weten komen over de wereld om hen heen. Tijdens het voorlezen is het aan te raden om goed op je kind te letten. Wat zegt of vraagt je kind, welke plaatjes wijst je kind aan? Besteed hier aandacht aan. Als je kind niet veel zegt, kun je ook zelf vragen stellen. Stop met voorlezen, als je merkt dat je kind er geen zin meer in heeft. Op een ander moment kun je de draad dan weer oppakken. Wanneer voorlezen iets is dat er gemakkelijk bij inschiet, dan kan het handig zijn een vast moment op de dag te kiezen waarop je je kind voorleest. Bijvoorbeeld na het eten of voor het slapengaan. Het is echt niet erg als je het voorlezen eens overslaat. Kinderen kunnen zelf plaatjes kijken in boeken of le zen als ze wat ouder zijn. Opvoeden in Feijenoord organi- seert een aantal activiteiten rond voorlezen. In ouder- en kindcen- trum Salud in Hillesluis wordt bin- nenkort opnieuw gestart met de leesgroep voor kinderen uit groep 5 tot 8. Voor meer informatie: 010- 291.75.08. In ouder- en kindcen- trum de Paraplu in Bloemhof is een jaarlijks terugkerende activiteit het voorleesontbijt. Moeders lezen hier aan hun kinderen voor, waar- na gezamenlijk ontbeten wordt. Voor meer informatie over de boe ken en artikelen die gebruikt zijn voor dit artikel kunt u bellen met het Servicebureau van Opvoe- dingsondersteuning Feijenoord: 010-290.99.79. Auteur is verbonden aan Opvoe- dingsondersteuning Feijenoord. The Bigger Lovers - How I Lear ned To Stop Worrying The Bigger Lovers zijn op het eer- ste gezicht een nieuwe band uit Philadelphia. De opnames voor hun debuutalbum How I Learned To Stop Worrying dateren echter al uit 1999. Allerlei juridische kwesties met managers en platen- maatschappijen zorgden er voor dat het album pas in de herfst van 2001 in Europa uitkwam. En dat kunnen we gerust een schande noemen. The Bigger Lovers ma ken namelijk frisse, typisch Ameri- kaanse muziek, die het best tot zijn recht komt op een mooie zomer- dag. We horen invloeden van meerstemmig gezongen country- rock in de beste traditie van The Byrds, Flying Burrito Brothers en The Jayhawks. Daarnaast heeft het viertal ook goed geluisterd naar powerpopbands als Big Star, The Posies en (de oude) R.E.M. Dit le- verde elf prima drie-minuten-lied- jes op, die bij tijd en wijle behoor- lijk stevig zijn. Hun songs klinken bij de eerste beluistering alsof je ze al jaren kent, en dat is meestal een goed teken. De cd is ook genoeg afwisselend dankzij het gebruik van instrumenten als piano, pedal steel, slide gitaar en harmonica. De productie was in handen van Da niel Presleym, die eerder met o.a. Faith No More en The Breeders werkte. Ik denk dat ik dit plaatje van The Bigger Lovers ga koeste- ren tot de eerste mooie lentedag van het volgend jaar. En dan ga ik het keihard draaien met alle deuren en ramen open. jkl08814 Angela Gheorghiu - Casta Diva De sopraan Angela Gheorghiu on- derzoekt nieuw repertoire op haar cd Casta Diva. Begeleid door het London Symphony Orchestra on der leiding van Evelino Pido, zingt ze opera-aria's van Vincenzo Bel lini, Gioachino Rossini en Gaetano Donizetti. Gheorghiu is geen echte coloratuurzangeres, maar toch is het niet verbazingwekkend dat zij zich op dit pad begeeft. Ze is im- mers een van de ware opvolgers van Callas te noemen. En dan moet men niet denken aan een van die vele Callas-imitatoren die de stem en het uiterlijk van de legendari- sche sopraan uitmuntend weten na te bootsen, maar jammerlijk tekort schieten als het gaat om persoon- lijkheid (hoe kan het ook anders). Gheorghiu is een ware tragedienne net als Callas. Dat brengt ook be- perkingen met zich mee: komedie gaat haar minder goed af, zoals te horen is in de aria Una Voce Poco Fa. Prachtig zijn echter de langza- me cantabiles van ontroerende en hartstochtelijke aria's als Casta Di va en Selva Opaca. Dit is Gheorg hiu in haar element. Schitterend. ddx2056 De cd's die hier besproken wor den zijn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www.muziekweb.nl. ROTTERDAM - Van 5 tot en met 7 oktober zijn twaalf Ne- derlandse en buitenlandse jon genskoren in Rotterdam om sa men te zingen tijdens het Jon genskoren Festival. Deelne- mende koren zijn onder meer het Rotterdams Jongenskoor, het Rijnmond Jongenskoor en het Maasstedelijk Jongenskoor. De optredens vinden plaats op vrijdag 5 oktober vanaf 20.30 uur in de Scheepsbrug aan de Leuvehaven. Op zaterdag vanaf 15.00 uur in winkelcentrum Zuidplein en vanaf 19.30 uur in de Laurenskerk in Rotterdam. Kaarten voor de optredens kos- ten 17,50 12,50 CJP, R'dampas, 65-plus). Reserve- ren: 0174-383618 of 010- 420.76.58. Op zondag 7 okto ber zingen de koren tijdens de hoogmis of kerkdienst in ver- schillende Rotterdamse kerken. Om 17.00 uur zingen alle koren Oecumenische Vespers in de Laurenskerk. Together halfnaakt aan de keukentafel In Moodyssoons succesvolle debuutfilm 'Fucking Amal' speelden twee pu- bermeisjes de hoofdrol. In de opvolger zijn zij de volwassenen die in de 'Tillsammans' samenleven. De woongroep is een constant podium voor dis- cussies: mag je overspel plegen, vlees eten, et cetera? In deze grappige film wordt een accuraat beeld van de jaren '70 geschetst. Regie Lukas Moodysson. Donderdag 4 en vrijdag 5 oktober in het Filmhuis Zaterdag 6 oktober in Flet Zeepaard Chicken Run kippen komen in opstand De hen pikt het niet meer. Elk ei is er een te veel geworden. Ginger zint op ontsnapping uit het 'concentratiekamp' dat boer Tweedy en zijn hebzuchtige echtgenote van hun kippenren hebben gemaakt. Telkens wordt een nieuwe list bedacht en steeds weer eindigt een nachtelijke poging om de vrijheid te bereiken in een periode van eenzame opsluiting. Pas als een echte Amerikaanse circushaan op de boerderij belandt en hij de kippen leert vliegen, gloort de vrijheid aan de andere kant van het hoge hek. Chicken Run is een hilarische klei-animatiefilm van Nick Park en Peter Lord. Zaterdag 6 en zondag 7 oktober in het Filmhuis Sous le sable thee voor twee aan zee Marie en haar echtgenoot Jean zijn al jaren gelukkig getrouwd. Tijdens een vakantie in hun eigen zomerhuisje aan zee, keert Jean niet meer terug van een zwempartij. Een uitgebreide zoektocht levert niets op. Marie weigert te geloven dat Jean is verdwenen, maar de paniek maakt zich langzaam van haar meester, evenals het verdriet en de onvermijdelijke berusting. Een half jaar later komt het verzoek van de kustwacht om een in zee gevonden lijk te indentificeren... Regie Francois Ozon Vrijdag 5 oktober in Het Zeepaard Zaterdag 6 en zondag 7 oktober in het Filmhuis Het Zeepaard is gevestigd in het Theater van Vlaardingen, Schiedamseweg. Het Filmhuis kan gevonden worden in de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Aan- vang van de avondfilm is steeds om 21.00 uur. De zondagmiddagfilm om 15.00 uur. Nieuw in het Filmhuis zijn de kinderfdms. De zaterdagfilm begint om 14.00 uur. Op zondag begint de rolprent om 11.30 uur. Toegangfl. 12,50 (donateursfl. 10,-). De kinderfdms kostenfl.7,50 voor kin deren tot 12 jaar. De kassa is een half uur voor aanvang open. Kaarten kunnen worden gereserveerd van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van donderdag tot en met zaterdag van 19.00 tot 21.00 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 05 00. Lenette van Dongen Een echte van Dongen jysieke humor en muziek Lenette van Dongen staat alweer 8 jaar solo op de planken. In al haar pro- gramma's koppelt zij een persoonlijk statement aan humor en muziek. In 'een echte van Dongen' laat de cabaretiere meer dan ooit zichzelf zien. Met conferences waaruit haar bijzondere vermogen tot observeren spreekt en die tot hilarische humor of stille ontroering kunnen leiden. In het programma speelt de fysieke humor een belangrijke rol. Van Dongen wordt bijgestaan door de muzikanten: Martijn Breebaart (toet- sen), Jaap Koning (percussie) en Peter Sambros(bas). Donderdag 4 oktober, aanvang 20.15 uur, toegang le rang: fl. 45,07, 2e rang/kortingpas: fl. 42,53 Eenakterfestival amateurtoneel Drie amateurgezelschappen spelen drie sprankelende nieuwe korte voorstel- lingen. Theatergroep Facetten treedt op met 'Het verleden is dood', een stuk over een weerzien ontstaan uit improvisaties. Theater Project Schiedam doet 'Er hangt een man aan de lamp in de keuken' De vraag daarbij is: wie is je vriend, wie is je vijand en wie moet je geloven ten tijde van oorlog? Apollo Toneel zet 'Genezen verklaard' op de planken. Familieleden moeten hun standpunt bepalen als een gezinslid vanuit een gesloten inrichting terug- keert in de maatschappij. Zaterdag 6 oktober, aanvang 20.15 uur Theater Terra Pappa.com 6+ Jeugdtheater Zondag 7 oktober, aanvang 14.00 uur, toegangfl. 15,09, kinderen fl. 12,57 Hans Liberg Nieuwe Show Deze reprise van de populaire cabaret-voorstelling is uitverkocht! Dinsdag 9 oktober, aanvang 20.15 uur Opera Lodz Madame Butterfly Vertolking van de bekende internationale opera. Vrijdag 12 oktober, aanvang 20.15 uur, toegang le rangfl. 69,97, 2e rang/ met pas fl. 67,54 De kassa van Theater a.d. Schie is open maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur, (010) 246 74 67. Rik Hoogendoorn Femke Mostert De Jaren Zeventig cabaretesk toneel Rik Hoogendoorn en Femke Mostert kennen elkaar van de serie 'Kees en Co'. Ondanks een leeftijdsverschil van een jaar of twintig hebben ze het een en ander gemeen. Zo kwamen ze op het idee een voorstelling te maken over de jaren zeventig, de tijd waarin Hoogendoorn werd gevormd en Mostert werd geboren. Vandaar uit ontstond cabaretesk toneel tegen de achtergrond van hetIk-tijdperk'Het betreft een avant-premiere. Donderdag 4 oktober, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegangfl. 27,55 (in- clusiefmet Complete Theater Service) Jos Brink, Gerrie van der Klei en anderen Sonneveld, de musical Haal het doek maar op! Een musical over het leven en werk van Wim Sonneveld, geschreven in de vorm van een venijnig blijspel over vriendschap. 'Sonneveld, de musical' neemt het publiek mee terug in de tijd, naar 1935 toen de bijna achttienjarige Wim Sonneveld zijn eerste schreden op het toneel zette, tot aan zijn dood in 1974, waarmee een plotseling einde kwam aan een glanzende carriere. Het verhaal is doorspekt met zijn tijdloze liedjes en conferences. 'Sonneveld, de musical' is een hommage aan een van de grootste Neder- landse artiesten van de twintigste eeuw, vrolijk, energiek en vilein, met een vleugje Noel Coward en een snufje Oscar Wilde, eigenlijk net als de meester zelf. Het betreft overigens een avant-premiere. Vrijdag 5 en zaterdag 6 oktober, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegang fl. 50,70 inclusief Complete Theater Service Arjan Ederveen De Grote Verdwijn True kreatiefmet trues Arjan Ederveen is van vele markten thuis. Samen met Tosca Niterink maak te hij zich onsterfelijk als het duo 'Theo en Thea', hij maakte televisiepro- gramma's als 'Kreatief met kurk', 'Borreltijd' en het veelgeprezen '30 mi- nuten'Deze serie ontving de Nipkow-prijs en een Gouden Kalf. Dit theater- seizoen beklimt Ederveen als een veredelde Tommy Cooper de podia met zijn 'drama variete unique'. Het basismateriaal is ditmaal de goocheldoos. Wat gebeurt er als een goochelaar zijn true niet meer weet? Dan is er de kans dat hij zelf zomaar verdw...! De voorstelling in Vlaardingen is een avant-premiere. Woensdag 10 oktober, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegang fl. 40,75 (in clusief Complete Theater Service) A Night of Comedy absolute aanrader Een spot en een microfoon, dat is waar het om draait bij stand-up comedy. Met de Master of Ceremonies als gastheer betreden vier of vijf comedians de arena en strijden om de gunsten van het publiek. Ook komend seizoen zal deze bonte karavaan van nationale en internationale artiesten langs de thea ters trekken. Nieuw repertoire, nieuwe artiesten: de actualiteit zorgt immer weer voor inspiratie. A Night of Comedy is uitgegroeid tot een organisatie die de top uit de wereld van de stand-up comedy naar de theaters brengt. Daarnaast is het de hofleverancier van het populaire tv-programma 'Comedy Factory' van de NPS. Martijn Oosterhuis, Tom Sligting, Jim Speelmans, Bob MacLaren (NZ) en John Fealey (UK) maken deel uit van de karavaan. Master of Ceremonies is Hagenaar Sjaak Bral. Vrijdag 12 oktober, aanvang 20.00 uur, grote zaal, toegangfl. 30,85 (inclu sief Complete Theater Service). Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedam seweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 15