f zuidplcin Camerasysteem Zuidplein in gebruik genomen Pleinliefhebbers komen weer aan hun trekken Variete, cabaret en trommelende portiers Koopzondagen Au Gout Exciusif: nu ook Swarovski-winkel La Boca breidt de service uit; klanten nu voortaan bediend Frame Frietjes Ditzijn de winkels van Zuidplein zondag 7 oktober en zondag 14 oktober Het winkelcentrum is op koopzondagen geopend van 12.00 tot 17.00 uur. - Tegen inlevering van deze waardebon 1 i inn medium portie bij aankoop van een Big Mac Zang en show op Zuidplein Zelf in de rij staan hoeft niet meer m W WINKELCENTRUM WINKELCENTRUM ZUIDPLEIN - Enkele maan- den geleden kon u op deze pagina lezen dat winkelcen- trum Zuidplein camerabewa- king krijgt. De camera's zijn vooral preventief bedoeld en beslist niet om u onnodig in de gaten te houden. Integen- deel: de camera's zorgen voor meer overzicht en vei- ligheid en dat kan u tijdens het winkelen alleen maar een prettiger gevoel bezorgen. Het camerasysteem is inmid- dels in gebruik genomen. ZUIDPLEIN - Dagelijks trekken duizenden winke- laars voorbij in winkelcen trum Zuidplein. Waar zijn ze naar op zoek? Wat trekt ze het meest aan? We gingen weer eens op pad om te vra gen wat de klanten zelf van 'hun' winkelcentrum vinden. En op het centrale plein von- den we genoeg meningen. Het centrale plein lag er de laat- ste maanden wat desolaat bij. De oude kiosken verdwijnen en worden vervangen door nieuwe paviljoens. Het eerste nieuwe pa viljoen is inmiddels weer bijna gevuld en geeft al direct weer wat sfeer. We gaan op zoek naar pleinliefhebbers om hun mening te polsen. Exotisch In oktober bent u ook op twee koopzondagen van harte welkom in het Winkelcentrum Zuidplein. De koopzondagen vallen deze maand op: ZUIDPLEIN - Au Gout Ex ciusif is al vele jaren een vast gezicht in de paviljoens op het centrale plein van winkel centrum Zuidplein. De ver nieuwing heeft ook daar toe- geslagen en onlangs werd het eerste nieuwe paviljoen op- geleverd. Met Au Gout Ex ciusif natuurlijk, dat inmid dels behalve de al bekende winkel ook een speciale Swa rovski-winkel heeft geopend ZUIDPLEIN - U herinnert zich La Boca vast wel. Dat leuke paviljoentje op het cen trale plein met die lekkere koffie. Iedereen kan bij het nieuwe La Boca weer als vanouds terecht. En zelf in de rij staan hoeft niet meer: de klanten van La Boca worden tegenwoordig bediend! Tosties 4, Aktie Sport Albert Heijn Artisjok Arty Au Gout Exciusif Baby Giftshop/Picobello Bakker Bart Bart Smit BCC Bel Company Benellijuweliers Bijbel kiosk Bloemenland Blokker Bluetiek-in Boekenvoordeel Bo's Boterham Express Box Fashion Bram Ladage Brantano Schoenen Bristol Bruna Burger King C&A Clubcenter/ECI Cool Cat Cosmo Hairstyling Crums Crums II D-Reizen Day-Fashion Debitel Delifrance De Snor Damesmode Dixons Dixtone Douglas DuiBiuizen Lederwaren E-Plaza Etos Euroland Exotische broodjes Footlocker Foto Hartman Free Record Shop Gall Gall Hakky Bar Hans Anders Van Haren Hema Hennes Mauritz V/d Heuvel Verlichting Holland International Het Huis Rinck Hiinkemoller Ici Paris XL Indo-Menu Italia Leather Clothing It's Jen's Mode De Jong Mode Kan Mode Kinorama Klootwijk Kruidvat Kwantum La Boca Lady Sting Van Leest CD's Lektuurshop Populair Levi's Store Libertel City Point Lipstick Livera Lucky Gifts Luigi Lucardi Manfield Marca Matson MBC Sport McDonalds Megapool Mexx Miss Etam Moda di Domani Morena Byoux Moto M&S Mode M& W Peters Optiek Artistiek Papirette Pearle Express Perry Sport The Phone House Prenatal Primafoon Printhouse Promiss Prontophot Postbank Hypotheken Postkantoor Radio Modern Electronics Restaurant Van Dijk Restaurant Zuidplein Riroy Bonbons Rijwielstalling/Fietsshop Roobol Saja Boetiek Scapino De Schoenenreus Schoenkampioen Shoe Factory Siebeljuweliers Snoopy Space Ledermode Spijker Sportshop Chabot Steps The Store Stroopwafelhoek Stuntverkoop Swarovski-winkel Take Five Team Kapsalon T for Telecom Toerkoop Reisbureau De Jong Toys 'R us Trekpleister De Tuinen Twinkle juweliers Verhage Fast Food Vroom Dreesmann We Wonder Woman Xenos Young Gear Van Zanten Zeeman „De camera's hangen nu daad- werkelijk in het hele winkelcen- trum, ook op het plein", vertelt manager Monique van Geemert over het ingevoerde systeem. „Vanuit een centrale plaats wordt toezicht gehouden. Dat is nu nog een tijdelijke locatie, maar begin volgend jaar komt er een deflnitief huisje voor de mo nitors." Camera's, monitors, het klinkt ei- genlijk allemaal veel formeler dan de bedoeling is. Want Van Ge emert benadrukt met name dat het publiek zich in het winkelcentrum thuis moet voelen. En daar spelen de camera's vanaf nu een rol bij. „De privacy is absoluut gewaar- borgd", stelt Van Geemert. „Er zijn protocollen met de politie en justitie opgesteld. Die geven aan hoe lang de tapes bijvoorbeeld be- waard mogen blijven en dat de po litie er alleen bij een misdaad over mag beschikken. De tapes worden c Perfect security r 3 - Het winkelcentrum is evenals de veiligheid van het winkelend publiek dankzij de aanwezigheid van camera's en beveiliginsmedewerkers optimaal. regelmatig opnieuw gebruikt, zo- dat de voorgaande beelden weer gewist worden." Het camerasysteem telt in totaal ruim zestig camera's, die door het hele winkelcentrum verspreid zijn. Vaak zijn ze in het plafond of an- dere delen van de winkelpassages verwerkt, zodat ze nauwelijks op- vallen. In de centrale meldkamer worden de beelden bekeken, zon- der dat een buitenstaander daar enig inzicht in heeft. De controle in het winkelcentrum strekt zich ove- rigens ook uit tot het expeditieter- rein, zodat er geen deel van het winkelcentrum meer zonder toe zicht is. Het systeem wordt zoals reeds opgemerkt vervolmaakt met de bouw van een definitieve meld kamer. Dat wordt een gebouwtje dat de vernieuwing van het Zuid plein eer aandoet, met een prachti- ge transparante uitstraling. De plannen ervoor liggen al klaar, maar de bouw van het tweede nieuwe paviljoen op het centrale plein gaat voorlopig nog even voor. Pas als dat gereed is, ver- moedelijk eind dit jaar, zal met de bouw van de meldkamer worden begonnen. De komst van de camera's bete- kent overigens niet dat er geen be- wakers meer door het winkelcen trum zullen lopen. Zij zullen door publiek en winkeliers nog steeds kunnen worden aangesproken, als er ergens een probleem opduikt. En bij de informatiebalie op het centrale plein kunt u zoals gebrui- kelijk nog steeds de weg naar een bepaalde winkel vragen, zoals u dat altijd al gewend was. Kortom: winkelcentrum Zuidplein biedt u dezelfde service die u gewend was, maar nu met nog meer toezicht op uw veiligheid. „Koud en kil", vond mevrouw Jansen het centrale plein enige tijd geleden. „Die verlichting en dat nieuwe dak zijn natuurlijk wel mooi, maar ik miste steeds meer winkeltjes en die gezellige sfeer tussen de gebouwtjes in. Het werd kaal en er werd verbouwd, maar gelukkig zie ik nu weer wat win kels terugkomen. Ik was even bang dat het niet meer dezelfde winkels zouden zijn, maar dat valt ook mee." Mevrouw Jansen blijkt vooral gecharmeerd van de vele leuke beeldjes in de etalage bij La Gout Exciusif. „Daar keek ik altijd wel even rond. Ik ben blij dat dat :cm jm I In winkelcentrum Zuidplein is duidelijk zoiets als een pleinpubliek onstaan en dat heeft bepaalde verwachtingen ontwikkeld. terugkomt, want zoveel van die winkels zijn er niet in Rotterdam. Ook mevrouw De Groot is een liefhebster van de paviljoens in winkelcentrum Zuidplein. „Dat is juist even wat anders dan de gewo- ne winkels. Het was een beetje ba- zar-achtige sfeer, die nu misschien wel weer terugkomt. Een leeg plein is niks, vind ik. Er moet weer wat te winkelen of te beleven zijn, anders ga je daar niet heen." Ge- rustgesteld is ze wel door het terras van het vernieuwde La Boca. „Kijk, dat bedoel ik. Op zo'n terras zie je dan tenminste mensen, zeker als alles over een tijdje af is en het hele plein is opgeknapt. Zonder zo'n terras zou het hier een stuk kaler zijn. Ik hoop dat ook de ande- re winkeltjes van het plein weer te rugkomen, zodat die gezelligheid blijft." We kunnen niets beloven over welke winkels wel of niet te rugkomen, maar haar mening staat, dat is duidelijk. Elders op het plein vinden we het echtpaar De Vries, dat bij de HE MA een rookworstje staat te hap pen. Hun gedachten over het nieu we plein gaan in eerste instantie uit naar de Chinese kunstartikelen. „Dat vinden we nou altijd zo'n leuke exotische winkel, het zou zonde zijn als dat ging verdwijnen. Blijft die winkel wel?" Andermaal volgt geruststelling, als we aange- ven dat er ook aan deze kant van het plein een nieuw 'eiland' met nieuwe paviljoens terug komt. Die paviljoens blijken toch wel in trek. „Het is net zoals de markt: veran- dering van spijs doet eten", merkt mijnheer De Vries na zijn laatste hap rookworst op. „Gewone win kels kunnen leuk zijn, maar een marktje pikken doe je toch ook op z'n tijd. En zo heb je hier altijd die kiosken gehad, die wat afwisseling gaven tussen de rest van het win kelcentrum. Als dat nu paviljoens worden, vind ik dat ook niet erg. Zolang er maar iets afwisselends op dat plein blijft. We hebben hier ook wel eens naar een voorstelling staan kijken, met de feestdagen of zo. Dat was ook best leuk en daar is zo'n plein hartstikke geschikt voor, toch?." Het is duidelijk: er is in winkelcen trum Zuidplein zoiets als een pleinpubliek onstaan en dat heeft bepaalde verwachtingen ontwik keld. Het eerste paviljoen kan ze wellicht al weer een beetje van dienst zijn. En als over enige tijd het tweede paviljoen wordt opge- leverd, zullen de oude trouwe ki- oskbezoekers hopelijk kunnen constateren dat veel bekende win kels inderdaad op het Zuidplein zijn gebleven. Paviljoen klinkt een beetje duurder dan kiosk, maar verder zal de sfeer weer ouderwets gezellig kunnen zijn. Precies zoals het hoort, op een plein dat niet voor niets centraal ligt. Het winkelcentrum Zuidplein zou het Winkelcentrum Zuid plein niet zijn als niet iets speci- aals voor het winkelende publiek op touw wordt gezet. Ook het komende weekeinde zijn er van 12.00-16.30 uur diverse attrac- ties voor het publiek. Aanstaande zaterdag zijn er twee schaakruiters, hoog gezeten te paard, te bewonderen. De vraag bij dit illustere tweetal is; zijn ze levend of van marmer? Ga zelf kijken en probeer de waarheid te ontdekken. Deze zaterdag wordt er ook voor muziek gezorgd. Het duo L'A- mour Ravissant presenteert een varietecabaret met een breed re pertoire en bonte kostuums. Het duo vertolkt prachtige songs; Fi- fi L'Amour is een brutale, be- koorlijke chanteuse. Zij treedt op met Rodolfo Ravissant, de an- dere helft van het duo. Hij is een troubadour met accordeon en te- vens een virtuoze pianist. Zij hebben succesvolle shows op hun naam staan waarin songs van onder andere Edith Piaf, Char les Aznavour, Barbara en vele anderen ten gehore worden ge- bracht. He? duo zingt behalve Twee vier meter hoge musicerende portiers zijn de niet te missen blikvangers in het winkelcentrum. Franse chansons liedjes in het Nederlands, Duits, Russisch, Ita- liaans, Jiddisch en Romani. Het lijdt geen twijfel; dit duo is zeer veelzijdig en zal zaterdag beslist veel bewondering oogsten. Op koopzondag, 7 oktober, zul len alle ogen in het winkelcen trum gericht zijn op twee wel heel bijzondere portiers. Zij zijn niet alleen bijzonder groot maar nog zeer muzikaal ook. Het zijn vier meter hoge, swingende por tiers die heel behendig met de gi- taar en de trommel uit de voeten kunnen. Behalve musiceren, zin- gen en praten zij; kortom het is een bijzonder portiersduo met cabareteske trekjes. Het evenement vindt plaats nabij de vestiging van Blokker. „We zijn er erg blij mee", klinkt het vrolijk in de nieuwe behuizing van Au Gout Exciusif. Trots heerst er ook, met name over de fonkel- nieuwe Swarovski-winkel die di rect naast Au Gout Exciusif te vin den is. „Daar zijn er maar erg wei- nig van in Nederland. Wij hebben nu de eerste en enige in heel Rot terdam. Swarovski heeft de win kels opgezet, maar verder is dit he- lemaal onze eigen winkel." De Swarovski-winkel heeft een eigen ingang en ziet er zeer sfeervol uit. Tegen een donkerblauwe achter- grond liggen de prachtige kristal- len producten van Swarovski uit- gestald. Zowel een klassieke als moderne vormgeving zijn er terug te vinden en Swarovski zal zeker jong en oud aanspreken in deze nieuwe winkel op het plein. De 'gewone' winkel van Au Gout Exciusif heeft na de vernieuwing ook een heel andere uitstraling ge- kregen. Het interieur is net zoals het exterieur verbeterd en sinds de heropening van afgelopen week kunnen de klanten er weer hun fa- voriete verzamelmerk van fijn por- celein of keramiek vinden. En Au Gout Exciusif heeft alle be- Het interieur is net als het exterieur verbeterd en sinds de heropening kunnen de klanten er weer hun favoriete verzamelmerk van fijn porcelein of keramiek vinden. kende merken nog steeds in huis. Hummel, het Spaanse Lladro of het Engelse Leonardo: met alle merken is op z'n minst een grote vitrine gevuld. De beeldjes van Leonardo haalt Au Gout Exciusif zelf uit Engeland, waardoor dit an ders zeer kostbare merk op het Zuidplein toch betaalbaar blijft. Ook uit Engeland komt Country Artists, dat zich onderscheidt met buitengewoon natuurgetrouwe beelden van onder meer honden. Op afstand zou je het verschil met een echte viervoeter nauwelijks zien. Het Verenigd Koninkrijk blijft in Au Gout Exciusif verder opvallen met het traditionele ser- viesgoed van Royal Albert. Uit Duistland afkomstig is behalve het al genoemde Hummel ook het N achtmann-kristal, waarvan de va- zen en kaarsenkandelaars een schitterende indruk maken. Het ge- hele assortiment van Au Gout Ex ciusif is al met al weer minstens zo groot als de klant zich van de vroe- gere winkel in het oude paviljoen zal herinneren. Met het oog op de al weer naderen- de feestdagen heeft Au Gout Ex ciusif ook een leuk assortiment kerstproducten in de winkel staan. En dat niet alles duur hoeft te zijn, blijkt wel uit het feit dat een leuk kerstcadeautje hier al vanaf zo'n 15 gulden is te vinden. Een even- eens feestelijke en wat minder plechtige indruk maken bij het ver- laten van de winkel de Gilde Clowns. De handgedecoreerde clowns uit Duitsland vormen een typisch verzamelproduct en ze zijn in allerlei poses en uitdossingen te koop. Wie al dergelijke prachtige beeldjes en andere sfeervolle arti- kelen de afgelopen tijd een beetje gemist heeft, kan zich op het cen trale plein van winkelcentrum Zuidplein weer naar harte lust ver- gapen aan de pracht en praal bij Au Gout Exciusif. Au Gout Exciusif en haar Swa rovski-winkel zijn beide te vinden in het paviljoen voor V&D op het centrale plein. Telefoon (010) 4816473. „We waren echt aan een nieuwe locatie toe", vertelt de heer Kap- tein van La Boca. „Alles is hier weer helemaal fris en schoon. We zijn twee weken geleden weer open gegaan en de klanten reage- ren heel leuk." La Boca heeft naast het nieuwe pa viljoen een groot terras gekregen. Klanten kunnen daar lekker op hun bestelling gaan zitten wachten, want La Boca heeft voortaan be- diening. Helemaal nieuw is bedie- ning voor La Boca overigens niet, want enkele andere van de zes La Boca vestigingen in Nederland hebben ook al bediening. In win kelcentrum Zuidplein is die luxe bij La Boca echter wel nieuw. En datgene waarmee u op het ter ras van La Boca bediend kunt wor den, lijkt ook wel steeds lekkerder te worden. De koffie was al een specialiteit en die smaakt nog steeds even goed. Daarnaast is er echter onder meer een heel assorti ment lekkere belegde broodjes. Een broodje luxe kroket of juist een broodje gezond: La Boca heeft het allemaal in huis. „En de warme maaltijden begin- nen er nu ook aan te komen", al- dus Kaptein over het assortiment van het nieuwe La Boca. „Die kunnen hier gegeten worden maar ook worden meegenomen, net zo als de broodjes." Tot slot heeft La Boca ook lekkere ijscoupes en ge- bak, zodat u eigenlijk voor al uw lekkere trek bij La Boca terecht kunt. Soenmige klanten doen dat La Boca heeft naast het nieuwe paviljoen een groot terras gekregen. volgens Kaptein 's morgens vroeg al, als ze op weg naar hun werk nog even een kopje koffie bij La Boca komen nuttigen. Maar ook voor de lunch of warme maaltijd staat het personeel van La Boca voortaan voor u klaar. De komen de weken kunt u bij La Boca als extra specialiteit heel bijzondere tosties verwachten. Een tosty met rauwe ham, of mozzarella... Alsof u al niet genoeg redenen had om weer eens bij La Boca langs te gaan. Het terras van La Boca is te vinden bij het paviljoen op het centrale plein. Telefoon (010) 4808097. La Boca is geopend van 08.00 tot 18.00 uur en op koopavond tot 21.00. GRATIS Tijdens concerten en evenementen open tot 20:00 uur. Alleen geldig bij McDonald's restaurant Zuidplein. ROTTERDAM. Een bon per persoon. Niet geldig in combinatie met andere McDonald's™ aanbiedingen en McMenu'"/Happy Meal Geldig tlm 31-12-2001.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 27