rs Kijken, doen, proeven en beleven tijdens de Femina 2001 in Ahoy' Martin Koolhoven levert met 'De Grot' zeer sterke film af M Q maasstai ium preview ALLR0UNDVERK0PER CD SOFTWARE VERKOPER SCHEEPS ELEKTRONICA VERKOPER CAR HIFI VERKOPER BEZORGMEDEWERKER HOBBY ELEKTRONICA VERKOPER ADMINISTRATIEF MEDEWERKER SERVICE COUNTER MEDEWERKER L0GISTIEK MEDEWERKER HULPMEDEWERKERS VERKOPER TELECOMMUNICATIE /COMPUTER SUPPLIES VACATURELIJN 010-4.618.618 Veel show en entertainment voor bezoekers Femina 2001 Zoekt u een fulltime functie binnen de elektronica, kom dan langs op vrijdag 5 oktober en solliciteer direct. Wij ontvangen u graag van 14.00- 21.00 uur in ons pand van Correct Business Electronics, Ceintuurbaan 111 te Rotterdam. stad ROTTERDAM - Het Ahoy' Expo Center staat van 5 tot en met 14 oktober 2001 bol van de nieuwtjes voor de he- dendaagse consument tij dens de 54e Femina. In ver- gelijking tot andere jaren, heeft Femina 2001 een ge- varieerder aanbod met veel show en entertainment. Honderden exposanten staan klaar om de laatste trends te presenteren op het gebied van mode, eten en drinken, health beauty, huisdieren, interieur, vrij- tijdsbesteding, elektronica en telecommunicatie. ROTTERDAM - Dankzij de gunstige belastingmaatregel van de overheid zijn dit jaar meer Nederlandse speelfilms in de bioscopen verschenen dan ooit. Een aantal mislukte producties, maar gelukkig ook een heleboel goede films. In die laatste categorie valt zonder twijfel ook 'De Grot' van Martin Koolhoven, naar een scenario van schrij- ver Tim Krabbe. 4, OKTOBER Bent u klaar met uw studie en vindt u het leuk om klanten te adviseren, dan ligt hier uw kans. Voor een leuke baan met toekomst gaat u naar Correct. Start als aankomend verkoper bij Correct en leer het vak! In de praktijk en via onze multi media training wordt u opgeleid tot verkoper met doorgroei mogelijkheden naar de afdeling die u het leukst vindt! U heeft een brede kennis op het gebied van muziek en interesse op het gebied van multi media software. Affiniteit met onze producten is een pre. Correct Marine voert een zeer breed assortiment voor plezier- en beroepsvaart. U adviseert onze klanten op een representatieve manier bij de aanschaf van marine elektronica van Fishfinder tot Computergestuurd navigatiesysteem. De juiste kandidaat heeft een middelbare opleiding en affiniteit met nautische apparatuur verkregen via opleiding of hobby. U bent liefhebber van alles wat met auto's te maken heeft en u heeft kennis of wil u specialiseren in autoradio's, navigatiesystemen, boosters e.d. Als verkoper staat u onze klanten op een vriendelijke en voorkomende manier te woord. U bent representatief, heeft een rijbewijs B, een elektronica opleiding of aantoonbare ervaring en u kunt zelfstandig werken. U levert en installeert de producten op de juiste wijze en u heeft een service gerichte instelling. Een verkoper met een brede interesse voor elektronica, en adviseert de consument op het gebied van aansluitmogelijkheden, multifunctionele afstandbedieningen, diverse bijverkoopartikelen en ook over discoapparatuur, mengpanelen spelcomputers en accessoires etc. etc. Voor zowel debiteuren- als crediteurenadministratie zoeken wij collega's. Bij voorkeur een afgeronde MEA0 opleidingsniveau 3 of ervaring waarmee u dit niveau aan kunt tonen. Goed cijfermatig inzicht is een vereiste en computerervaring met Excel een pre. U bent representatief en in staat om onze klanten vriendelijk te helpen aan onze Service Counter, dat wil zeggen u analyseert de klanten, omschrijft deze duidelijk voor onze monteurs en hetgeen zorgt voor een snelle afwikkeling. Basiskennis van elektronica is een vereiste. U verwerkt dagelijks samen met uw collega's de inkomende en uitgaande goederenstroom van Correct. U bent accuraat en service gericht naar consument en collega. U heeft een flexibele instelling m.b.t. de werktijden en werkzaamheden. U rouleert in een team van medewerkers van de expeditie tot centraal magazijn. Op diverse afdelingen zijn er nog mogelijkheden voor weekend medewerkers. Zoekt u naast uw studie nog een leuke baan, reageer dan U heeft kennis van de nieuwste GSM telefoons en hun mogelijkheden in combinatie met de nieuwste computer en PDA apparatuur. Affiniteit met computer randapparatuur en software is een pre. U komt te werken op een unieke afdeling .waarbij u de nieuwste techniek en apparatuur verkoopt. EEN AFSPRAAK IS NIET NODIG EN SCHRIFTELIJK S0LLICITEREN EVENMIN. BELLEN KAN OOK, VRAAG NAAR DHR. H. KLINGE Woerisdag 3 oktober 2001 TX51 ROTTERDAM - Baroeg staat vrijdag weer in het teken van De Metalenlnquisitie. Geef je niks om muziek dan kun je altijd nog de bardames Simone en Cindy uitda- gen voor een potje tafelvoetbal of flipperen. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis. Een dag later is er vanaf 21.00 uur een Alternatieve Dansavond. Entree: drie rijksdaal- ders. En zondag kunnen liefheb- bers hun muziekcollectie uitbrei- den tijdens de Metal Market. Er is van alles verkrijgbaar, maar je kunt natuurlijk ook voor de gezelligheid langskomen. Aanvang 12.00 uur en de entree bedraagt vijf piek. Elke woensdagavond zijn er in Nighttown opnamen van Ray mond is Laathet avondprogram- ma van Jorgen Raymann. Aanvang 20.30 uur en kaarten kosten een tientje. Reserveren: 010- 427.18.78. Vrijdag gevende punk- rockers van Opposite een feestje met een gevarieerde line up. Onder meer Second Chance, The Ragin Hormones en Beans. Aanvang 20.30 uur en kaarten kosten een tientje. Zondag in Nighttown Day light Dancing. Aanvang 14.00 uur, entree/ 15,-. Donderdag staan de Groovie Ghoulies in WaterFront. Lekker pretentieloze aanstekelijke punk- rock songs, met 'fun games' als bonus: entertainment. Vooraf zie je The Ragin' Hormones en de Haarlemse punkband The Tabas cos. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten/ 12,50. Op vrijdag 5 okto ber is het tijd voor een echte feest- band, De Amsterdam Klezmer Band. Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt 15,-. Vrijdag is het vanaf half een 's nachts weer tijd voor de Rotterdamse Knaken- disco en zaterdag uiteraard weer Strictly Techno. En dinsdag 9 ok tober in WaterFront een dubbelop- treden van Les Savy Fav en Enon. Aanvang 21.00 uur en kaarten kos ten vijftien gulden. Rotown heeft zondag 7 oktober een optreden van Preston School of Industry. Opgerezen uit het stof en emotionele puin, besluit Spiral Stairs dat de post-Pavement gekte net begonnen is. Hij streeft naar een zeer toegankelijke sound met een hoog meeneuriegehalte. Voor hem is het tijd dat de muziek in zijn hoofd met het geluid van een elek- tronische beat gecombineerd wordt. Het eindresultaat is Preston School Of Industry, een project waarin Spiral's enthousiasme voor bands zoals Echo the Bunny- men, Fall, Kinks en Clean gefilterd wordt door zijn Central Valley Americana roots. Aanvang van dit optreden is 22.00 uur en kaarten kosten/ 12,50. Dinsdag 9 oktober in Rotown Lucky Strike Comedy Night. Aanvang 21.00 uur en kaar- ten kosten/ 15,-. De accenten tijdens deze editie van de Femina liggen op show en entertainment. Beursorganisator RTB Beurzen heeft dit jaar geko- zen voor een groot opgezet mo- deplein waar professionele mode- en bruidsshows plaatsvinden. Veel aandacht is besteed aan de choreografie, decor, licht- en ge luid. Tevens besteedt de beurs veel aandacht aan health beau ty en is er een prominente rol weggeiegd voor alles wat te ma- ken heeft met haarmode. Leerlin- gen van ROC Zadkine knippen elke haarcoupe gratis in model tijdens de KappersShow. Radio Rijnmond zendt tijdens de beurs uit vanaf de Femina. Inter views, spelietjes met het publiek en een scala aan artiesten staan op het programma. Ook Radio 10 FM laat van zich horen op Femi na 2001Deze zender presenteert een roadshow met onder meer een gameshow, artiestenspel, een modeshow en live-optredens van bekende Nederlanders. Bezoe- kers van de beurs maken kans op een groot aantal prijzen: van vrij- kaarten voor de musical Saturday Night Fever tot een unieke Ame- rikaanse oldtimer ter waarde van 25.000 gulden. Daarnaast zijn ie- der uur prijzen te winnen bij de Postcode Loterij Lingo Show. De wereld van de ICT is ook op Femina 2001 niet meer weg te denken. Femina 2001 biedt haar bezoekers veel nieuws op dit ge bied en presenteert de laatste trends in computers, internet, au- Tijdens de Femina in het Expo Center van Ahoy' is van 5 tot en met 14 oktober van alles te beleven. dio en video. Een grote televisie- toren en een lange tafel met ver- schillende televisietoestellen staan tot ieders beschikking. Be zoekers krijgen hier zelf de mo- gelijkheid te experimenteren met digitale tv. Een bekend onderdeel van Femina is het Kookthea- ter, georgani- seerd door het Bedrijfschap Slagersbe- drijf. Het kooktheater biedt dit jaar een gevarieerd en nieuw programma. Voor de eer- ste keer kunnen bezoekers niet al- leen kijken hoe gerenommeerde koks gerechten klaarmaken, maar kunnen onder begeleiding zelf aan de slag tijdens de doorlopen- de workshops. Veel aandacht is er dit jaar voor de keuken. Bijna een hele hal is gevuid met talloze fabrikanten die hun nieuwste keukens tonen, van strak en modem tot ambach- telijk en nostalgisch. Aansluitend hierop is het enorme aanbod van keukenmachines, koffiezetappa- raten en overige accessoires. De ze keukenspecial is nog nooit zo uitgebreid op Femina getoond. Behalve keukens biedt de beurs op het onderdeel sfeer Interieur een verscheidenheid aan andere interieurideeen. Van meubels tot vloeren en van kunst tot binnen- fonteinen. Nieuw op Femina is de 3D-digikunst. Via een software- programma kunt u zelf een ont- werp laten maken voor op diverse stoffen, doek, glas of papier. Bij- voorbeeld om een scheiding te kunnen maken van de voor- en achterkamer. De Femina mag zich dit jaar ver- heugen op vele primeurs. Zo geeft Het Bedrijfschap Slagersbe- drijf de aftrap voor een perso- foto: RTB Beurzen neels wervingscampagne voor herintredende vrouwen. De Ne- derlandse slagersbranche wil op deze manier vrouwen motiveren voor een (parttime) baan in het slagersbedrijf. Een andere pri- meur is de THINKcity. Deze klei- ne, modieuze stadsauto haalt voor 85 kilometer zijn energie uit het stopcontact. De Femina is iedere werkdag en zaterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Op zondag is Femina 2001 te bezoeken van 11.00 tot 17.00 uur. Entree voor volwassenen be draagt 19,-, kinderen 14,-, Pas 65 16,-. Een gezinskaart voor twee volwassenen en twee kinderen kost f 45,-. lnformatie: www.femina.nl. Khan Younis, Gaza februari 2000. foto: Harry Cock ROTTERDAM - De expositie 'Ontheemd, bewogen levens in beeld' in het Oorlogs Verzets Mu seum Rotterdam toont foto's van drie vooraanstaande Nederlandse persfotografen: Harry Cock, Da niel Koning en Marcel Molle. Vanuit het thema 'ontheemd' maakten zij een selectie uit be- staand werk en portretteerden zij vluchtelingen die op dit moment in Nederland verblijven. Met het actuele thema van de ex positie wil het museum onder de aandacht brengen dat met het einde van de Tweede Wereldoorlog geen einde istgekomen aan vervolging, racisme en discriminatie. En dat vooral met het oog op de bewust- wording van de jeugd. Nog dage- lijks worden wij geconfronteerd in de media met het begrip 'vluchte- ling': mensen op de vlucht voor oorlog, honger of armoede. De in- drukwekkende foto's van Harry Cock, Marcel Molle en Daniel Ko ning tonen, voor elke fotograaf op eigen wijze, de gevolgen die oor- logsgeweld of vervolging hebben op de levens van zowel kinderen als volwassenen. Speciaal voor de expositie werd door Daniel Koning (1940) een se- rie foto's gemaakt van kinderen die op dit moment in het AZC Ca- rilo verblijven. Het zijn portretten van kinderen in de leeftijd van acht tot twaalf jaar die niet beantwoor- den aan het stereotype beeld van de 'vluchteling'. Het zijn indrin- gende foto's van gewone jongens en meisjes, met hun eigen buiten- gewone geschiedenis. De door Ko ning gefotografeerde kinderen straJen hoop uit. Hoe hun toekomst emit zal zien is nog onduidelijk. Wei hebben ze allemaal hun eigen visie, hun eigen ideaal. Marcel Molle (1964) (in 1999 win- naar van de Zilveren Camera, de prijs voor de beste nieuwsfoto, en Fotojoumalist van het Jaar) bracht tijdens de Kosovo-crisis tweemaal een bezoek aan de Balkan. In april 1999 bezocht hij bij de grens tus- sen Kosovo en Macedonie onder meer het vluchtelingenkamp Bla- ce. Een maand later kon hij in Kos ovo beelden maken van de intocht van de KFOR-troepenmacht. Voor de tentoonstelling Ontheemd maakte Molle een selectie van zijn veelal nog niet gepubliceerde fo to's uit Macedonie en Kosovo. In 1998 en 2000 bezocht Harry Cock (1952) met een vriend de Ga- zastrook. Hier maakte hij opnamen van de Palestijnse vluchtelingen die er al decennia lang verblijven. Het zijn beelden van mensen die vaak hun leven lang ontheemd zijn en die geen uitzicht hebben op te- rugkeer. Als permanente vluchte lingen vormen de opvangkampen in Gaza hun eigenlijke thuisland. Speciaal voor de tentoonstelling 'Ontheemd' werd door Cock een serie foto's gemaakt van vluchte lingen die op dit moment in het Azielzoekerscentrum in Vught verblijven. Foto's van jonge man- nen die in een vreemde omgeving vorm proberen te geven aan hun leven. Hun dagelijkse leven wordt getoond in kleine fragmenten. De tentoonstelling is te zien tot 27 januari 2002 in het Oorlogs Ver zets Museum Rotterdam, Veerlaan 82-92 Rotterdam. Telefoon 010- 484.89.31. Geopend di-vr 10.00- 16.00 uur, so 12.00-16.00 uur. door Vincent Wernke Begin dit jaar verscheen 'Amne- siA' in de bioscoop. Ook in deze film van Martin Koolhoven speelt Fedja van Huet de hoofdrol. Niet voor niets wordt hij door Koolho ven de beste Nederlandse acteur van dit moment genoemd. En niet voor niets werd Van Huet op het afgelopen Nederlands Film Festi val onderscheiden met het Gouden Kalf voor beste acteur. Voor 'Am- nesiA', al vermeldde de jury er na- drukkelijk bij dat hen ook de rol in 'De Grot' was opgevallen. En dat is terecht, want de acteur zet in 'De Grot' andermaal een sterke rol neer. Eerder deed hij dit in on der meer 'Karakter', 'Wilde Mos- sels' en 'AmnesiA'. In 'De Grot' speelt hij de rol van geoloog Egon Wagter. Hij is op een punt in zijn leven belandt waarop hij eigenlijk niet meer tevreden is met wat hij heeft. Zijn huwelijk is niet wild, zijn baan als aardrijkskundeleraar is hij al veel langer zat en hij wil nu eindelijk eens zijn droom waarma- ken, deelnemen aan een belangrij- ke geologische expeditie. Daarnaast wordt Egon telkens ge confronteerd met zijn jeugdvriend Axel van de Graaf (Marcel Hense- ma). Ze hebben elkaar dertig jaar geleden leren kennen tijdens een jeugdkamp in de Ardennen. Egon en Axel waren toen al elkaars te- genpolen. De brave dromer tegen- over een allesdurver, die voortdu- rend op zoek is naar uitdagingen. Inmiddels heeft Axel carriere ge maakt als drugsdealer, en is hij een van de meest gevreesde criminelen van het land. Als Egon op het punt staat grote droom werkelijkheid te laten worden, heeft hij daarbij de hulp nodig van Axel. Fedja van Huet speelt de hoofdrol in 'De Grot' van regisseur Martin Koolhoven. foto:A-Film 'De Grot' is gebaseerd op de ge- lijknamige roman van Tim Krab be, die zelf het scenario schreef voor deze film. In 'De Grot' lopen verschillende tijdslagen door el kaar heen. Een belangrijke rol in het geheel is weggeiegd voor het jeugdkamp, waar Egon en Axel el kaar voor het eerst leerden kennen. Tijdens dit kamp wordt Egon vol- ledig overrompeld door het onaan- gepaste gedrag van Axel, die hem laat kennismaken met alles wat god verboden heeft. De gebeurte- nissen tijdens dit zomerkamp zou- den later in hun levens een rol blij- ven spelen. Begin en eind van 'De Grot' slui- ten naadloos op elkaar aan, maar het duurt anderhalf uur voor je alle gebeurtenissen in het juiste per- spectief kunt plaatsen. Ondertus- sen legt regisseur Koolhoven iede re keer een nieuw stukje in de puz- zel, waarmee hij de spanning gelei- delijk aan opbouwt. Naast het ster ke scenario en de strakke regie, is het acteerwerk van hoog niveau. Dit alles zorgt ervoor dat Martin Koolhoven een van de beste Ne derlandse films van dit jaar heeft afgeleverd. Helemaal toevallig is het niet dat een boek van Tim Krabbe zo'n sterke film oplevert. In 1988 regis- seerde George Sluizer 'Spoorloos' naar de roman 'Het Gouden Ei' van Krabbe. Het werd een van de beste Nederlandse films aller tij- den, die bovendien het visitekaart- je bleek voor regisseur Sluizer. Hij mocht een aantal jaar later zelf een Amerikaanse remake van 'Spoor loos' maken, die kraak nog smaak had. Met de talentvolle Martin Koolhoven zal het vast en zeker beter aflopen. Hij is eigenzinnig genoeg om ook na 'De Grot' nog steeds zijn eigen weg te gaan. Daar kunnen we als filmpubliek nog een hoop plezier aan gaan beleven. VMM DAG BIJ CORRECT

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 33