SI Hi )W r OP EUROPEES VOETBALAVONTUUR Stedelijk Museum wil landelijke uitstraling Handbalclubs DWS en Ventura verdelen de buit Rijke stijl- periodes Maxima ©ii Alexander schiedam Wel of geen afspraak? Regio-Seniorenfittest in sporthal Margriet JV< NA1 AR ATIE 0800 - 06 42 ALS U WILT BEZUININGEN, KAN UW CV-KETEL U DAARBIJ HELPEN! 19 20 ?Ci VIG isfijduiinjdo U33 jooa— Nieuwe organisatie Popprijs Concours in Margriethal Huidige collectie keukens... Irish Music Fundraising Festival Collectieplan: verdrievoudiging expositieruimte Oplage 38.600 Totale oplage 628.100 17 oktober 20018e Jaargang nr 42 IS PLUS IS PLUS vamOfjfk I I I[ Of bel gratis SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum Schiedam wil zich in de toekomst gaan ontwikkelen als het museum voor de naoorlog- se moderne Nederlandse kunst. In een nieuw te bouwen muse um -het Centrum voor Nederlandse Moderne Kunst- zal het aantal getoonde werken worden verdrievoudigd. In totaal wil het Stedelijk 600 werken aan de bezoekers laten zien; nu ligt dat aantal op gemiddeld 200. Dat staat in het Collectieplan Ste delijk Museum Schiedam dat morgen in een extra commissie- vergadering zal worden besproken: „Geen enkel museum pro- fileert zich uitsluitend op de Nederlandse moderne beeldende kunst." SCHIEDAM - De gemeente Schiedam stelt dat er afspraken zijn gemaakt met het bestuur van het Vlietland Ziekenhuis om het nieuwe ziekenhuis op de locatie Bijdorp te bouwen. Het bestuur ontkent dit. Dat werd duidelijk tijdens het kort geding dat afgelopen vrijdag werd gevoerd. Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4738322 Bezorging 0900-2020299 (22 ct p. min.) Schiedam Een pagina vol aanbiedingeri! Kijk verder in deze krant. Mgr. Notenslaan 460, Schtedam-Nteuwland Gouztnptein 7. SdtedAnvWowftotk Volgens het Stedelijk Museum be- staat er in de Rijnmond geen enkel museum dat zich enkel en alleen richt op de moderne Nederlandse kunst; en in Nederland is er 'maar een beperkt aantal musea dat struc- tureel aandacht schenkt aan de na- oorlogse en hedendaagse kunst van eigen bodem' Het museum wil een museum wor- den 'waar permanent een groot aantal Nederlandse werken uit de betreffende periode in een aan- sprekend verband te zien is'. Hoewel het nog niet zeker is of het SN3»n3» dO N39NlldO» 3S»ld PIN Rotterdam-Zuid Wevershoekstraat 380, tel. 010 - 423 13 11 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4, telefoon 010 - 442 41 42 VRIJDAG 1 OKTOBER ZATERDAG OKTOBER I CEINTUURBAAN 111 ROTTERDAM Neem nu een supervoordelig mini-abonnement: 4 weken voor 17,50 (C 7,94) en volg het Europees avontuur van Feyenoortl als nooit tevoren. Vier wedstrijden in oktober die de sportredactie voor u op voet volgt met uitgebreide voorbeschouwingen en repor tages. Vul snel de bon in. 2 noteer voor mijzo'n mini-abonnement.* i4 weken vooi 17.50 f€7.94) dat is een kortir.g van 50%) Naam: |)j^ i MM I Voorl: Adres: Postcode: I Telefoon: Plaats: pP^- (i.v.m. cdntrole bezorgirip I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service I Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. Dwkm Informatie over Rotterdam vind je op www.rotterdam.nl 50% KORTING Meer Informatie over de Energiepremieregeling? Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000 www.onsgroep.nl Opruiming bij Bruynzeel. Profiteer nu, want weg is weg! Investeringen die zichzelf terugverdienen... daarin zijn we allemaal wel geinteresseerd. Neem nu de Energiepremieregeling, waarmee energie besparen extra voordelig is. Schaft u bijvoorbeeld huishoudelijke apparatuur met het energiezuinige A-label aan, dan krijgt u van de overheid een premie terug via ONS. Is uw woning bovendien voor 1998 gebouwd en treft u energiebesparende maatregelen zoals de aankoop van een HR-ketel, dan kunt u ook gebruik maken van deze regeling. Zo kan uw ketel u helpen bij het bezuinigen op energie en geld! Kan het nog makkelijker? Bel (010) 262 1000, of surf naar www.onsgroep.nl WATERWEG - Het Irish Music Fundraising Festival beleeft zaterdag 3 (van 15.00 tot 23.00 uur) en zondag 4 november (van 14.00 tot 22.00 uur) zijn derde editie. Vele Ierse topartiesten zul- len deze twee dagen in de Vlaardingse Stadsgehoor- zaal optreden. Beide dagen staan dezelfde bands op het programma. De meest bekende naam is Maire Brennan, de zangeres van Clannad. Andere be kende namen zijn Liam O'Flynn (hlj maakte vorig jaar veel indruk met zijn in- stumentale muziek), gitarist Tommy Sands, The Bum blebees (een vrolijk akoes- tisch trio: banjo, mandoline, harp, viool, accordeon dat voor deze gelegenheid wordt aangevuld met een zange res) en zangeres Marian Bradfield. Verder treden op No Fron tiers, Shannon en Emerald (Nederlandse bands die Ier se muziek spelen). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, (010) 434 05 00 en woon zorgcentrum Thurlede, (010) 409 32 00. Kaarten kosten fl. 67,50 per dag. Het festival wordt geor- ganiseerd om geld in te za- melen voor de palliatieve zorgunits van zorgcentra Thurlede en Meerpaal/We- tering. SCHIEDAM - De initiatief- nemers van de Popprijs Schiedam stoppen ermee. Dick Makelaar, Auke Pol en Rene Westerhoff dragen de organisatie over aan mu- ziekcentrum OpMaat. De Popprijs Schiedam is vijf jaar geleden voor het eerst georganiseerd. Het aantal deelnemende bands is in die jaren gegroeid van 19 naar 42. SCHIEDAM - Het Algemeen Muziek Overleg Schiedam (AMOS) organiseert zaterdag 3 november een drumband-, majorette- en showconcours in Margriethal. Het concours vindt plaats van 09.30 tot 19.45 uur. Het evenement zal tweemaal worden onderbro- ken door prijsuitreikingen. Daarna reikt burgemeester Reinier Scheeres de wisselbe- kers aan de korpsen die de hoogste punten hebben be- haald bij majorette, mars en de showwedstrijden. Het is voor de elfde keer dat het con cours wordt gehouden. uur de dubbel. De wedstrijd ging lange tijd gelijk op. In een slotfase met Hitchcock-achtige trekjes trok het 'uit'-spelende DWS aan het langste einde, 17-19. De ploeg van Nicoleta Borecianu wist zo'n tien minuten voor tijd een voorsprong van twee punten te nemen. De Ventura-vrouwen gaven zich in deze fase echter nog niet gewon- nen en trokken de stand weer ge lijk. Daarna was het weer de beurt aan DWS om het heft in handen te nemen. Met een stevig slotoffen- sief werden de moegestreden vrou- wen van Ventura alsnog verslagen. De navolgende handbalderby tus- sen de mannen van Ventura en DWS vertoonde een identiek beeld. Geen van beide ploegen gunden de tegenstander ook maar een meter ruimte. DWS dat in de rust tegen een achterstand aan- keek, vocht zich na de hervatting terug maar kon in de slotfase niet verhinderen dat het ditmaal Ven tura was dat de overwinning- schampagne kon ontkurken, 19- 18. Foto Roger van der Kraan M \i:V- Duizenden Rotterdammers hebben maandag van de mogelijkheid gebruik gemaakt om Maxima en Willem- Alexanderin hetecht te zien. foto:Dicksiuijter SCHIEDAM - De dubbele hand balderby tussen de Schiedamse kemphanen Ventura en DWS heeft eigenlijk geen echte winnaar opge- leverd. Beide clubs konden zater- dagavond na afloop een overwin- ning en een nederlaag in de vereni- gingsannalen bijschrijven. De twee wedstrijden op eerste divisie-ni- veau leverden wel beide bloedstol- lend handbal op. Het publiek dat voor vijf gulden op de tribunes van de Margriethal had plaats geno- men, was daarom misschien wel de grootste winnaar van de avond. De vrouwen openden om 19.30 5 CHI EDAM - De papieren collectie van COBRA-kunstenaars wordt momenteel geconserveerd door restaurator Ringo Broeren, samen met conservator Christel Cordes. Bezoekers van het Stedelijk Museum kunnen nu een kijkje achter de schermen nemen en vragen stellen over hoe het kwetsbare papier tegen de tand des tijds kan worden beschermd. Zuur is daarbij de grootste vijand. Zie verder de binnenpagina. Foto Roger van der Kraan De gemeente Schiedam vindt het niet te verteren dat het bestuur van het Vlietland Ziekenhuis voor Vlaardingen heeft gekozen uit oogpunt van tijdwinst. Het bestuur denkt een half jaar tijdwinst te boe- ken door in Vlaardingen te gaan bouwen; de gemeente Schiedam vindt het 'lichtzinnig' omdaardoor voor Vlaardingen te kiezen. Ook stelt de gemeente dat de locatie Bijdorp nog steeds de beste keuze is: het terrein is goed bereikbaar per openbaar vervoer. De gemeente Schiedam vindt het niet van deze tijd dat een zieken- huisbestuur in staat is om op deze wijze tot een dergelijke ingrijpen- de beslissing te komen. VLAARDINGEN - 50-plussers kunnen van 5 tot 9 november in Schiedam en Vlaardingen deelne- men aan diverse sport- en spel- instuiven in het kader van de week voor de ouderen. Een onderdeel van deze week is de inmiddels tra- ditionele regionale Seniorenfittest. Deze fittest wordt gehouden op maandag 5 november in sport- en evenementenhal Margriet aan de Nieuwe Damlaan 5 in Schiedam. 50-plussers die benieuwd zijn naar hun fitheid, kunnen deze laten me- ten. De gemeenten Schiedam en Vlaar dingen hebben deze test al enkele jaren op hun programma staan en nog steeds groeit de belangstelling ervoor. De test geeft inzicht in on- der meer de algemene lichamelijke conditie, bloeddruk, vetpercenta- ge, spierkracht, botgewicht en cho- lesterolgehalte. Over de uitkom- sten van de test is er na afloop een kort gesprek mogelijk met een van de aanwezige artsen. Deelname aan de Seniorenfittest kost 15 gulden. Dat bedrag is in- clusief een cholesterolmeting. Het testteam kan slechts een maximaal aantal deelnemers behappen. Deel name geschiedt daarom in volgor- de van binnenkomst. Nieuw bij de regionale Senioren fittest is dat 50-plussers zowel in Vlaardingen als in Schiedam aan- sluitend aan de test tot 9 november gratis aan diverse activiteiten kun nen deelnemen. De activiteiten zijn verspreid over verschillende (sport)accommodaties in beide ste- den. De deelnemers aan de fittest ontvangen een overzicht van deze gratis activiteiten. Ter afsluiting van de week voor de ouderen wordt op vrijdag 9 no vember een sportieve ochtend ge organiseerd aan de Baanstraat in Vlaardingen. Tussen 09.30 en 12.00 uur kan men hier deelnemen aan een circuit van diverse sport- en spelactiviteiten. Informatie: Dienst Sport en Recre- atie van de gemeente Schiedam, (010) 246 55 05 of de sector Sport van de gemeente Vlaardingen, (010) 248 45 75. weekbladen Centrum voor Nederlandse Mo derne Kunst er daadwerkelijk zal komen (de kosten bedragen min- stens 22 miljoen gulden), bereidt het Stedelijk Museum zich er wel op voor. Het museum gaat door met het aankopen van nieuw werk van jonge Nederlandse kunste naars (bijvoorbeeld Juul Kraaijer en eddie d). Hierbij worden niet al leen schilderijen en beelden aange- kocht, maar ook foto's, installaties en videokunst. Bovendien begint het Stedelijk al met het ontwikke len van presentatievormen voor de vaste collectie en voor tijdelijke tentoonstellingen zoals die later in het nieuwe museum gebruikt zul- len worden. Het Stedelijk Museum baseert zijn plannen op het rapport van Bureau Berenschot, dat in 1999 is versche- nen. Berenschot adviseert om de collectie van het Stedelijk Museum te splitsen. De beeldende kunst zou in een nieuw gebouw moeten wor den getoond, terwijl de hoogtepun- ten van de cultuurhistorische col lectie op een kleine locatie elders in de stad zouden moeten worden ondergebracht. In een Centraal De pot Schiedam kunnen alle depot- collecties van de musea worden bewaard. De gemeenteraad heeft geld vrijgemaakt om de voorstel- len verder uit te werken. Momenteel wordt er gekeken waar dat depot gevestigd zou kunnen worden. Zo zijn de panden van dis- tilleerderij De Kuyper bekeken; de gemeenteraadsleden zijn hierover in een besloten vergadering bijge- praat. Ook wordt onderzocht of nieuwbouw mogelijk is. De huidige depotruimtes in het Sint Jacobs Gasthuis, die morgen door de raadsleden zullen worden bezocht, voldoen volgens het Ste delijk Museum niet meer. „Som- mige depotruimtes bevinden zich direct onder de houten dakcon- structie waardoor de kans op lek- kages altijd aanwezig is", staat in het collectieplan. Het Stedelijk vermoedt bovendien dat hier in- secten huizen vanwege het vochti- ge klimaat dat daar heerst. De de pots aanpassen is slecht mogebjk omdat het Sint Jacobs Gasthuis een rijksmonument. In het gebouw is verder geen klimaatbeheersinstal- latie aanwezig.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 1