schiedam Lit- Nijpend tekort aan agenten in Schiedam ZONDAG 4 NOVEMBER •I >LUS K W j I Brinkman tevreden over Schiedam Waar reis je vanuit je luie stoel? Brinkman: 'Prudente progressie in Schiedam mrn Restaurant en winkel tegelijk I I Scheeres: niet blij met plannen warenhuis in Oude Passage Tweede Rijvaardigheidsrit voor 50-plussers Afsluiting a, 1 maaspost Of bel gratis 0800 - 06 42 Schiedam uitgedund door uitstroom en ziekte geopend Zaalvoetbal jubileum Concert IN ROTTERDAM Karel Doormanstraat 333 IN SPIJKENISSE Stadhuispassage 11 Bouw Jozefschool kan beginnen Dichtersgala Rondleiding My nict 6 WEKEN VOOR 35,- Oplage 38.600 Totale oplage 628.100 31 oktober 20018e Jaargang nr 44 iStkm h VAN 12.00- 17.00 UUR_ Opgetelddebeste J Een pagina vol aanbtedtngen! Kijk verder in deze krant. It Pi ti S SCHIEDAM - De politiek in Schiedam maakt zich zorgen over het nijpend tekort aan politieagenten. Met 25 procent va- catures en een hoog ziekteverzuim (9 procent) is de politie in Schiedam structured onderbezet. Will van Wijk (WD) sprak maandagavond in de commissievergadering Algemene en Economische Zaken van een 'onmogelijke situatie'. r van 10.00 tot 17.00 uur! van 10.00 tot 17.00 uur1.. SCHIEDAM - Het lijkt erop dat de Jozefschool eindelijk kan beginnen met de bouw van een nieuw schoolgebouw. Van- daag worden hiertoe de bouwplannen ondertekend door wet- houder Menno Siljee (onderwijs) en directeur Riemersma van de Stichting Interconfessioneel en katholiek onderwijs. ZIE ONZE SPECIALE Iadvertentie] elders IN DIT BLAP.' 1 Jm HHHH Senses magazine vanaf 10 november bij u in huis m* over de vesten 3 3116 ad schiedam SCHIEDAM - De visitatiecommissie Brinkman is tevreden over de vorderingen die de gemeente Schiedam de afgelopen twee jaar heeft gemaakt. Dat staat in het bezoekrapport 'Nu of nooit' dat onlangs is verschenen. Binnen de stad bestaat vol gens Brinkman steun en draagvlak om door te gaan op de inge- slagen weg. Neem nu een proefabonnement op het Rotterdams Dagblad en ontvang de krant 6 weken lang in de bus voor slechts 35,-. Vul snel de bon in P Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (22 ct p. min.) Schiedam m life weekbladen BERGWEG110 EN CEINTUURBAAN111-125 it Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek Politiewoordvoerder Dijkstra kon de commissievergadering ten dele geruststellen met nieuwe cijfers. Deze laten zien dat het aantal vaca- tures gedaald is van 25 naar 18 procent. Bovendien, zo vertelde hij als lichtpunt: „zit er nu een dertig- tal nieuwe agenten op de politie- school voor Schiedam." Dit aantal nieuwe agenten stelde de partijen niet helemaal gerust want 'vorig jaar om deze tijd wa- ren er ook al 17 aspirant-agenten in opleiding voor ons district'. En waarom dan toch zo'n groot aantal vacatures? Hierop antwoordde burgemeester Reinier Scheeres, als portefeuillehouder openbare orde en veligheid. dat er veel uitstroom is geweest van agenten naar andere korpsen. Maar, zo benadrukte hij, de veiligheid van bevolking is niet in gevaar is geweest. Ook beantwoordde de burgemees ter de vragen van het CDA naar de veiligheidsmedewerksters die als controleur werken. Het probleem om deze BOA's (Bijzondere Op- sporings Ambtenaren) binnen te halen, is dat mensen met de vereis- te diploma's moeilijk te krijgen zijn. „Op zich een goed teken dat veiligheidsbeambten een goede baan krijgen in het bedrijfsleven", was de mening van Paul van Mansum (CDA), maar slecht voor Schiedam die telkens nieuwe solli- citanten moet zoeken. Trudy van den Akker (D66) gaf de politie een pluim voor het idee 'buurtagenten' aan te stellen. De- zer dagen vinden er sollicitatiege- sprekken plaats waar agenten op deze speciale functie solliciteren. De politie hoopt met deze buurt agenten een vaste aanspreekpunt in de buurt of wijk te hebben voor klachten uit de straat. „Een goed zaak en zo komt er meer blauw op de straat", meende Van den Ak ker. Frank Willemse SCHIEDAM - Het is echt herfst, al doet de temperatuur soms anders vermoeden. Zo kroop het kwik dinsdag in Schiedam met gemak richting de 17graden. en bleefhet droog. Toch liggen er overalbladeren op straat, en zijn teams van ONS-IBOR druk bezig om de straten schoon te houden, zoals bij het Julianaplantsoen. De komende dagen wordt het kouder, het KNMI waarschuwt voor nachtvorst. Foto Roger van der Kraan ZAALVOETBAL - De zaal- voetbalafdeling van HBSS viert zaterdag 10 november haar 25-jarig jubileum in sporthal Margriet. Naast een feest met de bekende ingredi- enten eten, drinken en live muziek, organiseert de Schie- damse club ook een onderling zaalvoetbaltoernooi SCHIEDAM - Het tweede concert in de serie 2001-2002 georgani- seerd door de Stichting Westvest 90 vindt plaats op vrijdag 2 no vember. Bart van Oort, pianoforte. Franc Polman, viool en Job ter Haar, cello (samen Van Swieten Society/voorheen Musica Classi cal treden dan op. Het programma voor komende vrijdag bestaat uit pianotrio's van Haydn, Mozart en Hummel. Het concert begint om 20.15 uur in het kerkgebouw aan de Westvest 90 in Schiedam. De toegang is 25 gulden. Kaarten worden verkocht bij het VVV, Theater aan de Schie en direct voor aanvang van het concert in de kerk. Bewoners hielden de nieuwbouw in de Schoolstraat tegen omdat zij het een te groot ontwerp vonden; ze waren bang voor parkeerover- last en aantasting van hun privacy. De vertraging door gerechtelijke procedures zorgde volgens ouders en leerkrachten voor een onhoud- bare situatie. De ruimte aan de Nassaulaan is te klein en slecht on- derhouden. Uiteindelijk hebben de bewoners, de school en de gemeente zich kunnen vinden in een kleiner ge- bouw aan de Schoolstraat en reno- vatie van het bestaande schoolge bouw aan de Nassaulaan. SCHIEDAM - Veertig automo- bilisten van 50 jaar en ouder zul- len vrijdag 2 november hun rij- vaardigheid op de proef nemen. 's Morgens om 9.00 uur opent wethouder Peter Groeneweg in dienstencentrum De Woudhoek het ochtendgedeelte. Automobilisten van 50 jaar en ou der hebben vaak al geruime tijd hun rijbewijs. Door de lange erva- ring zijn ze geroutineerde chauf feurs geworden en hebben een ei- gen rijstijl ontwikkeld. In de loop der jaren is er echter wel wat ver- anderd in het verkeer, het is druk- ker, er zijn meer ingewikkelde kruispunten bijgekomen en er zijn heel wat nieuwe verkeersregels bijgekomen. Bij het ouder worden gaan sommige lichaamsfuncties die belangrijk zijn in het verkeer zoals zien, horen, concentratiever- mogen en reactiesnelheid wat ach- teruit. De Sector VROM, buro verkeer en vervoer en de Stichting Ouderen- werk Schiedam organiseert daar- om op 2 november voor de tweede keerde BROEM-rijvaardigheidsrit 50+. Tijdens de riivaardigheidsrit kunnen de 50-plussers hun rijge- drag en kennis testen. Dit gebeurt in de eigen auto, onder begeleiding van speciaal getrainde rij-instruc- teurs. Tevens wordt aandacht be- steed aan het gezichtsvermogen en gehoor en worden reactievermo- gen en bewegingsvaardigheid op de proef gesteld. Het gaat bij de rij vaardigheidsrit niet om een exa- men of test; meedoen heeft geen enkele consequentie voor het rijbe wijs. Wel krijgt de automobilist in- dien nodig en geheel vrijblijvend, advies met betrekking tot de rij- vaardigheid. SCHIEDAM - Gebruikers van de Kandelaarweg en de Schieweg van een naar Delft dienen van 5 november tot 21 december rekening te houden met een wegafslui- ting. Aan de Schieweg wordt mo- menteel een poldergemaal gebouwd. Vanwege de aan leg van drie afvoerleidingen wordt de Schieweg, het ver- lengde van de Kandelaar weg, in de genoemde periode dagelijks tussen 09.00 en 15.00 uur afgesloten voor al- le verkeer. (Brom)fietsers en wandelaars kunnen, zij het met enige hinder, de werk- zaamheden wel passeren. SCHIEDAM - Gekleed in gala deden scholier-poeten gisteren hun uiterste best om elkaar te loef af te steken in creativiteit en originaliteit tijdens het eerste Dichters gala in de bibliotheek aan het Stadserf. Na drie voor- bereidende lessen presen- teerden de eerste twee Schie- damse basisscholen hier hun zelfgemaakte gedichten. Na dit eerste succesje maakt consulente drama van de Dienst Educatie van de ge meente Schiedam, Jacqueli ne van der Geer maakt zich nu op voor de volgende drie rondes op de maandagen 28 januari, 25 maart en 22 april met andere scholen. SCHIEDAM - De biblio theek aan het Stadserf gaat in november op proef rond- leidingen geven door de bieb. Bij de rondgang wordt aandacht besteed aan de dienstverlening van de bi bliotheek, de diverse collec- tieonderdelen en de specifie- ke architectuur van het ge- bouw van architect Hans Ruijssenaars. De rondlei- dingen vinden plaats op 14 en 21 november van 11.00 tot 12.15 uur. Aanmelden voor deze gratis service kan aan de klantenservicebalie en telefonisch: (010) 246 57 21. SCHIEDAM - In de commissie Algemene en Economische Za ken kwam de leegstand van de Nieuwe Passage aan de orde. Vooral in het 'oude' deel van de Nieuwe Passage, waar op twee na alle winkels leeg staan en vol gens de verhalen een grote win- kelketen zich wil gaan vestigen. 'Geen goed idee' volgens burge meester Reinier Scheeres. Een warenhuis zou het idee van een overdekte winkelstraat of passa ge zo teniet zou doen. Bovendien heeft de gemeente hier bezwaren tegen omdat de Passage een oud historisch gebouw is waar zeer voorzichtig mee omgespron- gen moet worden. Hennie Hagen van GroenLinks op- perde het idee om het (mogelijke) WW 1 «*U MfelMtt At vstrttHigfes. 'VW: "Sin staan.ie (A.ttit" vh.it la, overwekiiuend en cmtfoferend tegelijk' Wintat tumyn i Afvai H\ Ck» spotllCjhtb jjWlMpl|l IFtulO Lanzarotfc Woaen tr» oude boomgaard nieuwe museum voor Moderne Kunst een plek te geven op de klei- ne parkeerplaats naast het Stations- plein. Een beetje verbolgen ant woordde daarop Reinier Scheeres dat dit onderwerp bij een andere wethouder en dus commissie thuis- hoort. Ook de suggestie van Edwin Wes- terberg (PvdA) om de koopavond te verplaatsen naar de woensdag- avond kreeg meer kritiek dan bij- val van de raadsleden. Winkelon- dernemers moeten dit zelf maar beslissen en wat is er mis met de donderdagavond?, zeiden de te- genstanders. Over de mogelijke samenwerking tussen de ANWB en VVV kon de burgemeester (nog) niet veel me- dedelen. De onderhandelingen over samenwerking lopen nog. Scheeres meldde dat -als de sa menwerking slaagt- er verhuis- plannen bestaan voor een nieuwe locatie. Waar dan? „Mogelijk dicht bij het stadkantoor", liet de burgemeester zich ontvallen. Ten slotte repte Henk Metaal (Ge meente Belangen) nog veront- waardigd over de sloopplannen van panden aan de Nieuwe Haven. Daar zal het nieuwe hoofdkantoor van Slavenburgs Bouwmaatschap- pij verrijzen. Maar vooral tegen de sloop van het historische pand Nieuwe Haven 147 waar nu de So- ciale raadslieden van de gemeente zitten. SCHIEDAM - Komend jaar wil de gemeente Schiedam voor ongeveer zeven ton gaan investeren in de huisvesting van scholen. Het gaat hierbij om nieuwbouwplannen, renovatie en huurvan bijvoorbeeld sportterreinen. Zo wordt de gymzaal aan de Van der Leeuwlaan voor fI. 196.350,- gerenoveerd (zie foto). De gemeente wil verder in Sveaparken een nieuwe gymzaal bouwen, evenals in Nieuwland aan de Meesterstraat. Foto Roger van der Kraan De belangrijkste vorderingen zijn gemaakt op het aanpakken van de goedkope woningvoorraad van Schiedam en het weer vlot trekken van de lamgeslagen ambtelijke or- ganisatie na een mislukte reorgani- satie. Schiedam maakt nu volgens Brinkman een 'prudente progres sie' door. Een impasse is nu door- broken, waardoor er volgens Brinkman een gevoel van bevrij- ding is ontstaan: „Nu de prop uit de buis is, ontstaat er ruimte om sa men met de gemeenschap te bou wen." (Zie verder de binnenpagina KORTIIMG! I lj Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement* (6 weken voor slechts 35,-) I Naam; I Adres: Voor): Nr; m/v I Postcode; I Telefoon: I Plaats; (i.v.m. controle bezorging) Bank/gironr.: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam I Geklt alleert als u tie afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. KLARE T A AL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 1