eum Astrid Roemer schrijft het eerste Rotterdamse Leescadeau: 'Rosa' Vijfde Lezersfeest in Centrale Bibliotheek Stoere Angelina Jolie in de zwoele thriller 'Original Sin' 4 VAN 14.00 - 21.00 UUR, maasstad Maasstad weekbladen verhalenwedstrijd preview VRIJ DAG 9 NOVEMBER CEINTUURBAAN 111 ROTTERDAM. Gratis novelle verschijnt in oplage van 26.000 exemplaren VAN LEERLING VERKOPER TOT MULTIMEDIA SPECIALIST INTERESSE IN EEN BAAN MET T0EK0MST KOM NAAR CORRECT OP DE CEINTUURBAAN 111 ROTTERDAM pq istad ROTTERDAM - 'Rosa' is de novelle van schrijfster Astrid H. Roemer die aan- staande zaterdag wordt ge- presenteerd als het eerste Rotterdamse Leescadeau. Het boek wordt gratis aan- geboden aan alle bezoekers van Het Lezersfeest op 10 november, alle leerlingen van havo-4 en vwo-5 in Rot terdam en omgeving en via de boekhandels in de Maas stad en omliggende gemeen- ten. Het is de bedoeling dat het Leescadeau voortaan jaarlijks gaat verschijnen. 'SmM ROTTERDAM - Met Haar zwoele blik, grote lippen en stoere tatoeages spreekt actri- ce Angelina Jolie tot de ver- beeldingen van haar vele mannelijke fans. Zeker om dat de mooie Jolie eerder dit jaar bewees een 'babe met ballen' te zijn, als actieheld in de computergame-verfilming 'Lara Croft: Tomb* Raider'. Vanaf deze week is Jolie te zien in een heel andere film, de zwoele thriller 'Original Sin', naast de Spaanse har- tendief Antonio Banderas. VRIJDAG NOVEMBER Zoekt u een fulltime functie binnen de elektronica, kom dan langs op vrijdag 9 november en solliciteer direct. Wij ontvangen u graag van 14.00-21.00 uur in ons pand van Correct Business Electronics aan de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam. CORRECT ZOEKT DE VOLGENDE NIEUWE COLLEGA'S TELECOMMUNICATE P.D.A. SOFTWARE EN SUPPLIES U heeft niet alleen kennis van de nieuwste GSM telefoons, maar ook over mogelijkheden in combinatie metde computer en PDA apparatuur. HOBBY ELEKTRONICA U bent servicegericht en heeft een brede interesse voor elektronica en adviseert de consument op het gebied van aansluitmogelijkheden, diverse bijverkoop artikelen, disco-apparatuur, mengpanelen spelcomputers en accessoires. CD/DVD SOFTWARE 0ns CD/DVD Theater breidt uit door o.a. de komst van vele nieuwe media. Heeft u een brede interesse op het gebied van muziek en bent u gei'nteresseerd in multi media software, dan is dit de baan voor u. SCHEEPVAART ELEKTRONICA Correct Marine voert een zeer breed assortment voor plezier- en beroepsvaart. U adviseert onze klanten op een representatieve manier bij de aanschaf van marine elektronica van fishfinder tot computergestuurd navigatiesysteem. TELEF0NISCHE VERK00P Correct Direct (onzetelefonischeverkoop) Een verkoper die klanten via de telefoon adviseert over alle mogelijke productgroepen uit het Correct assortment. GASTVR0UWEN CAISSIERE U bent representatief en vindt het leukom onzezakelijkeen particuliere klanten te helpen bij het verstrekken van informatie en het afrekenen van de aangekochte apparatuur. Kassa-ervaring is een pre. BEZORGMEDEWERKER U bent representatief, heeft een rijbewijs B, een elektronica opleiding of aantoonbare ervaring en u kunt zelfstandig werken. Naast rijbewijs B is rijbewijs C een pre. L0GISTIEK MEDEWERKER U verwerkt dagelijks samen met uw collega'sde inkomende en uitgaande goederenstroom van Correct. U bent accuraat en service gericht naar consument en collega, U heeft een flexibele instelling m.b.t. de werktijden en werkzaamheden. AANK0MEND COMPUTER M0NTEUR Wij zijn geautoriseerd door o.a. de merken Compaq, Toshiba, Packard Bell en vele andere. Voor onze afdeling computer reparatie zoeken wij een collega met opleidingsniveau MTS-elektronica niveau 3/4. SERVICE COUNTER MEDEWERKER U bent representatief, service gericht en in staat om onze klanten vriendelijk te helpen aan onze Service Couter. U analyseert de technische klachten aan de apparatuur en omschrijft deze duidelijk voor onze monteurs. Dan bent op van harte welkom op vrijdag 9 november a.s. Wij houden dan een open sollioitatie dag. U kunt binnenstappen en wij houden direct een sollicitatiegesprek. Na de eerste kennismaking nodigen wij de meest geschikte kandidaten uit voor een tweede gesprek. Op vrijdag 9 november 2001 of als u deze dag niet de gelegenheid hebt, schrijft u dan een sollioitatie brief aan de heer H. Klinge, Manager Werving Selectie. U kunt uw brief opsturen aan Correct B.V., Postbus 3566, 3003 AN Rotterdam, of per fax 010-4.186.270 of per Email aan pz@correct .net. Bent u klaar met uw opleiding en zoekt u een baan met verantwoordelijkheid en doorgroei mogelijkheden, dan ligt hier uw kans. Start als aankomend verkoper bij Correct en leer het vak in de praktijk. Onder andere via onze Correct Multi Media training krijgt u een opleiding tot allround verkoper in de elektronica. Na het behalen van het diploma groeit u door naar de afdeling die u het meest aanspreekt. Vereist opleidingsniveau middelbaar niveau 3/4 of Havo. ALS CORRECT 7 NIET HEEFT, VERGEET'T DAN MAAR! Woensdag 7 november 2001 CORRECT BANENDAG tb TX51 ROTTERDAM - Rotown is een van de locaties van het National Phonographic. Op zaterdag en zondag staat een aantal acts op het podium aan de Nieuwe Binnen- weg, waaronder Rockid, Mixolo gists, Mr. Thing en T42. Beide avonden beginnen om 22.00 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie over National Phono graphic kun je terecht op de inter- netsite: www.nationalphono- graphic.nl. Op dinsdag 13 novem ber wegens overweldigend succes in Rotown voor de derde keer Live On The Low, het open podium, waarbij aanstormende Rotterdam- se r&b- en hiphoptalenten hun kunsten aan publiek kunnen verto- nen. Aanvang 22.00 uur en kaarten kosten drie rijksdaalders. Rory Block staat vandaag - woens dag - in Nighttown. Zij is een van de meest vooraanstaande akoesti- sche bluesvrouwen die op de aard- kloot rondstappen. Aanvang 21.00 uur en kaarten kosten f 27,50. Een dag later staat Nederlands bekend- ste band De Dijk op het podium van Nighttown. Helaas voor dege- nen die nog geen kaarten hebben, dit concert is helemaal uitverkocht. Therapy? is helemaal terug met hun nieuwe indrukwekkende al bum 'Shameless' en de hit 'I Am The Money'. Sterker en overtui- gender dan ooit. Zaterdag 10 no vember kun je Therapy? zien in Nighttown. Aanvang 20.00 uur en kaarten kosten f 27,50. Donderdag in WaterFront Scene- play, een eenmalig project van de Muzikantenwinkel WaterFront om lokaal aanstormend talent een kans te geven om zich te laten horen tij dens vier avonden in november. Deze dondedag drie bands: Merin gue, Tjolk en Grid. Aanvang 21.00 uur en de entree is gratis. Op 9 no vember in WaterFront de 'under ground tekno' avond Matika met als gasten de jongens van het fa- meuze Plexat systeem. Aanvang 22.00 uur en de entree bedraagt 3,75. Zaterdag 10 november Sub stance met Stabilizer (UK), Cha- melian en Smitten. Aanvang 22.00 uur, entree 15,-. Donderdag 8 november in Baroeg Opeth (S symphonische metal), Katatonia (S melancholic heavy rock) en Novembre (heavy metal). Aanvang 21.00 uur en kaarten kos ten twee tientje. Een dag later Back To Baroeg Old School House Par ty met dj's Ludie, Maurice en Daan. Aanvang 21.00 uur, entree 10,-. En zaterdag in Baroeg een cd-presentatie van The Pathway by Officium Triste, Whispering Galle ry en Erid d'Or. Aanvang 21.00 uur, entree tien gulden. door Vincent Wernke Steeds meer wordt Rotterdam een literatuurstad. Naast Poetry Inter national heeft de Maasstad het jaarlijkse Geen Daden Maar Woorden-festival en Het Lezers feest in de bibliotheek. Vorige week werd het eerste Boekfeest in Ahoy' gehouden, terwijl lang- zaam maar zeker ook steeds meer 'Rotterdamse' boeken in de boekwinkels opduiken. Het Lees cadeau past in dit rijtje. De novel le - dit jaar geschreven door As trid H. Roemer - verschijnt in een oplage van 26.000 exemplaren en is tot stand gekomen op initiatief van de gemeente Rotterdam. „Ik ben namens de organisatoren gevraagd door uitgever Gerrit Bussink", vertelt de in Den Haag woonachtige schrijfster. „Hij vroeg me of ik een novelle wilde schrijven van ongeveer 96 blad- zijden, die half mei klaar moest zijn. Ik heb daar een week over nagedacht en toen 'ja' gezegd. Het is inderdaad een soort boe- kenweekgeschenk, maar dan spe- ciaal voor Rotterdam en Het Le zersfeest. Het verschil is dat je bij het boekenweekgeschenk een thema hebt, terwijl ik hier hele maal vrij werd gelaten. Er werd alleen gevraagd of het eventueel iets met Rotterdam te maken zou kunnen hebben." In de novelle 'Rosa' vertelt Roe mer het verhaal van een 30-jarige man die op het centraal station op een affiche ziet dat zijn vroegere Astrid H. Roemer: „Een boek is een maaltijd die mensen tot zich moeten nemen en op hun eigen manier moeten verwerken.foto: Rotterdam Dagbiad jeugdliefde Rosa al enige tijd wordt vermist. Terugdenkend aan haar begint de man een zoektocht die hem niet alleen op het spoor van Rosa brengt, maar hem ook con- fronteert met enkele nogal pijnlijke aspec- ten uit zijn ei gen familiege- schiedenis. Roemer: „Ik had vooraf drie the ma's bedacht die ik wilde behan- delen. De novelle gaat er onder meer over dat je regelmatig hoort dat mensen zo maar verdwijnen. Iedere keer als ik zoiets zie op te- levisie ben ik verbijsterd en kan ik er niet van slapen. Het tweede thema is ontstaan door de ophef die ontstond rond de verloving van Willem Alexander en Maxi ma. Hoe legitiem de redenen ook geweest mogen zijn, het raakt mij als mensen zich verzetten tegen de verloving van twee mensen die van elkaar houden. En het laatste thema dat ik wilde behandelen was het feit dat in de multicultu- rele sa- menleving die de Ne- derlandse volgens de overheid moet worden, nog steeds mensen zijn die etnocentri- sche neigingen hebben. Die men- sen hoeven niet perse racistisch te zijn, maar ze hebben we ethos- centristische of eurocentristische ideeen." Roemer is van mening dat Neder- landers door de jaren heen ver- draagzamer zijn geworden ten opzichte van buitenlanders: „Tussen 1982 en 1992 heb ik re gelmatig inleidingen gehouden over racisme. Ik denk dat er in die tijd heel veel is veranderd. Ik heb de indruk dat het ruwe racisme waarin mensen het hebben over etnische zuiveringen dat die vorm niet meer expliciet actief is in Ne- derland. Mensen accepteren dat er mensen moeten worden opge- vangen, de discussie gaat nu over de grens daarvan, dus hoeveel mensen we op moeten vangen. Dat is een gezonde discussie, om- dat mensen van buiten in ieder geval welkom zijn. De thema's van partijen als de Centrum De- mocraten waren tien, vijftien jaar geleden nog taboe. Tegenwoor- dig worden ze ook door de andere partijen aan de orde gesteld. Het grote verschil is echter dat het niet meer op de persoon wordt gespeeld, en juist dat maakte het zo gevaarlijk." ,,In mijn boeken schrijf ik altijd over verschillende etniciteiten. Ik vind het interessant om me te ver- diepen in verschillende culturen en religies. Vroeger irriteerde ik me altijd als witte mensen boeken schreven over zwarte mensen. Ik vond het vaak te clichematig en stereotype. Daarom merk ik bij mezelf een grote aarzeling om dat te doen. Maar ik zou graag nog eens een roman schrijven met al leen blanke personages. Dat zou moeten kunnen omdat je als schrijver toch al in de huid moet kruipen van je personages. De nbvelle 'Rosa' is geschreven van- uit het perspectief van een blanke man. Dat heb ik gedaan omdat dit het beste paste bij de thema's die ik wilde behandelen." Als haar boek zaterdag op Het Lezersfeest in de bibliotheek wordt gepresenteerd, zal Roemer zelf iets vertellen over de thema's van de novelle en de aanleiding. Voorlezen uit 'Rosa' doet ze niet. „Als mensen het boek oppakken vind ik dat ze mij volledig moeten vergeten. Een boek is een maal tijd die mensen tot zich moeten nemen en op hun eigen manier moeten verwerken. Daar hebben ze mij niet meer bij nodig." ROTTERDAM - Tijdens het vijf de Lezersfeest in de Centrale Bi bliotheek is komende zaterdag weer van alles te beleven. Zo ver telt schrijfster Lisa St. Aubin de Teran over haar ervaringen en gaat ze in discussie met de schrijvers Hans Sahar, Ramsey Nasr en As trid H. Roemer. Arie van der Krogt zal tijdens dit programma zijn Rot terdamse liederen laten horen. Dit is nog maar een van de pro- gramma's tijdens het Lezersfeest. Op vijf podia is de hele avond een afwisselend programma te zien, met buitenlandse schrijvers als Jo seph O'Connor uit Ierland, Jill Pa- ton Walsh uit Engeland en Shifra Horn uit Israel. Ook Nederlandse schrijvers lezen voor uit hun werk, onder andere Hella Haasse, Mar- griet de Moor, de Libris-prijswin- naar Tomas Lieske en Desanne van Brederode. Ook de cabaretier/ schrijver Vincent Bijlo, de zanger schrijver Rick de Leeuw en de striptekenaar Jean Marc van Tol (Fokke Sukke) treden op. Het hoofdpodium-programma wordt gepresenteerd door Tweede kamervoorzitter Jeltje van Nieu- wenhoven en Michael Zeeman. Uitgevers presenteren de nieuwste boeken en debutanten op het 'Nieuwe Boeken, Nieuwe Schrij- vers'-podium. Wilfried de Jong draait platen en ondervraagt schrij vers over hun lievelingsmuziek in zijn Swingpaleis. Er is een speciaal poezieprogramma; Karel Glastra van Loon vertelt over zijn nieuw ste boek 'Lisa's adem', en presen- teert passages, dertig reizen naar heilige plekken, geschreven door schrijvers van de Rotterdamse Schrijversschool. Het Bibliotheektheater presenteert het Rotterdams podium voor nieu we letteren: Word-! Lounge. Een programma met spoken word, rap- poetry en acts van striptekenaars, gepresenteerd door Def Rhymz (o.v.), met de schrijvers Hans Sa har en Kees 't Hart, DJ Connata die easy latin draait, Elfi Jarz brengt meidenrock met Arabische invloeden en Ivar/010-B-Boys la ten breakdance zien. Ook MC Al- drin the Preacher en Abstract Dialect (jazzy funky hiphop) zijn te zien op het podium van de Word-! Lounge. Het Lezersfeest begint op zaterdag 10 november om 20.30 uur. Kaar ten kosten 40 gulden (leden biblio theek 20 gulden). Meer informatie: www. lezersfeest. nl. ROTTERDAM - Terug van weggeweest en op verzoek van velen de Maasstad weekbladen Verhalenwedstrijd. Maasstad weekbladen herstelt een oude traditie door aan het einde van het jaar een verhalenwedstrijd te organiseren. Het thema van dit jaar heeft alles te maken met het verdwijnen van de gulden en de invoering van euro. 'Hoe bei'nvloedt de euro mijn leven in 2002', is het thema van deze verhalenwedstrijd. Wie zijn of haar ideeen hierover op papier wil zetten, moet ervoor zorgen dat deze voor maandag 17 de- cember bij de redactie Maasstad weekbladen binnen zijn. Op het thema na is eenieder vrij bij het schrijven van deze verhalen. De inzendingen worden door een deskundige jury beoordeeld en de winnaar mag kiezen uit een geheel verzorgd weekend voor twee personen naar Parijs of Londen. De beste verhalen worden in de eerste editie van Maasstad weekbladen in janua- ri 2002 gepubliceerd. Dus aar- zel niet en stuur uw verhaal op naar: Maasstad weekbladen 'Verhalenwedstrijd', Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Uw verhaal e-mailen kan ook: vwe- @redactie.maasstad.nl. Niet alleen op het witte doek be wees zij een 'babe met ballen' te zijn. Ook de verhalen in de media over haar messenverzameling en bizarre spelletjes die ze zou uitha- len met haar bloed en dat van haar echtgenoot Billy Bob Thorton, ga- ven aan dat Jolie een stoere meid is. Toch vindt Angelina Jolie zich- zelf minder vreemd dan anderen soms denken: „Mensen denken al tijd dat ik vreemd ben omdat ik ta toeages heb. Of omdat er iets duis- ters in mij zit of omdat ik nadenk over de dood. Ik denk juist dat ik minder morbide ben dan andere mensen. Ik denk veel na over de dood, omdat ik meer van het leven houd dan anderen", vertelde ze ooit tegen het Amerikaanse tijd- schrift Rolling Stone. Angelina Jolie is de dochter van acteur Jon Voight. Het acteren werd haar dan ook met de paplepel ingegoten. Ze volgende haar oplei- ding aan het Lee Strasberg Theatre Instituut, waar ze in verschillende theaterproducties speelde. Ook werkte ze als fotomodel en was ze te zien in een aantal videoclips van onder meer Meatloaf, Lenny Kra- vitz en The Lemonheads. Voordat haar filmcarriere echt van start ging speelde ze bovendien mee in een aantal studentenfilms. Haar doorbraak op het witte doek kwam met 'The Bone Collector'In de ja ren daarvoor won ze al driemaal een Golden Globe voor televisie- werk. Voor haar filmrol in 'Girl In terrupted' won ze een Oscar voor beste vrouwelijke bijrol. In dit licht bezien was het opval- lend dat Angelina Jolie daarna koos voor een nietszeggend rolle- Angelina Jolie speelt in de zwoele thriller 'Original Sin'. tje in de actiefilm 'Gone in 60 se conds' en de hoofdrol in de com putergame-verfilming 'Lara Croft: Tomb Raider'Jolie twijfelde of ze de rol van cyberbabe Lara Croft aan zou nemen, maar deed het uit- eindelijk toch. Dat ze de meeste stunts voor haar rekening mocht nemen van regisseur Simon West speelde daarbij een belangrijke rol. Zoals verwacht werd de film een groot succes en zijn er inmiddels plannen voor een tweede deel. Voorlopig is Jolie huiverig voor een sequel, vooral omdat ze naar het schijnt een kindje wil van echt genoot Billy Bob. Hoewel ze er zelf niet zoveel mee heeft, is Angelina Jolie inmiddels een sekssymbool. De rol in haar meest recente film 'Original Sin' zal daarin geen verandering bren- gen. In deze thriller speelt zij Julia Russell, een Amerikaanse die in Cuba in het huwelijk treedt met de rijke Cubaanse zakenman Luis Vargas (Antonio Banderas). In eerste instantie lijkt Julia de vrouw van zijn dromen, maar al snel be gint ze merkwaardige trekjes te vertonen. Als Julia op een dag ver- dwijnt en de bankrekening van Luis is geplunderd, raakt hij tijdens de zoektocht naar haar verstrikt in een almaar groter wordend web van leugens en bedrog. „Julia is een vrouw die bezig is met wie ze was, wie ze is en wie ze zou kunnen zijn; een explosieve si- tuatie", vertelt Jolie. In 'Original Sin' werkt zij voor de tweede keer samen met regisseur Michael Cri- stofer, die met haar en tegenspeler Antonio Banderas twee 'sensuele' spelers tegenover elkaar heeft ge- zet. „Deze film gaat over zoveel zaken", zegt Jolie. „Leven, obses- sies, vrijheid en tobben met wie je bent. Daarbij is deze film ook nog grappig en spannend. Bovendien is de seks in deze film niet zomaar seks. Het is niet alleen bedoeld om de film aantrekkelijker te maken. Het neemt een centrale positie in binnen de gebeurtenissen tussen Luis en Julia." Op dit moment werkt Angelina Jo lie met regisseur Stephen Herek aan de romantische komedie 'Life or something like it'. Later dit jaar beginnen ook nog eens de opna- men voor het romantische oorlogs- drama 'Beyond Borders' van re gisseur Martin Campbell. Of ze daarna inderdaad een kindje prefe- reert boven de tweede 'Tomb Rai der' film moeten we afwachten. Gezien de onvoorspelbaarheid van Angelina Jolie en haar carriere kan het alle kanten opgaan. GRATIS Gratis parkeer- gelegenheid.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 17