maasstad ELS Inc. speelt De Revisor als welkomstgeschenk voor Schiedam flU mmam 7 krant netel Eerste Marokkaanse Culturele manifestatie Een nieuw vast theatergezelschap neemt intrekin Schiedam Alleenstaanden gezocht! liesbeth van den herik maasstad kerk maasstad weekbladen SCHIEDAM Woensdag 7 november 2001 Marokkaanse gerechten in het Theater aan de Schie. SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad, Over de Ves- ten 3, 3116 AD of Postbus 373, 3100 AJ, beiden in Schiedam. Faxen kan ook: het juiste nummer hiervoor is: (010) 473 15 89. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. ZOS-radio Winterkost Volksdansen Inzameling Ruilbeurs Linedancing Bingo The-dansant Jubileum maaspost over devesten 3 3116 ad schtedam 4 f Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adressen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. AJTtA Hervormde Gemeente Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 10.00 uur. onbekend. Chr. Scholengemeenschap Aquamarijn zo 10.00 uur. ds K. Schipper. (Gereformeerde Bond) Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. zo 17.00 uur. cand P.C. Zorge. (Gereformeerde Bond) Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. 10.00 uur. ds G. de Lang. Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. 10.00 uur. ds W.R. van Wieren. De Ark, Hargplein. 10.15 uur. ds J. vd Meent. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. 10.00 uur. onbekend. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek om 10.30 uur, ds C.A. Philipse mmv St. Andreas kinderkoor. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. 09.30 uur. ds F.H. Blokhuis. 16.30 uur. ds F.H. Blokhuis. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan. 09.30 uur. ds G. van't Schipper. 16.30 uur. ds G. van't Schipper. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219. 10.00 uur. drs J. Visbeek. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. zo 9.30 uur. woord en communie, dhr H. Magielsen. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. zo 11.00 uur. woord en communie, dhr H. Magielsen. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99 zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30 zo 10.30 uur. euch. viering. Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106. za 18.00 uur. euch. viering. zo 10.15 uur. hoogmis mmv heren- koor IHD. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. 10.30 uur. dr K. Holtzapffel. Havenkerk Lange Haven 70. zo 10.00 uur. eredienst. vr 20.00 uur. bidstond. za 18.30 uur. jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63. zo 09.00 uur. ds N. vd Want. zo 17.00 uur. ds N. vd Want. Leger des Heils Lange Haven 27. 10.00 uur. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. zo 13.30 uur. wo 20.00 uur. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a za 17.30 uur. zo 10.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat. Elke tweede en vierde zondag van de maand. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010-4004434 Fax 010-4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE GROEP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 VERKOOPLEIDER REGIO: H. Wirtz Telefoon 010-4004276 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06-10921026 J. van Merwijk Telefoon 06-10920979 M. Anganois Telefoon 06-10921027 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. Moerman - van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTIE: H. Mulder Telefoon 010-4004490 D. Captein (plv.) Telefoon 010-4004485 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. XQ52 Dansen in gangpaden op moderne'chaaibi' muziek Door Frank Willemse SCHIEDAM - De meiden op de eerste rijen van Theater aan de Schie beginnen direct al bij de eerste tonen spontaan te dan- sen. Eerst voor de stoel, later op de gangpaden. Een merkwaar- dig maar vrolijk gezicht; thea- terbezoekers die dansen. Het doet even denken aan een ver verleden toen jongelui, nozems genoemd, wild dansten in de gangpaden bij de film Rock around the Clock van Bill Ha ley in het Passage theater. En nu na 40 jaar werd er weer spontaan gedanst in het Thea ter aan de Schie waar afgelopen zondag de eerste Marokkaanse Culturele Manifestatie werd ge- houden. Een Marokkaans feest ter verbroedering, aangeboden door stichting Narcis en de af- deling Cultuur van de gemeente Schiedam. Schiedam heeft een kleine Ma rokkaanse gemeenschap van zo'n 1500 mensen en dat is misschien ook de reden dat er maar zo'n 300 a 400 toeschouwers op de mani festatie waren afgekomen. Min der publiek dan de in vooqaar ge- houden Turkse manifestatie. Maar toch was het gezellig. De bezoekers kregen een programma voorgeschoteld van dans, theater als sprookjes, toneel, folklore; in de foyer waren er standjes waar je mintthee en lekkere zoete koekjes kon kopen. De foyer werd Ma rokkaans versierd met paspoppen en sieraden en gewaden met oog- verblindende traditionele Marok kaanse kleding. Hemelse kleuren versierd met edelstenen. Hoewel niet overweldigend druk. spreekt organisator Amin Daci van een gezellige en goede sfeer tijdens de manifestatie die de hele zondag duurde. „Het is vooral een familiedag en iedereen voelt zich veilig ook omdat er geen al cohol wordt geschonken", zegt Daci die bekend is van lessen aan de muziekschool OpMaat. Omdat de presentatrice Rabia El Wali niet kwam opdagen heeft hij te- vens opgetreden als presentator en gezongen met het publiek, wat hem moeiteloos afgaat. Hoogtepunt van de middagvoor- stelling en daarom ook het dansen in de gang paden, is het optre- den van Said Ma- riouari, een beroemde zanger uit Marokko die zogenaamde chaaibi speelt. Een mengvorm van de tra ditionele berbermuziek met mo derne Westerse invloeden. Zo wordt deze Arabische 'charme zanger' begeleid door twee syn thesizers en*elektrische gitaren en handtrommel. Meestal, zo vertel- len twee meisjes, zingt hij in het Berbers en de meisjes spreken al- leen Arabisch. Toch moet hij wel allemaal Oosterse hits zingen want de meiden zingen bijna elk nummer woordelijk mee. En als de meisjes opspringen om gracieus en sexy te dansen, vol- gen de jongens schoorvoetend. Maar ook zij hebben geen gene; een jongen danst vrolijk door de rijen onderwijl een hoog schril geluid makend. Aan het woorde lijk meezingen en enthousiasme merk je dat Said Mariouari een echte ster is. Een zanger met de rustige gebaren en het gedistingeerde uiterlijk van Julio Iglesias. De Marokkaanse zanger woont tegenwoordig in Barcelona om vandaar uit met zijn Belgische band door Europa en Noord Afrika te toeren. Nadia Zariouh is 15 jaar en een Foto Roger van der Kraan van die enthousiaste meisjes die staan te dansen op de nummers van Said en zijn band. Zij woont in Rotterdam en is met een stel vriendinnen op de manifestatie afgekomen. Zij kende wat men- sen die ervoor een modeshow hebben gegeven van bruidsbou- tiek 'La confiance' van de Zwaanshals uit Rotterdam Noord. Zij vertelt enthousiast over de muziek en kan omdat ze half Ber bers en half Marokkaans is, de nummers meezingen. Zij mocht ook nog op het toneel dansen met een vriendin en is daar nog steeds erg opgetogen over. Alleen al om de dansende meiden in de gangpaden is het festival al geslaagd te noemen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Sinds augustus dit jaar biedt Schiedam onderdak aan theatergezelschap Els Inc. Dit toneelgezelschap had tot juli haar plek in Amsterdam maar is hierna met zo'n 20 man in Schie dam neergestreken. Als welkom aan Schiedam zal op drie dagen (8,9 en 10 november) in het The ater aan de Schie het toneelstuk De Revisor van Nikolaj Gogol worden uitgevoerd. Een stuk dat speciaal voor Schiedam is uitge- zocht en alleen hier zal worden gespeeld. En om Schiedam er ge- lijk bij te betrekken is een aantal amateur-spelers uit de regio er- bij betrokken. „Een cadeautje voor Schiedam en als kennisma- king met elkaar", zegt artistiek leider Arie de Mol. Els Inc., opgericht in 1990 als re- gisseurscollectief, is inmiddels een acteursgezelschap geworden van zo'n 10 acteurs met een technische staf. Dit alles onder leiding van (mede)oprichter en regisseur Arie de Mol (39 jaar). Het is een theater- collectief dat sociaal toneel brengt met een toegankelijk en open re pertoire. Het gezelschap heeft van de gemeente Schiedam een start- subsidie gekregen en het verplicht hiermee om tenminste eenmaal per jaar een grote voorstelling in het theater brengen. De groep heeft voorlopig de Westmolenstraat 29 als vast kantoor, repetitie- en werk- ruimte gekregen, waar vroeger loodgieterbedrijf Meijer en Steg- man zijn werkplaats had. Twee weken voor de openings- voorstelling is het in de voormali- ge werkplaats een gezellige maar hectische drukte. Boven in het kantoorgedeelte staat alles nog door elkaar; administratie mappen op bureaus, ernaast lappen stof. Er- 16.30 uur durende, activiteit kost fl.3,50. SCHIEDAM - De Stichting Zie- kenomroep Schiedam presenteert elke zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur het programma 'ZOS op zater dag' met daarin de vaste onderde- len: Ochtendeditie (van 10.00 tot 13.00 uur), Magazine (van 13.00 tot 15.00 uur) en Schiedams Palet (van 15.00 tot 17.00 uur). Alle drie de radioprogramma's geven infor- matie over Schiedam. De Ochtend editie behandelt de actualitiet. Ma gazine staat stil bij de activiteiten in de stad en Schiedams Palet toont de veelkleurigheid van culturele initiatieven binnen clubs en andere organisaties. ZOS-radio is te be- luisteren via 91.50 FM op de Schiedamse kabel. SCHIEDAM - Proeven van win terkost kan donderdag 15 novem ber in dienstencentrum De Woud- hoek. Vanaf 12.30 uur worden twee verschillende menu's geser- veerd. De kosten bedragen een tientje per persoon. Wie mee wil eten moet zich wel tevoren aan- melden. SCHIEDAM - Een groep volks- dansers uit De Erker is op zoek naar enkele nieuwe danslustige ty pes van 55 jaar en ouder. Er wordt elke woensdag van 10.15 tot 11.45 uur geoefend in het wijkcentrum aan de Jan van Avennestraat 32 in Schiedam De kosten bedragen 7 gulden per maand. Informatie of aanmeldingen: (010) 426 77 57. SCHIEDAM - Sportvereniging Excelsior'20 zamelt zaterdag 10 en 17 en zondag 11 en 18 november tweedehands spullen in voor een fancyfair die zaterdag 24 novem ber wordt georganiseerd. Beide da gen kunnen de artikelen tussen 10.00 tot 12.00 uur worden afge- geven. De opbrengst van de fan cyfair is bestemd voor de inrich- ting van een nieuwe speeltuin op het sportcomplex. Informatie: ro- maschef zonnet.nl. SCHIEDAM - Postzegels, munten, telefoonkaarten, aanzicht- en prentbriefkaarten veranderen op zondag 11 november van eigenaar op de ruilbeurs in dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Dam- laan in Schiedam. De aanvang is om 13.30 uur. Toegang en taxatie van de ruilwaar is gratis. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost wordt zondag 11 november weer volop aan 'linedancing' gedaan. Van 13.30 tot 16.00 uur klinkt de dansbare 'country and western'- muziek in de zaal van het buurt- centrum. Het entree inclusief kof- fie of thee (op de dag zelf gekocht) bedraagt fl. 2,50. Wie vooraf een kaartje koopt in Kluphuis Oost, Workshop (010)245 18 18, krijgt twee kwart- jes korting. SCHIEDAM - Na een noodge- dwongen, kortstondige, stop wordt de bingo in klubhuis Zuid vanaf vrijdag 9 november weer opge- start. Van 20.00 tot 23.00 uur wordt vrijdag gezelligheid gecom- bineerd met het winnen van mooie prijzen. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk organiseert op zondag 11 november een the-dansant in dien stencentrum De Woudhoek. Een kaartje voor deze, van 14.00 tot SCHIEDAM - Penningmeester Machiel Jongste van muziekver- eniging Harpe Davids viert zater dag 10 november zijn 25-jarig ju bileum bij de club met een recep- tie. Het feestje wordt van van 15.00 tot 17.00 uur gehouden in gebouw 'De Tamboerijn' aan het Faassenplein/Nijhoffplein 20 in Schiedam-Noord. Jongste worden daarbij enkele onderscheidingen toebedeeld. SCHIEDAM - Musicus Harm Timmer verzorgt woensdag 14 no vember een workshop in het ge bouw van geloofsgemeenschap NPB aan de Westvest 90-92 in Schiedam. Het thema is 'muziek als inspiratiebron'Het betreft hierbij de inspiratiebron voor de Christelijke levensvisie. De work shop begint om 19.30 uur. Het en tree is 10 gulden. achter is de decorbouwer bezig met lappen stof om een tafel voor Gogol te draperen. Daarachter rek- ken met kostuums voor de voor stelling Gogol. De decorontwerper vertelt dat de tweedehands kleding expres 'te kort, net anders of felle kleuren' heeft. Met als doel om het populaire stuk uit 1839 juist een tijdloos karakter te geven zoals vaak bij sprookjes het geval is. Bo ven zitten ook twee acteurs die tijd hebben om hun rol uit te leggen. Ali Ben Horsting (25 jaar) speelt de burgemeester en Erik Whien (23 jaar) de flierefluiter Chestakov waarvan het hele stadje denkt dat Wilt u graag een andere wending geven aan uw leven en op een betrouwbare wijze zoeken naar een geschikte partner? Beit u dan met mijn Relatie Adviesburo. Wij beschikken over een omvangrijk bestand van partnerzoekenden in heel Zuid-Holland. Vraag voor meer informatie of onze gratis brochure: 0186 - 604394, of kijk op www.liesbethvandenherik.nl relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 SA Oud-Beijeriand hij de verwachte inspecteur der be- lastingen is. Twee jonge acteurs, net afgestudeerd bij de Maastricht- se toneelschool, die nu al hoofdrol- len mogen spelen. Het toont tevens aan dat ELS Inc. niet bang is voor experimenten. Zij vertellen dat in zeer korte tijd (vier weken) deze speciale voor Schiedam gemaakte voorstelling gemaakt moest wor den. Dat betekent dat zij als hoofd- rolspelers zeker veertig bladzijden tekst moeten leren. Maar ook dat iedereen op zijn tenen loopt, en helpt bij klussen als de decorbouw. En na het gesprekje gaan de ac teurs ook vrolijk posters plakken om zo tevens Schiedam te leren kennen. Hoe komt het gezelschap in Schie dam terecht? „Eigenlijk bij toe- val", vertelt artistiek leider Arie de Mol. Op internet stond een adver- tentie dat het Theater aan de Schie een vast gezelschap zocht. Beslo- ten werd om hierop te reageren, na eerdere pogingen in Leiden en Maastricht. Na sollicitatie werd uit zeven ge- zelschappen Els Inc. uitgekozen. Schiedam wil zich graag cultureel profileren en Els wilde zich graag op zijn beurt settelen in een rustige werkomgeving. De Mol: „In Am sterdam struikel je over de thea ters, gezelschappen en acteurs en hoewel dit ideaal lijkt, is er toch maar een beperkt publiek voor to neel." In de ogen van de program- mamaker is een klein stadje als Schiedam met een geweldig thea ter ideaal om het gezelschap kwali- tatief uit te bouwen. Maar vooral ook om Schiedam te veroveren en daarmee een vaste plek in het cul turele leven van heel Rijnmond. Met de betrekkelijk kleine subsidie van twee ton alleen Gogol kost al vier ton) maar vooral met het thea ter en de eigen ruimte is Els Inc. zeer tevreden. De Mol: „Een zo'n mooi en nieuw theater behoort toch ook een vast thuisgezelschap te hebben." Daarbij is het aardige dat beide partijen eigenlijk weinig van el kaar weten. Dit wordt een span- nende tijd op basis van gelijkwaar- digheid. Van Schiedam weten de acteurs die bijna allemaal in Am sterdam wonen, eigenlijk nog wei nig. Wel 'jenever en grachten' maar dat is het eigelijk wel. Het zal een uitdaging zijn om het Schie damse publiek voor ons te winnen, zeggen de acteurs in koor. Na de Revisor zal een eerder ge speeld stuk door Els 'Lazaret, Lourdes en Neerijen' met de kerst in het Theater aan de Schie worden uitgevoerd. Begin van volgend jaar staat het stuk 'Achiele de Baere' op de rol. Een modern stuk waar- mee op tournee door Nederland wordt gegaan. Waarbij als vast ge zelschap alle premieres in het The ater aan de Schie te zien zullen zijn, volgens de spelers een van de mooiste zalen van Nederland. Sigarenmagazijn van de Boor, Groenelaan 53 Stadskantoor, Stadserf 1 Plus van der Meer, Mgr. Nolenslaan 460 Plus Woudhoek, Geuzenplein 5/7 Decokay v. Loenen, Dam 37-45 WoonplusSchiedam, Valeriusstraat 3 Er goat een wereld van irritatie, woede en anbegrip schuil achter de evalutatie van Schiedam Vlaardingen Promotie over hoe de Bran- dersfeesten zijn gelopen. Heerlijke lectuur voor op het nachtkastje. Het eeningangsprincipe van de gemeente Schiedam werkt niet noteert Ron van Aalst van SVP. Het lijkt een simpel zinnetje, laat ik even de prakttjk schetsen, hoe zou het gegaan zijn? „Hallo, met de Brandersfeesten. Spreek ik met de Contactper- soon van de gemeente? Ik zou nu toch wel heel graag die zaken regelen met de politie, maar ik hoor maar niets van jullie." ,Ja, het spijt me, ik ben er nog niet aan toegekomen om alvast wat zaken door te communiceren naar de politie. Ik doe mijn ui- terste best." (week later) ,Ja hallo, met de Brandersfeesten, wij moeten nu toch echt wat zaken gaan bespreken met de politie..." „U moet begrijpen dat het overleg met de politie hoog op het prioriteitenlijstje staat, ik laat er zelfs een ADV-dag voor schie- ten." „Is het niet handiger als ik zelf even naar de politie bel? Ik ken die lui al jaren!" „Nee, nee, dat hebben we niet afgesproken, dat weet u best. Alle contacten dienen te lopen via de gemeente." (week later) „U spreekt met de Brandersfeesten. Is de Contact- persoon aan wezig? Vrij? Hoe lang? Een week?Maar ik moet... (week later) „Dag, met de Contactpersoon. Ik ben hevig ontsteld dat de Brandersfeesten RECHTSTREEKS contact heeft opgeno- men met de politie, dat druist in tegen de afspraak die wij samen hebben geaccordeerd!" ,Jk kon niet anders! U was er weer niet, en ik moest doorgaan met de planning. En nu was het in vijf minuten gepiept. Dat is toch veel handiger? Hallo Contactpersoon??" Of deze, over de subsidie. SVP schrijft: 'De afzetting en schoon- maakwerkzaamheden zijn voor rekening van de gemeente en be- horen dus niet tot de subsidie die de Stichting Brandersfeesten ontvangt'. „Dag, u spreekt met de Gemeente. Goed nieuws voor u, we heb ben besloten de subsidie aan de Brandersfeesten met ettelijke dui- zenden gulden te verhogen. Mag ik u mijn welgemeende felicita- tiesoverbrengen? Van harte gefeiiciteerd!" „Fantastisch, wij gaan raeteen enkele nieuwe topartiesten con- tracteren! Dank u, dank u wel!" (maand later) „Met de Brandersfeesten, wij wachten nog op de verhoogde subsidie. Marco Borsato, Krezip en Solex zitten te wachten op hun geld." „Momentje, ik zal het even navragen. (pauze) Bedankt voor het wachten! Ik heb het even nagevraagd. Kijk het zit zo, met dat ex tra geld laten we de straten schoonvegen, en worden de afzettin- gen geplaatst. Hoeft u dat ook niet meer te regelen. Is dat niet fan- tastisch geregeld?" Ik wacht met spanning op de volgende evaluatie! (graag de inge- bonden versie, dank u) Jalmar Teunissen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 3