schiedam Fusie VW en ANWB onverwacht afqeblazen PLUS CLARION ACTIE SHOW- WEEKEND Klinker Clean Team poetst zoveel mogelijk brillenglazen Schiedam scoort slecht met website Gratis naar Waar wordt afval tot leven maaspost KEKSTCIKaiS AHOY Burgemeester Scheeres 'zeer teleurgesteld' Lintje Machiel Jongste TOUCH Nieuwe Prins voor Rietzeilers Coach mishandeld Frans Griffioen pnrn Wim m Oplage 38.600 Totale oplage 628.100 14 november 20018e Jaargang nr 46 Opgeteld cte beste ten pagina vol aanbiedingen! Kijk verder in deze krant. •S - SCHIEDAM - De fusie tussen de VVV Schiedam en de ANWB is van de baan. Hoewel de VVV de samenwerkings- overeenkomst al had getekend, kwam de ANWB plotseling te- rug op zijn toezeggingen. Burgemeester Reinier Scheeres die toerisme in zijn takenpakket heeft is, noemde het bericht tij- dens de behandeling van de begroting 'zeer teleurstellend' en 'buitengewoon treurig' Teerstoof ELDBUNDCL t.w.v. €20' WmM sill p£zaf0£ xufS/AMPaze t>PoRr.. over devesten 3 3116 ad schiedam Of bel gratis 0800 - 0642 Over de Vesten 3a Schiedam Tel. 010 - 4004434 Bezorging 0900-2020299 (22 ct p. min.) %iTl Mgr. Nolenslaan 460, Schiedam-Nieuwland Geuzenplein 7, Schiedam-Woudhoek SCHIEDAM - Machiel Jong ste is zaterdag 10 november benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Jongste vierde afgelopen zaterdag zijn vijfentwintigjarig jubileum als bestuurslid van de Christelijke Muziekvereniging Harpe Da vids. De versierselen werden tijdens een receptie opgespeld door burgemeester Reinier Scheeres. Binnen Harpe Da vids is Machiel Jongste niet alleen penningmeester. Hij is tamboer-maftre en trompettist van het harmonieorkest. Ook is hij peningmeester van de stichting die het verenigings- gebouw beheerd. Dit pand wordt niet alleen door de mu- ziekgroep gebruikt maar ook door onder meer kinderdag- verblijf Pippeloentje, een EHBO-vereniging en een wijkvereniging. Naast zijn ac- tiviteiten voor Harpe Davids was Jongste van 1990 tot 1998 bestuurslid van de Do- cumentatiegroep 1940-1945. Deze groep heeft veel re- searchwerk gedaan naar de gebeurtenissen in Schiedam tijdens de Tweede Wereldoor- lo'g. Dit heeft geleid tot de pu- blicatie Schaduwen over Schiedam. Na maanden van onderhandelen meldde de ANWB onlangs dat de samenwerking niet door kan gaan. De samenwerking zoals in Rotter dam en Vlaardingen waar een ves- tiging is voor beide organisaties, is door de ANWB voor de tweede keer afgeblazen. Nog enkele we- ken geleden meldde Scheeres dat aan een locatie voor de Schiedam- se ANWB en VVV werd gedacht 'dicht bij het Stadskantoor'Dit al- les is plotseling van de baan. Een tegenslag voor de gemeente Schie dam en de VVV. De gemeente Schiedam gaat het gebouw De Teerstoof aankopen. Nog in juli van dit jaar sloot het Theater de Teerstoof haar deuren door afkeuring (arbo) van het zol- dertheater voor decorstukken en de steile trappen voor het publiek. Het theater aanpassen zou te veel geld kosten.Toen werd ook bekend dat de eigenaar, de MCM de Groot- stichting, het gebouw niet langer wenste te (onder jhouden. De reden voor de eventuele aankoop is dat de dienst Educatie anders geen kleine theaterzaal heeft om voor de schooljeugd theatervoorstellingen te houden. In december zullen de besprekingen waarschijnlijk afge- rond kunnen worden. „Deze fractie keert niet terug", zei Trudi van den Akker van D66 in haar speech als fractievoorzitter tijdens de Algemene Beschouwin- gen. Wat? Houdt D66 er mee op? Ongeloof en vraagtekens op de ge- zichten. Een grap dan, want D66 afdeling Schiedam houdt er toch niet mee op? Nee, geen grap of op- houden maar meer een ongelukki- ge woordkeuze, zo verklaarde Van den Akker. Zij bedoelde 'alleen maar' dat zij en fractiegenoot Adri Reijnhout (ex-wethouder) niet te- rugkeren als raadslid na de verkie- zingen van 6 maart 2002. Beiden zullen niet op de kandidatenlijst te vinden zijn. Wei, natuurlijk, ande- re en nieuwe kandidaten voor D66, zo haastte zij te zeggen. Zodat waarschijnlijk Marcel Houtkamp terugkeert in de nieuwe raad, in- dien D66 voldoende stemmen krijgt. zie verder de binnenpagina) SCHIEDAM - Het Broersveld 140 is het nieuwe onderkomen van de Historische Vereniging Schiedam (HVS). Eike zaterdagmiddag opent de HVS zijn deuren voor historisch geinteresseerde Schiedammers; zo kunnen vele jaargangen van de Schiedamsche Courant via krantenleggers worden geraadpleeg* Zie verder voor een verslag de binnenpagina. Foto Roger van der Kraan ZATERDAG NOVEMBER CEINTUURBAAN 111 De Alcatel One Touch 511 is het lichtste en meest com- pacte mobiele toestel voor consumenten. Hij biedt een volledig nieuw akoestisch geluid met meerstemmige belmelodieen. Verder beschikt hij over o.a. trilfunctie, handsfree, voice memo en voice dialling. Door de eenvoudige One Touch bediening is hij ook nog eens super gebruiksvriendelijk! I MAAND FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij v in de buurt klein Te/ecom 'Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. dutcfctone SCHIEDAM - Tweede Kamerlid en voormalig staatssecretaris van VWS, Erica Terpstra heeft afgelo pen vrijdag als beschermvrouwe van de stichting Open Oog de offi- ciele start ingeluid van de brillen- poetsactie van leerlingen van de Openbare Dalton Basisschool De Klinker. De politica telde in het stadskantoor af van 10 tot 0 en zet- te een gastoeter in werking ten te- ken van het begin van de inzame- lingsactie. De Kinker gaat al bril- len poetsend in samenwerking met opticien Paul Berg geld inzamelen voor de blindheidsbestrijding in ontwikkelingslanden. De actie houdt in dat leerlingen uit de groepen zeven en acht bij zo veel mogelijk mensen in hun om- geving de brillen een schoonmaak- beurt geven. Uitgerust met cap en button rukt het Klinker Clean Team erop uit. De poetsers, gewa- pend met doeken en reinigings- spray, vragen een gulden per poetsbeurt. Voorafgaand aan de actie hebben de scholieren een presentatie ge- kregen over het werk van de stich ting Open Oog en Paul Berg heeft hen een minicursus 'brillenpoet- sen' gegeven. Bij de start in het Stadskantoor deed het Klinker Clean Team me- teen goede zaken gedaan. Bij zo veel mogelijk aanwezigen werd meteen de bril van het hoofd ge- vraagd. Foto Roger van der Kraan de zifbtaigevi Sen staande ovatie, dat is *- overweldigend en ontroerend tegelijk Wintertum«?n Afval in de spotlights lYQ.dO Lanzarot© Worien in oude boomgaard Senses magazine vanaf 10 november bij u in huis SCHIEDAM -Niet op de 11e, maar op de 10e kozen de Rietzeilers een nieuwe Prins Carnaval. Prins Adrianus de Eerste mag een jaar tang de Carnavalsscepter zwaaien over de Brandersstad. De benoeming werd bekendgemaakt om elf over 11 in de 4 Molens, waarna het Openingsbal pas echt losbarstte. In januari gaat de Raad van Elf de Blauwe Brug betrekken. HetPrinsenbal volgt op 2 februari. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De gemeentelijke website van de gemeente Schie dam scoort slecht. De site (www- .schiedam.nl) staat op de 168ste plaats van gemeentelijke websites. Maassluis staat nu op de vijfde plaats. Het onderzoek van de gemeentelij ke websites is uitgevoerd op ver- zoek van Roger van Boxtel, minis ter van het Grote Stedenbeleid. De sites werden beoordeeld op gebrui- kersvriendelijkheid, bestuurlijke informatie, dienstverlening en de mogelijkheid van burgers om te reageren. Schiedam scoorde voor gebruikersvriendelijkheid een 2,7. Voor de mogelijkheid van burgers om te reageren op de informatie in de site (in de vorm van stellingen of een forum) kreeg de gemeente Schiedam een 3,3; voor dienstver lening werd aan Schiedam een 2,5 uitgedeeld. Alleen voor het onder- deel bestuurlijke informatie kreeg www.schiedam.nl een goed cijfer, een 10. Vlaardingen haalde de 15ste plaats, en scoorde op bijna alle punten ruim voldoende. Alleen de dienstverlening die de gemeente Vlaardingen via de site biedt scoort wat slechter, een 6,5. Vlaar dingen is dit jaar op internet ge- gaan. De beoordeling van de sites kan bekeken worden via www.advies- .overheid.nl SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN - Een 48-jarige Schie- dammer, coach van een jeugdvoetbalelftal, is zater- dagmorgen gemolesteerd door een 30-jarige Schie- dammer. De man werd in Vlaardingen tijdens de rust in de kleedkamer, waar ook jeugdige voetballertjes za- ten, bij zijn keel gegrepen. Hij kreeg ademnood en werd op zijn hoofd gestagen. De echtgenote van de 30-ja- rige man zag kans haar man tot bedaren te brengen, waarop hij vertrok. De da- der had zich in de eerste helft opgewonden dat zijn zoon door de coach voor de tweede keer als wisselspeler was aangewezen. De 30-jarige Schiedammer meldde zich zaterdagmid dag zelf bij het politiebureau in Vlaardingen, waar hij we- gens zware mishandeling in verzekering is gesteld. Het 48-jarige slachtoffer werd voor behandeling we- gens hoofd- en halsletsel naar het Holy Ziekenhuis vervoerd. SCHIEDAM - Frans Griffi oen, ambteiijk bestuursad- viseur, krijgt er een taak bij. Hij wordt procesmanager binnenstad om de ontwikke- lingen in het centrum te be- geleiden. Hiervoor is een stuur- en projectgroep inge- steld om de aanpak van de binnenstad verder te stroomlijnen. Ook op be- stuurlijk vlak zijn de krach- ten gebundeld. Enige tijd ge leden werd een aparte raadscommissie voor de bin nenstad aangesteld. De ge meente zegt ervan overtuigd te zijn 'dankzij alle geza- menlijke inspanningen in 2002 voor wat betreft de binnenstad een belangrijke stap voorwaarts te kunnen zetten'. z E WATERWEG - Een calamiteitenoefening werd afgelopen donderdag gehouden in de Beneluxtunnel. De oefening werd bijgewoond door Tineke Netelenbos, minister van Verkeeren Waterstaat. De oefening bestond onder meer uit brandproeven met brandende auto's. Ookde sprinklerinstallaties en de ventilatie in de tunnel werden getest. In december en januari worden ook evacuatie- en calamiteitenoefeningen gehouden in dezelfde tunnelbuizen. Het doel daarvan is het nieuw opgestelde calamiteitenplan van de Beneluxtunnel te testen. Maak nu kennls mat het Rotterdam* Dagblad en profiteer van onze najaarsaanbledlng; lee* het Rotterdams Dagblad tegen de zeer voordellge prfjs van 35,95/€ 16,31 (automatlache betallng) per maand. En we maken het nog leukerl U krijgt ook nog eena twee kaartjes voor de zaterdagmlddsg- voorstelllng van Kerstclrcus Ahoy' op 22 deeember. 1 Janoteer voor mlj een abonnement op het Rotterdams Dagblad. 35,95/€ 16,31 per maand automatisch, minimaal drie maanden) Naam: Adres: Nr: Postcode: Plaats: Telefoon: (i.v.m. control© bezorginfi) Bank-/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam Geldt alleen als u de afgelopen drie maanden geen abonnee bent geweest. HLARE TAAV. JJ*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2001 | | pagina 1